Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Globalne problemy zdrowotne wymagają globalnych wysiłków.
Artykul
Kategoria : Medycyna
Dodany : 13.04.2014 13:05
Komentarze : 0



Złego stanu zdrowia i choroby nie powstrzymują granice narodowe i podobnie powinno być z badaniami medycznymi. Globalne problemy zdrowotne wymagają globalnych wysiłków.

Praca ponad granicami, wymiana wiedzy i zasobów oraz rozwiązywanie wspólnych problemów to ważne zasady i kluczowy atut unijnych badań i innowacji w medycynie. Projekt EU-LAC HEALTH jest tego doskonałym przykładem. Koordynatorem podjętych w październiku 2011 r. starań o poprawę globalnej współpracy w ramach badań medycznych jest hiszpański Narodowy Instytut Zdrowia Carlos III.

Nadrzędnym celem EU-LAC HEALTH jest zdefiniowanie szczegółowego planu, który posłuży decydentom i innym interesariuszom za przewodnik po przyszłych działaniach na rzecz podejmowania wspólnych badań medycznych przez UE, Amerykę Łacińską i Karaiby. Plan działania jest i będzie stale uzupełniany o wkład czołowych naukowców, decydentów, właścicieli programów i innych interesariuszy.

Zważywszy na powyższe zorganizowana została seria warsztatów, aby informować na bieżąco o postępach prac nad projektem. Ostatnie, otwarte przez Keillora Rojasa, wiceministra ds. nauki i technologii Kostaryki, odbyły się w dniach 26-27 lutego w Madrycie.

W czasie warsztatów, piątych od rozpoczęcia przedsięwzięcia, poinformowano, że podejście ukierunkowane politycznie posłuży za podstawę opracowywania planu działania, aby dostarczyć ustawodawcom i instytucjom finansującym nowe informacje o tym, jak optymalnie koordynować i finansować wspólne badania medyczne między dwoma regionami.

Ogłoszono także podjęcie w ramach projektu znaczących wysiłków w celu powiązania i koordynowania dwóch ważnych obszarów polityki, silnie zaangażowanych w finansowanie badań medycznych, to jest: polityki naukowo-technicznej i międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju.

Rafael De Andres Medina, koordynator projektu z Hiszpanii, zauważył: „Cenne opinie w toku dyskusji i entuzjastyczne, zaangażowane reakcje publiczności dowodzą ogromnego potencjału i potrzeby wspólnego podejścia, aby skutecznie zorganizować współpracę badawczą w ramach EU-LAC HEALTH”.

„Wszystkie wartościowe dane wyjściowe i wejściowe z dyskusji zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad planem działań i interakcjach z realizowanymi inicjatywami”.

Powstało już kilka grup roboczych, koncentrujących się między innymi na bezpieczeństwie żywnościowym, bioróżnorodności i zmianie klimatu, ICT (technologiach informacyjno-komunikacyjnych) oraz energii odnawialnej i zdrowiu.

Na warsztatach poświęconych planowaniu działań w Hiszpanii prelegenci podkreślili potrzebę włączenia różnych obszarów polityki badań medycznych, w tym zarządzania i finansowania, zarządzania naukowego oraz interesariuszy w toku realizacji inicjatywy.

Przyznano jednak, że mimo ogromnego potencjału naukowego obydwu regionów, UE i Ameryki Łacińskiej, należy mieć na uwadze różnice między nimi przy planowaniu współpracy. Uzgodniono także, że infrastruktury badawcze na potrzeby współpracy między UE a Ameryką Łacińską i Karaibami nadal wymagają dalszych prac.

Kolejne warsztaty EU-LAC HEALTH mają się odbyć pod koniec października.


źródło: EU-LAC HEALTH
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.