Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Intel odkrywa nową platformę Moorestown czyli nowe Atom-y.Intel oficjalnie wprowadził do swojej oferty nowy procesor z serii Atom, przeznaczony dla smartfonów i tabletów. Układ, znany do tej pory pod roboczą nazwą Moorestown, nazywa się Atom Z6 - Intel zapewnia, że wyposażone w niego urządzenia zadziwią użytkowników wydajnością.Przedstawiciele firmy zapewniają, że nowy procesor jest również energooszczędny - bateria w smartfonie z Atomem Z6 powinny wystarczyć na ok. 10 dni czuwania lub 5 godzin "aktywnej pracy" (to znaczy odtwarzania wideo, surfowania po Sieci, rozmawiania).Ale atutem nr 1 ma być wydajność - Intel zapewnia, że urządzenia z nowym układem będą błyskawicznie wyświetlały nawet najbardziej skomplikowane, nafaszerowane skryptami JavaScript, strony WWW. "Obecnie większość telefonów ładuje takie witryny ok. 9-10 sekund. Urządzenia z nowym Atomem wykonają takie zadanie w mniej niż dwie sekundy" - tłumaczył w rozmowie z serwisem CNet.com Pankaj Kedia z intelowskiego działu Ultra Mobility Group. Kedia dodał też, że urządzenie najlepiej będzie się sprawdzało w połączeniu z mobilnym systemem operacyjnym MeeGo (opracowanym wspólnie przez Nokię i Intela) oraz Androidem Google'a.

Oczywiście, producenci sprzętu zapowiedzieli już wprowadzenie na rynek pierwszych urządzeń z nowym układem. LG szykuje smartfon o nazwie Aava (wyposażony w Atoma Z6 taktowanego zegarem 1,5 GHz), zaś firma OpenPeak - 7-calowy tablet z Atomem 1,9 GHz.

źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Razem dla Tatr!"Tatry są maleńkie, zaledwie wielkości jednej alpejskiej doliny. A to co w nich najcenniejsze to piękny wysokogórski obszar. Zajmuje może powierzchnię jednej dzielnicy, dużego miasta. Tatry są wyspą w morzu cywilizacji, osaczoną przez ludzkie siedliska, ale nic nie jest w stanie zaspokoić potrzeb duchowych człowieka, tak jak przebywanie w tym miejscu. Tu odkrywamy kim jesteśmy i zaczynamy rozumieć, że Tatry są po to żeby zmieniać nas, a nie po to by byśmy my zmieniali Tatry."

Ewa Banaszkiewicz "Misterium Przyrody. Tatrzański Park Narodowy"
Świat Milki to świat czystych gór dających ukojenie na łonie natury. Miejsce z dala od zgiełku i cywilizacji, gdzie można naprawdę odpocząć. Odskocznia pozwalająca się zatrzymać, zamyślić, poświęcić więcej czasu sobie i swoim bliskim. Po prostu cieszyć się życiem. Miejsce, do którego chce się wracać. I którego piękno chciałoby się zachować na zawsze...

Dla Polaków taki świat to przede wszystkim Tatry. To jeden z najpiękniejszych regionów Polski, zajmujący szczególne miejsce w naszej historii i kulturze. Miejsce mające symboliczny wymiar, a przez to bliskie każdemu z nas, nawet tym, którzy go nie odwiedzali.

Tatry to jednocześnie najmniejsze wysokie góry świata. Na ich niewielkiej powierzchni, porównywalnej z powierzchnią zaledwie jednej alpejskiej doliny, mieści się niezwykłe bogactwo przyrody. Wiele spośród ponad 10 tys. gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących Tatry to gatunki wymagające szczególnej ochrony.

Milka chce wspierać ochronę Tatr, dlatego przekaże na ten cel 1 mln zł

Milka we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, wybrała 6 symboli Tatr:

-Krokus
-Giewont
-Niedźwiedź
-Kozica
-Morskie Oko
-Świstak

Eksperci Tatrzańskiego Parku Narodowego dla każdego z symboli opisali potencjalne zagrożenia oraz zaproponowali szereg działań, które w przyszłości pomogą te zagrożenia zminimalizować. W głosowaniu wspólnie z Milką wybierzemy symbole, które otrzymają wsparcie finansowe.

Zagłosuj na jeden z symboli i pomóż chronić polskie Tatry !

Wasze głosy zdecydują, które symbole zostaną objęte działaniami finansowanymi przez Milkę. Milka wraz z ekspertami z TPN oraz ambasadorami akcji będzie edukować i inspirować do zgłębiania wiedzy na temat Tatr oraz sześciu wybranych przez nas symboli. Dowiecie się, co im zagraża i co dzięki Waszym głosom będziemy mogli wspólnie dla nich zrobić.

Głosowanie będzie trwało od 1 maja do 20 czerwca 2010 r.

Wasze głosy zdecydują także o tym, jaka część z puli 1 miliona złotych zostanie przeznaczona na działania związane z ochroną symboli, które zwyciężą w głosowaniu. Na ochronę symbolu, który zajmie w głosowaniu I miejsce przeznaczymy 50 proc. tej kwoty, symbol, który znajdzie się na II miejscu otrzyma 30 proc., a na III miejscu - 20 proc.

Wynik głosowania poznamy 26 czerwca 2010 r.

Przez czas trwania akcji Milka Razem dla Tatr będziemy prezentować poszczególne symbole w programie Dzień Dobry TVN i Gazecie Wyborczej, abyście mogli lepiej je poznać i oddając swój głos zdecydować, który z nich powinien zostać objęty działaniami ochronnymi.

Akcję i głosowanie na symbole będziemy promować również podczas specjalnych wydarzeń w Zakopanem takich jak Dni Zakopanego połączonych z koncertem zespołu Zakopower, który odbędzie się 5 czerwca oraz podczas Letniego Festiwalu Milka zaplanowanego na 27 czerwca.

Zapoznaj się z regulaminem!

Chcesz dowiedzieć się wiecej zadzwoń pod numer naszej infolinii 0801 13 22 12 lub napisz na adres razemdlatatr@alertmedia.pl

źródłó: razemdlatatr.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wyciekające dane z PKO BP."Haker" niewinny

Dziś jest już po śledztwie, na komputerach pana Waldemara biegli sądowi nie znaleźli żadnych śladów umyślnego przełamywania zabezpieczeń bankowych, oskarżenie było bezpodstawne. Pan Waldemar zamierza dochodzić odszkodowania, bo jak sam mówi w wypowiedzi dla TVN24:

Nie miałem sprzętu. Prace, które miałem zlecone musiałem robić de facto dwa razy, bo sprzęt zabrano. Musiałem kupić na nowo sprzęt, nowe licencje na oprogramowanie

...a więc jak wszyscy podejrzani o przestępstwa komputerowe, Pan Waldemar stał się ofiarą bezsensownego prawa, które w Polskich warunkach interpretowane jest nie jako zabezpieczenie dowodów elektronicznych, ale ich zarekwirowanie (bo tak jest, mówiąc w skrócie, taniej i wygodniej).

Dlaczego baza PKO była dostępna publicznie?

Przedstawiciel banku, Marek Ryczkowski w wypowiedzi dla TVN24, wyjaśnia (pogrubienia moje):

Ten plik został zabezpieczony w tak zwanym głębokim ukryciu, jak to mówią informatycy. Jak się okazało po czterech latach za pomocą wyszukiwarki można było do tego pliku dotrzeć. Udało się to jednej osobie

Macie pomysł, co oznacza "głębokie ukrycie"? ;-)

Warto przypomnieć podobną wpadkę banku PEKAO S.A. (nie PKO BP), przez którą tysiące CV osób aplikujących na staż wystawiono na widok publiczny. Za indeksowała je także wyszukiwarka internetowa, a dokumenty można było pobrać nawet po ich skasowaniu i usunięciu Google'owego cache'a...

źródło: niebezpiecznik


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Apple i Microsoft ramię w ramię gnębią Adobe.Najnowszy serial w branży IT można by zatytułować: "Dorzynanie Flasha". Legendarną technologię chcą wysłać na śmietnik zarówno Apple, jak i Microsoft

Opracowany przez Adobe Flash to dziś podstawowa technologia wideo używana w sieci. Szacuje się, że opiera się na niej 75 proc. plików wideo. Ale ostatnio Flash trafił pod ostrzał innych firm z branży IT.

- Flash ma problemy, głównie z niezawodnością, bezpieczeństwem i wydajnością - mówi Dean Hachamovitch, który w Microsofcie odpowiada za przeglądarkę Internet Explorer. Dodaje, że Microsoft podobnie jak Apple wspiera konkurencyjny HTML5 i standard H.264.

Dyskusja wokół Flasha rozgorzała, gdy w zeszły czwartek swoje przemyślenia opublikował Jobs, tłumacząc w liście otwartym, dlaczego ani iPhone, ani iPad nie wspierają Flasha. A w efekcie dlaczego np. serwisu filmowego Hulu.com nie można uruchomić na urządzeniach Apple (popularny YouTube obszedł ten problem, konwertując swoje pliki wideo na standard H.264).

- Flash to dla Adobe doskonały biznes i rozumiemy, dlaczego chcą go przenieść poza pecety - pisał Jobs. - Ale w erze mobilnej chodzi o niewielki pobór energii, sterowanie dotykiem i otwarte standardy. W żadnym z tych obszarów Flash się nie sprawdza.

Jobs zarzucił Adobe, że Flash jest zamkniętą technologią, bo prawa do niej ma wyłącznie Adobe. Przypomniał raport, w którym Flash został uznany za jeden z najgorzej zabezpieczonych celów dla hakerów, i dodał, że Flash jest główną przyczyną awarii systemu Mac OS.

Te zarzuty kontrował szef Adobe Shantanu Narayen. - Flash po prostu nie przynosi Apple korzyści, stąd taka reakcja Jobsa - mówił. Przypominał, że Flash ma całkowicie otwartą specyfikację, zarzuty o "żarłoczności" nazwał fałszywymi. Podobnie o braku zaangażowania Adobe we wsparcie urządzeń dotykowych. - Jeśli program Adobe zawiesza MacOS, to znaczy, że trzeba coś zrobić z systemem Apple'a - dopowiadał.

Co ciekawe, Departament Sprawiedliwości i Federalna Komisja Handlowa rozważają postępowanie antykonkurencyjne wobec Apple. Chodzi o wymóg dla twórców oprogramowania na iPady i iPhone'y, by korzystali tylko z narzędzi Apple'a. Według nieoficjalnych informacji skargę złożyło... Adobe.

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7 na czele.Z najnowszego badania Janco Associates wynika, że Windows 7 jest już zainstalowany na większej liczbie komputerów niż Vista, a jego popularność cały czas lawinowo rośnie.

Autorzy raportu zauważyli, że Windows 7 pod względem marketingowym powtórzył sukces Windows XP i po 9 miesiącach sprzedaży jest już zainstalowany na 14,8% komputerów na świecie. Co ważne, najnowszy kliencki system Microsoftu zyskuje na popularności średnio dwa razy szybciej niż Vista, która po 9 miesiącach sprzedaży była obecna na ledwie 6% komputerów. Twórcy raportu udostępnili także dane o popularności poszczególnych przeglądarek internetowych - wynika z niego, że w ciągu ostatniego roku rodzina przeglądarek Internet Explorer straciła 3,71% udziału w rynku i obecnie używa jej 67,73% internautów. Zyskiwał za to Firefox (o 0,79%) i Chrome (o 1,49%) zwiększając swój udział do 17,88% i 5,40%.

Specjaliści z Janco Associates zauważyli także, że Windows Vista osiągnął już wartość szczytową i jest obecnie usuwany z większości firmowych maszyn, zaś udział Microsoftu w rynku przeglądarek internetowych spadł do poziomu z 1998 roku.

źródło: Janco Associates


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wielka X Majówka Tatrzańska.Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury po raz dziesiąty zaprasza na Jubileuszową Wielką Majówkę Tatrzańską, która odbędzie się w dniach 1-3 Maja 2010 roku w Zakopanem na Placu pod Gubałówką.

Weekend majowy pod Tatrami jest okazją do wspaniałej, pełnej atrakcji zabawy. Imprezie towarzyszyć będą występy znakomitych zespołów regionalnych z terenu Powiatu Tatrzańskiego, gościnnie zaprezentują się zespoły folklorystyczne ze Słowacji.

Organizatorem X Wielkiej Majówki Tatrzańskiej jest Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.

Program:

1 MAJA 2010 /SOBOTA/
11:00 - 14:00 Tatrzański Wyścig na Rowerach Górskich - Cross Tatry 2010 - Siwa Polana Parking Dolina Chochołowska
12:00 - 17:00 Pokazy pracy uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem- budowa szałasu pasterskiego
11:00 - 18:00 Twórcy ludowi - pokazy wyrobów podhalańskich
14:00 - 20:00 Prezentacja słowackich atrakcji turystycznych, sokolników i animacje dla dzieci
14:30 - 15:00 Wręczenie nagród dla zwycięzców w IX Majówkowym Wyścigu na Rowerach Górskich
14:30 - 15:00 Zespół Regionalny Regle
15:00 - 15:15 Otwarcie X Wielkiej Majówki Tatrzańskiej
15:15 - 17:45 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej
17:00 - 18:00 Homernickie Śpasy - pokazy pracy cieśli podhalańskich, stolarzy i budorzy
17:00 - 17:45 Msza święta - Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem
17:45 - 18:00 Twórcy ludowi - pokaz wyrobów podhalańskich
18:30 - 22:00 Prezentacja Pojazdów Zabytkowych w ramach IX Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych
19:00 - 20:00 Konkurs na najelegantszy pojazd zabytkowy
19:00 - 20:00 Koncert Laureatów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Górskiej i Folkowej
20:00 - 20:30 Rozstrzygniecie konkursu najelegantszy pojazd zabytkowy
20:30 - 22:00 Zespół Słodki Całus od Buby - koncert

2 MAJA 2010 /NIEDZIELA/
11:00 - 18:00 Twórcy ludowi - pokazy wyrobów podhalańskich
11:30 - 12:00 Korowód Kowali
12:00 - 18:00 VII Międzynarodowe Targi Kowalstwa Artystycznego
13:00 - 18:00 Konkurs Podkuwania Koni
14:00 - 20:00 Prezentacja słowackich atrakcji turystycznych, sokolników i animacje dla dzieci
15:00 - 16:00 Historyczny Pokaz Walk Wojów Wczesnośredniowiecznych - Drużyny Lugiów Zakopane i Horda Włóczni i Młota Nowy Targ
16:00 - 17:00 Wykład o eksploatacji koni zaprzęgowych - prof. Henry Geringer
16:00 - 16:30 Twórcy ludowi - pokazy wyrobów podhalańskich
16:30 - 17:00 Pokazy kowalstwa artystycznego
17:00 - 18:00 "Nebeska muzika Terchova" (zespół regionalny, Słowacja
18:00 - 18:30 Zespół regionalny Krzesany
18:30 - 19:00 Zakończenie Konkursu Podkuwania Koni - wręczenie nagród
19:00 - 20:00 Druzina, world music, Słowacja
20:30 - 22:00 Polemic, muzyka reggae SKA, Słowacja

3 MAJA 2010 /PONIEDZIAŁEK/
9:00 - 16:30 I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych
10:00 - 14:00 Święto Krokusa -Rusinowa Polana
Spotkanie uczestników XIX Ogólnopolskiego Wiosennego Zlotu Rodzin Abstynenckich Tatry 2010
11:00 - 16:00 Pokaz kulinarny - Gotowanie pod Giewontem
11:00 - 18:00 Twórcy ludowi - pokazy wyrobów podhalańskich
11:00 - 20:00 Prezentacja słowackich atrakcji turystycznych, sokolników i animacje dla dzieci
12:00 - 15:00 VII Międzynarodowe Targi Kowalstwa Artystycznego
15:00 - 16:00 Zakończenie VII Międzynarodowych Targów Kowalstwa Artystycznego - wręczenie nagród
15:00 - 16:00 Degustacja potraw - Gotowanie pod Giewontem
16:00 - 16:30 Twórcy ludowi - pokazy wyrobów podhalańskich
16:30 - 17:30 Zespół Sami Swoi
17:30 - 18:00 Rozdanie nagród I Tatrzańskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Regionalnych
18:00 - 19:00 Pokazy ratownictwa - Dzień Strażaka
19:00 - 20:00 Romathan, muzyka, taniec, śpiew/ zespół romski, Słowacja
20:00 - 22:00 Zespół Do Góry Dnem - koncert

Imprezy Towarzyszące X Wielkiej Majówce Tatrzańskiej
2 MAJA 2010 Lindada " U zbiegu Natury" w Czarnej Górze Zagórze.

źródło: wrotamalopolski


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Grupa SkidRow złamała zabezpieczenia Ubisoftu.Hakerzy przełamali kontrowersyjny system DRM stosowany przez wydawcę gier, firmę Ubisoft. Pozwalał on na korzystanie z produktów Ubisoftu wyłącznie na komputerach na stałe podłączonych do Internetu.Crack opublikowany przez grupę Skid Row pozwala graczom (posiadającym np. tytuł Assassin's Creed II) ominąć tę niedogodność. Wiadomość od grupy do użytkowników jest jasna - obejście pozwala na korzystanie z legalnej kopii gry bez połączenia z Siecią. Skid Row jednocześnie dziękuje Ubisoftowi za ciekawe i trudne wyzwanie intelektualne. Sugerują jednocześnie, aby następnym razem Ubisoft skoncentrował się bardziej nad rozwojem gry, a nie zabezpieczeń do niej.

"Stosowanie systemów DRM w grach generuje więcej problemów legalnym użytkownikom, niż chroni produkt przed piractwem" - uważa Chris Boyd, specjalista ds. bezpieczeństwa z Sunbelt Software. "Gry powinny być bardziej przenośne. Przy takich zabezpieczeniach nie zagrasz sobie jadąc w pociągu, czy lecąc samolotem" - dodaje.

źródło: TheRegister.co.uk


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
SharePoint Foundation 2010 - następca WSS 3.0 wydany.Microsoft wydał SharePoint Foundation 2010, czyli nową wersję bezpłatnej platformy pracy grupowej Windows SharePoint Services.SharePoint Foundation 2010 to następca bezpłatnych usług Windows SharePoint Services 3.0. Jest to mniej rozbudowana, ale za to bezpłatna odmiana SharePoint Server 2010 z rodziny serwerowych aplikacji Office. Witryna SharePoint to centralne miejsce pracy grupowej dla zespołu - każdy może korzystać ze współdzielonych dokumentów, przeglądać wspólne kalendarze, listy zadań i kontaktów. SharePoint to także platforma dla wewnętrznych for dyskusyjnych, dokumentacji wiki, a nawet blogów. Dzięki daleko posuniętej integracji z aplikacjami Office praca z informacjami przechowywanymi w witrynie SharePoint możliwa jest bez pośrednictwa przeglądarki, a bezpośrednio z np. Worda czy Outlooka.

Co nowego w wersji 2010? Alerty wysyłane jako SMS, Health Analyzer do monitorowania stanu farmy serwerów, interfejs wstążki, usprawnione funkcjonowanie aplikacji przy bardzo dużych listach, większa kontrola nad wyświetlaniem pól w formularzach i wiele nowych funkcji do wykorzystania podczas tworzenia przepływów pracy - to tylko najważniejsze nowości. SharePoint Foundation 2010 znacznie poszerza również możliwości programistów tworzących aplikacje dla platformy SharePoint. Więcej informacji o nowościach można znaleźć na stronach MSDN.

SharePoint Foundation 2010 dostępny jest w polskiej wersji językowej. Można go zainstalować na systemach Windows Server 2008 (ale tylko 64-bitowych) lub Windows Server 2008 R2. W kwestii bazy danych SharePoint oferuje wbudowany silnik bazujący na SQL Server 2008 Express lub pozwala na wykorzystanie istniejącego już w sieci serwera SQL Server. Więcej informacji o wymaganiach systemowych można znaleźć na stronach TechNetu.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Stan zabezpieczeń IT oczami Microsoftu.Microsoft opublikował kolejną część cyklicznego badania Security Intelligence Report, w którym analizuje kwestie bezpieczeństwa systemów operacyjnych na podstawie danych pochodzących z ponad 500 mln komputerów z całego świata.

Raport dotyczy okresu od lipca do grudnia 2009 r. Wynika z niego, że Windows 7 oraz Vista SP2 mają o wiele niższy odsetek infekcji wszelkiej maści szkodnikami niż ich poprzednicy. Dane pokazują, że szczególnie odporne na działanie wirusów są 64-bitowe edycje tych systemów. Zdaniem Microsoftu wynika to głównie z obecności zaawansowanych mechanizmów ochronnych - m.in. Kernel Patch Protection i Data Execution Prevention - których brakuje w systemie Windows XP.

Raport wskazał również pochodzenie wirusów atakujących komputery z systemem Windows - spora część infekcji następowała poprzez e-maile. Wśród krajów masowo rozsyłających SPAM królowały Stany Zjednoczone, za którymi uplasowały się Korea, Chiny, Brazylia i Rosja. Autorzy badania zauważyli także znaczną popularność exploitów, które służyły cyberprzestępcom do atakowania komputerów m.in. za pośrednictwem stron internetowych i komunikatorów.

Microsoft Security Intelligence Report Volume 8 jest publicznie dostępny - można go pobrać w formie skrótu najważniejszych informacji oraz kompletnego raportu.

źródło: techit


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Opera 10.52 browserUkazało się kolejne stabilne wydanie przeglądarki internetowej Opera w wersjach dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Pobierz Opera 10.52 browser

Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić poprawki błędów związanych ze złym rozpoznawaniem niektórych gestów w gładzikach MacBooków, usprawnienie działania dodatków w trakcie korzystania z czatu w Google Mail oraz usunięcie problemów z niekończącym się ładowaniem witryn internetowych w systemie Mac OS X. Ponadto Opera 10.52 w wersji dla Windows ma sobie teraz lepiej radzić z obsługą plików cookies. Programiści uporali się także z problemami związanymi z nieotwieraniem się e-maili, załączników i całych stron z powodu błędów w pamięci cache. Kolejne poprawki dotyczą połączeń z Siecią podczas korzystania z proxy oraz problemów z działaniem serwisów Facebook, Google Maps i dell.com.

Wśród ogólnych poprawek znalazły się także te związane z poprawieniem stabilności działania przeglądarki przy takich operacjach jak synchronizacja zakładek, odtwarzanie klipów wideo QuickTime, korzystanie z wybranych widgetów lub ładowanie witryn wykorzystujących elementy wykonane w technologii Silverlight.

źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 292 [293] 294 ... 305 306 307 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-02-15
USD 3,8326 -0,49%
EUR 4,3243 -0,35%
CHF 3,8081 -0,26%
GBP 4,9104 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Ford zwalnia tempo i stawia na autonomiczność poziomu 3.
Napisane przez Piotr
( 15.02.2019 04:32 )

 · Apple wprowadza zmiany w Project Titan. Zespół został zmniejszony o 200 pracowników.
Napisane przez Piotr
( 14.02.2019 00:31 )

 · Android w samochodach Volvo: zobacz jak będzie wyglądał.
Napisane przez Piotr
( 13.02.2019 05:27 )

 · Ruszyły zdjęcia do 3. sezonu "Watahy".
Napisane przez Piotr
( 12.02.2019 06:21 )

 · WhatsApp z nowym ograniczeniem. Twórcy walczą z wysyłaniem fałszywych informacji.
Napisane przez Pawel
( 11.02.2019 07:54 )

 · Nie ma porozumienia w sprawie zmiany prawa autorskiego w UE. Polska była przeciw ACTA 2.0.
Napisane przez Pawel
( 08.02.2019 07:51 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
2 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)
3 . Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą - dzięki polskim naukowcom.
(21.01.2019)
4 . Elektryzujące odkrycie dotyczące tworzenia się par w mikroświecie.
(07.01.2019)
5 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)
6 . Udany lot prototypu polskiej rakiety suborbitalnej.
(28.11.2018)
7 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
8 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
9 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
10 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.