Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Firma Western Digital wyprzedza najpoważniejszego konkurenta, jakim jest Seagate.Firma Western Digital dostarczyła na rynek w pierwszym kwartale br. 51,1 mln dysków twardych (31,1% rynku), wyprzedzając w ten sposób po raz pierwszy w tym rankingu swojego najpoważniejszego konkurenta, jakim jest Seagate. Informację taką podała firma analityczna iSupply.

Seagate sprzedał w tym czasie 50,3 mln dysków twardych (30,9% rynku), pozostając jednak na pierwszym miejscu, biorąc pod uwagę przychody uzyskane ze sprzedaży dysków (3,1 mld USD). Przychody firmy WD wyniosły w pierwszym kwartale br. 2,64 mld USD.

Porównując I kw. br. z I kw. 2009 r., WD sprzedał o 3,2% dysków więcej, a Seagate o 0,8% więcej. Trzecie miejsce (liczba wyprodukowanych dysków) zajmuje aktualnie firma Hitachi (17,6% udziału w rynku), a czwarte Samsung (9,5%).

I na koniec dwie ważne liczby. Całkowita pojemność wszystkich wyprodukowanych w pierwszym kwartale br. systemów pamięci masowych wzrosła o 55,2% (porównując rok do roku) i wyniosła 3397 petabajtów (za IDC).

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020.Komitet Sterujący projektu "Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020" wybrał 10 kluczowych technologii przyszłości dla województwa małopolskiego. Główne obszary wsparcia to przede wszystkim biotechnologia, energetyka i technologie informacyjne.

Ten wybór wiąże się możliwością wykorzystania przez biznes zaplecza infrastrukturalnego, kadr i wiedzy dostępnej na uczelniach czyli istniejących zasobów województwa. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego obecni na spotkaniu zapewnili, że wyniki projektu zostaną uwzględnione w ramach aktualizacji Regionalnej Strategii Rozwoju Województwa, co pozwoli na ich wsparcie ze źródeł publicznych. Uczestnicy projektu chcą przekształcić Małopolskę w region "kreatywny" zamiast "usługowego".

Projekt "Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020" został zainaugurowany w czerwcu ubiegłego roku. Po intensywnym okresie prac z udziałem licznego grona ekspertów wstępnie wyłoniono 20 technologii (w styczniu tego roku), by następnie przystąpić do analiz mających na celu wyłonienie kluczowych 10. Spytaliśmy wtedy Czytelników, które technologie według nich są najważniejsze. Oto wyniki sondy.

Technologie wybrane wczoraj zostaną teraz poddane ocenie przez ekspertów laboratoriów foresight i na tej podstawie powstaną mapy drogowe. W jesieni zostanie wydany raport końcowy.

Lista 10 technologii przyszłości dla województwa małopolskiego:

1. Bezdotykowy interfejs komputerowy - interfejs komputerowy pozostawiający wolne ręce umożliwia wprowadzanie danych za pomocą gestów, głosu, ruchu warg bądź tęczówki oraz ich prezentację z użyciem ubieralnych komputerów i ekranów umieszczonych w okularach.

2. Budownictwo samowystarczalne energetycznie - materiały, technologie i wiedza niezbędna do budowy samowystarczalnych domów mieszkalnych dostosowanych do warunków lokalnych, zapewniające energię dla ogrzewania, chłodzenia i gotowania oraz energię elektryczną do oświetlenia. Produkty te wchodzą w skład technologii budowy tzw. domów pasywnych.

3. Czyste technologie energetyczne - systemy (zespoły procedur i urządzeń) umożliwiające otrzymywanie energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych i surowców energetycznych, bez wywierania negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

4. Inżynieria tkankowa - urządzenia i metody projektowania oraz inżynierii żywych tkanek do przeszczepów i produkcji implantów, jak również wytworzone w ramach tego procesu implanty. Wykorzystanie własnych komórek odpornościowych pacjenta, aby zaatakować i zniszczyć szkodliwe substancje w organizmie, takie jak rak lub mikroorganizmy. Opracowywanie i wytwarzanie w pełni funkcjonalnych mięśni i innych tkanek na poziomie molekularnym oraz metod ich produkcji.

5. Leki i technologie miejscowo niszczące nowotwory - grupa substancji, urządzeń i materiałów umożliwiających zdolność projektowania i implementacji w powszechnej praktyce medycznej terapii lekowych i procedur medycznych, które w sposób selektywny atakują nowotwory, bez uszkadzania zdrowych komórek.

6. Monitoring i kontrola stanów chorobowych - szerokie stosowanie osobistego monitoringu i urządzeń dozujących leki na żądanie w celu kontrolowania częstych chorób lub stanów chorobowych, takich jak cukrzyca, padaczka, nadciśnienie i podniesiony poziom cholesterolu.

7. Inżynieria materiałowa i nanotechnologie dla zastosowań specjalnych - materiały dla potrzeb niekonwencjonalnych źródeł energii, dla zastosowań w medycynie i farmacji, biotechnologii, elektronice i telekomunikacji, mikro-mechanice, materiały o wysokich parametrach wytrzymałościowych dla zastosowań konstrukcyjnych, materiały dla zastosowań militarnych.

8. Systemy inteligentne - systemy, które mają wbudowaną logikę przetwarzania informacji umożliwiającą autonomiczną adaptację ich działania do zmieniających się warunków pracy.

9. Uniwersalny dostęp do informacji - technologia umożliwiająca dostęp do informacji na różnego typu komunikacyjnych urządzeniach końcowych współpracujących w sposób transparentny z sieciami komputerowymi wykorzystującymi różne media, protokoły transmisji danych i źródła danych. Powala to na uzyskanie dostępu do informacji w dowolnym miejscu i czasie z użyciem środków komunikacji dostępnych w danym obszarze. Ta technologiaukryciu ukrywa przed użytkownikiem fakt zmiany systemu komunikacji dostępu do danych. System automatyczne wyszukuje odpowiednie sieci i dokonuje przełączenia. Technologia ta wiąże się także z możliwością prezentacji treści w różnej formie: tekstu, obrazów, filmów, dźwięku.

10. Usprawnienie procesu leczenia w oparciu o analizę danych - ulepszone terapie medyczne w oparciu o analizę dużych standardowych zestawów danych dotyczących indywidualnych pacjentów i stanu chorób.

źródło: computerworld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Przed nami długi weekend!Wybraliśmy dla Państwa wydarzenia kulturalne na ten weekend czerwcowy w obrębie Małopolski.

Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny "Milka. Razem dla Tatr", który 5 czerwca odbędzie się w ramach Dni Zakopanego na pl. Niepodległości w Zakopanem.W czasie całodziennego pikniku wiele atrakcji, konkursów, quizów, występów i przedstawień związanych z akcją "Milka. Razem dla Tatr". Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert zespołu Zakopower, którego lider Sebastian Karpiel - Bułecka, jest ambasadorem akcji Milki.2-5 czerwca (ŚRODA-SOBOTA)


22:00 PLENEROWE PROJEKCJE FILMOWE
W ramach 50.edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego
www.kff.com.pl


4-5 czerwca (PIĄTEK-SOBOTA)


SELECTOR FESTIVAL
(Lotnisko - Muzeum Lotnictwa; wejście od ul. Bora - Komorowskiego)
www.selectorfestival.pl


5 czerwca (SOBOTA)


9.00-16.00 ZOBACZ PODZIEMNY RYNEK
Ze względu na trwające prace ilość wejść jest ograniczona (oficjalne otwarcie we wrześniu)

Bezpłatne bilety będzie można odebrać lub wygrać:

a) odebrać 1 czerwca (WTOREK) w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2)
w godz. 10.00-12.00 i 17.00-19.00 (przygotowano 1450 zaproszeń)

- jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety
- zwiedzanie odbędzie się tylko o godzinie wskazanej na bilecie
- 10 minut przed oznaczoną godziną na Rynku Głównym u wylotu św. Jana na zwiedzających czekać będą przewodnicy i wolontariusze
- zwiedzanie odbywa się w grupach 25 osobowych (+ ew. osoby niepełnosprawne), które wchodzą co 7 minut i trwa około dwudziestu minut

b) wygrać w konkursie na stronie Magicznego Krakowa (przygotowano 50 zaproszeń)

12.00 INTRONIZACJA KRÓLA KURKOWEGO
(Rynek Główny)
www.bractwo-kurkowe.pl

20.00 SOYKA KWINTET I KORA
(koncert na Rynku Głównym)
www.biurofestiwalowe.pl


5-6 czerwca (SOBOTA-NIEDZIELA)


X JUBILEUSZOWA PGNIG WIELKA PARADA SMOKÓW
(ul. Grodzka – Rynek Główny, Bulwary przy Smoczej Jamie)
Uwaga. Widowisko plenerowe na Wiśle odbędzie się w innym terminie
www.paradasmokow.pl


6 czerwca (NIEDZIELA)


10.00-19.00 DZIEŃ OTWARTY MAGISTRATU
(Urząd Miasta Krakowa - pl. Wszystkich Świętych 3-4)

10.00-19.00 CRACOVIA INTERRUN
(Planty, Rynek Główny)
www.interrun.pl

12.30 WYSTAWA PLENEROWA "KRAKÓW NOW!"
(Inauguracja - pl. Wszystkich Świętych)
Wystawa 8-30 czerwca, pl. Szczepański

źródło: wrotamalopolski


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TOP 500: Superkomputerów.Dzięki superkomputerowi Nebulae o mocy obliczeniowej 1,27 petaflopsa Chiny znalazły się na drugim miejscu listy TOP500. W 35. wydaniu rankingu superkomputerów, zaprezentowanym przy okazji rozpoczęcia międzynarodowej konferencji ISC10, chińska maszyna z National Supercomputing Centre w Shenzhen (NSCS) zajęła miejsce za liderem - Crayem XT5 (Jaguar) z Oak Ridge National Laboratory.Superkomputer Jaguar, podobnie jak przed sześcioma miesiącami, znajduje się na pierwszej pozycji dzięki 224 162 rdzeniom Opteron i mocy obliczeniowej 1,76 petaflopsa. Chiński system korzysta z układów Nvidia Tesla C2050 w nowej architekturze Fermi i z 55 680 rdzeni sześciordzeniowych procesorów Intela Westmere.

Za maszyną Nebulae uplasował się pierwszy w historii komputer petaflopsowy - Roadrunner z Los Alamos National Laboratory, wyposażony w procesory PowerXcell (1,04 petaflopsa). Najszybszy europejski system znalazł się na miejscu piątym. Jest to JuGene z centrum badawczego Julich, którego moc - 826 teraflopsów - wykorzystuje się dla potrzeb projektu PRACE.W rankingu producentów IBM znowu przeskoczył Hewletta-Packarda: w porównaniu z ostatnią listą z listopada 2009 roku liczba zainstalowanych komputerów HP zmalała z 210 do 185, a Big Blue poprawił wynik ze 186 do 198 systemów. Pozostałe dziesięć procent podzieliły między siebie przede wszystkim firmy Cray, SGI i Dell. Wśród producentów procesorów udziały udało się zwiększyć zarówno Intelowi, jak i AMD - i to kosztem układów IBM Power. W procesory Intela wyposażone są teraz 408 systemy (wcześniej 402) z listy TOP500. Opterony AMD znajdują się w 47 (wcześniej 42), a Power w 42 (wcześniej 52) systemach.

Ogólna moc wszystkich systemów z listy TOP500 w porównaniu z poprzednim rankingiem wzrosła o 16 procent do 32,4 petaflopsa. Jest to najmniejszy odnotowany wzrost w historii listy, która została po raz pierwszy opublikowana 17 lat temu. Za ten spadek odpowiada najprawdopodobniej ogólny kryzys gospodarczy.

źródło: heiseonline


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Darmowy i wygodny menadżer zdalnych pulpitów.Microsoft udostępnił dzisiaj rewelacyjne narzędzie do zarządzania wieloma sesjami Pulpitu zdalnego - RDCMan w wersji 2.2.RDCMan jest darmowym i bardzo prostym, ale przy tym równie wygodnym narzędziem wspomagającym pracę administratora, który jednocześnie pracuje z kilkoma lub kilkunastoma sesjami Remote Desktop. Zaczynamy od zdefiniowania grup i listy serwerów, a każdej grupie (lub też globalnie albo per serwer) określamy różnorakie opcje dotyczące połączenia - od danych logowania przez przekierowanie urządzeń i rozdzielczość ekranu na bramce TS Gateway i uwierzytelnianiu kończąc. Widok drzewa serwerów przypomina układ znany z konsoli MMC, a dodatkowo po zaznaczeniu grupy wyświetlane są miniaturki z podglądem wszystkich aktywnych sesji. RDCMan umożliwia też rozszerzenie zdalnego pulpitu na kolejny monitor.

Narzędzie działa na systemach Windows 7/Vista/XP oraz Windows Server 2003/2008/2008 R2. Użytkownicy Windows XP i 2003 muszą zaopatrzyć się dodatkowo w klienta Remote Desktop Connection 6.0.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
GeForce GTX 480M potwór dla notebooków.Nvidia przedstawia procesor graficzny Fermi w wersji dla komputerów przenośnych - model GeForce GTX 480M ma być najszybszym mobilnym GPU na świecie.Kalifornijski producent kart graficznych oficjalnie przedstawia swoją pierwszą grafikę dla notebooków, opartą na mobilnej wersji procesora graficznego Fermi o nazwie kodowej GF100, który obsługuje technologię DirectX 11 i jest wytworzony w 40-nanometrowym procesie technologicznym. Mobilny procesor o nazwie GeForce GTX 480M wspiera ponadto technologię interaktywnego ray-tracingu, sprzętowej teselacji, PhysX, SLI z możliwością współpracy maksymalnie dwóch układów, CUDA, Pure Video HD 1080p, a także trójwymiarową technologię 3D Vision.Z czysto technicznego punktu widzenia, GPU jest taktowany zegarem 850 MHz i posiada 352 procesory strumieniowe CUDA. Pamięć ma być taktowana zegarem 1200 MHz, a wspierana będzie przez 256-bitową szynę.Nowy procesor graficzny Nvidii ma być aż pięć razy szybszy w zadaniach graficznych od mobilnych GPU z rodziny Radeon HD 5000, ale również dziesięciokrotnie szybszy przy okazji transkodowania materiałów wideo z użyciem technologii CUDA lub OpenCL.Pierwszym partnerem kalifornijskiego producenta, który zaprezentuje swojego notebooka z nowym GPU, będzie firma Clevo. Z pewnością nie będzie to ultracienki i mobilny notebook, a raczej graficzny potwór, pożerający tony energii.

źródło: nvidia


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google Chrome 5 dla Windows i Linuksa.Przeglądarka Google Chrome 5 jest już dostępna w wersji finalnej. Co ważne, producent udostępnił stabilne wydania programu także dla systemów operacyjnych Linux i Mac OS X.

Pobierz przeglądarkę Google Chrome

Nowy Chrome nosi oznaczenie 5.0.375.55 i oferuje prawie wszystko, co najlepsze w wydaniu beta sprzed kilku tygodni, a więc: synchronizację ustawień przeglądarki, możliwość uruchamiania rozszerzeń w trybie Incognito, wsparcie elementów HTML5 oraz poprawę szybkości działania w stosunku do wcześniejszych wersji testowych.

Funkcją, której nie przeniesiono z wydania beta Chrome do wersji finalnej jest integracja z wtyczką Adobe Flash Player. Google zamierza zrobić to w momencie, gdy Flash Player 10.1 uzyska status wydania finalnego.

Z Chrome 5 usunięto też sześć błędów w zabezpieczeniach oraz wprowadzono szereg drobnych poprawek.

źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wzrost znaczenia obiektowych systemów storage.Specjaliści od składowania danych uważają, że w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie znaczenie obiektowych systemów storage. Oferowane rozwiązania będą musiały nadążyć za rosnącymi wymaganiami aplikacji oraz dynamicznym wzrostem ilości nieustrukturyzowanych danych.

Systemy obiektowego składowania danych różnią się od typowych rozwiązań NAS, gdyż do komunikacji nie wykorzystują standardowych protokołów, takich jak CIFS czy NFS. Zamiast tego, korzystają z API, które dostarcza aplikacjom interfejs składowania. Za pomocą API aplikacje pobierają i zapisują unikatowe identyfikatory obiektów oraz danych. Nie muszą przy tym korzystać z implementacji protokołów CIFS czy NFS. Architektura ta sprawdza się szczególnie dobrze przy masowym składowaniu niestrukturalnych obiektów (takich jak pliki) i skaluje się znacznie wyżej niż tradycyjne rozwiązania NAS. Ma to znaczenie na przykład przy składowaniu danych medycznych lub przemysłowych, gdzie wyniki wielokrotnie powtarzanych pomiarów są zachowywane w dużych plikach. Ilość gromadzonych danych poważnie utrudniałaby użycie urządzeń NAS. Wynika to także stąd, że urządzenia o pojemności rzędu petabajtów musiałyby mieć spójną przestrzeń nazw. Chociaż są macierze, które radzą sobie z wieloma plikami o wielomegabajtowych rozmiarach, znacznie sprawniejsze będzie użycie dedykowanego API i narzędzi obiektowych zamiast implementacji CIFS. W jaki sposób ta tendencja wpływa na sytuację na rynku?

Dell oferuje DX Object Storage

Firma Dell zapowiada pierwszy własny obiektowy system składowania danych. Zamierza wprowadzić DX Object Storage Platform już w tym roku. Rozwiązanie to ma architekturę siatki, wykorzystuje serwery na platformie x86 i może przechować ponad 2 PB danych. Platforma ta wykorzystuje macierz niezależnych węzłów RAIN (Redundant Array of Independent Nodes), tworząc strukturę podobną do macierzy RAID, ale składującą dane w węzłach zamiast dysków. RAIN łączy wydajność procesorów poszczególnych węzłów oraz ich zasoby storage za pomocą wysokodostępnej sieci wyposażonej w nadmiarowe interfejsy. Dane obiektów oraz ich metadane są razem składowane w obrębie wszystkich węzłów z danej sieci, tworząc spójną, globalną przestrzeń nazw, dostępną przez HTTP.

Każdy węzeł jest serwerem x86 w standardowej obudowie 2U, wyposażonym w 12 sztuk 1 TB dysków SATA. Całość sieci RAIN jest zarządzana przez własnościowe oprogramowanie firmy Dell. Dzięki nadmiarowości oraz rozproszeniu danych, węzeł może być wymieniony bez przerw w pracy - dane będą automatycznie przemieszczane do innych węzłów. Według producenta, także upgrade klastra będzie można przeprowadzić podczas jego pracy.

Platforma obsługuje API XAM (eXtensible Access Method), standard składowania opracowany przez Storage Networking Industry Association), przeznaczony do przechowywania danych różnych aplikacji, w tym także medycznych. Wspiera również standardowe protokoły CIFS i NFS. Platforma DX Object Storage może być skonfigurowana tak, by działała jako pamięć WORM, może także obsługiwać automatyczne zarządzanie czasem życia danych (retencja), replikację, dystrybucję oraz usuwanie zbędnych informacji zgodnie z założeniami polityki.

NetApp kupuje Bycast

Rozwojem rozwiązań w dziedzinie obiektowego składowania danych jest zainteresowana także firma NetApp, kupując kanadyjskiego dostawcę oprogramowania Bycast. Technologia StorageGrid, rozwijana przez Bycast, znajduje swoje zastosowanie głównie w systemach archiwizacji danych medycznych, sprzedawanych przez IBM, Hewlett-Packard oraz przez firmę Dell.

Najnowsze wersje StorageGrid posiadają opcje klastrowania rozwiązań NAS, bezpieczne partycjonowanie, chargeback, a także obsługę wirtualnych serwerów, specjalnie opracowywaną pod kątem zastosowania w systemach cloud computing. Zakup Bycast umożliwi firmie NetApp konkurowanie z systemem obiektowego składowania danych EMC Atmos, zaprojektowanym pod kątem wykorzystania w wewnętrznych i publicznych chmurach storage. Bycast, oprócz składowania obiektowego, wspiera także NAS, co będzie wykorzystane przez NetApp przy konkurencji z EMC.

Krótkoterminowy plan zakłada sprzedaż StorageGrid w obecnej formie, przy czym rozpoczęto prace nad integracją tego rozwiązania z całą platformą storage. Chociaż firma Bycast kładła nacisk głównie na rynek związany z medycyną i obrazowaniem medycznym, NetApp zamierza wykorzystać dostępną technologię znacznie szerzej, wskazując między innymi na cyfrowe media, firmy dostarczające technologię Web 2.0 oraz dostawców cloud computing.

Co zrobią IBM i HP?

Analityk Arun Taneja z Grupy Taneja uważa, że kupno Bycast przez NetApp udowadnia, jak ważne stają się technologie obiektowego składowania danych. "Firma NetApp jest znana w świecie z rozwiązań NAS, ma tu duże doświadczenie. Jej zainteresowanie technologią obiektowego storage'u świadczy o potrzebach rynku wykraczających poza NAS. Jeśli trzeba składować miliony i miliardy obiektów, trudno to zrobić efektywnie bez wprowadzenia architektury obiektowej. Systemy plików i zarządzania plikami sprawują się bardzo dobrze, ale jeśli szuka się prawie nieskończonej skalowalności, na pewno pojawią się z nimi problemy" - ocenia Arun Taneja.

Zdziwienie wywołał nie tyle sam fakt kupna firmy, ile jej nabywca. Powszechnie sądzono, że Bycast i jej technologia miałyby największą wartość dla IBM lub HP, gdyż obie korporacje sprzedają swoje produkty w tym segmencie rynku (IBM sprzedaje Grid Medical Archive Solution - GMAS, HP oferuje Medical Archive Solution - MAS). Wiadomo że wsparcie techniczne dla dawnych nabywców tych rozwiązań będzie świadczone jak dotąd, jednocześnie będą prowadzone rozmowy na temat dalszej współpracy między NetApp a dawnymi partnerami Bycast. Firma IBM od pewnego czasu sprzedaje portfolio NetApp jako OEM i współpraca układa się dobrze, ale nie wiadomo czy HP będzie nadal sprzedawać StorageGrid, jeśli technologia ta stała się własnością konkurencji. Firma Dell zrezygnowała ze sprzedawania produktu Bycast, oferując wspomniane własne rozwiązanie DX Object Storage Solution.

źródło: computerworld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Pomoc dla powodzian!Jest potrzebna woda pitna, konserwy, suche pieczywo, środki czystości, odzież, właściwie wszytko. Każdy kto chce pomóc powodzianom może wysłać sms-a charytatywnego, wpłacić dowolną kwotę na specjalne konto oraz zrobić zakupy przez Internet.

Każdy z nas może pomóc osobom dotkniętym powodzią:
- wysyłając SMS-a charytatywnego o treści "Pomagam" pod nr 72 052 (2,44 zł z VAT)
- wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto Caritas Polska,
ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
z dopiskiem: "Powódź Południe".
Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na pomoc dla poszkodowanych w powodzi.
Szczegóły znajdziesz tutaj.

Zbiórkę pieniędzy organizuje także Polski Czerwony Krzyż.
Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Internetową zbiórkę żywności prowadzi Bank Żywności. Każdy kto chciałby zrobić przez internet zakupy dla powodzian tutaj znajdzie wszystkie szczegóły.
Banki żywności apeluje o pomoc dla poszkodowanych także do producentów żywności, o przekazywanie darowizn na rzecz powodzian, kontakt z biurem Federacji

tel. 22 654 64 00, pomagam@bankizywnosci.pl

Konto dla Lancokrony
Uruchomione zostało również specjalne konto bankowe, na które można przekazywać wpłaty na wsparcie dla poszkodowanych w Lanckoronie. Nr rachunku: 05 1020 2430 0000 8102 0045 4678 z dopiskiem: Pomoc poszkodowanym przez osuwiska w gminie Lanckorona.

Do udziału w udzielaniu pomocy powodzianom zachęca także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.
Szczegóły znajdziesz tutaj.

W niedzielę o godz. 11.15 Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odwołał alarm przeciwpowodziowy, który obowiązywał od poniedziałku (16 maja). Nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Na podstawie art. 34 ust.1a ustawy o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998 r. (Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz.1592, z późn. zmianami) oraz w oparciu o ocenę zagrożenia powodziowego

OGŁASZAM, ŻE Z DNIEM 23 MAJA OD GODZ. 11.15

ODWOŁUJĘ ALARM PRZECIWPOWODZIOWY NA OBSZARZE MIASTA KRAKOWA.

Informuję, że nadal obowiązuje

POGOTOWIE PRZECIWPOWODZIOWE do odwołania.

źródło: WM


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Santiago Bernabéu zaprasza na walkę wagi ciężkiej.Bayern Monachium 0-2 Inter Mediolan
bramki: Diego Milito (35, 70)


Trener José Mourinho przewiduje "wspaniały finał", patrząc na przygotowania prowadzonego przez siebie Interu Mediolan do meczu o europejską koronę z Bayernem Monachium w Madrycie.

Dziś sobota 22 maja 2010 godzina 20 45!
transmisja na żywo - POLSAT i POLSAT HD godz. 20 00.


Wracając na stadion, który ma swoje godne miejsce w historii, trener Bayernu Monachium Louis van Gaal powiedział, że "jest zaszczytem wrócić" na Santiago Bernabéu.

Wyjątkowe miejsce tylko dodaje splendoru finałowi Ligi Mistrzów UEFA. Na tym stadionie rozegrano wcześniej już trzy finały Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. Na co dzień występuje tu natomiast dziewięciokrotny triumfator rozgrywek Real Madryt. Inter Mediolan i Bayern będą chciały dopisać kolejny rozdział swojej własnej historii jako zespół, który przejmie sukcesję po Barcelonie.

Mecz finałowy to jednocześnie spotkanie trenera Interu José Mourinho z człowiekiem, od którego wiele się nauczył. Ponad dziesięć lat temu był asystentem Van Gaala na Camp Nou. Obaj szkoleniowcy mają nadzieję na dodanie europejskiej korony do dubletów wywalczonych we własnych krajach. Każdy z nich chce również dołączyć do Ottmara Hitzfelda i Ernsta Happela, którzy jako jedyni wygrali rozgrywki z dwoma różnymi klubami.

- Mogę tylko pozytywnie opowiadać o tamtych czasach [spędzonych razem] - powiedział Mourinho, gdy trenerzy spotkali się w piątek. - Czuję się tak, jakby to było wczoraj, choć minęło 12 lat. Kiedy awansowaliśmy do finału, powiedziałem: 'Serdeczny uścisk przed finałem, serdeczny uścisk po finale. Przed finałem już się uścisnęliśmy, a po finale dopiero się uściśniemy.

Holenderski trener jest pod dużym wrażeniem osiągnięć swojego byłego podopiecznego, a zwłaszcza wyeliminowanie Chelsea i Barcelony w drodze do Madrytu. - Chelsea i Barcelona są na innym poziomie - powiedział Van Gaal. - Trener jednak musi zawsze szukać sposobów na zwycięstwo. Mourinho je znalazł dzięki taktyce. Piłkarze również muszą być przekonani o możliwości zwycięstwa. Taki powinien być trener i on właśnie tak postępuje. "Moja filozofia koncetruje się zawsze na ataku. Mourinho więcej myśli o defensywie, ale ma również zawodników, którzy mogą rozstrzygnąć mecz".

Gdy nad Santiago Bernabéu słońce już zachodziło, Van Gaal był odprężony i chętnie żartował z dziennikarzami. Zapytany, czy Mourinho to najlepszy trener z jego pokolenia, odparł: - Jest młodzy o dziesięć lat [ode mnie], więc jeśli mówi pan o tej generacji, to tak.

Mimo wszystko presja wciąż rośnie. - Musimy się skoncentrować, a to bardzo trudne. Spójrzmy tylko, jak duże jest zainteresowanie mediów - powiedział Van Gaal. Mourinho uzupełnił: - "Jutro się obudzę i pomyślę: 'Za kilka godzin odbędzie się finał Ligi Mistrzów'. Moje serce zacznie bić nieco szybciej".

Trener Inteur jest pewny siebie, że jego zespół nie przestraszy się w dniu finału. - Dobrego zawodnika charakteryzuje umijętność gry pod presją. Jesteśmy zespołem gwiazd, które chcą, aby gwiazdą był zespół.

Obie drużyny zagrają bez swoich kluczowych zawodników - Franck Ribéry i Thiago Motta są zawieszeni za kartki. Hamit Altıntop powinien zająć miejsca francuskiego piłkarza na lewym skrzydle. Z kolei Mourinho proawdopodobnie przesunie kapitana Javiera Zanettiego, dla którego będzie to 700. mecz w barwach Interu, na pozycję defensywnego pomocnika. Christian Chivu zagra na lewej obronie, aby powstrzymywać Arjena Robbena.

Bayern po raz pierwszy zdobył Puchar Europy w 1974 roku, pokonując Atlético Madryt. Ostatni triumf miał miejsce dziewięć lat temu, kiedy Bawarczycy pokonali Valencię. Inter nie miał okazji cieszyć się z awansu do finału przez 38 lat. Przez tyle lat w rozgrywkach europejskich błyszczał natomiast sąsiedni klub - AC Milan, ale teraz role się odmieniły. Radość z awansu do finału będzie jednak niczym, jeśli uda się powtórzyć osiągnięcia Wielkiego Interu Helenio Herrery z lat 1964 i 1965 i zdobyć puchar po raz trzeci.

- Większości [kibiców Interu] nie było jeszcze na świecie, gdy Inter grał w finale - powiedział Mourinho. - To może być dla nas coś wyjątkowego: wyjątkowy klub, wyjątkowy prezes i wyjątkowi kibice. Gratuluję Bayernowi osiągnięć w tym sezonie. Zapowiada się więc wspaniały finał, ponieważ oba kluby były najlepsze w tym sezonie.

źródło: uefa


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 322 [323] 324 ... 337 338 339 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-26
USD 4,0885 -1,31%
EUR 4,4800 -0,69%
CHF 4,2226 -0,88%
GBP 5,0298 -0,32%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · "Plandemic" to nowy wirus. Nie radzą sobie YouTube, Twitter i Facebook.
Napisane przez Piotr
( 27.05.2020 07:08 )

 · Microsoft zachęca do hakowania Azure Sphere OS bazującego na Linuksie. Czekają nagrody.
Napisane przez Piotr
( 26.05.2020 07:03 )

 · Kaspersky: Służbowy sprzęt wykorzystywany do oglądania pornografii jak nigdy wcześniej.
Napisane przez Piotr
( 25.05.2020 06:02 )

 · Google ogarnia Authenticator. Firma wreszcie naprawia karygodny błąd.
Napisane przez Piotr
( 22.05.2020 07:00 )

 · Xbox Series X - co potrafi nowa konsola? Całkiem sporo, wykręca nawet 120 FPS.
Napisane przez Piotr
( 21.05.2020 07:47 )

 · Przeklęta: Nowy serial Netflixa. Premiera latem.
Napisane przez Piotr
( 20.05.2020 06:30 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
2 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)
3 . Atlas chmur. Wielkie cele OChK
(23.02.2020)
4 . Polski pomysł na skuteczniejszą i oszczędniejszą dezynfekcję basenów.
(08.02.2020)
5 . Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.
(19.01.2020)
6 . Ekspert: autonomiczne samochody na drogach to tylko kwestia czasu
(27.12.2019)
7 . Szkielet i złoto w kurhanie sprzed ponad 2,5 lat na Syberii odkryli archeolodzy z Krakowa.
(27.12.2019)
8 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala.
(09.12.2019)
9 . NCBR: 100 mln zł na rozwój sektora gier
(20.11.2019)
10 . Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie
(04.11.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2019
(12.02.2020)
2 . PITy 2018
(18.02.2019)
3 . PITy 2017
(15.02.2018)
4 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
5 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
6 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
7 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
8 . PITy 2016
(07.02.2017)
9 . PITy 2015
(26.03.2016)
10 . PITy 2014
(11.01.2015)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2020.