Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Oracle przejmuje Suna czy to już koniec?Oracle ogłosił, że procedura przejęcia firmy Sun została ukończona.Transakcja przejęcia opiewała na kwotę ponad 7 miliardów dolarów, ale dzięki niej gigant na rynku oprogramowania bazodanowego stał się również potęgą sprzętową, gdyż Sun mógł pochwalić się sporym udziałem w rynku serwerów, pamięci masowych i procesorów. Oracle w ten sposób kupuje też bardzo smakowite kąski jeśli chodzi o oprogramowanie - przede wszystkim technologie związane z MySQL, platformą Java i NetBeans, systemem OpenSolaris, pakietem biurowym OpenOffice i mnóstwem innych rozwijanych przez Suna projektów.

Przypomnijmy, że Oracle ogłosił zawarcie porozumienia w sprawie przejęcia Suna jeszcze w kwietniu ubiegłego roku, choć początkowo firmę miał kupić IBM. Po zatwierdzeniu transakcji przez amerykańskie władze antymonopolowe sprawa ugrzęzła na wiele miesięcy w Komisji Europejskiej, która obawiała się, czy przejęcie nie wpłynie negatywnie na rynek - głównie w kontekście baz danych. Ostatecznie jednak w wyniku dość burzliwych dyskusji i negocjacji Komisja kilka dni temu zgodziła się i teraz transakcja została sfinalizowana.

źródło: dobreprogramy


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Phishing outlook.Cyberprzestępcy kolejny raz wykorzystując wszystkim znaną markę Microsoft, zdobyli dane wielu użytkowników sieci. Tym razem treść rozesłanych, fałszywych wiadomości e-mail dotyczyła rzekomych zmian portów dla protokołów POP3 i SMTP. Informacja osadzona w pozornie profesjonalnym szablonie z pewnością podziałała na wielu odbiorców. Cyberprzestępcy dzięki nielegalnym działaniom pozyskali wiele prywatnych danych, a tym samym zwiększyli ilość potencjalnych ofiar swoich przyszłych ataków.

Niestety phishing dzięki dużej skuteczności i łatwym mechanizmom działania staje się coraz częstszą formą ataku. Łukasz Nowatkowski - dyrektor G Data Software. "Skala fałszywych witryny w sieci Internet stale rośnie. W przypadku phishingu profil branży nie ma znaczenia, najważniejsza jest wiarygodność i popularność strony. Fałszerstwa rejestrujemy na różnych witrynach poczynając od lokalnych stron parafialnych, serwisów dla dzieci, aż po strony banków. Niestety fałszywe witryny lub wiadomości na dobre zadomowiły się w wirtualnej rzeczywistości, a niebezpieczeństwo dotyczy wszystkich użytkowników sieci."

Treść fałszywej wiadomości:

Domyślne ustawienia Twojej poczty zostały automatycznie zmienione. Proszę pobrać i uruchomić plik z nowym zestawem ustawień konta e-mail.

Pracując nad rozwojem bezpieczeństwa i ochrony podwyższamy poziom jakości naszych usług. Podczas ostatniej aktualizacji zostało wprowadzonych klika istotnych ulepszeń dotyczących nowych portów dla protokołów POP3 i SMTP oraz autentyfikacji SMTP. Dla tych, którzy korzystają z naszych usług przez (Forex. Microsoft Outlook. The Bat! Mozilla Thunderbird itd.) oraz przez interfejs www nowe ustawienia są niezbędne.

Informacja dodatkowa zwarta w treści fałszywej wiadomości: W celu ochrony konta przed nieuprawnionym dostępem Outlook Web Access po okresie bezczynności automatycznie kończy Twoją mailową sesję. Jeśli sesja się kończy i na stronie logowania nie jest wyświetlana kliknij na folder poczty i w skrzynce odbiorczej powinno być przekierowanie do strony logowania gdzie ponownie będziesz mógł się zalogować.

źródłó: mi


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IE załatane, ale dalej dziurawe.IE dalej podatne na atak!

Firma Core Security Technologies twierdzi, że znalazła nowe błędy w przeglądarce Internet Explorer. Atak można przeprowadzić na "trzy lub cztery" sposoby, ale żeby się powiódł, należy skłonić użytkownika przeglądarki do kliknięcia w odpowiednio spreparowany link.

Znalezione błędy ponoć same w sobie nie są groźne, ale kiedy połączy się je w całość, atakujący może przeglądać pliki na komputerze użytkownika. Jeśli to prawda, potwierdzi się popularny żart, że:

"Internet Explorer to program do przeglądania Internetu z komputera użytkownika. I na odwrót."

Core Security Technologies ma zaprezentować znalezione przez siebie błędy 2 lutego, na konferencji BlackHat. Microsoft jak na razie odmawia komentarza w tej sprawie.

źródło: niebezpiecznik


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Sony Ericsson Vivaz.Sony Ericsson Vivaz nawiązuje do modelu Xperia X10 zaprezentowanego w listopadzie 2009 i jest drugim modelem w nowej rodzinie telefonów skupionych wokół idei: "communication entertainment" (komunikacja i rozrywka).Z telefonem Sony Ericsson Vivaz komunikacja w istocie staje się rozrywką. Dzięki wysokiej jakości wideo HD (high definition) użytkownicy mogą nagrywać i odtwarzać swoje najlepsze filmy wykorzystując przy tym najnowsze technologie rejestrowania w trybie wideo oraz funkcje służące do dzielenia się zasobami.

* Funkcja Capture - będziesz mógł nagrywać na wideo spontaniczne chwile i utrwalać wspomnienia w jakości HD. Niezwykła wyrazistość, jaką zapewnia wysoka rozdzielczość, pozwoli Ci uzyskać efekt "real-life". Dedykowany przycisk wideo pozwali nagrać doskonały film za każdym razem w dowolnej chwili, gdyż funkcja auto focus jest przez cały czas aktywna.
* Funkcja View - będziesz mógł oglądać materiały wideo na panelu "stand-by" na wyświetlaczu o przekątnej 3.2 cala lub w Internecie poprzez Wi-Fi.
* Funkcja Share - będziesz mógł przesyłać nagrania poprzez Wi-Fi do portalu YouTube oraz Picasa w wysokiej rozdzielczości, jednocześnie korzystając z innych funkcji telefonu.

Otwarta platforma pozwala także na personalizowanie doświadczenia użytkownika w dziedzinie rozrywki poprzez pobieranie wspaniałych aplikacji z areny PlayNow oraz z portalu Symbian Developer Community (środowisko programistów Symbiana).

"Mamy ostatnio w Internecie do czynienia z prawdziwą eksplozją treści tworzonych przez użytkowników, a zwłaszcza materiałów wideo", powiedział Leonard Hoornik, Head of Marketing w Sony Ericsson. "Model Sony Ericsson Vivaz jest przykładem na to, że stworzyliśmy telefon, dzięki któremu łatwo jest filmować życie w wysokiej rozdzielczości wideo, a następnie przenosić tę osobistą twórczość do sieci i pokazywać ją światu. Telefon Sony Ericsson Vivaz oferuje piękno wewnątrz i na zewnątrz, przekazując otwarte i intuicyjne doświadczenie użytkownika, które pozwoli odbiorcom utrwalać, oglądać i pokazywać życie i spontaniczne chwile w jakości HD."Sony Ericsson Vivaz opracowany został na podstawie nowej filozofii projektowania opartej na anatomicznych liniach, która po raz pierwszy została wprowadzona wraz z modelem Xperia X10, a odtąd stanie się stałym elementem oferty Sony Ericsson. Telefon Sony Ericsson Vivaz, zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał kształt ludzkiego ciała, a równocześnie zapewniał precyzyjną i angażującą interakcję telefoniczną, jest od razu rozpoznawalny.

Sony Ericsson Vivaz pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2010 roku.

źródło: sony


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Avast! 5.0 został wydany!Czeska firma ALWIL Software wydała nową wersję popularnego programu antywirusowego Avast! 5.0, niestety na razie tylko w wersji angielskiej. Jeśli tylko pojawi się wersja rodzima wrzucimy ją na nasz serwer w celu pobrania i przetestowania nowego programu.Piąta wersja avasta! to sporo zmian już na etapie nazewnictwa i dostępności poszczególnych wersji. Edycja bezpłatna zostaje przemianowana na avast! Free, edycja płatna z kolei to teraz avast! Pro. Pojawia się także nowa, trzecia edycja avast! Internet Security, która w stosunku do wersji Pro zawiera dodatkowe zabezpieczenia w postaci wbudowanego firewalla, modułu antyspamowego oraz antyphishingowego (przeciwko kradzieży danych i tożsamości on-line).

Co nowego w avast! 5.0?

W dużym skrócie, wszystkie wersje mają ten sam, usprawniony i lepiej zoptymalizowany (zwłaszcza dla procesorów wielordzeniowych) silnik antywirusowy. Począwszy od tej wersji avast! oficjalnie obsługuje heurystykę, choć niektóre funkcje tego typu były już obecne w poprzednich wersjach). Dodano też wykrywanie "potencjalnie niechcianych programów". Znacznie poprawiono także interfejs użytkownika - zrezygnowano z dwóch jego odsłon (prostej i zaawansowanej), a nowy jest zdecydowanie bardziej wygodny w obsłudze. W wersji Pro zadebiutował też nowy moduł wirtualizacyjny, który dzięki wirtualizacji poszczególnych procesów pozwala odizolować potencjalnie niebezpieczną aplikację.

Jeśli chodzi o licencjonowanie, to również na tym polu wraz z wersją 5.0 mamy do czynienia ze sporymi zmianami. Na początku warto zaznaczyć, że nowy avast! dla firm będzie dostępny dopiero wraz z wersją 5.1, która będzie obsługiwać centralne zarządzanie na wszystkich komputerach za pomocą narzędzia ADNM. avast! Pro oraz avast! Internet Security będą sprzedawane tradycyjnie również w licencjach wielostanowiskowych, ale zmienia się liczba stanowisk - w sprzedaży będą pakiety 1, 3, 5 i 10 stanowiskowe, a więc jeśli użytkownik będzie potrzebował dwóch licencji, konieczny będzie zakup pakietu na trzy stanowiska (lub oczywiście dwóch pojedyńczych licencji, ale będzie to mniej opłacalne). Niewykorzystany okres próbny nie będzie doliczany do okresu ważności abonamentu jak do tej pory, poza tym czas na testy ulegnie skróceniu z 60 do 30 dni.

źródło: ALWIL Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google zapowiada kolejną wersję Androida.Firma Google pracuje nad aktualizacją swojego systemu operacyjnego dla smartphone-ów. W ten sposób przygotowuje się do starcia z innym gigantem - Microsoftem, który wkrótce wyda swój nowy Windows Mobile 7. Co prawda nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakie zmiany znajdą się w następnej wersji Androida, ale znana jest już jej nazwa.

Prezentujemy Androida działającego w telefonie G2-T-Mobile.Erick Tseng, Senior Product Manager, odpowiedzialny za rozwój systemu Android, udzielił wywiadu dla serwisu Engadget, w którym opowiada o następnej wersji systemu Google-a. Według jego informacji aktualizacja oprogramowania będzie nosić nazwę Froyo, co ma być skrótem od Mrożony Jogurt (Frozen Yoghurt). Jak dotąd, Google wszystkim edycjom swojego systemu nadaje żartobliwe, kulinarne nazwy. Był już Cupcake (wersja 1.5), Pączek (1.6) i Ekler (2.0/2.1).

Niestety, Tseng nie podał informacji na temat zmian, jakie pojawią się w kolejnej wersji Androida ani daty jego wprowadzenia. Google ma jeszcze trochę czasu, bowiem planowana na koniec tego roku premiera systemu Windows Mobile 7 zostanie najprawdopodobniej przesunięta na styczeń 2011 r. Wtedy też - jak przypuszczają analitycy - dojdzie do starcia między Microsoftem a Google o panowanie na rynku z oprogramowaniem dla smartphone-ów.

Ostatnia aktualizacja systemu miała miejsce w październiku zeszłego roku. Wprowadzono wtedy m.in. wsparcie dla HTML5 i Microsoft Exchange, nową listę kontaktów, a także poprawki w wyświetlaniu wirtualnej klawiatury. Jakie nowości powinny pojawić się w kolejnej aktualizacji Androida?

źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Tegra 2 platforma Nvidii zaprezentowana na CES 2010.Nvidia zaprezentowała na CES 2010 drugą generację układów Tegra. Platforma Tegra 2 przeznaczona jest do montażu w urządzeniach mobilnych wyposażonych w ekrany o przekątnej 5 - 15 cali. Jak przekonuje producent nowe układy niemal czterokrotnie przewyższają wydajnością pierwszą generację Tegry.Dzięki układom Tegra Nvidia chce udostępnić posiadaczom niewielkich przenośnych urządzeń więcej mocy obliczeniowej, aby oprócz łączenia się z Internetem mogli oni również pograć w gry i odtwarzać wideo w rozdzielczości HD. Premiera technologii miała miejsce na targach Computex 2008 - rok później pokazano już kilkanaście prototypów smartbooków, w których ją zastosowano.

Jednym z najbardziej znanych urządzeń z Tegrą na pokładzie jest przenośny odtwarzacz multimedialny Microsoft Zune.

Tegra 2 - znaczący wzrost wydajności

Najważniejszą cechą nowej Tegry, jak podkreśla Nvidia, jest osiem niezależnych procesorów - wśród nich znajduje się układ ARM Cortex-A9, dwurdzeniowa jednostka wykonana w 40-nanometrowym procesie produkcyjnym. Oprócz tego Tegra 2 zawiera rdzeń graficzny GeForce oraz inne, niezależne procesory przeznaczone do odrębnych zadań (np. dekodowania wideo).

Zastosowanie niezależnie od siebie pracujących rdzeni obliczeniowych ma pomóc w wydłużeniu czasu pracy urządzenia. Na potwierdzenie tych zapowiedzi producent przedstawił wyniki testów platformy w tablecie o ekranie 5" - urządzenie testowe pracowało przez 140 godzin odtwarzając muzykę i przez 16 godzin wyświetlając filmy w wysokiej rozdzielczości. Tegra 2 obsłuży dotykowe, trójwymiarowe interfejsy użytkownika; wspiera też Adobe Flash Playera.

Przedstawiciele Nvidii i Centrum Innowacji Verizon Wireless LTE zaprezentowali również w trakcie CES nową wersję tabletu Innovative Converged Devices o nazwie Ultra (jego prototyp, korzystający z platformy Tegra, pokazano w 2009 r.). Nowe urządzenie wyposażone było oczywiście w układ Tegra 2 oraz modem bezprzewodowy 4G.

W pierwszej połowie 2010 r. ma nastąpić wysyp urządzeń zbudowanych w oparciu o Tegrę 2. Powinny się w tym gronie znaleźć przede wszystkim tanie laptopy - smartbooki i tablety.

Nowa generacja Tegry może zaostrzyć konkurencję między Nvidią a Intelem w segmencie tanich laptopów. Ta nisza rynkowa jest obecnie zdominowana przez netbooki, z których większość pracuje w oparciu o procesory Intel Atom i pod kontrolą systemów operacyjnych Windows XP lub Windows 7. Urządzenia z Tegrą zwykle wyposażane są w system Linux, gdyż systemy Microsoftu (nie licząc wysłużonego Windows CE) nie obsługują architektury ARM.

źródło: cesweb.org


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowosci Samsunga na CES w Las Vegas.Podczas targów CES w Las Vegas Samsung zaprezentował wiele nowych, ciekawych produktów. Wśród nich znalazł się zestaw kina domowego 3D, LED TV z ekranem grubości ołówka oraz czytniki e-booków.Zestaw kina domowego 3D składa się z wysokiej rozdzielczości telewizora 3D, odtwarzacza Blu-ray BD-C6900 oraz systemu audio. Całość trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Samsung zaprezentował także najcieńszy w historii LED TV. Telewizor LED9000 ma jedynie 7,6 mm grubości.

źródło: techcrunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nexus One od GoogleNa zwołanej wczoraj wieczorem konferencji prasowej, Google oficjalnie zaprezentował telefon Nexus One - urządzenie przygotowane przez HTC, wznoszące platformę Android na wyższy poziom.

Nexus One, był zdecydowanie gwiazdą wieczoru, ale spotkanie zaczęto od statystyk - platforma Android jest obecna w tej chwili na dwudziestu urządzeniach, które dostępne są w 59 sieciach komórkowych w 48 krajach. Androida przetłumaczono już na 19 języków. Ale do rzeczy.

Smartfon Nexus One został zaprojektowany w bliskiej współpracy z firmą HTC, dlatego jednym z gości jest prezes HTC - Peter Chou. - Kilka lat temu ujawniliśmy nasze pierwsze produkty z Androidem. To jest jednak jeden z najlepiej zaprojektowanych telefonów przez HTC w całej historii. Zamknięty jest w estetycznej obudowie i posiada 3,7-calowy ekran dotykowy AMOLED oraz procesor Snapdragon 1 GHz - mówi Chou.

dalsza część artykułu.

zobacz zdjęcia Nexus One

źródło: chip


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.5.7Mozilla wydała wersję 3.5.7 przeglądarki Firefox.

W Firefoksie 3.5.7 wprowadzono następujące zmiany:

* Naprawiono dość powszechny problem ze stabilnością.
* Naprawiono problem związany ze sposobem oferowania aktualizacji użytkownikom.

Prosimy zajrzeć na pełną listę zmian w obecnej wersji, która jest dostępna pod tym adresem

Pobierz nową wersję Mozilla Firefox 3.5.7

źródło: Mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 292 [293] 294 ... 300 301 302 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-11-21
USD 3,7829 -0,19%
EUR 4,3070 -0,56%
CHF 3,8029 -0,37%
GBP 4,8353 -0,60%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Tesla: powstanie Gigafactory 3 w Szanghaju.
Napisane przez Pawel
( 21.11.2018 07:09 )

 · Polsat Games już nadaje .
Napisane przez Pawel
( 20.11.2018 06:05 )

 · Korzystasz z Google Docs? Nowy system skrótów pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu.
Napisane przez Pawel
( 19.11.2018 08:02 )

 · OpenJDK zmieni adres
Napisane przez Pawel
( 16.11.2018 05:00 )

 · Orlen pozwala zapłacić za paliwo aplikacją. Orlen Pay już działa
Napisane przez Pawel
( 15.11.2018 07:59 )

 · Mroczna Warszawa i jej mieszkańcy. "Ślepnąc od świateł" w HBO, cały sezon od razu w HBO GO
Napisane przez Pawel
( 14.11.2018 07:57 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
2 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
3 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
4 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)
5 . Urząd Patentowy chce stworzyć bazę polskiej własności intelektualnej
(29.09.2018)
6 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
7 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
8 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
9 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
10 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.