Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Unijna witryna ecancerHub uruchomiona.
Artykul
Kategoria : Medycyna
Dodany : 05.08.2011 12:32
Komentarze : 0



Właśnie ruszyło nowe centrum informacji dla osób cierpiących na raka, zapewniając otwarty dostęp i zintegrowane podejście do przekazywania całej społeczności onkologicznej wysokiej jakości, wiarygodnych informacji.



Owoc dwuletnich prac prowadzonych w ramach projektu EUROCANCERCOMS (Budowane sprawnej sieci komunikacji nt. nowotworów w Europie), który otrzymał wsparcie na kwotę ponad 1,2 mln EUR z tematu "Nauka w społeczeństwie" Siódmego Programu Ramowego (7PR), ecancerHub gromadzi informacje z głównych europejskich organizacji onkologicznych w obrębie jednej, łatwej w obsłudze witryny.

Celem witryny jest stworzenie miejsca, w którym chorzy, personel medyczny i ustawodawcy mogą się spotkać, aby nawiązywać kontakty, prowadzić dyskusje, debatować i poszerzać wiedzę, a dzięki wykorzystaniu aplikacji do obsługi mediów społecznościowych witryna wygląda znajomo i jest prosta w obsłudze. Zawiera informacje na temat różnych rodzajów nowotworów oraz wskazówki dla pacjentów i ich rodzin. Głównym celem projektu EUROCANCERCOMS było usunięcie wąskich gardeł w komunikacji i upowszechnianiu informacji nt. nowotworów w Europie poprzez utworzenie jednej, uniwersalnej witryny dla wszystkich, poświęconej informowaniu o nowotworach w Europie.

"Bardzo się cieszymy z reakcji partnerów projektu, którzy dostrzegli potrzebę rozwiązania komunikacyjnego dla wszystkich stron zaangażowanych w zagadnienia onkologiczne w Europie" - mówi kierownik projektu EUROCANCERCOMS, profesor Gordon McVie, a także redaktor naczelny "ecancermedicalscience", ogólnodostępnego czasopisma onkologicznego i internetowej agencji prasowej finansowanej przez Europejski Instytut Onkologii w Mediolanie, Włochy. "Jesteśmy szczególnie zadowoleni z zaproponowanego rozwiązania, które wprowadziliśmy w życie. Witryna ecancerHub spełnia naszą wizję 'kompleksowości' i zdecydowanie zachęcamy do korzystania z niej i wnoszenia wkładu w jej dalszy rozwój."

Projekt oparł się na badaniach naukowych Rachel Warden z Uniwersytetu w Nottingham w Wlk. Brytanii. Przeprowadzone przez nią badania, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie ecancermedicalscience, poświęcone były analizie zmian, jakie wprowadził Internet w komunikacji naukowców i badaniu jego potencjału do jej dalszych zmian w przyszłości. W toku badań przyjrzano się komunikacji zarówno formalnej, jak i nieformalnej oraz zmianom w tym zakresie jakie pojawiają się wraz z wykorzystaniem nowych narzędzi internetowych. Warden odkryła, że istnieje potrzeba wiarygodnej platformy internetowej wspólnej dla personelu medycznego, pacjentów, naukowców i ustawodawców, aby komunikować się, sieciować, wymieniać wiedzą i budować nową.

Chociaż Internet może być bogatym źródłem użytecznych informacji, przeciążenie informacyjne i fragmentaryczność drobiazgowych zasobów, sieci i wiedzy silnie hamują translację i wdrażanie badań naukowych w Europie. Bez solidnej sieci ta nieustająca eksplozja nowych danych będzie stwarzać coraz większe przeszkody w efektywnej komunikacji naukowej.

I tutaj pomocną może być witryna ecancerHub! Mimo iż witryna już została uruchomiona to prawdziwa ciężka praca właśnie się zaczyna. Sieci wymagają wkładu opartego na współpracy, a partnerzy projektu wzywają europejską społeczność onkologiczną do aktywności i zaangażowania się w budowanie witryny. Kierownik projektu, profesor Richard Sullivan z Europejskiego Forum Menedżerów Badań Onkologicznych, wyjaśnia: "Dysponujemy doskonałą platformą i oczekujemy zaangażowania społeczności onkologicznej, zapisywania nowych treści, aby platforma ta stała się tętniącym pomysłami i informacjami centrum."

W dwuletnim projekcie EUROCANCERCOMS wzięło udział 18 partnerów projektu z Belgii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Wlk. Brytanii i Włoch.

Wprowadzając zintegrowany model unijny portalu informacji onkologicznych i wymiany strategii, paneuropejski zespół osiągnął cel stworzenia funkcjonalnego systemu wymiany i wyszukiwania precyzyjnych informacji.

Konsorcjum przyjrzało się również jak ten model mógłby znaleźć zastosowanie w innych obszarach opieki zdrowotnej.


źródło: ecancerHub (http://www.ecancerhub.eu)
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.