Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Windows 7: gotowe do sprzedaży?Release Candidate to wersja kandydująca do ostatecznej - w przypadku Windows 7 niewykluczone, że pierwsza i ostatnia. Najnowsze wydanie prezentuje się bowiem stabilnie i uwzględnia większość sugestii przekazanych przez beta testerów po publikacji wersji beta. Oto nasze pierwsze wrażenia.

Szybko i stabilnie

Tym razem postanowiliśmy pójść na całość i zainstalowaliśmy siódemkę na już nieco archaicznym komputerze wyposażonym w zwykły (jednordzeniowy) procesor Pentium 4 taktowany zegarem 2,8 GHz i pamięć RAM 1 GB.

Cóż - zachwyt jest nieunikniony! Nie ma problemu ze sterownikami, wszystko instaluje się gładko i chodzi naprawdę sprawnie. System załadował się na naszym staruszku w 41 sekund, ale bez pomiarów widać, że jest o wiele szybszy od swych poprzedników - XP, Visty a nawet wcześniejszej wersji beta.

Zapewne jest to między innymi zasługą poprawionego mechanizmu indeksowania i wyszukiwania, który delikatnie mówiąc nie był doskonały w poprzednim wydaniu. Jeżeli najnowszy Windows 7 tak działa na niewyszukanym sprzęcie - można się spodziewać, że poradzi sobie bez problemu np. z netbookiem (co było już widać w naszych testach wersji beta).

Idzie nowe

W najnowszym wydaniu Windows 7 funkcja Aero Peek umożliwiająca podgląd zawartości otwartych okien została zintegrowana z mechanizmem przełączania się między aplikacjami (ALT+TAB). Dodano również skróty klawiaturowe (klawisz Windows + cyfra), dzięki czemu można łatwo uruchamiać programy z paska szybkiego uruchamiania (task bar). Zwiększono także ilość ikon widocznych na pasku zadań, oraz pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików i katalogów. Eksplorator umożliwia natomiast łatwiejsze otwieranie plików w aplikacjach innych niż standardowe dla danego typu. W tym celu trzeba nacisnąć klawisz Shift, a następnie przeciągnąć i upuścić ikonę pliku na ikonie odpowiedniej aplikacji w pasku zadań.

Co jeszcze?

Dodano funkcję umożliwiającą blokowanie komputera po upływie określonej ilości czasu bez konieczności stosowania wygaszacza ekranu.

Windows Media Player zapewni obsługę większej liczby formatów stosowanych w kamerach wideo.

Zwiększono liczbę obsługiwanych urządzeń, usprawniono pracę Eksploratora Windows oraz bibliotek.

Przywrócono obsługę dysków FAT32 i przyspieszono otwieranie menu Start.

Warto dodać - wbrew wcześniejszym sugestiom - najprawdopodobniej będzie możliwy upgrade bezpośrednio z Windows XP, a nie tylko z Visty.

Pobierz Windows 7 RC

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Office 2010 betaNeowin opublikował kilka screenów wczesnej wersji testowej aplikacji Office 2010 oraz prawdopodobne nowe logo pakietu.Screeny pochodzą z wersji Technical Preview, czyli dość wczesnej wersji beta, która jest testowana przez póki co wąskie grono zaproszonych beta-testerów i partnerów Microsoftu. Screeny przedstawiają między innymi główne okno nowego Outlooka z pełną wstążką (nie tylko w edytorze wiadomości), okienko odczytu wiadomości głosowej, stronę opcji i ekran ładowania nowego Worda.

Screen 1, Screen 2, Screen 3, Screen 4

Przypomnijmy, że publiczna wersja beta Office 2010, wcześniej znanego pod nazwą kodową Office 14 planowana jest na trzeci kwartał tego roku.

źródło: neowin.net


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.0.9Mozilla wydała wersję 3.0.9 przeglądarki Firefox, w której załatanych zostało 12 luk w zabezpieczeniach. Cztery spośród nich oznaczone były jako krytyczne.

Trzecia już w tym roku aktualizacja do Firefoksa przynosi poprawki zabezpieczeń do dwóch krytycznych luk w samym silniku przeglądarki i dwóch w silniku JavaScript. Tak wynika z biuletynu zabezpieczeń MFSA-2009-14 opublikowanego przez Mozillę. Dotychczasowi użytkownicy wersji 3 powinni otrzymać powiadomienie o dostępności aktualizacji w ciągu najbliższych godzin. Można również ręcznie sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje i pobrać je bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

żródło: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
E-recepta także w PolsceJesień 2009 r. to okres, kiedy planowany jest pilotażowy start pierwszego etapu reformy medycznych systemów informatycznych: e-recepty.

W ciągu pięciu lat wdrożone mają być założenia strategii e-Zdrowie polegające na połączeniu w jednym systemie baz danych wszystkich informacji z zakresu usług medycznych, recept, schorzeń pacjentów oraz danych dotyczących lekarzy.

Projekt ustawy, która umożliwi wdrożenie projektu i "stworzenie systemów informatycznych na miarę XXI wieku" przeszedł już konsultacje społeczne - pisze "Rzeczospolita".

Po wakacjach pilotażowo ruszyć ma pierwszy element nowego systemu, czyli e-recepta. Zacznie być ona jedynie częściowo wystawiana elektronicznie, w aptece nadal wymagana będzie recepta papierowa. System będzie jednak automatycznie sprawdzał, czy recepta nie zawiera medykamentów, których jednoczesne przyjęcie mogłoby zagrażać zdrowiu chorego. Pozwoli to także skuteczniej zapobiegać ich fałszowaniu.

System umożliwić ma także zapisywanie się do lekarzy za pośrednictwem internetu, a pacjenci będą mieć elektroniczne karty zdrowia, które dadzą lekarzowi szybki dostęp do historii chorób i listy lekarstw, które przyjmował pacjent. Książeczkę zdrowia zastąpić ma plastikowa karta.

Kilkuletnia budowa systemu kosztować ma ok. 1 mld zł. Środki pochodzić będą głównie z dotacji unijnych.

źródło: rp.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Intel T9900Intel zamierza dodać do oferty jeszcze jednego Penryna, który przyjmie oficjalną nazwę Core 2 Duo T9900. Nowy procesor dla notebooków taktowany będzie zegarem ponad 3 GHz i będzie najszybszym mobilnym dwurdzeniowcem - do czasu premiery układów opartych na architekturze Nehalem.

Nowy procesor pracować będzie z szyną 1066 MHz i wyposażony zostanie w 6 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (cache L2). Współczynnik TDP (Thermal Design Power) wynosić ma 35 W.

Procesor jest pierwszym mobilnym procesorem, który przełamuje barierę 3 GHz (jego zegar wyniesie 3,06 GHz). Dotychczas rekord należy do CPU T9800, który pracuje z częstotliwością 2,93 GHz. T9900 najprawdopodobniej go zastąpi, a ten drugi zostanie wycofany ze sprzedaży.

Nowy procesor zadebiutuje jeszcze w tym kwartale (nie jest znana dokładna data premiery). Nieznana jest cena, ale najprawdopodobniej kosztować on będzie 530 dolarów (tyle trzeba zapłacić obecnie za T9800).

Przypominamy, iż jeszcze w tym roku (w czwartym kwartale) Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży nową platformę mobilną - Capella, z którą zadebiutują również mobilne procesory oparte na architekturze Nehalem (wykorzystywanej przez Core i7).

źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Platforma Oracle wspomaga rozwój działalności Gadu-Gadu SASpółka Gadu-Gadu rozpoczęła instalację platformy telekomunikacyjnej opartej na produktach rodziny BEA AquaLogic.

* Oracle Polska informuje, że w firmie Gadu-Gadu SA rozpoczęło się wdrożenie zaawansowanej informatycznej platformy integracyjnej opartej na architekturze SOA (Service Oriented Architecture), której podstawą są oferowane przez Oracle produkty BEA AquaLogic Integrator, BEA AquaLogic Service Bus oraz BEA AquaLogic Data Services Platform.
* Projekt prowadzi partner Oracle, firma AMG.net, która na bazie komponentów BEA stworzy dedykowane oprogramowanie klasy BSS/OSS, służące do zarządzania siecią telekomunikacyjną, kontami abonentów oraz przetwarzania rachunków i zbierania płatności.
* Projekt jest związany z uruchomieniem przez spółkę Gadu-Gadu usługi mobilnego operatora telefonii komórkowej (MVNO) we współpracy z firmą Polkomtel SA, operatorem sieci Plus. Planowany termin całkowitego zakończenia wdrożenia, to I kwartał 2009 roku.
* Budowany system wykorzysta wszystkie unikalne możliwości oprogramowania Oracle oraz AMG.net i oprócz zarządzania działalnością MVNO pozwoli na uruchomienie wielu usług dodatkowych, łączących cechy telefonii komórkowej oraz technologii komunikatora internetowego, którego liderem w Polsce jest Gadu-Gadu.
* W ramach wdrożenia będzie stworzona szyna integracyjna łącząca wszystkie usługi wchodzące w zakres projektu, system zarządzania zleceniami oraz repozytorium danych podstawowych dotyczących głównie klientów korzystających z usług Gadu-Gadu. Cały system będzie opierał się na bazach danych Oracle.

W procesie przygotowywania usługi MVNO w Gadu-Gadu, musimy opierać się na profesjonalnych rozwiązaniach technologicznych. Takim z pewnością jest sprawdzona platforma Oracle, która zagwarantuje nam wydajne i bezpieczne działanie zarówno teraz, jak i w dalszej przyszłości. Zaufaliśmy doświadczeniu integratora AMG.net, który do budowy oprogramowania dla MVNO polecił nam będące obecnie w ofercie Oracle produkty BEA, mające doskonałe referencje w branży telekomunikacyjnej na całym świecie ? mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu Gadu-Gadu SA.

Komunikat prasowy: Oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
DivX 7.1.0.2Została wydana nowa wersja kodeka DivX 7, który zawiera długo oczekiwane komponenty niezbędne do odtwarzania filmów w rozdzielczości HD, włączając w to kodek H.264 i AAC do odtwarzania ścieżek audio. Jedną z najważniejszych nowości jest pełne wsparcie dla kontenera Matroska (mkv). Oprócz nowości zapewniona jest oczywiście także kompatybilność wstecz - czyli możliwość odtwarzania materiałów utworzonych z poprzednimi wersjami DivX. Producent informuje również o planach wprowadzenia certyfikacji DivX Plus HD Certified dla urządzeń, które będą w stanie odtwarzać materiały HD zakodowane w najnowszym DivX. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Zestaw zawiera prosty odtwarzacz DivX Play 7.0

Pobierz nowy DivX 7.1.0.2

źródło: DivX Networks Inc.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz NewsletterJeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 322 323 [324]


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-10-18
USD 3,8503 -0,35%
EUR 4,2844 -0,01%
CHF 3,8969 +0,17%
GBP 4,9671 +0,43%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Zaproszenie na polską premierę pamięci masowej HPE Primera
Napisane przez Piotr
( 18.10.2019 04:53 )

 · Intel zaprezentował układy pamięci Optane następnej generacji
Napisane przez Piotr
( 17.10.2019 06:51 )

 · Do kogo należą dane zbierane przez sieci IoT?
Napisane przez Piotr
( 16.10.2019 06:33 )

 · Audi w erze mobilności elektrycznej
Napisane przez Piotr
( 15.10.2019 06:17 )

 · Niekodowana telewizja via 5G ważna dla nadawców
Napisane przez Piotr
( 14.10.2019 07:07 )

 · Orange eksperymentuje z 5G w paśmie 26 GHz
Napisane przez Piotr
( 11.10.2019 08:06 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . Co z tym 5G
(08.10.2019)
2 . Kraków: Do 2022 r. powstanie Centrum Innowacji oraz Badań Żywności
(26.09.2019)
3 . Bezpieczny świat mobilny.
(28.08.2019)
4 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala
(28.08.2019)
5 . ITS: automatyzacja w transporcie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.
(19.08.2019)
6 . Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu
(21.07.2019)
7 . W Krakowie powstał pierwszy studencki samolot solarny.
(11.07.2019)
8 . Dlaczego warto polecieć na Rodos?
(23.05.2019)
9 . Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne.
(22.04.2019)
10 . Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
(18.04.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.