Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Jubileuszowa X Parada Smoków.Gigantyczne, różnokolorowe, dmuchane smoki tańczące u podnóża wawelskiego Zamku. Sztuczne ognie, dymy i lasery. To wszystko już 28 sierpnia (w sobotę) podczas plenerowego widowiska typu "światło-dźwięk", w ramach Jubileuszowej X PGNiG Wielkiej Parady Smoków.

Wielkie widowisko plenerowe na Wiśle, od 2000 r. organizuje krakowski Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska. Jest ono częścią "Wielkiej Parady Smoków". To widowisko typu "światło-dźwięk" - łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Gigantyczne (do 25 m długości i 15 m wysokości) dmuchane, pływające i latające stwory umieszczone są na barkach i statkach. Animują je aktorzy Teatru Groteska. Smoczym pląsom towarzyszą sztuczne ognie, dymy i lasery.

W tym roku smoki zatańczą do muzyki klasycznej - m.in. utworów Prokofiewa, Straussa, Ravela i Maklera. Specjalnymi "gośćmi" parady będą m.in. stwory, które zagrały w widowisku "Smoki na Expo" w Szanghaju. Tam, w maju tego roku, wielki sukces odniosły Smoki Groteski.

Widowisko odbędzie się 28 sierpnia (sobota) o godz. 21.30 w Zakolu Wisły pod Wawelem.

źródło: krakow.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
JavaOne: Larry Ellison będzie mówić o przyszłości JavyLarry Ellison wspólnie z Thomasem Kurianem - wiceprezesem wykonawczym koncernu Oracle - wygłoszą prelekcję (keynote) otwierającą kolejną edycję konferencji JavaOne. Tematem wystąpienia mają być plany firmy co do Javy oraz przyszłość języka programowania, który w wyniku przejęcia Suna stał się własnością Oracle'a. Największa na świecie konferencja poświęcona Javie trwać będzie od 19 do 23 września.

W tym samym czasie otworzą podwoje targi Oracle OpenWorld. Uczestnicy konferencji mają wstęp na wszystkie wykłady, do hal wystawowych i na spotkanie Oracle User Forum. JavaOne jest uważana za największą na świecie konferencję dla programistów aplikacji pisanych w języku Java; po raz pierwszy została zorganizowana w 1996 roku i w niektórych latach przyciągała około 20 000 gości. Na ubiegłorocznej imprezie OpenWorld pojawiło się ponad 40 000 osób.

Wystąpienie otwierające konferencję jest wyczekiwane w napięciu: na razie - zdaniem wielu fachowców - szefowie Oracle'a bardzo ogólnikowo wypowiadali się na temat przyszłości Javy. Przykładowo, krytykowano brak harmonogramu prac nad Javą. Niejasne pozostają także relacje między otwartoźródłowymi a komercyjnymi wariantami produktów, stosunek Oracle'a do implementacji OpenJDK7 i dalsze losy środowiska JDK7.

Opinie społeczności programistów Javy są podzielone jeśli chodzi o całkiem świeży pozew Oracle'a przeciwko Google'owi w sprawie rzekomego naruszenia praw patentowych i autorskich. Wcześniej Sun nie atakował koncernu z Mountain View, kiedy ten w charakterze środowiska uruchomieniowego systemu operacyjnego Android wykorzystał wolną implementację Javy (Apache Harmony) i zaprojektował swoją maszynę wirtualną (Dalvik Virtual Machine). Jednak nawet ojciec Javy - James Gosling – nie zaprzecza, że Sun mógł wszcząć awanturę o opłaty licencyjne. Firma nie chciała tego zrobić i nie zrobiła, ale Oracle miał prawo pójść do sądu - i poszedł.

W programie konferencji JavaOne niejednemu z pewnością zabraknie właśnie prelekcji Jamesa Goslinga, który stwierdził, że pozwy patentowe nigdy nie były częścią kultury Suna, a firma składała wnioski o ochronę prawną własnych technologii głównie po to, aby uniknąć pozwów ze strony firm, które z nich skorzystały i nie miały oporów przez patentowaniem cudzych wynalazków. Na początku kwietnia Gosling opuścił Oracle'a i wziął wielomiesięczny urlop. Do rozpoczęcia konferencji zostało jednak trochę czasu, więc niewykluczone, że pojawi się na imprezie; podczas jej poprzednich edycji prelekcje ojca Javy były tradycyjnym punktem programu.

źródło: heise online


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Największy wzrost obrotów na rynku serwerów od 2003 r.Dobra wiadomość dla całego przemysłu IT. W drugim kwartale br. odnotowano największy od 2003 r. wzrost obrotów na rynku serwerów, donosi IDC w opublikowanym wczoraj raporcie.

Obroty w tym kwartale wzrosły na rynku serwerów o 11% i wyniosły 10,9 mld USD. Do tak dobrego wyniku przyczynił się głównie wzmożony popyt na serwery powszechnego użytku (volume servers), do których IDC zalicza systemy obliczeniowe kosztujące mniej niż 25 tys. USD. Obroty na rynku takich serwerów wzrosły aż o 32%, podczas gdy obroty na ryku serwerów klasy średniej (mid-range systems; serwery kosztujące od 25 do 250 tys. USD) wzrosły o 16%. W tym samym czasie obroty na rynku serwerów najwyższej klasy (high-end systems; systemy kosztujące więcej niż 250 tys. USD) spadły o 27,2%.

Najwięcej powodów do zadowolenia mają firmy HP (pierwsze miejsce) i Dell (trzecie miejsce), które odnotowały wzrost przychodów odpowiednio o 26% (3,5 mld USD) i 37%. Firma IBM straciła pierwsze miejsce na rzecz HP i odnotowała spadek przychodów o 3,2% (3,2 mld USD). Wydaje się, że powodem takiego stanu rzeczy jest to, że wielu użytkowników wstrzymało się w drugim kwartale z zakupem serwerów IBM, czekając na nowe produkty oparte na procesorach Power 7, zapowiadane od jakiegoś czasu przez tę firmę.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Matterhorn: opensource'owe narzędzie do nagrywania wykładów.Po roku prac badawczo-rozwojowych działający pod patronatem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley projekt Opencast zaprezentował system do nagrywania wykładów Matterhorn 1.0.

Ważną rolę w przedsięwzięciu odegrało Centrum ds. Zarządzania Informacją i Nauki Wirtualnej przy Uniwersytecie w Osnabrück (virtUOS). Darmowe narzędzie bazujące na otwartych źródłach pozwala rejestrować (z możliwością ustawienia czasu) obrazy z kilku kamer znajdujących się w sali wykładowej wraz z zawartością ekranu komputera prowadzącego. System sortuje materiał według kategorii: wideoportale, platformy edukacyjne lub nośniki danych dla celów późniejszej obróbki redakcyjnej.

Odtwarzacz wideo dysponuje funkcjami do nawigacji, edycji oraz do zautomatyzowanego przeszukiwania zarejestrowanego materiału. Według informacji projektu virtUOS odtwarzacz ten "przełamuje bariery", ułatwiając pracę szczególnie tym studentom, którzy ze względu na ograniczenia fizyczne mają utrudnioną możliwość uczestniczenia w zajęciach. Matterhorn obsługuje różne formaty wideo i pozwala na obszerne analizy. W razie potrzeby zadania obliczeniowe można rozłożyć na większą liczbę komputerów.

Opencast to wspólne przedsięwzięcie trzynastu północnoamerykańskich i europejskich instytucji naukowych. Główna część prac rozwojowych jest realizowana przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, Politechnikę Federalną w Zurychu, Uniwersytet w Osnabrück oraz Uniwersytet prowincji Saskatchewan.

źrodło: heise online


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google testuje wyszukiwanie w czasie rzeczywistym.Google rozpoczął testy nowego mechanizmu wyszukiwania, w którym nie trzeba zatwierdzać zapytania - wyniki są aktualizowane w czasie rzeczywistym w miarę, jak wpisujemy interesującą nas frazę.

Dzięki zastosowaniu nowej techniki wyszukiwania w czasie rzeczywistym, wyniki wyświetlają się natychmiast po wpisaniu ostatniej litery interesującej nas frazy. Jeżeli uzyskany rezultat nie jest satysfakcjonujący i zmienimy swoje zapytanie, wyszukiwarka natychmiast wyświetli zaktualizowane wyniki. Jak w praktyce prezentuje się opisywana funkcja, możemy przekonać się, oglądając film demonstracyjny. Informacje o testach nowego mechanizmu wyszukiwania zostały oficjalnie potwierdzone przez Google - z oświadczenia przesłanego serwisowi TechCrunch wynika też, że nie jest to jedyny eksperyment prowadzony przez koncern. Google cały czas testuje od 50 do 200 nowych funkcji związanych z wyszukiwarką internetową. Niewielka część z nich jest później wdrażana i udostępniana wszystkim użytkownikom.

Nie jest jasne, czy funkcja dynamicznej aktualizacji wyników wyszukiwania zostanie na stałe wprowadzona do Google.

źródło: techcrunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Bundesliga - rusza nowy sezon w Eurosport 2W piątek (20 sierpnia 2010 roku) piłkarze Bundesligi zainaugurują nowy sezon piłkarski 2010/2011. 6 meczów każdej kolejki na żywo (włącznie ze spotkaniem 2. Bundesligi) będzie można oglądać wyłącznie w Eurosport 2 i Eurosport 2 HD.Niemieckie rozgrywki po raz kolejny stanowią czołową propozycję w ramówce kanału Eurosport 2. Stacja w sezonie 2010/2011, oprócz relacji na żywo z 6 spotkań w każdej z kolejek, wzbogaciła ramówkę stacji o sobotnią retransmisję kolejnego spotkania, a także o dedykowane Bundeslidze magazyny.Mecze niemieckich rozgrywek będą komentować: Mateusz Borek, Edward Durda, Andrzej Janisz, Tomasz Lach i Cezary Olbrycht. W roli ekspertów zasiadać będą: Radosław Gilewicz, Tomasz Hajto, Tomasz Kłos, Maciej Murawski oraz Paweł Wojtala.

- Bundesliga, konkurująca pod względem atrakcyjności praktycznie tylko z ligą hiszpańską i angielską, jest z pewnością najbardziej stabilna pod względem finansowym, a to gwarancja wysokiego poziomu i dalszego rozwoju rozgrywek. Podkreślmy, że podczas MŚ w RPA reprezentacja Niemiec stanęła na podium mając w kadrze zawodników grających wyłącznie w Bundeslidze. Z punktu widzenia polskich kibiców smaku rozgrywkom dodaje obecność w Borussii aż trzech naszych rodaków - Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego - mówi Tomasz Lach, komentator Eurosportu.

Ramówka

Każda kolejka Bundesligi będzie rozpoczynała się w piątek o godzinie 20 półgodzinnym magazynem, który będzie zapowiedzią nachodzących wydarzeń. Kolejne godziny i dni weekendu wypełnią już tylko transmisje:

- 1 mecz (live, w piątki o godz. 20.30)
- 2 mecz (live, w soboty o godz. 15.30)
- 3 mecz (retransmisja, w soboty o godz. 17.30)
- 4 mecz (live, w soboty o godz. 18.30)
- 5 mecz (live, niedziela o godz. 15.30)
- 6 mecz (live, w niedziele o godz. 17.30)
- 7 mecz (live, w poniedziałki o godz. 20.15, 2 Bundesliga)

W niedziele o godzinie 19.30 stacja będzie prezentowała skróty meczów - godzinny magazyn podsumowujący zakończoną kolejkę spotkań. Podczas ostatniej kolejki sezonu stacja zaplanowała tzw. multitransmisję.

Zaplanowane transmisje podczas pierwszej kolejki: Bayern Monachium - Wolfsburg (20 sierpnia, godz. 20.30, Native HD), Hoffenheim - Werder Brema (21 sierpnia, godz. 15.30), FC Koln - Kaiserslautern (21 sierpnia, godz. 17.30, retransmisja), Hamburg- Schalke 04 (21 sierpnia, godz. 18.30, Native HD), Mainz - Stuttgart (22 sierpnia, godz. 15.30), Dortmund - Bayer Leverkusen (22 sierpnia, godz. 17.30, Native HD).

Każde spotkanie na żywo w Internecie

Eurosport Player (www.eurosportplayer.pl), internetowy serwis telewizyjny Eurosportu, daje kibicom piłki nożnej nieograniczone możliwości śledzenia spotkań Bundesligi. Spośród pojedynków toczących się w tym samym czasie, użytkownik usługi Eurosport Player ma możliwość samodzielnego wybrania meczu, który chce obejrzeć na żywo (bądź z odtworzenia, dzięki dostępowi do bogatego archiwum).

źródło: eurosport


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
VLC media player 1.1.3Ukazała się kolejna wersja VLC - popularnego odtwarzacza audio i wideo.

Pobierz VLC media player 1.1.3

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić aktualizację rozszerzeń i skryptów oraz zmiany w tłumaczeniach dla wybranych wersji językowych programu. Twórcy uporali się także z problemami związanymi z obsługą podcastów i modułów DVD oraz poprawili działanie funkcji FTP, która źle interpretowała adresy ścieżek względnych i katalogów. Programiści zlikwidowali ponadto kilka błędów w kodzie mogących doprowadzić do zawieszenia aplikacji oraz usunęli lukę bezpieczeństwa związaną z weryfikowaniem poprawności danych wejściowych. VLC 1.1.3 zawiera także poprawki błędów zgłaszanych przez użytkowników korzystających z poprzedniego wydania programu, które zostało udostępnione pod koniec lipca.

Platforma: Windows
Systemy operacyjne: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

źródło: videolan.org


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Beta Windows Home Server - "Vail".Microsoft wydał odświeżoną wersję beta systemu operacyjnego Windows Home Server "Vail" przeznaczonego do obsługi domowych serwerów.

Windows Home Server jest rozwiązaniem, którego celem jest stworzenie centralnego magazynu przechowującego zdjęcia, muzykę, filmy oraz dokumenty domowników. Druga wersja WHS o kodowej nazwie "Vail" jest zbudowana w oparciu o Windows Server 2008 R2. Odświeżona beta tego systemu została zaktualizowana o obsługę Windows 7 i Windows Server 2008 R2 z zainstalowanym dodatkiem SP1 w wersji beta. Windows Home Server wzbogacił się także o klienta połączeń z systemem Mac OS X i możliwość tworzenia bootowalnych dysków USB, które służą do przywracania komputerów klienckich. Ponadto główny panel zarządzania posiada teraz nowy schemat kolorów i pozwala na swobodne włączanie i wyłączanie dodatków. Istotne ulepszenia wprowadzono także do przeglądarki alertów oraz dodano kartę "Podsumowanie" do folderów i dysków zainstalowanych w serwerze.

Odświeżona wersja beta Windows Home Server "Vail" jest dostępna do pobrania bezpośrednio z witryny Microsoft Connect po rejestracji. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

źrodło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Europejski telefon i smartfon roku.Stowarzyszenie EISA rozdało swoje nagrody. Europejskim telefonem komórkowym został Sony Ericsson Xperia X10 mini, telefonem społecznościowym - Samsung Wave S8500, a smartfonem roku Samsung Galaxy S 19000.

Telefon Sony Ericsson Xperia X10 mini otrzymał tytuł "Europejskiego Telefonu Komórkowego 2010 - 2011" nadany przez European Imaging and Sound Association (EISA). O wyborze tego modelu zadecydowało połączenie jego kompaktowego rozmiaru oraz bogaty wachlarz funkcji.


Sony Ericsson Xperia 10 mini

Oficjalny werdykt jury przyznającego nagrodę, a reprezentującego instytucję EISA, brzmi: "Telefon Xperia X10 mini firmy Sony Ericsson to bardzo mały i stylowy telefon komórkowy. Mimo niewielkich rozmiarów odznacza się on doskonałym działaniem, a także wszechstronnym zakresem funkcji, takich jak GPS, Wi-Fi, 3G oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli, z lampą błyskową. Telefon działa na platformie Android i oferuje użytkownikom pełną gamę korzyści, jakimi odznaczają się o wiele większe urządzenia, chociaż jego ekran dotykowy ma przekątną jedynie 2,55 cala (6,48 cm). Jego niewielkie wymiary i waga, a także różnorodność żywych kolorów obudowy, sprawiają, że model ten doskonale nadaje się do zapoznawania płci pięknej z technologią smartphone".


Samsung Wave

Z kolei smartfon Samsung Galaxy S 19000 został uznany za "Europejski Smartfon 2010 - 2011". Działający w oparciu o system operacyjny Android, Samsung Galaxy S wyposażono w duży, 4-calowy ekran Super AMOLED oraz procesor 1 GHz. Dzięki tym rozwiązaniom Galaxy S to bardzo nowoczesna platforma sprzętowa, pozwalająca na korzystanie w pełni z potencjału współczesnych zaawansowanych smartfonów: daje możliwość odtwarzania filmów w standardzie HD oraz zapewnia dostęp do technologii rozszerzonej rzeczywistości przeglądarki Layar Reality Browser. Całości dopełniają zaawansowane technologie: Bluetooth 3.0, Wi-Fi, DLNA oraz HSPA. Galaxy S wyposażono również w najnowszą wersję intuicyjnego interfejsu użytkownika TouchWiz 3.0, a także technologię SWYPE pozwalającą na szybkie i wygodne wprowadzanie tekstu.


Samsung Galaxy

Samsung otrzymał także wyróżnienie w kategorii "Europejski telefon społecznościowy", w tej kategorii zwyciężył Samsung Wave S8500. Jest to pierwszy smartfon działający w oparciu o autorską platformę Samsung bada, zapewnia szybki dostęp do najważniejszych serwisów i usług społecznościowych. Procesorowi 1 GHz towarzyszy duży 3,3-calowy ekran Super AMOLED oraz technologie HSPA, Wi-Fi oraz Bluetooth 3.0 gwarantujące najszybszy przesył danych . Najnowszy smartfon wyposażono także w imponujące multimedialne możliwości m.in. aparat o matrycy 5 megapikseli z funkcją nagrywania wideo w standardzie HD w rozdzielczości 720p oraz lampę błyskową LED.

Stowarzyszenie EISA to organizacja skupiająca 50 czasopism z 19 krajów europejskich, poświęconych elektronice użytkowej. Organizacja znana jest na całym świecie m.in. dzięki nagrodom EISA. Nagrody te, przyznawane przez redaktorów stowarzyszonych czasopism, stanowią wyróżnienie dla najlepszych modeli w branży w różnych kategoriach technologicznych. Co roku w czerwcu dziennikarze spotykają się, aby zdecydować, który z produktów konsumenckich opisywanych w ich publikacjach w bieżącym roku zasłużył na nagrodę. Zwycięskie produkty mogą korzystać ze znaków EISA przez kolejne 12 miesięcy, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości, jak i najwyższego poziomu technologicznego.

źródło: eisa vis tele2


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Era zapowiada wprowadzenie telefonu iPhone IV.Sieć ERA zapowiada wprowadzenie do swojej oferty telefonu Apple iPhone IV być może już w sierpniu!

Zobacz iPhone IV

Co ciekawego w nowym telefonie firmy Apple ?

FaceTime
Od dziesięcioleci ludzie marzą o wideorozmowach. Dzięki modelowi iPhone 4 marzenia stają się rzeczywistością. Wystarczy stuknąć, by z ekranu pomachać do dzieciaków, uśmiechnąć się do bliskiej osoby za oceanem lub zobaczyć, czy rozmówcę naprawdę rozbawił Twój żart. Tak działają telefony iPhone 4 w sieci Wi-Fi, od razu po wyjęciu z pudełka. Rozmowa przez żaden inny telefon nie sprawi Ci takiej frajdy.

Kamera wideo HD
Kręć własne filmy jakości HD. Dzięki zaawansowanemu czujnikowi obrazu, wykonanemu w technologii BSI(backside illumination) i wbudowanej lampie LED,bez problemu nagrasz film nawet w miejscachsłabo oświetlonych. A za pomocą nowego programuiMovie wygodnie zmontujesz i opracujesz swoje dziełowprost w telefonie iPhone 4 - mając do dyspozycji zaprojektowane przez Apple szablony, napisy i przejścia. Już wkrótce program ten będzie dostępny w App Store.

Aparat 5 megapikseli z flaszem LED
Nowy 5-megapikselowy aparat fotograficzny z wbudowaną lampą błyskową LED pozwala robić zdjęcia doskonałe w najdrobniejszych detalach. A zaawansowany czujnik obrazu wykonany w technologii BSI (backside illumination) umożliwia wykonywanie udanych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei nowy aparat z przodu telefonu doskonale sprawdza się, gdy zechcesz stworzyć autoportret.

iBooks
Program iBooks (do pobrania bezpłatnie) to znakomity czytnik e-booków, a jednocześnie wygodna księgarnia.

Ekran początkowy
Z tego ekranu jednym stuknięciem przejdziesz do wybranych funkcji telefonu iPhone. Jegotapetę możesz zmieniać, odpowiednio do nastroju i upodobań.

Wyświetlacz Retina
Wyświetlacz Retina w telefonie iPhone 4 jest pod każdym względem wyjątkowy. Jego ostrość, jakość kolorów i rozdzielczość nie mają sobie równych w świecie telefonów komórkowych. Dość wspomnieć, że zawiera czterokrotnie więcej pikseli niż wyświetlacze poprzednich modeli iPhone. Ludzkie oko nie jest w stanie rozróżnić na nim pojedynczych punktów. Dlatego wyświetlany tekst jest idealnie czytelny, a obraz - zadziwiająco ostry.

Wielozadaniowość
W telefonie iPhone 4 wielozadaniowość uzyskała zupełnie nowy wymiar. Teraz możesz uruchamiać swoje ulubione programy - i błyskawicznie przełączać się między nimi - nie spowalniając działania programu na pierwszym planie i nie obciążając niepotrzebnie baterii. Tak inteligentna wielozadaniowość jest dostępna tylko w telefonie iPhone.

iMovie
Montuj wideo, dodawaj motywy i muzykę, a potem publikuj swoje filmy. Już wkrótce program ten będzie dostępny w App Store.

Foldery na programy
Aby szybciej dotrzeć do ulubionych programów, pogrupuj je w folderach.

źródło: era


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 277 [278] 279 ... 298 299 300 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-10-19
USD 3,7601 +0,80%
EUR 4,3049 +0,19%
CHF 3,7746 +0,54%
GBP 4,9014 +0,22%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Data scientist - nieszablonowy zawód w branży IT
Napisane przez Pawel
( 18.10.2018 08:13 )

 · Ktoś włamał się na Facebooka i podkradł 50 milionów kont.
Napisane przez Pawel
( 17.10.2018 06:12 )

 · ZF zainwestuje miliardy dolarów w rozwój technologii autonomicznych
Napisane przez Pawel
( 16.10.2018 06:07 )

 · List otwarty Intela w związku z ograniczoną dostępnością procesorów
Napisane przez Pawel
( 15.10.2018 06:05 )

 · Comarch świętuje 25 lat istnienia na rynku. Firma z Krakowa jest dziś obecna na całym świecie.
Napisane przez Pawel
( 12.10.2018 07:03 )

 · Android 9.0 na smartfonach Nokii: pierwszy model właśnie otrzymał aktualizację.
Napisane przez Pawel
( 11.10.2018 06:01 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
2 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)
3 . Urząd Patentowy chce stworzyć bazę polskiej własności intelektualnej
(29.09.2018)
4 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
5 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
6 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
7 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
8 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)
9 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
10 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.