Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Szybki Internet LTE już w Polsce.Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, firma CenterNet rozpoczęła wprowadzanie sieci oferującej połączenia LTE w naszym kraju. Wkrótce będziemy mogli korzystać z szybkiego, bezprzewodowego Internetu.

Polska jest obecnie czwartym krajem na świecie, w którym wprowadzana jest technologia LTE. Pozwoli ona na błyskawiczne przesyłanie danych na smartfony, laptopy czy komputery stacjonarne za pomocą naziemnych nadajników. Prędkość maksymalna sieci to nawet 150 Mb/s. CenterNet zaprezentował dzisiaj LTE podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Firma postawiła na razie tylko trzy maszty, jednak jeszcze do końca tego roku zbuduje około 700. Pozwoli to nawet 7 mln Polaków na korzystanie z LTE. Za rok będzie ich już 20 mln. Szybki Internet dostępny będzie nie tylko w dużych miejscowościach, ale również w mniejszych (na przykład w Przasnyszu).

CenterNet prowadzi już rozmowy z operatorami sieci komórkowych. Jak powiedział Adam Kuriański, prezes firmy, są one na zaawansowanym poziomie z jednym dostawcą i we wstępnej fazie z dwoma kolejnymi. CenterNet chciałby, aby usługa dostępna była w sprzedaży jeszcze w tym roku. Z bardziej szczegółowymi informacjami na temat wprowadzanej usługi można zapoznać się na stronach Gazety Wyborczej.

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.6.9.Mozilla udostępniła dziś dwie wersje przeglądarki internetowej Firefox - stabilną 3.6.9 i testową 4.0 Beta 5.

Pobierz Mozilla FireFox 3.6.9.

Wśród nowości wprowadzonych do Firefoksa 4.0 Beta 5 warto wymienić długo zapowiadane, nowe menu zaprojektowane specjalnie pod uproszczony interfejs przeglądarki. Ponadto w piątej becie znajdziemy przebudowany, łatwiejszy w obsłudze menadżer dodatków. Jest także dostępna akceleracja sprzętowa, pozwalająca na przyspieszenie renderowania elementów stron. Możemy ją w wygodny sposób włączyć w menu opcji w zakładce Advanced. Twórcy usunęli także błędy dostrzeżone w poprzednich wydaniach i poprawili stabilność przeglądarki. Mozilla ujawniła także termin debiutu wersji Release Candidate Firefoksa 4.0 - według planów ma on zostać wydany w drugiej połowie października.

Stabilna wersja Firefoksa 3.6.9 zawiera jedynie poprawki luk bezpieczeństwa i zgłoszonych błędów. Kolejne stabilne wydanie oznaczone numerem 3.6.10 ma zostać udostępnione 12 października.

źródło: Mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Thunderbird 3.1.3.Ukazała się kolejna wersja Thunderbirda - znanego i cenionego programu pocztowego.

Pobierz Mozilla Thunderbird 3.1.3.

Thunderbird 3.1.3 nie zawiera zbyt wielu nowości - twórcy skupili się na usunięciu błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach. Wprowadzono poprawki zwiększające bezpieczeństwo aplikacji i wyeliminowano możliwość zawieszenia się programu w pewnych specyficznych scenariuszach. Rozwiązano także problem z drukowaniem maili i wyświetlaniem pustych okien folderów. Ponadto Thunderbird 3.1.3 zawiera niewielkie zmiany w interfejsie użytkownika oraz poprawki niegroźnych błędów ujawniających się w systemie Mac OS X i Linux. Szczegółowa lista wyeliminowanych luk i błędów dostępna jest na stronach Mozilli.

źródło: mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft rozpoczyna promocję IE 9 i Windows Phone 7.Microsoft rozpoczął kampanie reklamowe mające na celu promocję najnowszego systemu Windows Phone 7 i przeglądarki Internet Explorer 9. Wkrótce premiery obu produktów.

Najbliższe miesiące to okres gorących premier w świecie Microsoftu. Na październik planowana jest prezentacja systemu operacyjnego dla smartfonów, Windows Phone 7 - pierwsze telefony do sklepów trafią najprawdopodobniej przed Świętami. Rozpoczęto właśnie kampanie reklamowe mające na celu promocję nowych produktów. Na promocję WP7, jak twierdzi TechCrunch, wydano w sumie 500 mln dolarów. Na razie Microsoft zaprezentował jedynie reklamę systemu wzorowaną na filmie "Lawrence z Arabii". W najbliższym czasie należy jednak spodziewać się kolejnych reklam i materiałów promujących system dla smartfonów.

W Internecie promowany jest również Internet Explorer 9 - w związku ze zbliżającą się premierą wersji beta programu. Pojawiły się już bannery reklamowe zachwalające przeglądarkę jako produkt, który zmieni Sieć na zawsze. Informują one o premierze wersji beta IE9, która ma mieć miejsce 15 września w San Francisco. Tego dnia Microsoft uruchomi też stronę Beauty Of The Web. Za jej pośrednictwem będziemy mogli dowiedzieć się szczegółów na temat najnowszej przeglądarki i prawdopodobnie pobrać udostępnioną wersję beta.

źródło: techcunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Opera 10.62 browserOpera Software udostępniła użytkownikom finalną wersję przeglądarki Opera 10.62.

Pobierz Opera 10.62 browser

Zaledwie dzień po wydaniu wersji RC2 ukazała się stabilna wersja przeglądarki internetowej Opera 10.62.

Najnowsze wydanie przeglądarki zespołu Opera Software miało na celu przede wszystkim eliminację wykrytych wcześniej błędów. W trakcie prac nad programem usunięto między innymi błędy związane z awarią przeglądarki w kilku specyficznych sytuacjach. Inne problemy dotyczyły interfejsu, brakujących grafik czy nieklikalnych linków i znikających obiektów z cache. Kolejne poprawki dotyczą obsługi dodatków w wersji turbo, a także błędu w komputerach Mac spowalniającego pisanie przy otwartej większej ilości zakładek. Poza tym programistom Opery udało się usunąć problem objawiający się awarią przeglądarki podczas zamykania karty z Flashem.

Freeware | 13,5 MB | 2010.09.09| Opera

System operacyjny: MS Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
XX Forum Ekonomiczne - Krynica.Do 11 września, już po raz dwudziesty w Krynicy-Zdroju odbędzie się Forum Ekonomiczne - spotkanie przedstawicieli świata gospodarczego, businessu i polityki. Tematem forum będzie "Europa po Lizbonie - strategie dla przyszłości".

W XX Forum Ekonomicznym uczestniczyć będzie ok. 2000 osób, reprezentujących około 60 krajów Europy, Ameryki i Azji, a wśród nich wysocy rangą politycy, delegacje rządowo-parlamentarne, eksperci, szefowie instytucji centralnych, biznesmeni, media, organizacje gospodarcze i pozarządowe. Województwo Małopolskie od lat angażuje się w działania promocyjne na rzecz regionu podczas tego wydarzenia.

W lutym 2010 r. została podpisana między Województwem Małopolskim a Fundacją Instytut Studiów Wschodnich umowa ramowa, w myśl której Fundacja zobowiązuje się do organizowania Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju przez kolejne 10 lat. W tym czasie Województwo Małopolskie będzie Głównym Partnerem Forum Ekonomicznego, Forum Regionów oraz Forum Inwestycyjnego.

Wejdź na stronę internetową forum, oraz na Malopolskie.pl aby uzyskać więcej informacji.

źródło: wrotamalopolski


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IFA 2010 Berlin.IFA 2010 to przestrzeń ponad 120 tysięcy metrów kwadratowych stoisk z gadżetami, urządzeniami i usługami. W tym roku najwięcej można było zobaczyć telewizorów z dostępem do Internetu oraz 3D - to zdecydowanie najważniejszy trend. W trójwymiarze było wszystko - ludzie, telefony, ale "przede wszystkim" - telewizory i monitory. Podobnie zresztą rzecz się ma z Internetem- każdy większy producent zaprezentował w tym roku telewizor z dostępem do sieci.Największym odkryciem był telewizor z Androidem. Wyprodukowany przez szwedzką firmę People of Lava, daje możliwość korzystania z pełnej wersji Androida (na razie 1.6, wkrótce planowana aktualizacja do 2.2) w telewizorze. Jest to pierwsze takie urządzenie, na którym nie tylko można oglądać YouTube, czy przeglądać strony internetowe, lecz ma się dostęp do Android Marketplace, Gmaila, itd. Obsługiwany jest klawiaturą-padem, która w przyszłości ma być bardziej podobna do pada konsoli, ponieważ planowane jest dodanie joysticka w miejscu podparcia kciuków. TV People of Lava mają oczywiście podświetlenie LED, a wyświetlany obraz oglądać możemy w rozdzielczości FullHD. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest cena - za najmniejszy, 42-calowy egzemplarz trzeba zapłacić 2,5 tysiąca euro.Największy telewizor plazmowy zaprezentował w tym roku Panasonic - był to ogromny ekran, o przekątnej 152 cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Naprawdę robił wrażenie. "Podobną" plazmę pokazało też LG (180") z tym, że produkt koreańskiego koncernu składał się w istocie z 9 mniejszych ekranów. Na stoisku LG widzieliśmy za to najcieńszy telewizor OLED (3D) model o przekątnej ekranu 31" miał grubość zaledwie 2,9 milimetra, oraz największy telewizor LED, o przekątnej 72" (więcej zdjęć w galerii).Największą powierzchnię wykupił koncern Sony, pokazując też najlepszy pokaz 3D - wizualizacje kosmosu do muzyki granej przez astronautę. Astronauta był też osobą, która bawiła się najlepiej na całej wielkiej sali.Największe wrażenie wywoływało jednak stoisko Panasonic'a, witające odwiedzających ogromną ścianą z telewizorami 3D.Największy tłum zgromadził się wokół największej gwiazdy IFA 2010 - tabletu Samsung Galaxy Tab. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 2.2 (Froyo) i wygląda jak wielki telefon Galaxy S. Najbardziej zdziwiła nas waga urządzenia - według producenta to zaledwie 380 gramów, natomiast "na rękę" wydawało się trochę więcej. Urządzenie jest szybkie, dotykowy interfejs bardzo intuicyjny i responsywny, a dodatkowo z tabletu można wykonywać połączenia telefoniczne.Najbardziej ekologicznym pojazdem na targach IFA 2010 był model samochodu Sharpa zasilanego energią słoneczną.IFA 2010 przebiega pod znakiem telewizorów, 3D i dostępu do Sieci z każdego miejsca i urządzenia.

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowa Nokia N8.Jeszcze w tym roku u dużych operatorów komórkowych ma pojawić się smartfon Nokia N8, który ma być próbą odpowiedzi fińskiego producenta na iPhone 4. Telefon pojawi się u wszystkich dużych graczy.Nokia N8 wyposażono w 3,5 calowy wyświetlacz AMOLED, 12-megapikselowy aparat z optyką marki Carl Zeiss i ksenonową lampą błyskową. Telefon umożliwia nagrywanie wideo z jakością HD (1280x720 p.) i edycję filmów przy użyciu wbudowanych i intuicyjnych narzędzi. Ponieważ smartfon wyposażony został także w wejście HDMI można podłączyć go do zestawu kina domowego i oglądać filmy w jakości HD z dźwiękiem Surround Dolby Digital Plus czy wykonane przed chwilą zdjęcia. Smartfon wyposażony jest w 16 GB pamięci wewnętrznej, która pomieści zgromadzoną muzykę, filmy i aplikacje. Urządzenie umożliwia pełną personalizację na kilku aktywnych ekranach. Można wypełnić je aplikacjami i widżetami wedle swojego uznania. Telefon daje bezpośredni dostęp do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

źródło: nokia


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowa KRRiT rusza z cyfryzacją Polski.Dobra informacja dla milionów Polaków. Pod skrzydłami nowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w Polsce wreszcie rozpocznie się era naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi wreszcie konkurs dla nadawców komercyjnych - informuje Gazeta Wyborcza. Dzięki ogłoszeniom koncesyjnym komercyjni nadawcy będą mogli otrzymać cyfrowe koncesje, a następnie wreszcie uruchomią drugi multipleks cyfrowy.

- To krok, który z pewnością przyspieszy cyfryzację telewizji - mówi Gazecie Magdalena Gaj, wiceminister infrastruktury odpowiedzialna w rządzie za cyfryzację. Jednak wiele wskazuje na to, że nie uda się dotrzymać terminu 30 września 2010 roku - do tego czasu miał zostać uruchomiony drugi multipleks w wybranych rejonach Polski.

Przypomnijmy, że w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w Polsce, pierwszy multipleks ma zostać wypełniony kanałami Telewizji Polskiej
(TVP1, TVP2, TVP Info) oraz 4 stacjami wyłonionymi w konkursie. Docelowo wszystkie kanały TVP mają znaleźć się tylko na trzecim multipleksie. Drugi multipleks przeznaczony będzie dla TVN, Polsatu, TV4 i TV Puls, nadawcy obok kanału podstawowego będą mogli zamieścić swój drugi kanał. Z kolei trzeci multipleks umożliwi TVP wypełnianie powinności wobec wszystkich Polaków, by dostarczać pełną ofertę kanałów tematycznych Telewizji Polskiej. Sygnał telewizji analogowej w Polsce ma zniknąć w lipcu 2013 roku.

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
iPhone 4 w Erze już oficjalnie.Polska Telefonia Cyfrowa, operator komórkowej sieci Era, oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego telefonu Apple - iPhone 4 w Erze dostępny będzie od piątku, 27 sierpnia 2010 roku.

iPhone 4 wyposażony został w funkcję FaceTime służącą do przeprowadzania wideorozmów oraz ekran Retina dysponujący najwyższą rozdzielczością spośród wyświetlaczy, jakie kiedykolwiek zainstalowano w telefonach. W wyniku tego osiągnięto większą ostrość wyświetlanych tekstów, obrazów i filmów wideo. iPhone 4 został również wyposażony w 5 megapikselowy aparat fotograficzny z lampą błyskową LED i funkcją nagrywania w technologii HD, procesor A4 firmy Apple oraz 3-osiowy żyroskop.

Bateria pozwala na wydłużenie nawet o 40 proc. czasu prowadzonych rozmów. Nowy projekt obudowy telefonu, wykonanej ze szkła i stali nierdzewnej sprawia, że jest to najcieńszy smartphone na świecie. iPhone 4 działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego - iOS 4 - wyposażoną w ponad 100 nowych funkcji. App Store umożliwia dostęp do ponad 200 tys. aplikacji, w tym takich jak iMovie, dostępnej tylko dla telefonów iPhone 4.

- Polska jest drugim największym i najważniejszym, po Niemczech, rynkiem w Europie dla Grupy Deutsche Telekom. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom najnowsze aparaty telefoniczne i atrakcyjne usługi, często nieosiągalne u innych operatorów. Mamy również dostęp do wiedzy i innego rodzaju zasobów, które pozwalają nam w sposób efektywniejszy, z korzyścią dla klienta, przygotowywać nowe oferty. A najbliższa przyszłość to przede wszystkim rozwój usług opartych na transmisji danych - mówi Klaus Hartmann, Prezes PTC.

Z nowych cenników Era wynika, że iPhone 4 16 GB dostępny będzie w cenach od 789 zł (taryfa Multimedialna 140 z umowa na 3 lata) do 3499 zł (telefon bez umowy), z kolei model iPhone 32 GB dostępny będzie od 1199 (taryfa Multimedialna 140 z umowa na 3 lata) do 3999 zł (telefon bez umowy). iPhone 4 w Erze dostepny będzie w ofercie abonamentowej oraz mix.

źródło: era


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 276 [277] 278 ... 298 299 300 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-10-19
USD 3,7601 +0,80%
EUR 4,3049 +0,19%
CHF 3,7746 +0,54%
GBP 4,9014 +0,22%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Data scientist - nieszablonowy zawód w branży IT
Napisane przez Pawel
( 18.10.2018 08:13 )

 · Ktoś włamał się na Facebooka i podkradł 50 milionów kont.
Napisane przez Pawel
( 17.10.2018 06:12 )

 · ZF zainwestuje miliardy dolarów w rozwój technologii autonomicznych
Napisane przez Pawel
( 16.10.2018 06:07 )

 · List otwarty Intela w związku z ograniczoną dostępnością procesorów
Napisane przez Pawel
( 15.10.2018 06:05 )

 · Comarch świętuje 25 lat istnienia na rynku. Firma z Krakowa jest dziś obecna na całym świecie.
Napisane przez Pawel
( 12.10.2018 07:03 )

 · Android 9.0 na smartfonach Nokii: pierwszy model właśnie otrzymał aktualizację.
Napisane przez Pawel
( 11.10.2018 06:01 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
2 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)
3 . Urząd Patentowy chce stworzyć bazę polskiej własności intelektualnej
(29.09.2018)
4 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
5 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
6 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
7 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
8 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)
9 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
10 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.