Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Bing Maps w technologii SilverlightMicrosoft udostępnił betę swojego serwisu Bing Maps wykonaną przy użyciu Silverlight.

Jest ona dużo bogatsza od wersji standardowej. Oferuje płynne przechodzenie pomiędzy różnymi sposobami wyświetlania w zależności od poziomu powiększenia. Mogą to być zdjęcia lotniczne, satelitarne, modele 3D czy też klasyczne mapy. Na najniższym poziomie dostępny jest tryb streetside, podobny do street view w mapach Google.Drugą ciekawą nowością jest galeria aplikacji, które pozwalają programistom umieszczać własne informacje na mapach. Oprócz tradycyjnie dostępnych informacji o natężeniu ruchu drogowego, pobliskich sklepach i restauracjach można odszukać także blogi czy tweety dotyczące danego miejsca. Jest nawet wyszukiwarka murali, graffiti, billboardów i znaków. Na uwagę zasługuje także aplikacja Photosynth, wykorzystująca znaną technologię przestrzennego łączenia zdjęć. Dzięki niej można oglądać panoramiczne fotografie różnych miejsc, zarówno otwartych jak i pomieszczeń.

Zmiany w Bing Maps przedstawiono w krótkim filmie.

źródło: Microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
VLC media player 1.0.3Z cyklu MRT poleca!
VideoLAN Client godny uwagi program za pomocą, którego odtworzymy filmy, muzykę w wielu popularnych formatach. np: avi, divx, mp3, mp4 itd.

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.). Głównym siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów - funkcjonalność ta nie jest jednak jeszcze ostatecznie dopracowana.

VLC w wersji 1.0.1 potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt.

Pobierz VideoLAN Client

źródło: videolan.org/


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Zmiana pozycji lidera na polskim rynku biur podróżyTraida, dotychczasowy lider w wysokości przychodów straciła pierwszą pozycję na rzecz Itaki. W 2010 biura podróży będą ostro walczyć o klientów. O miejsce w czołówce będzie walczył Exim Tours - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"

2009 rok przyniósł spadek liczby zagranicznych wyjazdów i zwiększoną konkurencję między touroperatorami . Zmiana sytuacji rynkowej spowodowała, że Triada, która przez ostatnie lata zajmowała pierwsze miejsce na wartym 3 mld zł rynku czarterowej turystyki wyjazdowej straciła, pozycję lidera na rzecz Itaki. To awans o dwa miejsca w porównaniu do 2008 roku.

W tym roku udało nam się osiągnąć 47-proc. wzrost obrotów, które przekroczą 700 mln zł. Zwiększyliśmy liczbę klientów. W 2008 r. wysłaliśmy na wakacje 228 tys. osób, a w tym 286 tys. Spodziewamy się też dodatniego wyniku finansowego - powiedział gazecie Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.

UOKiK: 4,2 mln zł kary dla Triady

Drugim co do wielkości biurem w Polsce jest niemieckie TUI. Jak wynika z raportu spółki, do której należy TUI i Scan Holiday, te biura zanotowały w naszym kraju w tym roku 291 mln zł obrotu i 35 mln zł straty.

Według cytowanych przez gazetę szacunków branży sprzedaż wycieczek spadła o 10 proc. Przyszły rok nie zapowiada się lepiej. Żeby zachęcić klientów do wyjazdów biura podróży zapowiadają upusty sięgające 40 proc.

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Office 2010 StarterMicrosoft będzie rozdawał Office 2010 za darmo. To nie żart. W ten sposób będzie dystrybuowana wersja Office 2010 Starter. Dowiedz się, co otrzymasz bezpłatnie od Billa Gatesa i Steve'a Ballmera.Click-to-Run i uruchom z sieci

Microsoft Office 2010 Beta Kliknij, aby powiększyć Microsoft Office 2010 Beta Udostępniona do testów edycja nosi ten sam numer kompilacji, co upubliczniona w zeszłym tygodniu wersja Professional Plus (oraz późniejsze Home & Business i Professional) - 14.0.4536.1000. Tym razem jednak wydana została tylko wersja 32-bitowa. Opisywana wersja pakietu nie współpracuje z Windows XP - jedynie z Vistą z SP1 lub nowszym i Windows 7 (także edycjami x64).

Plik instalacyjny zajmuje zaledwie 1,5 MB. Dlaczego tak mało? Ma to związek z opcją Click-to-Run. Została ona zaprojektowana w celu możliwości uruchamiania aplikacji z wersji Starter oraz Home & Business bezpośrednio z sieci. Instalowane są tylko niezbędne pliki konfiguracyjne. Po otworzeniu dokumentu i wybraniu nowej opcji, np. w Wordzie zostanie ona ściągnięta z serwera Microsoftu i uruchomiona lokalnie. To rozwiązanie bazuje na technologii wirtualizacji oprogramowania Microsoftu App-. Raz uruchomiona funkcja składnika Office'a Starter pozostaje już na dysku, więc następne jej wywołanie pozwoli na jej szybkie uruchomienie. Po kilkugodzinnym korzystaniu z programów okazało się, że Office pobrał w tym czasie prawie 500 MB plików. Click-to-Run nie wymaga instalacji dodatkowych narzędzi do wirtualizacji (np. programu Windows Virtual PC czy trybu XP dla Windows 7), ponieważ działa w chmurze.

To rozwiązanie sprawdza się jedynie w przypadku szybkich połączeń internetowych: zazwyczaj pobierane jest jednorazowo kilkanaście MB danych. Na słabszych łączach wywołanie np. nowej wstążki powoduje przerwę w pracy z pakietem wynoszącą nawet kilkanaście minut, a w najgorszym wypadku... zawieszenie programu.

Tylko Word i Excel

Microsoft Office 2010 - Excel Kliknij, aby powiększyćMicrosoft Office 2010 - Excel Po instalacji pakietu w menu Start znajdują się tylko dwie znane aplikacje: Word 2010 oraz Excel 2010 i... to koniec! Tak, to prawda, funkcjonalność wersji Starter została ograniczona tylko do tych dwóch składników, a szkoda. Zaimplementowano również narzędzia Picture Manager i Upload Center. Wspomniane składniki zapewniają te same funkcje, co ich bracia z wersji Professional z wyjątkiem usprawnień z zakresu pracy grupowej (integracja z SharePointem, jednoczesna praca kilku osób nad plikiem itp.) i obsługi makr oraz rozszerzeń. Dla przykładu inne bezpłatne aplikacje Office'a 2010 oferowane w ramach Office Web Apps oferują znacznie mniej opcji.

Zabierz go gdzie tylko chcesz

Microsoft Office 2010 - Word Starter Kliknij, aby powiększyćMicrosoft Office 2010 - Word Starter Nowością Startera jest również funkcja Office To-Go. Umożliwia ona (z wykorzystaniem przejrzystego kreatora) sposobność przygotowania przenośnej instalacji pakietu, np. na pendrivie. Jedyne co musisz zrobić, to podłączyć pamięć USB, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami kreatora. W tym czasie pobierane są pliki z Internetu i na słabszych łączach (podobnie jak w przypadku funkcji Office Click-to-Run) potrwać to może nawet ponad godzinę.

Rozwiązanie to jest bardzo ciekawe i z przyda się osobom często zmieniającym komputery. Własny spersonalizowany pakiet biurowy będziesz mógł wtedy wykorzystać gdziekolwiek tylko zechcesz, np. w u znajomego lub w kafejce internetowej.

Skutki uboczne?

Microsoft Office 2010 - Word Kliknij, aby powiększyćMicrosoft Office 2010 - Word Poza wspomnianymi ograniczeniami użytkownik Office Startera będzie nękany reklamami. Udostępniona wersja beta ich nie ma, trudno więc jednoznacznie określić ich inwazyjność. Tak naprawdę zależeć to będzie od partnerów OEM.

Dodatkowo jeśli zechcesz usunąć Startera z dysku, to nie myśl sobie, że po prostu odinstalujesz pakiet z poziomu Dodaj i usuń programy. Co prawda zniknie on z menu Start, ale nie z dysku. Składniki pobierane z sieci przechowywane są w specjalnym katalogu, a ich pozostawienie ma na celu szybszy rozruch programu w wypadku, gdybyś jednak chciał powrócić do Office'a Starter. Można je jednak usunąć dedykowanym narzędziem - Office 2010 Click-to-Run Cleanup. Aplikacja dostępna jest w witrynie Microsoft Connect i nie wiadomo czy zostanie udostępniona publicznie.

Tylko z nowymi komputerami

Obecnie wiadomo, że pakiet będzie rozprowadzany jedynie z nowymi komputerami (wsparcie oferowane będzie przez partnerów OEM). Tym samym jedynymi dostępnymi szerszemu gronu - wbrew wcześniejszym plotkom - bezpłatnymi aplikacjami Office'a 2010 pozostaną Office Web Apps. Czy Office 2010 Starter odniesie sukces? Przekonamy się o tym nie wcześniej niż w połowie 2010 roku, kiedy zostaną opublikowane finalne wersje produktów.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wikipedia traci autorówWikipedia ma poważny problem: coraz mniejszą liczbę chętnych osób, które skłonne byłyby do tworzenia nowych artykułów.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Felipe Ortegę z Uniwersytetu Reya Juana Carlosa w Madrycie, w pierwszych trzech miesiącach roku 2009 Wikimedia straciła około 49 tysięcy wolontariuszy tworzących nowe wpisy. Warto zaznaczyć, że w analogicznym okresie roku poprzedniego odeszło jedynie 4,9 tysiąca autorów.

Jeżeli ten negatywny trend będzie się utrzymywał przez zbyt długi okres, na przykład rok lub dwa lata, wtedy cały projekt może się znaleźć w niezwykle trudnej sytuacji - twierdzi Felipe Ortega. Obawy te stara się jednak nieco łagodzić Michael Peel, przedstawiciel brytyjskiego oddziału Wikipedii. Jego zdaniem obecnie nacisk położony jest przede wszystkim na pozyskiwanie do projektu większej ilości ekspertów, którzy są autorytetami w jakiejś konkretnej dziedzinie (np. pracownicy muzeów).

Przedstawiciel wolnej encyklopedii uważa również, że przyszłość Wikipedii nie jest w żaden sposób zagrożona, bo przecież raz dodane wpisy pozostaną tam na zawsze. Nie sposób oprzeć się jednak wrażeniu, że problemów związanych z tym projektem pojawia się coraz więcej. Najbliższe lata pokażą, czy darmowa internetowa encyklopedia przetrwa trudny okres i pozostanie jednym z ważniejszych filarów światowego Internetu.

źródło: neowin


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google Wave przyszłością komunikacji internetowejGoogle zaprezentowało na konferencji w San Francisco nową usługę Google Wave, która ma być przyszłością komunikacji internetowej. Dzięki Google Wave ludzie będą mogli się komunikować i współpracować ze sobą w czasie rzeczywistym za pomocą dokumentów tekstowych, zdjęć, filmów, map i innych funkcji oferowanych do tej pory osobno przez Google.Google Wave ma być dodatkową funkcją obecnego Gmaila i łączyć w sobie tworzenie dokumentów, komunikator oraz albumy zdjęć w jedno narzędzie. Każdy z użytkowników usługi może dowolnie edytować treść tworzoną przez znajomych. Ponadto funkcja przewijania pozwala sprawdzić kto i co modyfikował.

Społeczność od Google

To chyba najlepsza wiadomość dla użytkowników. Wyobraźcie sobie potęgę skrzynki Gmail, gdzie wszystkie kontakty to nie tylko adresy pocztowe lub ikonki, ale profile (tak jak na Nasza-klasa.pl lub Facebook), którym można pokazać najnowsze zdjęcia z albumu Picassa, wysłać wiadomość, pisać wspólnie dokument do pracy, czy bawić się przed komputerem.

Potęga otwartego API

Google stworzyło programistom możliwość pisania rozszerzeń, które będą pełnić podobną funkcję jak popularne wtyczki i dodatki do przeglądarki Firefox - mają ułatwiać użytkownikom wykonywanie codziennych zadań w łatwiejszy i szybszy sposób. Oczywiście programiści mogą też pisać proste gry. Google dobrze przemyślało cały mechanizm, pozwalając istniejącym serwisom internetowym na współpracę poprzez wklejanie fragmentów serwisów (embed) do Google Wave. Chodzi na przykład o możliwość logowania do ulubionego serwisu społecznościowego z poziomu stron Google.

źródło: technonews.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Opera 10.10 browserPobierz nową wersję przeglądarki Opera browser 10.10

Opera 10.10 posiada zintegrowaną platformę Unite.
Unite oferuje możliwość udostępniania plików - w tym zdjęć i muzyki, czatu ze znajomymi czy prostego serwera www. Użytkownicy zainteresowani rozwijaniem funkcjonalności Opery Unite mogą tworzyć własne aplikacje przy pomocy HTMLa, arkuszy CSS oraz JavaScriptu. Opera Unite współpracuje również z urządzeniami sieciowymi obsługującymi protokół UPnP. Dostęp do usług uruchomionych w ramach domowego serwera mogą mieć także właściciele alternatywnych wobec Opery przeglądarek internetowych.

Do skorzystania z funkcji Opera Unite wymagane jest posiadanie darmowego konta w serwisie My Opera.

Źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IT Academic DayZapowiadamy kolejne spotkania w ramach IT Academic Day - cyklu konferencji poświęconych rozwiązaniom Microsoftu organizowanych przez społeczności akademickie na wielu uczelniach w różnych miastach Polski. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym cyklu.

Udział w IT Academic Day to doskonały sposób na zdobycie najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej programowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i języków dostarczonych przez firmę Microsoft. Tematyka spotkań obejmuje również zagadnienia przeznaczone dla specjalistów IT i wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologiami Microsoftu. Uczestnictwo w spotkaniach ITAD jest bezpłatne, wymagana jest jedynie rejestracja na stronach poszczególnych konferencji.

25 listopada dwa takie spotkania odbędą się na Politechnice Łódzkiej i Politechnice Wrocławskiej. Dzień później, 26 listopada, IT Academic Day odbędzie się na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz na Politechnice Krakowskiej. 30 listopada z kolei gospodarzem konferencji będzie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. O dalszych konferencjach będziemy informować na bieżąco, aktualny harmonogram cyklu dostępny jest na stronie głównej IT Academic Day, tam również znajdują się linki do rejestracji.

źródło: itad.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Polska ze złotem i brązem Cyberolimpijskim!Dzisiejszego, wczesnego ranka środkowo-europejskiego czasu zakończył się finał World Cyber Games 2009. W Chengdu w Chinach reprezentacja biało-czerwonych zdobyła aż dwa medale, w tym ten najcenniejszy, złoty.

W zawodach indywidualnych FIFA 09 Piotr "Pio" Zajkowski zaszedł zdumiewająco daleko, ustępując jedynie samemu zwycięzcy rozgrywek, Niemcowi Joshua "Kr0ne" Begehrowi i Brazylijczykowi w fazie grupowej. Tam poradził sobie godnie ogrywając aż sześciu z siedmiu przeciwników, by później w drugim etapie eliminacji odbywającego się metodą pucharową wywalczyć miejsce w półfinale i ponownie wygrać wykazując się lepszymi umiejętnościami od rywala, którym był Belg w meczu o brązowy medal i 2 tysiące dolarów w gotówce. Srebro trafiło również do Niemiec, a konkretniej do Hero, dotychczasowego zdobywcy trzech medali na WCG.Jeszcze większy sukces, raczej niespodziewanie, odniosła nasza reprezentacja w drużynowej grze Counter-Strike'a w składzie: Filip "Neo" Kubski, Łukasz "LUq" Wnęk, Wiktor "TaZ" Wojtas, Jakub "Kuben" Gurczyński, Mariusz "Loord" Cybulski. Po raz drugi na Cyberolimpiadzie sięgnęli po złoto, kolejny tytuł mistrza świata i niebagatelną nagrodę w postaci 35 tysięcy dolarów. W finale pokonali faworyzowane szwedzkie FnaticMSI, odbierając im zwycięstwo na dwóch mapach. Wygraną pierwszej z nich okupili potem i nerwami. Z uwagi na serię czterech następujących po sobie dogrywek trwało to przeszło godzinę. Starcie to możecie obejrzeć poniżej.
15.11.2009 14:45poleć stronę wydrukuj podyskutuj na forum
Polska ze złotem i brązem Cyberolimpijskim!

Dzisiejszego, wczesnego ranka środkowo-europejskiego czasu zakończył się finał World Cyber Games 2009. W Chengdu w Chinach reprezentacja biało-czerwonych zdobyła aż dwa medale, w tym ten najcenniejszy, złoty.

W zawodach indywidualnych FIFA 09 Piotr "Pio" Zajkowski zaszedł zdumiewająco daleko, ustępując jedynie samemu zwycięzcy rozgrywek, Niemcowi Joshua "Kr0ne" Begehrowi i Brazylijczykowi w fazie grupowej. Tam poradził sobie godnie ogrywając aż sześciu z siedmiu przeciwników, by później w drugim etapie eliminacji odbywającego się metodą pucharową wywalczyć miejsce w półfinale i ponownie wygrać wykazując się lepszymi umiejętnościami od rywala, którym był Belg w meczu o brązowy medal i 2 tysiące dolarów w gotówce. Srebro trafiło również do Niemiec, a konkretniej do Hero, dotychczasowego zdobywcy trzech medali na WCG.

Jeszcze większy sukces, raczej niespodziewanie, odniosła nasza reprezentacja w drużynowej grze Counter-Strike'a w składzie: Filip "Neo" Kubski, Łukasz "LUq" Wnęk, Wiktor "TaZ" Wojtas, Jakub "Kuben" Gurczyński, Mariusz "Loord" Cybulski. Po raz drugi na Cyberolimpiadzie sięgnęli po złoto, kolejny tytuł mistrza świata i niebagatelną nagrodę w postaci 35 tysięcy dolarów. W finale pokonali faworyzowane szwedzkie FnaticMSI, odbierając im zwycięstwo na dwóch mapach. Wygraną pierwszej z nich okupili potem i nerwami. Z uwagi na serię czterech następujących po sobie dogrywek trwało to przeszło godzinę. Starcie to możecie obejrzeć poniżej.

Polacy zmagający się w pozostałych grach: WarCraft 3, StarCraft: Brood War i TrackMania Nations, wypadli niestety słabiej. Ekipa RTS-owców w ogóle nie wydostała się z żadnej z grup, i nawet nie była temu bliska. Nieco lepiej poradził sobie za to Damian "Shadow" Trela wyjeżdżając z niej wprost do ćwierćfinału z którego już odpadł.

World Cyber Games (WCG) to największy na świecie turniej gier komputerowych. Organizowany od 2000 r., w świecie e-sportowym postrzegany jest jako odpowiednik Igrzysk Olimpijskich. Turniej jest nie tylko platformą rywalizacji, ale przede wszystkim festiwalem cyberkultury, pozbawionym ograniczeń językowych, religijnych czy narodowościowych - to połączenie zabawy z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

źródło: gamecorner.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Historia YouTube.YouTube to fenomen Internetu. Witryna, na której znajdziemy wszystkie możliwe klipy wideo: od fascynujących dokumentów BBC po wariatów śpiewających covery Lady GaGa. Zobaczcie, jak się to wszystko zaczęło.

Serwis YouTube to dzieło trzech pracowników PayPala: Chada Hurleya, Stevea Chena i Jaweda Karima. Pomysł na portal powstał już w 2005 roku, jak byli studentami, a inspiracją były kłopoty z wzajemnym przesyłaniem sobie klipów z dobrze zakrapianej imprezy. Portal powstał podobnie jak każdy inny start-up, z tym że otrzymał całkiem zdrową dotację: w sumie 11,5 miliona dolarów wypłaconych przez Sequoia Capital. Siedziba główna mieściła się w tym czasie nad pizzerią i japońską knajpą.

Za początek historii YouTubea można uważać 15 lutego 2005 roku, kiedy to została zarejestrowana domena www.youtube.com. Prace nad witryną były jednak wciąż w powijakach i dopiero 23 kwietnia tego samego roku umieszczono pierwszy wideoklip "Me at the zoo" (ja w zoo) autorstwa Karima.

Publiczne beta-testy rozpoczęły się w maju i trwały aż do listopada, kiedy to miał miejsce oficjalny start witryny. Sukces, jaki odniósł YouTube przerósł oczekiwania jego twórców. W lipcu 2006 powstały pierwsze statystyki, z których wynikało, że każdego dnia umieszczanych jest 65 000 nowych klipów a strona dziennie rejestruje 100 milionów odsłon. A im później, tym lepiej. Ostatnie badania wykazały, że w ciągu każdej minuty na witrynę trafia 20 godzin filmu. W 2007 roku doszło do tego, że YouTube konsumował więcej ruchu na łączach, niż reszta Internetu zebrana do kupy w roku 2000. Dało to rekordowy wynik oglądalności w Sieci: YouTubea wyprzedziły tylko Google, Yahoo! i Facebook. Ma to też swoje minusy: koszt prowadzenia YouTubea w 2008 roku wynosił milion dolarów dziennie. Popularność witryny osiągnęła taki poziom, że właściciel firmy Universal Tube & Rollform Equipment, którego strona była zarejestrowana pod adresem www.utube.com był zmuszony pozwać portal wideo, gdyż jego serwery nie wytrzymywały naporu użytkowników, którzy próbowali dostać się do YouTubea.

Październik 2006 to kolejny ważny miesiąc w historii portalu. To właśnie wtedy Google zakupiło YouTubea za 1,65 miliarda dolarów. Transakcja została sfinalizowana 13 listopada tego samego roku. Pieniądze Googlea zdecydowanie się przydały. Dwa lata później YouTube podpisał umowę z wytwórniami MGM, Lions Gate Entertainment i CBS, na mocy której na portalu pojawiły się pełnometrażowe filmy i programy telewizyjne, do których owe wytwórnie mają prawa autorskie. Google niewątpliwie umocnił swoją pozycję na rynku w Sieci, ale też musi się teraz zmierzyć z problemem wielkości YouTubea: portal jest na tyle popularny, że nie jest na razie na siebie zarobić, ruch jest bowiem wielokrotnie większy, niż możliwy przychód z reklam. W zeszłym roku koncern z Moutain View dopłacił do tego interesu 174,2 miliona dolarów!

Więcej na temat YouTube

źródło: chip.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 287 [288] 289 ... 292 293 294 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-07-18
USD 3,7031 +1,13%
EUR 4,3036 +0,09%
CHF 3,6941 +0,25%
GBP 4,8276 -0,61%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Ruszyły pierwsze prace nad sieciami 6G
Napisane przez Pawel
( 18.07.2018 06:51 )

 · Red Hat udostępnia najnowszą wersję OpenStack Platform
Napisane przez Pawel
( 17.07.2018 07:43 )

 · Apple kontra Samsung - ugoda kończy siedmioletni spór
Napisane przez Pawel
( 16.07.2018 07:41 )

 · Cryptojacking staje się jedną z najważniejszych broni w arsenale cyberprzestępców.
Napisane przez Pawel
( 13.07.2018 06:35 )

 · Fuchsia OS wciąż żyje - nowy system Google dostanie pierwszą użyteczną aplikację.
Napisane przez Pawel
( 12.07.2018 08:32 )

 · Polscy internauci ofiarami nowego ataku ransomware - uważajcie na faktury z DHL
Napisane przez Pawel
( 11.07.2018 06:29 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
2 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)
3 . Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego.
(20.06.2018)
4 . Gowin: musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji.
(20.06.2018)
5 . Rozwiązanie ze świata gier komputerowych może wspomóc diagnostykę urazów.
(10.06.2018)
6 . Ekspert: roboty będą zastępować ludzi w coraz bardziej wymagających zawodach
(16.05.2018)
7 . W sobotę start misji NASA z udziałem Polaków
(03.05.2018)
8 . Przetrenowanie - jak je rozpoznać i jak unikać
(19.04.2018)
9 . Raport: niska innowacyjność polskich firm barierą w korzystaniu z programu Horyzont 2020
(09.04.2018)
10 . Polscy badacze analizują Big Data i przewidują wyniki wyborów
(09.04.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.