Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Intel kontynuuje prawo Moore'a.
Artykul
Kategoria : Nowe technologie
Dodany : 22.10.2010 13:19
Komentarze : 0



Intel obecnie przygotowuje się do produkcji nowej generacji chip-ów w technologii 32 nm zwanej "Sandy Bridge". Zostaną wybudowane nowe zakłady produkcyjne jedne z największych i najnowszych na świecie zwane "Fab".

Megafabryki powstaną w mieście Chandler w Arizonie Fab32 oraz w Rio Rancho Nowym Meksyku zwana Fab 11X. Pierwsza z nich będzie miała 320 tysięcy m2 powierzchni zaś Fab 11X o 50 tyś. więcej.



Mimo że firma Intel jest co do wielkości największym producentem półprzewodników na świecie nie spoczywa na laurach. Firma pokazała swój pierwszy produkt w technologii 22nm na Intel Developer Forum 2009 i pracuje obecnie nad jej rozwojem pod kodową nazwą "Ivy Bridge" w ośrodku badawczym D1D w Hillsboro, stan Oregon. Mikroprocesory oparte na 22nm procesie mają być wytwarzane szybciej, zużywać mniej energii i ich koszt produkcji ma być mniejszy niż obecnie w procesie technologicznym 32nm i 45nm i starszych. Ivy Bridge ma wejść do masowej produkcji pod koniec 2011r. z trzecią generacją technologii high-k metal gate. Firma ma również plany odnośnie 50 rdzeniowego układu HPC opartego na tym procesie.



Intel ogłosił dzisiaj, że będzie to kosztować 6-8mld $ pieniądze zostaną wydane na wsparcie tej przyszłościowej technologii produkcji w Arizonie i Oregonie. Inwestycja wesprze tworzenie nowych miejsc pracy gdzie do budowy fabryk znajdzie miejsce 6000-8000 ludzi a w samych fabrykach na stałe zostanie zatrudnionych 800-1000 pracowników. Intel generuje około 75% przychodów ze sprzedaży za granicą, około 75% jego produkcji mikroprocesorów to siedziby znajdujące się w Stanach Zjednoczonych.

Fab 12 i Fab 32 w Chandler zostanie wzbogacona o nowy sprzęt w ciągu najbliższych lat do obsługi 22nm produkcji Intela. Przestarzały sprzęt zostanie przeniesiony w ostatnim kwartale tego roku, a także nowe narzędzia zostaną zainstalowane na początku przyszłego roku. D1C o D1D również zostaną zmodernizowane do obsługi nowego procesu dla masowej produkcji.

Część inwestycji zostanie również przeznaczona na nową fabrykę rozwoju w Oregonie jej nazwa to D1X. Jest to zaplanowane na starcie (R & D) w 2013 roku, tym samym Intel planuje wprowadzenie procesu 15nm. D1X mogą wprowadzać produkcje na 450 mm (18 cali ) płytek w późniejszym terminie, które są znacznie większe niż dziś 300 mm ( 12 cali ) wafle. Większe płytki są bardziej opłacalne w produkcji ale ich produkcja wiąże się z ryzykiem.

"Intel wytwarza 10 mld tranzystorów na sekundę każdego dnia. Nasze fabryki produkują najbardziej zaawansowaną technologię informatyczną na świecie, a te inwestycje stworzą innowacyjność jaką sobie nikt dotąd nie wyobrażał" - powiedział Brian Krzanich, Senior Vice President i General Manager Production w firmie Intel.

"Intel i światowe technologie leżą w samym sercu przyszłości Wbrew powszechnym sądom, możemy zachować dynamiczną gospodarkę produkcji w Stanach Zjednoczonych, koncentrując się na przemyśle przyszłości".

Według Intela branża przemysłu komputerowego widzi wzrost sprzedaży w tym roku nawet przy planowaniu miliona komputerów wysyłek dziennie. Firma uważa, że należy zmodernizować Fab-sy które nie tylko dadzą stworzenie dalszego wzrostu rynku PC ale również da to możliwość wejścia na nowe rynki takie jak przenośne komputery, mobilne urządzenia internetowe "mobile internet devices" i komputery wbudowane "embedded".

źródło: Intel via MRT (tłumaczenie: Paweł Jastrząb)
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.