Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Canal+ Online na marzec. "Emigracja XD", "Inni ludzie", "Bestie ze złego", "Wiarołom", "Bandyta".Hitem miesiąca będzie premiera polskiego serial "Emigracja XD" (od 17 marca). Talent do wiecznego wpadania w tarapaty zmusza Malcolma i Stomila do wyjazdu z europejskiej Stolicy Agrestu do centrum Londynu. Pełna absurdalnych sytuacji, znakomitych dialogów i totalnie odjechanych (dosłownie i w przenośni) bohaterów, w których wcielają się m.in. Tomasz Włosok, Michał Balicki, Paulina Gałązka, Adam Bobik, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz czy Piotr Trojan.

Druga połowa marca w canal+ online

"Złoto" (od 17 marca) to kameralny i fascynujący australijski thriller o ludzkiej chciwości i samotności. Powstało już sporo filmów o tym, jak złoto zmienia ludzi, ale jeszcze w żadnym nie widzieliśmy tak wielkiego samorodka. Znajduje go na pustyni para nieznajomych, która natychmiast zaczyna snuć wspólne plany. Ostatecznie jeden z nich wyrusza po sprzęt niezbędny do wydobycia grudy, a drugi zostaje, by jej pilnować. To zadanie okazuje się nadzwyczaj trudne, bo zagrażają mu nie tylko dzikie psy, czy tajemniczy intruzi, ale też musi zmagać się z własnymi myślami, przekonaniem, że pozostał całkiem sam i na nikogo nie może liczyć.

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu". Po tym, jak zagrał już wszystko inne i sprawdził się zarówno w kinie ambitnym (Oscar za "Zostawić Las Vegas"), jak i komercyjnym ("Twierdza", "Con Air - Lot skazańców"), Nicolas Cage nakręcił komedię o sobie. Jest to kino pełne akcji, humoru i zaskoczeń. Pewien bogacz wynajmuje Cage'a na swoje przyjęcie urodzinowe. We wszystko okazują się zamieszane amerykańskie służby i mnóstwo przestępców. Czy Cage zachowa się jak bohaterowie, których zwykle gra? Czy ocali niewinnych, uratuje rodzinę i pokona złoczyńców? A czemu nie?

"Notre-Dame płonie" (od 19 marca). Jeden z najgłośniejszych pożarów XXI wieku miał miejsce 15 kwietnia 2019 r. w Paryżu. W ogniu stanęła katedra Notre-Dame, jeden z symboli miasta, czy wręcz, patrząc na to szerzej, całego europejskiego dziedzictwa. Takie wiekowe konstrukcje są niezmiernie trudne do ugaszenia. Próbując je ratować, można zniszczyć je równie mocno, co podczas samego pożaru. Dodatkową stawką były dziesiątki relikwii zgromadzonych w katedrze -- przedmiotów wręcz bezcennej wartości religijnej i często historycznej. Film, który próbuje odtworzyć te wydarzenia to spektakularne widowisko katastroficzne nagrodzone w tym roku Cezarem za efekty specjalne.

"Orlęta. Grodno `39". Początek Drugiej Wojny Światowej to jedno z najdramatyczniejszych wydarzeń w historii Polski. Zwłaszcza tam, gdzie dość szybko okazało się, że prowadzimy walkę na dwóch frontach. O tym właśnie opowiada film, który oczami dwunastoletniego Leona, pokazuje wydarzenia tamtych dni z Grodna. Pierwszego września jego szkoła została zbombardowana przez Niemców. Gdy niespełna trzy tygodnie później do miasta próbuje wejść Armia Czerwona, jego mieszkańcy decydują się na heroiczną walkę. Wiedzą, że to beznadziejny wysiłek, ale i tak nie potrafią inaczej. Nie mają pojęcia, jak okrutny los czeka ludność cywilną w odwecie za ten opór.

"Książe" (od 28 marca) to oparty na faktach brytyjski komediodramat o sympatycznym podstarzałym taksówkarzu Kemptonie Buntonie z Newcastle, który obrabował Galerię Narodową i teraz w swojej szafie trzyma słynny portret Księcia Wellingtona namalowany przez Goyę. Bunton to idealista, którego już nie raz walka z niesprawiedliwością wpędziła w spore kłopoty. Tym razem postawił wszystko na jedną kartę i zaczyna negocjować zwrot obrazu w zamian za konkretne świadczenia dla najbiedniejszych. Jego problemy zaczynają się, gdy policja wpada na trop. Jeszcze większe, gdy w sprawę zaczyna się mieszać żona...

"Savage Salvation" (od 31 marca). Wychodzenie z narkotykowego nałogu to trudne wyzwanie. Jest trochę łatwiej, gdy można się wzajemnie wspierać. Tak właśnie robią Shelby i Ruby. Zaręczyli się i wspólnie starają wyjść wreszcie na prostą. Niestety któregoś dnia Ruby znajduje swą ukochaną martwą na werandzie ich domu. Pozostaje mu już tylko zemsta na lokalnych dilerach, rusza więc w miasto uzbrojony w pistolet na gwoździe i nie ma zamiaru przepuścić nikomu. Jego śladem rusza lokalny szeryf, który chce za wszelką cenę powstrzymać spiralę przemocy, która opanowuje miasteczko.

SERIALE
"Linia" to francuski miniserial, w którym tytułowa lina to najważniejszy element fabuły. W dalekiej bazie, w której norwescy naukowcy obserwują przestrzeń kosmiczną, jeden z nich znajduje tajemniczą linę. Prowadzi ona od ich obserwatorium gdzieś daleko w las. Naprawdę daleko. Część międzynarodowej bazy składającej się głównie z astrofizyków i astronomów traktuje to jako ciekawe wyzwanie i wyrusza wzdłuż liny na spotkanie nieznanego. Nie mają pojęcia, co ich czeka...

Kolejna propozycja to włoski serial "Jego królestwo". Więzienie o zaostrzonym rygorze. Klaustrofobiczna przestrzeń, w której czasami ciężko rozróżnić, kto jest kim. Kto odbywa karę, a kto pracuje. Jedni i drudzy próbują za wszelką cenę być twardzielami. Bezwzględni przestępcy i równie bezwzględni strażnicy. A nad nimi wszystkim on - naczelnik, który poruszając się na granicy prawa, wymusza posłuszeństwo i rządzi. On jest tu niepodzielnym władcą - królem. To dzięki niemu można spać spokojnie. Czy da się skutecznie szefować w więzieniu i nie być przy tym potworem? Naczelnik Bruno Testori najwyraźniej nie ma takich dylematów. A może?

Powraca serial o egzotycznym kurorcie - "Fantasy Island 2". Drugi sezon fascynującej opowieści o ekskluzywnym, tropikalnym kurorcie, którego obsługa jest w stanie spełnić każde marzenie gości. Rzecz w tym, że zwykle sami nie do końca rozumieją, czego pragną. A gdy ich marzenie już się spełni, muszą ponieść wszelkie jego konsekwencje...

Niemiecki miniserial kryminalny "Dzień matki" (od 23 maca) to powieść o skomplikowanym śledztwie pełnym zwrotów akcji, w którym w tytułowy dzień matki popełniane zostają kolejne zbrodnie. Wszystko zaczyna się od znalezienia ciała starego Theodora Reifenratha. Śledztwo nabiera rozpędu, gdy w budzie psa przed domem odnalezione zostają ludzkie kości. Okazuje się, że zakopano tu ciała trzech kobiet. Kim były? Co łączyło je z Theodorem i jego zagubioną przed laty żoną Ritą? To dopiero pierwsze z wielu pytań, na które musi odpowiedzieć para policjantów prowadzących sprawę. Inspektorzy Pia i Oliver zdają sobie sprawę, że wpadli na trop mrocznej tajemnicy.DOKUMENT
Nominowany w zeszłym roku do Oscara pełnometrażowy film dokumentalny, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, na czym polega fenomen współczesnych Chin. Rozwój tamtejszej gospodarki, zasady życia społecznego, podział klasowy i wszechobecny konsumpcjonizm, który miesza się z wszechobecną ideologią. Ten film to ciąg obrazów, właściwie pozbawiony komentarza. Oglądamy robotników, klasę średnią i chińskich bogaczy w ich codziennym życiu, w ich pracy i poza nią. Ich zbiorowy portret jest fascynującą impresją, z której sami musimy wyciągnąć wnioski i zdecydować co chcemy myśleć o tej egzotycznej dla nas kulturze. Na czym właściwie polega tytułowy "Chiński sen" (od 14 marca)? Dokument wyreżyserowała debiutantka Jessica Kingdom. Aby w pełni oddać współczesną chińską rzeczywistość, przemierzyła ten wielki kraj i kręciła w ponad pięćdziesięciu różnych lokalizacjach.

Kolejna dokumentalna propozycja to "Bestie złego" (od 21 marca). Alternatywny Klub Sportowy Zły. Ta warszawska społeczność to miejsce otwarte na wszystkich miłośników gry w piłkę nożną. Niezależnie od światopoglądu, płci, koloru skóry. Tu nikogo się nie wyklucza. Ba, panuje tu pełna demokracja - każdy na równi z innymi jest prezesem i wpływa na losy klubu. Tu futbol męski i kobiecy są tak samo ważne. To ciekawy eksperyment - zarówno sportowy, jak i społeczny. Miejsce zupełnie inne niż inne kluby sportowe, a równocześnie spełniające szczytne założenia, które mamy na myśli, gdy mówimy o sporcie. Choć oczywiście nie oznacza, że w Alternatywnym Klubie Sportowym Zły nie ma problemów, tarć i emocji. Są. Jak wszędzie, choć tu może trochę inne. I o nich właśnie opowiada ten dokument.

Czy problemy z Covidem są już za nami? Pewnie jeszcze długo nie. Jednak nie zmienia to faktu, że już możemy powoli zacząć pewne kwestie podsumowywać i wyciągać wnioski. Bo niewątpliwym faktem jest to, że wszystko to można było rozegrać inaczej. Przyjrzyjmy się, więc pandemii, której efektem były miliony zgonów i potężna zapaść gospodarki na całym świecie. Zastanówmy się, gdzie popełniliśmy błąd? Bo na pewno go popełniliśmy. I to nie jeden, a całą masę błędów. My wszyscy jako cywilizacja i oczywiście nasi przywódcy. Czy tego wszystkiego można było uniknąć? A jeśli nie, to jak powinniśmy się zachować, by zminimalizować skutki? Gdzie i kiedy należało postąpić inaczej, mądrzej, odważniej, bardziej bezkompromisowo? Dziś powinniśmy to już wiedzieć. Dlatego na te i podobne pytania próbuje znaleźć odpowiedzi pełnometrażowy niemiecki film "COVID 19. Co poszło nie tak?", który stworzył doświadczony reżyser-dokumentalista Michael Wech. Może ta i podobne analizy pozwolą nam uniknąć powtarzania tych samych błędów w przyszłości.


źródło: canal+ online


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter

Autor Komentarz
Brak komentarzy w bazie
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · 12,5 mln aktywnych kart SIM w T-Mobile
Napisane przez Piotr
( 23.03.2023 07:12 )

 · Drugi sezon "Skazanej" od kwietnia w TVN.
Napisane przez Piotr
( 22.03.2023 07:10 )

 · HBO Max na drugą połowę marca. "Sukcesja IV", "Rycerze Gotham".
Napisane przez Piotr
( 21.03.2023 06:05 )

 · Grupa Play: Ponad 17 mln klientów. Integracja w UPC Polska
Napisane przez Piotr
( 20.03.2023 06:49 )

 · Canal+ Online na marzec. "Emigracja XD", "Inni ludzie", "Bestie ze złego", "Wiarołom", "Bandyta".
Napisane przez Piotr
( 17.03.2023 16:56 )

 · F1: Grand Prix Arabii Saudyjskiej na Viaplay.
Napisane przez Piotr
( 17.03.2023 09:44 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
2 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
3 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
4 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
5 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
6 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
7 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
8 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)
9 . Nagrodzono autorów prac dot. nowoczesnej łączności i sztucznej inteligencji
(26.12.2021)
10 . Ekspert w inżynierii genetycznej pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej.
(28.11.2021)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.