Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Budowanie globalnych powiązań w świecie nauki.
Artykul
Kategoria : Ciekawostki
Dodany : 13.01.2013 14:23
Komentarze : 0



Europa nie cierpi na niedobór potencjału, jeżeli chodzi o światowej klasy naukowców, przedsiębiorców i firmy. Aczkolwiek liczba naukowców w Europie jako odsetek populacji jest znacznie niższa od tej w USA, Japonii i innych krajach.

Jeżeli UE zamierza osiągnąć cel i przeznaczać 3% PKB na badania i rozwój, to będzie musiała stworzyć co najmniej 1 mln nowych miejsc pracy dla naukowców. Globalna konkurencja o najlepsze talenty badawcze zaostrza się i znaczna liczba europejskich naukowców decyduje się na pracę poza granicami Europy. Stanowią oni zasoby, których nie wykorzystuje się do dalszego rozwoju badań europejskich i z tego właśnie powodu Komisja Europejska zainicjowała projekt EURAXESS Links.

Jego celem jest utrzymanie powiązań między Europą a europejskimi badaczami, naukowcami i uczonymi pracującymi za granicą. Są oni ważnym zasobem dla europejskich badań i dla pobudzania współpracy naukowej między Europą a krajami ich przyjmującymi. Sieć EURAXESS Links dostarcza informacji na temat europejskich badań i polityki badawczej oraz możliwości uzyskania dofinansowania prac badawczych, współpracy międzynarodowej i mobilności transnarodowej. Staje się podstawowym narzędziem sieciującym europejskich naukowców pracujących poza Europą i nieeuropejskich naukowców, którzy mają nadzieję rozwijać swoją karierę w Europie. Działa już w Chinach, Indiach, Japonii, Singapurze i USA, a członkostwo w niej jest bezpłatne.

Członkowie sieci są informowani o politykach badawczych UE oraz o możliwościach rozwijania kariery i nawiązania współpracy w Europie. Interdyscyplinarna sieć gromadzi naukowców ze wszystkich szczebli kariery, umożliwiając im utrzymywanie kontaktu ze sobą i z Europą, a także dba o zapewnienie im statusu ważnego elementu zasobów Europejskiej Przestrzeni Badawczej (EPB), niezależnie od tego czy pozostają za granicą, czy też zdecydują o powrocie.

Ponadto EURAXESS-Researchers in Motion to unikalna inicjatywa EPB, która zapewnia dostęp do pełnego zakresu informacji i usług wsparcia dla naukowców z Europy i spoza jej granic, którzy chcą rozwijać swoją karierę w Europie. EURAXESS oferuje dostęp do rynku pracy, pomaga naukowcom w rozwoju kariery w innym kraju europejskim i wspomaga organizacje badawcze w poszukiwaniu wybitnych talentów badawczych.

EURAXESS to paneuropejska inicjatywa, korzystająca ze wsparcia 40 krajów uczestniczących z całej Europy. Portal zapewnia jeden punkt dostępu do informacji o wszystkich krajach i zindywidualizowaną pomoc ponad 500 pracowników w 200 centrach obsługi.

Pierwsze, globalne wydarzenie w ramach EURAXESS Links odbyło się niedawno w Pekinie z udziałem Indii, Japonii, Singapuru i USA za pośrednictwem Internetu. Omawiane tematy objęły europejskich naukowców poza Europą: jak poprawić sieciowanie i zaprezentować rozwój kariery naukowców z doświadczeniem mobilności. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było otwarcie internetowego portalu "Jobs" w Chinach na stronach EURAXESS, który zwiększa szanse europejskich naukowców za granicą.


źródło: EURAXESS, Horyzont 2020
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.