Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Office 2013 oraz Office 365 Home Premium już dostępny w Polsce.



Na rynku pojawiła się najnowsza edycja pakietu Microsoft Office, oznaczona numerem 2013 oraz jego wersja chmurowa - Office 365 Home Premium - skierowana do użytkowników domowych.

W Microsoft Office 2013 wprowadzono wiele nowych funkcji i ulepszeń oraz pełną integrację z Windows 8, w tym z interfejsem Modern UI z możliwością obsługi dotykowej.

Ponadto zmiany w pakiecie Office 2013 obejmują unowocześnione wersje aplikacji Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook, udoskonaloną komunikację i wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi aplikacjami oraz łatwe udostępnianie dokumentów, prezentacji i notatek.

Na szczególną uwagę zasługuje edycja chmurowa. Cechy pakietu Office 365 Home Premium, umożliwiają pracę na 5 komputerach PC i Mac oraz wybranych urządzeniach mobilnych. W tej edycji, poza dostępem do chmurowych wersji aplikacji Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access, użytkownicy uzyskują dostęp do dodatkowych 20 GB przestrzeni magazynowej w obrębie SkyDrive, 60 minut bezpłatnych połączeń międzynarodowych poprzez Skype z użytkownikami telefonów stacjonarnych lub komputerów z całego świata.

Ceny Office 2013 wynoszą odpowiednio:
- 599 PLN za wersję dla Użytkowników domowych i uczniów
- 1199 PLN za wersję dla Użytkowników Domowych i Małych Firm
- 2299 PLN za wersję Professional.
- 429 PLN rocznie lub 42,90 miesięcznie za Office 365 Home Premium

Pakiet Office 365 Home Premium można testować bezpłatnie przez miesiąc (z wyłączeniem zastosowania do celów komercyjnych).


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Nvidia Grid: niesamowite gry w każdym miejscu na ziemi.



Technologia strumieniowania w chmurze odmieniła branżę filmową i muzyczną zapewniając nieograniczony dostęp do treści na urządzeniach konsumenckich, takich jak smartfony, tablety, komputery PC i telewizory.


źródło: youtube, nvdia CES 2013

MOC GAMINGU W CHMURZE

Miliony użytkowników mogą teraz doświadczać wygody użytkowania serwisów oferujących strumieniowane wideo i muzykę, takich jak Netflix, Hulu, Spotify i Pandora.

Naturalnym było, że branża gier – najszybciej rozwijający się segment mediów oraz rynek o wartości 68 miliardów dolarów – prędzej czy później podąży za tym trendem. Firma NVIDIA bazuje na swoim wyjątkowym doświadczeniu na polu grafiki i wydajności w grach, obejmując pozycję lidera w dziedzinie gamingu opartego na technologii chmur.

KONIEC ERY PANOWANIA KONSOL

Rozwiązanie NVIDIA GRID stanowi fundament idealnego serwisu oferującego gry na żądanie, zapewniającego olbrzymią przewagę nad tradycyjnymi systemami opartymi na konsolach.

Gaming na dowolnym urządzeniu: wysoka jakość, niskie opóźnienie, różnorodność obsługiwanych urządzeń. Graj na dowolnym komputerze PC, Mac, tablecie, smartfonie i telewizorze.

Prosty dostęp do gier: Dostęp do biblioteki gier oraz tytułów zapisanych w chmurze – w dowolnej chwili. Rozpocznij lub kontynuuj przerwaną rozgrywkę na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu.

Mniej kłopotów: Żadnego nowego sprzętu. Żadnego skomplikowanego konfigurowania. Żadnych płyt z grami. Żadnego pobierania. Żadnych instalacji gier. Żadnych łatek do gier.

BUDOWANIE SERWERÓW DO GRY OPARTYCH NA TECHNOLOGII CHMUR

Firma NVIDIA jest liderem w dziedzinie grafiki i wydajności w grach, dostarczając najbardziej niezawodne w branży technologie zapewniające najbardziej płynne i najbardziej realistyczne wrażenia w grach. NVIDIA współpracuje również od wielu lat z wiodącymi centrami superkomputerowymi w zakresie konstruowania najszybszych komputerów na świecie, w tym zdobywcy światowego rekordu - superkomputera Titan.

Technologia NVIDIA GRID wykorzystuje część tej technologii, by renderować i strumieniować gry w chmurze. Tysiące inżynierów skupiło swoje wysiłki, by zapewnić operatorom usług absolutnie najlepszy system. Myśl o tym jako o stworzonym przez firmę NVIDIA superkomputerze do obsługi gier w chmurze.

EFEKTYWNIEJSZA TECHNOLOGIA OBSŁUGI GIER W CHMURZE

Postaw na wiodącą w branży technologię, by zapewnić ultrawydajny, skalowalny i energooszczędny system do obsługi gier w chmurze.

Obsługa większej ilości użytkowników jednocześnie: Zapewnij nawet 24 użytkownikom możliwość strumieniowania gry w jakości HD z jednego serwera, wykorzystując nową technologię wirtualizacji GPU firmy NVIDIA.

Energooszczędność: Dzięki możliwości obsługi nawet 24 użytkowników jednocześnie, operatorzy mogą spodziewać się radykalnego spadku kosztów i zużycia energii przypadających na jedną strumieniowaną grę.

Hipernadzorca NVIDIA VGX: Hipernadzorca VGX zarządza zasobami jednostki GPU pozwalając wielu użytkownikom na współdzielenie zasobów sprzętowych układu GPU, zwiększając liczbę użytkowników korzystających z serwera. Sprawia także wrażenie użytkowania pełnowymiarowego komputera PC w chmurze.

Mniejsze opóźnienie: Firma NVIDIA skupiła się na redukcji opóźnienia generowanego przez serwer, osiągając tym samym na platformie NVIDIA GRID redukcję opóźnienia o zdumiewające 30 ms. W efekcie gaming w chmurze zapewnia takie same wrażenia, jak gra na konsoli.

WIĘKSZY WYBÓR GIER

Zaangażowanie, jakie firma NVIDIA ofiaruje twórcom gier, nie ma sobie równych w branży i stanowi fundament umożliwiający przenoszenie niesamowitych gier PC do technologii chmur.

Więcej gier: Wyspecjalizowany zespół programistów z firmy NVIDIA od ponad dziesięciu lat pracował ramię w ramię z setkami twórców gier, by upewnić się, że najlepsze tytuły są gotowe na technologię NVIDIA GRID.

Więcej rozwiązań technologicznych: Technologie firmy NVIDIA dają twórcom gier narzędzia niezbędne do opracowywania najnowocześniejszych efektów w najgorętszych tytułach wielkobudżetowych.

Wyższa wydajność: Udostępniając twórcom gier wsparcie inżynierów oraz wsparcie sprzętowe, firma NVIDIA zapewnia najlepszą obsługę gier na sprzęcie firmy NVIDIA.

SYSTEM NVIDIA GRID

System NVIDIA GRID składa się z jednostek GPU NVIDIA, serwerów i oprogramowania - zaprojektowanych, zoptymalizowanych i obsługiwanych przez firmę NVIDIA.

REWOLUCYJNA ARCHITEKTURA PRZETWARZANIA SIECIOWEGO

Architektura GRID udostępnia Ci wszystko to, czego potrzebujesz, by zbudować idealny serwer obsługujący gry w chmurze. Błyskawicznie stwórz swoją własną wysoce skalowalną i niezawodną sieć do obsługi gier w chmurze, wykorzystując do tego celu stworzone przez firmę NVIDIA zaawansowane programowe środowisko wirtualizacji oraz architekturę superkomputerową.

10 serwerów GRID na szafę serwerową typu rack
120 jednostek GPU na szafę serwerową typu rack
240 graczy jednocześnie na szafę serwerową typu rack
2400 subskrybentów na szafę serwerową typu rack

PAKIET DLA PROGRAMISTÓW GRID SDK
Zestaw GRID SDK jest już dostępny i obejmuje tematykę serwerów do gier GRID, pakiety SDK dotyczące oprogramowania klienckiego GRID, gry w chmurze oraz jeden rok wsparcia technicznego. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać cenniki oraz inne dodatkowe informacje.


źródło: nvidia via mrt


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




RSA o phishingu: jest coraz gorzej.



W 2012 r. nastąpiło o 59% więcej ataków phishingowych niż rok wcześniej - wynika z raportu "January 2013 Online Fraud Report", przedstawionego właśnie przez firmę RSA. Na liście krajów, z których pochodziło najwięcej takich ataków, na ósmym miejscu znalazła się Polska.

Phishing to proceder, polegający na wyłudzaniu danych dostępowych - np. do e-banków czy serwisów internetowych. Z opracowania przygotowanego przez RSA dowiadujemy się m.in., że straty spowodowane tym rodzajem działalności przestępczej sięgnęły w 2012 r. 1,5 mld USD. To aż o 22% więcej niż w roku 2011.

Niepokojący jest przede wszystkim szybki wzrost liczby takich ataków - specjaliści z RSA Anti-Fraud Command Center przypominają, że pod koniec 2011 r. świętowali zablokowanie pięćsettysięcznego ataku phishingowego. Na przeprowadzenie takiej liczby ataków przestępcy "pracowali" 7 lat - a podczas 2012 r. liczba podobnych przypadków była bliska... 250 tys.

Większość prób wyłudzenia danych dostępowych skierowana była przeciwko mieszkańcom Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii oraz Republiki Południowej Afryki - specjaliści z RSA podkreślają, że niespodzianką jest pojawienie się na tej liście Kanady (w której liczba ataków liczona rok do roku wzrosła aż o 400%).

Firma opublikowała też listę krajów, z których przeprowadzanych było najwięcej ataków - na ósmej pozycji pojawiła się na niej Polska (warto odnotować, że lista wygląda praktycznie tak samo jak w roku 2011):

1. USA
2. Wielka Brytania
3. Niemcy
4. Brazylia
5. Kanada
6. Francja
7. Rosja
8. Polska
9. Holandia
10. Japonia

Analiza narzędzi wykorzystywanych do takich ataków wykazała, że najczęściej tworzą je autorzy specjalizujący się w tworzeniu typowych złośliwych aplikacji - wirusów, trojanów itp. Celem phisherów w 2012 r. najczęściej było pozyskanie haseł i loginów klientów banków, posiadczy kart płatniczych, usług finansowych oraz pracowników firm.


źródło: RSA


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Firma Schneider Electric przedstawiła platformę EnergySTEP@Work.



Firma Schneider Electric przedstawiła platformę EnergySTEP@Work, zaprojektowaną do współpracy z technologią Cisco EnergyWise. Rozwiązanie przenosi kontrolę zużycia energii przez urządzenia IT do trybu online, wykorzystując do tego celu technologię Cisco EnergyWise oraz firmowe oprogramowanie StruxureWare



Po połączeniu EnergySTEP@Work z architekturą EcoStruxure, użytkownik może kontrolować poprzez sieć Cisco prawie całą energię wykorzystywaną w budynku, w tym ze strony urządzeń rozproszonych, gniazdek oraz instalacji oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Oprócz wprowadzenia EnergySTEP@Work, Schneider Electric przedstawił także listwę zasilającą PDU do szafy rack AP8958, która obsługuje technologię Cisco EnergyWise. Rozwiązanie można integrować z pakietem oprogramowania StruxureWare dla centrów danych. Listwa generuje raporty dotyczące zużycia energii oraz sprawia, że znajduje się ona pod nadzorem protokołu EnergyWise w sieci Cisco.

Klienci mogą również wykorzystać EnergyWise do skonfigurowania listwy PDU tak, aby odrzucała obciążenia podczas awarii zasilania i w ten sposób zachowała moc dla obciążeń o większym znaczeniu, np. połączeń sieciowych oraz krytycznych obciążeń serwerowych, zarówno w centrum danych, jak i w biurze zdalnym.


źródło: Schneider Electric


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




IBM opracował narzędzie zdolne przetwarzać olbrzymie porcje danych typu Big Data.



IBM opracował narzędzie zdolne przetwarzać olbrzymie porcje danych typu Big Data (w tym wiadomości e-mail), które pomaga użytkownikom wykrywać wewnętrzne zagrożenia oraz zewnętrzne ataki, mające na celu wykradanie ważnych dla firmy, poufnych informacji.

Oprogramowanie Security Intelligence with Big Data współpracuje z dwoma flagowymi produktami IBM: bazą danych Hadoop (wersja enterprise) razem z towarzyszącym jej oprogramowaniem analitycznym InfoSphere BigInsights oraz z oprogramowaniem QRadar (narzędzie typu SIEM - Security Information and Event Management - używane do zarządzania informacją związaną z bezpieczeństwem i zdarzeniami).

IBM Security Intelligence with Big Data (mając np. do dyspozycji klaster o wielkości początkowej 500 TB) jest w stanie zbierać i analizować bardzo szybko różnego rodzaju dane: pakiety przechwytywane z sieci, informacje dotyczące bezpieczeństwa generowane przez zapory i inne urządzenia sieciowe oraz olbrzymie porcje danych dowolnego typu (np. surowe wiadomości e-mail czy zasoby używane SharePoint). Wszystko w jednym celu - wyciągnąć z tego obszernego strumienia danych informacje ostrzegające firmę, że jest atakowana lub jej zabezpieczenia zostały już złamane.

Informatycy z IBM podają, że narzędzie zostało tak zaprojektowane, aby można je było integrować z chmurami. Jednak na początku powinno być wdrażane blisko korporacyjnego centrum danych, gdyż wtedy można mu dostarczać szybko duże porcje informacji, które muszą być poddane analizie. Dopiero w kolejnym kroku narzędzie można próbować "podłączać" do chmury.

Analitycy twierdzą, za zaproponowane przez IBM podejście do kwestii bezpieczeństwa firmy wydaje się być właściwą drogą i będzie dalej rozwijane. Świadczą o tym sygnały, że inne firmy idą również w tym kierunku i pracują nad podobnymi narzędziami. Można tu wymienić np. takie firmy, jak EMC (a konkretnie oddział RSA) czy HP. Mają one w swoich zasobach narzędzia SIEM, dlatego opracowanie platformy podobnej do Security Intelligence with Big Data nie powinno stanowić dla nich większego problemu. Czas pokaże czy w ich ofertach pojawią się takie rozwiązania.


źródło: ibm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Środowiska oparte na rozwiązaniach typu thin client.



Historia zatoczyła koło. Technologia tzw. cienkiego klienta (thin client) przypomina początki IT, kiedy połączenia z pierwszymi komputerami odbywały się zdalnie poprzez terminale klienckie. Obecnie dane i aplikacje coraz częściej są dostępne w chmurze, a do ich obsługi są wykorzystywane urządzenia klienckie, które stanowią tylko końcówki dla aplikacji serwerowych. W tej roli wielu użytkowników widzi własne urządzenia, co prowadzi do zjawiska określanego jako BYOD, w jakimś zakresie konkurencyjnego w stosunku do cienkiego klienta.

W środowisku opartym na rozwiązaniach typu thin client użytkownicy pracują na zdalnych pulpitach, umieszczonych na centralnym serwerze. Dostęp do pulpitu zapewnia proste urządzenie, które nie zawiera dysku twardego, ma ograniczoną pamięć i inne zasoby. Klient w całości polega na zasobach obliczeniowych serwera.

Według badań Gartnera, zastosowanie cienkiego klienta pozwala na zmniejszenie o 79% kosztów przestojów (na użytkownika), o 16% kosztów inwestycji i o 34% kosztów utrzymania. Całkowity koszt posiadania infrastruktury opartej na cienkim kliencie jest niższy o 48%. Nie warto jednak ślepo wierzyć liczbom. Należy odnieść je do aktualnej sytuacji w firmie oraz jej zasobów sprzętowych. Wtedy te uśrednione kalkulacje będzie można skonfrontować z konkretnym przypadkiem. Warto do kalkulacji doliczyć oszczędności na energii elektrycznej, dochodzące w niektórych przypadkach nawet do 80%.

Czy i kiedy będzie taniej?

Najpopularniejsze obszary zastosowań technologii cienkiego klienta to obecnie: ośrodki zdrowia, firmy handlowe, szkoły, urzędy oraz banki. Korzystanie z cienkich klientów pozwala ograniczyć koszty wymiany sprzętu wraz ze zmianą oprogramowania. Rozwiązanie przeznaczone np. dla systemu Windows XP bez trudu pozwala na otwieranie desktopa Windows 7. Drugą istotną zaletą jest możliwość obniżenia kosztów administracyjnych. Oczywiście, nadal musimy doglądać fizycznych urządzeń, ale całość administrowania systemem operacyjnym pozostaje już po stronie serwera. Pamiętajmy jednak, że do wdrożenia cienkiego klienta musimy przygotować właśnie infrastrukturę serwerową oraz zastanowić się, co zrobić z istniejącymi już w firmie desktopami.

Obie kwestie wiążą się z kosztami. W przypadku serwerowni, oprócz odpowiednich maszyn musimy zapewnić także oprogramowanie wirtualizacyjne jednego z trzech wiodących dostawców: VMware View, Citrix Xen Desktop lub Microsoft.

Jeżeli chcemy ograniczyć koszty, warto też zastanowić się nad rozwiązaniem open source. Jednym z nich jest OpenThinClient. Oprogramowanie obsługuje wielu klientów firm: Wyse, Neoware, Igel i Fujitsu; procesory: AMD Geode, VIA, Intel Atom i Celeron oraz najpopularniejsze chipsety, karty rozszerzeń i czytniki pamięci. System otwartego cienkiego klienta bazuje na dostosowanej wersji Linux Ubuntu, przeznaczonej dla systemów bezdyskowych. Przyjęto tu założenie, że klienci bootowani są wprost z sieci lokalnej (PXE Boot). Przy okazji otwartych rozwiązań warto wspomnieć także o Thinstation oraz o - niestety nieco już zapomnianym - projekcie CULT.

O bezpieczeństwo trzeba zadbać

Stosując cienkiego klienta, zwiększamy bezpieczeństwo środowiska. Użytkownicy nie mogą samodzielnie instalować programów bez uzgodnienia z administracją. Nie musimy przy tym wymuszać na nich polityk bezpieczeństwa dotyczących ich komputerów. Dane użytkowników są przechowywane w centralnym miejscu na serwerze, na którym możemy odpowiednio skonstruować backup i archiwizację danych firmowych. W ten sposób uniezależniamy bezpieczeństwo firmowych danych od roztropności pracowników firmy lub jej braku. Nie ma tu znaczenia, czy są to pracownicy stacjonarni, czy mobilni.

Infrastruktura serwerowa ma znacznie mniej potencjalnych punktów awarii niż kilkanaście czy kilkadziesiąt desktopów. Ma także redundantne, odporne na awarie rozwiązania i jest lepiej chroniona. Aby tak się jednak stało, musimy postawić na maksymalne zabezpieczenie infrastruktury serwerowej. W przeciwnym razie, zarówno bezpieczeństwo sieciowe, jak i danych całej organizacji - może zostać bardzo narażone.

Rozwiązania sprzętowe - czy zawsze cienkie?

Wybór rozwiązana hardware’owego jest prostszy niż oprogramowania, ale nie aż tak, jakby się wydawało. Możemy rozróżnić kilka grup sprzętu. Na samym początku warto wspomnieć o tzw. zero clients - najprostszych, wyposażonych w minimalne zasoby.

Najniższa półka to maszyny oparte na Linuksie (np. Dell z serii OptiPlex FX130)albo Windows Embeded (np.Dell OptiPlex FX170) - wyposażone w kilka portów USB, pojedynczy port dla monitora i port Ethernet. Niektóre oferują dodatkowo złącza audio, ale nie jest to regułą. Ten segment jest dobrze dopasowany do takich aplikacji, jak np. obsługa klienta czy gabinety zabiegowe - generalnie, wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana duża wydajność przekazów wideo i dźwięku, oraz gdy klient korzysta z pojedynczej aplikacji poprzez usługi terminalowe.

Mocniejsze klienty zaczynają wyglądać bardziej jak proste systemy desktopowe, mają nawet kilka gigabajtów pamięci RAM i obsługę wielu monitorów. Im większe możliwości w zakresie wydajności grafiki i dźwięku, tym bardziej zbliżamy się po stronie użytkownika do efektu, jaki zapewnia zwykły komputer stacjonarny.

Najwyższa klasa to klienty, które mocą obliczeniową nie odbiegają od zwykłych pecetów, nie zawierają jednak dysku, tylko pamięć flash. Dla mobilnych użytkowników niektórzy producenci opracowali nawet specjalne przenośne klienty - jak np. HP 6360t Mobile Thin Client. "Cienki laptop" wyposażono w procesor Intel Celeron 1.6 GHz oraz zintegrowaną grafikę. System operacyjny to Windows Embeded Standard 7.

Zarządzać trzeba nadal

Niezależnie, jaki typ sprzętu wybierzemy, należy pamiętać, że cienkie klienty w dalszym ciągu wymagają zarządzania i aktualizacji, może nie tak często i tak poważnych, jak w przypadku pecetów, ale jednak. Zarządzanie infrastrukturą thin client wymaga w tym zakresie zastosowania narzędzi dostarczanych przez producenta.

Wybór klientów zależy od zadań, jakie przed nimi stawiamy. Do standardowych zastosowań biznesowych, gdzie audio i wideo nie są wymagane, a większość aplikacji to pakiet biurowy i przeglądanie prostych stron WWW, wystarczą najprostsze rozwiązania.

Gdy w grę wchodzą bardziej wymagające aplikacje, możemy rozejrzeć się za mocniejszymi klientami albo zdecydować się na odejście od pomysłu ich wykorzystywania. Wszystko zależy od wymagań, jakie stawiamy przed docelowym systemem.

Dobry pecet zamiast serwera dla cienkich klientów

Interesującym rozwiązaniem dla małych firm lub biur oraz szkół jest wykorzystanie rozwiązań w rodzaju HP Multiseat Desktop. Jest to komputer biurkowy, którego zasoby mogą zostać podzielone na maksymalnie 15 klientów. Zainstalowano na nim system Microsoft Windows MultiPoint Server 2011 (system oparty na Windows 2008 R2), który pozwala na jednoczesne korzystanie z komputera przez wielu użytkowników. Urządzenie wyposażono w wydajne procesory z serii i5 (do 12 klientów) lub i7 (do 15 klientów). Koszt rozwiązania zaczyna się od ok. 4 tys. zł za komputer z procesorem i5 i dyskiem 500 GB. Dodatkowo, należy doliczyć koszt klientów - ok. 400 zł za sztukę oraz monitorów, myszek i klawiatur. W przypadku systemu składającego się z 10 maszyn w cenie 2 tys. zł za sztukę, możemy zaoszczędzić ponad połowę (60%) na zakupie. Oszczędzamy także na okablowaniu sieciowym i przełączniku, który nie jest potrzebny, ponieważ całość ruchu sieciowego jest "zgromadzona" w jednym komputerze. Koszty licencji na Windows MultiPoint Server są wliczone w cenę.

Rozwiązanie obsłuży mniejszą liczbę użytkowników, gdy zastosujemy słabszych klientów oraz gdy użytkownicy korzystają z mocno angażujących zasoby aplikacji, np. przeglądanie multimediów w wysokiej jakości. Przy aplikacjach biurowych komputer osiąga pełną "pojemność" i do takich najlepiej go stosować.

Co zrobić z pecetami?

Przy wdrażaniu technologii cienkiego klienta w działającej już infrastrukturze, dość szybko pojawi się pytanie o wykorzystanie posiadanych już komputerów stacjonarnych i przenośnych. Przykładowym narzędziem, które służy do przerobienia peceta w cienkiego klienta, gotowego do podłączenia do infrastruktury VDI (Virtual Desktop Interface jest Devon IT VDI Blaster. Minimalne wymagania, jakie oprogramowanie to stawia przed pecetem, są niewygórowane: procesor Pentium 4 z pamięcią 512 MB oraz system Windows XP. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że tak "przerobionymi" desktopami można łatwo zarządzać za pomocą scentralizowanych narzędzi do zarządzania. Wada to konieczność dbania o aktualizacje systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze, czyli większe nakłady pracy niż przy dedykowanych klientach.

Cienki czy własny klient?

Popularny obecnie trend, określany skrótem BYOD (Bring Your Own Device), jest konkurencją dla technologii cienkiego klienta, ale w ograniczonym zakresie. Przykładowo, nikt nie zrezygnuje z zastosowania cienkich klientów w banku czy w przychodni lekarskiej na rzecz urządzeń przyniesionych przez użytkownika. Przy mniej rygorystycznych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa, zastąpienie mobilnego cienkiego klienta własnym urządzeniem faktycznie może być możliwe. Dlatego wydaje się, że zjawisko BYOD nie wyprze cienkiego klienta z zastosowań wymagających podwyższonego bezpieczeństwa jeszcze przez długi czas. Efektywność kosztową rozwiązań trzeba oszacować w konkretnych zastosowaniach.


źródło: mrt via networld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Cisco poszerza ofertę o nowy przełącznik Catalyst.



Cisco poszerza ofertę o nowy przełącznik Catalyst, który może obsługiwać sieci przewodowe, bezprzewodowe oraz SDN (sieci kontrolowane przez oprogramowanie) i wspiera funkcjonalności pozwalające zarządzać każdym z wymienionych powyżej środowisk pracy. Przełącznik Catalyst 3850 jest następcą przełącznika Catalyst 3750-X) i zawiera najnowszy układ ASIC firmy Cisco, oznaczony symbolem UADP (Unified Access Data Plane (UADP).

Urządzenie zawiera wbudowany kontroler WLAN 40G (mogący obsługiwać 50 punktów dostępowych oraz 2 tys. klientów), 24 porty albo 48 portów Ethernet 10/100/1000Mbps (zależy od modelu) oraz dodatkowy moduł zawierający porty uplink.

Użytkownik ma do dyspozycje trzy rodzaje modułów. Każdy zawiera odpowiednio: 4 porty Gigabit Ethernet SFP; 2 porty Ethernet 10 Gb/s SFP+ albo 4 porty Gigabit Ethernet SFP; oraz moduł zawierający 4 porty Ethernet 10 Gb/s SFP+ (który można instalować tylko w przełącznikach zawierających 48 podstawowych portów Gigabit Ethernet). Wszystkie porty obsługują technologie PoE albo PoE+ (Power over Ethernet). Użytkownik może połączyć cztery przełączniki w stos o ogólnej przepustowość 480 Gb/s.

Cisco zapowiada, że układy ASIC UADP będą w przyszłości instalowane w innych Catalyst, w tym w przełącznikach Catalyst linii 6500 i 4500. Przełącznik Catalyst 3850 (konfiguracja podstawowa) kosztuje 5200 USD.


źródło: cisco


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Jak tworzyć skalowalne aplikacje w PHP.



Siła PHP w połączeniu z bazą danych RDBMS polega na możliwości tworzenia głównych elementów aplikacji niedużym kosztem i w krótkim czasie. Niestety domyślne środowisko uruchomieniowe PHP nie jest skalowalne, przez co w przypadku bardziej skomplikowanych aplikacji po prostu niewystarczające. Chmura oraz wykorzystanie baz danych NoSQL mogą w tym zakresie znacznie zwiększyć możliwości tej popularnej platformy programistycznej.



Wielu programistów nie przejmuje się utrzymaniem i hostingiem tworzonych przez siebie aplikacji PHP. Ich aplikacje sprawiają wrażenie jednorazowych, a przy tym bardzo często są mocno obciążane przez wielu użytkowników. Weźmy dla przykładu aplikację PHP z relacyjną bazą Oracle dla firmy marketingowej, która umożliwia zakup produktów i wymianę uzyskanych punktów na dodatki do gry online. Sprawdza się ona doskonale, do czasu gdy zacznie z niej korzystać kilka milionów użytkowników.

Teoretycznie, jeśli dysponujemy wystarczającą liczbą serwerów, nie powinno być problemów. Jednak kombinacja PHP z relacyjną bazą danych jest trudna do efektywnego skalowania, tak aby osiągnąć jednocześnie odpowiednią wydajność odczytu i zapisu danych.

Jednym z możliwych rozwiązań w tej sytuacji jest zastosowanie hostingu w chmurze oraz baz NoSQL (Not only SQL). Infrastruktura cloud pozwala na elastyczne rezerwowanie zasobów i uruchamianie kolejnych serwerów, natomiast bazy NoSQL pozwalają bardziej efektywnie czerpać dane.

Typowo i niewydajnie

Zastanówmy się najpierw, zanim opiszemy zalety nowego podejścia, czemu typowe środowisko uruchomieniowe PHP jest nieoptymalne

Najpopularniejsza instalacja, w której pracuje PHP to webserwer Apache z modułem PHP w trybie prefork. Ten tryb oznacza, że serwer webowy uruchamia serię osobnych podprocesów, aby obsłużyć konkurencyjne żądania. Kiedy połączymy tę konkurencyjną specyfikę z tradycyjną bazą danych, jak np. MySQL, PostgreSQL czy Oracle, to rozwiązanie spowoduje rozłączne połączenia z bazą danych - ich łączenie (pooling) wymaga współdzielonego obszaru pamięci.

Z drugiej strony natywne wątki mają współdzielone obszary pamięci jako część procesu głównego. Podprocesy nie mają współdzielonego obszaru pamięci, chyba że używamy specyficznego obszaru systemu - pamięci współdzielonej. To rozwiązanie nie jest jednak tak szybkie jak przekazywanie pamięci przez referencje, poza tym Apache w trybie prefork nie pozwala na stosowanie współdzielonej pamięci w tym celu. Możliwe jest uruchomienie PHP w natywnych wątkach w trybie worker, ale ograniczeniem może być lista modułów dostępnych w tym trybie i to, czy są one "wątkowo bezpieczne".

Model konkurencyjny w PHP ma główny wpływ na pionową skalowalność, gdy korzystamy z tradycyjnych baz RDBMS. Podczas gdy jest możliwe otwarcie tysięcy niewspółdzielonych, jednoczesnych połączeń do MySQL czy Oracle, ma to negatywny wpływ na liczbę jednoczesnych żądań. Typowa aplikacja internetowa działa według następującej logiki:
żądanie - pobranie danych - wykonanie operacji - pobranie większej ilości danych - wykonanie dodatkowych operacji - zapisanie danych - wysłanie odpowiedzi

W tego rodzaju kodzie występują dość długie okresy, w których aplikacja nie wymienia danych z bazą danych i inne żądanie mogłoby "skorzystać" z tego samego połączenia z bazą danych. Oczywiście, gdyby możliwy był pooling połączeń. Ponieważ model procesów PHP to uniemożliwia, jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji: albo utrzymać połączenie na czas cyklu żądania/odpowiedzi, albo tworzyć je za każdym razem.

Problem z każdorazowym uruchamianiem połączenia polega na tym, że zależy od charakterystyki wydajności otwierania połączeń socket. Stos TCP jest skonfigurowany do ochrony przed "osieroconymi" pakietami z poprzedniego połączenia, przerywającymi nowe połączenie. To część zabezpieczeń spójności, które TCP dodaje do IP. TCP/IP zapewnia tę funkcjonalność poprzez wprowadzanie opóźnienia, w celu ponownego użycia tego samego połączenia socket. Dlatego liczba połączeń TCP socket możliwych do otwarcia w ciągu sekundy jest limitowana. Jednym ze sposobów na ominięcie tego ograniczenia jest ponowne wykorzystanie połączeń między wieloma cyklami żądań. Niestety, ze względu na wspomniany model konkurencyjny PHP nie jest łatwo skorzystać z tego.

Jeśli wyświetlimy listę aktywnych połączeń w serwerze webowym albo bazodanowym podczas działania aplikacji PHP (wykonując polecenie netstat -na), zobaczymy dużą liczbę połączeń do lub z bazy danych w stanach TIME_WAIT albo CLOSE_WAIT. Gdybyśmy uruchomili tę aplikację w środowisku, które pozwala na "pulowanie" połączeń, zobaczylibyśmy stałą liczbę (równą skonfigurowanemu rozmiarowi puli) w stanie ESTABLISHED.

Dlaczego PHP pracuje w ten sposób? Początkowo Linux nie obsługiwał wątków a tylko podprocesy. Systemy wywodzące się z Windows NT od zawsze wspierały wątki (chociaż "cięższe" od tych z nowszych wersji Linuksa) i mogło to stanowić ich dużą przewagę. Microsoft nie potrafił jednak tego przekonująco dowieść.

Aby skalować aplikację PHP opartą na relacyjnej bazie danych, warto podzielić na kawałki dane. Oczywiście, należy zrobić to w sposób racjonalny - dla przykładu można podzielić klientów aplikacji na regiony (np. województwa).

Chmura i NoSQL wchodzą do gry

W chmurze nie ma obaw o wydajność konwencjonalnej aplikacji opartej nawet na bazie relacyjnej, kiedy zapewnione jest odpowiednie balansowanie obciążenia. Zamiast serii niepulowanych połączeń do jednej lub 2 maszyn, można rozkładać obciążenie na dużo więcej serwerów bazodanowych.

Większa liczba serwerów webowych ogranicza wpływ braku mechanizmu pulowania połączeń dla klientów bazy danych. Większa liczba baz danych i ich dzielenie na kawałki ograniczają wpływ tego problemu na serwery. Przejście na NoSQL i chmurę może znacznie podnieść skalowalność nawet w obecnych środowiskach uruchomieniowych. Czynniki ekonomiczne, które spowodowały tak dużą popularność PHP, dzięki takiemu podejściu nie tracą na swojej sile.

Jednoczesna migracja do chmury i do przechowywania danych w bazach NoSQL eliminują wspomniane problemy ze skalowalnością. Rozwiązań i produktów pozwalających na uruchomienie aplikacji PHP w środowisku cloud jest dostępnych już wiele. W przypadku baz NoSQL oferowanych jest już kilka projektów, ale trzeba będzie trochę poczekać na "zaprzyjaźnienie" się z nimi większego grona specjalistów i analityków, którzy do tej pory wybierali sprawdzone przez lata tradycyjne silniki relacyjnych baz danych (jednym z przykładów baz danych NoSQL o otwartym kodzie jest Mongo).


źródło: php


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Doradztwo biznesowe za darmo.



Do czwartku, 28 lutego organizacje pozarządowe z wybranych regionów Małopolski mogą zgłaszać chęć skorzystania z bezpłatnych usług doradztwa biznesowego.

Szansę na pomoc mają organizacje pozarządowe, centra integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej oraz warsztaty terapii zajęciowej z powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego oraz miasta Nowy Sącz, Rekrutacja trwa do piątku, 28 lutego.

Dokumenty rekrutacyjne oraz szczegóły na www.mowes.tozch.edu.pl
Projekt współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzony jest przez Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie, partner projektu "Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej".


źródło: malopolska


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Wystartował nabór do programu: Małopolska tu technologia staje się biznesem.



Program jest realizowany poprzez zakup usług promocyjnych, polegających na promocji Małopolski jako regionu wspierającego rozwój przedsiębiorczości opartej na nowych technologiach, w szczególności promowania marki „Małopolska” podczas wydarzeń i spotkań technologicznych organizowanych na terenie województwa małopolskiego, w kraju lub poza jego granicami.

Regulamin Programu wraz z załącznikami dostępny jest do wglądu w siedzibie Organizatora oraz pod tym linkiem.

Nabór przeprowadzony zostanie w terminie od 1 lutego 2013 roku do 22 lutego 2013 roku i obejmować będzie przedsięwzięcia realizowane w okresie od 20 marca 2013 roku do 22 listopada 2013 roku.


źródło: malopolska


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : < 1 2 3 ... 285 [286] 287 ... 431 432 433 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Nadchodzą nowe tablety od Apple.
Napisane przez Pawel
( 29.03.2024 04:15 )

 · Wiosną widzowie TVP1 poznają bohaterów nowych seriali. Premierowe odcinki "Matyldy" z Marią Kowalską
Napisane przez Pawel
( 28.03.2024 08:12 )

 · Wiosna w TVP.
Napisane przez Pawel
( 27.03.2024 07:10 )

 · Oscarowy hit "Oppenheimer" od marca w SkyShowtime
Napisane przez Pawel
( 26.03.2024 07:23 )

 · Kara dla TVN od KRRiT za &#8222;Franciszkańską 3&#8221; .
Napisane przez Piotr
( 25.03.2024 06:52 )

 · SkyShowtime na kwiecień. "Dżentelmen w Moskwie", "Boat Story", "Moje wielkie greckie wesele 3".
Napisane przez Piotr
( 22.03.2024 06:35 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
2 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
3 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
4 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
5 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
6 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
7 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
8 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
9 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
10 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.