Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Najpiękniejsze, świąteczne,
wielkanocne życzenia
składamy od serca,
życząc ich spełnienia.
Smacznego jajka!
oraz mokrego Dyngusa!


Intel kontratakujeOfensywa AMD w obszarze procesorów przeznaczonych dla serwerów (chodzi o układy linii Epyc) spowodowała, że Intel również zintensyfikował swoje działania i zaprezentował dwa dni temu nowe układy Xeon SP należące do drugiej generacji, bazujące na architekturze Cascade Lake.

Najsilniejszy procesor Cascade Lake zawiera 28 rdzeni i może obsługiwać jednocześnie 56 wątków obliczeniowych. Przegrywają więc na tym polu z układami Epyc, które mogą zawierać 32 rdzenie i obsługiwać 64 wątki. Może się jednak okazać (co sugeruje Intel i o czym przekonamy się dopiero po przetestowaniu układów), że rdzenie wchodzące w skład inteleowskich układów są wydajniejsze od rdzeni znajdujących się na pokładzie układów Epyc.

Układy Cascade Lake zastępują układy poprzedniej generacji należące do rodziny noszącej roboczą nazwę Skylake i wspierają nową technologię UPI (Ultra Path Interface), pakiet nowych instrukcji AVX-512 oraz interfejs PCIe x48. Procesory mogą też obsługiwać pamięci o większych pojemnościach. W przypadku niektórych modeli jest to nawet 4,5 TB.

Istotną cechą układów Xeon tej generacji jest to, że Intel wyposażył je w mechanizmy zabezpieczające je przed atakami typu Meltdown i Spectre, które – tak przynajmniej twierdzą ich twórcy – nie spowalniają w znaczący sposób wydajności całego procesora.

Jedna z nowych technologii wspieranych przez nowe procesory nosi nazwę Deep Learning Boost (DL Boost). Jak sama nazwa na to wskazuje, na serwerach zawierających takie procesory będzie można uruchamiać nawet najbardziej wymagające aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję i głębokie uczenie.

Większość zaprezentowanych przez Intel układów jest już dostępna. Wyjątkiem jest układ Xeon 9200 Platinum, który pojawi się ofercie firmy za kilka miesięcy. Wielu partnerów firmy Intel – w tym Dell, Cray, Cisco i Supermicro – albo wprowadziło już na rynek systemy bazujące na tych procesorach, albo wprowadzi je do oferty w najbliższym czasie.źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Czy nowa propozycja Microsoftu zwiastuje koniec desktopów?Microsoft zaprezentował dwa tygodnie temu publiczną wersję przeglądową oprogramowania Windows Virtual Desktop. Może ono zastąpić fizyczny desktop, oferując użytkownikowi możliwość posiadania własnego, ale już zlokalizowanego w chmurze, wirtualnego desktopu. Według analityków jest to kolejny krok na drodze, na końcu której widok klasycznego desktpoa stojącego na biurku odejdzie bezpowrotnie do przeszłości.

Sprawa budzi jednak kontrowersje z jednego, ale bardzo istotnego powodu. Jedni mówią bowiem, że jest krok we właściwym kierunku, podczas gdy inni argumentują, że jest to krok wstecz do czasów, gdy obowiązywała koncentracja zasobów IT. Wirtualny desktop ma wiele zalet, ale trudno go jednak nazwać osobistym pecetem wtedy, gdy znajduje się w chmurze i piecze nad nim sprawuje jakaś firma.

Dla biznesu jest to jednak interesująca propozycja. Usługa Windows Virtual Desktop udostępnia firmom wirtualne wersje takich zasobów IT, jak systemy Windows 7 i 10, pakiet Office 365 ProPlus i inne aplikacje klasy „enterprise”. Każdy z tych zasobów rezyduje w pamięci maszyn wirtualnych pracujących w chmurze Azure. Microsoft zapowiada, że jeśli wszystko pójdzie dobrze (czyli oprogramowanie przejdzie pozytywnie fazę testowania), usługa znajdzie się oficjalnie w jego ofercie jesienią tego roku i użytkownik będzie mógł wtedy subskrybować wirtualny pulpit systemu Windows.

Niewykluczone więc, że za kilkanaście lat ci wszyscy użytkownicy, którzy chcieliby postawić sobie na biurku własny desktop, zawierający aktualizowane systematycznie oprogramowanie, będą musieli przyjąć do wiadomości, że będzie on pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Linux lub macOS. Komercyjny, wspierany technicznie Windows będzie wtedy dostępny tylko w chmurze, jako zwirtualizowany zasób IT.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Intel zaprezentował układy FPGA nowej generacji zaprojektowane z myślą o aplikacjach AI.Po blisko osiemnastu miesiącach prac nad układami scalonymi projektowanymi w ramach inicjatywy Falcon Mesa, Intel zaprezentował pierwszy produkt tej linii. To programowalny – o czym świadczy sama nazwa produktu - układ FPGA Agilex.

Układ z racji wspieranych technologii może wspierać nawet najbardziej wymagając aplikacje, takie jak aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję czy obsługujące duże bazy danych.

Układy Agilex reprezentują nowy trend w obszarze programowalnych układów typu FPGA (Field-Programmable Gate Array; co można przetłumaczyć jako układ bazujący na bezpośrednio programowalnej macierzy bramek), które mają stawić czoła eksplozji danych generowanych przez aplikacje nowej generacji oraz takie infrastruktury sieciowe, jak IoT (internet rzeczy).

Intel zapowiada, że pierwsze serwery wykorzystujące układy tej linii pojawią się w centrach danych w trzecim kwartale tego roku. Warto zauważyć, że są to pierwsze układy FPGA oferowane przez firmę Intel, których produkcja bazuje na technologii 10 nanometrów.

Układ jest dostępny w trzech wersjach (linia F, linia I i linia M), każda mogąca sprostać różnym wymaganiom. Rodzina Agilex wspiera w zależności od linii różne technologie: PCIe Gen 5 (urządzenie peryferyjne z interfejsem Express Express) Gen 5 oraz różne rodzaje pamięci, w tym pamięć DDR5 RAM, HBM (pamięć o wysokiej przepustowości) i pamięć Optane DC.

Układy mogą wymieniać dane z otoczeniem z szybkością do 112 Gb/s i wspierają formaty danych wymagane przez aplikacje AI (sztuczna inteligencja). Chodzi tu np. o format bfloat16, który będzie wspierany przez intelowskie procesory kolejnej generacji projektowane z myślą o obsługiwaniu aplikacji AI.źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa.Około 300 wojów i białek, starcie dwóch wielkich armii, osada słowiańska i jarmark historyczny, czyli barwna i pełna przygód podróż w czasie do wieków średnich. Zapraszamy we wtorek, 23 kwietnia w godz. 11.30-18.00 na Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa.

Podczas tegorocznych obchodów, organizowanych pod hasłem „Zdrowia, szczęścia. Niech się darzy…” uczestnicy będą mogli zobaczyć nie tylko rekonstrukcje wydarzeń i zwyczajów sprzed setek lat, ale również poznać tajniki wczesnośredniowiecznej medycyny i nauk magicznych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szacuje się, że tradycja odprawiania pogańskich obrzędów związanych z nadejściem wiosny, do których nawiązuje Święto Rękawki, sięga wczesnego średniowiecza (ok. VIII w.). Z czasem charakter wydarzenia się zmieniał – odchodzono od kultywowania zwyczajów zapoczątkowanych przez przodków i świątecznej atmosfery. W połowie XX w. Rękawka kojarzona już była jedynie z festynem i jarmarczną atrakcją. W 2001 r. – z inicjatywy Centrum Kultury Podgórza i drużyny Wojów Wiślańskich KRAK – udało się powrócić do historycznych korzeni święta i przygotować rekonstrukcję wydarzeń sprzed wieków. Od tamtej pory, co roku – we wtorek po Wielkanocy – pod Kopcem Krakusa można przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądało życie we wczesnośredniowiecznych osadach, potyczki zbrojne wojów oraz tradycyjne obrzędy odprawiane z okazji nadejścia wiosny. Nie inaczej będzie i w tym roku. Nie zabraknie zarówno stałych, osadzonych w tradycji elementów związanych z obchodami Święta Rękawki jak i nowych, tematycznych propozycji – tym razem przed uczestnikami wydarzenia odkryjemy tajniki średniowiecznej medycyny i nauk magicznych.

Podczas tegorocznej edycji święta, organizowanej pod hasłem „Zdrowia, szczęścia. Niech się darzy…”, będzie się można dowiedzieć jak przed wiekami, w różnych częściach Europy (na Słowiańszczyźnie Wschodniej i Zachodniej, w Skandynawii czy na węgierskich stepach) dbano o higienę, jak sobie radzono z chorobami, leczeniem ran oraz „niepomyślnymi zdarzeniami” i kto się tym zajmował. Edycja ta będzie wyjątkowa także z innego, ważnego powodu. – Tradycyjne Święto Rękawki to nasz największy i najbarwniejszy plenerowy projekt, który na stałe wpisał się już w poświąteczny kalendarz krakowian – dla wielu wizyta na Kopcu Krakusa, tuż po Wielkanocy, stała się rodzinną tradycją. Choć za każdym razem Państwa liczna obecność cieszy nas równie mocno, w tym roku będzie dla nas szczególnie ważna. Centrum Kultury Podgórza świętuje 35-lecie działalności i chcielibyśmy uczcić ten jubileusz wspólnie z Państwem, doskonałą zabawą we wczesnośredniowiecznym stylu – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Imprezę rozpocznie obrzęd rozpalenia ognia, a tuż po nim odbędzie się zwyczajowy bieg wojów (w pełnym uzbrojeniu) wokół Kopca. Po zakończeniu biegu wszystkie drużyny biorące udział w wydarzeniu (ponad 30) zaprezentują się publiczności. Będą wśród nich grupy rekonstrukcyjne z całej Polski, m.in. z: Krakowa, Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Łodzi, Sanoka, Poznania i Zakopanego oraz goście z zagranicy (np. z Węgier). W programie Tradycyjnego Święta Rękawki 2019 znalazły się również ciekawe inscenizacje: „O grodzie słabującym”, „Leczenie chorych na wszelakie schorzenia”, „Leczenie obłędu” oraz „Jak prośbą i groźbą uzyskać od niebios dobrą pogodę i inne pożytki?”. Nie zabraknie również wróżby pomyślności dla grodu Kraka, której głównym elementem będzie wielkich rozmiarów kołacz.

Punktem kulminacyjnym o godz. 16.00 będzie starcie Wiślan z najeźdźcami. Jednak zanim wojowie skrzyżują broń, do walki staną dwie wiedźmy. Stawką tego pojedynku będzie przychylność i wsparcie bóstw podczas bitwy. Armia mająca ich po swojej stronie może być spokojna o wynik zbrojnej potyczki. Tych, którzy pomimo lub z braku opieki ze strony niebios odniosą rany opatrywać będą zielarki.

Zgodnie z motywem przewodnim tegorocznej edycji Tradycyjnego Święta Rękawki na uczestników wydarzenia będą również czekać „Wiedzący”, czyli wczesnośredniowieczni specjaliści od zdrowia i szczęścia: wiedźma słowiańska, skandynawska goði, szaman węgierski, alchemik bizantyjski oraz zielarka. Każdy z nich będzie miał swoje wyjątkowe stanowisko, a alchemik zaprosi do jedynej w swoim rodzaju pracowni, w której dziać się będą rzeczy magiczne. W ramach „Gry Grodowej” będzie można również zasięgnąć rady „Wiedzących” mierząc się z kolejnymi, wczesnośredniowiecznymi wyzwaniami – np. próbując dociec czemu krowa gospodarza przestała dawać mleko, albo dlaczego niewiastę boli głowa i jest oziębła.

Przez cały czas trwania imprezy będzie też można zaglądać do osady słowiańskiej i zobaczyć jakie rzemiosła uprawiano w średniowieczu, jakie stroje wtedy noszono i co jedzono – chętni będą mogli spróbować potraw gotowanych według przepisów naszych przodków. Nie zabraknie również muzycznych akcentów z epoki. W programie znalazły się dwa 30-minutowe koncerty muzyki średniowiecznej, pierwszy o godz. 14.10, drugi – w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Szelindek
z Węgier – o godz. 17.30.

Na wszystkich, którzy 23 kwietnia wybiorą się na Tradycyjne Święto Rękawki będą także czekać dwie ciekawe wystawy. Pierwsza z nich „Na szczycie Kopca rósł dąb wiekowy…” – przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie – będzie poświęcona legendarnym przekazom na temat Kopca Krakusa oraz datowaniu na podstawie wieku drzew. Druga „Śladami historii – 35 lat Centrum Kultury Podgórza”, to jubileuszowy projekt obrazujący ponad trzy dekady działalności CKP, w tym organizację Tradycyjnego Święta Rękawki.

Pełen program oraz ciekawostki związane z Tradycyjnym Świętem Rękawki.

UWAGA: w związku z organizacją Tradycyjnego Święta Rękawki, 23 kwietnia Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) będzie zamknięte. Do zobaczenia pod Kopcem Krakusa!

źródło: krakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Przyszłość chmury wg IBM: multi-cloud, kontenery i sztuczna inteligencja.Systemy multi-cloud, kontenery, oparte na otwartych standardach oprogramowanie oraz mechanizmy sztucznej inteligencji powszechnie wykorzystywane w aplikacjach biznesowych to według IBM przyszłość chmury. O najważniejszych trendach na rynku usług chmurowych i strategii IBM dla Computerworld mówi Christian Noll, General Manager Global Technology Services w IBM CEE.

Christian Noll, IBM: To co widzimy obecnie, to pęd do chmury. Coraz więcej firm zaczyna korzystać z rozwiązań opartych na technologiach chmurowych i przystosowywać do nich swoje systemy IT. W większości jest to jednak wdrożenie technologii, a niewiele firm ma strategię rozwoju systemu end-to-end opartego na chmurze i stara się przewidzieć w jakim kierunku będzie się rozwijać ta technologia.

Według naszych ocen adopcja chmury w większość dużych firm jest na poziomie 4%-20%, tzn. taki procent usług i aplikacji został przeniesiony do chmury. Wciąż niewiele korporacji zdecydowało się na pełne wdrożenie rozwiązań chmurowych. Najbardziej efektywne i zaawansowane modele wykorzystania chmury mają z reguły start-upy. Jest im łatwiej bo firmy takie nie mają starych rozwiązań IT i problemów z ich migracją.

W przypadku dużych korporacji problemem jest to, że korzystają z rozbudowanych systemów IT i aplikacji i w efekcie migracja do rozwiązań chmurowych jest w ich przypadku znacznie trudniejsza. Dlatego też silniej zaznacza się trend nie pełnej migracji do chmury, ale raczej zastosowania mikrousług i konteneryzacji.

Z moich kontaktów z klientami wynika, że praktycznie wszyscy mówią, że wdrażając nowe usługi wykorzystywać będą mikrousługi i kontenery takie jak Docker lub Kubernetes wraz z oprogramowaniem do zarządzania nimi.

Jeśli chodzi o rozwiązania chmurowe to wciąż ważnym tematem jest bezpieczeństwo, ale nie bezpieczeństwo konkretnej chmury, ale rozwiązania, które mogą zapewnić bezpieczeństwo klasy korporacyjnej w systemach multi-cloud. Niestety obecnie usługi chmurowe różnych firm z reguły nie są zintegrowane i trudno jest przenosić obciążenia między nimi. Nawet jeśli wykorzysta się kontenery to i tak do pewnego stopnia użytkownik zostaje przywiązany do jednego usługodawcy.

A kiedy pytam klientów czy korzystają z rozwiązań multi-cloud, wielu mówi: ależ oczywiście, mamy aplikacje w chmurach AWS, Microsoft, IBM itp. Odpowiadam im, że to nieporozumienie, bo to nie jest system wielochmurowy, a multiple cloud. Zapewne upłynie jeszcze kilka lat zanim idea multi-cloud zostanie w pełni zrealizowana, czyli użytkownik będzie mógł bez problemu przenosić aplikacje, usługi i dane w każdej chwili, między każdą platformą chmurową przy wykorzystaniu dynamicznych mechanizmów planowania i równoważenia obciążeń. Aby było to możliwe, niezbędne są jasno sprecyzowane, otwarte standardy pozwalające na stworzenie odpowiedniego oprogramowania do orkiestracji i zarządzania aplikacjami.

Kolejny trend dotyczy migracji aplikacji. Rozmawiałem z przedstawicielami dużej firmy telekomunikacyjnej, która w ciągu ostatnich 3 lat przeniosła do chmury 4% aplikacji. Jeśli proces migracji będzie realizowany w tym tempie to firma będzie potrzebowała około 100 lat, żeby w pełni przejść do chmury. To nie może tak działać.

Migracja starych aplikacji do kontenerów i chmury to ogromny problem dla firm. Dlatego też IBM dużo inwestuje w rozwiązania określane jako „cloud migration factory”, które mają ułatwiać i przyspieszać przenoszenie aplikacji do chmur. M.in. dlatego też, za przejęliśmy Red Hata, który wykorzystuje otwarte technologie do orkiestracji i zarządzania aplikacjami niezależne od konkretnej chmury.

Jakie ogłoszenia zaprezentowane podczas ostatniej konferencji IBM Think były najważniejsze?

Oprócz przejęcia Red Hata również plany rozszerzania zastosowań sztucznej inteligencji na wszystkie aplikacje. Bo SI w początkowym okresie rozwoju było wykorzystywane w aplikacjach specjalistycznych, na przykład w onkologii, itp. Teraz zaczyna znajdywać coraz więcej różnych zastosowań. W niedalekiej przyszłości trudno będzie znaleźć aplikację lub proces biznesowy, który nie wykorzystuje jakiegoś rodzaju mechanizmów sztucznej inteligencji.

Dlatego też bardzo dużo inwestujemy w sztuczną inteligencję, ale jeszcze ważniejsze jest to, że robimy to w oparciu o otwarte standardy dostępne dla każdego i dla każdej platformy. Przykładem jest ogłoszone podczas IBM Think Conference rozszerzenie dostępności usług Watson na wszystkie najpopularniejsze platformy chmurowe.

Czy to znaczy że IBM Cloud staje się mniej ważny?

Oczywiście nie, ale to zależy jaką definicję IBM Cloud przyjmiemy. Bo IBM Cloud to w zasadzie rozbudowane środowisko zawierające nie tylko usługi chmurowe, ale również mechanizmy orkiestracji, kontenery, narzędzia do migracji. Oprócz tego IBM oferuje usługi konsultingowe ułatwiające firmom stworzenie strategii, usługi migracyjne oraz wdrażania usług w IBM Cloud.

Wiele firm oferuje usługi chmurowe, ale to, co wyróżnia IBM, to kompletny zestaw rozwiązań klasy korporacyjnej, które zapewniają wysoką dostępność, zgodność ze standardami, możliwość szybkiego odtworzenia systemu i danych w przypadku jakiejkolwiek awarii itd.

Warto przypomnieć, że tylko w 2018 roku byliśmy świadkami poważnych awarii systemów chmurowych udostępnianych przez największych dostawców usług. Dlatego szczególną uwagę przykładamy do tego by takie przypadki nie dotyczyły IBM Cloud. Ale jednocześnie jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do systemów multi-cloud. Oczywiście bylibyśmy zadowoleni, gdyby IBM Cloud zdominował rynek, ale jest to nierealne.

Czy IBM Cloud zapewnia lokalizację przechowywania danych, np. w Polsce?

Tak, ale jest to pytanie dotyczące rozwiązań wykorzystujących chmury publiczne, prywatne i hybrydowe. Bo klient może przechowywać dane w chmurze prywatnej, zlokalizowanej we własnym centrum danych lub skorzystać z prywatnej chmury hostowanej w zewnętrznym centrum danych, która stosuje np. wydzielony, odizolowany obszar infrastruktury znajdującej się we współdzielonym z innymi użytkownikami budynku. IBM ma w Polsce takie centra danych, np. w Warszawie.

Zdajemy sobie sprawę, że są takie branże, na przykład finansowa, na które prawo nakłada specjalne obowiązki dotyczące zabezpieczania i przechowywania danych. Trudno też sobie wyobrazić, by agencje rządowe zdecydowały się na retencję danych w systemie, który pozwala na ich przechowywanie w innym kraju.

Ale nawet organizacje rządowe coraz częściej decydują się na wykorzystanie chmur publicznych. Dotyczy to oczywiście aplikacji nie mających znaczenia krytycznego lub takich, które nie gromadzą danych, jak np. strony webowe.

Dobrym rozwiązaniem są chmury hybrydowe. IBM oferuje narzędzia umożliwiające zbudowanie takiej chmury oraz jej orkiestrację, co oznacza, że użytkownik może przenosić obciążenia między chmurą publiczną i prywatną zgodnie z bieżącymi wymaganiami. Dane krytyczne i wrażliwe mogą być przechowywane w lokalnym centrum danych, a jeśli ich status się zmieni, to mogą zostać przeniesione gdzieś indziej.

Innym rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo danych jest oferowana przez IBM usługa pełnego szyfrowania, której towarzyszy instalowane lokalnie oprogramowanie do zarządzania kluczami szyfrującymi. W tym przypadku nikt, poza uprawnionym administratorem, nie ma dostępu do zapisanych informacji i w praktyce mogą one być przechowywane w dowolnym miejscu, dowolnej chmurze bez obawy o bezpieczeństwo. Sądzę, że szyfrowanie to przyszłość systemów retencji danych.

Jaki jest poziom adopcji chmury w regionie CEE?

W ogólności region CEE jest niewątpliwie w tyle za USA, Wielką Brytanią lub Niemcami. Ale jednocześnie mamy wiele przykładów wdrożenia bardzo zaawansowanych rozwiązań chmurowych, na przykład w krajach bałtyckich. Dotyczy to najczęściej nowych firm, które powstały już w erze chmury i nie mają problemu z koniecznością migracji starych aplikacji.

Jeśli chodzi o duże korporacje, to w ich przypadku większość menedżerów deklaruje intencje rozwoju systemów IT w kierunku rozwiązań chmurowych, ale na efekty tego trzeba będzie jeszcze zaczekać.źródło: ibm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
innogy uruchamia pierwszy w Warszawie elektryczny car sharing.3 kwietnia innogy Polska udostępniła usługę innogy go!, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty. Do dyspozycji warszawiaków przekazanych zostanie docelowo aż 500 samochodów BMW i3 napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Dodatkowo, z myślą o miłośnikach aut sportowych, wśród nich dostępnych także będzie niedługo 30 aut BMW i3s. Car sharing oparty na samochodach tej marki pozwoli użytkownikom doświadczyć zupełnie nowej jakości i komfortu jazdy w przestrzeni miejskiej, jednocześnie przyczyniając się do obniżenia poziomu zanieczyszczenia powietrza.

innogy od lat z powodzeniem rozwija segment e-mobility w Polsce, tworząc sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferując usługi i produkty mające na celu popularyzację transportu elektrycznego. W odpowiedzi na rosnącą społeczną świadomość ekologiczną, dostarczamy mieszkańcom Warszawy możliwość sprawnego, komfortowego, a przede wszystkim niskoemisyjnego poruszania się po mieście. Auta elektryczne korzystają też z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. Elektryczny car sharing od innogy jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy – mówi Filip Thon, Prezes Zarządu innogy Polska.

Koszt jazdy BMW i3 w usłudze innogy go! wynosi 1,19 zł za minutę, zaś BMW i3 S - 1,49 za minutę. Dodatkowo, z myślą o Klientach, którzy chcieliby korzystać z usługi dłużej, firma przygotowała pakiety dobowe. Odpowiednio wynoszą one 239 zł i 299 zł. Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do jazdy autami elektrycznymi, innogy udostępnia pierwszą – 15 minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz.

Samochody BMW i3 udostępnione zostały warszawiakom do testów już podczas ubiegłorocznego pilotażu elektrycznego car sharingu innogy wraz z kilkoma innymi. Bardzo cieszymy się, że to właśnie BMW i3 spotkały się z największym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Dzięki temu, usługa innogy go! została oparta właśnie na samochodach naszej marki. BMW i3 to przykład naszego zaangażowania w rozwój elektromobilności. Tym autem jeździmy po mieście nie emitując szkodliwych substancji, a w jego budowie wykorzystano zrównoważone materiały. Dodatkowo BMW i3 jest lekkie i zwrotne przez co doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej i dokładnie w takich usługach jak car sharing – mówi Baudouin Denis, Dyrektor Generalny BMW Polska.

Aby wypożyczyć auto wystarczy zainstalować na urządzeniu dedykowaną aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z usługi.

Klienci car sharingu od innogy będą także mieli zapewniony serwis związany z ładowaniem aut elektrycznych. innogy wykorzysta do tego celu dedykowaną sieć 30 punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50kW każdy. Stacje są w stanie w pełni naładować BMW i3 w 50 minut. Opcjonalnie, możliwe będzie podłączenie auta przez użytkownika do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania innogy na terenie Warszawy i okolic. Dostarczana do obydwu typów stacji energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł energii pozyskanej z wiatru. innogy Polska zakupiła Gwarancję Pochodzenia na wolumen w wysokości 2 GWh, do wykorzystania do końca 2019 roku. W kolejnych latach trwania usługi, planowane jest utrzymanie tej strategii wsparcia OZE.

Lista stacji dostępna jest na mapie w aplikacji mobilnej innogy go! Docelowo firma rozpoczęła budowę w Warszawie sieci 500 ogólnodostępnych punktów ładowania. Będzie ona zaprojektowana tak, aby punkty ładowania znajdowały się w najdogodniejszych dla Klientów częściach miasta – zarówno w jego ścisłym centrum, jak i w okolicach osiedli mieszkaniowych oraz centrów biznesowych. Do tej pory innogy udostępniała mieszkańcom Warszawy i okolic 36 punktów ładowania.

Priorytetem w naszej działalności biznesowej są projekty realizowane z troską o środowisko naturalne. Do takich obszarów zaliczamy elektromobilność, dlatego do współpracy w tym zakresie wybieramy partnerów, którzy rozumieją i podzielają nasze strategiczne założenia. Wierzymy, że wspierając takie projekty realnie pomagamy naszym klientom w transformacji energetycznej. Naszym zdaniem współdzielenie to właściwa droga do upowszechnienia samochodów elektrycznych w Polsce – mówi Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego

Usługa elektrycznego car sharingu innogy go! realizowana jest we współpracy z wieloma partnerami. Partnerem motoryzacyjnym jest firma BMW, partnerem technologicznym – Lincor, partnerem finansującym zakup części floty aut jest Alphabet, partnerem zajmującym się realokacją floty – PCWNT, a partnerem strategicznym – ING Bank Śląski, wspierający finansowo budowę stacji ładowania oraz projekt elektrycznego car sharingu innogy go!

- Partnerstwo w zakresie finansowania oraz obsługi elektrycznych samochodów w ramach usługi innogy go! stanowi dla nas kluczowy element realizacji strategii systematycznego upowszechniania idei elektromobilności w Polsce. Ogromnie cieszę się, że stając się częścią największego w Polsce, w pełni elektrycznego projektu car sharingu, Alphabet Polska jednocześnie staje się pod tym względem liderem zarówno rodzimego, jak i europejskiego rynku Car Fleet Management – mówi Leszek Pomorski, Prezes Zarządu Alphabet Polska.
źródło: innogy


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ruszyły zdjęcia do "Króla" - oryginalnej produkcji Canal+ w 4K.Ruszyły zdjęcia do serialowej superprodukcji Canal+ „Król” na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha. Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński. Główną rolę żydowskiego boksera Jakuba Szapiry zagra Michał Żurawski. Widzowie na ekranie zobaczą też m.in. Magdaleną Boczarską, Borysa Szyca i Arkadiusza Jakubika.

Ogromna popularność książki sprawiła, że „Król” to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich lat. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się na początku kwietnia. Ekipa filmowa będzie pracowała w Warszawie i Łodzi. Poza Michałem Żurawskim (Jakub Szapiro), Kacprem Olszewskim (Mosze Bernsztajn), Arkadiuszem Jakubikiem (Kum Kaplica), Magdaleną Boczarską (Ryfka Kij) i Borysem Szycem (Janusz Radziwiłek) w oryginalnej produkcji Canal+ wystąpią: Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Piotr Żurawski, Aleksandra Konieczna, Masza Wągrocka, Mikołaj Kubacki, Barbara Kurzaj, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Michał Kowalski, Andrzej Szeremeta, Krzysztof Rogucki, Wojciech Urbański.

Reżyserem wszystkich odcinków serialu będzie Jan P. Matuszyński, twórca m.in. „Ostatniej Rodziny“, która otrzymała ponad 40 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie (m.in. MFF Locarno, Camerimage, Festiwal Filmowy w Gdyni, FF Cottbus, MFF Chicago). Twórcami serialowego formatu są: Jan P. Matuszyński, Szczepan Twardoch, Łukasz M. Maciejewski i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają zaś Łukasz M. Maciejewski (scenarzysta główny), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji.

Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz. Scenografię przygotowuje duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy – Emilia Czartoryska, zaś charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Reżyserem castingu jest Piotr Bartuszek, a muzykę do serialu skomponuje Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie Canal+, jest Aurum Film - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu.

Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i lęku wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

"Król" to oryginalna produkcja Canal+, będąca ekranizacją bestsellerowej i cenionej przez krytyków powieści Szczepana Twardocha, autora nagradzanego m.in. za „Morfinę” (Paszport Polityki i Nagroda NIKE) czy „Dracha” (Nagroda Fundacji im. Kościelskich oraz Berlin Brücke Literaturpreis). Serialowa superprodukcja Canal+ to tworzona z wielkim rozmachem uniwersalna i ponadczasowa opowieść o gangsterskich porachunkach, burzliwych relacjach miłosnych, ludzkiej małostkowości, a nade wszystko o żądzy władzy i dążeniu do jej zdobycia za wszelką cenę. Wszystko zaś na tle wielobarwnego świata i brutalnych realiów przedwojennej Polski. Serial „Król” zostanie wyprodukowany w technologii 4K.źródło: canal plus


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC Polska: 3 nowe kanały w pakiecie Select.Oferowany przez UPC Polska pakiet Select z dniem 1 kwietnia br. został rozszerzony o trzy nowe kanały – Crime+Investigation Polsat, National Geographic Wild oraz Nat Geo People.

Crime+Investigation Polsat to kanał dla fanów tematyki kryminalnej, zainteresowanych kulisami autentycznych zbrodni, śledztw oraz dążących do zrozumienia zachowań przestępców. Widzowie podczas podróży w ten brutalny i nieoczywisty świat mają okazję poznać perspektywę specjalistów, śledczych oraz osób pokrzywdzonych. W kwietniu widzowie zyskają szansę bliższego poznania najbardziej rozpoznawalnych przywódców organizacji przestępczych w programie „Szefowie mafii”, a także przeżyją wyścig z czasem podczas reality show pt. „48 godzin”. Kanał jest dostępny na numerach 405 (Horizon) i 117 (Mediabox).

National Geographic Wild daje szansę na pasjonujące spotkania z dziką przyrodą w domowych warunkach. To najwyższej jakości przyrodnicze filmy dokumentalne, pełne zapierających dech w piersiach ujęć, niezwykłych stworzeń w ich naturalnym środowisku. Widzowie o mocnych nerwach będą mieli możliwość przeżywania niezwykłych emocji w prawdziwie mrocznym wydaniu podczas oglądania serialu „Śmierć przychodzi po zmroku”. Dla ciekawych tego, jak wygląda codzienna praca wśród dzikich zwierząt, gdzie każdy dzień jest pełen emocji, pasji i zaangażowania, nadawca przygotował program „Sekrety zoo”. Kanał dostępny na numerach 301 (Horizon) i 372 (Mediabox).

Dzięki kanałowi Nat Geo People widzowie będą mieli możliwość poznania niezwykłych, a przy tym autentycznych historii przedstawicieli różnych kultur. Kwietniowa ramówka to między innymi program „Niezwykły doktor Pol”, w którym widzowie będą mogli obserwować pracę w klinice prowadzonej przez doktora Pola i jego żonę Diane, w której opiekują się ponad 18 tysiącami zwierząt – począwszy od stad bydła i owiec, po domowych pupili. Kanał dostępny na numerach 302 (Horizon) i 373 (Mediabox).

Dzięki poszerzeniu oferty programowej w pakiecie Select, jego posiadacze mają dostęp do 119 kanałów, w tym 84 w jakości HD.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Elektryczne Mercedesy na Poznań Motor Show 2019Mercedes-Benz Polska zaprezentował premierowo całkowicie elektryczne modele – SUV-a EQC, vana eVito i prototyp samochodu bez kierowcy – autonomicznego smarta vision EQ.

EQC dysponuje napędem 4×4 z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 408 KM. Samochód zapewnia zasięg ponad 400 km na jednym ładowaniu (cykl WLTP, dane wstępne). EQC przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 180 km/h (prędkość została ograniczona elektronicznie). Smart vision EQ to autonomiczny prototyp, który miałby zabierać swoich podróżujących wprost z wybranej lokalizacji. Za sprawą przedniego grilla i projektorów po bokach potrafi on komunikować się z otoczeniem – co jest szczególnie przydatne w car-sharingu.

Smart vision EQ łączy wszystkie dziedziny tworzące strategię CASE: łączność, jazdę autonomiczną, elastyczne usługi oraz elektryczne układy napędowe. Z kolei Mercedes eVito to elektryczny van stworzony z myślą o miejskim transporcie dystrybucyjnym. Pojazd został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 41 kWh. Samochód dysponuje zasięgiem do 150 km na jednym ładowaniu. Ładowność pojazdu przekracza tonę.źródło: mercedes


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Philips OLED + 934 i OLED 854 z nagrodami Red Dot 2019Ekskluzywna współpraca, jaką marka Philips TV zawarła z Bowers & Wilkins, cieszy się zasłużonym uznaniem w kategorii telewizorów klasy high-end. Następca telewizora OLED+ 903, model OLED+ 934, który oficjalnie zostanie zaprezentowany w drugiej połowie roku, został wyróżniony w konkursach iF Design Award i Red Dot 2019. Nagrody otrzymały także inne modele marki.

Postawienie przez TP Vision, właściciela marki Philips TV, na pierwszorzędną jakość wykonania oraz europejskie rzemiosło po raz kolejny zyskało uznanie w postaci prestiżowych nagród. Design trzech telewizorów z asortymentu Philips TV na rok 2019 został wyróżniony aż pięcioma nagrodami w ramach konkursów iF Design Award oraz Red Dot.


źródło: youtube

Wręczone nagrody potwierdzają wysoką jakość rozwiązań partnerskich stosowanych przez TP Vision w ramach współpracy z europejskimi producentami specjalistycznych rozwiązań. Jeden z nagrodzonych modeli został stworzony w ramach wieloletniej umowy partnerskiej pomiędzy TP Vision a legendarnym brytyjskim producentem kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins (seria OLED+), inny zaś powstał w ramach partnerstwa ze światowej sławy projektantem wyrobów użytkowych o ponad wiekowych tradycjach rzemieślniczych - duńską firmą Georg Jensen (model 9104, nagroda iF Design).

Telewizory OLED+ 934 i OLED 854 zostały wyróżnione nagrodami Red Dot i IF Design Award Nagrody iF Design Award i Red Dot są przyznawane w uznaniu osiągnięć w zakresie designu. Każdego roku do kapituły każdego z wyżej wymienionych konkursów napływa z prawie 60 krajów ponad 5000 zgłoszeń, które reprezentują najwyższe osiągnięcia designu w danej kategorii konkursowej. Nagrody są przyznawane według kryteriów innowacyjności, jakości formy, funkcjonalności oraz ekologiczności.

Komentując nowo przyznane nagrody Rod White - Główny Projektant TP Vision, powiedział: Dzięki wieloletniej współpracy z Bowers & Wilkins możemy zaoferować najlepszą jakość obrazu i dźwięku, wnosząc z naszej strony wkład w postaci minimalistycznych, funkcjonalnych projektów tworzonych z wykorzystaniem materiałów o najwyższej jakości i wykonanych z prawdziwą finezją. Dzięki współpracy z wybitnymi w swoich dziedzinach, europejskimi partnerami możemy zaoferować produkty, które spośród innych na bardzo konkurencyjnym rynku, wyróżniają naprawdę unikalne właściwości.

Telewizor Philips OLED+ 934: Oszałamiająca jakość obrazu i dźwięku opakowana w minimalistyczny design
Wyprodukowany przez Philips TV telewizor OLED+934 to najnowszy produkt w ramach serii telewizorów typu high-end, stworzonej w ramach wieloletniej umowy partnerskiej z liderem rynku kolumn głośnikowych i ekspertem w tej dziedzinie: firmą Bowers & Wilkins. Współpraca zaowocowała opracowaniem sprzętu o oszałamiającej, niezrównanej na rynku, jakości obrazu i dźwięku.

Zintegrowanie listwy głośnikowej (soundbaru), ze stojakiem telewizora pozwoliło zachować jego minimalistyczną sylwetkę. Zestaw głośnikowy został pokryty wykonaną na specjalnie zamówienie producenta akustycznie transparentną tkaniną o pierwszorzędnych parametrach jakości duńskiej marki Kvadrat. Sounbar w modelu OLED +934 ma kształt trapezu umożliwiający nachylenie głośników telewizora pod kątem, dzięki czemu dźwięk rozchodzi się lepiej po pomieszczeniu.

Chromowane wykończenie listwy dźwiękowej współgra z chromowaną ramą obudowy oraz z metalową listwą łączącą system audio z ekranem, która także służy jako stojak w przypadku, gdy telewizor nie zostanie powieszony na ścianie.

Model OLED+ 934 swoją oficjalną premierę będzie miał w drugiej połowie roku.

Model OLED 854 TV – super płaski telewizor o najwyższej jakości obrazu i dźwięku

Technologia OLED oferuje najlepszą jakość obrazu, jaka jest dostępna aktualnie na rynku. Wyposażone w tę technologię, produkowane przez Philips telewizory zdobyły wiele nagród i pomyślnie przeszły testy zewnętrznych instytutów certyfikacyjnych, dzięki czemu mogą być uznawane za najlepsze z najlepszych.

Nowość w asortymencie telewizorów OLED produkowanych przez Philips stanowi model OLED 854, wyposażony w minimalistyczną super płaską obudowę z chromowaną ramą opartą na eleganckim, ciemno chromowanym uchylnym stojaku z przegubem typu T. Stojak, którego wysokość nie przekracza 30 mm, obejmuje dwie trzecie długości telewizora, co wywołuje wrażenie, jakby ekran unosił się nad powierzchnią, na której stoi. Komponenty modelu OLED 854, system dźwiękowy oraz niepowtarzalna technologia Ambilight – wszystko to producent zdołał zgrabnie pomieścić w płaskim wpuście w obudowie znajdującym się w dolnej części z tyłu ekranu, dzięki czemu nic nie zakłóca wrażenia absolutnej płaskości profilu całego urządzenia.źródło: philips


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 310 311 312 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-04-26
USD 3,8508 -0,08%
EUR 4,2906 -0,12%
CHF 3,7734 -0,12%
GBP 4,9709 +0,08%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Intel kontratakuje
Napisane przez Piotr
( 26.04.2019 07:18 )

 · Czy nowa propozycja Microsoftu zwiastuje koniec desktopów?
Napisane przez Piotr
( 25.04.2019 06:14 )

 · Intel zaprezentował układy FPGA nowej generacji zaprojektowane z myślą o aplikacjach AI.
Napisane przez Piotr
( 24.04.2019 07:12 )

 · Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa.
Napisane przez Pawel
( 23.04.2019 03:55 )

 · Przyszłość chmury wg IBM: multi-cloud, kontenery i sztuczna inteligencja.
Napisane przez Piotr
( 19.04.2019 04:05 )

 · innogy uruchamia pierwszy w Warszawie elektryczny car sharing.
Napisane przez Piotr
( 18.04.2019 08:01 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne.
(22.04.2019)
2 . Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
(18.04.2019)
3 . Siedem medali dla Polaków na targach wynalazków w Moskwie
(01.04.2019)
4 . Czy autonomiczne pojazdy zdominują transport?
(01.04.2019)
5 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
6 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
7 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)
8 . Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą - dzięki polskim naukowcom.
(21.01.2019)
9 . Elektryzujące odkrycie dotyczące tworzenia się par w mikroświecie.
(07.01.2019)
10 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.