Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950  Bezpieczniejsze karty bankowe.
Artykul
Kategoria : Nowe technologie
Dodany : 10.03.2013 23:09
Komentarze : 0Od stacji benzynowych po supermarkety - płatności bezgotówkowe stały się już codziennością. Któż z nas nie zna takiej sytuacji: stoimy przy kasie, za nami długa kolejka, a tu okazuje sie, że w portfelu mamy tylko plik starych paragonów oraz - na szczęście! - kartę płatniczą. Gdy trzeba za coś zapłacić, karty kredytowe i debetowe niewątpliwie ułatwiają życie.


Problemy zaczynają się, gdy posiadacz karty zapomni numeru PIN i musi podpisać paragon. Wiele osób nie czuje się w takiej sytuacji bezpiecznie; przecież podpis można dość łatwo podrobić, prawda?

Z tych powodów niemieccy naukowcy z Instytutu Grafiki Komputerowej im. Fraunhofera opracowali rozwiązanie umożliwiające kontrolowanie odręcznych podpisów. Zbudowano innowacyjne urządzenie wyposażone w funkcję porównywania cech biometrycznych podpisu. Funkcja ta czyni transakcje płatnościowe wygodniejszymi, a ponadto współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku typami kart.

System rozpoznaje klienta na podstawie podpisu, wykorzystując to, co specjaliści nazywają "dynamiką podpisu". Każdy człowiek podpisuje się w sposób całkowicie niepowtarzalny. Składając podpis, pozostawia unikalny - a tym samym niezwykle trudny do podrobienia - ślad biometryczny. Rejestrując za pomocą tabletu graficznego lub ekranu dotykowego przemieszczanie się końcówki długopisu w czasie i przestrzeni, system potrafi dokładnie określić, czy podpis jest oryginalny. Jeśli chodzi o technologię zabezpieczeń, nie ma tu porównania z konwencjonalną procedurą, polegającą na subiektywnej ocenie sprzedawcy.

Innowacyjny podpis biometryczny utrudnia pracę fałszerzom. Nawet jeśli przestępca wejdzie w posiadanie karty i kodu PIN, zabezpieczenie biometryczne będzie kolejną przeszkodą, którą będzie musiał pokonać. "Kombinacja wiedzy, posiadania i zabezpieczenia biometrycznego jest idealna i gwarantuje znacznie większą wygodę i bezpieczeństwo użytkowania karty", tłumaczy Alexander Nouak, szef działu identyfikacji i biometryki w Fraunhofer IGD. "Porównanie składanego podpisu z podpisem zapisanym w karcie przeprowadzane jest bezpośrednio w chipie karty, który jest zabezpieczony zgodnie z obowiązującymi standardami. Danych biometrycznych nie da się więc ukraść za pomocą zewnętrznego urządzenia i wykorzystać do celów przestępczych".

Ważną zaletą rozwiązania Instytutu Fraunhofera jest to, że spełnia ono wszystkie aktualnie wykorzystywane standardy, dzięki czemu można je stosować w popularnych kartach debetowych i kredytowych. System działa w następujący sposób: klient rejestruje się w swoim banku - na przykład w momencie wydawania karty - składając podpis na ekranie dotykowym. Cechy biometryczne podpisu są zapisywane bezpośrednio w chipie karty. Robiąc zakupy, posiadacz karty przeciąga ją przez standardowy czytnik przy kasie. Czytnik jest podłączony do urządzenia dotykowego, na którym klient podpisuje się przy pomocy elektronicznego długopisu. Po potwierdzeniu autentyczności biometrycznej podpisu następuje autoryzacja transakcji. Wprowadzanie kodu PIN jest wymagane, jako dodatkowe zabezpieczenie, tylko w przypadku transakcji opiewających na większe kwoty.

Ponieważ w ostatnich latach liczba oszustw z udziałem kart kredytowych rośnie, nowe rozwiązanie będzie dla konsumentów ważnym udoskonaleniem. Przestępcy stają się coraz bardziej pomysłowi, działają w rozbudowanych siatkach międzynarodowych i wykorzystują słabe punkty współpracy policji i wymiaru sprawiedliwości. Co gorsza, jak dowiedziono, stosują podsłuchy i włamują się do baz danych sprzedawców, gromadząc i wykorzystując do swoich celów dane kart płatniczych.

Europejskie firmy próbują zwalczać te zagrożenia przy pomocy różnych rozwiązań, takich jak technologie chipowe i kody PIN, ale nie zawsze są one skuteczne. Nowy podpis biometryczny oferuje dodatkowe zabezpieczenie, zapewniając bezpieczniejsze i wygodniejsze korzystanie z kart. Naukowcy z Fraunhofer IGD pokażą prototyp swojego systemu na konferencji CeBIT 2013 oraz planują przetestować dokonywanie płatności przy użyciu podpisów biometrycznych.


źródło: Instytut Grafiki Komputerowej im. Fraunhofera (IGD)
  ^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.