Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 12.0 Fifa 2017 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2017 Mozilla Firefox Pity 2015 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S6 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Kolejna luka w rozwiązaniach Intela - uwaga na komputery w firmachZła wiadomość dla użytkowników komputerów wykorzystujących rozwiązania Intela, choć tym razem głównie w firmach. Dopiero co musieli pogodzić się z konsekwencjami luk Meltdown i Spectre i obniżoną wydajnością komputerów po instalacji aktualizacji, a już pojawia się informacja o kolejnej luce w rozwiązaniach firmy, tym razem związanej z AMT – Intel Active Management Technology. Szczegóły przedstawia Harry Sintonen z F-Secure, który odkrył tę podatność jeszcze w 2017 roku.

Luka umożliwia atakującemu uzyskanie zdalnego dostępu do komputerów w ramach firmy, o ile wcześniej posiadał on fizyczny dostęp do jednego z nich, choćby na kilka sekund – to wystarczający czas, by włączyć dodatek i otworzyć sobie furtkę na przyszłość. Luka nie jest nowa, ale Sintonen zwraca uwagę, że nadal jest niebezpieczna i, jak wynika z jego obserwacji, dotyczy wszystkich komputerów, które pod tym kątem przetestował – niezależnie od systemu operacyjnego.

Luka wyszła na jaw, gdy podjęto próbę zdalnego uruchomienia laptopa i udało się z wykorzystaniem standardowego hasła admin w przypadku korzystania z dodatku Intel AMT, co stanowi ominięcie standardowej blokady hasłem ustalonym w BIOS-ie. Sintonen dodaje, że atakującego nie może powstrzymać firewall, a korzystanie z serwera VPN może tylko pogorszyć sprawę, bo dzięki temu atakujący skorzysta teraz także z dodatkowych zasobów w firmie.

Doraźnym sposobem na rozwiązanie problemu jest sprawdzenie zabezpieczeń w firmach oraz zmiana hasła w Intel AMT na możliwie skomplikowane, by atakujący nie mógł go łatwo zgadnąć. Warto jednak raz jeszcze zaznaczyć, że ewentualny atak jest możliwy tylko wtedy, gdy wcześniej była szansa na fizyczny dostęp do komputera ofiary, toteż kolejnym zapobiegawczym krokiem jest pilnowanie sprzętu i nie oddawanie go w niepowołane ręce.


źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
2 razy większa produkcja VW e-GolfaVolkswagen poinformował, że aby sprostać zwiększonemu popytowi na elektrycznego e-Golfa, od marca 2018 r. podwoi produkcję tego modelu w Dreźnie.

W tym celu koncern VW wprowadzi 2. zmianę w swoim zakładzie Transparent Factory, gdzie z taśm montażowych będzie zjeżdżać 70 egz. e-Golfa dziennie, zamiast 35 jak teraz.

Od 2018 r. produkcja modelu w Dreźnie ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2. Już teraz wykorzystywana przez fabrykę energia elektryczna pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych (OZE). Pozwala to na redukcję emisji dwutlenku węgla o 3 600 ton rocznie. Dodatkowo zakład VW przestawi się na system ogrzewania, który nie powoduje wytwarzania CO2.

Marka Volkswagen posiada obecnie 11 fabryk korzystających z energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Oprócz Drezna są to zakłady zlokalizowane w Chemnitz, Zwickau, brazylijskich miastach Anchieta, Taubaté, Kurtyba i São Carlos, Bratysławie i Martin na Słowacji, hiszpańskiej Pampelunie oraz w Polkowicach.

Obecnie źródła odnawialne odpowiadają za około 1/3 energii elektrycznej zużywanej przez Grupę Volkswagena.


źródło: orpa


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
200 godzin transmisji PjongCzang 2018 i wszystkie występy Polaków w TVP.Widzowie TVP1 oraz TVP2 zobaczą 200 godzin transmisji z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 - zapowiada publiczny nadawca. Widzowie na antenach otwartych TVP zobaczą wszystkie występy Polaków i finały wszystkich konkurencji.

Telewizja Polska ogłosiła, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018 będzie można oglądać także na jej antenach. Jak zapowiada publiczny nadawca, wszystkie najważniejsze momenty igrzysk - ceremonie otwarcia i zamknięcia, starty Polaków oraz finały wszystkich konkurencji będzie można zobaczyć na żywo na antenach otwartych - w Jedynce i Dwójce. W sumie 200 godzin transmisji, a kolejne 50 godzin to studia, podsumowania i programy dodatkowe. Widzowie TVP zobaczą o 70 godzin więcej, niż podczas igrzysk cztery lata temu w Soczi.

TVP1 pokaże nie tylko kwalifikacje i konkursy (dwa indywidualne i jeden drużynowy) w rywalizacji mężczyzn, lecz także wszystkie serie treningowe. Z uwagi na chęć pokazania widzom przygotowań naszych skoczków transmisje z igrzysk rozpoczną się dzień przed ceremonią otwarcia, czyli 8 lutego (treningi i kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej). TVP będzie towarzyszyć skoczkom 24 godziny na dobę.

Początek dnia olimpijskiego w TVP1 i TVP2 (które często będą transmitować igrzyska jednocześnie) nastąpi tuż po północy, ze względu na różnicę czasu z Koreą Południową. Relacje z zawodów potrwają nawet do godziny 16:00. Później czas na programy: "Halo, tu PjongCzang" (TVP1 około godz. 16.20), "Skrót wydarzeń" (TVP1, około godz. 16:30) i "Dzień na igrzyskach", w którym zostaną pokazane najważniejsze momenty dnia (TVP1 tuż przed "Wiadomościami" o godz. 19:30).

Do PjongCzang Telewizja Polska wyśle 35-osobową ekipę. W jej składzie znajdą się komentatorzy, siedem ekip reporterskich oraz obsługa produkcyjna. Główne studio olimpijskie będzie zlokalizowane na Woronicza, a wśród gości znajdą się wybitni sportowcy. Stałym ekspertem TVP w PjongCzang będzie Adam Małysz - czterokrotny medalista olimpijski. Rywalizację hokeistów będzie komentował Mariusz Czerkawski - były zawodnik NHL i olimpijczyk z Albertville.

Komentatorami TVP będą: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński, Jarosław Idzi, Piotr Dębowski, Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Mariusz Czerkawski, Sebastian Szczęsny, Piotr Meissner. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski.

Telewizja Polska pokaże igrzyska również w sieci. Każdy użytkownik polskiego internetu będzie mógł oglądać zmagania sportowców w Korei Południowej zarówno w domu, jak i poza nim. Na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport zostanie pokazanych po kilkanaście godzin transmisji dziennie. Ale to nie wszystko! Kulisy rywalizacji, niesamowite wyczyny sportowców, rozemocjonowanych komentatorów i wszystko to, czego nie będzie można zobaczyć w telewizyjnych transmisjach, będzie można znaleźć także na kanałach społecznościowych TVP Sport. Do PjongCzang wyruszy bowiem specjalna ekipa, która będzie tworzyć treści dedykowane właśnie użytkownikom Facebooka, Twittera i strony sport.tvp.pl.

Telewizja Polska otrzymała na zasadzie sublicencji od Discovery Communications wyłączne prawa do pokazywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w kanałach otwartych oraz prawa cyfrowe do transmisji nadawanych w sposób linearny. Discovery, właściciel Eurosportu, posiada pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej, w strefach kibica, a także poprzez swoje platformy cyfrowe.

Szanse medalowe Polaków (chronologicznie)
10 lutego (sobota)
• 12:00 - 13:35 (TVP2) biathlon - sprint K (Weronika Nowakowska)
• 13:00 - 16:15 (TVP1) skoki narciarskie - konkurs ind., skocznia normalna (Kamil Stoch)
12 lutego (poniedziałek)
• 10:55 - 12:40 (TVP2) biathlon - bieg pościgowy K (Weronika Nowakowska)
13 lutego (wtorek)
• 11:00 - 13:50 (TVP2) biegi narciarskie - sprint K i M (Justyna Kowalczyk)
14 lutego (środa)
• 11:55 - 14:00 (TVP2) biathlon - bieg 15km K (Weronika Nowakowska)
17 lutego (sobota)
• 11:30 - 12:55 (TVP2) biathlon - bieg masowy K (Weronika Nowakowska)
• 13:00 - 15:40 (TVP1) skoki narciarskie M - konkurs ind., skocznia duża (Kamil Stoch)
19 lutego (poniedziałek)
• 11:45 - 13:55 (TVP2) łyżwiarstwo szybkie - bieg druż. K (drużyna Polek), 500 m M (Artur Waś)
• 13:00 - 16:15 (TVP1) skoki narciarskie - konkurs druż. (reprezentacja Polski)
25 lutego (niedziela)
• 06:10 - 09:30 (TVP2) biegi narciarskie - 30 km K (Justyna Kowalczyk)


źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Apple pracuje nad jedną, uniwersalną platformą deweloperską.Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Apple zamierza w przyszłym roku scalić swoje wszystkie deweloperskie platformy, tak aby programiści nie musieli pisać oddzielnych aplikacji dla każdego z jej trzech urządzeń, czyli dla smartfonów iPhone, tabletów iPad i komputerów Mac.

Obecnie po zaprojektowaniu jakiejś aplikacji, deweloper zamierzający udostępnić ją użytkownikom posiadającym każde z wymienionych wcześniej urządzeń firmy Apple, musi ją pisać trzy razy. Pierwszy raz dla smartfonów iPhone, drugi raz dla tabletów iPad i trzeci raz dla komputerów Mac. Nie jest to co prawda trudne zadanie, ale czasochłonne. A jak wiadomo czas to pieniądz.

Dlatego Apple pracuje już ponoć nad jedną uniwersalną platformą, dzięki której deweloper będzie pisać aplikację tylko raz. To, co musiał wcześniej wykonywać ręcznie - modyfikując ją za każdym razem tak, aby można ją było uruchamiać na smartfonie, tablecie albo na desktopie - wykona za niego teraz automatycznie uniwersalna deweloperska platforma. A stworzenie takiej uniwersalnej platformy nie jest łatwe, czego doświadczyły wcześnie takie firmy, jak Microsoft czy Google.

Decydując się na taki krok, Apple chce usprawnić działanie sklepu Mac App Store. Wiadomo bowiem, że aplikacje przeznaczone dla desktopów Mac są aktualizowane dużo rzadziej niż te, które są przeznaczone dla użytkowników smartfonów. Dzięki stworzenie jednej, uniwersalnej platformy deweloperskiej, problem ten zostanie raz na zawsze rozwiązany. Użytkownicy jej wszystkich urządzeń będą wtedy za każdym razem dostawać uaktualnione aplikacje w tym samym czasie.


źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
System informatyczny ZUS po 20 latach czekają wielkie zmiany.Kompleksowy System Informatyczny ZUS obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Rocznica jest o tyle znamienna, że po 20 latach obsługiwania systemu KSI przez Asseco (następca prawny Prokomu) usługę może zacząć świadczyć Comarch, który niedawno wygrał przetarg na utrzymanie systemu przez kolejne cztery lata.

KSI ZUS, powstały w 1997 r., to największy projekt informatyczny, jaki kiedykolwiek został wdrożony w Polsce i jeden z największych na świecie. Gromadzi i przetwarza ok. 300 TB danych, obsługuje 25 mln obywateli, w ciągu sekundy wykonuje 250 tys. operacji. I ciągle wzbudza emocje.

A miało być prosto…

W 1997 r. firma Prokom podpisała z ZUS „kontrakt stulecia” na informatyzację systemu ubezpieczeń społecznych. Projekt miał zautomatyzować funkcje umożliwiające naliczanie oraz wypłacanie emerytur i rent. Wartość kontraktu została oszacowana wówczas na ponad 600 mln zł, prace miały zakończyć się po sześciu latach. Informatyzacja ZUS w lepszym lub gorszym tempie postępowała, Prokom podpisywał kolejne kontrakty na realizację tego wielkiego projektu.

Na przełomie roku 2007 i 2008 rzeszowska spółka Asseco przejęła Prokom, stając się prawnym spadkobiercą kontraktu na prace przy KSI. Dwa lata później kontrakt ten wygasł, a zarząd ZUS zdecydował się na podpisanie kolejnej umowy, tym razem bez ogłaszania przetargu. Według władz Zakładu było to jedyne możliwe rozwiązanie, ponieważ to Asseco posiadała kody źródłowe systemu KSI i tylko ono mogła ten system obsłużyć. Trzy lata później, już w otwartym postępowaniu przetargowym, Asseco znów wygrało przetarg w ZUS.

KSI cały czas się zmieniał, z jednej strony ciągle dostosowując się do zmian legislacyjnych (z tego powodu w pierwszych 10 latach użytkowania systemu trzeba było wprowadzić 500 poprawek), a z drugiej strony musiał dawać odpowiedzi na bieżące potrzeby zarówno ze strony Zakładu, jak i użytkownika końcowego, czyli płatnika składek.

Twórcom KSI wydawało się w 1998 roku, że system będzie bardzo prosto zbudowany, bardziej jako system zasilania, weryfikacji, ewidencji danych, wypłaty i obsługi świadczeń i pozostałej działalności ZUS. Życie zweryfikowało te mało wymagające założenia…

Dziś KSI to nie tylko system operacyjny, dziedzinowy, na którym pracuje 40 tys. użytkowników wewnętrznych, ale również system, który jest dostawcą danych dla PUE, dla szyny usług, a przez szynę dla partnerów, interesariuszy, ministerstwa.

W miarę rozwoju systemu uczył się nie tylko wykonawca, ale i ZUS, rozbudowując i modyfikując swoje wymagania względem KSI. Na przykład w 2010 r. została wprowadzona metodyka szacowania, co pozwoliło na szacowanie systemu i wszystkich zmian wprowadzanych, pozwalając w marę precyzyjnie określać koszt zmian legislacyjnych. Wprowadzono standardy produkcyjne, kompletną dokumentację projektową, w końcu też ZUS przejął prawa majątkowe do systemu i kody źródłowe od Asseco.

Nauka, jak to w życiu bywa, odbywała się też na błędach. To, czego na pewno kierownictwo ZUS nie uwzględniło podczas budowy systemu, to skala błędów, które w pierwszych miesiącach, czy nawet latach reformy emerytalnej wpływały do zakładu w postaci dokumentów ubezpieczeniowych od płatników składek. Dziś choć zmieniono procedury weryfikacji wsparte rozwiązaniami informatycznymi, Zakład wyjaśnia jeszcze błędy z 1999 r.źródło: zusPrzeglądarka Chrome zacznie walczyć z niechcianymi reklamami.Google zapowiada, że od połowy lutego przyszłego roku jej przeglądarka Chrome zacznie blokować szczególnie irytujące i nie spełniające określonych wymogów reklamy. Firma chce w ten sposób zapewnić użytkownikom komfort pracy, wycinając ze stron WWW te reklamy, te nie spełniają wymogów wypracowanych przez stowarzyszenie reklamodawców Coalition for Better Ads.

Firma Google zapowiedział już w połowie tego roku, że przygotowuje się do wprowadzenia do przeglądarkli Chrome mechanizmu blokującego określony typ reklam i przedstawi pierwszą wersję tego rozwiązania na początku przyszłego roku. Mechanizm zostanie wprowadzony do przeglądarki Chrome 64, która zostanie udostępniona użytkownikom na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Ostatnia wersja przeglądarki Chrome nosi numer 63.

Przeglądarka Chrome uruchamiana na desktopach zacznie blokować cztery rodzaje reklam (pierwotnie miało to być sześć typów reklam), a na urządzeniach mobilnych iOS i Android osiem (pierwotnie miało ich być dwanaście). Dokładne dyrektywy, do której kategorii należy zaliczyć konkretną reklamę, zostały szczegółowo opisane przez stowarzyszenie Coalition for Better Ads.

Wśród czterech typów reklam, które będą wycinane przez przeglądarki uruchamiane na desktopach znajdują się np. wyskakujące reklamy pop-up, które zaczynają w pewnym momencie odtwarzać automatycznie, bez zgody użytkownika, przekazy wideo albo audio.

Będą to też reklamy określane mianem "large sticky", które zajmują ponad 30% powierzchni ekranu i pozostają tam niezależnie od różnorakich działań podejmowanych przez użytkownika, zmierzających do ich usunięcia.


źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Powstał pierwszy system ECM wspierający technologię blockchain.Jego twórcą jest firma SER Group, która wprowadziła, jako pierwsza na świecie, technologię blockchain do swojego systemu ECM (Enterprise Content Management; zarządzanie treścią w przedsiębiorstwie). To rozwiązanie typu Proof of Store (PoS), będące udoskonaloną wersją narzędzia noszącego nazwę Doxis4Cloud.

W oprogramowaniu Doxis4Cloud współpraca między wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami za pośrednictwem ECM została dzięki technologii blockchain wzbogacona o dodatkową warstwę ochronną. Pełni ona rolę strażnika, dzięki któremu wszystkie podmioty korzystające z platformy mogą czuć się bezpiecznie

Twórcy rozwiązania dodali do oprogramowania Doxis4Cloud moduł walidacji oparty na łańcuchach bloków. Kataloguje on wszystkie dokumenty z Doxis4 na platformie Ethereum w taki sposób, by każdy mógł potwierdzić ich autentyczność. Dzięki niezmienności łańcuchów bloków można być pewnym, że dany dokument istnieje i nie został sfałszowany ani zmieniony.

Proces katalogowania jest oparty na inteligentnych kontraktach Ethereum, w których w dokumencie zapisywane są haszowane wartości oraz zestaw metadanych, takich jak np. nazwa pliku. Całość jest umieszczana w rejestrze łańcucha bloków. Informacje te można odzyskać, by potwierdzić istnienie danego dokumentu i jego integralność.

Inteligentny kontrakt daje szereg metod kompresji, które umożliwiają wielokrotne i powtarzalne zestawianie wszystkich skatalogowanych dokumentów, wyszukiwanie dokumentu za pomocą jego metadanych lub uzyskanie haszowanej wartości, która może zostać łatwo użyta do sprawdzenia integralności dokumentu.

Chociaż moduł PoS udostępnia te funkcje w przyjazny dla użytkownika sposób, mogą one zostać łatwo użyte także za pomocą zewnętrznych narzędzi. Dzięki temu cały proces walidacji jest całkowicie niezależny i obiektywny. Jednym z takich narzędzi jest myetherwallet.com. By go użyć, wystarczy znać adres inteligentnego kontraktu.

Moduł PoS to dopiero pierwszy krok na drodze do pełnej integracji technologii blockchain w produktach SER Group. Firma cały czas pracuje nad przyszłymi możliwościami jej zastosowania.źródło: levis


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Widowiskowy serial "Brytania" od stycznia w HBO i HBO GO (foto, wideo)W styczniu 2018 roku na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO zadebiutuje widowiskowy serial "Brytania" o próbach zdobycia przez Rzymian terenów dzisiejszej Wielkiej Brytanii. W serialu występują Kelly Reilly, David Morrissey oraz duński aktor Nikolaj Lie Kaas.


źródło: youtube, Brytania - trailer HBO

43 rok n.e. Armia Imperium Rzymskiego postanawia podbić Wyspy Brytyjskie, które są centrum rozwoju kultury celtyckiej. Aby pokonać nadciągającego wroga, Kerra (Kelly Reilly) - córka króla Cantii - musi zjednoczyć siły ze swoją rywalką królową Antedią (Zoë Wanamaker). Kobiety nie będą miały jednak łatwego zadania. Rzymskie oddziały dowodzone są przez generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey), który jest zdeterminowany, żeby dopiąć swego i podporządkować odległe ziemie władzy Imperium.

Zrealizowany z epickim rozmachem serial przygodowy o próbie podboju przez Rzymian terenów należących do walecznych Celtów. W napisanym przez uznanego dramaturga i scenarzystę Jeza Butterwortha (serialu ciekawe kreacje aktorskie tworzą: dwukrotnie nominowany do BAFTY David Morrissey, wyróżniona nominacją do nagrody Cezara Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell oraz Zoë Wanamaker. Zdjęcia do obrazu powstały w Pradze.

Cały sezon serialu "Brytania" pojawi się w HBO GO 19 stycznia 2018 roku, dzień po światowej premierze, a od 23 stycznia produkcja będzie emitowana w HBO co tydzień, we wtorki o godz. 20.10. Powtórki zaplanowane zostały na niedziele o godz. 21.00 w HBO3.


źródło: hbo


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Premiera Galaxy S9 szybciej niż oczekiwanoJak donoszą dobrze poinformowane źródła, Samsung wprowadzi na rynek kolejny model smartfona Galaxy (oznaczony numerem S9) już w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli w niecały rok po zaprezentowaniu smartfona Galaxy 8.

Mówi się, że będzie pod koniec lutego albo na początek marca 2018. Ostateczna data premiery tego urządzenia nie została jeszcze ustalona. Smartfon Galaxy 9 ma się różnić od swojego poprzednika głównie tym, że będzie zawierać udoskonaloną kamerę.

Samsung chce w ten sposób udowodnić, że jest w tej dziedzinie liderem. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ kamera instalowana w oferowane przez firmę w smartfonach Pixel 2 (które zostały wprowadzone na rynek dwa miesiące temu) należą do jednych z najlepszych. Pomimo tego, że jest to kamera jednosoczewkowa, to wykonywane przez nią zdjęcia mają lepszą jakość od tych, które są robione przez smartfony zawierające kamery jednosoczewkowe, takie jak Galaxy Note 8, iPhone 8 czy iPhone X.

A warto przypomnieć, że w opinii wielu specjalistów iPhone X jest obecnie najlepszym dostępnym na rynku smartfonem biznesowym. Chodzi tu zarówno o jego warstwę sprzętową jak i o oprogramowanie, przede wszystkim o system operacyjny iOS 11oraz aplikacje, jakie można na nim uruchamiać. Jest on przy tym bardzo bezpieczny, oferując np. opcję rozpoznawania twarzy, która pracuje absolutnie niezawodnie.

Dzięki zastosowaniu przez firmę Apple najnowszych osiągnięć technologicznych, smartfon nie rozpoznana poprawnie twarzy użytkownika tylko raz na jeden milion. Technologia Touch ID (rozpoznawanie linii papilarnych) nie jest tak dobra. W ocenie specjalistów jest dwadzieścia razy bardziej niezawodna, czyli myli się raz pięćdziesiąt tysięcy prób skanowania linii papilarnych.


źródło: engadget


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kaspersky Lab na cenzurowanymReagując na fakt, że administracja Trumpa zabroniła używać agencjom rządowym USA jej produktów, firma Kaspersky Lab (znany rosyjski producent oprogramowania chroniącego komputery przed włamaniami) złożyła wczoraj do sądu amerykańskiego pozew w którym domaga się cofnięcia tej decyzji.

Rząd amerykański (a konkretnie Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA) wydał taką dyrektywę we wrześniu tego roku argumentując, że był do tego zmuszony po tym gdy w mediach pojawiły się przypuszczenia, że Rosja włamuje się do jej serwerów wykorzystując do tego celu narzędzia IT opracowane przez firmę Kaspersky Lab, z którą ściśle współpracuje.

Pozew został złożony w US District Court for the District of Columbia. Firma Kapersky Lab argumentuje w nim, że jest to arbitralna decyzja, nie mająca żadnych podstaw prawnych nie mówiąc już o tym, że nikt nigdy nie przedstawił żadnych dowodów mających świadczyć o tym, że była ona w jakikolwiek sposób zaangażowana bezpośrednio czy też pośrednio w ataki na serwery będące w posiadaniu agencji rządowych USA. Nie bez znaczenia jest też fakt, że decyzja naraziła firmy na bardzo duże, wymierne straty finansowe.

Na koniec warto przypomnieć, że dwa tygodnie temu podobne zdarzenie miało miejsce w Polsce. Nikt tu co prawda nie podjął identycznej decyzji co rząd USA, ale sprawa nabrała już szerokiego rozgłosu.

Chodzi o to iż COI (Centralny Ośrodek Informatyki) - a jest to agencja rządowa - wykluczył z przetargu firmę Kaspersky, chociaż ta złożyła najlepszą, przynajmniej od strony finansowej, ofertę. COI wydało komunikat w którym stwierdziło, że "Przyjęcie oferty naruszałoby bezpieczeństwo publiczne lub istotny interes bezpieczeństwa państwa".


źródło: pap


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 280 281 282 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-01-19
USD 3,3994 -0,33%
EUR 4,1750 +0,21%
CHF 3,5576 +0,30%
GBP 4,7301 +0,18%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Kolejna luka w rozwiązaniach Intela - uwaga na komputery w firmach
Napisane przez Piotr
( 19.01.2018 04:54 )

 · 2 razy większa produkcja VW e-Golfa
Napisane przez Piotr
( 18.01.2018 08:29 )

 · 200 godzin transmisji PjongCzang 2018 i wszystkie występy Polaków w TVP.
Napisane przez Piotr
( 17.01.2018 06:24 )

 · Apple pracuje nad jedną, uniwersalną platformą deweloperską.
Napisane przez Piotr
( 16.01.2018 07:53 )

 · System informatyczny ZUS po 20 latach czekają wielkie zmiany.
Napisane przez Piotr
( 15.01.2018 07:49 )

 · Przeglądarka Chrome zacznie walczyć z niechcianymi reklamami.
Napisane przez Piotr
( 12.01.2018 04:46 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Huawei Mate 10 Pro

Artykuły
1 . Informatyka w leasingu
(27.12.2017)
2 . Komórki nowotworowe niszczone z pomocą nanocząstek - projekt łódzkich naukowców
(03.12.2017)
3 . Polskie moduły PV na polskim grafenie
(03.12.2017)
4 . Obawa przed bezsennością szkodzi bardziej niż sama bezsenność
(12.11.2017)
5 . Rusza program mentorski dla kobiet - Tech Leaders
(29.10.2017)
6 . Kraków/ Naukowcy AGH mierzyli poziom dopingu na meczu Wisła-Legia
(29.10.2017)
7 . Kraków/ Innowacyjne urządzenie ułatwi naukę niewidomym studentom w AGH
(12.10.2017)
8 . GDRP: za co odpowiada klient, a za co dostawca
(06.08.2017)
9 . PGG udostępni ścianę wydobywczą na potrzeby nauki i umożliwi doktoraty wdrożeniowe
(02.07.2017)
10 . Germanie na terenach obecnej Polski mieszkali dłużej niż uważano
(02.07.2017)

Popularne pliki
1 . Google Chrome 59
(04.07.2017)
2 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
3 . Mozilla Firefox 54.0.1
(27.04.2017)
4 . PITy 2016
(07.02.2017)
5 . PITy 2015
(26.03.2016)
6 . PITy 2014
(11.01.2015)
7 . PITy 2013
(09.03.2014)
8 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)
9 . Skype 7.34.0.103
(30.10.2013)
10 . Opera Next 18.0
(20.10.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.