Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Kilka news'ów na temat Windows Mobile 7.Microsoft potwierdził pogłoski o braku wstecznej kompatybilności Windows Phone 7.

Oznacza to, że aplikacje napisane na Windows Mobile nie będą działać pod kontrolą nowego systemu. Microsoft zerwał z kompatybilnością wstecz aby skupić się na rozwoju nowej funkcjonalności w Windows Phone 7. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z setkami programistów, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Twórcy aplikacji chcieli tworzyć programy o przyjaźniejszym i ładniejszym interfejsie, mieć do dyspozycji lepsze narzędzia i bardziej wielofunkcyjną platformę oraz łatwo tworzyć przenośne aplikacje, które działały by nie tylko na telefonach, ale także desktopach/laptopach, stronach internetowych oraz konsolach do gier. Dlatego właśnie wybrano technologie Silverlight i XNA, pozwalające pisać programy na różne platformy sprzętowe.Microsoft zapewnił jednocześnie, że nadal będą pojawiać się urządzenia z systemem Windows Mobile 6.5 i że będzie on wspierany jeszcze przez wiele lat.

Inwestycje we własny produkt zamiast akwizycji - tak Microsoft chce walczyć o swoje miejsce na rynku systemów operacyjnych dla smartfonów. Do sukcesu mają firmę zaprowadzić telefony z systemem Windows Phone 7.

Światło dzienne ujrzał niedawno Windows Phone 7 - przeniesiony do telefonów komórkowych najnowszy system operacyjny amerykańskiego koncernu Microsoft. Firma zapowiedziała, że do końca roku wypuści na rynek pięć modeli telefonów, pracujących w oparciu o niego. Jednocześnie jednak trwać będą prace nad dalszym rozwojem systemu Windows Mobile 6.x.

Podając te informacje do publicznej wiadomości, firma ucięła plotki o rzekomych planach nabycia firmy Research in Motion, kanadyjskiego producenta smartfonów z serii BlackBerry. Analitycy spekulowali, że drogą akwizycji Microsoft mógłby zyskać od razu mocny start na szybko rosnącym rynku. Zamiast tego postanowiono zainwestować w rozwój własnego produktu, zdolnego do konkurowania z systemami operacyjnymi takich firm, jak Apple czy Google (Android).

Bill Koefoed, manager działu relacji z inwestorami Microsoftu, powiedział serwisowi thenextweb.com, że jego firma chce na ten cel przeznaczyć miliard dolarów. To kolejna duża deklaracja finansowa koncernu - w zeszłym roku firma z Redmond zadeklarowała, że może na rozwój wyszukiwarki Bing przeznaczyć nawet jedenaście miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Sukces Androida pokazuje, że na rynku jest miejsce dla nowych produktów i to nawet tworzonych jako wolne oprogramowanie. Microsoft, co prawda, w tej dziedzinie specjalistą nie jest, jednak co nieco o tworzeniu programów wie.

źródło: dziennik internautów


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows MultiPoint Server 2010 udostępnionyMicrosoft udostępnił nowy, przeznaczony do edukacyjnych zastosowań system z rodziny Windows Server - Windows MultiPoint Server 2010. Dzięki niemu wielu użytkowników będzie mogło niezależnie od siebie pracować na jednym komputerze."Edukacyjny" Windows MultiPoint Server 2010 przeznaczony jest do pracy w środowisku, w którym wielu użytkowników wykonuje podobne zadania, czyli np. w laboratoriach, salach lekcyjnych, czy też bibliotekach.

Aby skorzystać z możliwości nowego systemu trzeba go zainstalować na jednym komputerze, z którym będą się komunikowały inne "stacje robocze" składające się z monitora, klawiatury i myszki. Użytkownik każdej z nich będzie dysponował własnym kontem, za pomocą którego będzie mógł się zalogować do Windows MultiPoint Server 2010 i korzystać z różnych udostępnionych mu programów oraz tworzyć przy ich pomocy własne dokumenty.

Nowy OS ma wedle Microsoftu pozwalać administratorowi na bezproblemowe zarządzanie kontami oraz zapewniać użytkownikom między innymi możliwość łatwego udostępniania różnych plików - wystarczy, że przekopiują oni wybrane pliki z katalogu Documents Library do katalogu Public Documents.

Windows MultiPoint Server 2010 jest już dostępny w wersji OEM. Microsoft poinformował o nawiązaniu współpracy z różnymi firmami chcącymi oferować odpowiedni system (komputer plus "stacje robocze") pracujący pod kontrolą nowego serwerowego OS-u. Mowa tu między innymi o takich producentach sprzętu jak DisplayLink, Hewlett-Packard, NComputing i Wyse Technology.

Oprogramowanie w wersji akademickiej będzie można kupić od 1 marca.

Więcej informacji na temat Windows MultiPoint Server 2010 znajdziecie na stronie Microsoftu.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nvidia: premiera Fermi 26 marca."Oczekiwanie prawie dobiegło końca! Najszybsza graficzna technologia zostanie zaprezentowana podczas PAX 2010" - taki wpis został umieszczony przez Nvidię na Twitterze. Co to oznacza? Że w końcu za nieco ponad miesiąc zobaczymy na własne oczy możliwości najnowszej architektury Fermi! Impreza PAX East 2010 odbędzie się w Bostonie w dniach od 26 do 28 marca. Właśnie podczas niej Nvidia zaprezentuje długo oczekiwane karty graficzne obsługujące biblioteki DirectX 11 i zbudowane w oparciu o architekturę Fermi.Największy konkurent AMD przedstawi dwa modele z serii GeForce GTX 400. Noszą one oznaczenia GeForce GTX 480 i GTX 470.

Fermi - garść informacjiWarto przypomnieć, że flagowe karty korzystające z procesorów graficznych Fermi będą dysponowały 512 rdzeniami, a konkretnie 16 układami, z których każdy będzie oferował 32 rdzenie.

40-nanometrowe nowości mają też obsługiwać pamięci GDDR5 korzystające z szyny o szerokości 384 bitów i wspierać technologię Error Correction Code.

Nvidia planuje zaprezentować nowe konstrukcje w pierwszym dniu PAX East 2010, czyli 26 marca (piątek).

Więcej na ten temat w artykule.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Plebiscyt "Najlepsza Stacja Narciarska w Małopolsce" .12 grudnia 2009 ruszyła kolejna edycja Plebiscytu "Najlepsza Stacja Narciarska w Małopolsce- bezpiecznie i rozważnie", którego organizatorami są: Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Polska Organizacja Turystyczna, TVP Kraków, Radio Kraków Małopolska i POLSKA Gazeta Krakowska. Kilka dni temu kapituła konkursowa wyłoniła spośród nadesłanych zgłoszeń 63 obiekty narciarskie, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu Plebiscytu.Nominacje zostały przyznane w 3 kategoriach: duże stacje narciarskie - minimum jeden wyciąg krzesełkowy + jeden wyciąg np. orczykowy; małe stacje narciarskie - więcej niż jeden wyciąg orczykowy oraz pojedyncze wyciągi. Pełna lista nominowanych kandydatów znajduje się poniżej. Drugi etap konkursowych zmagań potrwa przez okres ferii zimowych czyli do 27 lutego 2010r.

Głosowanie odbywa się na emitowanych w tym okresie w Gazecie Krakowskiej kuponach lub drogą internetową (tutaj znajdziesz formularz) Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 27 lutego 2010 do godz. 12, natomiast kupony zgłoszeniowe należy nadsyłać lub dostarczać osobiście pod adres Polska - Gazeta Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków do 3 marca 2010r. do godz. 12.
WAŻNE! W II etapie konkursu, w głosowaniu drogą internetową można oddać dziennie tylko jeden ważny głos. 4 marca kapituła zweryfikuje nadesłane głosy i wskaże zwycięzców. Wybierze też najbezpieczniejszą stację.

Plebiscyt potrwa do 12 marca 2010 r. i zakończy się uroczystą galą finałową w Ryterskim Raju, który został laureatem Plebiscytu w ubiegłym sezonie 2008/2009 w kategorii duża stacja narciarska.
Akcja także ma na celu propagowanie bezpiecznego stylu jazdy na nartach.

Obejrzyj animacje bezpieczny stok.

Oto stacje i wyciągi narciarskie na które mozna głosować:
I. Zgłoszone duże stacje narciarskie 2009/2010:

Białka Tatrzańska - Bania
Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska
Bukowina Tatrzańska - Turnia
Bukowina Tatrzańska - Rusin-Ski
Czarna Góra - Koziniec
Jurgów - Hawrań
Kasina Wielka - Śnieżnica
Kluszkowce - Czorsztyn-Ski
Koninki - Tobołów
Krynica - Jaworzyna Krynicka
Krynica - Słotwiny - Azoty
Laskowa-Kamionna
Limanowa - Łysa Góra
Małe Ciche
Myślenice - Zarabie Sport
Rytro - Ryterski Raj
Spytkowice - Beskid
Szczawnica - Palenica-Szafranówka
Szczawnica Jaworki - Arena Narciarska Jaworki - Homole
Wierchomla-Muszyna - Dwie Doliny
Witów-Ski
Zakopane - Harenda
Zakopane - Nosal
Zakopane - Szymoszkowa
Zawoja - Mosorny Groń

Zgłoszone małe stacje 2009/2010:
Białka Tatrzańska - Kaniówka
Cieniawa-Ski
Gliczarów Górny - U Steni
Krynica - Henryk
Lubomierz-Ski
Murzasichle-Ski
Nowy Targ - Długa Polana
Paczółtowice - kompleks golfowo-rekreacyjny
Kraków Valley Golf&Country Club
Rabka - Maciejowa-Ski
Rabka Zaryte - Polczakówka
Siemiechów - Jurasówka
Siepraw-Ski
Szczawa - Polanki-Ski
Tylicz - Top-Ski
Krościenko - Na Stajkowej
Poronin - Galicowa Grapa
Rzyki - Czarny Groń
Skomielna - Czarna-Ski
Podstolice - Ski koło Wieliczki
Niedzica - Polana Sosny

Pojedyncze wyciągi:
Biały Dunajec - Toko-Land
Bukowina - Ku Dolinie,
Bukowna - Niedźwiadek
Chabówka - U Żura
Gliczarów Dolny - Sami Swoi
Jaroszowiec
Kocierz
Lubinka
Nowy Targ - Zadział
Obidowa
Piwniczna - Kokuszka
Smerekowiec
Spytkowice
Spytkowice - Smrek
Stasikówka
Szczawnica - pod Durbaszką
Szeligówka
Wysowa - Ramis
Zakopane - Kalatówki

źródło: wrotamałopolski


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kod PIN złamany - można oszukać terminalBrytyjskim naukowcom udało się oszukać terminal przy pomocy komputera. Choć nie podany został prawidłowy kod PIN, transakcja została zatwierdzona.

Naukowcy z Cambridge University zademonstrowali metodę ataku na informatyczny system płatniczy, wykorzystującą karty oraz numery PIN.

Metoda ta pozwala płacić za zakupy za pomocą karty płatniczej bez znajomości jej prawidłowego kodu PIN. W rzeczywistości nie dochodzi do obciążenia konta bankowego, jednakże sprzedawca jest przekonany o dokonaniu transakcji bezgotówkowej.

Jak kupować nie płacąc?

Naukowcy z Cambridge University zademonstrowali metodę ataku na informatyczny system płatniczy, wykorzystującą karty oraz numery PIN.

Metoda ta pozwala płacić za zakupy za pomocą karty płatniczej bez znajomości jej prawidłowego kodu PIN. W rzeczywistości nie dochodzi do obciążenia konta bankowego, jednakże sprzedawca jest przekonany o dokonaniu transakcji bezgotówkowej.

Specjaliści przeprowadzili atak typu "man-in-the-middle", informując terminal o wpisaniu właściwego kodu PIN i udanym przeprowadzeniu transakcji. Zaprezentowana metoda nie umożliwia pobierania gotówki z bankomatów, pozwala natomiast na dokonywanie zakupów kartą płatniczą.

Naukowcom udało się przechwycić i zmodyfikować komunikacje pomiędzy kartą a terminalem, dzięki czemu ten drugi był przekonany, iż PIN został zweryfikowany poprawnie.

Autorzy odkrycia - Steven J. Murdoch, Saar Drimer, Ross Anderson i Mike Bond - przyznali, że w tej sytuacji doszło do złamania protokołu komunikacyjnego, zaś płacenie kartą nie jest już bezpieczne.

źródło: hacking.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mobilny internet przyspiesza.Internet przyśpiesza. Operatorzy kablowi oferują już szybkość 120 Mb/s i obiecują, że w tym roku udostępnią usługi o prędkości rzędu 1 Gb/s. Nie śpią i mobilni. UMTS, za który jeszcze niedawno płacili krocie, dostępny jest już niemal w 2 tys miejscowości. Ale to już historia. Teraz mobilną normą staje się 7,2 Mb/s a i tak budowana jest sieć niemal trzy razy szybsza. I to też nie jest ostatnie słowo operatorów sieci komórkowych. Wojna zaczyna się coraz ostrzejsza.Największe armaty wystawia Telefonia Dialog. Pod koniec ubiegłego roku firma otrzymała dotacje z Unii Europejskiej i przystąpiła do budowy tak zwanej pasywnej sieci optycznej. Mówiąc po ludzku Dialog doprowadzi do około 70 tys mieszkań internet po światłowodzie. Po co?

- W ten sposób umożliwimy naszym klientom korzystanie z sieci nawet z szybkością 1 Gb/s - mówi Piotr Guziewicz, szef projektu. I jednocześnie zapewnia, że w niektórych lokalizacjach Wrocławia wystartują jeszcze w tym roku.

Gruszek w popiele nie zasypia także UPC. W ubiegłym roku zaoferował on niektórym swoim klientom megaszybki internet - czyli nawet do 120 Mb/s. Nawet jeśli skorzystać z niego mogą tylko nieliczni, to i tak pokazuje to trendy - łączność przyspiesza i to w stylu bolidów Formuły I.

Ale na tych przykładach widać, że nawet super mega wypaśne prędkości dostępne są dla nielicznych. I nie da się ukryć - szybkość nie jest dla każdego. Żeby się nią cieszyć trzeba mieszkać w dużym mieście i to jeszcze w dobrej okolicy. Dobrej - czyli takiej, gdzie akurat właściciel sieci zdecydował się na inwestycje.

I tu właśnie dochodzimy do zalet internetu mobilnego, któremu dział też nie brakuje. Nie jest on przewidziany w najlepszych prędkościach na wsi (jeszcze), za to w dużym mieście jest demokratyczny. Teoretycznie dostępny dla każdego. A i te prędkości nie są małe.

Spójrzmy troszkę wstecz. Praktycznie historia internetu szerokopasmowego w telefonach komórkowych zaczęła się w 2005 roku. Wtedy jednak liczba użytkowników tej technologii była niewielka, podobnie jak przepustowość łącz - raptem 384 kb/s. Jak to jednak w komórkowym biznesie bywa - każdy miesiąc przynosi coś nowego.

Pod koniec 2006 roku weszła w życie technologia HSDPA. I sieć od razu przyspieszyła. Najpierw do 1,8 Mb/s. Potem, na początku 2008 roku do 3,6 a pod koniec roku do 7,2 Mb/s. Liczba korzystających z mobilnych połączeń urosła równie lawinowo i było ich już miliony.

Urząd Komunikacji Elektronicznej obliczył, że w początkach 2009 roku z przesyłu danych oferowanych przez operatorów komórkowych skorzystało już grubo niemal 3 mln użytkowników. Plus podał, że na początku 2010 roku liczba ich klientów, którzy częściej lub rzadziej łączą się z internetem przez telefon wyniosła 2,8 mln. A przecież operatorów jest więcej. Można liczyć, że w tym roku będzie ich znacznie więcej, bo mobilny internet znów przyśpieszył. Na razie mogą z niego korzystać tylko mieszkańcy kilku dużych miast, ale przecież 5 lat temu technologia 3G dostępna również była tylko dla wybranych. A dziś ci wybrańcy mogą już łączyć się za pomocą technologii HSPA+ z teoretyczną prędkością 21 Mb/s.

- Jeśli chodzi o dostęp do mobilnego internetu to, w przeciwieństwie do stacjonarnego, Polska jest jednym z europejskich liderów - mówi Bogusława Matusiewicz z zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus. Armaty są więc coraz większe.

A przecież 21 Mb/s to nie ostatnie słowo firm telekomunikacyjnych. Skandynawska TeliaSonera - jako pierwsza na świecie - udostępniła klientom technologię LTE, określaną inaczej jako 4G. Jak nas zapewniał Marcin Pszenny z Ericssona, w tym roku chęć inwestowania w LTE ogłosiło już 23 operatorów na świecie. Nie jest to więc bajka, ale przyszłość, którą mamy w zasięgu ręki. Co prawda obecnie realnie możliwe są prędkości rzędu 40 Mb/s, ale 4G już lada tydzień, wyzwoli swoją maksymalną prędkość - 1 Gb/s. Czy taki kosmos oby na pewno jest nam potrzebny?

- Dzięki LTE będziemy mogli korzystać z wielu usług, które wymagają szybkiego transferu i niewielkich opóźnień - tłumaczy Daniel Kotow z firmy Alcatel Lucent - Możliwe więc będzie oglądanie wideo w czasie jazdy samochodem czy branie udziału w grach on-line w czasie podróży.

Dziś już można powiedzieć, że telefony komórkowe wypierają z rynku stacjonarne. Czy mobilny dostęp do internetu również wpędzi do grobu operatorów stacjonarnych?

Wiele wskazuje że tak. Nawet ubiegłoroczne statystyki. Jeśli w połowie roku tylko 18 proc internautów korzystało z sieci bezprzewodowej, to pół roku później ten odsetek wzrósł do 19. A przecież operatorzy komórkowi dopiero startują...

Za upowszechnieniem się mobilnego internetu przemawiają jeszcze inne argumenty. Systematycznie spada sprzedaż komputerów klasy PC. Nie tylko kupujemy więcej laptopów, ale dodatkowo ich cena ciągle spada. Jak policzyli analitycy, tylko w 2009 roku średnia cena za laptopa spadła o 19 proc. a w stosunku do 2008 r. kupiliśmy ich o 7 proc więcej. Laptopy kupujemy, by się z nimi przemieszczać a do tego właśnie powstał mobilny internet.

Ma on przewagę nad kablowym również na wsi. Do małych miejscowości trudno czasem kopać rowy pod światłowody - operacja bywa trudna i jest kosztowna. Można do tego wykorzystać technologię CDMA. Tak robi Telekomunikacja Polska na bazie częstotliwości dawnej telefonii analogowej Centertel. Dzięki niej dotrzeć z internetem można wszędzie tam, gdzie nikt inny nie potrafi. Co prawda szybkość nie będzie imponująca, bo w granicach 1 Mb/s, ale to również dzięki sieciom komórkowym internet może zawitać pod strzechy.

źródło: onet


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Od dziś można pobrać nową wersję Mozilla Firefox 3.6.Mozilla udostępniła wreszcie nową wersję przeglądarki Firefox 3.6. Do nowych rzeczy, które zostały dodane lub ulepszone na pewno można zaliczyć szybkość uruchamianej przeglądarki a także obsługę nowego rodzaju motywów zwanych Personas, pozwalających na zmianę wyglądu Firefoksa jednym kliknięciem. Więcej na temat zmian poniżej, zapraszam do pobrania nowej przeglądarki Mozilla Firefox 3.6.

Pobierz Mozilla Firefox 3.6!

Firefox 3.6 został zbudowany na platformie Gecko 1.9.2 Mozilli, rozwijanej od początku roku 2009. Zawiera ona szereg usprawnień i nowych funkcji dla twórców witryn WWW, programistów rozszerzeń oraz zwyczajnych użytkowników. Wersja ta jest także znacząco szybsza niż poprzednie; została też zoptymalizowana do działania pod kontrolą systemów operacyjnych dla urządzeń przenośnych, takich jak Maemo.Najważniejsze nowe możliwości Firefoksa 3.6 to między innymi:

* Ponad 70 wersji językowych - pobierz Firefoksa w Twoim języku.
* Obsługa nowego rodzaju motywów zwanych Personas, pozwalających na zmianę wyglądu Firefoksa jednym kliknięciem.
* Ochrona przed nieaktualnymi wtyczkami zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo podczas przeglądania.
* Filmy odtwarzane natywnie przez przeglądarkę mogą być teraz wyświetlane w trybie pełnoekranowym; obsługiwane są też klatki podglądu (ang. poster frames).
* Większa wydajność JavaScriptu, samej przeglądarki oraz krótszy czasy uruchamiania.
* Twórcy witryn mogą teraz określić, że skrypty mają się uruchamiać asynchronicznie, co pozwala przyspieszyć ładowanie stron.
* Ulepszona obsługa czcionek WWW dzięki nowemu formatowi WOFF.
* Obsługa nowych atrybutów CSS takich jak gradienty, wymiary tła i zdarzenia kursora.
* Obsługa nowych specyfikacji HTML5 i DOM, w tym: Drag & Drop API i File API, pozwalających na tworzenie bardziej interaktywnych stron
* Zmiany w sposobie integracji zewnętrznych programów z Firefoksem w celu zapobiegania awariom przeglądarki.

Szczegółowe informacje o zmianach i nowościach dla programistów można znaleźć w serwisie Mozilla Developer Center.

Więcej na temat wersji znajdziesz tutaj.

źródło: Mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google fotografuje stoki narciarskie.Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Google, usługa Google Street View ma wkrótce wzbogacić się o fotografie wykonywane na stokach narciarskich.Google dołączyło do grona swoich pojazdów specjalistyczny skuter śnieżny, na którym przemierza pokryte białym puchem zbocza gór. W efekcie będziemy mieli możliwość zapoznania się z trasami narciarskimi w kanadyjskich ośrodkach narciarskich Whistler Blackcomb, Whistler Village, Whistler Creekside czy zjazdem Dave Murray. Równocześnie Google przygotował ciekawą stronę internetową dedykowaną fanom igrzysk, w której łączy wiele swoich usług i w ciekawy sposób prezentuje nowinki ze sportowych rywalizacji.

Skuter śnieżny Google jest zdolny do pracy na wysokości do 7000 metrów n.p.m., toteż należy się spodziewać, że firma zechce skorzystać z jego potencjału do fotografowania kolejnych stoków. Być może kiedyś zobaczymy ten nietypowy pojazd także w Alpach czy Tatrach.

źródło: googleblog


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7 x64 popularny wśród graczy.Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród użytkowników platformy Steam, zainteresowanie graczy 64-bitową wersją systemu Windows 7 jest znacznie większe niż 32-bitowym odpowiednikiem.Gracze korzystający z platformy Steam mogą co miesiąc wziąć udział w badaniu, które dostarcza informacji na temat panujących trendów w oprogramowaniu oraz sprzęcie. Raport wygenerowany na jego podstawie zawiera szczegóły dotyczące m.in. najbardziej popularnych systemów operacyjnych czy sprzętu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w styczniu, 64-bitowa wersja Windows 7 zainstalowana jest na prawie 20% komputerów wszystkich użytkowników platformy Steam, zaś 32-bitowy odpowiednik obecny jest na 9% maszyn. Najnowszy system operacyjny Microsoftu zanotował także ogólny, ponad 5-procentowy wzrost popularności.

Mimo że Windows 7 zapewnia graczom posiadającym nowoczesne maszyny większą wydajność, prawie 43% użytkowników Steama wciąż korzysta z Windows XP. System ten zanotował jednak kilkuprocentowy spadek w porównaniu z grudniem 2009 roku.

źródło: steam


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu 2010.Ponad 60 państw z całego świata obchodzi dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie ustanowione sześć lat temu przez Komisję Europejską po raz kolejny przypomina o niebezpieczeństwach, które wiążą się z bezkrytycznym przeglądaniem Sieci. W ramach akcji rozpoczyna się m.in. europejska kampania "Think B4 U post!" skierowana dla młodzieży oraz konkurs "Safer Internet" dla najmłodszych.Akcja "Dzień Bezpiecznego Internetu" zainicjowana w 2004 roku przez Komisję Europejską po raz szósty już przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się w Sieci i uświadamia, że wirtualna platforma coraz bardziej przenika się z rzeczywistością.

Od 2005 roku organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet", od lat prowadzące szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange.

Badanie przeprowadzone niedawno przez Forsa Institute dla niemieckiego stowarzyszenia BITKOM pokazuje, że 38% użytkowników Internetu powyżej 14 lat - około 20 milionów Niemców - miało styczność z oprogramowaniem crimeware. Pokazało również, że portale społecznościowe stały się ostatnio szczególnie popularną platformą do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. Według Kaspersky Lab codziennie pojawia się około 30 tys. nowych zagrożeń internetowych.

Przewidujemy, że oprogramowanie crimeware wykorzystujące portale społecznościowe będzie jednym z najszybciej rosnących zagrożeń w 2010 roku - powiedział Magnus Kalkuhl, analityk zagrożeń pracujący w Kaspersky Lab Europe. W pełni popieramy inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu, która pomaga promować bezpieczniejsze i bardziej odpowiedzialne korzystanie z Internetu, zwłaszcza wśród dzieci i starszych osób - dodał.

Dzień Bezpiecznego Internetu to świetna okazja by zabezpieczyć swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem.

Dzieci na celowniku cyberprzestępców

Wyniki I etapu badania EU Kids Online współtworzonego m.in. przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej wskazują, że aż 75% dzieci w Europie korzysta z Internetu. Najbardziej wyraźny wzrost nastąpił wśród najmłodszych w wieku od 6 do 10 lat - do 2008 r. aż 60% dzieci w tym przedziale wiekowym miało dostęp do Internetu.

Z badań wynika, że najbardziej powszechne, ryzykowne zachowania w sieci to ujawnianie osobistych informacji. W następnej kolejności są to: kontakt z treściami pornograficznymi i z treściami przesyconymi przemocą lub nienawiścią oraz zastraszanie (tzn. "cyberbullying") i otrzymywanie niechcianych komentarzy o podtekście seksualnym.

"W błędzie są ci rodzice, którzy myślą, że nie mają wpływu na ochronę swoich dzieci przed zagrożeniami z sieci. Badanie pokazało, ze ich zabiegi mogę zmniejszyć negatywne doświadczenia dzieci podczas korzystania z Internetu" - podkreśla dr Lucyna Kirwil, psycholog z SWPS, kierownik polskiego zespołu badawczego.

Wysoki stopień zagrożenia internetowego wśród młodzieży sprawia, że organizatorzy po raz kolejny inicjują szereg działań informacyjnych skierowanych do tej grupy docelowej. Ubiegłoroczne hasło "Baw się w Internecie - BEZPIECZNIE" w 2010 zastąpiono sloganem "Think B4 U post!" - w Polsce przetłumaczonym i rozpowszechnianym jako "Pomyśl zanim wyślesz!". Nowe hasło ma zwrócić uwagę młodych odbiorców na to, w jaki sposób korzystają z serwisów społecznościowych i które informacje udostępniają publicznie w Sieci.

Na stronie internetowej sid2010quiz.org ruszył dziś międzynarodowy quiz wiedzy na temat bezpieczeństwa przeznaczony dla dzieci w wieku 9-15 lat. Do 9. marca wszyscy chętni mogą sprawdzić swoją wiedzę i wygrać cenne nagrody. Quiz organizowany jest przez sieć Insafe, która zrzesza narodowe ośrodki programu "Safer Internet". Ciekawostką jest również konkurs na plakat o bezpiecznym Internecie dla najmłodszych (poniżej 9. roku życia). Organizatorzy zapewniają, że zwycięzcy zostaną zaproszeni na ogólnoeuropejską ceremonię rozdania nagród.

"Dla najmłodszych Internet jest niezwykle ważną przestrzenią ekspresji własnych poglądów, rozwijania zainteresowań lub też nawiązywania nowych kontaktów. Przenoszą do sieci prywatne informacje, zdjęcia, publikują filmy, chcą być popularni i lubiani. Niestety, nie zawsze pamiętają, że brak rozwagi i dbałości o prywatność swoją i innych, może doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego głównym celem tegorocznej kampanii jest nauczenie młodych internautów rozsądnego i odpowiedzialnego publikowania informacji online" - mówi Anna Rywczyńska, koordynator Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2010 w BUW

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu dziś o godz. 11.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) odbędzie się konferencja prasowa. Organizatorzy zapraszają na nią dziennikarzy oraz partnerów programu "Safer Internet" w Polsce. W tym roku konferencji towarzyszyć będą Forum Dnia Bezpiecznego Internetu oraz prezentacje firm i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie (w godz. 12.00 - 14.30). Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji na temat akcji organizowanych w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu znajduje się na stronie dbi.pl.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 287 [288] 289 ... 296 297 298 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-09-19
USD 3,6685 -0,36%
EUR 4,2929 -0,23%
CHF 3,8005 -0,84%
GBP 4,8406 +0,07%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Udane półrocze w Grupie Asseco.
Napisane przez Piotr
( 20.09.2018 07:51 )

 · Linux Mint Debian Edition dostępny w nowej wersji. Co nowego przynosi Cindy?
Napisane przez Piotr
( 19.09.2018 06:49 )

 · Microsoft zamierza znacznie odchudzić aktualizacje systemu Win10.
Napisane przez Piotr
( 18.09.2018 06:47 )

 · Inteligencja Androida 9 okiem przeciętnego użytkownika.
Napisane przez Piotr
( 17.09.2018 07:40 )

 · Microsoft zniesie limity instalacji z Office'a 365. Skorzystają użytkownicy domowi i indywidualni.
Napisane przez Piotr
( 14.09.2018 07:37 )

 · W Starachowicach produkowane będą autobusy elektryczne.
Napisane przez Piotr
( 13.09.2018 06:28 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
2 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
3 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
4 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
5 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)
6 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
7 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)
8 . Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego.
(20.06.2018)
9 . Gowin: musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji.
(20.06.2018)
10 . Rozwiązanie ze świata gier komputerowych może wspomóc diagnostykę urazów.
(10.06.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.