Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Gdzie i kiedy będziemy mogli pojechać na narty w grudniu 2021 i styczniu 2022.Narty 2021/2022. Polska, Austria, Włochy? Gdzie można jechać na narty? Kolejne kraje zaostrzają restrykcje. Sezon narciarski 2021/2022 w Europie zapowiadał się dużo lepiej niż ubiegłoroczny, ale plany ośrodków narciarskich po raz kolejny zweryfikowała pandemia koronawirusa. Kolejne kraje zaostrzają restrykcje i zasady wjazdu, inne ogłosiły już lockdown. Większość państw zmierza obecnie do tego, by z hoteli, restauracji, stoków i innych usług mogły korzystać tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych państwach? Sprawdziliśmy jakie zasady obowiązują w najpopularniejszych górskich destynacjach w Europie i gdzie można pojechać na narty w sezonie 2021/2022.


źródło: youtube

Narty 2021/2022. Trudny początek sezonu na europejskich stokach
Ośrodki narciarskie w Europie już od kilku tygodni przygotowywały się do tego, by otworzyć się dla turystów w sezonie zimowym 2021/2022. Niestety Europa znów stała się centrum pandemii koronawirusa, a kolejne państwa zaczęły ponownie zaostrzać zasady wjazdu i restrykcje.

O wyjeździe na narty w sezonie 2021/2022 mogą już zapomnieć osoby niezaszczepione. W wielu miejscach certyfikat szczepienia potrzebny jest do tego, by zameldować się w hotelu czy móc korzystać z wyciągu - kraje, w których ta zasady jeszcze nie obowiązuje, zastrzegają sobie prawo do jej wprowadzenia.


źródło: youtube

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, a kolejne obostrzenia, w tym lockdown w kolejnych krajach, mogą być wprowadzane z dnia na dzień. Poniżej podajemy informacje o aktualnych restrykcjach w najpopularniejszych narciarskich destynacjach Europy.

Narty - Austria 2021/2022

W Austrii obecnie trwa lockdown, który uniemożliwia wyjazd na narty do tego kraju. Co prawda nadal można przekraczać granicę państwa, otwarte są też niektóre ośrodki narciarskie. Działać nie mogą za to hotele ani restauracje, a więc narty w Austrii możliwe są na razie tylko dla osób mieszkających w pobliżu stoków.

Lockdown w Austrii ma potrwać do 13 grudnia, na razie nie wiadomo, jakie obostrzenia będą obowiązywały po jego zakończeniu. Nie ma też informacji, jak będzie wyglądał zimowy sezon turystyczny w Austrii.

Władze kraju zdecydowały o skróceniu ważności certyfikatu szczepienia do 270 dni (9 miesięcy) od otrzymania ostatniej dawki. Oznacza to, że aby móc wjechać do Austrii, konieczne może być przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID. Od lutego szczepienia w tym kraju mają być obowiązkowe dla wszystkich obywateli.


źródło: youtube

Ośrodki narciarskie Austria -> KLIKNIJ

Narty - Słowacja 2021/2022

Zaraz po Austrii lockdown i godzinę policyjną wprowadziła też Słowacja. Wciąż możliwe jest uprawianie sportów indywidualnych na świeżym powietrzu, ale zamknięte hotele i restauracje wykluczają obecnie możliwość wyjazdu na narty na Słowację.


źródło: youtube

Od 25 listopada przez 90 dni będzie trwał stan wyjątkowy, lockdown ma zakończyć się 9 grudnia. Przed 9.12 rząd zweryfikuje efekty obostrzeń i ogłosi kolejne decyzje. Na razie nie wiadomo, jakie obostrzenia będą obowiązywały po lockdownie.


źródło: youtube

Narty - Czechy 2021/2022

Od 26 listopada stan wyjątkowy obowiązuje również Czechach. Władze wprowadziły dodatkowe obostrzenia, ale nie ma nowych ograniczeń dotyczących wjazdu na teren kraju. Osoby zaszczepione przeciw COVID i ozdrowieńcy mogą wjechać na teren Czech, otwarte dla turystów są też hotele i stoki narciarskie - wymagany jest tu jednak certyfikat szczepienia lub ozdrowienia. Podobnie w restauracjach, barach i klubach, które dodatkowo - w czasie stanu wyjątkowego - mogą być otwarte tylko do 22.

Stan wyjątkowy w Czechach potrwa przez 30 dni. Nie podano jeszcze informacji, jakie obostrzenia będą obowiązywały po jego zakończeniu, ale wprowadzane obecnie restrykcje sugerują, że większość usług będzie dostępna tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Nasz raport będzie aktualizowany.


źródło: youtube

Narty - Włochy 2021/2022

Ośrodki narciarskie we Włoszech są obecnie otwarte dla turystów, ale popularny wśród narciarzy Trydent - Górna Adyga, gdzie znajduje się większość najchętniej odwiedzanych ośrodków, ogłosił zaostrzenie restrykcji. Wrócił obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz, jeśli nie da się utrzymać odległości przynajmniej 1 metra od innych osób, a w transporcie publicznym obowiązkowe są maski FFP2. Dodatkowo dwadzieścia gmin tego regionu zostało włączonych do "czerwonej strefy". Obowiązuje tam godzina policyjna, restauracje i bary otwarte są tylko do 18.00, zamknięte są teatry, kina, dyskoteki, siłownie i baseny. Restrykcje te będą obowiązywać przynajmniej do 7 grudnia.

Dodatkowo premier Włoch zapowiedział, że od 6 grudnia wyciągi narciarskie, restauracje, bary i imprezy masowe będą dostępne tylko dla osób, które posiadają Super Green Pass - to przepustka, którą można uzyskać tylko po zaszczepieniu lub przejściu COVID-19. Władze Włoch chcą w ten sposób uratować sezon zimowy przed lockdownem.

Narty - Francja 2021/2022

Niedawno zasady obowiązujące w sezonie zimowym na stokach ogłosiła też Francja. Ośrodki narciarskie będą otwarte, ale konieczne będzie zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek w kolejkach do wyciągów przez osoby powyżej 11 roku życia.

Rząd Francji zastrzega jednak, że zasady mogą się zmienić w razie pogorszenia sytuacji pandemicznej. Jeśli liczba nowych zakażeń nadal będzie wzrastać, możliwe będzie wprowadzenie obowiązku okazania paszportu zdrowia (potwierdzenia zaszczepienia, ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu) przy korzystaniu z wyciągów. Dla osób niezaszczepionych oznaczałoby to konieczność wykonania nawet kilku testów w trakcie pobytu.

Narty - Szwajcaria 2021/2022

Sezon narciarski w Szwajcarii już się rozpoczął, ale wjechać do tego kraju i korzystać z usług, w tym ze stoków narciarskich, mogą tylko osoby zaszczepione przeciw COVID-19. W ubiegłym roku szwajcarskie z stoki były otwarte przez cały sezon. Tej zimy może być podobnie, ale nie wydaje się, by władze kraju poluzowały obostrzenia dla niezaszczepionych.

Narty - Polska 2021/2022

Obecnie najpewniejszym rozwiązaniem wydaje się wyjazd na narty w Polsce. Wiadomo już, że rząd nie planuje lockdownu, jaki pamiętamy z ubiegłego roku. Polskie stacje narciarskie otrzymały też od Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego rekomendacje do otwarcia ośrodków przy zachowaniu reżimów sanitarnych. Szczegółowe zasady, które mają obowiązywać na stokach, nie są jeszcze znane.

Polskie ośrodki narciarskie rozpoczęły już przygotowania do sezonu. Trwa naśnieżanie stoków, niebawem stacje mają otworzyć się dla turystów.

W Polsce do wyboru mamy kilkadziesiąt ośrodków, z których najbardziej popularne są te zlokalizowane w Małopolsce, szczególnie w pobliżu Zakopanego. Stoki odpowiednie dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowanie znajdziecie też np. na Dolnym Śląsku. Niektóre ośrodki poza stokami przygotowują też inne zimowe atrakcje, takie jak snowparki, tory saneczkowe czy baseny termalne.


źródło: youtube

Prognoza śniegu: Polska >>>>źródło: skiinfo via narty.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter

Autor Komentarz
xino Napisany : 08.02.2022 08:49

Śniegu napdało, warunki są 2022!

Super warunki w Zakopanem !

  
Pawel Napisany : 29.11.2021 08:33

2021/2022 Narty!

Czekamy na sezon!

  
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Nowa platforma SkyShowtime w Polsce od 14 lutego. Co w ofercie? Jaka cena?
Napisane przez Pawel
( 06.02.2023 07:02 )

 · TVP oficjalnie uruchamia szósty multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. Jakie kanały?
Napisane przez Pawel
( 03.02.2023 04:00 )

 · Netflix na luty. "You 4", "Miłość do kwadratu jeszcze raz", "Dziewczyna i Kosmonauta".
Napisane przez Pawel
( 02.02.2023 08:58 )

 · Chiny mają największą na świecie turbinę wiatrową.
Napisane przez Pawel
( 01.02.2023 08:12 )

 · Cyberatak na T-Mobile dotknął około 37 mln klientów.
Napisane przez Pawel
( 31.01.2023 06:07 )

 · TVN podsumowuje obchody swojego 25-lecia
Napisane przez Pawel
( 30.01.2023 07:04 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
2 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
3 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
4 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
5 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
6 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
7 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)
8 . Nagrodzono autorów prac dot. nowoczesnej łączności i sztucznej inteligencji
(26.12.2021)
9 . Ekspert w inżynierii genetycznej pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej.
(28.11.2021)
10 . Robot imitujący noworodka na wystawie w Centrum Nauki Kopernik
(07.11.2021)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.