Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Skype na ekranie telewizora!Komunikator Skype będzie wkrótce dostępny w wybranych telewizorach LG i Panasonic.

Jak informuje na swoich stronach Skype, w ciągu kilku miesięcy zostanie udostępniona specjalna wersja klienta, którą właściciele telewizorów LG i Panasonic będą mogli pobrać i uruchomić na swoim telewizorze. Osoby chcące skorzystać z technologii będą musiały zaopatrzyć się w specjalne, dedykowane kamery HD wyposażone w mikrofon, które pozwolą na prowadzenie rozmów bez potrzeby zbytniego zbliżania się do ekranu. Skype zaleca użytkownikom podłączenie swoich telewizorów do sieci łączem szerokopasmowym o przepustowości co najmniej 1 Mb/s.Nowa usługa powinna być dostępna wiosną, wtedy też prawdopodobnie ruszy sprzedaż specjalnych kamer przeznaczonych do współpracy z telewizorami LG i Panasonic. Zainteresowani mogą śledzić postęp prac nad technologią na Twitterze.

źródło: skype


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Lustrzanka od Sony A450.W przyszłym miesiącu w sprzedaży powinna pojawić się najnowsza amatorska lustrzanka Sony nosząca oznaczenie DSLR-A450. Urządzenie, które pozwala na wykonywanie 14-megapikselowych zdjęć, to nieco okrojona wersja modelu A550.

Sony DSLR-A450 to cyfrowa uniwersalna amatorska lustrzanka średniej klasy. Jest to nieco okrojona wersja zaprezentowanego pod koniec sierpnia ubiegłego roku modelu A550 (wówczas japońska firma przedstawiła również modele A500 i A850), od którego różni się między innymi brakiem technologii Quick AF (szybki system ustawiania ostrości w trybie Live View) oraz gorszym wyświetlaczem (mniejsza przekątna wynosząca 2,7 cala, gorsza rozdzielczość na poziomie 230 tys. pikseli, brak możliwości odchylania). Cechuje się w zamian za to mniejszymi gabarytami (głębokość została "uszczuplona" o 3 milimetry), niższą o blisko 80 gramów wagą oraz większą wydajnością akumulatora, który pozwala na wykonywanie około 1050 zdjęć.

Nowość korzysta z procesora obrazu BIONZ i 14,2-megapikselowej matrycy Exmor CMOS o rozmiarze APS-C (23,4 mm x 15,6 mm) oraz oferuje pokrywający 95% kadru wizjer optyczny i funkcję ręcznego nastawiania ostrości w trybie podglądu na żywo.

dalsza część artykułu.

źródło: sony.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Dubaj otworzył najwyższy budynek na świecie!Najwyższy budynek świata otwarty. Znajduje się w Dubaju. Ma 169 pięter i jak ogłoszono podczas jego uroczystego otwarcia ma 828 metrów, a nie 818, jak podawano wcześniej. Wart jest 1,5 miliarda dolarów. Ekonomiści spekulują, że najwyższa budowla globu może okazać się również ogromną biznesową porażką.

Uroczyste otwarcie drapacza chmur odbyło się o godzinie 17. czasu polskiego i uczestniczyło w nim 60 tys. gości.

Wieża Dubaju
"Wysokość: 828 metrów
Pow. użyt.: 330 tys. m2
Koszt: 1,5 mld dol."


Wieżowiec początkowo miał nazywać się Burj Dubai, czyli "Wieży Dubaju". Szejk Dubaju w przemówieniu podczas otwarcia zmienił jednak nazwę wieży na Burj Khalifa - na cześć władcy emiratu Abu Zabi, szejka Chalify ibn Zajeda an-Nahajana. Jest on jednocześnie prezydentem federacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Emirat Abu Zabi przyszedł z pomocą Dubajowi, zmagającemu się z trudnościami finansowymi.

Luksusowe mieszkania, meczet i basen

Drapacz chmur, którego budowa rozpoczęła się cztery lata temu, jest o ponad 300 m wyższy od dotychczasowego rekordzisty budynku Taipei 101 na Tajwanie. Jego wzniesienie kosztowało ok 1,5 mld dolarów, a przy budowie pracowało ponad 12 tysięcy ludzi.

Powierzchnia użytkowa kolosa to ponad 330 tys. m2. Aż 40 tys. m2 zajmują korytarze i klatki schodowe. Wewnątrz znajduje się 900 luksusowych mieszkań (niektóre z nich zostały zaprojektowane przez Giorgio Armaniego), a także basen i meczet. 37 pięter zajmuje centrum handlowe, 150 restauracji i 1,200 sklepów. W wieżowcu znajduje się także także meczet, olimpijskiej wielkości lodowisko i ośrodek narciarski, park gier tematycznych i ogromny KidZania – wioska dla dzieci

Do budowy kolosa wykorzystano m.in. 330 tys. m szesc. betonu, 103 tys. m szesc. szkła i wiele tysięcy ton stali. Pusty budynek waży 500 tys. ton. Jego iglicę widać z odległości 95 kilometrów. Najwyższy na świecie drapacz chmur przekracza kilka stref klimatycznych. Temperatura na wierzchołku budynku będzie średnio o 10 stopni niższa, niż na ziemi.

Wieżowiec będzie jest jedną z budowli nowej gigantycznej dzielnicy Downtown Burj Dubai, która ma kosztować 20 mld dol. W ramach projektu powstanie także największe - zdaniem inwestora - centrum handlowe świata Dubai Mall oraz 30 tys. mieszkań.

Będzie kołysał się na wietrze

Architekci wieżowca nazwali go przed otwarciem "światową ikona budownictwa". Są pewni, że dzięki rozwojowi techniki, którą zastosowano podczas budowy wieżowca, w przyszłości będzie możliwe wznoszenie jeszcze wyższych budynków. - Wiele się nauczyliśmy przy tym projekcie i wiemy już na pewno, że jest możliwe przejść na jeszcze wyższy poziom - mówił telewizji CNN architekt William F. Baker.

Jak informuje CNN, budynek będzie kołysał się na wietrze, ale został skonstruowany tak, że osoby się w nim znajdujące nie będą tego czuć. Budynek jest sharmonizowany z ruchami wiatru tak jak instrument muzyczny. Dlatego drapacz chmur wygląda, jak odwrócony sopel. Taki kształt ma pomóc zmniejszyć naprężenia. Rozszerzający się u podstawy kształt wieży ma z kolei zredukować prędkość wiatru na poziomie gruntu.

Specjaliści podkreślają jednak słabe strony konstrukcji. - Jeśli spojrzeć na to praktycznie, to jest naprawdę bardzo zły pomysł. Wieżowiec wykorzystuje tyle energii elektrycznej, co niejedno miasto. Poza tym górne 30-40 pieter jest tak małych, że nie nadają się do niczego oprócz magazynów i przechowywania. Jeśli Dubaj chciał mieć małe magazyny 800 metrów nad ziemią, to mu się udało – krytykował budowlę Jim Krane, autor "City of Gold: Dubai and the Dream of Capitalism".

źródło: tvn24


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Centra danych i ich rozwój w nowym roku.Wielu analityków zastanawia się, w jaki sposób w 2010 roku będą ewoluować centra danych, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę wydarzenia i rozwój poszczególnych technologii data centers w roku ubiegłym. Często powtarzają się tutaj trzy tematy: architektura sieci komputerowych, FCoE i przejęcie 3Com przez HP.

Analitycy przewidują, że Hewlett-Packard po przejęciu w listopadzie zeszłego roku firmy 3Com wzmocni swoją pozycję na rynku produktów sieciowych na tyle, że zagrozi w wielu jego segmentach dominacji Cisco. Warto przypomnieć, że HP musiał na ten cel wyłożyć 2,7 mld USD, co stanowiło istotne obciążenie finansów tej firmy w 2009 r.

Tak więc po 30 latach istnienia firmy 3Com będziemy się musieli przyzwyczaić, że przestaje ona funkcjonować jako samodzielny byt biznesowy. Jednak w opinii wielu specjalistów użytkownicy powinni się raczej cieszyć niż martwić z faktu przejęcia 3Com przez HP, gdyż rywalizacja Cisco z połączonymi siłami inżynierów HP/3Com może spowodować, że ceny wielu produktów sieciowych znacznie spadną.

W 2009 r. wiele firm zdecydowało się postawić na technologię FCoE. To ważne, ponieważ jest to rozwiązanie, dzięki któremu w centrach danych można budować konwergentne sieci komputerowe 10 Gb/s, które świadczą swe usługi standardowym aplikacjom, obsługując jednocześnie systemy pamięci masowych. Wydaje się to też świadczyć o tym, że FCoE wygrywa rywalizację z technologią iSCSI, chociaż ta ostatnia ma również sporo zalet, dzięki którym wiele firm będzie optować właśnie za nią. Tak czy inaczej, w minionym roku FCoE uzyskał przewagę nad iSCSI. Przyszłość pokaże, jak się skończy ta rywalizacja.

Jeśli chodzi o zmianę architektury sieci komputerowych, to można tu zaobserwować tendencję do projektowania sieci składających się z dwóch warstw, a nie z trzech, do czego się przyzwyczailiśmy. Obowiązujący do tej pory model (w którym można było wyraźnie wyodrębnić trzy warstwy: rdzeń, agregowanie i obrzeże) przestaje obowiązywać.

Dzięki pojawieniu się nowych technologii sieciowych (dotyczy to tak coraz szybszego sprzętu, jak i nowych rozwiązań w obszarze oprogramowania), warstwa agregowania kurczy się lub wręcz zanika i sieć składa się coraz częściej tylko z dwóch warstw: warstwy rdzenia i warstwy obrzeża.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Intel Core i5 661Testujemy pierwszy procesor wykonany w technologii 32 nm i pierwszy posiadający zintegrowany układ graficzny. Intel Core i5 661 jest bardzo szybki, a zintegrowana grafika wypada dobrze. To cieszy, bo na płytach głównych będzie mniej komponentów, a co za tym idzie powinny być tańsze.

Proces integrowania w procesorze coraz większej ilości komponentów trwa od kilku lat. Zapoczątkowało go AMD w 1999 przenosząc do procesora kontroler pamięci. Zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę, przez pewien czas procesory AMD pod względem wydajności królowały nam układami konkurencji. Na podobny krok Intel zdecydował się dopiero w roku 2008 w układzie Nehalem. Kolejny krok także należał do Intela - w procesorach Lynnfield (Core i 5 i seria 800 Core i7) umieszczono dodatkowo nie tylko mostek północny z kontrolerem pamięci, ale także kontroler magistrali PCI-Express obsługujący 16 linii PCI-E. Testowany przez nas model Core i5 661 znany pod kodową nazwą Clarkdale, ma ponadto zintegrowany układ graficzny.

Jak zintegrowano CPU i GPUJako pokazuje historia, niektóre z rozwiązań technologicznych stosowanych przez Intela są bardzo proste, ale za to okazują się być niesamowicie sprawne podczas działania. Tak było kilka lat temu gdy pojawiły się pierwsze procesory czterordzeniowe: w wykonaniu Intela były to dwa układy dwurdzeniowe zintegrowane w jednej obudowie, podczas gdy AMD stworzyło układ prawdziwie czterordzeniowy. I cóż z tego, jeśli procesory intelowskie Core 2 Quad górowały na pierwszymi Phenomami właściwie pod każdym względem?

>> dalsza część artykułu

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Życzenia Noworoczne!

Życzenia Noworoczne!W Nowym Roku życzę Ci pomyślności, potęgi miłości, siły młodości, samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil.


Ps. A sobie udanego odpoczynku w tatrach i śniegu, śniegu, śniegu a potem
jazdy, jazdy, jazdy oczywiście na nartach

Administrator


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Standard HDMI 1.4 będzie wspierał technologię 3DKonsorcjum HDMI zapowiedziało, że opracowywany właśnie nowy standard przesyłania obrazu za pośrednictwem HDMI będzie wspierał technologię 3D.

HDMI to złącze powszechnie używane do przesyłania wideo wysokiej rozdzielczości z urządzeń zewnętrznych, jak na przykład dekodery czy odtwarzacze Blu-ray, do telewizorów. Obecnie używany standard oznaczony 1.3 zapewnia doskonałą jakość obrazu wyświetlanego na telewizorach Full HD. Niestety nie oferuje on jednak przesyłania obrazu w technologii 3D, która powoli wkracza na rynek domowego sprzętu elektronicznego.

Do tej pory aby obejrzeć film w 3D musieliśmy wybrać się do kina. W dodatku repertuary nigdy nie pękały od filmów wykorzystujących tę właśnie technologię. Film taki był raczej wydarzeniem niż czymś powszechnym. W chwili obecnej nadal tak jest, ale obserwując prace paru firm można mięć nadzieję, że w przeciągu kilku lat technologia 3D będzie dostępna dla każdego.

Sony zapowiedziało ostatnio, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2010 roku w RPA będą transmitowane zarówno w 2D jak i 3D. Oczywiście będzie to dopiero transmisja testowa ale wyobraźcie sobie emocje jakie będziemy przeżywali podczas oglądania meczu w trójwymiarze. Samsung natomiast ma zaprezentować swój pierwszy telewizor 3D podczas Consumer Electronics Show 2010, które odbędą się w styczniu w Las Vegas. Podobne wyświetlacze Sony zaprezentowało już wcześniej w tym roku. Oczywiście w chwili obecnej ich ceny znacznie przekraczają budżet przeciętnego Kowalskiego ale w przeciągu kilku następnych lat mogą się znaleźć w jego zasięgu.

"Rynek 3D dopiero powstaje ale dostrzegamy tempo w jakim się rozwija" - powiedział Steve Venuti, prezes konsorcjum HDMI. Dodał, że zastosowanie nowego formatu umożliwi wysokiej jakości, bezpieczną transmisję obrazów z wykorzystaniem technologii 3D. Nie podano konkretnej daty kiedy HDMI 1.4 ma zostać wprowadzone.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Czy to możliwe ? Ludzie staną się żywymi bateriami.Vladimir Leonov i Ruud Vullers z Centrum Interuniwersytetu Mikroelektroniki w Belgii, poświęcili się przyszłej pracy i wymyślili ambitne urządzenie "energy harvastera czytaj.: żniwiarza energii ciepła" - urządzenie, które w zasadzie zamienia ludzi w żywe chodzące baterie. Badania na razie są prowadzone pod kątem małych urządzeń takich jak iPody czy telefony komórkowe które nigdy nie traciły by energii czyli de facto, moglibyśmy zapomnieć już wyjeżdżając na wakacje czy ferie o zasilaczu ładującym nasze urządzenie istne perpetum mobile.

Naukowcy wyjaśniają, ciepło ciała dostarczane jest do zasilacza za pomocą paska, które np.: pobierane jest z czoła, powiedzmy, że z opaski umieszczonej na naszej głowie. Stamtąd, pobierana jest energia, która następnie zamieniana jest na energię elektryczną stosowaną dla urządzeń. Kto by pomyślał że połączenie homeostazy i elektroniki może być tak piękne.Kiedy ciało wydziela ciepło podczas homeostazy, proces ten zwykle utrzymuje stałą temperaturę ciała, nachylenie jest tworzone z otaczającym powietrzem (ciepło wychodzące z ciała, coraz bardziej oziębia się podróżując daleko od skóry). Specjalna elektronika znana jako stosy termoelektryczne może wykorzystać to nachylenie i dokonać zamiany energii w elektryczność.Naukowcy zaprezentowali elektrokardiogram w skrócie (ECG) umieszczony w stylowej ładnej koszuli pod krawatem utrzymujący monitoring organów ciała i to wszystko bez jakiejkolwiek potrzeby użycia baterii.

Dla tych, którzy nie lubią nosić opasek na czoło, naukowcy zaprezentowali mały gadżet, który posłużył jako żniwiarz energii ciepła i stylowy szykowny zegarek.

Niestety minusem jest to, że energia pozyskiwana z ludzkiego ciała nie jest bardzo wydajna. Więc pozostaje jedno z dwóch albo twoja armia robotów będzie używała zasilania o skrajnie niskim napięciu albo będziesz potrzebował wielu ludzi aby zasilić je odpowiednią energią. Naukowcy pracują nad rozwojem urządzeń (ULV - Ultra Low Voltage) wykorzystujących małe ilości energii wyciskając z nich wszystko co się da. Dlaczego nie używać malutkich baterii zamiast drogich termo-elektrycznych. Ponieważ jest to po prostu staromodne, oczywiście ale przynajmniej jest to dobry tok myślenia wybrany przez naukowców.

Więcej na ten temat możesz znaleźć w raporcie sporządzonym przez Czasopismo Journal of Renewable and Sustainable Energy traktującej o energii odnawialnej.

Pomysł zbierania z pola kinetycznego i cieplnej energii odpadowej wyprodukowanej z ludzkiego ciała nie jest niczym nowym. Od ponad stulecia są stosowane nakręcane automatycznie zegarki ładowane ruchem ludzkiej ręki bez potrzeby używania baterii mowa tutaj o ludzkiej ręce do nakręcania zegarka. Naukowcy aktualnie badają te zjawiska kładąc nacisk na podobnej idei pozyskania energii, uzyskiwanej dla urządzeń elektronicznych z ruchów bioder, butów a raczej czujników użytych w podeszwach i potencjalnie z plecaków. Armia patrzy i szuka możliwości użycia takich piezoelektrycznych generatorów w następnym pokoleniu pakunków by wesprzeć sile żołnierzy stosujących technologię ULV i zastosowaną przez nich elektronikę. Naukowcy nawet wymyślili drobne generatory krwiobiegu zbierającą energię kinetyczną krwiobiegu by zasilić nanoelektronikę.

źródło: jrse.aip.org


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!Wesołych i spokojnych świat Bożego Narodzenia góry prezentów, szalonego sylwestra i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy administracja e-portalu MRT.PL


Obejrzyj świąteczną galerię
.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Avatar debiutuje w kinach już od 25 grudniaNajwiększy budżet w historii kina. Przełomowa technologia wynaleziona na potrzeby filmu. Reżyser megaloman, którego ostatni hit zdobył 11 Oscarów i dotychczas nie pobity rekord boxoffice'u. "Avatar" w pierwszy weekend zarobił ponad 230 milionów dolarów, u nas zadebiutuje 25 grudnia.W pierwszy weekend wyświetlania "Avatar" zarobił w Stanach 73 miliony dolarów (a pojawiają się głosy, że tylko gwałtowne śnieżyce powstrzymały kinomanów przed podwyższeniem tego wyniku), a na całym świecie 232 miliony. To prawie zwróciło 20th Century Fox i Jamesowi Cameronowi wyłożone na film pieniądze, jeśli wierzyć oficjalnym danym oczywiście. Wytwórnia przyznaje się do budżetu rzędu 250 mln dolarów, jednak część źródeł mówi o sumie nawet 400 milionów. Znając perfekcjonizm Jamesa Camerona, jego fascynację technologicznymi nowinkami i bardzo drogimi zabawkami oraz tendencję do przekraczania budżetów, ta liczba wcale nie jest tak nieprawdopodobna.

To pierwszy pełnometrażowy kinowy film Jamesa Camerona od czasu "Titanica", (który kosztował 200 milionów, a zarobił 1,8 miliarda) i oczekiwania były ogromne. Podsycał je od roku sam reżyser, mówiąc o swoim najnowszym dziele jako o przełomie w kinematografii i doświadczeniu z niczym nie porównywalnym. Kopie "Avatara" były strzeżone niczym złoto w Ford Knox - do tego stopnia, że część kin miało problemy z odtworzeniem trójwymiarowej wersji, mimo posiadania oryginalnych kodów do zabezpieczeń.

"Avatar" zrewolucjonizuje kino?

Reżyser dopieszczał swój film przez cztery lata. Na jego potrzeby wynaleziono specjalną nową technikę filmowania w 3D, którą Cameron nazwał e-motion capture. Dotychczas kamera rejestrowała ruchy aktorów, które potem przetwarzano tworząc postacie wirtualne. Reżyser zapewnia, że nowa technologia pozwala kamerze skupić się na oczach aktora, co pozwala animować nie tylko ich ruchy, ale i emocje.

Cameron planował zrobić "Avatara" tuż po "Titanicu", ale ówczesna technologia nie była dostatecznie zaawansowana, żeby pozwolić mu zrealizować wszystkie pomysły. Podobno dopiero całkowicie wirtualna postać Golluma z "Władcy Pierścieni" przekonała reżysera, że pora opuścić morskie głębiny, gdzie od dwunastu lat kręcił filmy dokumentalne, i ponownie porwać się na coś większego.

Od "Piranii 2" do "Avatara"

Nie po raz pierwszy film Camerona oferuje dużym dzieciom zabawki, których nikt nigdy wcześniej im nie pokazał. Zaczynał w 1981 roku od wyreżyserowania "Piranii 2", filmu, którego budżet, obsada i scenariusz ledwo kwalifikowały go do kategorii kina klasy B. Jednak już następny film – "Terminator" - okazał się ogromnym hitem, który wykreował nie tylko Camerona, ale i obecnego gubernatora Kalifornii. Potem wytwórnie dawały Cameronowi wolną rękę, co zwykle - poza jednym wyjątkiem, "Otchłani" z 1989 roku - skutkowało rewelacyjnymi wynikami finansowymi.

W "Obcym 2" dał Sigourney Weaver karabin większy od niej samej i urządził jatkę w stacji kosmicznej. W "Prawdziwych kłamstwach" i "Terminatorze 2" ponownie dał się wykazać Arnoldowi Schwarzeneggerowi. Wreszcie w "Titanicu" zatopił legendarny statek oraz Leonardo di Caprio, za co zgarnął 11 Oscarów, kosmiczne zyski i przydomek "Król świata".

Piękne, acz banalne?

"Avatar" ma być ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery. Krytycy zwracają uwagę, że o ile warstwa wizualna jest olśniewająca, wbijająca w fotel i rzeczywiście przełomowa, to jedyną rzeczą, na której Cameron zaoszczędził, był scenariusz. "Kosmiczna Pocahontas", "Tańczący z Avatarami", "naiwna mieszanka militarystycznego s-f, ekologicznej opowiastki i międzygatunkowego romansu", "wrażenie jak po kwasowym tripie, ale historię słyszeliśmy już tysiąc razy" – czytamy w zagranicznych recenzjach.

Nie pozostaje nam nic innego jak wyrobić sobie własną opinie na temat Avatara i wybrać się do kina!

źródło: tvn24


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 293 [294] 295 ... 300 301 302 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-11-21
USD 3,7829 -0,19%
EUR 4,3070 -0,56%
CHF 3,8029 -0,37%
GBP 4,8353 -0,60%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Tesla: powstanie Gigafactory 3 w Szanghaju.
Napisane przez Pawel
( 21.11.2018 07:09 )

 · Polsat Games już nadaje .
Napisane przez Pawel
( 20.11.2018 06:05 )

 · Korzystasz z Google Docs? Nowy system skrótów pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu.
Napisane przez Pawel
( 19.11.2018 08:02 )

 · OpenJDK zmieni adres
Napisane przez Pawel
( 16.11.2018 05:00 )

 · Orlen pozwala zapłacić za paliwo aplikacją. Orlen Pay już działa
Napisane przez Pawel
( 15.11.2018 07:59 )

 · Mroczna Warszawa i jej mieszkańcy. "Ślepnąc od świateł" w HBO, cały sezon od razu w HBO GO
Napisane przez Pawel
( 14.11.2018 07:57 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
2 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
3 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
4 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)
5 . Urząd Patentowy chce stworzyć bazę polskiej własności intelektualnej
(29.09.2018)
6 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
7 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
8 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
9 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
10 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.