Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

18. PZU Cracovia Maraton: do startu gotowi!W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się 18. PZU Cracovia Maraton. Na miesiąc przed imprezą cieszącą się dużym uznaniem wśród biegaczy z kraju i zagranicy organizatorzy spotkali się z dziennikarzami, aby przekazać najświeższe informacje o tym popularnym wydarzeniu sportowym.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Dyrektor ZIS i 18. PZU CM Krzysztof Kowal przedstawił bogaty program dwudniowym zmagań. Ci, którzy nie pobiegną w maratonie będą się mogli sprawdzić na krótszych dystansach.


źródło: youtube

- Osiągnęliśmy pełnoletniość. Przed nami nowe zadania i wyzwania. Będzie to maraton coraz bardziej dorosły – mówił w czwartek Dyrektor Krzysztof Kowal. - Zaczynamy tradycyjnie imprezami na Błoniach 27 kwietnia. Podobnie jak przed rokiem od Cracovia Maraton na Rolkach, w którym przybywa chętnych. Cały czas mamy zapytania, czy nie można by skierować tych zawodów na trasę maratonu dla biegaczy. Względy bezpieczeństwa powodują, że rolkarze ścigają się wokół Błoń. W sobotę zaplanowaliśmy także cały cykl imprez dla dzieci i młodzieży. Myślę, że będzie to świetna zabawa również dla rodziców, którzy w swoich pociechach widzą już przyszłych mistrzów. Na pewno każdy może pobiec w Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXXX. W tym czasie zapewnimy wiele atrakcji – Pasta Party i o 15:00 prezentację Elity 18. PZU Cracovia Maraton. Liczymy, że w końcu złamiemy barierę 2 godzin i 10 minut. Najbardziej atrakcyjna część pod względem widowiskowym czeka nas wieczorem podczas Biegu Nocnego na 10 km. Wyznaczyliśmy limit 5 tysięcy startujących z uwagi na pojemność trasy. Zachęcam do wcześniejszych zapisów.

Gdy Dyrektor Kowal podkreślał walory nocnej „10” nastąpiła prezentacja oficjalnych koszulek Biegu Nocnego sponsora technicznego tego biegu – marki 4F.

- To, co jest najważniejsze, czyli 18. PZU Cracovia Maraton rozpocznie się w niedzielę rano 28 kwietnia – kontynuował Dyr. Krzysztof Kowal. - Nieco wcześniej wystartują osoby niepełnosprawne na wózkach, by uniknąć ewentualnych kolizji na trasie. Nie muszę chyba mówić, że maraton jest naszą perłą w Królewskiej Triadzie Biegowej. Na tę chwilę mamy zapisanych 5 500 zawodników, w tym 610 osób z innych krajów, co potwierdza, że Cracovia Maraton jest najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z czego bardzo się cieszymy. Jestem spokojny o to, że frekwencja utrzyma się na poziomie ubiegłorocznym. Tym bardziej, że nie ma takiego drugiego teatru, gdzie można biegać w takiej scenerii, jak w Krakowie.

Trasy 18. PZU CM i Biegu Nocnego przybliżył uczestnikom konferencji prasowej Piotr Sokołowski – Kierownik Zespołu Organizacji Imprez Biegowych ZIS: - Tak się złożyło, że maratończycy nigdy nie biegali w Krakowie po tej samej trasie. W tym roku trasa jest mocno zbliżona do tej sprzed dwunastu miesięcy. Jej pomiar został dokonany 7 marca i mamy pewność, że liczy 42 km i 195 m. Start i meta znów na Rynku Głównym, w tym samym miejscu – 5,71 m od latarni. Wprowadziliśmy kilka zmian. Nie pobiegniemy w kierunku ulicy Reymonta, tylko skręcimy w lewo koło Muzeum Narodowego w Aleję 3 Maja, co umożliwi utrzymanie komunikacji tramwajowej do Cichego Kącika. Po dwóch godzinach maratończycy opuszczą Aleję Krasińskiego i ulicę Konopnickiej, zostanie tam w pełni przywrócony ruch uliczny. Kolejna zmiana będzie wprowadzona w okolicach ul. Rollego. Podczas tegorocznego maratonu biegacze pojawią się w Nowej Hucie Po tych korektach trasa powinna być w miarę dobra dla maratończyków. Ustalaniem jej przebiegu zajęliśmy się już w listopadzie ubiegłego roku. Do końca lutego dokonywaliśmy niezbędnych uzgodnień z wieloma instytucjami, służbami i jednostkami miejskimi. Nie zmieniła się natomiast trasa Biegu Nocnego, która jest mało kolizyjna z ruchem w mieście. Jedyny poważniejszy problem to przebiegnięcie z ulicy Zwierzynieckiej w ulicę Kościuszki. Na 15-20 minut trzeba będzie wstrzymać ruch na Alejach.

W komentarzu do tych informacji Dyr. Kowal dodał, że znalezienie w Krakowie atrakcyjnej 42-kilometrwej graniczy niemal z cudem: - Dziękuję wszystkim – Policji, służbom zajmującym się organizacją ruchu za wykazanie maksimum dobrej woli. Dzięki temu udało się pogodzić interesy mieszkańców i biegaczy. Oczywiście zadbamy o wyczerpującą informację, rozdamy dziesiątki tysięcy ulotek, zamieścimy stosowne komunikaty na stronach internetowych. Chcemy, żeby wzorem europejskich metropolii nasz maraton się rozwijał. Pragnę wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Nadal naszym sponsorem tytularnym jest PZU, z czego bardzo się cieszymy. Jest to partner, który zapewnia nam bezpieczeństwo jeśli chodzi o finansowanie imprezy. Mam nadzieję, że w następnych latach również będziemy współpracować.

O przygotowaniach biegaczy do 18. PZU CM i innych imprez Krakowskiej Triady Biegowej opowiedział w czwartek Konrad Rembiasz, jeden z trenerów prowadzących od kilku miesięcy regularne zajęcia. - Trening do maratonu jest zarazem prosty i skomplikowany – pokreślił dr AWF. - Prosty, bo dotyczy prostej formy ruchowej, jaką jest bieganie. A skomplikowany ze względu na reakcje organizmu. Co innego jest trenować zawodowców, co innego natomiast amatorów, którzy niejednokrotnie swoją ambicją przewyższają możliwości. Dlatego powstała grupa treningowa przygotowująca do maratonu. Nie jest łatwo i zdrowo przebiec 42 km bez przygotowania. Ja i moi koledzy z klubu AZS AWF Kraków Masters – oprócz mnie zajęcia prowadzą Darek Kaczmarski, Marysia Sławik, Asia Gradek, Grzesiek Sudoł, Damian Sator, Kamilia Hayder zadbaliśmy o formę biegaczy. Jesteśmy byłymi zawodnikami z dużym doświadczeniem treningowym, wykładowcami AWF, pasjonatami biegania. Chcemy, aby zajęcia były atrakcyjne i skuteczne, bezpieczne dla zdrowia. Ważniejszy jest bowiem trening przez maratonem, niż sam start, choć maraton jest rzeczywiście perłą w życiu każdego biegacza – zawodowca czy amatora. Na treningach promujemy przygotowanie i styl życia. Nie wystarczy wystartować, chodzi o coś więcej. Prowadzimy zajęcia wszechstronne, na różnym poziomie zaawansowania. Staramy się dotrzeć do każdego z osobna, a jednocześnie tworzymy atmosferę grupy zafascynowanej czymś tak zwariowanym jak bieganie.

Sesje treningowe odbywają się koło TAURON Areny Kraków (tu będzie półmetek i 35 km 18. PZU CM – przyp. red.), w Parku Lotników Polskich, w Lasku Wolskim, w Puszczy Niepołomickiej.

Ci, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o starcie w 18. PZU Cracovia Maraton lub innych biegach, wciąż mają jeszcze szanse na to by zgłosić swój udział. ZAPRASZAMY!źródło: zis

Treningi w kwietniu:

7.04.2019 (niedziela), 22.04.2019 (Poniedziałek Wielkanocny) – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

14.04.2019 (niedziela) – Śniadanie Biegowe – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

17.04 (środa) – trening halowy (godz. 18:00, hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b).

Ponadto, 12.04 (piątek) zapraszamy na wykład ekspercki „Bezpośrednie przygotowanie startowe” (godz. 18:00, AWF Kraków, sala H w budynku „Jordanówka”).

W kwietniu czeka nas ostatni szlif przed 18. PZU Cracovia Maraton. To kontynuacja BPS (bezpośredniego przygotowania do startu) które rozpoczęło się 8 tygodniu przed imprezą. Pierwsze dwa tygodnie kwietnia poświęcamy jeszcze na ciężką pracę, a kolejne dwa na aktywny wypoczynek.

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia przeprowadzimy dłuższy trening interwałowy, budujący wytrzymałość i ukierunkowany na pracę nad trzymaniem tempa.

13 kwietnia (sobota) zapraszamy na Test Coopera na stadionie krakowskiej AWF.

Dzień później, 14 kwietnia (niedziela) zapraszamy na Śniadanie Biegowe, które będzie miało miejsce w Parku Lotników Polskich. Będzie można sprawdzić swoją prędkość z Testu Coopera, zapytać o sportowe jedzenie, rozwiać ostatnie wątpliwości dotyczące startu. Trenerzy będą do Waszej dyspozycji. Produkty spożywcze dostarczy LEWIATAN, a uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania żeli DIAMANT PRO SPORT. Odpowiednie nawodnienie zapewnią natomiast woda OSTROMECKO i napoje izotoniczne 4MOVE.

Podczas zajęć halowych (17 kwietnia, środa) przewidziany jest trening sprawnościowy, bo przez cały rok musimy ja utrzymywać i zwracać uwagę na elementy uzupełniające bieganie.

W ostatnią niedzielę, a raczej w ostatni weekend kwietnia czeka nas prawdziwa biegowa uczta w Krakowie. Coś, na co czekacie i do czego przygotowujecie się od miesięcy, a może i lat!

Zapraszamy na zajęcia!
ZIS i AZS AWF Kraków Masters
Autor Komentarz
Tomeczek Napisany : 10.04.2019 12:03

Czekam niecierpiliwie...

Zapisałem się...

  
Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-07-23
USD 3,7997 +0,34%
EUR 4,2492 +0,03%
CHF 3,8589 +0,05%
GBP 4,7224 +0,04%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Uwaga na ransomware "Sodin" - wykorzystuje lukę w systemach Windows
Napisane przez Piotr
( 23.07.2019 05:51 )

 · Megaustawa przyjęta przez Sejm
Napisane przez Piotr
( 22.07.2019 06:49 )

 · SLR Kraków / Krzemionki z podświetlaniem LED.
Napisane przez Piotr
( 19.07.2019 07:47 )

 · Ekstraklasa sprzedała prawa mediowe na kraj i zagranicę. Własny serwis online z transmisjami.
Napisane przez Piotr
( 18.07.2019 05:32 )

 · Prezes T-Mobile: Polski rynek usług telekomunikacyjnych wyraźnie zmierza w kierunku konwergencji.
Napisane przez Piotr
( 17.07.2019 07:29 )

 · Nowa Huta Przyszłości z unijnym dofinansowaniem.
Napisane przez Piotr
( 16.07.2019 06:27 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu
(21.07.2019)
2 . W Krakowie powstał pierwszy studencki samolot solarny.
(11.07.2019)
3 . Dlaczego warto polecieć na Rodos?
(23.05.2019)
4 . Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne.
(22.04.2019)
5 . Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
(18.04.2019)
6 . Siedem medali dla Polaków na targach wynalazków w Moskwie
(01.04.2019)
7 . Czy autonomiczne pojazdy zdominują transport?
(01.04.2019)
8 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
9 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
10 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.