Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Internet dla każdego! Rewolucja w UE.Można by powiedzieć, że powiedzenie Marka Konrada z reklamy ING Banku Śląskiego dotarło do europarlamentu "Internet dla każdego!" . Przytoczyć można tu niejedną obietnicę naszych polityków a przecież wybory prezydenckie tuż tuż, a do parlamentu za rok i znów hasło to będzie się przejawiać przez każdą z partii, ostatnio takie obiecywanki padły z ust Pana Olejniczaka przewodniczącego partii SLD co z tego wynikło sami widzimy ale do rzeczy...

Do 2013 r. każdy Europejczyk ma mieć dostęp do szerokopasmowego internetu, a do 2015 r. połowa będzie robić internetowe zakupy - zapowiada Komisja Europejska w ogłoszonej Agendzie Cyfrowej, która ma przynieść informatyczną rewolucję w UE.

- Na pierwszym planie rewolucji cyfrowej musimy postawić interes obywateli oraz przedsiębiorców europejskich i w ten sposób optymalnie wykorzystać potencjał zawarty w technologiach informacyjno-telekomunikacyjnych do tworzenia miejsc pracy, zrównoważonego rozwoju i włączenia społecznego - oświadczyła unijna komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes.

Agenda wytycza plan działania KE na najbliższe kilka lat, na który składa się m.in. 27 propozycji legislacyjnych. Mają one doprowadzić do szybkiego rozwoju sieci internetowych wysokiej przepustowości, stworzenia jednolitego rynku cyfrowego w UE, zwiększenia zaufania do internetu i bezpieczeństwa jego użytkowników, wzrostu umiejętności informatycznych społeczeństwa, wzrostu nakładów na badania i rozwój, tak by w 2020 roku w dziedzinie telekomunikacji w sumie osiągnęły one co najmniej 11 mld euro rocznie.

KE widzi w technologiach informacyjno-telekomunikacynych motor wzrostu gospodarczego, dlatego Agenda Cyfrowa jest pierwszą flagową inicjatywą w ramach nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020.

Jednolity rynek telekomunikacyjny ma zapewnić, że wszyscy będą mogli korzystać z handlu i usług w internecie. Obecnie bywa, że sklepy internetowe odmawiają sprzedaży klientom w innych krajach UE lub narzucają zaporowe koszty wysyłki za granicę. Internet dzielą granice narodowe (np. Polacy nie mają dostępu do popularnego internetowego sklepu iTunes). Dlatego liczba pobieranych w sieci plików muzycznych jest obecnia cztery razy wyższa w USA niż w UE.

KE wyznacza konkretne cele dla całej UE. W 2020 r. wszyscy Europejczycy mają mieć dostęp do internetu o szybkości co najmniej 30 Mb/s, a co najmniej połowa - do 100 Mb/s. Obecnie tylko 1 proc. Europejczyków korzysta z internetu dzięki szybkim sieciom światłowodowym, podczas gdy w Japonii ten odsetek wynosi aż 12 proc.

Do 2015 r. połowa populacji ma robić w internecie zakupy, przy czym 20 proc. - za granicą (obecnie ten odsetek wynosi 8 proc.).

Eurodeputowana PO Róża Thun, która wcześniej opiniowała analogiczną strategię przyjętą przez Parlament Europejski, cieszyła się, że KE zobowiązała się, by do 2015 roku różnica między taryfami roamingowymi a stawkami krajowymi była bliska zeru.

- Potrzebujemy konkurencji pomiędzy przedsiębiorstwami, a nie między krajami. Przecież to absurd, że znosimy granice między państwami UE, a zostają one w rzeczywistości wirtualnej! Musimy się ich pozbyć jak najszybciej i oto kolejny krok w tym kierunku - powiedziała Róża Thun.

źródło: onet


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Branża IT ponownie na plusie.Analitycy firmy Gartner prognozują, że w 2010 roku wydatki na IT wzrosną o 4,1 proc. W skali globalnej wartość tegorocznych nakładów na rozwiązania IT przekroczy 2,4 bln USD. Eksperci nie wykluczają jednak kolejnego załamania rynku.

Według ekspertów najszybciej rosnąć będą inwestycje w IT w krajowych i międzynarodowych organizacjach administracji publicznej. Prognozowana wartość tegorocznych nakładów na IT w tym sektorze wynieść ma ok. 6,2 proc. W tempie szybszym od średniej dynamiki branży IT rosnąć mają też inwestycje w branży finansowej i handlu. Tempo wzrostu w tych sektorach ma wynieść odpowiednio 4,6 proc. i 4,7 proc. Analitycy firmy Gartner szacują, że wartość wspomnianych segmentów światowej branży IT na koniec 2010 roku wyniesie odpowiednio 397 mld USD i 149 mld USD. Najmniejsze tempo wzrostu odczuwalne ma być zaś w sektorach związanych z ochroną zdrowia, usługach transportowych oraz w branży wytwórczej. W wymienionych wyżej segmentach średnioroczna dynamika wzrostu wartości inwestycji w IT ma mieścić się w przedziale od 2,8 proc. do 3,1 proc.

Jednocześnie eksperci ostrzegają przed nadmiernym optymizmem. Według autorów prognozy na chwilę obecną nie można bowiem wykluczyć kolejnej fali kryzysu i efektu tzw. podwójnego tąpnięcia na rynkach IT. Może się więc okazać, że prognozowane wzrosty są tylko odbiciem najpilniejszych potrzeb w zakresie wykorzystania IT.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Premiera Creative Suite 5 w Warszawie.Wczoraj odbyła się premiera Creative Suite 5 w Warszawie.W skład pakietu Adobe Creative Suite 5 wchodzą dedykowane profesjonalistom aplikacje przeznaczone do edycji grafiki, wideo oraz tworzenia stron internetowych - m.in. InDesign, Photoshop, Illustrator, Flash oraz Dreamweaver. Wśród wielu nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić obecne w Photoshop CS5 narzędzia do retuszu, pozwalające na łatwe usuwanie wybranych elementów sceny oraz filtry odpowiedzialne za technologię 3D oraz fakt, że Photoshop, Premiere Pro i Effects wyposażone są w natywne wersje 64-bitowe. Ponadto Flash CS5 oraz Dreamweaver CS5 zostały rozbudowane o liczne usprawienia poprawiające komfort pracy z kodem ActionScript. InDesign CS5 zaś został wzbogacony o funkcje pozwalające na tworzenie elektronicznych publikacji z wykorzystaniem Flasha.

Przełomowe, interaktywne narzędzia do projektowania, które pozwalają tworzyć, dostarczać i optymalizować piękne, wywierające głębokie wrażenie materiały cyfrowe dla różnych nośników i urządzeń. Materiały wystarczy utworzyć raz, a następnie dostarczać je praktycznie na dowolną platformę dzięki wyczekiwanym programom Adobe Flash Player 10.1 i Adobe AIR 2. Zasięg utworzonych materiałów można zmaksymalizować przez integrację technologii podpisu Omniture.

Adobe Photoshop: światowej klasy narzędzie do obróbki grafiki dostępne we wszystkich wersjach pakietu.

Program Adobe Photoshop CS5 definiuje standard branżowy w dziedzinie pracy z obrazami cyfrowymi. Do pakietu Creative Suite w wersjach Premium jest dołączany program Photoshop CS5 Extended, który oprócz funkcji programu Photoshop CS5 zawiera narzędzia do tworzenia i edytowania obiektów 3D oraz animacji. Porównanie wersji programu Photoshop.

Kształtowanie przyszłości cyfrowych multimediów

Działania firmy Adobe zawsze były ukierunkowane na pomaganie użytkownikom w urzeczywistnianiu ich pomysłów. W dzisiejszych czasach w niespotykany wcześniej sposób zmienia się Internet, branża wydawnicza i reklamowa oraz wszystkie środki przekazu. Mimo tak złożonej sytuacji firma Adobe nie ustaje w wysiłkach, by pomagać użytkownikom w dostarczaniu atrakcyjnej zawartości i prowadzeniu dochodowego interesu opartego na zawartości cyfrowej.

źródło: adobe


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Pierwsze Dreamlinery w Polsce jeszcze w 2011 roku.Pierwsze Dreamlinery mogą się pojawić w polskiej flocie jesienią 2011 r., a nie jak pierwotnie zakładało porozumienie między PLL LOT a Boeingiem w 2012 r. - poinformował PAP prezes LOT-u Sebastian Mikosz. Linia będzie pierwszym europejskim odbiorcą tego samolotu."Jest duża szansa, że w okolicach listopada 2011 roku odbierzemy od razu trzy samoloty" - powiedział Mikosz tuż po zakończonej wizycie w Seattle, gdzie produkowane są Boeingi. Jak dodał, w tym tygodniu powinien zostać podpisany aneks do umowy o dostawach tych maszyn. "Naszym celem od samego początku było przyspieszenie dostaw samolotów" - zaznaczył.

LOT oraz Boeing zawarli w ubiegłym roku porozumienie określające nowy harmonogram dostaw ośmiu samolotów Boeing 787 Dreamliner. Zawarcie porozumienia związane było z opóźnieniami w dostawie samolotów przez konsorcjum. Zgodnie z nowym planem, pięć nowych samolotów miało być dostarczonych w 2012 roku, a kolejne trzy - w następnych trzech latach. Maszyny te mają obsługiwać połączenia dalekiego zasięgu.

Prezes PLL LOT poinformował, że Dreamliner będzie miał trzy klasy: biznes, bardziej komfortową klasę ekonomiczną oraz ekonomiczną.

"Widzieliśmy, jak będzie wyglądały fotele w tych trzech klasach, jakie będą między nimi odstępy. Do lipca musimy podpisać wszystkie techniczne uzgodnienia - po to, żeby samolot mógł już być wewnątrz budowany według naszych oczekiwań" - powiedział.

Pierwszym na świecie odbiorcą Dreamlinera ma być japońska linia ANA. Ma ona dostać maszynę w okolicach stycznia - lutego 2011 r. LOT jest w kolejce oczekujących na pozycji ósmej; w Europie nasz przewoźnik ma być natomiast pierwszym odbiorcą tych samolotów.

Samoloty te będą mogły przewieźć od 210 do 330 pasażerów na odległość ponad 15,5 tys. km.

Dreamliner ma być przykładem bardziej ekologicznego, cichego i oszczędnego samolotu niż produkowane do tej pory. Będzie spalał 20 procent mniej paliwa niż samoloty, które zastąpi. Aby zredukować spalanie, konstrukcja 787 zrobiona jest w dużej części z włókna węglowego, co czyni maszynę lżejszą. Oznacza to również zdecydowanie mniejsze wydzielanie CO2. Dreamliner będzie także emitował 60 procent mniej hałasu.

Projekt 787 Dreamliner jest opóźniony o ponad dwa lata, a jego finalizacja była wielokrotnie przekładana. Pierwotnie 787 miał zostać oblatany latem 2007 r. i przekazany pierwszemu odbiorcy - japońskim liniom lotniczym w maju 2008. Opóźnienie wynikało z potrzeby modyfikacji m.in. bocznej części kadłuba.

Pierwszy lot testowy Dreamlinera odbył się w Stanach w grudniu 2009 roku.

Zobacz także, nowy myśliwiec bezzałogowy wyprodukowany przez tą samą firmę Phantom Ray

Źródło: PAP


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Sybase w rękach SAP.Za gigantyczną sumę 5,8 mld dolarów firma SAP - gigant na rynku oprogramowania biznesowego - przejmie spółkę Sybase zajmującą się tworzeniem systemów bazodanowych. Wykupienie Sybase pozwoli SAP na nawiązanie bezpośredniej konkurencji z Oracle.

Kiedy Oracle kupił Sun Microsystems, stał się właścicielem sporego segmentu serwerów oraz projektów takich jak baza danych MySQL, platforma Java i NetBeans oraz system OpenSolaris. Sybase, które konkurowało wówczas z Oracle na rynku oprogramowania dla biznesu, zdecydowało się nawiązać współpracę z SAP i obie firmy podpisały stosowną umowę partnerską. Teraz spółki postanowiły pójść o krok dalej i Sybase ma stać się częścią SAP. Co ważne, mimo przejęcia, Sybase będzie dalej zarządzane przez niezależny zespół menadżerów, którzy do tej pory kierowali firmą.

Dzięki tej opiewającej na 5,8 mld dolarów transakcji firma SAP zyska dostęp do rozwijanych przez Sybase serwerów baz danych, systemów przetwarzania transakcji, serwerów replikacyjnych, kopii zapasowych, technologii zarządzania danymi, rozwiązań mobilnych, narzędzi dla programistów i administratorów oraz zestawów zintegrowanych. W połączeniu z własną ofertą pozwoli to firmie SAP na nawiązanie bezpośredniej konkurencji z Oracle, który ma w swoim portfolio podobne rozwiązania i produkty.

Transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2010 roku. Prawdopodobnie będą musiały ją zatwierdzić organy antymonopolowe w USA i Unii Europejskiej.

źródło: techit


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Książę Persji: Piaski czasu.Już 21 maja, będzie można obejrzeć w Polsce Księcia Persji: Piaski czasu - ekranizację świetnej przygodówki "Prince of Persia". Film z Jake'm Gylenhallem w roli głównej swoją światową premierę już miał - 9 maja br.Tytuł oryginalny: Prince of Persia: The Sands of Time
Produkcja: USA 2010
Premiera: 21 maja 2010
Dystrybutor filmu: ForumFilm

Reżyseria: Mike Newell
Obsada: Jake Gyllenhaal, Ben Kingsley, Gemma ArtertonIX wiek, średniowieczna Persja.
Główny bohater, młody książę (Jake Gyllenhaal) zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Jest to podarunek od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Noc Muzeów"Wielki Kraków 1910-2010" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w Krakowie w nocy z 14 na 15 maja. Swoje podwoje dla zwiedzających otworzą 23 instytucje - po raz pierwszy będzie można zobaczyć podziemia Rynku Głównego. Do wstępu do wszystkich muzeów będzie upoważniać specjalnie z tej okazji wydana moneta o wartości jednego złotego.

W tym roku po raz pierwszy (na kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem) będzie można zobaczyć podziemia Rynku Głównego i Sukiennic. "To ostatni moment aby zobaczyć to unikalne zjawisko archeologiczne przed zakończeniem robót budowlanych" - poinformował Jerzy Marcinko, Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wejście do podziemi będzie limitowane. "Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa" - dodał dyrektor Marcinko. Zwiedzanie będzie się odbywać w grupach liczących maksymalnie 25 osób. Grupy będą wpuszczane do podziemi od godz. 19.00, co 7 minut (zwiedzanie potrwa 30-40 minut). Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z windy. Do dyspozycji zwiedzających będą także przewodnicy angielsko- i niemieckojęzyczni.

Noc Muzeów 2010 zostanie zainaugurowana o godz. 18.00 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Maius.

Pozostałe instytucje zostaną otwarte o godz. 19.00 w piątek (14 maja) i będą czynne do godz. 1.00 w nocy w sobotę (15 maja). Tradycją stało się organizowanie Nocy Muzeów w nocy z piątku na sobotę, a nie tak jak w pozostałych miastach z soboty na niedzielę.

W tym roku biletem wstępu do muzeów będzie specjalna moneta dostępna we wszystkich instytucjach biorących udział w imprezie. Moneta będzie kosztować symboliczną złotówkę i będzie również upoważniać do darmowych przejazdów komunikacją miejską w czasie Nocy Muzeów.

W tegorocznej, siódmej z kolei, edycji Nocy Muzeów wezmą udział 23 instytucje muzealne (miejskie, wojewódzkie, ministerialne, uczelniane). Imprezie towarzyszy hasło "Wielki Kraków 1910-2010" - organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć, że początki Krakowa, jako wielkiej metropolii, sięgają roku 1910, kiedy to podjęta została decyzja o stopniowym włączaniu do miasta okolicznych gmin i stworzeniu w ten sposób Wielkiego Krakowa.

W imprezie udział wezmą m.in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli, Muzeum Farmacji Collegium Medicum, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Historii Fotografii im. Walezego Rzewuskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz spoza Krakowa: Muzeum Niepołomickie i Muzeów Żup Krakowskich w Wieliczce.

Organizatorzy, oprócz zwiedzania, przygotowują specjalne atrakcje, m.in. gry miejskie, koncerty, warsztaty, projekcje filmów, spotkania, pokazy walk rycerskich i lekcje dla dorosłych i dzieci. I tak: Muzeum Farmacji Collegium Medicum przygotowuje pokaz pt. "Leki z człowieka", Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego wystawę fotografii pt. "Le industrie invisibili" (Niewidzialne przemysły) i spotkanie z jej autorem Stefano Cossu. Z kolei w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa o godz. 19.00 odbędzie się finał gry miejskiej "Rodzinne poszukiwania średniowiecznego skarbu Krakowa". W programie przygotowanym przez tę instytucję odbędą się także koncerty, prezentacje filmów, pokazy walk rycerskich i fechtunku. Pomiędzy oddziałami Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, na trasie Zwierzyniecki Salon Artystyczny - ul. Pomorska - Oddział Nowa Huta, możliwy będzie przejazd zabytkowymi samochodami.

W Muzeum Inżynierii Miejskiej zwiedzający będą mogli zrobić sobie zdjęcia na zabytkowych motocyklach oraz wziąć udział w warsztatach wytwarzania papieru czerpanego. W Ogrodzie Doświadczeń zostaną zorganizowane: konkurs dotyczący Alfabetu Morse'a oraz warsztaty budowy spektroskopu. W Muzeum Lotnictwa Polskiego będzie można obejrzeć film dotyczący 100 lat lotnictwa w Krakowie i Małopolsce oraz wystawę fotografii pt. "Wielki Kraków". Chętni będą też mogli zobaczyć wnętrza wybranych samolotów i śmigłowców.

"Non stop Alejami międzywojennego Krakowa. Przystanek: Gmach Główny MNK" to tytuł multimedialnej prezentacji poświęconej projektowi "Wielki Kraków", włączającemu nowe tereny w granice miasta Krakowa. Będzie ją można zobaczyć w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Tu także zorganizowane zostaną: warsztaty dla dzieci i dorosłych zachęcające do odbioru sztuki różnymi zmysłami, projekcja filmów kina niemego z akompaniamentem zespołu Vladimirska, wykonującego specjalnie skomponowaną na tę okazję muzykę oraz pokaz wizualizacji typu '3D mapping' na fasadzie Gmachu Głównego Muzeum.

Muzeum PRL-u - oddział Muzeum Historii Polski o godz. 19.15 rozpocznie projekt "Gdzie się kończy Kraków?". Każdy będzie mógł przed kamerą nagrać swoją wypowiedź w stulecie poszerzenia miasta Krakowa. W ten sposób powstanie pamiątkowy zbiór wypowiedzi, który zostanie zamieszczony później w Internecie na stronie Muzeum. Muzeum przygotowuje także grę symulacyjną "Dekada 1979-1989".

Noc Muzeów po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2004 roku, na wzór berlińskiej "Lange Nacht der Museen". Obecnie jest jedną z czterech imprez wchodzących w skład cyklu Krakowskie Noce. Poszczególne noce organizowane są w miesiącach, które charakteryzują się wzmożonym ruchem turystycznym, dlatego projekt stanowi doskonałą ofertę kulturalną dla zagranicznego turysty, promując w ten sposób nasze miasto i jego potencjał twórczy.

źródło: umk


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Płatnik podatny na ataki SQL Injection.Znalazca błędu ukrywający się pod pseudonimem podatnik386 twierdzi, że aplikacja posiada wiele pól podatnych na SQL injection. Opublikowany exploit dotyczy wersji 8.01.001 Płatnika i był testowany na bazie MSSQL2005 Express.

Pole: Administration/Dziennik-Archiwum dziennika operacji

Dodanie nowego użytkownika:
<'2010-02-28')INSERT INTO dbo.UZYTKOWNIK VALUES('LOGIN', 'TEST', 'TEST', 'password hash', '2010-02-28 15:46:48', null, 'A', null)--


Podniesienie uprawnień użytkownika:
<'2010-02-28')INSERT INTO dbo.UPRAWNIENIA VALUES(id_user, id_platnik)--
Pole: Documents(ZUS ZSWA) / III-VI tab / - okres pracy


Wyświetlenie wszystkich ubezpieczonych (zapytanie nie zwraca uwagi na uprawnienia pytającego):
<05-02-2010) or 1=1--


Znalazca błędu oświadczył, że poinformował ZUS o błędach jednak instytucja zignorowała błędy. Nie wiemy jednak ile czasu pozostawiono ZUS-owi na reakcję. Warto również dodać, że aby wykonać poniższe zapytania trzeba najpierw uzyskać dostęp do oprogramowania Płatnik na komputerze ofiary.

Groźne, niegroźne?

Mimo, że SQL-injection w web aplikacjach jest niewątpliwie błędem bardziej "widowiskowym", to skutki ataku w obu przypadkach są takie same. Biorąc pod uwagę, że zwykli pracownicy (w tym księgowe) często nie są zaawansowanymi użytkownikami komputera, można przypuszczać, że fizyczny dostęp do komputera księgowej w wielu firmach nie będzie stanowił żadnego problemu.

Administratorzy powinni zadbać o auto-wylogowywanie użytkownika po określonym czasie bezczynności - tego typu działania choć trochę zminimalizują zagrożenia związane z zapominającymi się wylogować pracownikami, którzy np. wyszli do kuchni po kawę i zatracili się w rozmowie z kolegami...

źródło: niebezpiecznik


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Standard wideo MPEG-7.Firma NEC zapowiedziała, że nadchodzący standard wideo MPEG-7 zostanie wyposażony w system identyfikacji treści mający zapobiegać dystrybucji nielegalnych kopii filmów.

Technologia wykorzystuje specjalną, cyfrową sygnaturę, która jest porównywana z oryginałem w celu ustalenia, czy wideo nie zostało w jakiś sposób zmodyfikowane. NEC wyjaśnia, że każda klatka filmu będzie miała swoją własną sygnaturę, co spowoduje, że takie czynności jak dodawanie napisów, znaków wodnych bądź wycinanie reklam będą zmieniać oryginalny podpis i ujawniać ingerencję w film. Co ważne, porównywanie sygnatur ma w bardzo niewielkim stopniu obciążać zasoby systemu - przeciętny komputer poradzi sobie bowiem ze zweryfikowaniem 1000 godzin wideo w ciągu jednej sekundy. NEC jest zdania, że opracowany przez niego system zastąpi zabezpieczenia stosowane obecnie przez przemysł filmowy i internetowych dostawców wideo. Pozwoli on bowiem na automatyczne wykrywanie nieautoryzowanych kopii filmów i zapobiegnie nielegalnemu przesyłaniu materiałów wideo. Technologia sygnowania wideo może wkrótce stać się standardem stosowanym do kodowania filmów wyprodukowanych m.in. w Hollywood.

O tym, czy standard MPEG-7 faktycznie zablokuje możliwość tworzenia nielegalnych kopii filmów przekonamy się dopiero wówczas, gdy pierwsze produkcje zakodowane w nowym systemie trafią na rynek. Praktyka pokazuje, że prace nad nowymi zabezpieczeniami często odnoszą odwrotny skutek do zamierzonego - pomysłowi piraci złamali do tej pory niemal wszystkie systemy zabezpieczające stosowane przy dystrybucji cyfrowej wideo.

źródło: nec


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Intel odkrywa nową platformę Moorestown czyli nowe Atom-y.Intel oficjalnie wprowadził do swojej oferty nowy procesor z serii Atom, przeznaczony dla smartfonów i tabletów. Układ, znany do tej pory pod roboczą nazwą Moorestown, nazywa się Atom Z6 - Intel zapewnia, że wyposażone w niego urządzenia zadziwią użytkowników wydajnością.Przedstawiciele firmy zapewniają, że nowy procesor jest również energooszczędny - bateria w smartfonie z Atomem Z6 powinny wystarczyć na ok. 10 dni czuwania lub 5 godzin "aktywnej pracy" (to znaczy odtwarzania wideo, surfowania po Sieci, rozmawiania).Ale atutem nr 1 ma być wydajność - Intel zapewnia, że urządzenia z nowym układem będą błyskawicznie wyświetlały nawet najbardziej skomplikowane, nafaszerowane skryptami JavaScript, strony WWW. "Obecnie większość telefonów ładuje takie witryny ok. 9-10 sekund. Urządzenia z nowym Atomem wykonają takie zadanie w mniej niż dwie sekundy" - tłumaczył w rozmowie z serwisem CNet.com Pankaj Kedia z intelowskiego działu Ultra Mobility Group. Kedia dodał też, że urządzenie najlepiej będzie się sprawdzało w połączeniu z mobilnym systemem operacyjnym MeeGo (opracowanym wspólnie przez Nokię i Intela) oraz Androidem Google'a.

Oczywiście, producenci sprzętu zapowiedzieli już wprowadzenie na rynek pierwszych urządzeń z nowym układem. LG szykuje smartfon o nazwie Aava (wyposażony w Atoma Z6 taktowanego zegarem 1,5 GHz), zaś firma OpenPeak - 7-calowy tablet z Atomem 1,9 GHz.

źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 323 [324] 325 ... 337 338 339 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-27
USD 4,0504 -0,93%
EUR 4,4378 -0,94%
CHF 4,1707 -1,23%
GBP 4,9829 -0,93%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · "Plandemic" to nowy wirus. Nie radzą sobie YouTube, Twitter i Facebook.
Napisane przez Piotr
( 27.05.2020 07:08 )

 · Microsoft zachęca do hakowania Azure Sphere OS bazującego na Linuksie. Czekają nagrody.
Napisane przez Piotr
( 26.05.2020 07:03 )

 · Kaspersky: Służbowy sprzęt wykorzystywany do oglądania pornografii jak nigdy wcześniej.
Napisane przez Piotr
( 25.05.2020 06:02 )

 · Google ogarnia Authenticator. Firma wreszcie naprawia karygodny błąd.
Napisane przez Piotr
( 22.05.2020 07:00 )

 · Xbox Series X - co potrafi nowa konsola? Całkiem sporo, wykręca nawet 120 FPS.
Napisane przez Piotr
( 21.05.2020 07:47 )

 · Przeklęta: Nowy serial Netflixa. Premiera latem.
Napisane przez Piotr
( 20.05.2020 06:30 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
2 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)
3 . Atlas chmur. Wielkie cele OChK
(23.02.2020)
4 . Polski pomysł na skuteczniejszą i oszczędniejszą dezynfekcję basenów.
(08.02.2020)
5 . Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.
(19.01.2020)
6 . Ekspert: autonomiczne samochody na drogach to tylko kwestia czasu
(27.12.2019)
7 . Szkielet i złoto w kurhanie sprzed ponad 2,5 lat na Syberii odkryli archeolodzy z Krakowa.
(27.12.2019)
8 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala.
(09.12.2019)
9 . NCBR: 100 mln zł na rozwój sektora gier
(20.11.2019)
10 . Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie
(04.11.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2019
(12.02.2020)
2 . PITy 2018
(18.02.2019)
3 . PITy 2017
(15.02.2018)
4 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
5 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
6 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
7 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
8 . PITy 2016
(07.02.2017)
9 . PITy 2015
(26.03.2016)
10 . PITy 2014
(11.01.2015)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2020.