Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Adobe przejmuje producenta aplikacji webowych.Koncern Adobe zgodził się wyłożyć 240 mln USD na zakup firmy Day Software Holding, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania webowego (głównie aplikacji z zakresu zarządzania treścią na stronach WWW oraz pracy grupowej online).

Wiadomo już, że Adobe zamierza wykorzystać rozwiązania Day Software Holding w swoich produktach przeznaczonych dla użytkowników korporacyjnych. "Dodając Day do naszego firmowego portfolio znacząco uatrakcyjniamy naszą ofertę i realizujemy naszą strategię pozycjonowania serwisów webowych jako centrów interakcji z klientami" - napisano w oświadczeniu wydanym przez koncern Adobe.

Produkty szwajcarskiej firmy (siedziba Day Software Holding mieści się w Bazylei) staną się teraz elementem oferty Adobe (formalnie trafią do działu Digital Enterprise Solutions Business Unit), zaś Erik Hansen, dotychczasowy szef Day, zostanie pracownikiem Adobe.

Na drodze do sfinalizowania umowy stoi jeszcze jedna przeszkoda - transakcja zawarta przez Adobe i Day musi jeszcze uzyskać oficjalną akceptację amerykańskiego rządu. Przedstawiciele Adobe spodziewają się jednak, że nie będzie z tym problemu - ich zdaniem wszystkie formalności uda się załatwić do końca bieżącego roku fiskalnego.

źródło: adobe


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
3D dla systemu Lumix G Micro.Firma Panasonic zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty pierwszego wymiennego obiektywu 3D dla systemu Lumix G Micro.

Szczegółowa specyfikacja techniczna nowego obiektywu nie jest jeszcze znana, ale - jak zapewnia Panasonic - szkło ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku. Obiektyw ma umożliwić zapisywanie obrazów 3D przy pomocy aparatów systemu Lumix G Micro. Trójwymiarowe filmy i zdjęcia rejestrowane mają być osobno dla prawego i lewego oka, a następnie zapisywane na jednej matrycy. Na rynku japońskim zadebiutował już aparat Fujifilm FinePix REAL 3D W, który umożliwia robienie zdjęć w 3D.

Już dzisiaj wiemy, że przeciętny Kowalski będzie mógł także kręcić materiały wideo w 3D. Firma Panasonic opracowała pierwszą na świecie konsumencką kamerę 3D, HDC-SDT750, która umożliwia rejestrowanie trójwymiarowego obrazu 3D przez proste podłączenie wymiennego obiektywu 3D.

źródło: interia


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.6.8Już kilka dni po opublikowaniu Firefoksa 3.6.7 programiści Mozilli przygotowali edycję 3.6.8 przeglądarki. Według oficjalnego komunikatu usunięto w niej "jeden problem ze stabilnością dotyczący niektórych stron WWW zawierających plug-iny".

Pobierz Firefox 3.6.8.

Na razie autorzy aplikacji nie podają szczegółów dotyczących usterki. Firefox 3.6.8 jak zwykle pojawił się na serwerach Mozilli w wielu wariantach językowych dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Obecnie zdarza się, że pakiety Norton AntiVirus 2010 albo Norton Internet Security 2010 ostrzegają przed firefoksowym narzędziem automatycznej aktualizacji. Ten alarm jest fałszywy, ale użytkownicy narzędzi Nortona powinni być przygotowani na to, że podczas aktualizowania przeglądarki będą musieli zaakceptować dwa ostrzeżenia. Antywirus uznaje za podejrzane pliki updater.exe oraz plugin-container.exe.

To samo zjawisko dało się zaobserwować krótko po wydaniu Firefoksa 3.6.7; najprawdopodobniej problem rozwiąże się sam w ciągu kilku dni, kiedy wystarczająco duża liczba użytkowników oznaczy wymienione wcześniej pliki jako bezpieczne. Już od momentu opublikowania Firefoksa 3.6.6 Norton jest wyjątkowo podejrzliwy wobec przeglądarki Mozilli.

źródło: Mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IBM zaprezentował nowy mainframe.IBM zaprezentował w ubiegłym tygodniu nowy system obliczeniowy typu mainframe zEnterprise 196. W opinii analityków, jest to najważniejsze od 20 lat wydarzenie na rynku systemów obliczeniowych tego typu.Mainframe wchodzi w skład szerszego rozwiązania System zEnterprise (o roboczej nazwie "system of systems"), wykorzystującego dwie firmowe technologie zEnterprise BladeCenter Extension i zEnterprise Unified Resource Manager.

zEnterprise BladeCenter Extension to infrastruktura IBM BladeCenter, integrująca system zEnterprise z serwerami kasetowymi i szybką siecią komputerową. Unified Resource Manager wchodzi w skład oprogramowania IBM System Director i jest zintegrowany z narzędziem do zarządzania platformą zEnterprise.System zEnterprise oprócz właściwego systemu mainframe tworzą również kasetowe serwery POWER7 (procesory Power; system operacyjny AIX) i System x (procesory x86, system operacyjny Linux), z którymi jest zintegrowany i którymi zarządza.

zEnterprise może zarządzać maks. 114. serwerami kasetowymi, każdy oparty na wielordzeniowych (maks. 8 rdzeni) procesorach. Biorąc pod uwagę wydajność, zEnterprise to najpotężniejszy system obliczeniowy mainframe dotychczas zbudowany przez IBM.

Sercem zEnterprise jest jednostka obliczeniowa mainframe zEnterprise 196, która ma 96 procesorów taktowanych zegarem 5,2 GHz oraz do 3 TB pamięci RAM. Jednostka jest w stanie wykonywać w ciągu jednej sekundy ponad 50 mln instrukcji.

Jak potężnym systemem jest zEnterprise może świadczyć fakt, że na jego bazie można skonfigurować nawet 100 tys. wirtualnych serwerów i następnie zarządzać nimi. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, systemem z10, nowy oferuje o 60% większą wydajność w przeliczeniu na rdzeń i o 60% większą łączną moc obliczeniową przy obsłudze obciążeń na platformach z/OS, z/VM i Linux on System z.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TrueCrypt 7.0Po ponad ośmiu miesiącach prac wydano TrueCrypt 7.0 - kolejną wersję rewelacyjnego, wieloplatformowego narzędzia Open Source do szyfrowania danych.

Pobierz TrueCrypt 7.0

Najważniejszą nowością w siódmej wersji programu jest wprowadzenie obsługi sprzętowej akceleracji szyfrowania AES - o ile oczywiście procesor napędzający maszynę jest w taką akcelerację wyposażony. Ponadto możliwe jest skonfigurowanie zaszyfrowanego kontenera tak, aby był montowany w systemie automatycznie podczas podłączania urządzenia, na którym jest przechowywany (np. dysku wymiennego). Ważne jest również to, że począwszy od wersji 7.0 TrueCrypt szyfruje plik wymiany i hibernacji systemu Windows Vista i Windows 7 przy pomocy udostępnionego przez Microsoft oficjalnego API. Interesującą nowością jest też Favorite Volumes Organizer - okno pozwalające z jednego miejsca zarządzać zaszyfrowanymi partycjami i kontenerami oraz konfigurować ich rozszerzone opcje. TrueCrypt 7.0 obsługuje także tworzenie zaszyfrowanych partycji na dyskach o rozmiarze sektora 4096, 2048 i 1024 bajtów (w wersji Windows i Linux). Wcześniej na takich dyskach można było tworzyć tylko kontenery plikowe.

TrueCrypt 7.0 można pobrać z naszego portalu dla platformy Windows 7/Vista/XP/2000. Dla użytkowników systemu Windows dostępne jest również spolszczenie.

źródło: truecrypt.org


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Gartner: sprzedaż komputerów większa o jedną piątą.Ukazał się kolejny raport dotyczący sprzedaży komputerów na świecie. Według Gartnera w II kwartale br. sprzedano łącznie 82,9 miliona urządzeń, o 20,7 procent więcej niż rok temu.

Największy udział w światowym rynku w II kwartale 2010 roku miały HP (17,4 proc.), Acer (13,0 proc.,) i Dell (12,4 proc.). Z pozostałych vendorów uwzględnionych w zestawieniu 10-procent rynku miało Lenovo, a Asus i Toshiba - niewiele ponad 5 procent. Największy wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem odnotował Asus (78,5 proc.). Według Gartnera w regionie
EMEA wzrost sprzedaży był podobny, jak na całym świecie i wyniósł 21,6 proc. r/r. Sprzedaż liczona w sztukach to 24,1 mln komputerów. W regionie EMEA liderem był Acer z wynikiem ponad 5,1 mln urządzeń, co dało mu 21,3 proc. udziału w rynku (wzrost w porównaniu z II kwartałem 2009 r. o 37,1 proc.). Na drugim miejscu znalazło się HP (19,7 proc.), a dalej Dell (9,2 proc.) i Asus (8,5 proc.). Wzrost udziału tej firmy był jeszcze większy niż w skali światowej i wyniósł 96,5 proc. w odniesieniu do II kwartału 2009 r. Za Asusem uplasowała się Toshiba (5,7). Pozostali producenci mieli mniej niż 5 proc. rynku w regionie EMEA.

Analitycy Gartnera podkreślają, że jest to trzeci kwartał z rzędu, kiedy zanotowano dwucyfrowe wzrosty sprzedaży (liczone rok do roku). Zwraca jednak uwagę słabnący popyt na netbooki - w IV kwartale 2009 r. i I kwartale 2010 r. w skali światowej sprzedaż tych urządzeń zwiększała się nawet o 70 procent, w II kwartale 2010 r. odnotowano 20-procentowy wzrost (rok do roku).

źródło: gartner


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Administrowanie komputerem przez chmurę.Centralne administrowanie komputerami to standard w dużych firmach; istnieje wiele komercyjnych i darmowych produktów przeznaczonych do takich celów. Średnie przedsiębiorstwa wciąż jeszcze nie do końca przekonały się do tej formy zarządzania infrastrukturą IT i producenci oprogramowania nadal liczą na ożywienie w tym obszarze.Taką nadzieję ma też Microsoft, który na początku 2011 roku zamierza wydać pakiet Intune - oprogramowanie do zarządzania komputerami w chmurze; obecnie trwają testy w ramach drugiej fazy beta, w których - nawiasem mówiąc - można wziąć udział.

Intune zapewnia realizację klasycznych zadań scentralizowanego zarządzania komputerami, takich jak inwentaryzacja, monitoring licencji czy instalacja aktualizacji. Ponadto oprogramowanie to umożliwia użytkownikowi peceta nawiązanie kontaktu z administratorem za pomocą Easy Assist. Sam administrator może z jednego miejsca podejrzeć wszystkie zebrane informacje i opcje konfiguracyjne dotyczące danego zdarzenia.

Program Intune autorstwa koncernu z Redmond jest skierowany wyłącznie do dużych klientów - średnie przedsiębiorstwa powinny nabywać odpowiednio dostosowane oprogramowanie za pośrednictwem partnerów Microsoftu. Dla obydwu grup docelowych została uruchomiona specjalna strona internetowa zawierająca szczegółowe informacje.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
FIFA 11 na PC z tym samym silnikiem, co na PS3 i X360.A jednak! Flagowa gra Electronic Arts Fifa 2011 w wersji na PC "ma wykorzystywać tę samą technologię, której użyto na konsolach". Wygląda więc na to, że po wielu chudych latach komputerowi gracze wreszcie dostaną grę, nie ochłap.To właściwy moment na wprowadzenie innowacji w serii FIFA na platformie PC. Wraz z premierą FIFA 11 na PC zaoferujemy najwyższej jakości rozgrywkę, innowacyjne tryby zabawy i oszałamiającą grafikę. Wszystko to, co uczyniło z serii FIFA najlepiej ocenianą markę sportową dostępną dla posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Zobacz galerię gry Fifa 2011.

To słowa Kaza Makity, producenta wykonawczego FIFA 11. Innymi słowy - w temacie gameplayu możemy się spodziewać dokładnie tego samego na każdej z platform. Czyli chybione okazały się nasze przypuszczenia odnośnie tego, że wersja na PC będzie w jakiś sposób zubożona.

Ale bardzo lubimy się tak mylić. Wreszcie, po wielu latach grania w kadłubową wersję wirtualnej piłeczki, FIFA 11 na komputerach będzie wyglądała jak należy. Cieszycie się?

Na sklepowych półkach w Europie FIFA 11 wyląduje 1 października. W Stanach Zjednoczonych tradycyjnie nastąpi to 3 dni wcześniej - 28 września. Wielkie oczekiwanie czas zacząć!

źródło: gamezilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Radio online podbija Internet.90 proc. internautów słucha radia w sieci, a prawie trzy czwarte z nich włącza stację w Internecie przynajmniej raz w tygodniu - wynika z pierwszej edycji Badania Internetowego Audytorium Radia BInAR. Co ciekawe, ponad połowa internautów słucha w sieci radia dostępnego w eterze.Prawie 89 proc. ankietowanych zadeklarowało słuchanie radia w Internecie. Co trzeci (29 proc.) odpowiedział, że słucha radia w Internecie bardzo często. Prawie 2/3 respondentów (65 proc.) korzysta z tej formy od minimum roku. Respondenci najczęściej słuchają radia raz w tygodniu (21 proc.), 2-3 razy w tygodniu (24 proc.) i codziennie lub prawie codziennie (28 proc.). Okazuje się, że im częściej słuchacz włącza radio w sieci, tym dłużej go słucha. Blisko połowa respondentów, którzy słuchają radia online codziennie lub prawie codziennie, spędza przy nim co najmniej 3 godziny w ciągu doby.

Większość badanych (86 proc.) deklaruje, że radia online słucha zwykle w domu, 30 proc. - w pracy. Najczęściej radia w Internecie słuchamy w ciągu dnia (65 proc.) i wieczorem (55 proc.) - radio online uzupełnia radio FM, które króluje w pierwszej części dnia.

Radio online jest medium towarzyszącym - połowa respondentów (54 proc.) deklaruje, że w trakcie słuchania radia online zajmuje się czynnościami innymi niż praca na komputerze, pozostali w trakcie słuchania korzystają z komputera.

Prawie 2/3 respondentów (64 proc.) deklaruje, że najczęściej przez nich słuchana w Internecie stacja radiowa jest dostępna w także w eterze. Pozostali (36 proc.) najczęściej włączają kanał dostępny wyłącznie w sieci. Dla 90 proc. ankietowanych czynnikiem decydującym o wyborze stacji jest muzyka. Jednak aż dla połowy (47 proc.) ważne są też nadawane audycje. Prawie połowa respondentów (42 proc.) woli, gdy radio online gra określony typ muzyki. Blisko połowa mniej (26 proc.) lubi kanały prezentujące mieszankę gatunków.

Większość respondentów słucha radia online wchodząc na stronę www
stacji - w ten sposób kanał odtwarza aż 74 proc. osób. Kolejnym istotnym źródłem jest odtwarzacz lub player (m.in. WinAmp i Windows Media Player), z których korzysta 37 proc. badanych.

Słuchacze kanałów internetowych zetknęli się w tym medium z reklamami, co więcej - zdecydowana większość je akceptuje. 64 proc. ankietowanych natrafiło podczas słuchania kanałów online na spoty dźwiękowe, a 45 proc. - na reklamy na stronie internetowej stacji. Aż 86 proc. osób zgadza się na to, że pojawiają się reklamy. Zaledwie 14 proc. wolałby płacić określoną kwotę
w miesiącu, aby mieć możliwość słuchania radia w Internecie bez reklam.

źródło: Komitet Badań Radiowych


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kraków uczci 600-lecie bitwy pod Grunwaldem.Kraków włącza się w obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, nie zapomina też o 100. rocznicy odsłonięcia pomnika Grunwaldzkiego i 600-leciu Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Krakowianie i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli zobaczyć trzy wystawy, wysłuchać koncertu na Wawelu, wziąć udział w jarmarku na Rynku Głównym i ocenić nowy historyczny mural. W krakowskich uroczystościach udział wezmą także Prezydenci Polski i Litwy. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej grunwald.krakow.pl.Dzisiaj (14 lipca) - o godz. 17.00 pod pomnikiem Grunwaldzkim, na pl. Jana Matejki odbędą się uroczystości z udziałem Prezydenta-Elekta Rzeczypospolitej Polskiej i Prezydent Republiki Litewskiej. O godz. 18.00 na Zamku Królewskim na Wawelu (również z udziałem Prezydentów) otwarta zostanie wystawa "Na znak świetnego zwycięstwa". Wystawa, prezentująca tradycję świętowania zwycięstwa grunwaldzkiego i jego kolejnych rocznic od średniowiecza do współczesności, będzie dostęp na dla zwiedzających od 15 lipca do 30 września.15 lipca o godz. 19.00 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu rozpocznie się koncert, podczas którego będzie można wysłuchać prawykonania utworów nagrodzonych przez jury konkursu „Wawel: musica festiva” oraz wykonania "II Symfonii Kopernikowskiej" na sopran i baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Henryka Mikołaja Góreckiego.Na ścianach wiaduktu estakady Obrońców Lwowa, na wysokości przystanku tramwajowego przy skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Powstańców Śląskich powstaje mural "Triumfalna Brama Miasta Victoria Grunwaldzka", przedstawiający fragmenty obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" (jedna ściana: Książę Witold w otoczeniu chorągwi polskich, druga: atak na Urlicha Jungingena w otoczeniu chorągwi krzyżackich. Na obydwu ścianach znajdzie się tekst upamiętniający rocznicę grunwaldzką). Fragmenty muralu zostaną zamieszczone w video klipie promującym Kraków podczas Finału Mistrzostw Świata DJ'ów IDA 2010 (organizuje go wykonawca muralu Agencja Zooteka). Mural będzie gotowy do 16 lipca.W dniach 16-25 lipca - na Rynku Głównym odbędzie się jarmark z okazji 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Lipcową część obchodów zakończą - 17 lipca - wydarzenia przygotowane przez Bractwo Kurkowe. Rozpoczną się one mszą św. w Bazylice Mariackiej, po której nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem Grunwaldzkim i uroczystość odsłonięcia rzeźby parkowej Ignacego J. Paderewskiego w Parku Strzeleckim.Kolejna część krakowskich obchodów odbędzie się we wrześniu. 11 września na placu Jana Matejki zorganizowana zostanie uroczystość upamiętniająca 100-lecie odsłonięcia pomnika Grunwaldzkiego. Planowane jest m.in. wykonanie Roty (wystąpienie połączonych chórów pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego). Udział w uroczystościach zapowiedział syn Feliksa Nowowiejskiego. Po wydarzeniach pod pomnikiem Grunwaldzkim nastąpi uroczysty przemarsz zrekonstruowanych wojsk Władysława Jagiełły ulicą Floriańską na Rynek Główny. Przygotowywane jest historyczne widowisko plenerowe pt. "Triumf rycerstwa polskiego po bitwie pod Grunwaldem". Udział w nim wezmą m.in. członkowie Bractwa Kurkowego i innych bractw. Tego samego dnia odbędzie się projekcja filmu "Krzyżacy" oraz pobijanie przez mieszkańców Krakowa światowego rekordu w odśpiewaniu piosenki: "Gdybym ci ja miała skrzydełka jak gąska". Nad pobijaniem rekordu oraz nad wykonaniem Roty czuwać będzie Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.11 września w kościele św. Stanisława Kostki Prezydent Miasta Krakowa dokona uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej kompozytorowi Feliksowi Nowowiejskiemu (Nowowiejski w okresie okupacji niemieckiej był tytularnym organistą kościoła na Dębnikach, a w bieżącym roku mija setna rocznica skomponowania melodii do Roty). Z tej okazji planowany jest także koncert organowy w wykonaniu syna kompozytora - Jana Nowowiejskiego.

W dniach 20-24 września odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa "Grunwald-Tannenberg-Żalgiris 1410-2010. Historia-tradycja-polityka". Jej pierwsza część zorganizowana zostanie na Zamku w Malborku, druga (23 i 24 września) w Krakowie (z czego pierwszy dzień krakowski na Wawelu, drugi na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa). Program konferencji został opracowany przez Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Zamkowe w Malborku, Radę Miasta Krakowa i Zamek Królewski na Wawelu. Udział w konferencji zapowiedziało m.in. 36 naukowców z Polski, Szwecji, Litwy, Białorusi i Stanów Zjednoczonych.

Obchody zakończą się 24 września. W tym dniu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa z okazji jubileuszu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem i 100-lecia pomnika Grunwaldzkiego (uroczysta sesja z okazji 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odbyła się 15 marca 2010 roku). O godz. 20.00 w kościele św. Katarzyny odbędzie się specjalny koncert Capelli Cracoviensis, zamykający obchody grunwaldzkie w Krakowie.

Organizatorami obchodów są: Urząd Miasta Krakowa oraz Rada Miasta Krakowa. Współorganizatorami są: Krakowska Kongregacja Kupiecka, Zamek Królewski na Wawelu, Uniwersytet Jagielloński oraz Bractwo Kurkowe. Partnerem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a patronują mu: TVP Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, portal Onet.pl, Miesięcznik Karnet, portal Magiczny Kraków, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL oraz portal Kraków.travel.

źródło: krakow.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 289 [290] 291 ... 308 309 310 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-03-22
USD 3,7948 +0,98%
EUR 4,2894 +0,06%
CHF 3,8079 +0,61%
GBP 4,9700 +0,40%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Wspólna inicjatywa Cisco i Google Station.
Napisane przez Pawel
( 22.03.2019 07:27 )

 · SpaceX odniósł kolejny sukces. Statek załogowy Dragon wystartował w kierunku ISS.
Napisane przez Pawel
( 21.03.2019 07:23 )

 · Telewizory Samsunga potrzebują antywirusa? W nowych modelach instalowany jest McAfee
Napisane przez Pawel
( 20.03.2019 07:18 )

 · CD Projekt Red: PS4 oraz Xbox One mają jeszcze spore pokłady niewykorzystanej mocy
Napisane przez Pawel
( 19.03.2019 08:07 )

 · Będzie 36 tys. zł dopłaty do samochodu na prąd.
Napisane przez Pawel
( 18.03.2019 13:50 )

 · Druga liga w TVP3.
Napisane przez Pawel
( 15.03.2019 06:48 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
2 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
3 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)
4 . Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą - dzięki polskim naukowcom.
(21.01.2019)
5 . Elektryzujące odkrycie dotyczące tworzenia się par w mikroświecie.
(07.01.2019)
6 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)
7 . Udany lot prototypu polskiej rakiety suborbitalnej.
(28.11.2018)
8 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
9 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
10 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.