Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Złodzieje mają nowy sposób okradania kont.Gangi oszukują banki, wykorzystując fałszywe dokumenty. Na celowniku złodziei są przede wszystkim zamożni klienci. Pełne wyczyszczenie konta zajmuje im najwyżej kilka dni.

Przestępcy znaleźli sposób na obejście bankowych zabezpieczeń i kradną oszczędności klientów banków ulokowane na kontach i depozytach. - Kiedy znają nazwiska osób, które mają spore oszczędności, niestety potrafią je ukraść - mówi Leszek Czaplicki, naczelnik wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej stołecznej policji.

Jak to wygląda w praktyce? - Mając dane o takim koncie, grupa znajduje osobę w podobnym wieku. Potem "wyrabia" dla niej dowód z jej zdjęciem, ale nazwiskiem właściciela konta - mówi policjant. - Taka osoba zjawia się w banku i zmienia podpis, numer telefonu, a potem wypłaca pieniądze z cudzego konta.

Tylko w Warszawie policja zanotowała w ostatnich tygodniach kilka takich przypadków. W lipcu do jednego z oddziałów Millennium zgłosił się 58-letni mężczyzna, by zmienić dane do "swojego" konta. - Łatwo udało mu się zmienić nie tylko wzór podpisu, ale numer telefonu, pod który miały przychodzić hasła do transakcji internetowych - opowiada Michał Machniak, zastępca prokuratora rejonowego na warszawskiej Pradze-Północ. Ta prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące wyczyszczenia konta biznesmena na 770 tys. zł. - Mając nowy podpis, dostęp do haseł przestępcy, zwiększając limity dziennych wypłat, zlikwidowali lokaty i przelali pieniądze z konta na inne założone przez podstawione przez nich osoby - mówi prok. Machniak. Taka operacja zajęła przestępcom tylko kilka dni.

Podobne przypadki policja zanotowała też w innych miastach, m.in. w Bydgoszczy i Częstochowie. Łupem oszustów padały zwykle wysokie sumy: 1 - 4 mln zł. - Mieliśmy taki jeden przypadek - przyznaje Wojciech Kaczorowski, rzecznik prasowy Banku Millennium. - To jest skomplikowane oszustwo, wymagające policyjnego śledztwa. Osoba, która dokonała przestępstwa, znała szczegółowe dane klienta.

Złodzieje wyszukują osoby bogate, śledzą je, przeszukują śmieci w poszukiwaniu danych osobowych i bankowych. Kradzież ułatwia im to, że banki mają scentralizowane systemy informatyczne i klient może być obsługiwany w każdym oddziale w Polsce. Bankowcy twierdzą, że są już uczuleni na osoby, które przyjdą do nieswoich oddziałów i będą prosić o zmianę podpisu czy kodów dostępu.

- Nie mieliśmy do czynienia z takim oszustwem - mówi Piotr Gajdziński, rzecznik prasowy BZ WBK. - Zmiana danych osobowych jest możliwa tylko w macierzystej placówce. W przypadkach losowych pracownik oddziału, do którego przyjdzie klient, musi skontaktować się z placówką macierzystą.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżami

Trzeba niszczyć bankową korespondencję, podobnie jak inne dokumenty, na których są nasze dane czy nawet fragment numeru rachunku bankowego - mówi Wojciech Stawski z Instytutu Bezpieczeństwa Gospodarczego. Precyzyjnie trzeba niszczyć również wydruki z bankomatów, które maszyna drukuje po przeprowadzeniu transakcji. Żeby zabezpieczyć się przed inteligentnymi kradzieżami, warto też zastrzec, że wszelkie zmiany danych będziemy robić w jednym, określonym oddziale.

Plagą dla banków są przestępstwa dokonywane kartami płatniczymi. Według Związku Banków Polskich w 2009 roku liczba przypadków oszustw dokonanych za pomocą elektronicznych instrumentów płatniczych, głównie kart, wzrosła o 13 proc. w stosunku do 2008 r. (ZBP nie podaje jednak ich liczby). Banki na tych oszustwach straciły w 2009 r. ponad 20 mln zł.


źródło: rp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
HTC Schubert.W Sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego smartfona firmy HTC. Model o nazwie Schubert ma być wyposażony w system Windows Phone 7 i zamknięty w aluminiowej obudowie.Marketingowa maszyna pod nazwą Windows Phone 7 rusza pełną parą. Po niepewnych informacjach o jednym z pierwszych smartfonów z nowym, mobilnym systemem Microsoftu - Samsung Cetus - przychodzi pora na kolejne, niepewne informacje o nowym smartfonie HTC. Model o nazwie kodowej Schubert jest przygotowywany na dzień premiery WP7, ale jak dotąd poza jego wyglądem, nic konkretnego o nim nie wiemy.Z poniższego filmiku wynika, że smartfon będzie wyposażony w ekran dotykowy oraz "wielomegapikselowy" aparat z lampą błyskową, a zamknięty będzie w aluminiowej obudowie z plastikowymi wycięciami z tyłu, aby uporać się z problemami na linii aluminium - łączność bezprzewodowa.

źródło: wmpoweruser


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
SAP szuka ugody z Oracle.SAP przyzna się przed sądem do niektórych z zarzutów postawionych przez Oracle w sprawie o kradzież tajemnic handlowych. Firma zapowiedziała jednak, że będzie sprzeciwiała się "przesadnym" żądaniom wypłaty miliardowych odszkodowań.

Proces ma rozpocząć się dopiero za trzy miesiące. Oracle złożył pozew, w którym wskazuje na winę należącej do SAP firmy TomorrowNow, już przed trzema laty. Firma ta zapewniała wsparcie klientom korzystającym z oprogramowania PeopleSoft i J.D. Edwards. W tym czasie miała nielegalnie pobierać poprawki i inne materiały z serwera przeznaczonego dla klientów Oracle. SAP natychmiast przyznał, że zaszła "pomyłka". TomorrowNow już nie istnieje. Teraz SAP oświadczył, że przyzna się do naruszenia praw autorskich i nielegalnego pobrania materiałów, jeśli Oracle zrezygnuje z innych oskarżeń.

Firma Ellisona na razie nie chce zawrzeć ugody. Twierdzi bowiem, że naruszenie było celowe, a SAP "konspirował w celu pozyskania własności intelektualnej Oracle, by przekonać klientów do migracji na oprogramowanie SAP". Jeśli Oracle udowodni przed sądem swoje stwierdzenia, będzie mogło starać się o najwyższe przewidziane prawem odszkodowanie, czyli 150 tysięcy dolarów za każde naruszenie. Koncern twierdzi, że TomorrowNow pobrało "tysiące produktów i innych chronionych i poufnych materiałów".

źródło: techit


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IBM zmodyfikował macierz dyskową SONAS.IBM zmodyfikował macierz dyskową SONAS (pamięć masowa najwyższej klasy typu NAS), która może obecnie pełnić rolę zarówno pamięci masowej funkcjonującej w chmurze (świadczącej swe usługi dużej firmie), jak i rozwiązania dedykowanego dla dostawców usług SaaS (jako platforma "cloud").

Macierz SONAS (Scale Out Network Attached Storage) została zaprojektowana z wykorzystaniem rozwiązaniach klastrowych, podobnych do tych, które IBM stosował wcześniej w superkomputerach.
Firma wprowadziła do macierzy nowe funkcjonalności, pozwalające administratorowi ustalać reguły zawiadujące danymi i tym, gdzie powinny być one przechowywane (w której warstwie całego systemu pamięci masowej).

Zależnie od tego jak często dane są używane, system przechowuje je blisko aplikacji, przenosi na wolniejsze dyski, odsyła do biblioteki taśmowej, albo nawet kasuje. Współpracując z oprogramowaniem IBM Tivoli (backup), dane mogą być też replikowane (realizując to zadanie w trybie asynchronicznym) i przesyłane przez sieć IP do innego centrum danych.

źródło: ibm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
System operacyjny BlackBerry 6 jest gotowy."Świeży, intuicyjny i atrakcyjny" - takie wrażenie wśród użytkowników ma sprawiać nowy system operacyjny BlackBerry według producenta Research in Motion (RIM).

Niektóre ikonki wydają się nieco bardziej klarowne (vide zrzut ekranu), ale różnice w stosunku do poprzednika są jednak minimalne. Aplikacje na ekranie startowym wyświetla się na pięciu planszach, poza tym można tam umieszczać kontakty albo odsyłacze do stron internetowych. Zamiast jednego ekranu startowego BlackBerry OS 6 będzie miał ich kilka, pomiędzy którymi można się przełączać, suwając palcem. Na ekranie startowym znajduje się także uniwersalna funkcja wyszukiwania, która - i to jest nowość - przeprowadza wyszukiwanie nie tylko w ramach urządzenia, ale też w Internecie oraz sklepie z aplikacjami RIM.

Obsługę telefonów mają uprościć Action menu, w których zawarte są najczęściej używane funkcje. Pojawiają się one, kiedy użytkownik nieco dłużej naciśnie na symbol aplikacji. W ten sposób odpada konieczne dotychczas ręczne uruchomienie programu i przewijanie jego menu w celu np. wysłania e-maila. Przeglądarka bazująca na silniku WebKit zastępuje dotychczasowe dzieło firmy RIM. Dysponuje ona kartami i skaluje strony za pomocą gestów. Podwójne "pacnięcie" palcem nie tylko powiększa witrynę, ale też układa tekst na stronie w kolumnie.

Dla użytkowników sieci społecznościowych przygotowano nowe aplikacje dla Facebooka, Twittera, MySpace'a i czatów. Również bardziej do klientów indywidualnych niż korporacyjnych skierowano mechanizm synchronizacji między komputerem a BlackBerrym, który wymienia dane pomiędzy aparatem a programem iTunes. Wymiana wideo i zdjęć jest na razie możliwa jedynie pod Windows, a muzyki również na komputerach Apple.

Pierwszym urządzeniem RIM wyposażonym w nowy system operacyjny będzie model Torch, którego premiera w Stanach Zjednoczonych jest zaplanowana na 12 sierpnia. Firma zamierza przygotować aktualizacje dla modeli Bold (9700, 9650) i Pearl 3G.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Finał Tour de Pologne: Kraków.W najbliższą sobotę, 7 sierpnia, w Krakowie odbędzie się finałowy etap 67. Tour de Pologne. Na trasie przejazdu kolarzy i wokół Błoń pojawią się znaczne utrudnienia w ruchu. Zmienione będą trasy niektórych autobusów i tramwajów.Przejazd peletonu odbędzie się pomiędzy godz. 17.30 a godz. 18.30 następującą trasą: ul. Wielicka (jezdnia w kierunku centrum), ul. Kamieńskiego (jezdnia w kierunku centrum), rondo Matecznego, ul. Konopnickiej (jezdnia w kierunku centrum), Most Dębnicki, ul. Zwierzyniecka, ul. Powiśle, ul. Podzamcze, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. św. Anny, ul. Studencka, ul. Garncarska, ul. Krupnicza, al. Mickiewicza (jezdnia "pod prąd" w kierunku Hotelu Cracovia), al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha.

W celu zmniejszenia uciążliwości związanej z wyścigiem dla mieszkańców Krakowa w ciągu ulicy Wielickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Kamieńskiego, utrzymany zostanie dla ruchu pojazdów skrajny prawy pas ruchu oraz na ul. Królowej Jadwigi, na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z al. Focha, udostępniony będzie przejazd w kierunku Salwatora.

Na wszystkich skrzyżowaniach z ulicami dolotowymi do trasy wyścigu w trakcie przejazdu peletonu nastąpią chwilowe przerwy w ruchu.

W związku z koniecznością przygotowania zabezpieczeń końcowego odcinka etapu oraz imprezami towarzyszącymi, w sobotę, 7 sierpnia o godz. 5.30 nastąpi wyłączenie z ruchu pojazdów indywidualnych al. 3 Maja (kursować będzie komunikacja zbiorowa w obu kierunkach). O godz. 6.00 nastąpi zamknięcie al. Focha oraz ul. Kałuży. Natomiast około godz. 14.00 nastąpi całkowite zamknięcie al. 3 Maja oraz ul. Piastowskiej na odcinku od Cichego Kącika do ul. Królowej Jadwigi.

Przywrócenie do ruchu ogólnego ul. Piastowskiej nastąpi ok. godz. 19.30, al. Focha, al. 3 Maja oraz ul. Kałuży ok. godz. 22.00.

W sobotę, 7 sierpnia w godz. 7.00 - 20.00 zakaz zatrzymywania się i postoju pojazdów zostanie wprowadzony na ulicach Powiśle, Podzamcze, św. Idziego, Grodzka, św. Anny, Studencka, Garncarska (na odcinku od skrzyżowania z ul. Studencką do ul. Krupniczej), Krupnicza (na odcinku od ul. Garncarskiej do al. Mickiewicza). Przez cały dzień nie będzie można parkować na al. Focha. Natomiast na al. 3 Maja zakaz zatrzymywania się i postoju zostanie wprowadzony już w piątek, 6 sierpnia od godz. 20.00 i będzie obowiązywał do końca następnego dnia.

W sobotę, 7 sierpnia, w związku z przejazdem peletonu zmienią się też trasy niektórych tramwajów i autobusów. Szczegółowe informacje na stronie ZiKit.

źródło: magicznykrakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Święto Katalonii w Krakowie.Wielka parada ulicą Grodzką na Rynek Główny, pokazy budowy zamków z ludzi, pokazy sardany tańców z kijami, spektakl o smokach i pokaz sztucznych ogni - na trzy dni Kraków zmieni się w stolicę Katalonii. Wszystko to za sprawą Międzynarodowych Pokazów Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC, które rozpoczną się 6 sierpnia na Rynku Głownym.

"To będzie wielkie katalońskie święto w Krakowie, mieszkańcy naszego miasta i turyście nie będą musieli wyjeżdżać by poznać niezwykłą kulturę Katalonii" - uważa Elżbieta Lęcznarowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Międzynarodowe Pokazy Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC to okazja do obejrzenia wyjątkowej eksplozji muzyki, tańca i ognia. Krakowianie będą podziwiać castelles - konstrukcje składające się z ludzi wchodzących sobie nawzajem na ramiona. Zobaczą bastoners - tańce z kijami i gigantes - parady gigantów. Rynek Główny wypełnią figury z wielkimi głowami, diabły oraz tancerze prezentujący tradycyjne tańce katalońskie. W prezentacji przygotowywanej przez katalońskie Stowarzyszenie Adifolk weźmie udział ponad dwadzieścia grup, łącznie ok. 500 osób. Wraz z nimi do Krakowa przyjedzie ok. 500 mieszkańców Katalonii.

"Uważamy, że kultura Katalonii to kultura narodowa. Wprawdzie nie istniejemy jako osobne państwo, ale czujemy się odrębnym narodem i w ten właśni sposób, czyli organizując prezentacje w wybranych europejskich miastach, chcemy naszą odrębność nagłaśniać:" - wyjaśnia Joan Manuel Tresserras i Gaju, Minister Kultury Autonomicznego Rządu Katalonii.

Stowarzyszenie Adifolk przygotowuje pokazy tradycji i kultury katalońskiej od ponad dwudziestu lat. Co roku wybiera inne miasto w Europie. W Polsce, to barwne i oryginalne wydarzenie, odbędzie się po raz pierwszy. Także po raz pierwszy pokazy będą trwały trzy, a nie jak w poprzednich edycjach dwa dni.

Głównym celem Międzynarodowych Pokazów Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC jest pokazanie charakteru i różnorodności poszczególnych zespołów i tego jak artyści łączą tradycję ze współczesnością. Wydarzenie organizowane jest w miastach, które łączą kulturalne, historyczne bądź społeczne związki z Katalonią. Prezentacje realizowane są dzięki wspólnej pracy, wsparciu wielu instytucji i przede wszystkim zaangażowaniu Katalończyków, którym zależy na pokazaniu swojej odrębności i wyjątkowości. Wielu z nich uczestniczy w APLEC całymi rodzinami. Strona katalońska pokrywa koszty związane z przyjazdem do wybranego miasta, opłaceniem pobytu i noclegów oraz przygotowaniem występów. Gospodarz wydarzenia zapewnia miejsce na występy, pomaga w przygotowaniu sceny i w zabezpieczeniu imprezy.

Pokazy rozpoczną się w piątek (6 sierpnia) o godz. 20.00 spektaklem "Legendy o smokach", po nim odbędzie się koncert pieśni morskich oraz pokaz tańców folk. W sobotę (7 sierpnia) o godz. 11.00 z Plant wyruszy wielka parada uliczna, która ulicą Grodzką dotrze na Rynek Główny - wezmą w niej udział wszystkie grupy artystów uczestniczących w imprezie. Po paradzie na Rynku Głównym odbędą się prezentacje zespołów folklorystycznych, sardany oraz pokazy siły i równowagi (czyli budowy zamków z ludzi). O godz. 20.00 rozpoczną się pokazy tradycyjnych tańców katalońskich i polskich. W tym samym dniu pieśni tawernianych będzie można posłuchać także w kawiarni Cherubino (ul. św. Tomasza 15) a muzyki folk w Bunkier Café (pl. Szczepański 3a).

W niedzielę (8 sierpnia) o godz. 11.00 na Rynku Głównym ponownie będzie można podziwiać pokazy sardany, występy grup folklorystycznych i budowę zamków z ludzi. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert chóru i tradycyjnej orkiestry dętej cobla, a o godz. 21.30 "piekielne" pokazy bębniarzy. Święto Katalonii zakończy Noc ognia czyli pokaz ogni sztucznych.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa "Katalońska kultura ludowa w obrazach" prezentująca zwycięskie prace z organizowanego w Barcelonie konkursu fotografii. Można ją oglądać do 14 sierpnia w Holu Kamiennym Magistratu (pl. Wszystkich Świętych 3-4).

Organizatorami święta Katalonii w Krakowie są: katalońskie Stowarzyszenie Adifolk oraz Urząd Miasta Krakowa. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy Bunkra Cafe oraz restauracji Cherubino. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Kraków, Radio Kraków, Portal Interia.pl, Gazeta Wyborcza, Miesięcznik Karnet, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL oraz Portal Magiczny Kraków.

źródło: magiczny kraków


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Pro Evolution Soccer 2011.Bardzo soczysty trailer dla wielbicieli piłki nożnej: jest gameplay, są zbliżenia na animacje zawodników, jest wszystko to, na co czekali fani serii Pro Evolution Soccer. PES 2011 jest naprawdę nowy!Zapraszamy do oglądnięcia nowych screenów z gry Pro Evolution Soccer 2011.

źródło: konami


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Rekordowy zysk Samsunga.Samsung Electronics chwali się rekordowym zyskiem operacyjnym w drugim kwartale. Firma osiągnęła bardzo dobry wynik dzięki dobrej sprzedaży układów pamięci i LCD. Jednocześnie Samsung ostrzega, że ostra rywalizacja na rynku elektroniki dla konsumentów oznacza, że będzie bardzo ciężko powtórzyć ten wynik.Firma jest obecnie "wodzirejem" rynku IT, dzięki byciu największym na świecie producentem wielu urządzeń: telewizorów z płaskim ekranem, pamięci DRAM, układów pamięci flash NAND i monitory LCD oraz drugim na świecie producentem telefonów komórkowych. Drugi kwartał 2010 roku, który zakończył się 30 czerwca, był bardzo dobry nie tylko dla Samsunga, ale również dla wielu innych firm z branży IT, m.in. Apple i Intel.

Zysk operacyjny Samsunga w drugim kwartale wyniósł 4,22 mld dolarów (5,01 bln wonów), a przychód wzrósł o 17 proc. rok do roku do 37,89 bln wonów. W pierwszym kwartale 2010 roku zysk wyniósł 4,41 bln wonów.

Firma sprzedała 63,8 mln sztuk telefonów komórkowych podczas drugiego kwartału, o 22 proc. więcej niż w drugim kwartale 2009 roku. Samsung planuje wprowadzić na rynek w trzecim kwartale więcej modeli smartfonów średniej klasy, aby zwiększyć udział w tym lukratywnym rynku.

Samsung podaje też, że sprzedał pół miliona sztuk telewizorów trójwymiarowych od wprowadzenia ich na rynek w marcu. W drugim kwartale nabywców znalazło też 9,02 mln sztuk telewizorów z płaskim ekranem, wzrost odnotowały też telewizory LED.

źródło: cw


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
VLC media player 1.1.2Już miesiąc po wydaniu wersji 1.1.0 programiści projektu VideoLAN wydali zaktualizowaną wersję doskonałego otwartoźródłowego odtwarzacza multimedialnego VLC Media Player 1.1.2. O ogromnej popularności VLC może świadczyć fakt, że jego poprzednie wydanie 1.1.0 noszące nazwę kodową "The luggage", zostało pobrano ponad 17 milionów razy.

Pobierz VLC Media Player 1.1.2.

Wydana teraz aktualizacja VLC 1.1.2 zawiera głównie poprawki. Programiści poprawili działanie programu w Windows - ulepszając dekodowanie DxVA2 przyspieszane sprzętowo przez jednostki graficzne AMD/ATI Radeon współdziałające ze sterownikami Catalyst 10.7. Ponadto wiele usprawnień trafiło do biblioteki libVLC, która jest rdzeniem odtwarzacza. Dodatkowo twórcy VLC uaktualnili obsługę języków narodowych oraz dokonali zmian w dekoderach i demultiplekserach. Ze względu na liczbę naprawionych błędów programiści zachęcają użytkowników odtwarzacza do jak najszybszej aktualizacji.

Więcej informacji na temat VLC 1.1.2 znajdziemy w ogłoszeniu programistów, w rejestrze zmian oraz na specjalnej stronie What's new in 1.1.2. VLC Media Player 1.1.2 można już pobrać w postaci kodu źródłowego oraz jako gotowe paczki binarne dla Windows, Mac OS-a X i Linuksa.

Platforma: Windows
Systemy operacyjne: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

źródło: videolan.org


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 288 [289] 290 ... 308 309 310 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-03-22
USD 3,7948 +0,98%
EUR 4,2894 +0,06%
CHF 3,8079 +0,61%
GBP 4,9700 +0,40%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Wspólna inicjatywa Cisco i Google Station.
Napisane przez Pawel
( 22.03.2019 07:27 )

 · SpaceX odniósł kolejny sukces. Statek załogowy Dragon wystartował w kierunku ISS.
Napisane przez Pawel
( 21.03.2019 07:23 )

 · Telewizory Samsunga potrzebują antywirusa? W nowych modelach instalowany jest McAfee
Napisane przez Pawel
( 20.03.2019 07:18 )

 · CD Projekt Red: PS4 oraz Xbox One mają jeszcze spore pokłady niewykorzystanej mocy
Napisane przez Pawel
( 19.03.2019 08:07 )

 · Będzie 36 tys. zł dopłaty do samochodu na prąd.
Napisane przez Pawel
( 18.03.2019 13:50 )

 · Druga liga w TVP3.
Napisane przez Pawel
( 15.03.2019 06:48 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
2 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
3 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)
4 . Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą - dzięki polskim naukowcom.
(21.01.2019)
5 . Elektryzujące odkrycie dotyczące tworzenia się par w mikroświecie.
(07.01.2019)
6 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)
7 . Udany lot prototypu polskiej rakiety suborbitalnej.
(28.11.2018)
8 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
9 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
10 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.