Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Nowa wyszukiwarka MicrosoftuMicrosoft udostępnił publicznie swoją nową wyszukiwarkę Bing, mającą być realną konkurencją dla Google.

Choć premiera miała odbyć się w środę, to Microsoft zdecydował się zaprezentować Binga już dziś, przynajmniej w Polsce. Wyszukiwarka zastąpiła Live Search, wejście search.live.com powoduje przekierowanie na bing.com. Obecnie można wyszukiwać strony internetowe i pliki graficzne. Dostępna jest też usługa xRank, która pokazuje trendy w najczęściej wyszukiwanych hasłach. Statystyki podzielone są na kategorie: osobistości, muzycy, politycy i autorzy blogów.

Wyszukaj w BING

Bing zgodnie z obowiązującymi trendami, jest oznaczony tagiem Beta. Stan ten utrzyma się zapewne przez dłuższy czas, dopóki Microsoft nie uzna, że Bing działa wystarczająco efektywnie.

Bing - nowa wyszukiwarka Microsoftu, posiada bardzo ciekawą funkcję wyszukiwania plików wideo. Na stronie z wynikami dostępne są miniaturki filmów i wystarczy najechać na miniaturkę kursorem aby film został odtworzony.

Zwracana jest jednak uwaga na zachowanie się wyszukiwarki w przypadku wpisania słów związanych z pornografią. Co prawda pojawia się ostrzeżenie, ale użytkownik jest od razu zachęcany do zmiany ustawień filtra rodzinnego na mniej restrykcyjne. Ponadto fakt, że aby zobaczyć film nie trzeba wchodzić na żadną stronę, oprócz strony wyszukiwarki, powoduje, że w historii przeglądarki nie ma śladów po obejrzanym filmie. Rodzi to zrozumiałe obawy rodziców. Obecnie nie wiadomo czy Microsoft będzie modyfikował sposób zmiany ustawień wyszukiwarki. W szukaniu filmów Bing radzi sobie nieraz lepiej od Google, co można zaobserwować np. przy anime. Rodzi to więc pytania o kwestie praw autorskich. Być może Microsoft będzie musiał usuwać filmy z wyników wyszukiwania na żądanie ich twórców, analogicznie jak dzieje się to na YouTube.

Wykryto też inny problem z Bingiem: w Internet Explorerze 6 ustawia się jako domyślna przeglądarka bez zgody użytkownika. Microsoft poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.


źródło: microsoft.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Service Pack 2 dla Windows Vista i Windows Server 2008 dwa w jednym.Microsoft udostępnił do pobrania pięciojęzykową paczkę instalacyjną dodatku Service Pack 2 dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008.

Service Pack 2 zwykle dostępny jest w dwóch wersjach instalacyjnych - pięciojęzycznej (zawierającej m.in. język angielski) oraz pełnej 36-języcznej (tylko w tej paczce znajduje się język polski). Na początku Microsoft udostępnia właśnie tę mniejszą wersję instalacyjną, użytkownicy systemu Windows Vista w wersji polskiej muszą więc jeszcze zaczekać.

Do pobrania aktualnie dostępne są wersje pięciojęzykowe dla platform x86, x64 oraz ia64 (tylko Windows Server 2008 ). Jest również obraz płyty DVD zawierającej te wszystkie wersje jednocześnie.

Przypominamy, że instalacja Service Packa 2 może nastąpić tylko w systemie, na którym zainstalowano już Service Pack 1 - na wersji RTM aktualizacja nie powiedzie się. Nie dotyczy to oczywiście Windows Server 2008, który został wydany od razu w wersji SP1.

źródło: microsoft.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Awaria Gadu GaduWygląda na to, że mamy do czynienia z najpoważniejszą awarią serwerów, z których korzysta komunikator Gadu-Gadu odkąd pojawił się on na komputerach milionów użytkowników.

Od około godziny 18:00 komunikator nie może nawiązać połączenia z żadnym z serwerów (wszystkie są niedostępne), nie działa także żaden z serwisów stworzonych przez spółkę. Próby nawiązania połączenia kończą się komunikatem o błędzie 500 i 503. Spekuluje się, iż obecna sytuacja jest efektem ataków DDoS na serwery GG. Nie jest to jednak informacja w żaden sposób potwierdzona.

Na oficjalnym blogu Jarosława Rybusa, rzecznika prasowego GG Networks, pojawił się wpis komentujący całą sytuację - "Trwa awaria serwerów gadu-gadu ? nie działa portal i komunikator. Admini i programiści oraz pracownicy działu serwerów pracują i próbują usunąć awarię tak szybko, jak to tylko możliwe. Awaria wg mojej oceny rozpoczęła się około 19 dzisiaj. Nie jestem teraz w stanie udzielić więcej informacji. Niech chłopaki robią swoją robotę i usuwają awarię, MILIONY LUDZI CHCE GADAĆ. Wink "
Stąd możesz pobrac nowe gadu-gadu: Gadu-Gadu 8.0.8344

Zapraszamy również na stronę GaduDodatki, skąd można pobrać ciekawe dodatki upiększające oraz dające większe możliwości naszemu GG.

źródło: tvn24.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7 w grudniu!Microsoft oficjalnie potwierdził, że finalna wersja Windows 7 zostanie przygotowana na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Informację tę podał Bill Veghte podczas swojego keynote na konferencji TechEd.Odpowiednio wcześniej przed świętami wydana zostanie wersja finalna (RTM - Release To Manufacture) tak, aby użytkownicy zdążyli kupić komputery z preinstalowanym Windows 7 pod choinkę. Veghte nie podał dokładnej daty wydania wersji RTM. Ponieważ jednak na pewno Microsoft będzie chciał przed świętami sprzedać jak najwięcej kopii Windows 7, prawdopodobna wydaje się data podana przez dyrektora marketingu Acera - 23 października.

Zobacz nowe screeny: Screen1, Screen2, Screen3, Screen4

źródło: Bink.nu


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wiślacka Opera browser 6.94 plKibiców Wisły Kraków na pewno ucieszy specjalna edycja najnowszej wersji przeglądarki Opera dedykowana dla Wisły Kraków. Skórka Wiślackiej Opery jest utrzymana w kolorystyce klubu i zawiera jego herb z białą gwiazdą. Oczywiście wprowadzone zostały istotne dla kibiców adresy oraz RSSy.Ostatnio coraz częściej producenci przeglądarek udostępniają dedykowane edycje swoich produktów dla portali czy choćby jak w tym przypadku klubu sportowego. Oczywiście jest to jedynie gest ponieważ wszystkie dedykowane elementy można w zasadzie osiągnąć również bez producenta, jednak takie gesty cieszą adresatów, w tym przypadku kibiców Białej Gwiazdy. Wydanie specjalnej edycji zbiegło się, nie przypadkiem, z nową wersją Wiślacka Opera

źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7: gotowe do sprzedaży?Release Candidate to wersja kandydująca do ostatecznej - w przypadku Windows 7 niewykluczone, że pierwsza i ostatnia. Najnowsze wydanie prezentuje się bowiem stabilnie i uwzględnia większość sugestii przekazanych przez beta testerów po publikacji wersji beta. Oto nasze pierwsze wrażenia.

Szybko i stabilnie

Tym razem postanowiliśmy pójść na całość i zainstalowaliśmy siódemkę na już nieco archaicznym komputerze wyposażonym w zwykły (jednordzeniowy) procesor Pentium 4 taktowany zegarem 2,8 GHz i pamięć RAM 1 GB.

Cóż - zachwyt jest nieunikniony! Nie ma problemu ze sterownikami, wszystko instaluje się gładko i chodzi naprawdę sprawnie. System załadował się na naszym staruszku w 41 sekund, ale bez pomiarów widać, że jest o wiele szybszy od swych poprzedników - XP, Visty a nawet wcześniejszej wersji beta.

Zapewne jest to między innymi zasługą poprawionego mechanizmu indeksowania i wyszukiwania, który delikatnie mówiąc nie był doskonały w poprzednim wydaniu. Jeżeli najnowszy Windows 7 tak działa na niewyszukanym sprzęcie - można się spodziewać, że poradzi sobie bez problemu np. z netbookiem (co było już widać w naszych testach wersji beta).

Idzie nowe

W najnowszym wydaniu Windows 7 funkcja Aero Peek umożliwiająca podgląd zawartości otwartych okien została zintegrowana z mechanizmem przełączania się między aplikacjami (ALT+TAB). Dodano również skróty klawiaturowe (klawisz Windows + cyfra), dzięki czemu można łatwo uruchamiać programy z paska szybkiego uruchamiania (task bar). Zwiększono także ilość ikon widocznych na pasku zadań, oraz pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików i katalogów. Eksplorator umożliwia natomiast łatwiejsze otwieranie plików w aplikacjach innych niż standardowe dla danego typu. W tym celu trzeba nacisnąć klawisz Shift, a następnie przeciągnąć i upuścić ikonę pliku na ikonie odpowiedniej aplikacji w pasku zadań.

Co jeszcze?

Dodano funkcję umożliwiającą blokowanie komputera po upływie określonej ilości czasu bez konieczności stosowania wygaszacza ekranu.

Windows Media Player zapewni obsługę większej liczby formatów stosowanych w kamerach wideo.

Zwiększono liczbę obsługiwanych urządzeń, usprawniono pracę Eksploratora Windows oraz bibliotek.

Przywrócono obsługę dysków FAT32 i przyspieszono otwieranie menu Start.

Warto dodać - wbrew wcześniejszym sugestiom - najprawdopodobniej będzie możliwy upgrade bezpośrednio z Windows XP, a nie tylko z Visty.

Pobierz Windows 7 RC

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Office 2010 betaNeowin opublikował kilka screenów wczesnej wersji testowej aplikacji Office 2010 oraz prawdopodobne nowe logo pakietu.Screeny pochodzą z wersji Technical Preview, czyli dość wczesnej wersji beta, która jest testowana przez póki co wąskie grono zaproszonych beta-testerów i partnerów Microsoftu. Screeny przedstawiają między innymi główne okno nowego Outlooka z pełną wstążką (nie tylko w edytorze wiadomości), okienko odczytu wiadomości głosowej, stronę opcji i ekran ładowania nowego Worda.

Screen 1, Screen 2, Screen 3, Screen 4

Przypomnijmy, że publiczna wersja beta Office 2010, wcześniej znanego pod nazwą kodową Office 14 planowana jest na trzeci kwartał tego roku.

źródło: neowin.net


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.0.9Mozilla wydała wersję 3.0.9 przeglądarki Firefox, w której załatanych zostało 12 luk w zabezpieczeniach. Cztery spośród nich oznaczone były jako krytyczne.

Trzecia już w tym roku aktualizacja do Firefoksa przynosi poprawki zabezpieczeń do dwóch krytycznych luk w samym silniku przeglądarki i dwóch w silniku JavaScript. Tak wynika z biuletynu zabezpieczeń MFSA-2009-14 opublikowanego przez Mozillę. Dotychczasowi użytkownicy wersji 3 powinni otrzymać powiadomienie o dostępności aktualizacji w ciągu najbliższych godzin. Można również ręcznie sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje i pobrać je bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

żródło: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
E-recepta także w PolsceJesień 2009 r. to okres, kiedy planowany jest pilotażowy start pierwszego etapu reformy medycznych systemów informatycznych: e-recepty.

W ciągu pięciu lat wdrożone mają być założenia strategii e-Zdrowie polegające na połączeniu w jednym systemie baz danych wszystkich informacji z zakresu usług medycznych, recept, schorzeń pacjentów oraz danych dotyczących lekarzy.

Projekt ustawy, która umożliwi wdrożenie projektu i "stworzenie systemów informatycznych na miarę XXI wieku" przeszedł już konsultacje społeczne - pisze "Rzeczospolita".

Po wakacjach pilotażowo ruszyć ma pierwszy element nowego systemu, czyli e-recepta. Zacznie być ona jedynie częściowo wystawiana elektronicznie, w aptece nadal wymagana będzie recepta papierowa. System będzie jednak automatycznie sprawdzał, czy recepta nie zawiera medykamentów, których jednoczesne przyjęcie mogłoby zagrażać zdrowiu chorego. Pozwoli to także skuteczniej zapobiegać ich fałszowaniu.

System umożliwić ma także zapisywanie się do lekarzy za pośrednictwem internetu, a pacjenci będą mieć elektroniczne karty zdrowia, które dadzą lekarzowi szybki dostęp do historii chorób i listy lekarstw, które przyjmował pacjent. Książeczkę zdrowia zastąpić ma plastikowa karta.

Kilkuletnia budowa systemu kosztować ma ok. 1 mld zł. Środki pochodzić będą głównie z dotacji unijnych.

źródło: rp.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Intel T9900Intel zamierza dodać do oferty jeszcze jednego Penryna, który przyjmie oficjalną nazwę Core 2 Duo T9900. Nowy procesor dla notebooków taktowany będzie zegarem ponad 3 GHz i będzie najszybszym mobilnym dwurdzeniowcem - do czasu premiery układów opartych na architekturze Nehalem.

Nowy procesor pracować będzie z szyną 1066 MHz i wyposażony zostanie w 6 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (cache L2). Współczynnik TDP (Thermal Design Power) wynosić ma 35 W.

Procesor jest pierwszym mobilnym procesorem, który przełamuje barierę 3 GHz (jego zegar wyniesie 3,06 GHz). Dotychczas rekord należy do CPU T9800, który pracuje z częstotliwością 2,93 GHz. T9900 najprawdopodobniej go zastąpi, a ten drugi zostanie wycofany ze sprzedaży.

Nowy procesor zadebiutuje jeszcze w tym kwartale (nie jest znana dokładna data premiery). Nieznana jest cena, ale najprawdopodobniej kosztować on będzie 530 dolarów (tyle trzeba zapłacić obecnie za T9800).

Przypominamy, iż jeszcze w tym roku (w czwartym kwartale) Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży nową platformę mobilną - Capella, z którą zadebiutują również mobilne procesory oparte na architekturze Nehalem (wykorzystywanej przez Core i7).

źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 288 [289] 290 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-05-18
USD 3,6385 +0,28%
EUR 4,2958 +0,21%
CHF 3,6413 +0,51%
GBP 4,9117 +0,05%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Przed nami XV edycja Nocy Muzeów
Napisane przez Pawel
( 18.05.2018 04:53 )

 · Red Hat poszerza ofertę o pamięć masową zdefiniowaną programowo
Napisane przez Piotr
( 17.05.2018 07:03 )

 · TVP Sport HD w czerwcu na MUX 8?
Napisane przez Piotr
( 16.05.2018 04:50 )

 · To już pewne - T-Mobile i Sprint utworzą jeden potężny telekom
Napisane przez Piotr
( 15.05.2018 08:59 )

 · Routery firmy Apple odchodzą do lamusa
Napisane przez Piotr
( 14.05.2018 05:52 )

 · W maju odkodowane pasmo Canal+. "Dzikie róże", Ekstraklasa, Grand Prix Polski
Napisane przez Piotr
( 11.05.2018 07:01 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Ekspert: roboty będą zastępować ludzi w coraz bardziej wymagających zawodach
(16.05.2018)
2 . W sobotę start misji NASA z udziałem Polaków
(03.05.2018)
3 . Przetrenowanie - jak je rozpoznać i jak unikać
(19.04.2018)
4 . Raport: niska innowacyjność polskich firm barierą w korzystaniu z programu Horyzont 2020
(09.04.2018)
5 . Polscy badacze analizują Big Data i przewidują wyniki wyborów
(09.04.2018)
6 . ERM - systemy na straży ryzyka
(05.03.2018)
7 . Tomografy optyczne tworzone na UMK pomogą w rozwoju okulistyki.
(15.02.2018)
8 . Studentki uczelni technicznych mogą zgłaszać się do programu "Inżynierki 4.0".
(07.02.2018)
9 . Projekt "vatmanów" z Krakowa pomoże w wykrywaniu oszustw podatkowych.
(07.02.2018)
10 . Infrastruktura sieciowa firm - kierunki rozwoju technologii
(25.01.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.