Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

LG webOS 6.0, czyli nowe oprogramowanie do telewizorów. Będzie też nowy pilot.Firma LG, tuż przed nadchodzącymi targami CES 2021, zapowiedziała nową wersję swojego oprogramowania do telewizorów. Chodzi o system webOS 6.0, który wprowadzi nowy interfejs i kilka innych zmian, które pomogą porozumiewać się z nim głosowo. Będzie również nowy pilot.

LG webOS 6.0 trafi do telewizorów producenta, które pojawią się na rynku w 2021 roku, a konkretnie do modeli z serii OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz smart TV UHD. Jak podaje producent, nowy system obsługuje najnowsze komendy Asystenta Google oraz systemu Amazon Alexa, co ma pozwalać wygodnie wyszukiwać kanały i włączać różne funkcje.

W systemie odświeżono między innymi główny ekran, który ułatwi teraz szybkie dotarcie do popularnych serwisów strumieniowania filmów z internetu. Będą się tu również pojawiać propozycje nowych materiałów bazujące na dotychczas obejrzanych filmach i serialach. W praktyce będzie to więc działać podobnie do możliwości niezmodyfikowanego Androida TV.

Nowością jest także pilot Magic Remote, który jak na standardy 2021 roku nie sprawia jednak wrażenia szczególnie nowoczesnego wizualnie. Jak widać, urządzenie zostanie wyposażone w fizyczne przyciski przeznaczone do szybkiego uruchamiania m.in. Netfliksa, Disney+ czy Amazon Prime Video. Będzie także wbudowane NFC. Poza tym prezentuje się podobnie jak inne piloty, kojarzone raczej z telewizorami sprzed dobrych kilku lat.


źródło: lg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Dokumenty Nissana wyciekły do sieci. Serwer był "zabezpieczony" loginem i hasłem "admin".Administratorzy Nissana z Ameryki Północnej nie popisali się na etapie wprowadzania ustawień jednego ze swoich serwerów. Jak donosi ZDNet, w wyniku (zapewne nieświadomie) błędnie skonfigurowanego repozytorium Git, serwer został uruchomiony z loginem i hasłem "admin", co jak nietrudno się domyślić, doprowadziło do szybkiego wycieku danych. Do sieci trafiła paczka między innymi z kodem źródłowym mobilnych aplikacji Nissana.

Z udostępnionych informacji wynika, że po internecie krąży archiwum z ponad 18 GB plików Nissana, które zapewne nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Wśród nich narzędzia do badania rynku wraz z danymi, kody źródłowe usług i programów, portal dotyczący logistyki czy wewnętrzna biblioteka wykorzystywana przez mobilne aplikacje. Słowem – masa danych, które dla dobra marki i jej klientów powinny pozostać tajne.

Niestety jednak, od kilku dni link do paczki w formie pliku .torrent rozpowszechniany jest między innymi "z ręki do ręki" przez komunikator Telegram i fora wykorzystywane przez hakerów. Jak udało się ustalić, Nissan, dowiedziawszy się o problemie, natychmiast wyłączył źle skonfigurowany serwer, jednak na tym etapie dane i tak trafiły już w niepowołane ręce.

Rzecznik Nissana potwierdził, że natychmiast wszczęto śledztwo, które ma pomóc ustalić szczegóły opisywanego incydentu i dodał, że wierzy, iż w jego wyniku nie wyciekły żadne prywatne dane klientów oraz pracowników Nissana.
Login i hasło "admin" to jeden z najgorszych pomysłów

Opisywany przykład pokazuje, jak ważne jest dbanie o odpowiednie zabezpieczenia w sieci. Konfigurując jakiekolwiek urządzenie czy usługę warto mieć na uwadze, że niektóre kombinacje loginów i haseł po prostu łatwo zgadnąć. Opisywany przypadek jest jednak książkowym antyprzykładem, który choć nie został ujęty na liście 10 najgorszych haseł minionego roku, z pewnością (niestety) znajduje się niedaleko poza opisywanym rankingiem.

Tworząc nowe hasło wystarczy przestrzegać przynajmniej kilku podstawowych zasad, o których na bieżąco przypominają eksperci. Komplet rad zebraliśmy także w naszym poradniku. Dodatkowy krok to włączenie weryfikacji dwuetapowej. W tym wypadku warto jednak pamiętać o ewentualnym ryzyku, jakie ze sobą niesie. Przez niedoskonałość opcji odzyskiwania ewentualnie straconych kodów, można się narazić na problemy, co opisywaliśmy na przykładzie problemu naszego czytelnika.źródło: nissan


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 10: nowe sterowniki Intela dostępne do pobrania. Rozwiązały kilka błędów.Intel zaktualizował sterowniki graficzne, które od kilku dni mogą już pobierać użytkownicy Windows 10. Nowe oprogramowanie oznaczono numerem 27.20.100.9126 i jest przeznaczone dla niemal wszystkich wersji systemu pozostających w użyciu – począwszy od wersji 1709, oczywiście aż do najnowszych i najpopularniejszych 20H1 i 20H2. Sterowniki przeznaczone są dla szeregu procesorów Intela, od Celeronów po 11. generacji układy Tiger Lake.

Nowe sterowniki Intela rozwiązują kilka kluczowych problemów, z których większość związana jest z najnowszymi układami graficznymi Iris X. Jednym z wyeliminowanych błędów jest problem, w wyniku którego Netflix działający w przeglądarce Edge mógł wyświetlać błąd podczas odtwarzania filmów, jeśli w międzyczasie podłączono lub odłączono zewnętrzny wyświetlacz. Usunięto również problem, który skutkował niższym od spodziewanego wynikiem w teście SPECViewperf.

Niestety wciąż znane są także inne błędy, o szczegółach których można przeczytać w dzienniku zmian. W przypadku układu Iris Xe problemem są na przykład nieuzasadnione krytyczne błędy skutkujące wyłączeniem gier, a dotyczy to m.in. Cyberpunka 2077. W serii innych gier można natomiast zauważyć anomalie graficzne. Pozostaje nadzieja, że Intel wyeliminuje te błędy przy okazji najbliższej aktualizacji.

Najnowsze sterowniki powinny być dostępne dla użytkowników na kilka sposobów, w tym przez Windows Update. Alternatywnie można również skorzystać z oficjalnego asystenta, który sam sprawdzi wersję oprogramowania i w razie potrzeby zainstaluje najnowsze sterowniki.źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Adobe Flash Player nie jest wspierany - nie pobieraj go. Oto program do dezinstalacji.Adobe Flash Player jest jeszcze dostępny do pobrania, ale to nie znaczy, że warto to robić. Wręcz przeciwnie, bo od początku 2021 roku program nie jest już wspierany. Ostatnią aktualizację bezpieczeństwa dostał w grudniu i jedyne, co warto z nim teraz zrobić, to pozbyć się go z komputera, a nie instalować go w kolejnych sprzętach, szczególnie że lada moment Flash Player i tak przestanie ładować treści multimedialne.

Tymczasem, jak pokazują nasze wewnętrzne statystyki, zainteresowanie Flash Playerem jest zaskakująco duże i wzrosło dokładnie w momencie zakończenia jego wsparcia przez Adobe. To nie do końca zrozumiałe, zważywszy że Flash jest potrzebny do działania naprawdę nielicznych, archaicznych dziś stron, a przed końcem roku przestał być nawet wymagany do obsługi PUE ZUS.

Adobe Flash Player powinien zniknąć z komputerów (do czego zachęca sam producent oprogramowania), a jego usunięcie wcale nie jest trudne. Co więcej, jeśli ktoś nie chce zajmować się sprawą samodzielnie i zaglądać na listę programów zainstalowanych w Windows, może się posłużyć oficjalnym programem do dezinstalacji.

Mowa o polskojęzycznej aplikacji Adobe Flash Player Uninstaller, która przeprowadzi użytkownika przez proces usuwania Flash Playera z komputera. Wystarczy nacisnąć dosłownie dwa przyciski, a na koniec samodzielnie ponownie uruchomić komputer, by usunąć niewspieranego już Flasha z systemu.źródło: adobe


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Chrome, Edge i Firefox pozwalały na zdalne ataki - hakerzy mogli przejmować komputery.Najpopularniejsze przeglądarki internetowe na rynku, na czele z Google Chrome, dostały niedawno kluczowe łatki bezpieczeństwa, bez których byłyby nadal podatne na groźne ataki hakerów. Jak zwrócił uwagę threatpost, poważnym zagrożeniem były ostatnio szczególnie dwie luki w zabezpieczeniach, które mogły zostać wykorzystane do przejęcia komputera ofiary. Warto więc bezzwłocznie zaktualizować przeglądarki.

Dwa opisywane problemy są ze sobą niezwiązane. W przypadku Chrome'a (i bazującego na Chromium Edge'a) problemem jest luka oznaczona kodem CVE-2020-15995, która dotyczy bezpośrednio silnika V8. Okazuje się, że z pomocą spreparowanej strony HTML można doprowadzić do zdalnego wykonania kodu, a w konsekwencji przejęcia komputera, co w tym przypadku ma związek z wykorzystaniem problemu przepełnienia stosu i dostępu do obszarów pamięci nieprzydzielonej przeglądarce.

Co ciekawe, ten problem był znany Google'owi już w październiku ubiegłego roku, ale jak widać dotychczas nie został skutecznie rozwiązany. Dziś instalacja najnowszych wersji przeglądarek powinna opisywaną lukę eliminować.

Inna istotna usterka, luka CVE-2020-16044, dotyczy przeglądarki Firefox. To również krytyczna podatność, w tym przypadku związana z obsługą ciasteczek. Tutaj problemem okazała się możliwość modyfikacji fragmentów pakietów SCTP, co również mogło zostać wykorzystane przez hakerów do przejęcia urządzenia.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Telewizory Samsung Neo QLED, MicroLED i linia Lifestyle TV.Podczas wirtualnego wydarzenia First Look poprzedzającego CES 2021 firma Samsung zaprezentowała portfolio telewizorów na 2021 rok. Neo QLED, MicroLED i linia Lifestyle TV to produkty, które poprzez nowe rozwiązania i technologie zmieniają rolę telewizora w domu. Wyrażają także zaangażowanie Samsung w zrównoważony rozwój i innowacyjność.


źródło: youtube

– W ubiegłym roku doświadczyliśmy tego, jak ważną rolę technologia odgrywa w naszym codziennym życiu, każdego dnia pomagając nam wykonywać obowiązki i utrzymywać wzajemne kontakty – mówi JH Han, President Visual Display Business w Samsung Electronics. – Nasze zaangażowanie w tworzenie zrównoważonej przyszłości idzie w parze z niesłabnącym dążeniem do innowacji, by sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom użytkowników – od zmniejszenia śladu węglowego generowanego przez nasze urządzenia przez zapewnienie szeregu funkcji zwiększających przystępność, po oferowanie niezrównanych wrażeń z oglądania dostosowanych do stylu życia każdego odbiorcy.

Zrównoważona i przystępna przyszłość dla wszystkich W ciągu najbliższych kilku lat Samsung podąży ścieżką proekologiczną, dostosowując produkcję telewizorów do kilku długoterminowych programów zrównoważonego rozwoju. Obejmują one działania takie jak: Zmniejszenie śladu węglowego i poprawa efektywności energetycznej Samsung będzie dążył do systematycznego zmniejszania swojego łącznego śladu węglowego generowanego w procesie produkcji telewizorów.

Firma będzie również zmierzać do ograniczenia zużycia energii przez użytkowników i wykorzystywania większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu w oferowanych produktach. Projektowanie zrównoważonych opakowań Korzystając z cennych informacji zwrotnych od użytkowników, Samsung rozszerza swój projekt „Ekoopakowanie” na wszystkie modele telewizorów lifestyle’owych z 2021 r. i większość tegorocznej linii Neo QLED.

To zrównoważone rozwiązanie pozwala za pomocą upcyklingu przetwarzać rokrocznie do 200 000 ton pudeł z tektury falistej[1]. Natomiast ograniczenie tekstu i grafiki na ekoopakowaniu pozwala wyeliminować farbę drukarską na bazie oleju, której zwykle używa się do druku barwnego na pudłach od telewizorów, a to z kolei pozwala dodatkowo zmniejszyć ilość odpadów. Pilot zasilany energią słoneczną W 2021 roku wiele telewizorów Samsung będzie sprzedawanych z pilotem zasilanym energią słoneczną, który można ładować za pomocą oświetlenia wewnętrznego, światła naturalnego lub USB.

Ta zmiana przełoży się na konkretne korzyści -w ciągu siedmiu lat pozwoli zapobiec wygenerowaniu odpadów pochodzących z ok. 99 milionów baterii AAA, które użyte byłyby do obsługi pilotów[2]. Dodatkowo, do produkcji takiego pilota, firma Samsung opracowała innowacyjny proces polegający na upcyklingu nadających się do przetworzenia plastikowych butelek, w tym na wykorzystaniu 24% materiałów pochodzących z recyklingu[3].

Tegoroczne modele QLED i Neo QLED, które czerpią z najnowszych osiągnięć technologii i sztucznej inteligencji (AI) dostarczą użytkownikom jeszcze więcej przyjemności z oglądania i zapewnią funkcje ułatwiające dostępność. W modelach z 2021 r. dodano zatem nowe rozwiązania, takie jak przenoszenie napisów, powiększanie wyświetlania języka migowego i dźwięk z wieloma wyjściami, dając osobom niedosłyszącym, niesłyszącym, niedowidzącym i niewidomym możliwość optymalnego dostosowania dźwięku i obrazu do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Do 2022 roku Samsung zobowiązuje się rozszerzyć funkcję przewodnika głosowego, która oferuje wskazówki głosowe dla osób z zaburzeniami widzenia, do większej liczby urządzeń. W nadchodzących latach firma będzie nadal wprowadzała nowe rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, by zwiększyć przystępność swoich telewizorów.

Neo QLED, czyli kwantowy skok dla technologii wyświetlania W swoich flagowych modelach 8K (QN900A) i 4K (QN90A) Samsung wprowadza zupełnie nową technologię wyświetlania – Neo QLED. Tym samym technologia QLED wchodzi na wyższy poziom. To możliwe dzięki zastosowaniu nowego źródła światła Quantum Mini LED, którym precyzyjnie steruje technologia Quantum Matrix i niezwykle wydajny procesor obrazu Neo Quantum, zoptymalizowany dla Neo QLED. Zaprojektowana przez firmę Samsung Quantum Mini LED ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED. Zamiast soczewki do rozpraszania światła i zestawu do mocowania diody, Quantum Mini LED ma niewiarygodnie cienkie mikrowarstwy wypełnione wieloma diodami. Technologia Quantum Matrix umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie gęsto rozmieszczonymi diodami, zapobiegając efektowi rozmazania (blooming) i umożliwiając użytkownikom czerpanie większej przyjemności z oglądania treści wyświetlanych zgodnie z zamierzeniami twórców.

Neo QLED zwiększa skalę luminancji do 12 bitów z zastosowaniem 4096 kroków. Sprawia to, że ciemne obszary są ciemniejsze, a jasne – bardziej rozświetlone, dzięki czemu obraz cechuje większa szczegółowość, a wrażenia HDR są jeszcze bardziej wciągające. Co więcej, w Neo QLED zastosowano opracowany przez firmę, niezwykle wydajny procesor Neo Quantum z wzmocnionymi możliwościami upscalingu. Wykorzystując nawet 16 różnych modeli sieci neuronowych, z których każdy ma możliwość zwiększania rozdzielczości, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i technologii głębokiego uczenia, Neo Quantum może zoptymalizować jakość obrazu do bliskiej 4K lub 8K niezależnie od jego oryginalnej jakości.źródło: samsung"Hotel Paradise" 3 wkrótce w TVN7.Trwają prace nad 3. sezonem programu „Hotel Paradise”. Zdjęcia do niego nagrywane są właśnie na Zanzibarze. Dodajmy, iż dwie pierwsze serie rozgrywały się na indonezyjskiej wyspie Bali. Program, tak jak w poprzednich sezonach, poprowadzi olśniewająca Klaudia El Dursi. Dystrybutorem praw do wersji oryginalnej widowiska jest firma Passion Distribution. Polską wersję formatu produkuje firma Golden Media Polska. Na razie nie wiadomo, kiedy w TVN7 rozpocznie się emisja 3. serii.

W rajskim hotelu kilkunastu singli podejmie niebezpieczną grę, w której stawką będą miłość i pieniądze. Cel jest jeden - znaleźć parę i zostać w programie jak najdłużej. Nie będzie to jednak łatwe, bo tutaj strategia i rywalizacja przeplatają się z lojalnością i prawdziwymi uczuciami. Tą która rozdaje karty w tym miłosnym pokerze jest olśniewająca Klaudia El Dursi i wcale nie zamierza ułatwić uczestnikom pobytu w swoim hotelu. - Jedno jest pewne - będzie naprawdę gorąco! - zapowiada nadawca.źródło: tvn7


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
9 kanałów w konkursie KRRiT na miejsce w MUX 1.ATM Rozrywka (ATM Grupa), Polsat Edu (Cyfrowy Polsat), DMAX (Discovery), Red Carpet TV (Red Carpet Media Group), H! TV (Wirtualna Polska Holding), CD Action TV (Fantasyexpo) oraz zaproponowane przez Michała Winnickiego Silver TV, Tele Rozrywka i TVC Nostalgia to stacje, które zostały zgłoszone w ogłoszonym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) konkursie na udzielenie koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny (NTC) programu telewizyjnego w multipleksie pierwszym (MUX 1).

Przypomnijmy, iż w związku z zamieszaniem z przedłużeniem naziemnej koncesji dla stacji ATM Rozrywka - według regulatora rynku nadawca nie złożył w wymaganym terminie wniosku o przedłużenie, nadawca się z tym nie zgadza - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w MUX 1 zajmowane dotychczas przez kanał ATM Rozrywka (więcej tutaj). Koncesja ATM Rozrywka wygaśnie 24 lutego 2021 roku.

W związku z „Ogłoszeniem przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 28 października 2020 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego” wnioski o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym bądź wyspecjalizowanym w multipleksie pierwszym złożyły następujące podmioty: Michał Winnicki ze Szczecina z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV i Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu.

Dodajmy, że obecnie w ramach MUX 1 dostępne są takie stacje jak ATM Rozrywka, TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis), TTV (Discovery), Stopklatka (SPI International B.V.), TVP ABC (Telewizja Polska) oraz należące do Cyfrowego Polsatu Fokus TV, Eska TV i Polo TV.źródło: krrit


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Promocja na pakiet TVN International w player.plOd 1 stycznia 2021 roku, ze względu na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, w Zjednoczonym Królestwie pojawiły się ograniczenia związane z korzystaniem z polskich platform streamingowych i VOD. Aby wyjść naprzeciw nowym oczekiwaniom Polaków tam mieszkających, player.pl przygotował specjalną promocję.

Pakiet TVN International można teraz kupić w specjalnej cenie - przez pierwsze 2 miesiące 50% taniej, czyli w cenie 50 zł zamiast 100 zł.
Po pierwszych 60 dniach pakiet odnowi się w cenie 100 zł za kolejne 60 dni, o ile z niego nie zrezygnujemy. 30-dniowy dostęp do pakietu TVN International w player.pl kosztuje 50 zł.

Pakiet TVN International to przede wszystkim dostęp do kanałów LIVE dystrybuowanych wyłącznie za granicą: ITVN, ITVN Extra oraz kanału TVN24 z codzienną porcją publicystyki, wiadomości z Polski i świata. Ponadto w ofercie znalazła się biblioteka VOD z całymi sezonami popularnych seriali i programów, w tym produkcji Player Original, które można obejrzeć wyłącznie na platformie. „Nieobecni”,„Chyłka”, „Żywioły Saszy” czy „Szadź” to tylko niektóre z tytułów udostępnionych w serwisie.

Dużym udogodnieniem dla potencjalnych użytkowników jest możliwość korzystania z pakietu na dowolnym urządzeniu oraz brak konieczności podpisywania jakiejkolwiek umowy. I najważniejsze - wszystkie materiały z biblioteki VOD są dostępne bez reklam.źródło: player


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Robert Lewandowski najlepszym sportowcem 2020 roku.Głosami czytelników Przeglądu Sportowego, widzów Telewizji Polsat oraz użytkowników Onetu zwycięzcą 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku został Robert Lewandowski. Drugie miejsce zajęła Iga Świątek, pierwsza polska triumfatorka tenisowego turnieju Roland Garros. Na trzecim stopniu plebiscytowego podium uplasował się Kamil Stoch - jeden z najlepszych skoczków narciarskich wszech czasów.

Laureatów 86. edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego polskiego plebiscytu ogłoszono 9 stycznia podczas Gali Mistrzów Sportu transmitowanej w Polsacie, na Onet.pl oraz na przegladsportowy.pl. Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu po raz pierwszy odbywała się bez udziału publiczności. Z uwagi na sytuację związana z pandemią, w programie wzięli udział wyłącznie sportowcy nominowani w Plebiscycie oraz osoby wręczające nagrody.

- Tak jak na całym świecie, tak i w Polsce kibice nie mieli wątpliwości, kto był najlepszym sportowcem 2020 roku. Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" z gigantyczną, dawno nienotowaną przewagą. Docenione zostały sukcesy sportowe, w tym zwycięstwo z Bayernem w Lidze Mistrzów i tytuły króla strzelców wszystkich rozgrywek, w których brał udział, ale i droga, którą przeszedł, by stanąć na sportowym Olimpie. Lewandowski już po raz drugi sięgnął po Czempiona, wcześniej był nagrodzony za 2015 rok - - powiedział redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Paweł Wołosik.

- 86. edycja Plebiscytu była wyjątkowa, nominowaliśmy tylko 15 sportowców, ale kilku z nich osiągnęło sukcesy, jakich nie mieliśmy w historii. W trudnym dla wszystkich roku to właśnie oni dali ludziom niespotykane emocje. Bardzo za to dziękujemy i czekamy na kolejne kosmiczne wygrane - dodał Wołosik.

W dziesiątce laureatów 86. edycji Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" znaleźli się przedstawiciele aż dziewięciu dyscyplin sportowych. Tylko skoki narciarskie reprezentowało dwóch zawodników - poza Stochem był to zwycięzca ubiegłorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki (dziesiąte miejsce). Czwartą pozycję zajął Kajetan Kajetanowicz, jedyny polski kierowca rajdowy, który od lat z powodzeniem ściga się w mistrzostwach świata WRC. Bartosz Zmarzlik - Sportowiec Roku 2019, choć obronił tytuł mistrza świata na żużlu, w tym roku zajął w Plebiscycie miejsce piąte. Na wysokiej, szóstej pozycji uplasowała się Natalia Maliszewska, która spośród przedstawicieli łyżwiarstwa jest największą polską nadzieją medalową na zimowe igrzyska w Pekinie w 2022 roku. Siódmy był mistrz świata UFC wagi półciężkiej Jan Błachowicz. Tuż za nim uplasował się jeden z liderów siatkarskiej reprezentacji Polski Wilfredo Leon, a dziewiąte miejsce zajęła brązowa medalistka mistrzostw Europy w kolarstwie Katarzyna Niewiadoma.

Kapituła 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 przyznała także wyróżnienia w innych kategoriach. Trenerem Roku został pracujący z Igą Świątek Piotr Sierzputowski, a statuetkę Superczempiona odebrała Justyna Kowalczyk-Tekieli, która triumfowała w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" rekordowe pięć razy z rzędu (za lata 2009-2013), Mecenasem Polskiego Sportu został Totalizator Sportowy, przyznawana w Plebiscycie po raz pierwszy nagroda w kategorii "e-sport" powędrowała do Marcina "Jankosa" Jankowskiego, laureatką kategorii "Sport bez barier" została Faustyna Kotłowska, Czempiona za Imprezę Roku otrzymał Tour de Pologne, a wyjątkowy tytuł Mecenasa Sportu w Trudnych Czasach przyznano koncernowi PKN ORLEN.

Głosowano za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych w "Przeglądzie Sportowym" oraz w wybranych wydaniach dziennika "Fakt" i Fakt TV, poprzez strony organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl), a także SMS-y. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2020 roku została ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu.

Laureaci 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku
1. ROBERT LEWANDOWSKI (piłka nożna)
2. Iga Świątek (tenis)
3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
6. Natalia Maliszewska (short-track)
7. Jan Błachowicz (MMA)
8. Wilfredo Leon (siatkówka)
9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)źródło: przegląd sportowy via polsat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 352 353 354 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-01-22
USD 3,7255 -0,15%
EUR 4,5354 +0,10%
CHF 4,2102 +0,12%
GBP 5,0920 -0,63%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · LG webOS 6.0, czyli nowe oprogramowanie do telewizorów. Będzie też nowy pilot.
Napisane przez Pawel
( 22.01.2021 04:33 )

 · Dokumenty Nissana wyciekły do sieci. Serwer był "zabezpieczony" loginem i hasłem "admin".
Napisane przez Pawel
( 21.01.2021 06:30 )

 · Windows 10: nowe sterowniki Intela dostępne do pobrania. Rozwiązały kilka błędów.
Napisane przez Pawel
( 20.01.2021 07:29 )

 · Adobe Flash Player nie jest wspierany - nie pobieraj go. Oto program do dezinstalacji.
Napisane przez Pawel
( 19.01.2021 07:27 )

 · Chrome, Edge i Firefox pozwalały na zdalne ataki - hakerzy mogli przejmować komputery.
Napisane przez Pawel
( 18.01.2021 06:25 )

 · Telewizory Samsung Neo QLED, MicroLED i linia Lifestyle TV.
Napisane przez Pawel
( 15.01.2021 20:20 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Naukowiec Politechniki Krakowskiej opracował nową grę w szachy
(10.01.2021)
2 . KE zatwierdziła 71 mln euro z kasy UE dla laboratoriów badawczych w Polsce.
(19.10.2020)
3 . Kraków/ Rusza budowa Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej
(19.10.2020)
4 . Nowa technika obrazowania może ułatwić diagnozowanie nowotworów.
(26.09.2020)
5 . Bioinformatyka, branża z przyszłością
(16.06.2020)
6 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
7 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)
8 . Atlas chmur. Wielkie cele OChK
(23.02.2020)
9 . Polski pomysł na skuteczniejszą i oszczędniejszą dezynfekcję basenów.
(08.02.2020)
10 . Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.
(19.01.2020)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2021.