Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Microsoft Security EssentialsMicrosoft udostępnił publicznie finalną wersję swojego nowego programu antywirusowego znanego wcześniej pod nazwą kodową Morro. Microsoft Security Essentials to darmowa aplikacja dla Windows XP SP2, Visty i Windows 7 zwalczająca szkodliwe oprogramowanie, takie jak wirusy, rootkity, trojany czy spyware. Rozwiązanie bazuje na tym samym silniku, co Forefront Client i jest całkowitym zastępstwem wbudowanego w system Windows Defendera, który w momencie instalacji Security Essentials jest odinstalowywany.Program ten to druga już próba dotarcia przez Microsoft do szerokiej grupy użytkowników domowych z oprogramowaniem zabezpieczającym. W przeciwieństwie do raczej nieudanego eksperymentu z Windows Live OneCare, tym razem jednak mamy do czynienia z węższą specjalizacją produktu i oferowaniem go bezpłatnie. Jeśli podejście to okaże się bardziej udane, być może doczekamy się małej rewolucji na rynku programów antywirusowych. Security Essentals pewnością może śmiało konkurować z wieloma płatnymi i darmowymi produktami, pytanie też czy i jak bardzo wpłynie na sprzedaż bardziej rozbudowanych pakietów zabezpieczających - szczególnie, że będzie mógł być integrowany z nowymi komputerami przez dostawców OEM, na których Microsoft ma z pewnością dużo większy wpływ niż inne firmy produkujące oprogramowanie zabezpieczające.

Jest to wersja dla systemu:

*Windows XP 32-bit

Więcej na stronie: Microsoft Security Essential

* Windows Vista/WIN7 32 bit
* Windows Vista/WIN7 64 bit

źródło: microsoft.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Prace modernizacyjne strony zostały zakończone!Prace modernizacyjne strony zostały zakończone!

Chciałbym poinformować użytkowników portalu iż wszystkie prace związane z modernizacją zostały wykonane zgodnie z harmonogramem projektu.

Oddając w Wasze ręce nową wersję serwisu!

Komunikat: z powodu modernizacji serwera oraz wdrożenia nowej wersji serwisu MRT dzisiaj tj. 2009.09.22 w godz. od 21 00 do 04:00 w nocy strona serwisu będzie nie czynna.

Mamy nadzieję, że zmiany które zostały przeprowadzone umożliwią Państwu miłe i bezproblemowe serfowanie po stronie oraz zmiany w kodzie zapewnią w pełni nowoczesną rozrywkę a także bezpieczeństwo.
Większość rzeczy została przeniesiona na nową witrynę, wszystkim użytkownikom polecamy zalogowanie się na swoje konta i dokonanie zmian swoich haseł, zapewni to większy stopień bezpieczeństwa.

Jeśli jakieś rzeczy przysporzą problemów lub trudności lub jakiś element na stronie nie będzie działał poprawnie prosimy o jak najszybszy kontakt z nami:

Kontakt: Napisz do mnie!
Strona WWW: MRT Net ASK

Pozdrawiam
Administrator


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
IEEE wreszcie oficjalnie zatwierdziła standard sieci bezprzewodowej 802.11 n.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizacja IEEE wreszcie oficjalnie zatwierdziła standard sieci bezprzewodowej 802.11 n. Prace nad nim trwały od... 2002 r. (wtedy pojawiły się pierwsze szkice specyfikacji). Nowy standard umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z prędkością sięgającą 300 Mb/s (teoretycznie - bo w praktyce transfery są znacznie niższe).

O zatwierdzeniu specyfikacji 802.11 n poinformował w swoim blogu Bruce Kraemer, szef działającej w ramach IEEE grupy roboczej 802.11n Task Group (później wydano również oficjalny komunikat prasowy). O tym, że oficjalnej decyzji w tej sprawie należy spodziewać się w połowie września, było wiadomo od kilku tygodni - pod koniec lipca prace nad standardem zostały formalnie zakończone, a cała dokumentacja została przedstawiona do zatwierdzenia przez Standards Review Committee (RevCom).

Przypomnijmy: standard oznaczony literą "n" jest następcą popularnej obecnie technologii 802.11g (to właśnie ją wykorzystuje zdecydowana większość działających dziś sieci Wi-Fi). Jego główną zaletą ma być znacznie wyższa prędkość przesyłania danych - ma ona sięgnąć 100 Mb/s (w teorii prędkość może być nawet trzykrotnie wyższa, ponieważ nowy standard umożliwia jednoczesne przesyłanie danych wieloma kanałami transmisyjnymi). Przypomnijmy: w 802.11g maksymalna prędkość wynosiła 54 Mb/s. Trzeba jednak pamiętać, że te najwyższe prędkości to wartości "teoretycznie możliwe do osiągnięcia" - tak naprawdę, w realnych zastosowaniach, transfery są zdecydowanie niższe.

Zaletą nowego standardu ma być także większy zasięg sieci - przekraczający 100 m (a na otwartej przestrzeni nawet więcej). Dodajmy, że urządzenia obsługujące nowy standard już od dawna są na rynku - większość producentów sprzętu sieciowego od kilku lat oferuje produkty zgodne z 802.11 n (jednak do tej pory w ich opisach podkreślano, że finalna wersja standardu nie została jeszcze oficjalnie zatwierdzona).

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nie ma pozwolenia na przejęcie Suna przez Oracle.Gdy stało się jasne, że Oracle chce przejąc Suna, konieczne stało się zatwierdzenie transakcji przez europejskich i amerykańskich regulatorów rynku. Urzędnicy z USA wywiązali się ze swego zadania na czas i wyrazili zgodę na przejęcie.

Niestety ich europejscy koledzy z Komisji Europejskiej doszli do wniosku, że transakcja może zagrozić jednemu z projektów finansowanych przez Suna ? bazie danych MySQL ? po czym zadecydowali o rozpoczęciu dodatkowego, szczegółowego postępowania wyjaśniającego, co paradoksalnie może MySQL bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Sun Microsystems, z powodu fatalnych wyników finansowych za dwa ostatnie kwartały, jest zagrożony bankructwem i jedynym ratunkiem dla firmy może być przejęcie jej przez jednego z dużych graczy rynku IT. Oracle, które chce kupić Suna, planuje wpompować w firmę miliony dolarów a także przeprowadzić w niej konieczną restrukturyzację. Jednak rozpoczęte przez KE szczegółowe postępowanie wyjaśniające wiąże korporacji ręce. Z powodu długiego okresu trwania unijnych procedur Oracle może jedynie biernie przyglądać się, jak klienci Suna, niepewni o jego los, przechodzą do konkurencyjnego HP czy IBM. Obniża to wartość spółki i sprawia, że widmo upadłości staje się coraz bardziej realne.

Paradoksalnie, działania europejskiego regulatora rynku, jakim jest Komisja Europejska, mogą przyczynić się do spadku konkurencji. Jest bowiem oczywiste, że w sytuacji bankructwa Sun nie będzie dalej finansował rozwoju MySQL a przekazanie bazy danych pod opiekę społeczności Open Source niewiele w tej sprawie zmieni. Ponadto na bankructwie skorzystają obecni konkurenci Suna na rynku serwerów ? HP i IBM, co także bardzo negatywnie wpłynie na biznesową rywalizację w tym sektorze.

źródło: CNET


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Płyty główne na układach Intel P55.GIGABYTE zaprezentował rozwiązania bazujące na układach Intel P55 dedykowanych dla platformy Intel LGA 1156. W dniu premiery do sprzedaży trafi pełna paleta płyt wykorzystujących nowy chipset Intela. Dzięki temu zarówno najbardziej wymagający użytkownicy, tacy jak gracze, jak i osoby szukające komputera do biura czy też do zastosowań multimedialnych w domu, będą mogli wybrać optymalny dla swoich potrzeb model płyty głównej GIGABYTE. GA-P55-UD6, GA-P55-UD5 oraz GA-P55-UD4 to płyty dedykowane dla zapalonych graczy i overclockerów. GA-P55-UD3R, GA-P55-UD3 oraz GA-P55M-UD2 są przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników.Najnowsze płyty główne GIGABYTE, dedykowane dla procesorów Intel zgodnych z podstawką LGA 1156, to produkty zapewniające dużą wydajność, wsparcie dla najnowszych technologii oraz wysoką stabilność pracy w każdych warunkach.Płyty cechuje zaawansowana, 24-fazowa sekcja zasilania, wykorzystanie technologii Ultra Durable 3, Smart Dual LAN (automatyczne przełączanie pomiędzy układami sieciowymi) oraz system inteligentnego zarządzania pracą komputera ? GIGABYTE Smart 6. Dodatkowym plusem jest zaawansowana technologia zarządzania energią ? Dynamic Energy Saver 2 ? który pozwala na znaczne obniżenie poboru energii przez komputer.Zgodnie z najnowszymi trendami płyty główne GIGABYTE z chipsetem Intel P55 to produkty proekologiczne, które pozwalają na znaczne oszczędności energii. Dzięki technologii Dynamic Energy Saver 2 otrzymujemy możliwość zaawansowanego zarządzenia energią pobieraną przez CPU, pamięci, chipset płyty głównej, kartę graficzną oraz dysk twardy.


Za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji możemy w dowolny sposób modyfikować i monitorować parametry pracy poszczególnych komponentów a także regulować prędkości obrotowe zainstalowanych wiatraczków.

źródło: Gigabyte


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Bezpieczne dane na szyfrowanych dyskach.Firma Apricorn wprowadziła do sprzedaży zewnętrzne dyski twarde Aegis Padlock Secure Hard Drive. Wyróżnia je wbudowana numeryczna klawiatura, która umożliwia zaszyfrowanie napędu i zablokowanie do niego dostępu, czyniąc go bezużytecznym nawet po wyjęciu z obudowy.

Zablokowanie i uzyskanie dostępu jest bardzo proste i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Możliwe jest ustanowienie do 10 numerów PIN dla różnych użytkowników oraz jednego kodu dla administratora. Dostępne są 2 linie produktów ? ze 128 oraz z 256-bitowym szyfrowaniem AES.

Ceny modeli kodowanych kluczem 128-bitowym wynoszą: 100 dolarów za 250 GB, 110 dolarów za 320 GB i 140 dolarów za 500 GB pojemności. Identyczne dyski szyfrowane 256-bitowym kluczem kosztują odpowiednio: 120, 130 i 160 dolarów.

Wszystkie rodzaje Aegis Padlock Secure Hard Drive posiadają wbudowany 16-punktowy system antywstrząsowy.

źródło: slipperybrick.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Apple kończy pracę nad Mac OS X Snow Leopard.Najnowsza wersja systemu operacyjnego firmy Apple - OS X Snow Leopard (Mac OS X 10.6) osiągnęła status Golden Master. Mimo iż znaczy to, że system jest już gotowy do wydania, producent wciąż nie ujawnił, kiedy nowy OS pojawi się na rynku.

Od kilku tygodni OS X Snow Leopard można kupić w przedsprzedaży w sklepie internetowym Amazon. Użytkownicy zainteresowani kupnem informowani są, że oficjalna data premiery systemu nie została jeszcze ogłoszona, ale wiadomo, że produkt ten ukaże się we wrześniu. Apple raczej nie zamierza opóźnić terminu premiery swojego systemu. W świetle nowych doniesień o gotowości wersji Golden Master, prawdopodobne wydaje się nawet, że Apple wyda swój system wcześniej niż planowano, bo pod koniec bieżącego miesiąca. Nieoficjalnie mówi się o 28 sierpnia. Być może Snow Leopard pojawi się więc na rynku dużo szybciej, niż jego konkurent - Windows 7.

Mac OS X Snow Leopard jest dostępny w przedsprzedaży w cenie niespełna 30 dolarów. Warto też wspomnieć o pakiecie rodzinnym, którego koszt to niecałe 50 dolarów. W przypadku OS-a firmy Apple, pakiet rodzinny pozwala na instalacje systemu na pięciu maszynach.

źródło: TechCrunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.5.2 PLPojawiła się ważna aktualizacja do Firefoksa.

Chodzi o wersje 3.5.2 lub 3.0.13 przeglądarki Firefox. Mozilla naprawiła w nich zauważone dotychczas krytyczne luki oraz kilka innych, drobnych błędów. Najważniejszy dotyczy możliwości zaatakowania komputera poprzez wykonanie kodu ukrytego w protokole SSL. O problemie tym pisaliśmy kilka dni temu. Atakujący mógłby wykorzystać spreparowaną stronę (np. banku) do wymuszenia na użytkowniku zaakceptowania spreparowanego certyfikatu zabezpieczeń.

Szczegóły dotyczące poprawek dostępne są na oficjalnej stronie firmy. Mozilla ostrzega, iż na niebezpieczeństwo narażeni są ciągle użytkownicy programów Thunderbird, SeaMonkey oraz NSS. Uaktualnienia powinny pojawić się w najbliższym czasie.

Wersja wydania:
wersja 3.5.2, wydana 04 sierpień 2009

żródło: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Zaatakowano serwery znanych ekspertów od bezpieczeństwa.W przeddzień konferencji Black Hat zaatakowano serwery znanych ekspertów od bezpieczeństwa, w tym Dana Kaminsky'ego, Kevina Mitnicka i firmy Matasano. Jest to powtórka sprzed roku, gdy ofiarą ataku padł m.in. Alan Shimel.

Atakujący opublikowali liczący prawie 30 tysięcy linii plik zawierający wiele informacji z zaatakowanych komputerów, w tym listingi kodu, treści e-maili oraz rozmów z komunikatorów, oraz odkodowane hasła do kont systemowych. W opublikowanym pliku znalazły się nawet odniesienia do naszych znanych rodaków aktywnych na hakerskiej scenie, lcamtufa oraz Joanny Rutkowskiej, określonej mianem rzekomej kobiety Smile Oprócz publikacji ważnych danych część wykasowano. Wygląda na to, że atak miał na celu utrzeć nosa niektórym specjalistom od zabezpieczeń, którzy albo czuli się zbyt pewnie albo też popisywali się niezbyt rzetelną wiedzą. Nie wiadomo jakiej metody ataku użyto, prawdopodobnie wykorzystano lukę w oprogramowaniu blogowym WordPress.

źródło: CNET


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Serwis Microsoft Wave już gotowy!Brytyjski oddział firmy Microsoft udostępnił internautom nowy serwis o nazwie Microsoft Wave. Strona oferuje użytkownikom informacje o planowanych projektach oraz produktach tego producenta.

Zadaniem serwisu ma być zaprezentowanie potencjalnemu klientowi wiele rodzajów rozwiązań przygotowanych przez Microsoft. Użytkownicy znajdą tu takie działy jak Sprzęt (informacje o akcesoriach typu Microsoft Surface czy Project Natal) i Oprogramowanie (gdzie użytkownik ma możliwość przeczytania kilku zdań na temat najnowszych gier czy programów ze stajni Microsoft). Ponadto w serwisie Wave internauci znajdą odnośniki do trzech blogów prowadzonych przez osoby związane z firmą Microsoft: Steve'a Claytona, Roba Margela oraz Marka Johnstona. Nie mogło zabraknąć również filmów wideo prezentujących najnowsze pomysły specjalistów tej firmy.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 400 [401] 402 403 404 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Nowa platforma SkyShowtime w Polsce od 14 lutego. Co w ofercie? Jaka cena?
Napisane przez Pawel
( 06.02.2023 07:02 )

 · TVP oficjalnie uruchamia szósty multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. Jakie kanały?
Napisane przez Pawel
( 03.02.2023 04:00 )

 · Netflix na luty. "You 4", "Miłość do kwadratu jeszcze raz", "Dziewczyna i Kosmonauta".
Napisane przez Pawel
( 02.02.2023 08:58 )

 · Chiny mają największą na świecie turbinę wiatrową.
Napisane przez Pawel
( 01.02.2023 08:12 )

 · Cyberatak na T-Mobile dotknął około 37 mln klientów.
Napisane przez Pawel
( 31.01.2023 06:07 )

 · TVN podsumowuje obchody swojego 25-lecia
Napisane przez Pawel
( 30.01.2023 07:04 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
2 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
3 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
4 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
5 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
6 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
7 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)
8 . Nagrodzono autorów prac dot. nowoczesnej łączności i sztucznej inteligencji
(26.12.2021)
9 . Ekspert w inżynierii genetycznej pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej.
(28.11.2021)
10 . Robot imitujący noworodka na wystawie w Centrum Nauki Kopernik
(07.11.2021)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.