Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Uwaga na ransomware "Sodin" - wykorzystuje lukę w systemach WindowsRansomware atakuje po raz kolejny. Analitycy bezpieczeństwa z firmy Kaspersky Lab zwracają uwagę na oprogramowanie żądające okupu "Sodin", które wykorzystuje lukę CVE-2018-8453 w systemach Windows – wykrytą i załataną jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Opisywany przypadek pokazuje, jak istotne jest dbanie o bieżącą instalację aktualizacji.

Oprogramowanie potrafi zwiększyć swoje uprawnienia, a następnie zaszyfrować dane – w tym przypadku nie tylko w firmach i instytucjach, jak ostatnio dzieje się to najczęściej, ale także na komputerach indywidualnych użytkowników. Atakujący żądają zapłacenia równowartości niecałych 10 tys. złotych w zamian za możliwość ponownego odczytania dokumentów. Płatność ma być wykonana w bitcoinach.

Jak podaje Kaspersky, Sodin jest najpewniej elementem schematu RaaS. W praktyce chodzi o stosowanie kodu oprogramowania wykorzystywanego przez zaawansowane grupy przestępcze, który jest następnie dodatkowo modyfikowany.

W przypadku ransomware Sodin problemem jest także sposób dystrybucji: interakcja ze strony użytkownika nie jest w tym przypadku konieczna. Przestępcy w większości analizowanych przypadków znajdowali podatny na ataki serwer i zmuszali go do pobrania szkodliwego kodu pod postacią pliku radm.exe.
Ataki wykryto m.in. w Niemczech

Ze statystyk wynika, iż Sodin rozpowszechniany jest przede wszystkim w Azji. Ponad 17 proc. ataków wykryto w Tajwanie, niecałe 10 proc. w Hongkongu, a niecałe 9 proc. w Republice Korei. Ataki pojawiają się jednak także w Europie (ponad 8 proc. w Niemczech, ponad 5 proc. we Włoszech) oraz Ameryce. Wykrycie oprogramowania Sodin jest kłopotliwe, bowiem program wykorzystuje technikę Heaven's Gate. Pozwala ona przełączać się pomiędzy trybami wykonywania aplikacji i ma związek z architekturą.

- Chociaż oprogramowanie ransomware to niezwykle popularny rodzaj szkodliwego oprogramowania, nieczęsto można spotykać tak rozbudowaną i zaawansowaną wersję: wykorzystywanie architektury procesora w celu uniknięcia wykrycia to rzadko stosowana praktyka wśród szkodliwych programów szyfrujących - tłumaczy Fiedor Sinicyn, badacz ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky. - Spodziewamy się wzrostu liczby ataków z udziałem szkodnika Sodin, ponieważ stworzenie go wymagało ogromnych zasobów. Ci, którzy zainwestowali w rozwój szkodnika, z pewnością oczekują zwrotu z inwestycji.

Kaspersky dodaje, że opisywane oprogramowanie jest oznaczane przez jego mechanizmy zabezpieczające jako Trojan-Ransom.Win32.Sodin.źródło: kaspersky


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Megaustawa przyjęta przez Sejm4 lipca br. Sejm przyjął tak zwaną megaustawę, stanowiącą ważny krok we wdrażaniu w Polsce usług 5G. Konkretnie chodzi o nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw. 375 posłów było za, 21 przeciw, a 26 wstrzymało się od głosu.

Megaustawa zakłada zwiększanie dostępu obywateli i przedsiębiorców do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym do szerokopasmowego internetu, zwłaszcza na obszarach wykluczonych cyfrowo, czyli najczęściej na terenach wiejskich.

Jak poinformowano, przyjęte rozwiązania wpisują się w założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2020 r. (z perspektywą do 2030 r.) oraz zalecenia Komunikatu Komisji Europejskiej „Łączność dla konkurencyjnego jednolitego rynku cyfrowego: w kierunku europejskiego społeczeństwa gigabitowego” (chodzi m.in. o upowszechnienie do 2025 r. dostępu do technologii 5G).

W nowelizacji przewidziano pakiet rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą prowadzenie procesu inwestycyjno-budowalnego o istotnym znaczeniu dla rozwoju nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Zawarto w niej także regulacje, które zapewnią dostęp do informacji o emisji promieniowania elektromagnetycznego w środowisku w związku z budową i modernizacją sieci mobilnych - jest to odpowiedź na wnioski Najwyższej Izby Kontroli wynikające z kontroli organów administracji publicznej dotyczącej ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym pochodzącym od urządzeń telefonii komórkowej.


- Przyjęcie megaustawy to ważny krok, by z szybkiego Internetu mogli korzystać wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. To także korzyści dla polskiej gospodarki, która dzięki tym zmianom stanie się bardziej konkurencyjna i jeszcze nowocześniejsza - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Dzięki nowym przepisom Internet wreszcie dotrze tam, gdzie dziś często go nie ma - na wieś, tereny trudnodostępne i mniej zaludnione.

Jak już wspomniano, dzięki nowym przepisom proces inwestycyjno-budowlany związany z m.in. budową sieci szerokopasmowych ma być krótszy i prostszy. Spaść mają koszty takich inwestycji (poprzez m.in. obniżenie opłat z tytułu zajęcia pasa drogowego aż o 90%!). Ponadto, operatorzy - a to oni budują w Polsce sieci telekomunikacyjne i wprowadzają technologię - będą też mogli w większym stopniu niż obecnie wykorzystywać istniejącą infrastrukturę techniczną. Mniej za to zapłacą.


- Dzięki przyjętym przez Sejm zmianom, operatorom będzie się opłacało podłączać do szerokopasmowego Internetu także te gospodarstwa domowe, które - właśnie z uwagi na zbyt wysokie koszty doprowadzenia do nich szybkiej sieci - w tej chwili są wykluczone - mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Projektując nowe przepisy, Ministerstwo pomyślało też o bezpieczeństwie. Megaustawa nakłada na operatorów telekomunikacyjnych nowe obowiązki w zakresie raportowania danych o poziomach pól elektromagnetycznych w środowisku.


- Już za rok zostanie wdrożony system SI2PEM, który każdemu pozwoli sprawdzić, czy poziom pól w dowolnym miejscu w kraju jest zgodny z przepisami - mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Nowe przepisy to także przyznanie dodatkowych środków finansowych na wzmocnienie instytucji odpowiedzialnych za pomiary pól. Ustawa przewiduje też wprowadzenie sankcji za przekroczenie dopuszczalnych poziomów pola elektromagnetycznego w środowisku. Wszystko po to, by ci obywatele, którzy obawiają się telefonów komórkowych, mieli pewność, że użytkowane przez operatorów stacje bazowe telefonii komórkowej dotrzymują wszelkich wymaganych prawem standardów.

W ustawie zaproponowano także powołanie Funduszu Szerokopasmowego. Jego roczny budżet to ok. 140 mln zł. Ze środków Funduszu możliwe będzie np. dofinansowanie budowy i rozwoju sieci telekomunikacyjnych.

Obecne przepisy regulujące proces inwestycji telekomunikacyjnych mają przeszło dziesięć lat. Jak uważa Ministerstwo Cyfryzacji, nie odpowiadają na potrzeby Polaków i polskiej gospodarki.

Megaustawa trafi teraz do Senatu. Jeśli senatorowie podzielą zdanie posłów i przyjmą przepisy - kolejnym krokiem będzie przesłanie jej do podpisu Prezydenta.źródło: mc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
SLR Kraków / Krzemionki z podświetlaniem LED.Emitel otworzył w Krakowie zmodernizowane Centrum Zarządzania Siecią. Centrum jest wyposażone m.in. w ścianę graficzną oraz narzędzia diagnostyczne i dyspozytorskie, które wspomagają ekspertów w lepszej kontroli nadzorowanych systemów oraz sprawnym zarządzaniu sygnałami alarmowymi. Zmodernizowany został także znajdujący się w tej lokalizacji obiekt nadawczy, z którego emitowane są programy telewizyjne oraz radiowe dla mieszkańców Krakowa. Ponad 60-metrowa wieża nadawcza SLR Kraków / Krzemionki zyskała dodatkowo podświetlenie LED umożliwiające wielokolorowe iluminacje.Krakowskie centrum jest sercem nadzoru nad infrastrukturą Emitel w całym kraju. Monitoruje ciągłość i niezawodność emisji sygnałów stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych oraz pracę systemów łączności wykorzystywanych między innymi na potrzeby bezpieczeństwa kraju oraz transmisji do ponad czterystu wysokościowych obiektów Emitel zlokalizowanych w całej Polsce. Pracę służb dyspozytorskich wspierają narzędzia informatyczne, dzięki którym dyspozytorzy w każdym momencie mogą sprawdzić warunki pracy wszystkich elementów sieci Emitel.


Dzięki infrastrukturze Emitel nadawcy telewizyjni i radiowi mogą dotrzeć ze swoimi programami do widzów i słuchaczy w całej Polsce. Za niezawodność usług i ciągłość emisji naziemnej telewizji cyfrowej i radia w pierwszej kolejności odpowiadają eksperci Centrum Zarządzania Siecią, którzy muszą być wyposażeni w nowoczesne narzędzia nadzoru. Służby Emitel nadzorują również – tak istotną w dzisiejszych czasach – komunikację bezprzewodową, która wykorzystywana jest na potrzeby bezpieczeństwa naszych obywateli

– powiedział podczas otwarcia centrum Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel.

Centrum Zarządzania Siecią Emitel pracuje 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Specjaliści Emitel reagują na wszelkie sygnały o nieprawidłowościach i potencjalnych awariach. Centrum rozdziela zadania dla służb utrzymania zlokalizowanych w całej Polsce. Niezwłocznie po otrzymaniu zadań, bez względu na warunki atmosferyczne i porę dnia, specjaliści Emitel wykonują odpowiedni prace w terenie. W krakowskim Centrum Zarządzania Siecią wykonywane są również analizy, które mają na celu eliminowanie powtarzalności awarii bądź ograniczać je do minimum w przyszłości. Od pewnego czasu spółka wykorzystuje również w tym celu zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji.

Z obiektu zlokalizowanego w Krakowie, Emitel transmituje m.in. programy Telewizji Polskiej oraz stacji radiowych dla mieszkańców Krakowa. Przy okazji prowadzonej modernizacji, dobrze widoczna z wielu popularnych turystycznie miejsc w Krakowie wieża SLR Kraków / Krzemionki, została wyposażona w nowoczesne podświetlenie LED. Wielokolorowa iluminacja będzie uruchamiana po zmroku i stanie się atrakcyjnym punktem świetlnym na mapie turystycznej Krakowa. Emitel wykorzysta również krakowski obiekt do dalszego rozwoju usług Smart Cities i rozwiązań internetu rzeczy (IoT).


Wysoka jakość usług i niezawodność to nasz najwyższych priorytet. Dlatego oprócz realizowanych w skali całego kraju inwestycji rozwojowych nie zapominamy również o modernizacji istniejącej infrastruktury, w tym tak kluczowych obiektów jak centrum nadzoru. W naszych działaniach szczególną wagę przywiązujemy do zrównoważonego rozwoju i staramy się kreować wartość dodaną dla otoczenia. Po przeprowadzonej modernizacji, podświetlona wieża na Krzemionkach uatrakcyjni jeszcze bardziej krajobraz Krakowa

– mówi Andrzej Kozłowski.

Nowe możliwości zmodernizowanego Centrum Zarządzania Siecią #Emitel https://t.co/nApShsGqzt pic.twitter.com/PxcvEKYtk7
— Emitel (@emitel_pl) 5 lipca 2019

Happy #IndependeceDay #USA @USEmbassyWarsaw @USAmbPoland !!! #Emitel #Krakow last night... pic.twitter.com/YysrTz0Kcx
— Emitel (@emitel_pl) 5 lipca 2019źródło: emitel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ekstraklasa sprzedała prawa mediowe na kraj i zagranicę. Własny serwis online z transmisjami.Ekstraklasa sfinalizowała negocjacje w najważniejszych obszarach praw mediowych na sezony 2019/20 oraz 2020/21. Ligowa spółka sprzedała prawa do pokazywania skrótów meczów w telewizji w Polsce, prawa do transmisji meczów na wybranych rynkach międzynarodowych oraz prawa bukmacherskie.

Obok zakupionych przez nc+ i TVP praw do transmisji w Polsce, najciekawsze fragmenty każdego meczu użytkownicy oficjalnej aplikacji Ekstraklasy będą mogli zobaczyć jeszcze w trakcie jego trwania. Podczas każdego spotkania użytkownicy aplikacji otrzymają powiadomienia z 20-sekundowymi klipami z bramkami, rzutami karnymi lub innymi akcjami.
Po każdym spotkaniu stacje TVP oraz TVN pokażą w ramach uprawnienia News Access dwuminutowe skróty meczowe w swoich programach informacyjnych. Po 10 minutach od ostatniego gwizdka 5-minutowe skróty meczowe będą zaś dostępne w aplikacji ligowej Ekstraklasa.TV oraz w nowym serwisie www.Ekstraklasa.tv. Prawa do dystrybucji tych skrótów będą miały również nc+, kluby Ekstraklasy oraz PZPN, a także jeden z portali horyzontalnych. Ekstraklasa prowadzi jeszcze rozmowy z potencjalnymi partnerami w tym obszarze.

- W 2012 roku zdecydowaliśmy się budować w naszym zespole kompetencje w zakresie samodzielnej transmisji meczów. Był to strzał w dziesiątkę. Obecnie nikt nie zaprzeczy, że nasza liga jest świetnie pokazywana. Co więcej, w tym roku podczas Mistrzostw Świata U-20 nasza spółka Ekstraklasa Live Park była głównym producentem, któremu FIFA powierzyła produkcję transmisji meczowych ze swojej imprezy. Wytwarzany przez nas obraz był pokazywany na całym świecie. Teraz podjęliśmy decyzję, że czas postawić kolejny krok i w odpowiedzi na zmieniający się sposób konsumpcji mediów chcemy rozwijać własne kanały. Będziemy przez nie komercjalizować produkowane przez nas treści, podobnie jak to robią największe organizacje sportowe na świecie: NBA, UEFA czy La Liga - mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

W rezultacie, już od najbliższego sezonu wszystkie mecze PKO Ekstraklasy będą dostępne po raz pierwszy na całym świecie, z wyłączeniem Polski, w ramach własnego płatnego serwisu wideo-streamingowego. Jest on adresowany do wszystkich fanów polskiej ligi za granicą, a w szczególności do blisko 20-milionowej Polonii.

- Biorąc pod uwagę liczbę Polaków na świecie, bez wątpienia istnieje szeroka baza potencjalnych odbiorców platformy OTT polskiej ligi. Pozwoliłaby ona Ekstraklasie na zbudowanie i utrzymanie społeczności fanów, którzy byliby jednocześnie jej klientami. Wpisuje się to w globalny trend w dzisiejszym cyfrowym świecie, zwłaszcza w branży praw sportowych - mówi Stefan Felsing, szef STIMAX Consulting i były Executive Vice President, Media - Global Sales & Acquisitions w agencji Lagardère Sports.

Na bazie licencji i sublicencji w 7 bałkańskich krajach, tj. w Serbii, Chorwacji, Północnej Macedonii, Czarnogórze, Kosowie, Słowenii, Bośni i Hercegowinie prawa do transmisji meczów PKO Ekstraklasy nabyła telewizja Planet Sport, będąca własnością Telekom Austria.

- Planet Sport pokaże wszystkie 296 meczów PKO Ekstraklasy na swojej antenie. Tak duże zainteresowanie polską ligą wynika między innymi z faktu, że aż 49 zawodników pochodzi z tego regionu. Nasze rozgrywki staną się jednym z głównych punktów oferty Planet Sport, tuż obok Ligi Mistrzów, będą też promowane jako ważne rozgrywki w regionie. Prowadzimy jeszcze rozmowy na temat praw do pokazywania rozgrywek Ekstraklasy z telewizją Sportdigital, która chce transmitować po 30 naszych meczów w sezonach 2019/20 i 2020/21 na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Jest to kanał dostępny m.in. na platformie SKY, co zapewni Ekstraklasie szeroki zasięg w regionie. Rozmawiamy też z nadawcami amerykańskimi za pośrednictwem agencji Cubillos i z nadawcą indonezyjskim, który zainteresowany jest transmisjami meczów z udziałem Lechii Gdańsk. Są to dla nas dodatkowe szanse na zwiększenie wpływów i popularyzowanie ligi na świecie, bowiem podpisane już kontrakty zapewniają nam poziom budżetu, który Ekstraklasa zadeklarowała wobec klubów - wyjaśnia Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych w Ekstraklasie S.A.

Ekstraklasa już na początku sezonu skomercjalizowała międzynarodowe prawa bukmacherskie, podpisując kontrakt z firmą IMG. Na jej bazie poza Polską, mecze na żywo są pokazywane w bukmacherskich punktach stacjonarnych oraz na platformach internetowych zagranicznych bukmacherów. W kraju, negocjacje dotyczące praw do transmisji meczów PKO Ekstraklasy w lokalach prowadzi jeszcze nc+, który współpracuje przy tym projekcie z ligową spółką.źródło: ekstraklasa


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Prezes T-Mobile: Polski rynek usług telekomunikacyjnych wyraźnie zmierza w kierunku konwergencji.Polski rynek usług telekomunikacyjnych wyraźnie zmierza w kierunku konwergencji - klienci coraz chętniej nabywają różne usługi od jednego dostawcy - ocenia prezes T‑Mobile Polska Andreas Maierhofer. Potwierdzają to dane UKE, z których wynika, że sprzedaż usług pakietowych wzrosła w ostatnich latach blisko trzykrotnie. Dlatego operator zdecydował się na debiut w usługach konwergentnych.

- Rynek usług telekomunikacyjnych w Polsce jest bardzo rozwinięty. Mam na myśli całą branżę, nie tylko T-Mobile Polska, ale także innych dostawców, którzy zapewniają doskonałej klasy i wysokiej jakości usługi, zarówno w obrębie sieci mobilnych, jak i stacjonarnych. Oczywiście w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych czy B2B nadal istnieje potencjał rozwoju, ale w oparciu o moje doświadczenie międzynarodowe mogę zapewnić, że kondycja rynku w Polsce jest doskonała - ocenia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Andreas Maierhofer, prezes zarządu T‑Mobile Polska.
Jak podkreśla, polski rynek - jak i cały i europejski rynek usług telekomunikacyjnych - wyraźnie zmierza w kierunku konwergencji. Klienci oczekują prostych modeli i coraz chętniej nabywają usługi z zakresu rozrywki, oparte na rozwiązaniach światłowodowych, w połączeniu z usługami mobilnymi od jednego dostawcy.

- Wierzyliśmy w powodzenie tej strategii już w momencie, gdy rozpoczynaliśmy nad nią pracę dwa lata temu. Teraz jesteśmy w stanie dostarczać usługi konwergentne, czyli z jednej strony usługi mobilne, stacjonarne i szerokopasmowe, a z drugiej strony - usługi z zakresu rozrywki. Dlatego też podjęliśmy decyzję o transformacji z operatora mobilnego do dostawcy usług zintegrowanych. W ten sposób możemy zapewnić konsumentom pełny wachlarz usług - mówi Andreas Maierhofer.

Sprzedaż pakietów usług to jeden z najszybciej rosnących segmentów telekomunikacyjnego rynku. Zainteresowanie klientów usługami łączonymi rośnie. Potwierdzają to dane UKE, z których wynika że w latach 2013-2017 liczba klientów ofert pakietowych wzrosła prawie trzykrotnie. Według danych UKE za 2017 rok ten segment rynku wart jest ok. 5 mld zł i - przy wartości całego rynku sięgającej około 39,5 mld zł - wciąż ma ogromny potencjał rozwoju. Zwłaszcza że w Polsce nasycenie usługami pakietowymi wynosi ok. 30 proc. i jest dużo niższe niż w krajach zachodnioeuropejskich.

Konwergentny rozdział w swojej historii T-Mobile otwiera, wprowadzając nową ofertę Magenta 1, na którą składają się abonament komórkowy, rozrywka i internet światłowodowy. Mogą z niego skorzystać klienci znajdujący się w zasięgu infrastruktury światłowodowej jednego z partnerów T‑Mobile, czyli blisko 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce.

- Oczekujemy, że Magenta 1 szybko stanie się jedną z najbardziej pożądanych ofert konwergentnych w Polsce. Z naszych badań wynika, że połowa konsumentów w Polsce nie jest do końca zadowolona ze swojej obecnej usługi rozrywkowej. Chcą oglądać wybrane przez siebie treści w dowolnym momencie - i my to właśnie zapewniamy. Badania pokazały również, że 26 proc. konsumentów rozważa rezygnację z tradycyjnej subskrypcji telewizyjnej na rzecz internetowych rozwiązań w zakresie rozrywki. To również jest usługa, którą dostarczamy, więc przyszłość rysuje się obiecująco - mówi Frederic Perron, członek zarządu ds. rynku prywatnego w T‑Mobile Polska.

Abonament komórkowy w połączeniu z internetem światłowodowym i Netflixem to odpowiedź operatora na zmieniające się przyzwyczajenia klientów, którzy nie chcą już płacić za możliwość przeglądania setek kanałów telewizyjnych, ponieważ nie mają na to czasu. Chcą obejrzeć wybrane przez siebie treści w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu.

- Obserwujemy, jak ten trend zmienia usługi telewizyjne na całym świecie. Jest to już widoczne także w Polsce i dlatego to doskonały moment na wprowadzenie Magenty 1 - mówi Frederic Perron.

Światłowód, który gwarantuje stabilność łącza i szybkie pobieranie danych z prędkością nawet do 900 Mb/s, ma zapewnić użytkownikom możliwość oglądania filmów i seriali na platformie Netflix w najwyższej jakości.

W ofercie Magenta 1 klienci mają do wyboru trzy warianty - S, M i L - które różnią się prędkością światłowodu, liczbą ekranów, na których można korzystać z usługi Netflix, oraz ceną. W każdym z wariantów użytkownicy mogą dodatkowo dokupić dekoder oraz zwiększyć prędkość światłowodu.

Operator podkreśla, że nowa oferta została zbudowana tak, żeby była prosta i przejrzysta, a zaletą jest także fakt, że klient otrzymuje jeden, zbiorczy i niższy rachunek.

- Prostota jest tutaj kluczowym słowem. Przyczyną rosnącej popularności ofert konwergentnych jest połączenie różnych usług na jednym rachunku. I to jest główne założenie oferty Magenta 1. Prosta subskrypcja, którą łatwo kupić i aktywować. Po raz pierwszy w Polsce do rachunku T-Mobile dołączono Netflix, więc klienci nie muszą dokonywać różnych płatności osobno - mówi Frederic Perron.

Klienci zainteresowani wyłącznie internetem światłowodowym mogą zakupić go również jako osobną usługę bądź w pakiecie 2 w 1 w ramach oferty Magenta Rozrywka.

Dla klientów zainteresowanych wyłącznie internetem światłowodowym operator przygotował osobną ofertę Magenta Rozrywka. Do wyboru są trzy warianty oferty: do 100, 300 i 900 Mb/s, a każda z nich obejmuje router Wi-Fi w cenie abonamentu.

- Budowa oferty Magenta 1 jest oparta są na prostocie i elastyczności. Chcieliśmy zapewnić klientom ofertę, która jest możliwie najłatwiejsza do zakupu, aktywowania i dostosowania do indywidualnych potrzeb. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami produkt umożliwia klientom zmianę treści, które chcą obejrzeć. Jest to najbardziej nowoczesne rozwiązanie w zakresie rozrywki - mówi Frederic Perron.


źródło: t-mobile


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowa Huta Przyszłości z unijnym dofinansowaniem.59 milionów złotych – tyle wyniesie unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na budowę „Strefy Aktywności Gospodarczej – Nowa Huta Przyszłości”. To wynik oficjalnego przekazania umowy gwarantującej dofinansowanie, które nastąpiło w czwartek, 4 lipca. Umowę w imieniu spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości SA podpisał Prezes Zarządu Artur Paszko, a ze strony Województwa Małopolskiego Wicemarszałkowie: Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz. W uroczystości wziął udział Jerzy Muzyk - zastępca prezydenta miasta ds. zrównoważonego rozwoju.

– Projekt Nowa Huta Przyszłości to jeden z trzech podstawowych celów strategicznych rozwoju miasta Krakowa, który został wyraźnie zaakcentowany w Strategii Rozwoju Miasta Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030”. Tworzenie specjalnej strefy aktywności gospodarczej przy ogromnych nakładach finansowych jest pewnego rodzaju wstępem do przekształcania Nowej Huty. Chcemy by Nowa Huta była miejscem aktywnym gospodarczo i odpowiadającym na wyzwania przyszłości – powiedział podczas briefingu Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju.

Strefa Aktywności Gospodarczej (SAG) to jeden z ważniejszych elementów projektu strategicznego „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”. Obejmuje ona niemal 40 hektarowy obszar zlokalizowany na terenach poprzemysłowych. Jego dużą zaletą jest dostępność komunikacyjna – położenie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, bliskość drogi ekspresowej S7 oraz autostrady A4, a także sąsiedztwo infrastruktury kolejowej.

Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na tereny inwestycyjne przeznaczone pod działalność przemysłową na obszarze Krakowa. Projekt pozwoli „odzyskać” dla miasta prawie 40 hektarów niewykorzystywanych terenów poprzemysłowych, które będą służyły rozwojowi firm głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Będzie to przestrzeń dostępna dla podmiotów z różnych branż ze szczególnym uwzględnieniem Inteligentnych Specjalizacji Województwa Małopolskiego (w tym: chemia, technologie IT, biotechnologia, energia zrównoważona, produkcja metali, elektronika, przemysły kreatywne i czasu wolnego). Korzystne warunki do prowadzenia działalności i inwestowania znajdą tam przedsiębiorcy zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Zakłada się zlokalizowanie na tym obszarze około 50 nowych inwestycji, co wpłynie także na powstanie nowych miejsc pracy. Dzięki takiemu podejściu działalność nowej Strefy wpisze się w realizację strategicznych celów nie tylko Krakowa, ale także całej Małopolski.

Osią projektu jest przebudowywana obecnie ulica Igołomska, a leżący po jej obu stronach teren został podzielony na trzy podobszary. Największy z nich – Igołomska Północ ma powierzchnię ponad 17 hektarów. Igołomska Południe to niemal 16 hektarów, zaś Igołomska Zachód to 6,5 hektara.

Dofinansowanie obejmuje zakup części nieruchomości, przeprowadzenie specjalistycznych prac – w tym robót rozbiórkowych i ziemnych, przebudowy kolidujących linii energetycznych, budowy wewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej i technicznej, zagospodarowanie towarzyszących inwestycji terenów zielonych. Znaczący udział w wydatkach stanowić będą koszty doprowadzenia infrastruktury technicznej do granic Strefy.

Całkowity koszt inwestycji pn. „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych Strefy Aktywności Gospodarczej – Nowa Huta Przyszłości” to ponad 85 mln zł, z czego niemal 59 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Strefy Aktywności Gospodarczej, Poddziałanie 3.1.1. Strefy Aktywności Gospodarczej – ZIT, dla którego Instytucją Pośredniczącą jest Stowarzyszenie Metropolia Krakowska.

Strefa Aktywności Gospodarczej będzie częścią Parku Naukowo-Technologicznego „Branice” tworzonego w ramach projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”, którego głównym celem jest ożywienie gospodarcze wschodniej części Krakowa, a w rezultacie Małopolski. Koncepcja zakłada stworzenie przestrzeni rozwoju naukowo-badawczo-technicznego o znaczeniu krajowym, a nawet międzynarodowym. Mają temu służyć przedsięwzięcia firm z sektora nowoczesnych technologii oraz inwestycje infrastrukturalne.

W okresie poprzedzającym podpisanie umowy Kraków Nowa Huta Przyszłości SA prowadziła intensywne prace, których celem było przygotowanie przedsięwzięcia do realizacji od strony formalnej. Spółka zakończyła pozyskiwanie niezbędnych gruntów oraz prowadziła uzgodnienia w ramach komplementarnych do projektu inwestycji miejskich. W tym czasie udało się również wyłonić w postępowaniu przetargowym Inżynierów Kontraktu dla dwóch z trzech podoobszarów SAG. Ich głównym zadaniem jest m.in.: doradztwo techniczne i merytoryczne w procesie przygotowania i przeprowadzenia postępowania przetargowego, nadzór nad pracami projektowymi, nadzór nad realizacją robót budowlanych. Wkrótce planowane jest ogłoszenie postępowań na wybór generalnych wykonawców.
Projekt w liczbach:

Koszty całkowite: 85 220 999,63 zł
Dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich: 58 892 560,64 zł
Wkład własny Spółki: 26 328 438,99 zł
Powierzchnia przygotowanych terenów inwestycyjnych: 39,8 ha
Powierzchnia infrastruktury publicznej, w tym terenów zielonych: 13,6 ha
Długość planowanych dróg wewnętrznych: 27,8 km
Długość planowanych ciągów pieszych i rowerowych: 26,3 km
Długość planowanej sieci wodnej i kanalizacyjnej wewnątrz SAG: 11,6 km
Długość zewnętrznych przyłączy wodno-kanalizacyjnych: 4,41 km
Długość planowanej sieci telekomunikacyjnej: 4,1 km
Długość przewidzianych do skablowania linii energetycznych: 2,16 km
źródło: krakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Bill Gates przyznał, że popełnił ogromny błąd. Kosztował Microsoft około 400 miliardów dolarówBill Gates szczerze przyznał, jaki był jego największy błąd jako szefa Microsoftu. Chodzi o Androida. Microsoft „przespał” mobilną rewolucję, a mógł być liderem mobilnego rynku.

Bill Gates jest zdania, że jego największym błędem było podejście do Androida. Żałuje, że pozwolił, by Google rozwinął ten system operacyjny. Błędna decyzja kosztowała Microsoft około 400 miliardów dolarów, nie mówiąc już o stratach wizerunkowych. Próby ratowania się systemem Windows Phone, gdy było już za późno, tylko pogorszyły sytuację.

Rynek zmieści tylko jednego konkurenta Apple
– W świecie oprogramowania szczególnie nowe platformy to rynek, gdzie zwycięzca bierze wszystko. Dlatego moim największym błędem są decyzje w zarządzaniu, które doprowadziły do tego, że Microsoft nie jest tym, czym jest Android. Microsoft mógł być jedyną platformą mobilną, która nie należy do Apple. – powiedział Gates w wywiadzie. Obserwacja jest słuszna. Obecnie wybór smartfona ogranicza się do dwóch możliwości, a Microsoftu nie ma wśród nich.

– Dla Microsoftu wygrana była naturalna, ale tu naprawdę zwycięzca zgarnia wszystko. Jeśli masz połowę tych aplikacji, a nawet 90 proc. tych aplikacji, które ma konkurencja, jesteś na drodze do upadku – opisał sytuację rynkową Gates. – Na rynku jest miejsce tylko dla jednego systemu operacyjnego, który nie należy do Apple. To miejsce jest warte 400 miliardów, które mogły przejść z firmy na „G” do firmy na „M”.

Bill Gates powiedział publicznie to, co podejrzewaliśmy od lat. Microsoft miał potencjał i środki, by wygrać mobilną rewolucję… gdyby jej nie przespał. Firma kompletnie nie odnajduje się na rynku urządzeń mobilnych.

Tam jest rewolucja, a Microsoft śpi
Windows Phone pojawił się na rynku za późno. Choć smartfony z nim były pomysłowe i sprzętowo bardzo dobre za tę cenę, ciągle brakowało dla nich aplikacji. Nie pomogło tworzenie uniwersalnego formatu dla desktopa i smartfonów, na pewno nie pomogły wynalazki „pośrednie” w postaci Windowsa RT. Microsoft nie zrozumiał potrzeb klientów i okazja przeszła mu koło nosa.

W końcu, po latach agonii, Windows Phone (wtedy już Windows Mobile 10) został pogrzebany. Gdyby Microsoftowi się udało, dziś mógłby dominować zarówno na rynku desktopów, jak i urządzeń mobilnych, dostarczając do tego świetne narzędzia dla programistów aplikacji dla obu platform.

Całą rozmowę Billa Gatesa z funduszem VC Village Global możesz obejrzeć poniżej.Microsoft od kwietnia znów jest najdroższą firmą świata mimo niektórych niekorzystnych decyzji. Jego wycena sięga 1,05 biliona dolarów. Po piętach depczą mu Amazon i Apple.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
iOS 13, macOS Catalina, tvOS i iPad OS - każdy może testować nowe systemy Apple.Zgodnie z zapowiedzią z konferencji WWDC, na lato dostaliśmy bety systemów operacyjnych firmy Apple. Zainteresowani mogą już zainstalować na swoich urządzeniach z jabłuszkiem testowe systemy iOS 13, macOS Catalina, tvOS 13 oraz nowość – iPad OS.

Wersje beta systemów są dostępne dla wszystkich zainteresowanych testerów. By zapisać swoje iUrządzenie do testów, musisz udać się na stronę dla testerów. Na stronie podaj swój Apple ID i wybierz system, który cię interesuje.

Jeśli chcesz testować betę macOS Catalina na swoim Macu, musisz najpierw ściągnąć program dla testerów, który ją zainstaluje.

Co nowego w systemach Apple?
Najwięcej zyskasz, jeśli masz już MacBooka i iPada. macOS Catalina i iPad OS zapewniają świetną integrację, w której iPad może być drugim monitorem dotykowym dla Maca, a nawet tabletem do rysowania.

Ponadto macOS 10.15 Catalina wprowadza interesujący system zabezpieczający. Jeśli twój Mac wpadnie w niepowołane ręce, nikt z niego nie skorzysta. Niemożliwa będzie nawet instalacja nowego systemu. Maca zobaczysz na mapie, nawet jeśli nie zostanie podłączony do żadnej sieci. Pomogą w tym wszystkie inne urządzenia Apple w okolicy, raportując obecność poszukiwanego Maca. Nawet iPhone złodzieja będzie działał przeciwko niemu.

macOS 10.15 Catalina wymaga Maca z drugiej połowy 2012 roku lub nowszego. Na moim MacBooku Pro z jesieni 2013 działa, jakbym dopiero wyjęła ten laptop z pudełka (czego nie można powiedzieć o stanie obudowy).

Na iPhonie możesz sprawdzić iOS 13 ze świetnie przygotowanym ciemnym motywem. W trybie nocnym wystąpią nie tylko pojedyncze aplikacje, ale cały system. Ponadto nowy system mobilny Apple daje lepszą kontrolę nad informacjami o położeniu, a nowy sposób logowania kontem Apple ukryje twój prawdziwy e-mail przed ciekawskimi stronami.

iOS 13 będzie działać na iPhone'ach 6s oraz nowszych, a także na iPodzie Touch 7. generacji.

Nowa definicja komputera osobistego
Do tej pory nie wiem jak nazwać iPad OS. Apple od dłuższego czasu promuje iPada jako komputer osobisty, ale nie jest to maszyna, na której działa desktopowy system operacyjny. Może trzeba zmienić definicję komputera osobistego? Ma to wiele sensu w czasach, gdy najbardziej osobistym urządzeniem elektronicznym jest smartfon ze sporym ekranem, a laptop kojarzy się z pracą.

iPad OS został oddzielony od iOS-a. iPad OS wygląda na system świetnie zaprojektowany do pracy palcami lub rysikiem. O myszce na razie Apple nie wspomina.

iPad OS będzie działał na starszych tabletach. Zainstalujesz go na iPadzie Air 2 i nowszych, wszystkich iPadach Pro, iPadzie 5. generacji i nowszych, iPadzie mini 4 i nowszych.źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 10 wyłącza się zbyt wolno? Przyczyną problem z USB-CNiektórzy użytkownicy Windows 10 zwracają uwagę na zaskakująco długi czas wyłączania systemu. Okazuje się, że przyczyną może być kłopotliwa obsługa połączeń USB-C, na co zwraca uwagę serwis Bleeping Computer. Błąd powoduje, że urządzenie bez wyraźnej przyczyny wyłącza się zdecydowanie dłużej niż zwykle.

Usterka jest znana i dotyczy systemu w wersji 1809, czyli październikowej aktualizacji Windows 10. Problematyczny okazuje się interfejs USB Type-C Connector System Software, w skrócie określany jako UCSI, który jest odpowiedzialny za obsługę gniazd USB-C.

W wyniku błędu, jeśli podczas wyłączania systemu użytkownik podłączy lub odłączy od komputera jakieś urządzenie z USB-C, cały proces zostanie wydłużony o dodatkową minutę. Przy dzisiejszej optymalizacji systemu i szybkich dyskach może to doskwierać i z pewnością jest zauważalne.

Warto dodać, że wydłużenie czasu wyłączania komputera to jedyna konsekwencja opisywanego błędu. Podłączane urządzenie USB-C nie jest zagrożone, podobnie jak dalsze działanie komputera i komunikacja obydwu urządzeń w przyszłości.

Choć problem jest znany Microsoftowi od jakiegoś czasu, póki co jedynym proponowanym rozwiązaniem jest instalacja majowej aktualizacji Windows 10, w której usterka została już rozwiązana.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Autostrada A1 i A4 bez kolejek do "bramek" dzięki aplikacji. Autopay zwiększa zasięg.Dobre wieści dla wszystkich kierowców, którzy w wakacje zamierzają podróżować autostradą A1 oraz A4. Testy automatycznego pobierania opłat za przejazd z pomocą aplikacji Autopay, które rozpoczęły się w ubiegłe wakacje, dobiegły już końca i potwierdziły przydatność takiego rozwiązania. W efekcie, począwszy od 1 lipca 2019 roku, system znacznie zwiększy swój zasięg.

W przypadku autostrady A1, dzięki aplikacji za przejazd będzie można automatycznie zapłacić na wszystkich "bramkach" na placach poboru opłat między Toruniem a Gdańskiem, czyli łącznie w 12 miejscach. Place poboru opłat zlokalizowane są w miejscowościach Rusocin, Stanisławie, Swarożyn, Pelplin, Kopytkowo, Warlubie, Nowe Marzy, Grudziądz, Lisewo, Turzno, Lubicz oraz Nowa Wieś.

Podczas etapu pilotażowego, automatyzacja opłat była możliwa tylko w kilku miejscach. Kierowcy, którzy poruszali się wybranymi odcinkami bez obsługi tego rozwiązania, musieli się więc liczyć z uiszczaniem opłat w standardowy sposób. Rozszerzenie dostępności na wszystkie punkty poboru opłat ma przynieść wymierną korzyść szczególnie podczas wakacji.

Prognozuje się, że zwiększy to liczbę obsługiwanych samochodów z 200 do nawet 600 w ciągu godziny. To dobre wieści szczególnie dla osób mieszkających na południu kraju, które wybierają się samochodem nad morze – autostrada A1 to jedna z najczęściej wybieranych w tym okresie tras.

Jak podaje Blue Media, docelowo na autostradzie A1 będą dostępne w bramki przeznaczone wyłącznie do wnoszenia opłat przy pomocy aplikacji, co powinno jeszcze bardziej usprawnić ruch.

Obsługa Autopay na każdej "bramce"
Aby skorzystać z opcji automatycznego pobierania opłat za przejazd autostradą, należy pobrać aplikację Autopay (jest dostępna w naszym katalogu na Androida oraz iOS-a), a następnie założyć nowe konto użytkownika. Tutaj konieczne jest podanie danych karty kredytowej, z której będą pobierane środki oraz wprowadzenie danych pojazdu.

Podczas korzystania z autostrady można się kierować do dowolnej bramki – system od lipca będzie bowiem aktywny w każdej z nich. Po podjechaniu do szlabanu, system odczytuje numer rejestracyjny pojazdu i jeśli zostanie rozpoznany, szlaban podniesie się. Opłata zostanie pobrana po wyjechaniu z danego odcinka autostrady i będzie taka sama, jak w przypadku tradycyjnych metod płatności.

- Wygoda płatności i oszczędność czasu jest fundamentem naszej usługi Autopay – komentuje Miłosz Kurzawski z Blue Media. - Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, nie trzeba nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Użytkownicy Autopay przejeżdżają automatycznie przez bramki, co jest gigantyczną oszczędnością czasu w trakcie weekendów czy wzmożonego sezonu turystycznego, gdy kierowcy stoją w kilometrowych kolejkach.

Automatyczne płatności także na autostradzie A4
Co interesujące, obsługa aplikacji Autopay pojawi się także na autostradzie A4, w tym przypadku na odcinku Katowice-Kraków. W tym przypadku także jest mowa o wdrożeniu w lipcu, ale najprawdopodobniej nie od pierwszego dnia.

W dłuższej perspektywie celem twórców Autopay jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Według prognoz, do 2025 roku uda się ją zredukować o 100 mln kilogramów, między innymi dzięki ograniczeniu korków do "bramek" na autostradach.źródło: autopay


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 317 318 319 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-07-23
USD 3,7997 +0,34%
EUR 4,2492 +0,03%
CHF 3,8589 +0,05%
GBP 4,7224 +0,04%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Uwaga na ransomware "Sodin" - wykorzystuje lukę w systemach Windows
Napisane przez Piotr
( 23.07.2019 05:51 )

 · Megaustawa przyjęta przez Sejm
Napisane przez Piotr
( 22.07.2019 06:49 )

 · SLR Kraków / Krzemionki z podświetlaniem LED.
Napisane przez Piotr
( 19.07.2019 07:47 )

 · Ekstraklasa sprzedała prawa mediowe na kraj i zagranicę. Własny serwis online z transmisjami.
Napisane przez Piotr
( 18.07.2019 05:32 )

 · Prezes T-Mobile: Polski rynek usług telekomunikacyjnych wyraźnie zmierza w kierunku konwergencji.
Napisane przez Piotr
( 17.07.2019 07:29 )

 · Nowa Huta Przyszłości z unijnym dofinansowaniem.
Napisane przez Piotr
( 16.07.2019 06:27 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu
(21.07.2019)
2 . W Krakowie powstał pierwszy studencki samolot solarny.
(11.07.2019)
3 . Dlaczego warto polecieć na Rodos?
(23.05.2019)
4 . Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne.
(22.04.2019)
5 . Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
(18.04.2019)
6 . Siedem medali dla Polaków na targach wynalazków w Moskwie
(01.04.2019)
7 . Czy autonomiczne pojazdy zdominują transport?
(01.04.2019)
8 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
9 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
10 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.