Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Projekt CHOICE pomaga zacieśniać współpracę naukową w dziedzinie ICT między Chinami a Europą.
Artykul
Kategoria : Gospodarka
Dodany : 09.03.2014 16:00
Komentarze : 0



Od lat 80. XX w. Chiny przechodzą okres bezprecedensowych reform i wzrostu gospodarczego. Otworzyły swoje podwoje przed światowym handlem i międzynarodowymi porozumieniami handlowymi, dzięki czemu kraj ten zyskał status kluczowego gracza w światowej gospodarce. Sektor ICT stał się filarem chińskiej gospodarki. Praktycznie wszyscy globalni liderzy branży ICT zaczynają teraz otwierać swoje centra B+R w Chinach, które są obecnie trzecią najważniejszą zagraniczną lokalizacją inwestycji B+R na świecie. Chiny są liderem badań i technologii w rozmaitych dziedzinach - od materiałoznawstwa, przez biotechnologię i energetykę, po bezpieczeństwo informacji - i mogą stać się ważnym partnerem Europy w badaniach ICT.

W obliczu stale rosnącego, własnego potencjału innowacyjnego Chin, europejscy naukowcy mogą skorzystać na dostępie do dynamicznie rozwijającego się środowiska badań ICT. Podobnie, chiński sektor badań ICT może czerpać korzyści z integracji z europejską społecznością naukową. W szczególności międzynarodowa strategia współpracy „Horyzont 2020” - nowy program UE w zakresie badań naukowych i innowacji - oferuje Chinom atrakcyjniejsze i bardziej wyważone podejście do współpracy z naciskiem na obopólne interesy i wzajemne korzyści. Zadanie postawione przed projektem CHOICE, dofinansowanym przez DG CONNECT z budżetu 7PR, polega na odpowiednim pielęgnowaniu tego ważnego partnerstwa UE-Chiny w zakresie badań ICT i budowaniu pomostu z programem „Horyzont 2020”.

Projekt CHOICE, rozpoczęty w styczniu podobnie jak „Horyzont 2020”, zapewni ciągłość i postęp we wspieraniu i zacieśnianiu współpracy między Chinami a Europą w badaniach ICT. Partnerzy projektu dążą do wykorzystania faktu, iż program „Horyzont 2020” odchodzi od B+R ICT stymulowanych rozwojem technologicznym w kierunku tych innowacyjnych, opartych na potrzebach społecznych i aspiracjach konsumentów. Ta zmiana nastawienia oznacza pojawienie się wielu możliwości odegrania przez program istotnej roli w zaspokajaniu rosnącego popytu wewnętrznego Chin.

Projekt CHOICE oprze się bez wątpienia na wynikach prac wcześniejszego projektu z tej samej dziedziny: OPENCHINA-ICT, którego celem także było ułatwienie współpracy badawczej ICT między Europą a Chinami. W ramach OPENCHINA-ICT udało się między innymi przeprowadzić sondaż europejskiego i chińskiego środowiska zajmującego się badaniami ICT, powołać internetową społeczność badań ICT UE-Chiny i przygotować plan współpracy UE-Chiny w dziedzinie ICT. W toku kolejnych dwóch lat realizacji projekt CHOICE z pewnością zrobi użytek z tych prac. Główne cele CHOICE to w tej chwili wskazanie przeszkód w osiągnięciu pełnej wzajemności; wsparcie europejskich obywateli, przedsiębiorstw i organizacji w dostępie do chińskich programów badawczych; prezentacja doskonałości UE i Chin w B+R ICT oraz zacieśnianie współpracy UE-Chiny w przemysłowych B+R ICT.


źródło: Uniwersytet Brunel
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.