Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Wspólna inicjatywa Cisco i Google Station.Firma Cisco ogłosiła na zakończonych wczoraj targach MWC w Barcelonie o nawiązaniu współpracy z Google Station. Celem wspólnego projektu jest umożliwienie użytkownikom na całym świecie łączenie się z internetem za pośrednictwem publicznych punktów dostępowych Wi-Fi.

Obie firmy chcą, aby Wi-Fi stała się fundamentem biznesu dostawców usług internetowych, obiektów użyteczności publicznej i władz cyfrowo wykluczonych regionów. Założenia wspólnego projektu przewidują uproszczenie działań poprzez połączenie technologii sieciowych Cisco oraz integrację usług z rozwiązaniami do zarządzania siecią Google. Chodzi też o poprawę doświadczeń użytkowników dzięki łatwo dostępnej sieci Wi-Fi.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Cisco w ramach inicjatywy Google Station ponieważ firma oferuje technologię sieciową, możliwości finansowania, a także zapewnia globalny zasięg. Umożliwia to wdrożenie stabilnej, publicznej sieci Wi-Fi” – tłumaczy Mahesh Bhalerao, globalny dyrektor ds. współpracy w programie Next Billion Users w Google. „Wierzymy, że stabilna sieć bezprzewodowa to brakujący element, który pozwoli rozwiązać globalne problemy związane z łącznością”.

„Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Google Station, dostawcami usług internetowych i rządami. Wspólne działanie ma na celu zapewnienie dostępu do sieci miliardowi ludzi na całym świecie. Przełoży się to na nowe szanse ekonomiczne” – mówi Scott Harrell, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Enterprise Networking Business, Cisco. „Zapewnienie stabilnego Wi-Fi pozwala pokonać przeszkody na drodze do upowszechnienia sieci bezprzewodowej”.źródło: d*fusion communication


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
SpaceX odniósł kolejny sukces. Statek załogowy Dragon wystartował w kierunku ISS.Projekt SpaceX Elona Muska zaliczył kolejny sukces. 2 marca wystartował pierwszy statek załogowy firmy – Dragon – kierowany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Przed startem Dragon przez kilka godzin czekał przypięty do rakiety Falcon 9. Wystartował o godzinie 8:49 polskiego czasu i osiągnął orbitę bez komplikacji. Operacja zakończyła się o 9:04, tradycyjnie można obejrzeć nagranie. Silniki Falcona 9 wylądowały bez problemów na automatycznej platformie. To już 35. udane lądowanie tego typu.

Celem misji Dragona jest dotarcie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W ładowni Dragona znajduje się 180 kg towaru – zapasy i sprzęt dla załogi stacji.

Kiedy Dragonem polecą ludzie?

Choć Dragon jest pierwszym statkiem załogowym SpaceX, podczas pierwszego lotu na pokładzie nie znajdował się żaden człowiek. Na to jeszcze za wcześnie. Podczas tego lotu załogantem Dragona został manekin i imieniu Ripley, nawiązującym zapewne do bohaterki filmów z serii „Obcy”. Jest to taki sam naszpikowany czujnikami manekin, jak te używane w testach zderzeniowych samochodów. Zapisy z jego sensorów posłużą do udoskonalenia Dragona, zanim wsiądą do niego ludzie.

Pierwsi astronauci z krwi i kości mieli początkowo polecieć Dragonem w kwietniu 2019 roku, ale z powodu opóźnień projektu nie będzie to możliwe. Lot testowy miał się odbyć w listopadzie 2018 roku, ale był dwukrotnie przesuwany z powodu bardzo restrykcyjnych zasad, narzuconych przez NASA. Dragona trzeba było wcześniej przetestować na tysiące sposobów, musiał przejść liczne przeglądy, a dane o nim analizowano pod każdym możliwym kątem. Obecnie NASA nie podaje żadnej planowanej daty lotu z ludzką załogą.

Amerykanie niezależni od Rosjan

Dla NASA współpraca ze SpaceX i Boeingiem ma znaczenie nie tylko naukowe, ale też finansowe. W 2011 roku z użycia wycofane zostały amerykańskie wahadłowce. Od 8 lat amerykańska agencja kosmiczna korzysta z usług Rosjan, by transportować na Międzynarodową Stację Kosmiczną członków załogi z USA i amerykańskie zaopatrzenie. Miejsce dla amerykańskiego astronauty w Sojuzie kosztowało w 2013 roku aż 71 mln dolarów, w 2018 podobno została podniesiona do 80 mln dolarów.

Kontrakt NASA ze SpaceX ma kosztować 2,6 mld dolarów, z Boeingiem 4,2 mld dolarów, ale budżet nie trafi do kieszeni Rosjan. Nic dziwnego, że Amerykanie z takim zainteresowaniem śledzą poczynania SpaceX i Boeinga.


źródło: nasa


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Telewizory Samsunga potrzebują antywirusa? W nowych modelach instalowany jest McAfeeUżytkownicy nowych telewizorów Samsunga biją na alarm. Ku ich zaskoczeniu, w tegorocznych smartTV z autorskim systemem Tizen, można znaleźć oprogramowanie antywirusowe McAfee. Producent tłumaczy takie działanie potrzebą chronienia klientów przed szkodliwym oprogramowaniem, a sami użytkownicy zastanawiają się, czy rzeczywiście jest to niezbędne, a akcja nie jest jedynie marketingiem.

O szczegółach można przeczytać na łamach serwisu Techspot. Jak zwracają uwagę dziennikarze, stosowanie oprogramowania zabezpieczającego w zamkniętym autorskim systemie, w którym można uruchomić tylko niewielką liczbę aplikacji z konkretnego źródła, jest zaskakujące. Padają podejrzenia, że działający antywirus przekłada się na więcej strat niż korzyści: bez wątpienia potrzebuje jakiejś mocy obliczeniowej, a co za tym idzie, spowalnia nieco urządzenie i w pewnym stopniu powoduje większe zużycie energii.

O komentarz w tej sprawie zwrócono się do Samsunga i jak wynika z otrzymanego oświadczenia, akcja nie jest marketingiem. Producent tłumaczy, że jako pierwszy zdecydował się na taki ruch i instaluje oprogramowanie zabezpieczające w telewizorach z 2019 roku z własnej woli, mając na uwadze bezpieczeństwo klientów. McAfee jest wykorzystywany do skanowania aplikacji instalowanych w urządzeniu. Celem jest identyfikacja i usuwanie malware.
McAfee nie jest pierwszym antywirusem dostępnym dla smartTV

Chociaż Samsung sugeruje, że jest pierwszym producentem udostępniającym oprogramowanie antywirusowe w swoich telewizorach, warto wiedzieć, że w przypadku systemu Android TV (którego użytkownikiem można się stać także za sprawą tak zwanej dostawki) sytuacja wygląda nieco inaczej. Tutaj zagrożenie jest nieco większe, ponieważ w systemie można instalować aplikacje tworzone przez producentów niezwiązanych z Google.

W efekcie do Sklepu teoretycznie mogą się dostać szkodliwe aplikacje, które w jakiś sposób ominą wbudowane zabezpieczenia. Fakt ten został już wykorzystany przez kilku producentów oprogramowania zabezpieczającego. Przykładem jest firma ESET, która swój antywirus dla telewizorów z Android TV zaprezentowała w ubiegłym roku.źródło: samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
CD Projekt Red: PS4 oraz Xbox One mają jeszcze spore pokłady niewykorzystanej mocyPodczas gdy coraz częściej pojawiają się opinie sugerujące jasno, że obecna generacja konsol nieuchronnie zmierza ku końcowi, jeden z pracowników studia CD Projekt Red postanowił zaskoczyć wszystkich sceptyków. Zdaniem Milesa Tosta, projektanta poziomów do Cyberpunka 2077, w aktualnych konsolach wciąż drzemie niewykorzystany potencjał.


źródło: youtube

– Niedawno wydane tytuły pokazały nam, że wiele mocy tkwi w konsolach bieżącej generacji i wciąż zaskakuje mnie to, co jest na nich robione (w kwestii oprawy graficznej - przyp. red.) – odpowiedział Tost jednemu z dziennikarzy GamingBolt, pytany o trudności podczas prac nad Cyberpunkiem. – Patrząc na gry wydane na początku tej generacji i porównując je z niektórymi z ostatnio wydanych, niesamowicie wyglądających tytułów, widzimy dość zadziwiającą różnicę – dodał.

Wprawdzie konkretnych przykładów zabrakło, ale można się domyślać, że chodzi o takie pozycje jak Forza Horizon 4, Uncharted 4 czy God of War, które pomimo działania na całkiem leciwym już sprzęcie, nierzadko potrafią zrzucić szczękę w okolice podłogi.

Naturalnie deweloper zadeklarował przy tym, że również o jakość najnowszego AAA Redów możemy być spokojni. Gra Cyberpunk 2077 ukaże się na PC, PS4 oraz Xboksie One i według przedstawiciela zadziała w możliwie optymalny sposób na wszystkich docelowych platformach. Tylko, ile w tym wiary w faktyczne pokłady mocy konsol, a ile czystego marketingu?

No właśnie, patrząc na problemy Wiedźmina 3 z płynnością animacji, które wielokrotnie próbowano ratować łatkami, ostatecznie zmniejszając zasięg rysowania, rodzi się nutka sceptycyzmu. Z drugiej strony studia należące do Microsoftu i – zwłaszcza – Sony regularnie podnoszą poprzeczkę na macierzystych platformach. Inaczej jednak tworzy się grę ekskluzywną, inaczej zaś – pozycję dla wielu różnorodnych platform sprzętowych.źródło: cd projekt red


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Będzie 36 tys. zł dopłaty do samochodu na prąd.Jest rządowy projekt dopłat do elektrycznych i wodorowych pojazdów. Dopłatę w wysokości do 36 tys. zł do zakupu samochodu elektrycznego przewiduje projekt rozporządzenia ministra energii o wsparciu z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Według branży samochodowej , jeśli projekt wejdzie w życie, to rynek „elektryków” nabierze rozpędu, a klienci zaczną się interesować samochodami na paliwo niekonwencjonalne: prąd i wodór.

Projekt rozporządzenia dotyczy nie tylko wsparcia pojazdów elektrycznych, ale także przewiduje możliwość wsparcia z FMT (Funduszu Niskoemisyjnego Transportu) takich obszarów jak wytwarzanie biopaliw lub innych paliw odnawialnych, budowa infrastruktury paliw alternatywnych (CNG, LNG i energii elektrycznej), oraz zakupu nowych pojazdów, z podziałem na te służące do transportu publicznego i do innych celów.

Transport publiczny

W przypadku transportu publicznego wsparcie sięga 50 proc. kosztów:
- do 1 mln 45 tys. zł na jeden autobus elektryczny,
- do 720 tys. na jeden trolejbus,
- do 150 tys. na autobus napędzany CNG lub LNG,
- do 2 mln zł na autobus napędzany wodorem.

Transport niepubliczny

Dla pojazdów, służącym do innych celów niż transport publiczny projekt przewiduje do 36 tys. zł dopłaty w przypadku zakupu nowego pojazdu elektrycznego. Kontrowersyjny jest zapis, że to dealerzy aut elektrycznych otrzymywaliby dopłatę i mieliby sprzedać klientom samochód po cenie niższej od rynkowej o jej wysokość. Problem w tym, że dealerzy to mogą wykorzystać (tak się dzieje nieraz z panelami solarnymi czy pompami ciepła), że nieświadomy klient niby bierze dotację, a zyskuje tak naprawdę tylko dealer, który sprytnie zawyża cenę o te dotację.

Projekt precyzuje, że dealerzy muszą w umowie sprzedaży zawrzeć taki warunek: „zapewnienie trwałości i użytkowania pojazdu objętego wsparciem zgodne z przeznaczeniem przez co najmniej 2 lata".

Wsparcie dla infrastruktury

Projekt przewiduje też wsparcie budowy/rozbudowy infrastruktury dla energii elektrycznej, CNG i LNG oraz wodoru:
- dla standardowej stacji ładowania do 25,5 tys. zł (za mało!),
- dla stacji ładowania energią elektryczną o dużej mocy 150 tys. zł.
- dla stacji CNG do 750 tys. zł,
- dla LNG - 1,2 mln zł,
- dla wodoru - 3 mln zł.

Warunkiem jest świadczenie ogólnodostępnych usług i ciągła eksploatacja infrastruktury przez co najmniej 3 lata.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o elektromobilności, wsparcie, na jakie teraz mogą liczyć kupujący samochody elektryczne to:

- zwolnienie z akcyzy,
- wyższe odpisy amortyzacyjne,
- możliwość korzystania z buspasów
- darmowe parkowanie w płatnych strefach.

Niestety to za mało, aby byli potencjalni zainteresowani „elektrykami" w Polsce.

W Polsce w 2018 r. sprzedano 704 hybrydy plug-in oraz 620 samochodów całkowicie elektrycznych. W UE sprzedano w tym czasie łącznie 300 tys. osobowych aut elektrycznych - najwięcej w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

W Polsce średnio auto elektryczne jest dwukrotnie droższe od swojego konwencjonalnego odpowiednika.źródło: me


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Druga liga w TVP3.TVP nabyła kolejne prawa sportowe, tym razem dla regionów. „Odbudowujemy siłę i prestiż telewizji również w oddziałach TVP" – napisał na Twitterze Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, informując, że w każdą niedzielę kibice będą mogli obejrzeć mecz kolejki drugiej ligi.

Pierwsze, emocjonujące starcie: Górnik Łęczna - Resovia już w najbliższą niedzielę (3.03) o 13:00, a 10 marca o tej samej porze mecz: Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz na antenie TVP3.

Pozostałe spotkania będą dostępne także na TVP Sport oraz aplikacjach mobilnych (TVP Stream i TVP Sport).

Kolejne prawa sportowe, tym razem dla regionów. Dzięki współpracy @sport_tvppl z @pzpn_pl od tej niedzieli mecz kolejki II ligi - w stałym otwartym paśmie o 13 w @TVP3oficjalnie ! Zaczynamy od Górnik Łęczna-Resovia. Odbudowujemy siłę i prestiż telewizji również w oddziałach TVP!
— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) 28 lutego 2019źródło: tvp3


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Zygmunt Solorz drugi na liście najbogatszych Polaków.Forbes opublikował Listę 100 Najbogatszych Polaków. W tym roku nastąpiły spore zmiany na szczycie. Pierwsza pozycja, okupowana od 2010 roku przez rodzinę Kulczyków, przypadła Michałowi Sołowowowi (właściciel m.in. firm Synthos, Cersanit, Barlinek i Komfort). Wartość jego aktywów wzrosła do 13,3 mld zł i jest niemal równa schedzie po Janie Kulczyku (13,6 mld zł), którą podzieliły między siebie jego dzieci Sebastian i Dominika. Drugie miejsce zajął Zygmunt Solorz, awansując z trzeciej pozycji.

Majątek Zygmunta Solorza został oszacowany przez miesięcznik „Forbes” na 10,01 mld zł. Solorz jest znany przede wszystkim jako założyciel Telewizji Polsat oraz większościowy udziałowiec Cyfrowego Polsatu, w tym Polkomtelu, operatora sieci komórkowej Plus. Poprzez swoje spółki ma 57,34 proc. akcji, dające 65,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu. W zeszłym roku Cyfrowy Polsat dokonał istotnych akwizycji. Grupa poczyniła inwestycje w spółki Premium Mobile, TV Spektrum (nadawca Fokus TV i Nowa TV), Coltex ST, Netia, Eleven Sports Network, TVO, Superstacja i Netshare Media Group. Zygmunt Solorz jest też właścicielem podmiotów z sektora energetycznego (Elektrim, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin), finansowego (m.in. Invest Bank, który przekształcił w Plus Bank, OFE Polsat, Polisa Życie) i telekomunikacyjnego (m.in. Midas, Aero2). W setce najbogatszych znaleźli się też m.in.: Heronim Ruta (26. miejsce; 1,274 mld zł) - wieloletni partner biznesowy Zygmunta Solorza, Aldona Wejchert (66. miejsce; 763 mln zł) - wdowa po Janie Wejchercie, współzałożycielu Grupy ITI, Dariusz Dąbski (93. miejsce; 529 mln zł) - właściciel Telewizji Puls i Mariusz Walter (100. miejsce; 495 mln zł) - współtwórca ITI.źródło: forbes


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC Polska: 1.042.700 klientów telewizji cyfrowej.Na koniec 2018 roku UPC Polska miało 1.042.700 klientów telewizji cyfrowej, 1.175.200 klientów internetu i 654.300 klientów telefonii. W ciągu roku liczby te wzrosły odpowiednio o 18.900, 35.500 i 24.400 klientów. UPC Polska miało na koniec grudnia 1.447.800 klientów (+12.900 w ciągu roku) i mogło się pochwalić 3.052.700 świadczonych usług (RGU) - o 70.500 więcej w ciągu roku i o 42.600 w ciągu kwartału.

Najważniejsze wydarzenia 2018 roku:

Wzrost w najważniejszych obszarach biznesowych, w tym liczby cyfrowych subskrypcji o 70.500 do 3.052 700, z czego blisko 42.600 w samym czwartym kwartale
Wprowadzenie prędkości 1 Gb/s i nowego portfolio szybszych prędkości internetowych wraz z kontynuacją programu przyśpieszania internetu, którym w 2018 roku UPC Polska objęło 450.000 klientów
Wzmocnienie oferty telewizyjnej rozrywki z nowymi sportowymi kanałami Polsat Sport Premium oraz nową funkcją Horizon Go dostępu do treści offline
Najbardziej rekomendowany operator na rynku w 2018 roku, według niezależnego badania przeprowadzonego przez GemSeek Consulting w metodologii NPS
Kolejne inwestycje w rozwój sieci opartej na światłowodach, zwiększając jej zasięg o kolejne prawie 110.000 nowych gospodarstw domowych, do łącznie blisko 3,5 mln.

W 2018 roku UPC potwierdziło pozycję lidera pod względem jakości oferty internetowej i telewizji cyfrowej, co wraz z najlepszą obsługą przełożyło się na tytuł najbardziej rekomendowanego operatora przez klientów. Dzięki jeszcze lepszej ofercie i jakości, zwiększyliśmy liczbę nowych klientów oraz cyfrowych subskrypcji, mocno przyśpieszając wzrost w ostatnim kwartale roku. W 2019 roku będziemy dalej rozwijać ofertę, aby zaoferować klientom więcej i wzmocnić naszą pozycję lidera pod względem konkurencyjności i oferowanej na rynku jakości

- powiedział Robert Redeleanu, CEO UPC Polska.

W 2018 roku UPC wprowadziło nowe portfolio prędkości internetowych: 150 Mb/s, 300 Mb/s, 500 Mb/s i 1 Gb/s oraz kontynuowało program podnoszenia prędkości internetu klientom. W rezultacie, zdecydowana większość klientów UPC korzysta już z dostępu do prędkości co najmniej 100 Mb/s, a średnia prędkość, z jakiej korzystają wszyscy użytkownicy, wzrosła do 188 Mb/s.

Obok rozwoju sieci gigabitowej, UPC inwestowało także w innowacje podnoszące jakość usługi internetowej, takie jak WiFi i Internet Boosters oraz nowy Giga Connect Box. Na koniec roku łączna liczba użytkowników Connect Boxa przekroczyła 600.000, co stanowi wzrost o 60 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Wpłynęło to na wzrost liczby użytkowników internetu o 21.700 w czwartym kwartale, oraz o 35.500 w ciągu całego ubiegłego roku, do poziomu 1.175.200 subskrypcji.

W 2018 roku UPC wzmocniło ofertę telewizji cyfrowej, wprowadzając kanały Polsat Sport Premium oraz 10 nowych w jakości HD. Na koniec roku oferta telewizyjna obejmowała 191 kanałów, w tym 134 HD. Oprócz tego, poszerzono liczbę funkcji aplikacji Horizon Go, dodając możliwość dostępu do treści w trybie offline, zapewniając tym samym klientom lepszy dostęp do rozrywki w samolocie, metrze lub podczas wakacji w miejscu z ograniczonym dostępem do internetu. Na koniec roku liczba użytkowników Horizon Go wzrosła do 93 tys.

Jednocześnie liczba klientów aktywnie korzystających z Replay TV, pozwalającego na oglądanie ulubionych programów do 7 dni wstecz, przekroczyła 280.000, a użytkowników platformy Horizon wzrosła o 33 proc. rok do roku i przekroczyła liczbę 643.000. Stanowią oni 62 proc. całej bazy klientów telewizji cyfrowej.

W 2018 roku UPC poszerzyło zasięg swojej światłowodowej sieci, zwiększając jej zasięg o kolejne prawie 110.000 nowych gospodarstw domowych, do łącznie blisko 3,5 mln, zapewniając jednocześnie nowym klientom dostęp do opartej na światłowodach sieci UPC, a także wspierając rozwój gospodarki cyfrowej i konkurencyjności polskiej gospodarki.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVN z aplikacją HbbTV w DVB-T25 lutego br. TVN uruchomił aplikację HbbTV w ramach swojego głównego kanału dostępnego w MUX 2 naziemnej telewizji cyfrowej. Po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie telewizora ukazuje się multimedialny przewodnik po programach (EPG), a po naciśnięciu żółtego przycisku - gra quiz.

W aplikacji EPG na kanale TVN dostępne są zdjęcia i opisy oraz zwiastuny wideo dla wybranych pozycji programowych. Podczas przeglądania przewodnika mamy dodatkowo stały podgląd na emitowane aktualnie w kanale treści za pośrednictwem funkcji PiP (Picture in Picture). Ponadto aplikacja HbbTV TVN obejmuję interaktywną grę Quiz, w ramach której można odpowiedzieć na pytania z zakresu oferty programowej TVN.

Aplikacja HbbTV informuje widza o swojej dostępności za pośrednictwem teasera wyświetlanego w prawym dolnym rogu ekranu.

Dodatkowo TVN korzysta z możliwości, jakie daje HbbTV, podczas emisji na żywo programu „Dzień Dobry TVN”. 27 lutego widzowie mieli okazję wziąć udział w kilku sondach. Zadawane pytania miały związek z aktualnie poruszanym tematem w audycji „Dzień Dobry TVN”. Odpowiedzi można było udzielać korzystając z kolorowych przycisków na pilocie telewizora. Po wybraniu dowolnej odpowiedzi i naciśnięciu przycisku, widz automatycznie mógł obserwować wynik sondy.

Przypomnijmy, że do odbioru HbbTV wymagany jest odbiornik wspierający tę technologię, podłączony do Internetu.źródło: tvn


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Marzec w HBO GO - pełny wykaz nowości. Nowe seriale i premiery filmowe.Filmowo-serialowa kolekcja serwisu HBO GO z każdym miesiącem powiększa się o nowe tytuły. Jakie nowości pojawią się w marcu 2019 roku?

Miesiąc rozpocznie się premierami nowych seriali: katastroficznej opowieści "Osiem dni" opowiadającej o tytułowych ośmiu dniach, które pozostały ludziom, zanim wielki meteoryt uderzy w środek Europy, a także serialu "Przystań" o kobiecie, która po zagadkowej śmierci męża odkrywa, że nie znała swojego męża wystarczająco dobrze. Na użytkowników serwisu czeka też premiera serialu "Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki", czyli spin-offu popularnych Słodkich kłamstewek oraz nową produkcję z nagrodzoną w tym roku nagrodą Emmy Patricią Arquette w jednej z głównych ról - "The Act". Ta inspirowana faktami produkcja przedstawi głośną historię Gypsy Blanchard - dziewczyny próbującej wyzwolić się z toksycznej relacji ze swoją matką.

Do HBO GO z nowymi sezonami powrócą także takie produkcje jak: "Templariusze" - historia o najbardziej tajemniczym i wpływowym zakonie rycerskim czasów średniowiecza (w nowym sezonie do obsady dołączył Mark Hamill), "Lepsze życie" opowiadające o matce trójki dziewcząt, która stara się spełniać swoje marzenia i zarabiać na życie jako aktorka w Los Angeles, "Sprawa idealna" o wziętej prawniczce, która straciła oszczędności całego życia, pracę w prestiżowej kancelarii i musiała zacząć wszystko od nowa, "Billions", czyli produkcja z Paulem Giamattim w roli ambitnego prokuratora, który prowadzi wojnę z wpływowym finansistą, a także "Gomorra" - jeden z najlepszych europejskich seriali kryminalnych, który opowiada o tajemnicach neapolitańskiej mafii.

Do serwisu HBO GO dodane zostaną też nowe filmy, w tym kolejna produkcja Marvela z gwiazdorską obsadą "Ant-Man i Osa", nominowany do Oscara w kategorii efekty specjalne film "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", przedstawiający młodość Hana Solo - kultowej postaci sagi Gwiezdnych wojen, czy "Kobieta idzie przodem" z Jessicą Chastain w roli artystki z dużego miasta, która przybywa do rezerwatu, aby namalować portret indiańskiego wodza.

Najmłodsi znajdą dla siebie solidną porcję nowych przygód przeróżnych bohaterów. W marcu swoją premierę będą miały filmy "Iniemamocni 2" - nominowana w tym roku do Oscara, druga część kasowego hitu, w którym uwielbiani przez widzów bohaterowie wracają, by po raz kolejny przeciwstawić się złu czy "Pierwsza gwiazdka" - animacja przedstawiająca przygody osiołka Bo i jego przyjaciół, którzy podążają za pierwszą gwiazdką w dniu narodzin Jezusa, a także seriale animowane, jak: "Atomówki", kolejne sezony "Pory na przygodę" czy "Niesamowitego świata Gumballa".

Amatorzy dokumentów znajdą w tym miesiącu również dużo ciekawych nowości. W marcu premierę będzie miał głośny film dokumentalny HBO "Leaving Neverland" przedstawiający historię dwóch mężczyzn, którzy jako dzieci przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem oraz czteroodcinkowy serial dokumentalny HBO "Sprawa przeciw Adnanowi Syedowi", w którym twórcy analizują głośny proces Adnana Syeda skazanego za zabójstwo swojej dziewczyny, 18-letniej Hae Min Lee. Kolejną nowością będzie też "Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi" - dokument HBO przedstawiający Elizabeth Holmes i jej wynalazek, który miał zrewolucjonizować system badania krwi.źródło: hbo Strona : [1] 2 3 ... 308 309 310 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-03-22
USD 3,7948 +0,98%
EUR 4,2894 +0,06%
CHF 3,8079 +0,61%
GBP 4,9700 +0,40%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Wspólna inicjatywa Cisco i Google Station.
Napisane przez Pawel
( 22.03.2019 07:27 )

 · SpaceX odniósł kolejny sukces. Statek załogowy Dragon wystartował w kierunku ISS.
Napisane przez Pawel
( 21.03.2019 07:23 )

 · Telewizory Samsunga potrzebują antywirusa? W nowych modelach instalowany jest McAfee
Napisane przez Pawel
( 20.03.2019 07:18 )

 · CD Projekt Red: PS4 oraz Xbox One mają jeszcze spore pokłady niewykorzystanej mocy
Napisane przez Pawel
( 19.03.2019 08:07 )

 · Będzie 36 tys. zł dopłaty do samochodu na prąd.
Napisane przez Pawel
( 18.03.2019 13:50 )

 · Druga liga w TVP3.
Napisane przez Pawel
( 15.03.2019 06:48 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
2 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
3 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)
4 . Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą - dzięki polskim naukowcom.
(21.01.2019)
5 . Elektryzujące odkrycie dotyczące tworzenia się par w mikroświecie.
(07.01.2019)
6 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)
7 . Udany lot prototypu polskiej rakiety suborbitalnej.
(28.11.2018)
8 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
9 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
10 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.