Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Administrowanie komputerem przez chmurę.Centralne administrowanie komputerami to standard w dużych firmach; istnieje wiele komercyjnych i darmowych produktów przeznaczonych do takich celów. Średnie przedsiębiorstwa wciąż jeszcze nie do końca przekonały się do tej formy zarządzania infrastrukturą IT i producenci oprogramowania nadal liczą na ożywienie w tym obszarze.Taką nadzieję ma też Microsoft, który na początku 2011 roku zamierza wydać pakiet Intune - oprogramowanie do zarządzania komputerami w chmurze; obecnie trwają testy w ramach drugiej fazy beta, w których - nawiasem mówiąc - można wziąć udział.

Intune zapewnia realizację klasycznych zadań scentralizowanego zarządzania komputerami, takich jak inwentaryzacja, monitoring licencji czy instalacja aktualizacji. Ponadto oprogramowanie to umożliwia użytkownikowi peceta nawiązanie kontaktu z administratorem za pomocą Easy Assist. Sam administrator może z jednego miejsca podejrzeć wszystkie zebrane informacje i opcje konfiguracyjne dotyczące danego zdarzenia.

Program Intune autorstwa koncernu z Redmond jest skierowany wyłącznie do dużych klientów - średnie przedsiębiorstwa powinny nabywać odpowiednio dostosowane oprogramowanie za pośrednictwem partnerów Microsoftu. Dla obydwu grup docelowych została uruchomiona specjalna strona internetowa zawierająca szczegółowe informacje.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
FIFA 11 na PC z tym samym silnikiem, co na PS3 i X360.A jednak! Flagowa gra Electronic Arts Fifa 2011 w wersji na PC "ma wykorzystywać tę samą technologię, której użyto na konsolach". Wygląda więc na to, że po wielu chudych latach komputerowi gracze wreszcie dostaną grę, nie ochłap.To właściwy moment na wprowadzenie innowacji w serii FIFA na platformie PC. Wraz z premierą FIFA 11 na PC zaoferujemy najwyższej jakości rozgrywkę, innowacyjne tryby zabawy i oszałamiającą grafikę. Wszystko to, co uczyniło z serii FIFA najlepiej ocenianą markę sportową dostępną dla posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Zobacz galerię gry Fifa 2011.

To słowa Kaza Makity, producenta wykonawczego FIFA 11. Innymi słowy - w temacie gameplayu możemy się spodziewać dokładnie tego samego na każdej z platform. Czyli chybione okazały się nasze przypuszczenia odnośnie tego, że wersja na PC będzie w jakiś sposób zubożona.

Ale bardzo lubimy się tak mylić. Wreszcie, po wielu latach grania w kadłubową wersję wirtualnej piłeczki, FIFA 11 na komputerach będzie wyglądała jak należy. Cieszycie się?

Na sklepowych półkach w Europie FIFA 11 wyląduje 1 października. W Stanach Zjednoczonych tradycyjnie nastąpi to 3 dni wcześniej - 28 września. Wielkie oczekiwanie czas zacząć!

źródło: gamezilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Radio online podbija Internet.90 proc. internautów słucha radia w sieci, a prawie trzy czwarte z nich włącza stację w Internecie przynajmniej raz w tygodniu - wynika z pierwszej edycji Badania Internetowego Audytorium Radia BInAR. Co ciekawe, ponad połowa internautów słucha w sieci radia dostępnego w eterze.Prawie 89 proc. ankietowanych zadeklarowało słuchanie radia w Internecie. Co trzeci (29 proc.) odpowiedział, że słucha radia w Internecie bardzo często. Prawie 2/3 respondentów (65 proc.) korzysta z tej formy od minimum roku. Respondenci najczęściej słuchają radia raz w tygodniu (21 proc.), 2-3 razy w tygodniu (24 proc.) i codziennie lub prawie codziennie (28 proc.). Okazuje się, że im częściej słuchacz włącza radio w sieci, tym dłużej go słucha. Blisko połowa respondentów, którzy słuchają radia online codziennie lub prawie codziennie, spędza przy nim co najmniej 3 godziny w ciągu doby.

Większość badanych (86 proc.) deklaruje, że radia online słucha zwykle w domu, 30 proc. - w pracy. Najczęściej radia w Internecie słuchamy w ciągu dnia (65 proc.) i wieczorem (55 proc.) - radio online uzupełnia radio FM, które króluje w pierwszej części dnia.

Radio online jest medium towarzyszącym - połowa respondentów (54 proc.) deklaruje, że w trakcie słuchania radia online zajmuje się czynnościami innymi niż praca na komputerze, pozostali w trakcie słuchania korzystają z komputera.

Prawie 2/3 respondentów (64 proc.) deklaruje, że najczęściej przez nich słuchana w Internecie stacja radiowa jest dostępna w także w eterze. Pozostali (36 proc.) najczęściej włączają kanał dostępny wyłącznie w sieci. Dla 90 proc. ankietowanych czynnikiem decydującym o wyborze stacji jest muzyka. Jednak aż dla połowy (47 proc.) ważne są też nadawane audycje. Prawie połowa respondentów (42 proc.) woli, gdy radio online gra określony typ muzyki. Blisko połowa mniej (26 proc.) lubi kanały prezentujące mieszankę gatunków.

Większość respondentów słucha radia online wchodząc na stronę www
stacji - w ten sposób kanał odtwarza aż 74 proc. osób. Kolejnym istotnym źródłem jest odtwarzacz lub player (m.in. WinAmp i Windows Media Player), z których korzysta 37 proc. badanych.

Słuchacze kanałów internetowych zetknęli się w tym medium z reklamami, co więcej - zdecydowana większość je akceptuje. 64 proc. ankietowanych natrafiło podczas słuchania kanałów online na spoty dźwiękowe, a 45 proc. - na reklamy na stronie internetowej stacji. Aż 86 proc. osób zgadza się na to, że pojawiają się reklamy. Zaledwie 14 proc. wolałby płacić określoną kwotę
w miesiącu, aby mieć możliwość słuchania radia w Internecie bez reklam.

źródło: Komitet Badań Radiowych


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kraków uczci 600-lecie bitwy pod Grunwaldem.Kraków włącza się w obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, nie zapomina też o 100. rocznicy odsłonięcia pomnika Grunwaldzkiego i 600-leciu Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Krakowianie i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli zobaczyć trzy wystawy, wysłuchać koncertu na Wawelu, wziąć udział w jarmarku na Rynku Głównym i ocenić nowy historyczny mural. W krakowskich uroczystościach udział wezmą także Prezydenci Polski i Litwy. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej grunwald.krakow.pl.Dzisiaj (14 lipca) - o godz. 17.00 pod pomnikiem Grunwaldzkim, na pl. Jana Matejki odbędą się uroczystości z udziałem Prezydenta-Elekta Rzeczypospolitej Polskiej i Prezydent Republiki Litewskiej. O godz. 18.00 na Zamku Królewskim na Wawelu (również z udziałem Prezydentów) otwarta zostanie wystawa "Na znak świetnego zwycięstwa". Wystawa, prezentująca tradycję świętowania zwycięstwa grunwaldzkiego i jego kolejnych rocznic od średniowiecza do współczesności, będzie dostęp na dla zwiedzających od 15 lipca do 30 września.15 lipca o godz. 19.00 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu rozpocznie się koncert, podczas którego będzie można wysłuchać prawykonania utworów nagrodzonych przez jury konkursu „Wawel: musica festiva” oraz wykonania "II Symfonii Kopernikowskiej" na sopran i baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Henryka Mikołaja Góreckiego.Na ścianach wiaduktu estakady Obrońców Lwowa, na wysokości przystanku tramwajowego przy skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Powstańców Śląskich powstaje mural "Triumfalna Brama Miasta Victoria Grunwaldzka", przedstawiający fragmenty obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" (jedna ściana: Książę Witold w otoczeniu chorągwi polskich, druga: atak na Urlicha Jungingena w otoczeniu chorągwi krzyżackich. Na obydwu ścianach znajdzie się tekst upamiętniający rocznicę grunwaldzką). Fragmenty muralu zostaną zamieszczone w video klipie promującym Kraków podczas Finału Mistrzostw Świata DJ'ów IDA 2010 (organizuje go wykonawca muralu Agencja Zooteka). Mural będzie gotowy do 16 lipca.W dniach 16-25 lipca - na Rynku Głównym odbędzie się jarmark z okazji 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Lipcową część obchodów zakończą - 17 lipca - wydarzenia przygotowane przez Bractwo Kurkowe. Rozpoczną się one mszą św. w Bazylice Mariackiej, po której nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem Grunwaldzkim i uroczystość odsłonięcia rzeźby parkowej Ignacego J. Paderewskiego w Parku Strzeleckim.Kolejna część krakowskich obchodów odbędzie się we wrześniu. 11 września na placu Jana Matejki zorganizowana zostanie uroczystość upamiętniająca 100-lecie odsłonięcia pomnika Grunwaldzkiego. Planowane jest m.in. wykonanie Roty (wystąpienie połączonych chórów pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego). Udział w uroczystościach zapowiedział syn Feliksa Nowowiejskiego. Po wydarzeniach pod pomnikiem Grunwaldzkim nastąpi uroczysty przemarsz zrekonstruowanych wojsk Władysława Jagiełły ulicą Floriańską na Rynek Główny. Przygotowywane jest historyczne widowisko plenerowe pt. "Triumf rycerstwa polskiego po bitwie pod Grunwaldem". Udział w nim wezmą m.in. członkowie Bractwa Kurkowego i innych bractw. Tego samego dnia odbędzie się projekcja filmu "Krzyżacy" oraz pobijanie przez mieszkańców Krakowa światowego rekordu w odśpiewaniu piosenki: "Gdybym ci ja miała skrzydełka jak gąska". Nad pobijaniem rekordu oraz nad wykonaniem Roty czuwać będzie Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.11 września w kościele św. Stanisława Kostki Prezydent Miasta Krakowa dokona uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej kompozytorowi Feliksowi Nowowiejskiemu (Nowowiejski w okresie okupacji niemieckiej był tytularnym organistą kościoła na Dębnikach, a w bieżącym roku mija setna rocznica skomponowania melodii do Roty). Z tej okazji planowany jest także koncert organowy w wykonaniu syna kompozytora - Jana Nowowiejskiego.

W dniach 20-24 września odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa "Grunwald-Tannenberg-Żalgiris 1410-2010. Historia-tradycja-polityka". Jej pierwsza część zorganizowana zostanie na Zamku w Malborku, druga (23 i 24 września) w Krakowie (z czego pierwszy dzień krakowski na Wawelu, drugi na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa). Program konferencji został opracowany przez Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Zamkowe w Malborku, Radę Miasta Krakowa i Zamek Królewski na Wawelu. Udział w konferencji zapowiedziało m.in. 36 naukowców z Polski, Szwecji, Litwy, Białorusi i Stanów Zjednoczonych.

Obchody zakończą się 24 września. W tym dniu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa z okazji jubileuszu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem i 100-lecia pomnika Grunwaldzkiego (uroczysta sesja z okazji 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odbyła się 15 marca 2010 roku). O godz. 20.00 w kościele św. Katarzyny odbędzie się specjalny koncert Capelli Cracoviensis, zamykający obchody grunwaldzkie w Krakowie.

Organizatorami obchodów są: Urząd Miasta Krakowa oraz Rada Miasta Krakowa. Współorganizatorami są: Krakowska Kongregacja Kupiecka, Zamek Królewski na Wawelu, Uniwersytet Jagielloński oraz Bractwo Kurkowe. Partnerem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a patronują mu: TVP Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, portal Onet.pl, Miesięcznik Karnet, portal Magiczny Kraków, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL oraz portal Kraków.travel.

źródło: krakow.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Rachunki opłacane SMS-em wkrótce w mBanku.Operator telefonii komórkowej bądź płatnej telewizji wystawia fakturę, a klient reguluje ją za pomocą wiadomości SMS - takie rozwiązanie wkrótce, jako pierwsi, otrzymają klienci mBanku.

mBank w najbliższym czasie, jako pierwszy w Polsce, uruchomi usługę elektronicznych faktur, których płatność zatwierdzana będzie przy pomocy wiadomości SMS lub wiadomości e-mail - dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna.

Operatorem nowej usługi dla banków jest firma inPost. Nowe rozwiązanie pozwoli na szybkie i wygodne opłacanie rachunków np. za telefon komórkowy. Jako pierwszy usługę ma wprowadzić do swojej oferty mBank, ale do końca roku płatności SMS-em za fakturę mają zaoferować jeszcze cztery inne banki, z którymi prowadzone są obecnie negocjacje.

źródło: dziennik gazeta prawna


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kończy się okres wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 2000 oraz Windows XP SP2.Dziś tj., 13 lipca kończy się okres wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 2000 oraz Windows XP SP2. Microsoft przypomina wszystkim, którzy korzystają z tych wersji Windowsa, by zaktualizowali swój system instalując najnowsze dodatki Service Pack lub przesiedli się na nowsze edycje Windows.

Zakończenie obsługi dla dowolnego wydania systemu Windows oznacza, że Microsoft nie będzie udostępniał dla niego aktualizacji bezpieczeństwa. Użytkownicy chcący dalej otrzymywać poprawki usuwające luki i błędy muszą zaktualizować swój system do nowszej wersji. Właściciele komputerów z Windows XP SP2 mogą bezpłatne zaktualizować swój system instalując dodatek SP3. Nie dotyczy to osób, które posiadają w swoich komputerach 64-bitową odmianę Windows XP SP2 - dla nich okres wsparcia zakończy się dopiero w 2014 roku. W najgorszej sytuacji są zaś użytkownicy Windows 2000 - dla nich okres wsparcia kończy się definitywnie, bez możliwości jego przedłużenia poprzez instalację dodatku SP. Microsoft radzi użytkownikom tego systemu, by skontaktowali się z lokalnym oddziałem koncernu w celu omówienia planów migracji na nowszą edycje Windows. Przypominamy również, że od 13 kwietnia 2010 roku użytkownicy premierowego wydania Windows Vista są pozbawieni wsparcia technicznego - w tym przypadku firma Microsoft zaleca aktualizację do Service Pack 1 lub Service Pack 2.

Warto przypomnieć, że dodatki Service Pack nie są wyłącznie zbiorem poprawek udostępnianych przez Microsoft poprzez mechanizm Windows Update. Pakiety Service Pack dodają także do systemu wiele nowych funkcji - można się o tym przekonać oglądając naszą demonstrację. Pokazuje ona nowości, które wprowadza do Windows XP dodatek Service Pack 3.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Hiszpanie świętują.Sen spełnił się. Hiszpania jest mistrzem świata! Zdobyła miejsce na olimpie światowego futbolu - napisał największy hiszpański dziennik sportowy "El Marca".Cały kraj krzyczał "gooool", kiedy Andres Iniesta na cztery minuty przed końcem dogrywki strzelił "bramkę wszech czasów". Łzy szczęścia kapitana drużyny Ikera Casillasa, są łzami milionów Hiszpanów - dodał dziennik. Cierpieliśmy, ale było warto, gdyż sen przestał być tylko snem, a stał się rzeczywistością.Zaraz po meczu w Madrycie rozpoczęła się wielka fiesta, która trwała do rana. W samym centrum zebrało się ponad 200 tysięcy osób, w czerwonych koszulkach koloru hiszpańskiej drużyny, z twarzami pomalowanymi w barwy Hiszpanii. Wystrzeliwały petardy, a niebo rozświetlały sztuczne ognie. Słychać było śpiewy, wiwaty, dźwięki piszczałek, trąbek i wuwuzeli.

"Jestem Hiszpanem, Hiszpanem, Hiszpanem" - śpiewali kibice najgłośniej, jak tylko mogą. "Jesteśmy mistrzami, ole, ole, ole". Całe rodziny z dziećmi, znajomi i nieznajomi wspólnie celebrowali zwycięstwo. Hiszpanie pili litry piwa, wina i sangrii.

"Hiszpania jest na Księżycu" - stwierdził "El Pais". - To historyczny dzień w historii naszego sportu, Hiszpania po raz pierwszy wygrała Mundial".

"Mistrzowie świata! Hiszpania ma już tytuł, którego jej brakowało" - napisał wielkimi literami dziennik "ABC".

Komentatorzy sportowi podkreślają, że hiszpańska drużyna wygrała pomimo "twardego, pełnego przemocy futbolu Holendrów i fatalnego sędziowania angielskiego arbitra Howarda Webba". Zarzucają mu stronniczość.

"Nie sankcjonował, jak powinien, twardej gry Holendrów - napisał "El Marca. - Przebaczył im dwie czerwone kartki. Van Bommel powinien być wyrzucony z boiska, De Jong wykorzystał pasywność Webba, nie ukarał karnym Heitinga podczas dogrywki".

"To był bardzo trudny mecz, ale mamy świetnych piłkarzy, którzy umieli przezwyciężyć problemy - powiedział trener Vicente del Bosque. - Bo nie chodzi tylko o to, aby wygrać, ale o zasady i wartości ważne dla całej Hiszpanii".

W poniedziałek bohaterowie przejadą odkrytym autokarem przez centralne ulice Madrytu, pozdrowią tłumy kibiców i pokażą puchar. Fiesta będzie trwała nadal.

źródło: interia


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kto brąz a kto srebro i złoto ?Takie pytanie zadaje sobie miliony kibiców po emocjonujących półfinałach piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA 2010, czas na finały.Mecz o trzecie miejsce NIEMCY - URUGWAJ zostanie rozegrany w sobotę tj. 10 lipca godz. 20 30 stadion Nelson Mandela Bay. Natomiast finał to pojedynek HISZPANIA - HOLANDIA zostanie rozegrany w niedziele tj. 11 lipca godz. 20 30 stadion Johannesburg - JSC.

Transmisje z meczów przeprowadzi TVP 1, TVP 2, TVP Sport i TVP HD.

Zapraszamy między czasie do posłuchania przebojów tych Mistrzostw Świata, Shakira z piosenką "Waka Waka" oraz duet Velile & Safri Duo z piosenką "Helele".

Zobacz wyniki World Cup 2010 RPA

źródło: mrt


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
VMware Go: darmowa wirtualizacja dla małych i średnich firm.VMware Go to usługa internetowa umożliwiająca małym i średnim firmom wirtualizację ich aplikacji za pomocą zautomatyzowanej instalacji i konfiguracji hiperwizora VMware ESXi. Firma VMware udostępniła właśnie najnowszą wersję tego rozwiązania, które ma pomagać nie tyko w wirtualizacji serwerów i tworzeniu wirtualnych maszyn.Klienci, którzy wcześniej utworzyli maszyny wirtualne na platformie VMware Server, teraz mogą przenieść je na VMware ESXi, nie tracąc korzyści z dotychczasowych inwestycji - poinformowali przedstawiciele producenta.

Inną nową funkcją VMware Go jest tzw. zbiorowa inteligencja (Collective Intelligence). Ułatwia ona przeprowadzanie wirtualizacji, przedstawiając najlepsze praktyki oparte na zbiorach informacji o działaniach innych użytkowników - pokazuje, co konkretne osoby robiły na poszczególnych etapach procesu wirtualizacji.

Użytkownicy mogą także przeglądać raporty i widoki paneli kontrolnych z takimi informacjami, jak średnia liczba maszyn wirtualnych tworzonych przez użytkowników na jednym hoście VMware ESXi, pięć najpopularniejszych typów sprzętu, na którym społeczność użytkowników uruchamia VMware ESXi, czy pięć urządzeń wirtualnych najczęściej pobieranych z VMware Go.

- Poprzez wprowadzenie nowych funkcji VMware Go oferujemy małym i średnim firmom najłatwiejszą drogę do wirtualizacji bez żadnych dodatkowych kosztów - powiedział Marek Świerad, dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w firmie VMware. - Dzięki nowym funkcjom małe i średnie firmy mogą teraz maksymalnie wykorzystywać ograniczone zasoby informatyczne już po kilku godzinach lub dniach - dodaje.

VMware Go ma przyspieszyć wirtualizację poprzez jego konfigurację, tworzenie wirtualnych maszyn i zarządzanie hostami VMware ESXi i maszynami wirtualnymi.

Rozwiązanie VMware Go zostało opracowane w ramach partnerskiej współpracy z firmą Shavlik Technologies. Więcej informacji o usłudze VMware Go na stronie: vmwarego

źródło: DI


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Opera Mini 5.1.Opera Software wprowadziła na rynek Operę Mini 5.1, aktualizację mobilnej przeglądarki internetowej, która poprawia przeglądanie stron w telefonach z ograniczoną pamięcią.

Aktualizacja zawiera nową, dostosowaną skórkę, umożliwiającą korzystanie w tym samym czasie z wielu otwartych stron, szybszy scrolling stron oraz generalną poprawę wydajności. Dodatkowo Opera Mini 5.1 spodoba się tym, którzy spotkali się z problemem braku pamięci podczas odświeżania stron w Operze Mini 5. Użytkownicy smartfonów i innych zaawansowanych telefonów nie odczują większych zmian.

Aktualizacja jest w szczególności polecana użytkownikom telefonów z serii Nokia S40 z ograniczoną pamięcią, takich jak popularne telefony: Nokia 5130 XpressMusic, Nokia 6300 i Nokia 2700. Na aktualizacji skorzystają także posiadacze telefonów z małymi ekranami, takimi jak Sony Ericsson K550i i Sony Ericsson W810i.

- Celem Opery Mini jest udostępnienie Sieci każdemu, niezależnie od miejsca, pochodzenia, ani posiadanego telefonu. Ponad 61 milionów ludzi na świecie wybrało surfowanie z Operą Mini na ponad 3 tys. urządzeń, by mieć szybki i łatwy dostęp do Internetu za znacznie niższą cenę - mówi Lars Boilesen, prezes Opera Software.

- Opera Mini kompresuje dane do 90 proc. przed przesłaniem zawartości strony na telefon, co powoduje zwiększoną szybkość ładowania się stron. Kompresja w znaczący sposób redukuje transfer danych, zmniejszając jednocześnie wydatki w przypadku stałej opłaty za 1 megabajt, zwłaszcza w przypadku roamingu.

Nową wersję przeglądarki można pobrać ze strony Opera Mobile.

źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 280 [281] 282 ... 298 299 300 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-10-19
USD 3,7601 +0,80%
EUR 4,3049 +0,19%
CHF 3,7746 +0,54%
GBP 4,9014 +0,22%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Data scientist - nieszablonowy zawód w branży IT
Napisane przez Pawel
( 18.10.2018 08:13 )

 · Ktoś włamał się na Facebooka i podkradł 50 milionów kont.
Napisane przez Pawel
( 17.10.2018 06:12 )

 · ZF zainwestuje miliardy dolarów w rozwój technologii autonomicznych
Napisane przez Pawel
( 16.10.2018 06:07 )

 · List otwarty Intela w związku z ograniczoną dostępnością procesorów
Napisane przez Pawel
( 15.10.2018 06:05 )

 · Comarch świętuje 25 lat istnienia na rynku. Firma z Krakowa jest dziś obecna na całym świecie.
Napisane przez Pawel
( 12.10.2018 07:03 )

 · Android 9.0 na smartfonach Nokii: pierwszy model właśnie otrzymał aktualizację.
Napisane przez Pawel
( 11.10.2018 06:01 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
2 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)
3 . Urząd Patentowy chce stworzyć bazę polskiej własności intelektualnej
(29.09.2018)
4 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
5 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
6 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
7 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
8 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)
9 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
10 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.