Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Avatar debiutuje w kinach już od 25 grudniaNajwiększy budżet w historii kina. Przełomowa technologia wynaleziona na potrzeby filmu. Reżyser megaloman, którego ostatni hit zdobył 11 Oscarów i dotychczas nie pobity rekord boxoffice'u. "Avatar" w pierwszy weekend zarobił ponad 230 milionów dolarów, u nas zadebiutuje 25 grudnia.W pierwszy weekend wyświetlania "Avatar" zarobił w Stanach 73 miliony dolarów (a pojawiają się głosy, że tylko gwałtowne śnieżyce powstrzymały kinomanów przed podwyższeniem tego wyniku), a na całym świecie 232 miliony. To prawie zwróciło 20th Century Fox i Jamesowi Cameronowi wyłożone na film pieniądze, jeśli wierzyć oficjalnym danym oczywiście. Wytwórnia przyznaje się do budżetu rzędu 250 mln dolarów, jednak część źródeł mówi o sumie nawet 400 milionów. Znając perfekcjonizm Jamesa Camerona, jego fascynację technologicznymi nowinkami i bardzo drogimi zabawkami oraz tendencję do przekraczania budżetów, ta liczba wcale nie jest tak nieprawdopodobna.

To pierwszy pełnometrażowy kinowy film Jamesa Camerona od czasu "Titanica", (który kosztował 200 milionów, a zarobił 1,8 miliarda) i oczekiwania były ogromne. Podsycał je od roku sam reżyser, mówiąc o swoim najnowszym dziele jako o przełomie w kinematografii i doświadczeniu z niczym nie porównywalnym. Kopie "Avatara" były strzeżone niczym złoto w Ford Knox - do tego stopnia, że część kin miało problemy z odtworzeniem trójwymiarowej wersji, mimo posiadania oryginalnych kodów do zabezpieczeń.

"Avatar" zrewolucjonizuje kino?

Reżyser dopieszczał swój film przez cztery lata. Na jego potrzeby wynaleziono specjalną nową technikę filmowania w 3D, którą Cameron nazwał e-motion capture. Dotychczas kamera rejestrowała ruchy aktorów, które potem przetwarzano tworząc postacie wirtualne. Reżyser zapewnia, że nowa technologia pozwala kamerze skupić się na oczach aktora, co pozwala animować nie tylko ich ruchy, ale i emocje.

Cameron planował zrobić "Avatara" tuż po "Titanicu", ale ówczesna technologia nie była dostatecznie zaawansowana, żeby pozwolić mu zrealizować wszystkie pomysły. Podobno dopiero całkowicie wirtualna postać Golluma z "Władcy Pierścieni" przekonała reżysera, że pora opuścić morskie głębiny, gdzie od dwunastu lat kręcił filmy dokumentalne, i ponownie porwać się na coś większego.

Od "Piranii 2" do "Avatara"

Nie po raz pierwszy film Camerona oferuje dużym dzieciom zabawki, których nikt nigdy wcześniej im nie pokazał. Zaczynał w 1981 roku od wyreżyserowania "Piranii 2", filmu, którego budżet, obsada i scenariusz ledwo kwalifikowały go do kategorii kina klasy B. Jednak już następny film – "Terminator" - okazał się ogromnym hitem, który wykreował nie tylko Camerona, ale i obecnego gubernatora Kalifornii. Potem wytwórnie dawały Cameronowi wolną rękę, co zwykle - poza jednym wyjątkiem, "Otchłani" z 1989 roku - skutkowało rewelacyjnymi wynikami finansowymi.

W "Obcym 2" dał Sigourney Weaver karabin większy od niej samej i urządził jatkę w stacji kosmicznej. W "Prawdziwych kłamstwach" i "Terminatorze 2" ponownie dał się wykazać Arnoldowi Schwarzeneggerowi. Wreszcie w "Titanicu" zatopił legendarny statek oraz Leonardo di Caprio, za co zgarnął 11 Oscarów, kosmiczne zyski i przydomek "Król świata".

Piękne, acz banalne?

"Avatar" ma być ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery. Krytycy zwracają uwagę, że o ile warstwa wizualna jest olśniewająca, wbijająca w fotel i rzeczywiście przełomowa, to jedyną rzeczą, na której Cameron zaoszczędził, był scenariusz. "Kosmiczna Pocahontas", "Tańczący z Avatarami", "naiwna mieszanka militarystycznego s-f, ekologicznej opowiastki i międzygatunkowego romansu", "wrażenie jak po kwasowym tripie, ale historię słyszeliśmy już tysiąc razy" – czytamy w zagranicznych recenzjach.

Nie pozostaje nam nic innego jak wyrobić sobie własną opinie na temat Avatara i wybrać się do kina!

źródło: tvn24


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
CPU-Z 1.53Darmowe narzędzie CPU-Z doczekało się nowej wersji o numerze 1.53. Oferuje ona m.in. obsługę nowych procesorów Intela i AMD.

CPU-Z to darmowe narzędzie dostarczające kilku podstawowych informacji o procesorze: nazwę procesora i producenta, taktowanie i mnożnik, napięcie, przetaktowanie, obsługiwane zestawy instrukcji multimedialnych, rozmiar pamięci podręcznej, itp. Dodatkowo program dostarcza m.in. informacji o płycie głównej.

Wersja 1.53, w porównaniu do wcześniejszej, zapewnia:

- wsparcie dla procesorów Intel Core i7 930 i 950, Core i7 980X "Gulftown", Xeon W3565
- wsparcie dla procesorów Intel Mobile Core i7/i5/i3 "Arrendale" (LV i ULV)
- poprawione wsparcie dla platformy Intel "Clarkdale"
- wsparcie procesorów AMD Phenom FX-5000, Athlon II X2/X3/X4, Athlon L110
- poprawiona detekcja podstawki AMD AM3
- wsparcie dla chipsetów VIA VX800 i VX855
- wsparcie dla kart graficznych ATI Radeon 2100 i Radeon X1250
- usunięcie błędu wykrywania DirectX 11
- nowy raport HTML z mniejszą ilością informacji
- nową chińską wersję językową

Program można pobrać tutaj.

źródło: cpuid.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
DivX 7W nowym pakiecie DivX 7.2 uaktualniono nowe lokalizacje: dodano wsparcie dla języka chińskiego (tradycyjny i uproszczony), portugalskiego, poprawiono również wsparcie dla urządzeń rejestrujących wiadomości.

DivX 7.2 zawiera długo oczekiwane komponenty niezbędne do odtwarzania filmów w rozdzielczości HD, włączając w to kodek H.264 i AAC do odtwarzania ścieżek audio. Jedną z najważniejszych nowości jest pełne wsparcie dla kontenera Matroska (mkv). Oprócz nowości zapewniona jest oczywiście także kompatybilność wstecz - czyli możliwość odtwarzania materiałów utworzonych z poprzednimi wersjami DivX. Producent informuje również o planach wprowadzenia certyfikacji DivX Plus HD Certified dla urządzeń, które będą w stanie odtwarzać materiały HD zakodowane w najnowszym DivX. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Zestaw zawiera prosty odtwarzacz DivX Play 7.0

Pobierz DivX 7.2

Minimalne wymagania sprzętowe to:

* Windows XP/Vista (32-bit) z DirectX 9 lub nowszy

* Dla DivX 3, 4, 5, 6, 7 i DivX Plus HD video:
- Intel Pentium III 733Mhz, AMD Duron 650,
- Intel Pentium IV 2.4Ghz, AMD Athlon XP 2400+,
- Intel Pentium D 3.0Ghz, AMD Athlon 64 X2 4000+

* Video:
- 32MB video ram, 800x600 ekran w 24-bitowej palecie kolorów dla SD
- 64MB video ram, 1280x720 ekran w 24-bitowej palecie kolorów dla HD

* Karta dźwiękowa stereo z wsparciem dla DirectSound

źródło: DivX Networks Inc.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowy dowód osobisty - podpis elektroniczny i dane biometryczneW najbliższych latach czeka nas kolejna wymiana dokumentów potwierdzających tożsamość. Nowe dowody osobiste będą nowocześniejsze: znajdą się w nich mikroukłady elektroniczne zawierające podstawowe informacje o właścicielu dowodu (w tym dane biometryczne) oraz podpis elektroniczny, ułatwiający załatwianie spraw urzędowych.

Jak informuje gazeta.pl, Rada Ministrów ma przyjąć założenia przepisów, umożliwiających przeprowadzenie procedury wymiany starych dokumentów na nowe w jak najkrótszym terminie.

W urzędach administracji publicznej od przyszłego roku ma ruszyć proces dostosowywania do nowych przepisów. Elementem procesu ma być wyposażanie urzędów w sprzęt komputerowy, stworzenie dwóch centrów przetwarzania danych i budowa centrum certyfikacji.

Dowody nowego typu będą wydawane od stycznia 2011 r. Procedura będzie przebiegać stopniowo - pierwsi w kolejności do otrzymania dokumentów będą ci, którzy w 2011 r. osiągną pełnoletniość oraz osoby, którym minie w tym czasie termin ważności już posiadanych dokumentów.

Wymiana dowodu będzie bezpłatna. Wniosek o wydanie nowego dowodu będzie można złożyć w wybranym urzędzie gminnym lub przez Internet. Dokument trzeba będzie jednak odebrać osobiście.

Nowe dokumenty tożsamości będą zawierać elektroniczne chipy, w których zapisane będą informacje o posiadaczu dokumentu oraz dane biometryczne (wizerunek twarzy). Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreśla, że zawartość mikroukładu będzie można rozszerzać o kolejne informacje. Dowód zostanie też wzbogacony o podpis elektroniczny. Wszystko to ma zapewnić wg MSWiA "gwarancję bezpiecznej identyfikacji osób".

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Firefox 3.5.6C'est la vie jak mówią Francuzi i o to Mozilla wydała wersję 3.5.6 przeglądarki z pod znaku liska Firefox.

Pobierz Firefox 3.5.6

Jest to kolejna regularna aktualizacja poprawiająca stabilność i bezpieczeństwo. Usunięto 62 błędy, w tym 11 krytycznych i 6 poważnych. Dotychczasowi użytkownicy wersji 3.5.x powinni otrzymać powiadomienie o dostępności aktualizacji w ciągu najbliższych godzin. Można również ręcznie sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje i pobrać je bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Mozilla wydała także Firefoksa 3.0.15, kolejną wersję z linii 3.0.x, a także SeaMonkey 2.0.1.

źródło: Mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nokia N900Nokia N900 jest pierwszym smartfonem fińskiego producenta wyposażonym w system Maemo. N900 od początku do końca zaprojektowano z myślą o korzystaniu z internetu. To odpowiedź Nokii na iPhone i Androida. Udana?Nokia N900 to - w prostej linii - potomek internetowych tabletów N800 i N810. W przeciwieństwie jednak do nich, jest wyposażona w moduł komórkowy. Innymi słowy: można z niej dzwonić, a dostęp do internetu mamy nie tylko wtedy, gdy znajdujemy się w zasięgu WiFi. Nokia N900 jest więc pełnoprawnym smartfonem. Ze względu na swój rodowód, wyjątkowo internetowym.

Nokia N900 - system

Maemo w smartfonie N900 niczym nie przypomina znanego z N97 albo 5530 Symbiana S60v5. To kompletnie inny system. Na N900 nie będą działały aplikacje napisane dla starszych modeli Nokii. Przesiadając się z Symbiana musimy też porzucić stare przyzwyczajenia. Zmiany są jednak zdecydowanie pozytywne. Interfejs Maemo należy do najlepszych na rynku. Rewelacyjnie rozwiązano kwestię wielozadaniowości i przełączania między aplikacjami: wystarczy kliknąć ikonę w lewym-górnym rogu ekranu by zobaczyć miniaturki wszystkich uruchomionych programów. Te oczywiście mogą działać w tle. Co więcej, wspomniane miniaturki są na bieżąco aktualizowane. Najczęściej zmieniane ustawienia oraz najpotrzebniejsze informacje na temat stanu urządzenia (profil, sieć WiFi, Bluetooth), schowano w niewielkim menu, które otwiera się po wciśnięciu przycisku na górze ekranu. Cały interfejs jest pełen takich pomysłowych rozwiązań. To olbrzymi postęp w porównaniu z topornym Symbianem. Wydajny procesor Cortex A8 600 MHz bardzo dobrze radzi sobie z rozbudowanym oprogramowaniem. Menu działa płynnie, bez opóźnień w animacjach.

Zobacz zdjęcia Nokia N900!Największym minusem interfejsu smartfonu Nokia N900 jest faktyczny brak trybu pionowego. Wszystkie aplikacje, poza tą służącą do wybierania numeru telefonu, mają interfejs przystosowany wyłącznie do działania w poziomie. Żeby przeglądać strony WWW, zmieniać utwory albo sprawdzić wiadomości w komunikatorze, musimy trzymać N900 poziomo.

więcej na temat nowej Nokii

źródło: smart24


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Domenę europejską moża rejestrować z polskimi znakami.EURid, organizacja sprawująca kontrolę nad rejestracją domen europejskich (.eu) poinformowała, że od dzisiaj można już rejestrować domeny ze znakami diakrytycznymi - tzw. domeny międzynarodowe (IDN).

Po raz pierwszy użytkownicy z Unii Europejskiej mogą rejestrować nazwy domen z rozszerzeniem .eu ze znakami swojego narodowego alfabetu. Dostępne są wszystkie znaki z alfabetu łacińskiego, greckiego oraz cyrylicy. Dla nas dzisiejsza zmiana oznacza, że podobnie jak w domenach polskich (.pl), także w europejskich będzie można rejestrować nazwy zawierające polskie znaki diakrytyczne - na przykład "ł", "ą" czy "ó".

Domenę europejską ze znakami specjalnymi może zarejestrować każdy na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - szczegółowych informacji należy jednak szukać nie na stronach EURid, ale w serwisach poszczególnych rejestratorów, którzy obsługują domeny dla użytkowników końcowych. Z informacji podanych przez EURid wynika, że nie wszyscy będą takie międzynarodowe domeny oferować.

źródło: eurid.eu


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Thunderbird 3 nareszcie!Thunderbird 3 posiada karty, lepsze wyszukiwanie oraz archiwizowanie wiadomości. Jeden z najlepszych klientów pocztowych jest już gotów do pobrania!

Pobierz klienta poczty Mozilla Thunderbird 3.

Po wielu miesiącach przygotowań i testów pojawił się w końcu nowy klient pocztowy Thunderbird od Mozilli.

Co nowego?

Karty i wyszukiwanie

Jeżeli używasz kart w swojej przeglądarce internetowej, karty w Thunderbirdzie powinny również przypaść ci do gustu. Thunderbird 3 otwiera wiadomości w osobnych kartach umożliwiając szybkie przełączanie między nimi.

Również wyniki wyszukiwania zostaną otworzone w nowej karcie. Nowe narzędzia pozwolą wygodnie odfiltrować poszukiwane wiadomości lub zawęzić całe wyszukiwanie do wybranego okresu niezależnie od tego, kiedy i przez kogo wiadomość została wysłana.

Twoja poczta na twój sposób

Thunderbirda można dopasować do własnych, nawet najbardziej niezwykłych, upodobań - wszystko za pomocą tysięcy dodatków.

Niezależnie czy chcesz tylko zmienić wygląd za pomocą mini motywów Personas czy dodać funkcję kalendarza instalując rozszerzenie Lightning możesz to zrobić bezpośrednio z menedżera dodatków.

Łatwy start

We wcześniejszych wersjach, aby skonfigurować konto pocztowe należało wprowadzić szczegółowe informacje o POP/IMAP, SMTP, SSL/TLS itd... Teraz potrzebne będą jedynie nazwa użytkownika, adres e-mail oraz hasło - reszta zostanie ustawiona automatycznie.

W przypadkach kiedy program nie będzie w stanie wykryć najlepszej konfiguracji można dodać ją do bazy konfiguracji gromadzonych przez społeczność - dzięki temu następnym razem będzie łatwiej.

Inne nowości

* Zaawansowane filtrowanie rezultatów wyszukiwania - na przykład poprzez typy załączników.
* System archiwizacji wiadomości do folderów, pomagający w odszukiwaniu nawet tych otrzymanych wiele miesięcy temu.
* Dodawanie osób do książki adresowej jednym kliknięciem na ikonkę gwiazdki obok nadawcy otrzymanej wiadomości.
* Inteligentne foldery potrafiące łączy wiadomości z różnych Skrzynek dla wygody użytkowników.
* Menedżer dodatków, który pozwoli użytkownikom dostosować Thunderbirda do swoich potrzeb na setki sposobów.
* Poprawiona integracja z Gmailem, z jego międzynarodowymi wersjami i specjalnymi folderami, takimi jak Wysłane i Kosz.
* Poprawiona integracja z Windows i OS X: nowy wygląd, narzędzia importu, integracja wyszukiwania, wsparcie
dla książek adresowych Windows 7, Vista i Mac OS X Snow Leopard.
* Silnik Gecko 1.9.1: silnik renderujący i grafika oparte o te stworzone dla Firefoksa zgodne są z najnowszymi standardami sieciowymi oraz standardami zabezpieczeń.

źródło: mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Z Krupówek można sprawdzić pogodę na Kasprowym.Z Krupówek można sprawdzić pogodę na Kasprowym. Z hali Ornak - zachmurzenie na Polanie Chochołowskiej. Wszystko aktualizowane co 10 minut. Dzięki sieci monitorów w górach ma być bezpieczniej.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspólnie z siecią Plus uruchomiło System Informacji Wizualnej dla Turystów.

- W tym sezonie zimowym szykuje się potężna zmiana. Do tej pory w schroniskach wisiały tablice, na które mało kto zwracał uwagę. Monitory przyciągają uwagę wszystkich. To ogromny postęp w informowaniu o nagłych zmianach pogodowych i zagrożeniach w górach - tłumaczy Marcin Józefowicz z TOPR-u, koordynator projektu.

Sieć 42-calowych monitorów zainstalowanych w tatrzańskich schroniskach górskich, a także w centrum Zakopanego, połączona jest za pomocą bezprzewodowego internetu z centralą TOPR-u, gdzie nad serwisem czuwa ratownik dyżurny.

- Rano, kiedy ludzie wyruszają w góry, nadajemy aktualny serwis pogodowy, czyli informacje o temperaturze, ciśnieniu, zachmurzeniu, opadach, sile wiatru i zagrożeniu lawinowym. Po południu turyści, odpoczywając w schroniskach, dowiedzą się na przykład, co zrobić w razie wypadku, jak wezwać pomoc - mówi Józefowicz.

Serwis sprawdził się już jesienią. Ale, jak podkreślają toprowcy, ogromnego znaczenia nabierze wraz z nadejściem sezonu lawinowego.

Monitory wiszą już w witrynach dwóch sklepów High Mountain przy Krupówkach, na dolnej i górnej stacji kolejki na Kasprowy i w dyżurce TOPR-u w Kuźnicach. W górach z informacji turyści mogą już korzystać m.in. w schroniskach Roztoka, na hali Ornak, na Polanie Chochołowskiej, w Morskim Oku, na Kalatówkach oraz przy wejściu na Halę Gąsienicową. Tam system działa już w pełni.

Na razie na wszystkich monitorach wyświetlany jest ten sam komunikat, ale wkrótce to się zmieni.

- Każdy z monitorów będzie miał swój odrębny kanał z informacjami o tym, jakie są warunki pogodowe w sąsiednich schroniskach. Na przykład z Doliny Pięciu Stawów będzie można sprawdzić pogodę w Roztoce, Morskim Oku i na Hali Gąsienicowej. To ważne przy planowaniu górskich eskapad, bo pogoda potrafi się zmienić w ciągu paru minut - podkreśla Józefowicz.

Już teraz jednak ratownik dyżurny może zamieścić na konkretnym monitorze komunikat, który dotyczy zagrożenia dla danego schroniska lub poszukiwań zaginionego turysty.

Ratownicy TOPR-u będą zachęcać zakopiańskie hotele i pensjonaty, żeby instalowały monitory także u siebie. Taki system świetnie sprawdza się od paru lat w Austrii, Włoszech i Szwajcarii.

System Informacji Wizualnej to nie pierwszy wspólny projekt ratowników TOPR-u i sieci Plus. Dobrze działa już od ponad ośmiu lat Zintegrowany System Ratownictwa z numerem ratunkowym 601 100 300.

źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Cyberżołnierze poszukiwani!Ministerstwo Obrony Narodowej poszukuje fachowców do pracy w specjalnym zespole zajmującym się ochroną wojskowych sieci i systemów teleinformatycznych w ramach projektu Systemy Reagowania na Incydenty Komputerowe.

Niedawno pisaliśmy o brytyjskim wywiadzie, który rekrutował swoich agentów przy pomocy gier komputerowych. Okazuje się, że nie tylko brytyjczycy potrzebują informatyków - również Polskie Wojsko chciałoby wcielić w swoje szeregi jak najwięcej komputerowców.

W ostatnich latach cyberprzestrzeń stała się piątym wymiarem działań wojennych. Po wymiarze lądowym, morskim, powietrznym i przestrzeni kosmicznej - podkreśla płk Michalski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej

Wojsko poszukuje informatyków na rynku cywilnym. Wg Rz. w tym roku kurs w Korpusie Osobowym Łączności i Informacji w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu ukończyło 69 cywilów. Poszukiwania mogą się jednak okazać niezbyt owocnymi. Zamiast najlepszych specjalistów do wojska trafią raczej “średniacy”, bo jak zwykle problemem jest płaca: informatyk pracujący dla wojska może zarobić ok. 4,5 tys. zł - w cywilu kilka razy więcej.

Wg artykułu w Rzeczpospolitej, cyber-żołnierze potrzebni są w każdej jednostce, m.in. do walki w Internecie. My zastanawiamy się, czym tak naprawdę jest walka w internecie i kim w ogóle jest cyber-żołnierz?

źródło: rp.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 280 [281] 282 ... 286 287 288 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-04-20
USD 3,3881 +0,56%
EUR 4,1724 +0,14%
CHF 3,4827 +0,14%
GBP 4,7660 -0,23%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Norwegia: 150 tys. aut elektrycznych
Napisane przez Piotr
( 23.04.2018 06:31 )

 · Ważne informacje przed 17. PZU Cracovia Maraton i wydarzeniami towarzyszącymi
Napisane przez Pawel
( 20.04.2018 05:40 )

 · Nowy Mac Pro w 2019 roku, a Apple tworzy go z użytkownikami.
Napisane przez Piotr
( 19.04.2018 07:27 )

 · Polska ustawa o elektromobilności jest kuriozalna
Napisane przez Piotr
( 18.04.2018 07:19 )

 · Nowy HandBrake, program do kodowania filmów 4k
Napisane przez Piotr
( 17.04.2018 07:07 )

 · Serialowy thriller "Obsesja Eve" w HBO GO, latem także w HBO3
Napisane przez Piotr
( 16.04.2018 07:04 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Telewizory Philips na rok 2018 - co zaoferują?

Artykuły
1 . Przetrenowanie - jak je rozpoznać i jak unikać
(19.04.2018)
2 . Raport: niska innowacyjność polskich firm barierą w korzystaniu z programu Horyzont 2020
(09.04.2018)
3 . Polscy badacze analizują Big Data i przewidują wyniki wyborów
(09.04.2018)
4 . ERM - systemy na straży ryzyka
(05.03.2018)
5 . Tomografy optyczne tworzone na UMK pomogą w rozwoju okulistyki.
(15.02.2018)
6 . Studentki uczelni technicznych mogą zgłaszać się do programu "Inżynierki 4.0".
(07.02.2018)
7 . Projekt "vatmanów" z Krakowa pomoże w wykrywaniu oszustw podatkowych.
(07.02.2018)
8 . Infrastruktura sieciowa firm - kierunki rozwoju technologii
(25.01.2018)
9 . Informatyka w leasingu
(27.12.2017)
10 . Komórki nowotworowe niszczone z pomocą nanocząstek - projekt łódzkich naukowców
(03.12.2017)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.