Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Flash Player 10 dla telefonów komórkowychAdobe poinformowało, że jeszcze tej jesieni wyda Flash Player 10 dla urządzeń mobilnych.

Najnowszy Flash ma zostać udostępniony dla większości popularnych platform mobilnych, w tym Android, Windows Mobile i webOS. Jak zapowiada Adobe, nowa wersja ma zapewnić lepsze funkcje graficzne i dźwiękowe. Wczesną wersję testową dostali już niektórzy partnerzy firmy. Publiczna beta dla deweloperów ma się pojawić podczas konferencji Adobe w październiku. Równolegle firmy ARM, nVidia, Broadcom, Intel, Texas Instruments i Qualcomm optymalizują odtwarzacz Flash pod swój sprzęt. Na razie nie ma informacji o rychłym wydaniu Flash Player 10 dla iPhone OS.

źródło: internetnews.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
iPhone 3GSiPhone 3GS - tak nazywa się nowy model telefonu Apple. W porównaniu z poprzednikiem jest przede wszystkim szybszy - nawet 2, 3-krotnie. Ma też lepszy aparat i więcej pamięci. iPhone 3GS pojawi się w polskich sklepach 9 lipca 2009.

iPhone 3GS będzie robił lepsze zdjęcia dzięki 3-megapikselowemu aparatowi z autofokusem i matrycą o wyższej czułości. Nowością jest możliwość wykonywania fotografii makro i nagrywania filmów (w rozdzielczości 640 x 480 przy 30 klatkach na sekundę).

Zobacz nowego iPhone 3GS

iPhone znacznie przyspieszy. Wiele operacji (otwieranie wiadomości, odczytywanie dokumentów XLS, wyświetlanie stron WWW) ma być wykonywanych 2, 3 razy szybciej niż w przypadku modelu 3G. iPhone 3GS będzie miał m.in. funkcję wybierania głosowego i kompas. Apple poprawiło też jedną z głównych bolączek iPhone 3G - czas pracy na baterii. W przypadku niektórych zastosowań (jak przeglądanie stron WWW przez WiFi) aż o 50%.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, iPhone 3GS trafi do sklepów w dwóch wersjach - z 16 i 32GB pamięci. Ceny nie zmieniają się. Wersja 16GB będzie kosztowała tyle samo, co 8-gigabajtowy iPhone 3G. Pojemniejsza odmiana modelu 3GS zastąpi w cenniku iPhone 3G 16GB. W Polsce nowego iPhone zobaczymy 9 lipca 2009.

Z rynku zniknie iPhone 3G, ale tylko w wersji z pamięcią 16GB. iPhone 3G 8GB trafi do mniej zamożnych klientów; ma kosztować połowę tego, co podstawowa wersja iPhone 3GS.

Przy okazji premiery iPhone 3GS zaprezentowano również kilka, nowych aplikacji. Jedną z nich jest nawigacja przygotowana przez TomTom. To pierwszy program tego typu przeznaczony dla telefonu Apple. Wcześniej, użytkownicy iPhone mieli dostęp jedynie do pobieranych na bieżąco z interentu map Google. Google Maps dla iPhone nie mogło zastąpić klasycznej aplikacji nawigacyjnej - program potrafił wyznaczyć trasę i śledzić pozycję samochodu, ale nie wyświetlał komunikatów informujących o najbliższych manewrach ("za 100 metrów skręć w prawo").


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Sweet Home 3D wersja 2.0Sweet Home 3D jest darmowym programem służącym do aranżacji wnętrz, który umożliwia ustawiać meble na planie 2D z podglądem 3D.

Pobierz nową wersje Sweet Home 3D wersja 2.0

Pojawiła się finalna wersja 2.0 programu Sweet Home 3D. Jest to bezpłatna aplikacja do planowania wnętrz stworzona w języku Java. Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne nanoszenie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie. Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu lub dodawać obiekty w formatach OBJ, LWS i 3DS.

W nowej wersji usunięto wiele drobnych błędów ale również wprowadzono kilka nowości, m. in w menu "Widok 3D" pojawiła się opcja "Stwórz zdjęcie" pozwalająca na tworzenie obrazów PNG z dowolnych rzutów 3D wyrenderowanych przez aplikację (program wykorzystuje bibliotekę SunFlow), rozszerzono również ustawienia związane z nakładaniem kolorów oraz tekstur na ściany i podłogi, rozszerzono dostępność jednostek metrycznych o metry i milimetry (dotychczas tylko centymetry), wprowadzono możliwość szybkiego definiowania długości ścian.

źródło: sweethome3d.eu


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft ogłosił oficjalnie date wydania systemu Windows 7Oficjalnie zapowiedzianą datą jest 22 października 2009 roku, więc Windows 7 pojawi się prawie dokładnie 8 lat po Windows XP, który został wydany 25 października 2001 roku. Microsoft potwierdził także, że osoby, które kupią komputer z Vistą na krótko przed lub po premierze Windows 7, będą mogły otrzymać za darmo licencję na ten system.Szczegóły jednak nadal nie są znane. Według nieoficjalnych informacji chodzi o okres od 28 czerwca 2009 do 31 stycznia 2010. Wersja RTM zostanie udostępniona partnerom Microsoftu w drugiej połowie lipca. Daty pojawienia się w sprzedaży Windows Server 2008 R2 oraz wydania jego wersji RTM mają być zbliżone do dat Windows 7. Oba te systemy powstają bowiem jednocześnie.

O udostępnieniu Windows 7 klientom będzie mówić jutro także Steve Guggenheimer, Microsoft Corporate Vice President for OEMs, na konferencji Computex w Tajpej na Taiwanie. Poznamy zapewne wtedy więcej szczegółów.

źródło: Microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowa wyszukiwarka MicrosoftuMicrosoft udostępnił publicznie swoją nową wyszukiwarkę Bing, mającą być realną konkurencją dla Google.

Choć premiera miała odbyć się w środę, to Microsoft zdecydował się zaprezentować Binga już dziś, przynajmniej w Polsce. Wyszukiwarka zastąpiła Live Search, wejście search.live.com powoduje przekierowanie na bing.com. Obecnie można wyszukiwać strony internetowe i pliki graficzne. Dostępna jest też usługa xRank, która pokazuje trendy w najczęściej wyszukiwanych hasłach. Statystyki podzielone są na kategorie: osobistości, muzycy, politycy i autorzy blogów.

Wyszukaj w BING

Bing zgodnie z obowiązującymi trendami, jest oznaczony tagiem Beta. Stan ten utrzyma się zapewne przez dłuższy czas, dopóki Microsoft nie uzna, że Bing działa wystarczająco efektywnie.

Bing - nowa wyszukiwarka Microsoftu, posiada bardzo ciekawą funkcję wyszukiwania plików wideo. Na stronie z wynikami dostępne są miniaturki filmów i wystarczy najechać na miniaturkę kursorem aby film został odtworzony.

Zwracana jest jednak uwaga na zachowanie się wyszukiwarki w przypadku wpisania słów związanych z pornografią. Co prawda pojawia się ostrzeżenie, ale użytkownik jest od razu zachęcany do zmiany ustawień filtra rodzinnego na mniej restrykcyjne. Ponadto fakt, że aby zobaczyć film nie trzeba wchodzić na żadną stronę, oprócz strony wyszukiwarki, powoduje, że w historii przeglądarki nie ma śladów po obejrzanym filmie. Rodzi to zrozumiałe obawy rodziców. Obecnie nie wiadomo czy Microsoft będzie modyfikował sposób zmiany ustawień wyszukiwarki. W szukaniu filmów Bing radzi sobie nieraz lepiej od Google, co można zaobserwować np. przy anime. Rodzi to więc pytania o kwestie praw autorskich. Być może Microsoft będzie musiał usuwać filmy z wyników wyszukiwania na żądanie ich twórców, analogicznie jak dzieje się to na YouTube.

Wykryto też inny problem z Bingiem: w Internet Explorerze 6 ustawia się jako domyślna przeglądarka bez zgody użytkownika. Microsoft poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.


źródło: microsoft.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Service Pack 2 dla Windows Vista i Windows Server 2008 dwa w jednym.Microsoft udostępnił do pobrania pięciojęzykową paczkę instalacyjną dodatku Service Pack 2 dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008.

Service Pack 2 zwykle dostępny jest w dwóch wersjach instalacyjnych - pięciojęzycznej (zawierającej m.in. język angielski) oraz pełnej 36-języcznej (tylko w tej paczce znajduje się język polski). Na początku Microsoft udostępnia właśnie tę mniejszą wersję instalacyjną, użytkownicy systemu Windows Vista w wersji polskiej muszą więc jeszcze zaczekać.

Do pobrania aktualnie dostępne są wersje pięciojęzykowe dla platform x86, x64 oraz ia64 (tylko Windows Server 2008 ). Jest również obraz płyty DVD zawierającej te wszystkie wersje jednocześnie.

Przypominamy, że instalacja Service Packa 2 może nastąpić tylko w systemie, na którym zainstalowano już Service Pack 1 - na wersji RTM aktualizacja nie powiedzie się. Nie dotyczy to oczywiście Windows Server 2008, który został wydany od razu w wersji SP1.

źródło: microsoft.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Awaria Gadu GaduWygląda na to, że mamy do czynienia z najpoważniejszą awarią serwerów, z których korzysta komunikator Gadu-Gadu odkąd pojawił się on na komputerach milionów użytkowników.

Od około godziny 18:00 komunikator nie może nawiązać połączenia z żadnym z serwerów (wszystkie są niedostępne), nie działa także żaden z serwisów stworzonych przez spółkę. Próby nawiązania połączenia kończą się komunikatem o błędzie 500 i 503. Spekuluje się, iż obecna sytuacja jest efektem ataków DDoS na serwery GG. Nie jest to jednak informacja w żaden sposób potwierdzona.

Na oficjalnym blogu Jarosława Rybusa, rzecznika prasowego GG Networks, pojawił się wpis komentujący całą sytuację - "Trwa awaria serwerów gadu-gadu ? nie działa portal i komunikator. Admini i programiści oraz pracownicy działu serwerów pracują i próbują usunąć awarię tak szybko, jak to tylko możliwe. Awaria wg mojej oceny rozpoczęła się około 19 dzisiaj. Nie jestem teraz w stanie udzielić więcej informacji. Niech chłopaki robią swoją robotę i usuwają awarię, MILIONY LUDZI CHCE GADAĆ. Wink "
Stąd możesz pobrac nowe gadu-gadu: Gadu-Gadu 8.0.8344

Zapraszamy również na stronę GaduDodatki, skąd można pobrać ciekawe dodatki upiększające oraz dające większe możliwości naszemu GG.

źródło: tvn24.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7 w grudniu!Microsoft oficjalnie potwierdził, że finalna wersja Windows 7 zostanie przygotowana na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Informację tę podał Bill Veghte podczas swojego keynote na konferencji TechEd.Odpowiednio wcześniej przed świętami wydana zostanie wersja finalna (RTM - Release To Manufacture) tak, aby użytkownicy zdążyli kupić komputery z preinstalowanym Windows 7 pod choinkę. Veghte nie podał dokładnej daty wydania wersji RTM. Ponieważ jednak na pewno Microsoft będzie chciał przed świętami sprzedać jak najwięcej kopii Windows 7, prawdopodobna wydaje się data podana przez dyrektora marketingu Acera - 23 października.

Zobacz nowe screeny: Screen1, Screen2, Screen3, Screen4

źródło: Bink.nu


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wiślacka Opera browser 6.94 plKibiców Wisły Kraków na pewno ucieszy specjalna edycja najnowszej wersji przeglądarki Opera dedykowana dla Wisły Kraków. Skórka Wiślackiej Opery jest utrzymana w kolorystyce klubu i zawiera jego herb z białą gwiazdą. Oczywiście wprowadzone zostały istotne dla kibiców adresy oraz RSSy.Ostatnio coraz częściej producenci przeglądarek udostępniają dedykowane edycje swoich produktów dla portali czy choćby jak w tym przypadku klubu sportowego. Oczywiście jest to jedynie gest ponieważ wszystkie dedykowane elementy można w zasadzie osiągnąć również bez producenta, jednak takie gesty cieszą adresatów, w tym przypadku kibiców Białej Gwiazdy. Wydanie specjalnej edycji zbiegło się, nie przypadkiem, z nową wersją Wiślacka Opera

źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7: gotowe do sprzedaży?Release Candidate to wersja kandydująca do ostatecznej - w przypadku Windows 7 niewykluczone, że pierwsza i ostatnia. Najnowsze wydanie prezentuje się bowiem stabilnie i uwzględnia większość sugestii przekazanych przez beta testerów po publikacji wersji beta. Oto nasze pierwsze wrażenia.

Szybko i stabilnie

Tym razem postanowiliśmy pójść na całość i zainstalowaliśmy siódemkę na już nieco archaicznym komputerze wyposażonym w zwykły (jednordzeniowy) procesor Pentium 4 taktowany zegarem 2,8 GHz i pamięć RAM 1 GB.

Cóż - zachwyt jest nieunikniony! Nie ma problemu ze sterownikami, wszystko instaluje się gładko i chodzi naprawdę sprawnie. System załadował się na naszym staruszku w 41 sekund, ale bez pomiarów widać, że jest o wiele szybszy od swych poprzedników - XP, Visty a nawet wcześniejszej wersji beta.

Zapewne jest to między innymi zasługą poprawionego mechanizmu indeksowania i wyszukiwania, który delikatnie mówiąc nie był doskonały w poprzednim wydaniu. Jeżeli najnowszy Windows 7 tak działa na niewyszukanym sprzęcie - można się spodziewać, że poradzi sobie bez problemu np. z netbookiem (co było już widać w naszych testach wersji beta).

Idzie nowe

W najnowszym wydaniu Windows 7 funkcja Aero Peek umożliwiająca podgląd zawartości otwartych okien została zintegrowana z mechanizmem przełączania się między aplikacjami (ALT+TAB). Dodano również skróty klawiaturowe (klawisz Windows + cyfra), dzięki czemu można łatwo uruchamiać programy z paska szybkiego uruchamiania (task bar). Zwiększono także ilość ikon widocznych na pasku zadań, oraz pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików i katalogów. Eksplorator umożliwia natomiast łatwiejsze otwieranie plików w aplikacjach innych niż standardowe dla danego typu. W tym celu trzeba nacisnąć klawisz Shift, a następnie przeciągnąć i upuścić ikonę pliku na ikonie odpowiedniej aplikacji w pasku zadań.

Co jeszcze?

Dodano funkcję umożliwiającą blokowanie komputera po upływie określonej ilości czasu bez konieczności stosowania wygaszacza ekranu.

Windows Media Player zapewni obsługę większej liczby formatów stosowanych w kamerach wideo.

Zwiększono liczbę obsługiwanych urządzeń, usprawniono pracę Eksploratora Windows oraz bibliotek.

Przywrócono obsługę dysków FAT32 i przyspieszono otwieranie menu Start.

Warto dodać - wbrew wcześniejszym sugestiom - najprawdopodobniej będzie możliwy upgrade bezpośrednio z Windows XP, a nie tylko z Visty.

Pobierz Windows 7 RC

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 397 [398] 399 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-11-25
USD 4,5111 +0,02%
EUR 4,6884 -0,23%
CHF 4,7729 -0,17%
GBP 5,4497 -0,08%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · AMD może namieszać w sektorze Data Center.
Napisane przez Piotr
( 25.11.2022 03:29 )

 · Szpital New Amsterdam 5 w stacji Fox.
Napisane przez Piotr
( 24.11.2022 06:26 )

 · Kolejne panele słoneczne na budynkach TVN Warner Bros. Discovery.
Napisane przez Piotr
( 23.11.2022 07:23 )

 · Polsat kęci nowy serial
Napisane przez Piotr
( 22.11.2022 08:20 )

 · News24 w UPC Polska oraz Play.
Napisane przez Piotr
( 21.11.2022 07:16 )

 · TVP 4K na Mundial 2022 w telewizji naziemnej. Jak odbierać?
Napisane przez Piotr
( 18.11.2022 04:14 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
2 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
3 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
4 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
5 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)
6 . Nagrodzono autorów prac dot. nowoczesnej łączności i sztucznej inteligencji
(26.12.2021)
7 . Ekspert w inżynierii genetycznej pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej.
(28.11.2021)
8 . Robot imitujący noworodka na wystawie w Centrum Nauki Kopernik
(07.11.2021)
9 . Polski odbiornik GNSS dla satelitów zostanie przetestowany w misji Europejskiej Agencji Kosmicznej
(07.11.2021)
10 . Cyberataki na państwo - nowy raport
(05.09.2021)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2022.