Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Uwaga na fałszywe antwirusy które zamulają skanery AVWedług raportu Anti-Phishing Working Group, obejmującego pierwsze półrocze br., fałszywe programy antywirusowe mnożą się w takim tempie, że mogą ograniczyć możliwości wykrywania malware przez skanery AV wykorzystujące sygnatury.

Według danych APGW w pierwszym półrocze br. wykryto 485 tys. próbek fałszywego oprogramowania antywirusowego, pięciokrotnie więcej niż w całym roku 2008.

Powodem pojawienia się tak dużej liczby tego typu kodów złośliwych jest polimorfizm, stara technika polegająca na zmianie w binarnej "sumie kontrolnej" każdej kopii malware. Ta metoda znacznie utrudnia wykrywanie takich programów przez antywirusy.

Podstawowym celem wprowadzania wielu wariantów tego samego wirusa jest uniknięcie wykrycia przez programy antywirusowe wykorzystujące sygnatury. Wykorzystanie analizy behawioralnej ma ograniczone zastosowanie w tego typu malware, ponieważ same programy nie wykazują w komputerze złośliwych działań, innych niż wyświetlanie fałszywych informacji.

Podane liczby to tylko pewien procent rzeczywistego rozmiaru zjawiska. Fałszywe antywirusy mogą być trudne do przechwycenia metodami heurystycznymi, ponieważ często są chętnie instalowane przez użytkowników, którzy, biorąc te programy za prawdziwe, omijają systemy zabezpieczeń takie jak Vista UAC (User Account Control).

W innym miejscu opublikowanego raportu, APWG podaje, iż liczba zainfekowanych pecetów wzrosła w drugim kwartale br. o 66 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku 2008, osiągając 11,9 milionów. W tej liczbie są wszystkie typy malware, w tym fałszywe antywirusy, które stanowią niewielki procent, pokazują jednak skalę problemu. Liczba komputerów, które zostały zainfekowane jest tak duża, ponieważ użytkownicy nie stosowali żadnej ochrony lub zastosowane oprogramowanie ochronne nie radziło sobie z nowymi malware.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Order Of WarCiekawa strategia opowiadająca o operacjach przeprowadzanych na Froncie Zachodnim i Wschodnim podczas II Wojny Światowej. Oferuje wiele jednostek i niezwykle spektakularne bitwy.

Zobacz zdjęcia!

Order of War to strategia stworzona przez studio Wargaming.net. Firma specjalizuje się w tego typu produkcjach i w przeszłości opracowała już między innymi: Massive Assault oraz Galactic Assault: Prisoner of Power.

Więcej informacji: Order Of War


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowy album Scooter - Under The Radar Over The TopDzisiaj 2 października odbyła się oficjalna premiera nowego albumu niemieckiej formacji Scooter wywodzącej się jeszcze z XX wieku lata '90.Scooter powraca z nowy krążkiem - "Under The Radar Over The Top", który jest kolejnym etapem w ich karierze. Doskonałe teksty H.P. Baxxtera oraz wsparcie Ricka J. Jordana i Michaela Simona dają to, co nazwać można klasyczną formułą Scootera: niepowtarzalne brzmienie, mnóstwo hitów - czyli to co uczyniło ich już legendą muzyki.
Tytuł albumu został zainspirowany przez jeden z artykułów w brytyjskiej prasie o sukcesie zespołu na Wyspach. Pierwszym singlem promującym "UTROTT" jest "J'adore hardcore", energetyczny kawałek z gościnnym udziałem Maddy Julien, wypowiadającej tytuł piosenki w w refrenie.

Muzyka zaprezentowana na krążku nie odstaje od poziomu muzyki elektronicznej do jakiej nas przyzwyczaił Scooter już od ponad dziesięciu lat. Mocne brzmienia z pogranicza hardcore, rave, trance. Na krążku znajdują się takie tytuły jak:

01 Stealth
02 Jadore Hardcore
03 Ti Sento
04 State of Mind
05 Where the beats
06 Bit a bad boy
07 The sound above my hair
08 See your smile
09 Clic clac
10 Second skin
11 Stuck on replay
12 Metropolis

Zapraszam na oficjalną stronę SCOOTER-a.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Security EssentialsMicrosoft udostępnił publicznie finalną wersję swojego nowego programu antywirusowego znanego wcześniej pod nazwą kodową Morro. Microsoft Security Essentials to darmowa aplikacja dla Windows XP SP2, Visty i Windows 7 zwalczająca szkodliwe oprogramowanie, takie jak wirusy, rootkity, trojany czy spyware. Rozwiązanie bazuje na tym samym silniku, co Forefront Client i jest całkowitym zastępstwem wbudowanego w system Windows Defendera, który w momencie instalacji Security Essentials jest odinstalowywany.Program ten to druga już próba dotarcia przez Microsoft do szerokiej grupy użytkowników domowych z oprogramowaniem zabezpieczającym. W przeciwieństwie do raczej nieudanego eksperymentu z Windows Live OneCare, tym razem jednak mamy do czynienia z węższą specjalizacją produktu i oferowaniem go bezpłatnie. Jeśli podejście to okaże się bardziej udane, być może doczekamy się małej rewolucji na rynku programów antywirusowych. Security Essentals pewnością może śmiało konkurować z wieloma płatnymi i darmowymi produktami, pytanie też czy i jak bardzo wpłynie na sprzedaż bardziej rozbudowanych pakietów zabezpieczających - szczególnie, że będzie mógł być integrowany z nowymi komputerami przez dostawców OEM, na których Microsoft ma z pewnością dużo większy wpływ niż inne firmy produkujące oprogramowanie zabezpieczające.

Jest to wersja dla systemu:

*Windows XP 32-bit

Więcej na stronie: Microsoft Security Essential

* Windows Vista/WIN7 32 bit
* Windows Vista/WIN7 64 bit

źródło: microsoft.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Prace modernizacyjne strony zostały zakończone!Prace modernizacyjne strony zostały zakończone!

Chciałbym poinformować użytkowników portalu iż wszystkie prace związane z modernizacją zostały wykonane zgodnie z harmonogramem projektu.

Oddając w Wasze ręce nową wersję serwisu!

Komunikat: z powodu modernizacji serwera oraz wdrożenia nowej wersji serwisu MRT dzisiaj tj. 2009.09.22 w godz. od 21 00 do 04:00 w nocy strona serwisu będzie nie czynna.

Mamy nadzieję, że zmiany które zostały przeprowadzone umożliwią Państwu miłe i bezproblemowe serfowanie po stronie oraz zmiany w kodzie zapewnią w pełni nowoczesną rozrywkę a także bezpieczeństwo.
Większość rzeczy została przeniesiona na nową witrynę, wszystkim użytkownikom polecamy zalogowanie się na swoje konta i dokonanie zmian swoich haseł, zapewni to większy stopień bezpieczeństwa.

Jeśli jakieś rzeczy przysporzą problemów lub trudności lub jakiś element na stronie nie będzie działał poprawnie prosimy o jak najszybszy kontakt z nami:

Kontakt: Napisz do mnie!
Strona WWW: MRT Net ASK

Pozdrawiam
Administrator


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IEEE wreszcie oficjalnie zatwierdziła standard sieci bezprzewodowej 802.11 n.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizacja IEEE wreszcie oficjalnie zatwierdziła standard sieci bezprzewodowej 802.11 n. Prace nad nim trwały od... 2002 r. (wtedy pojawiły się pierwsze szkice specyfikacji). Nowy standard umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z prędkością sięgającą 300 Mb/s (teoretycznie - bo w praktyce transfery są znacznie niższe).

O zatwierdzeniu specyfikacji 802.11 n poinformował w swoim blogu Bruce Kraemer, szef działającej w ramach IEEE grupy roboczej 802.11n Task Group (później wydano również oficjalny komunikat prasowy). O tym, że oficjalnej decyzji w tej sprawie należy spodziewać się w połowie września, było wiadomo od kilku tygodni - pod koniec lipca prace nad standardem zostały formalnie zakończone, a cała dokumentacja została przedstawiona do zatwierdzenia przez Standards Review Committee (RevCom).

Przypomnijmy: standard oznaczony literą "n" jest następcą popularnej obecnie technologii 802.11g (to właśnie ją wykorzystuje zdecydowana większość działających dziś sieci Wi-Fi). Jego główną zaletą ma być znacznie wyższa prędkość przesyłania danych - ma ona sięgnąć 100 Mb/s (w teorii prędkość może być nawet trzykrotnie wyższa, ponieważ nowy standard umożliwia jednoczesne przesyłanie danych wieloma kanałami transmisyjnymi). Przypomnijmy: w 802.11g maksymalna prędkość wynosiła 54 Mb/s. Trzeba jednak pamiętać, że te najwyższe prędkości to wartości "teoretycznie możliwe do osiągnięcia" - tak naprawdę, w realnych zastosowaniach, transfery są zdecydowanie niższe.

Zaletą nowego standardu ma być także większy zasięg sieci - przekraczający 100 m (a na otwartej przestrzeni nawet więcej). Dodajmy, że urządzenia obsługujące nowy standard już od dawna są na rynku - większość producentów sprzętu sieciowego od kilku lat oferuje produkty zgodne z 802.11 n (jednak do tej pory w ich opisach podkreślano, że finalna wersja standardu nie została jeszcze oficjalnie zatwierdzona).

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nie ma pozwolenia na przejęcie Suna przez Oracle.Gdy stało się jasne, że Oracle chce przejąc Suna, konieczne stało się zatwierdzenie transakcji przez europejskich i amerykańskich regulatorów rynku. Urzędnicy z USA wywiązali się ze swego zadania na czas i wyrazili zgodę na przejęcie.

Niestety ich europejscy koledzy z Komisji Europejskiej doszli do wniosku, że transakcja może zagrozić jednemu z projektów finansowanych przez Suna ? bazie danych MySQL ? po czym zadecydowali o rozpoczęciu dodatkowego, szczegółowego postępowania wyjaśniającego, co paradoksalnie może MySQL bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Sun Microsystems, z powodu fatalnych wyników finansowych za dwa ostatnie kwartały, jest zagrożony bankructwem i jedynym ratunkiem dla firmy może być przejęcie jej przez jednego z dużych graczy rynku IT. Oracle, które chce kupić Suna, planuje wpompować w firmę miliony dolarów a także przeprowadzić w niej konieczną restrukturyzację. Jednak rozpoczęte przez KE szczegółowe postępowanie wyjaśniające wiąże korporacji ręce. Z powodu długiego okresu trwania unijnych procedur Oracle może jedynie biernie przyglądać się, jak klienci Suna, niepewni o jego los, przechodzą do konkurencyjnego HP czy IBM. Obniża to wartość spółki i sprawia, że widmo upadłości staje się coraz bardziej realne.

Paradoksalnie, działania europejskiego regulatora rynku, jakim jest Komisja Europejska, mogą przyczynić się do spadku konkurencji. Jest bowiem oczywiste, że w sytuacji bankructwa Sun nie będzie dalej finansował rozwoju MySQL a przekazanie bazy danych pod opiekę społeczności Open Source niewiele w tej sprawie zmieni. Ponadto na bankructwie skorzystają obecni konkurenci Suna na rynku serwerów ? HP i IBM, co także bardzo negatywnie wpłynie na biznesową rywalizację w tym sektorze.

źródło: CNET


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Płyty główne na układach Intel P55.GIGABYTE zaprezentował rozwiązania bazujące na układach Intel P55 dedykowanych dla platformy Intel LGA 1156. W dniu premiery do sprzedaży trafi pełna paleta płyt wykorzystujących nowy chipset Intela. Dzięki temu zarówno najbardziej wymagający użytkownicy, tacy jak gracze, jak i osoby szukające komputera do biura czy też do zastosowań multimedialnych w domu, będą mogli wybrać optymalny dla swoich potrzeb model płyty głównej GIGABYTE. GA-P55-UD6, GA-P55-UD5 oraz GA-P55-UD4 to płyty dedykowane dla zapalonych graczy i overclockerów. GA-P55-UD3R, GA-P55-UD3 oraz GA-P55M-UD2 są przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników.Najnowsze płyty główne GIGABYTE, dedykowane dla procesorów Intel zgodnych z podstawką LGA 1156, to produkty zapewniające dużą wydajność, wsparcie dla najnowszych technologii oraz wysoką stabilność pracy w każdych warunkach.Płyty cechuje zaawansowana, 24-fazowa sekcja zasilania, wykorzystanie technologii Ultra Durable 3, Smart Dual LAN (automatyczne przełączanie pomiędzy układami sieciowymi) oraz system inteligentnego zarządzania pracą komputera ? GIGABYTE Smart 6. Dodatkowym plusem jest zaawansowana technologia zarządzania energią ? Dynamic Energy Saver 2 ? który pozwala na znaczne obniżenie poboru energii przez komputer.Zgodnie z najnowszymi trendami płyty główne GIGABYTE z chipsetem Intel P55 to produkty proekologiczne, które pozwalają na znaczne oszczędności energii. Dzięki technologii Dynamic Energy Saver 2 otrzymujemy możliwość zaawansowanego zarządzenia energią pobieraną przez CPU, pamięci, chipset płyty głównej, kartę graficzną oraz dysk twardy.


Za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji możemy w dowolny sposób modyfikować i monitorować parametry pracy poszczególnych komponentów a także regulować prędkości obrotowe zainstalowanych wiatraczków.

źródło: Gigabyte


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Bezpieczne dane na szyfrowanych dyskach.Firma Apricorn wprowadziła do sprzedaży zewnętrzne dyski twarde Aegis Padlock Secure Hard Drive. Wyróżnia je wbudowana numeryczna klawiatura, która umożliwia zaszyfrowanie napędu i zablokowanie do niego dostępu, czyniąc go bezużytecznym nawet po wyjęciu z obudowy.

Zablokowanie i uzyskanie dostępu jest bardzo proste i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Możliwe jest ustanowienie do 10 numerów PIN dla różnych użytkowników oraz jednego kodu dla administratora. Dostępne są 2 linie produktów ? ze 128 oraz z 256-bitowym szyfrowaniem AES.

Ceny modeli kodowanych kluczem 128-bitowym wynoszą: 100 dolarów za 250 GB, 110 dolarów za 320 GB i 140 dolarów za 500 GB pojemności. Identyczne dyski szyfrowane 256-bitowym kluczem kosztują odpowiednio: 120, 130 i 160 dolarów.

Wszystkie rodzaje Aegis Padlock Secure Hard Drive posiadają wbudowany 16-punktowy system antywstrząsowy.

źródło: slipperybrick.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Apple kończy pracę nad Mac OS X Snow Leopard.Najnowsza wersja systemu operacyjnego firmy Apple - OS X Snow Leopard (Mac OS X 10.6) osiągnęła status Golden Master. Mimo iż znaczy to, że system jest już gotowy do wydania, producent wciąż nie ujawnił, kiedy nowy OS pojawi się na rynku.

Od kilku tygodni OS X Snow Leopard można kupić w przedsprzedaży w sklepie internetowym Amazon. Użytkownicy zainteresowani kupnem informowani są, że oficjalna data premiery systemu nie została jeszcze ogłoszona, ale wiadomo, że produkt ten ukaże się we wrześniu. Apple raczej nie zamierza opóźnić terminu premiery swojego systemu. W świetle nowych doniesień o gotowości wersji Golden Master, prawdopodobne wydaje się nawet, że Apple wyda swój system wcześniej niż planowano, bo pod koniec bieżącego miesiąca. Nieoficjalnie mówi się o 28 sierpnia. Być może Snow Leopard pojawi się więc na rynku dużo szybciej, niż jego konkurent - Windows 7.

Mac OS X Snow Leopard jest dostępny w przedsprzedaży w cenie niespełna 30 dolarów. Warto też wspomnieć o pakiecie rodzinnym, którego koszt to niecałe 50 dolarów. W przypadku OS-a firmy Apple, pakiet rodzinny pozwala na instalacje systemu na pięciu maszynach.

źródło: TechCrunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 299 [300] 301 302 303 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-12-14
USD 3,8095 +0,94%
EUR 4,3021 +0,20%
CHF 3,8202 +0,44%
GBP 4,7940 +0,32%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Na pierwszy iPhone 5G poczekamy jeszcze co najmniej dwa lata
Napisane przez Piotr
( 14.12.2018 04:36 )

 · Cyfryzacja branży transportowej w Polsce pozostawia wiele do życzenia
Napisane przez Piotr
( 13.12.2018 06:33 )

 · Nowe dyski SSD Samsung 860 QVO
Napisane przez Piotr
( 12.12.2018 08:26 )

 · T-Mobile uruchamia pierwszą w Polsce sieć 5G
Napisane przez Piotr
( 11.12.2018 07:15 )

 · Nowe odcinki serialu "Wikingowie"
Napisane przez Piotr
( 10.12.2018 06:11 )

 · Microsoft udostępnia SDK do budowania aplikacji blockchain
Napisane przez Piotr
( 04.12.2018 06:42 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)
2 . Udany lot prototypu polskiej rakiety suborbitalnej.
(28.11.2018)
3 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
4 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
5 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
6 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)
7 . Urząd Patentowy chce stworzyć bazę polskiej własności intelektualnej
(29.09.2018)
8 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
9 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
10 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.