Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950  Google - to już 16 lat. Specjalny doodle na urodziny.
Artykul
Kategoria : Ciekawostki
Dodany : 27.09.2014 15:25
Komentarze : 0Dziś przypada 16 rocznica powstania największej firmy internetowej świata. Czy jesteś pewien, że wiesz wszystko o Google? Oto garść ciekawostek.

27 września 1998 roku Larry Page i Siergiej Brin założyli niezwykle innowacyjną, szukającą finansowania i obawiającą się o swoją przyszłość firmę. Google. Któż szesnaście lat temu mógł mieć pewność, że stworzona przez ten duet metoda analizy powiązań hipertekstowych jest cokolwiek warta. Być może Susan Wojcicki, która udostępniła swoj garaż pod adresem 232 Santa Margarita w Menlo Park na biuro Google w to wierzyła.


źródło: youtube, The Google Story

Dwójka studentów poznała się ledwie trzy lata wcześniej. Przez te kilkadziesiąt miesięcy pracowała nad swoim tajnym algorytmem. Nie nazywa się wtedy Page Rank, jak dziś, a BackRub.

Jedynymi ludźmi, którzy mogliby zrozumieć o co chodzi ekscentrycznej dwójce Page-Brin byli ludzie z branży. To oni mogli docenić potencjał tkwiący w rozwiązaniach Google. Pierwszym, który dostrzegł szansę na sukces był Andy Bechtolsheim - współzałożyciel Sun Microsystems. To on przekazał młodym biznesmenom pierwszy poważny czek, to za jego pieniądze młoda spółka mogła przenieść się z garażu w jakieś wygodniejsze miejsce.

Bechtolsheim się nie pomylił. Już pod koniec roku w PC Magazine zachwycali się trafnością wyszukiwarki Google i polecali czytelnikom: "koniecznie jej używajcie".

W międzyczasie Page i Brin wpadają na pomysł, który jako jeden z nielicznych przetrwał do dziś. Wybierając się na Burning Man Festival postanowili to uczcić zmieniając logo. Tak powstał pierwszy Doodle. Cieszymy się, że dziś tworzy je profesjonalny grafik.

W roku 1999 Google ma już od inwestorów 25 milionów dolarów. W roku 2000 wykracza poza granice USA wprowadzając wersje językowe m.in. dla Francji, Hiszpanii i Niemiec. Polacy na swoją w pełni działającą wersję będą musieli poczekać aż do roku 2006.

w 2001 roku do Google trafia jedna z jego najważniejszych postaci: Eric Schmidt. Rozpoczyna się era intensywnego rozwoju: przejmowania innych firm uruchamiania usług, tworzenia narzędzi dla deweloperów i reklamodawców (AdWords i AdSense). Obroty szybko przebijają miliard dolarów, w roku 2004 Google debiutuje na giełdzie.

Google staje się gigantem. Przez 16 lat swojego istnienia przejął ponad sto spółek w tym YouTube, Motorolę, Nest, Androida.

Stając się gigantem Google nie mógł nie narazić się na krytykę. To firma, która posiada niewyobrażalnie dużo danych o każdym z nas. Bez względu na to jakie zapisy znajdują się w "polityce prywatności" usług Google nie brakuje osób przekonanych, że "Google to zło". Pozycja wyszukiwarki jest jednak absolutnie nie do podważenia - udział Google w światowym rynku wyszukiwarek wynosi 67%. Przy czym aż 18% "zjada" chiński Baidu.

Dziś Google zatrudnia 55 tys. pracowników i prowadzi projekty daleko wykraczające poza reklamę internetową. Larry Page marzy o Google 2.0. Ale to już zupełnie inna historia.źródło: google
  ^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2020.