Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Dell prezentuje serwer PowerEdge kolejnej generacji.Kolejnym dostawcą systemów obliczeniowych, który wprowadza do oferty serwery bazujące na najnowszych procesorach trzeciej generacji produkowanych przez firmy AMD i Intel, jest Dell. Firma zaprezentowała w tym tygodniu 17 serwerów PowerEdge, w których instaluje układy AMD EPYC Seria 7003 oraz układy Xeon Scalable.

Wszystkie serwery są wyposażone w magistralę PCIe Gen 4.0 i jak zapewnia ich producent, mają dwukrotnie większą wydajność w porównaniu do serwerów poprzedniej generacji. Wykorzystują też sztuczną inteligencję, dzięki czemu można na nich uruchamiać wymagające aplikacje biznesowe.

Serwery Dell EMC PowerEdge C6525, R7525, R6525, R7515 i R6515 z procesorami trzeciej generacji AMD EPYC są dostępne globalnie od teraz, a inne pojawią się w ofercie firmy Dell w najbliższych tygodniach.

Natomiast serwery Dell EMC PowerEdge XE8545, bazujące na tych samych procesorach oraz układach grafiki NVIDIA A100, będą dostępne globalnie od 29 marca. Serwery te wykorzystują 128 rdzeni procesorów AMD EPYC trzeciej generacji, cztery procesory graficzne NVIDIA A100 i optymalizują działanie oprogramowania NVIDIA vGPU w ramach dwugniazdowego serwera rack 4U.

Z kolei Serwery Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa i R650 (zawierające procesory trzeciej generacji Intel Xeon Scalable) będą dostępne globalnie od maja 2021 r.

Pozostały jeszcze serwery o wzmocnionej konstrukcji Dell EMC PowerEdge R750xs, R650xs, R550, R450 oraz PowerEdge XR11 i XR12, które będą dostępne od drugiego kwartału tego roku. Serwery te zostały zaprojektowane z myślą o rosnących wymaganiach związanych z obciążeniami brzegowymi.

Dell twierdzi, że serwer PowerEdge R6515 przyspiesza przetwarzanie w bazach danych Hadoop aż o 60%, podczas gdy serwer PowerEdge R750 zapewnia wyższą o 43% wydajność przy rozwiązywaniu równoległych równań liniowych, obsługując większość zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej. Chwali się też, że przy projektowaniu nowych serwerów PowerEdge wykorzystał 1100 zastrzeżonych lub opatentowanych przez nią rozwiązań.


źródło: dell


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft wprowadza nowy język low-code - Power Fx.Microsoft Power Fx umożliwi użytkownikom konfigurowanie przepływów pracy i procesów zarządzania danymi przy użyciu tej samej składni logicznej, co w programie Microsoft Excel.

Firma zaprezentowała Power Fx na niedawnej konferencji Ignite 2021, kiedy omawiała dalsze etapy rozwoju swojej platformy low-code.

W porównaniu do platform low-code Amazona i Google, środowisko Microsoft Power Platform wydaje się najbardziej rozbudowane. Oferuje szeroki zakres możliwości, dzięki którym tzw. programiści obywatelscy mogą tworzyć zautomatyzowane rozwiązania IT, które zwiększają produktywność w pracy. Do tego nie muszą angażować programistów - wystarczy im de facto podstawowa znajomość programowania. Jeśli poświęcimy nieco czasu na lekturę materiałów edukacyjnych Microsoftu i dostępnych kursów online, bez problemu opanujemy obsługę Power Platform.

Power Fx - jeśli używaliśmy Excela, poczujemy się jak w domu

Każdy, kto korzystał z programu Microsoft Excel i zna format formuł do tworzenia wyświetlanych danych i treści, może w miarę łatwo opracowywać rozwiązania w Power Fx. Nowy język low-code opiera się bowiem na logice Excela i podobnym "języku formuł".

Kilka cech Power Fx, o których opowiadał Microsoft w trakcie eventu:

Język o otwartym kodzie źródłowym, który będzie dostępny dla społeczności na GitHub. Dodajmy, że Microsoft jest właścicielem GitHuba.
Ponieważ Power Fx opiera się na formułach Excela, opanowanie obsługi nowego rozwiązania nie powinno stanowić problemu dla większości użytkowników biznesowych.

Platform Power Apps już teraz wykorzystuje Power Fx jako podstawę do tworzenia rozwiązań low-code. Wkrótce nowy język zostanie udostępniony dla innych usług Power Platform, takich jak Dataverse, Power Automate oraz Virtual Agents.

Microsoft przekonuje, że rozwiązania no-code są bardzo przydatne, jednak low-code okazują się bardziej wartościowe, ponieważ możemy do nich dodawać kolejne warstwy i funkcje. To pozwala na tworzenie prawdziwie spersonalizowanych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb danej organizacji.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ten raport pokazuje, jak Huawei budowało swoją potęgę.Firma opublikowała ciekawy i wiele mówiący raport, który podsumowuje jej trzydziestoletnią historię działalności, koncentrując się na należących do niej wynalazkach i własności intelektualnej. Wynika z niego, że Huawei jest pod tym względem potentatem, będąc obecnie właścicielem ponad 100 tys. aktywnych patentów.

Jak twierdzi Song Liuping (piastujący stanowisko dyrektora ds. prawnych), publikując ten raport firma chciała pokazać historię opracowanych przez nią w ostatnich dziesięcioleciach innowacji oraz zaangażowanie w poszanowanie, ochronę i rozwój własności intelektualnej. Chciała też lepiej wytłumaczyć internautom, w jaki sposób firma Huawei osiągnęła tę pozycję, którą ma dzisiaj.

W raporcie zatytułowanym „Huawei White Paper on Innovation and Intellectual Property” czytamy, że firma złożyła swój pierwszy wniosek patentowy w Chinach w 1995 roku, a cztery lata później w USA. Zaledwie 9 lat później Światowa Organizacja Własności Intelektualnej po raz pierwszy ogłosiła Huawei liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów złożonych w ramach Układu o Współpracy Patentowej (PCT).

W 2019 roku Huawei uplasowało się na 2. miejscu w Europie i 10. w USA pod względem liczby przyznanych patentów, natomiast pod koniec 2020 roku posiadała ponad 100 000 aktywnych patentów w ponad 40 000 rodzinach patentów na całym świecie. To olbrzymi dorobek intelektualny.

Huawei szacuje, iż w latach 2019-2021 uzyska około 1,2 do 1,3 mld dolarów przychodu wyłącznie z tytułu licencjonowania patentów. Firma ogłosiła ponadto, że w przypadku każdego smartfona 5G, który obsługuje również technologie telekomunikacyjne starszych generacji, chce uprościć kwestię opłat licencyjnych, uzależniając ich wysokość od finalnej ceny sprzedaży urządzeń, a stawką maksymalną będzie 2,5 dolara od każdego egzemplarza.

Firma zapewnia również w raporcie, że będzie regularnie informowała o kolejnych działaniach w zakresie innowacji i własności intelektualnej, aby opinia publiczna mogła lepiej zrozumieć praktyki stosowane przez firmę. Stanowi to część szerszej inicjatywy Huawei, która ma na celu zwiększenie otwartości i przejrzystości w kontaktach z opinią publiczną.


źródło: huawei


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Firma GATX Rail Europe wybrała rozwiązanie HCM opracowane przez Oracle.Do firm, które zdecydowały się na rozwiązanie chmurowe ułatwiające im zadanie zarządzania kapitałem ludzkim, dołączyła ostatnio GATX Rail Europe (GRE). To działające w ponad 20 krajach europejskich przedsiębiorstwo transportowe dzierżawiące wagony kolejowe, które wybrało Oracle HCM Cloud.

Oracle HCM Cloud (Human Capital Management Cloud) to chmurowa platforma do zarządzania kapitałem ludzkim i procesami HR. Rozwiązanie udostępnia wbudowane funkcje inteligentnej analizy danych, narzędzia społecznościowe oraz chatboty. Można je wdrażać na kilka sposobów: w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej, jak również w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS).

Firma GATX Rail Europe potrzebowała spójnego centralnego repozytorium danych o pracownikach wszystkich krajów, a także chciała ujednolicić zadanie zarządzania celami, talentami, wynagrodzeniami i benefitami na poziomie regionu. Dlatego po zapoznaniu się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami chmurowymi zdolnymi zrealizować te cele, zdecydowała się na oprogramowanie opracowane przez Oracle.

Wdrożenie zostało zrealizowane w całości przez specjalistów z Oracle Consulting, działa w GATX Rail Europe od stycznia 2021 roku i składa się z następujących elementów: Oracle Human Capital Management Base Cloud Service, Oracle Fusion Goal Management Cloud Service, Oracle Fusion Performance Management Cloud Service, Oracle Fusion Career Development Cloud Service, Oracle Fusion Talent Review and Succession Management Cloud Service i Oracle Fusion Workforce Compensation Cloud Service.


źródło: oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Programowanie coraz bardziej pożądaną umiejętnością.Firma Red Hat przeprowadziła badanie, z którego wynika, że jeden na 20 dorosłych Europejczyków zajął się kodowaniem podczas pandemii. Chodzi tu m.in. o branie udziału w kursach online lub tworzenie pierwszych, stosunkowo prostych projektów programistycznych.

Red Hat informuje, że programowanie i tworzenie oprogramowania było na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o poprawianie i naukę nowych umiejętności w 2020 r. Niemal co dwudziesta dorosła osoba z Europy ukończyła jakiś kurs programistyczny lub inne szkolenie z zakresu programowania w ubiegłym roku. Samo badanie objęło zaś ponad 31 tys. ludzi. Aż 51% respondentów przyznało, że w czasie pandemii poświęciło nieco czasu na naukę nowych umiejętności, z czego największą popularnością cieszyło się właśnie programowanie.
Programowanie: dlaczego tak popularne?

Na pytanie o motywacje do podnoszenia kwalifikacji prawie co trzecia (30%) osoba podała powody związane z przyszłym zatrudnieniem. Ludzie są przekonani (zresztą słusznie), że nie ma większego problemu ze znalezieniem pracy w sektorze programistycznym, a ponadto jest to bezpieczny, stabilny zawód, który będzie z pewnością potrzebny w przyszłości.

Co ciekawe, wiele osób, które zainteresowały się programowaniem, pochodzi z innej branży i wcześniej nie pracowało w sektorze technologicznym. To aż 79% ankietowanych, z czego 71% nie ma też wykształcenia naukowego, technicznego czy inżynieryjnego.

Również Covid-19 pokazał, że sektor technologiczny był jednym z niewielu, które nie ucierpiały, a wręcz rozwinęły się dzięki koronawirusowi. Pandemia zmusiła wiele firm do pracy w domu, a to napędziło popyt na narzędzia do automatyzacji, chmury i cyberbezpieczeństwa.

Niektóre firmy, jak zauważa Red Hat, były nawet zmuszone do przyspieszenia swoich planów cyfrowej transformacji - i to o 3-4 lata. To spowodowało duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników IT. Rynek pracy nie jest ślepy i ludzie dostrzegli to zapotrzebowanie, stąd też takie chęci do nauki programowania i innych technologii.

Werner Knoblich, jeden z dyrektorów w Red Hat, przyznał w badaniu, że jeśli pandemia coś nam pokazała, to to, że przyszłość jest cyfrowa. "To również pokrzepiające, gdy tak wielu ludzi traktuje programowanie lub tworzenie oprogramowania jako nową umiejętność, którą warto nabyć. Zwłaszcza jeśli chodzi o osoby z nietechnicznych środowisk" - mówił.

Przypominamy, że jednym z najpopularniejszych języków programowania jest Python. Jeśli ktoś chce się go nauczyć, zachęcamy do lektury tekstu Python - podstawy.


źródło: red hat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
To narzędzie pozwala szybko załatać serwery Exchange.Microsoft opublikował co prawda na początku marca awaryjne poprawki zabezpieczające serwery Exchange przed atakami, ale mając świadomość tego, że na całym świecie pracuje obecnie grubo ponad 80 tysięcy podłączonych do internetu, niezałatanych dalej serwerów Exchage, zdecydował się ułatwić życie administratorom systemów IT, oferując im takie właśnie narzędzie.

Korporacja uznała, że istnieje potrzeba opracowania prostego, łatwego w użyciu, zautomatyzowanego rozwiązania, które spełniłoby potrzeby klientów korzystających zarówno z bieżących, jak i nieobsługiwanych wersji lokalnych serwerów Exchange. Stąd inicjatywa, która likwiduje w serwerach Exchane te niezwykle groźne podatności.

Zainteresowanych tym narzędziem, określonym przez jego twórców jako One-Click Microsoft Exchange On-Premises Mitigation Tool – March 2021, użytkowników zachęcamy do odwiedzenie tej strony Microsoft Security Response Center. (https://msrc-blog.microsoft.com/2021/03/15/one-click-microsoft-exchange-on-premises-mitigation-tool-march-2021/), z której można je pobrać.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Zygmunt Solorz zwiększył swoje udziały w Cyfrowym Polsacie.Zygmunt Solorz, poprzez swoją spółkę zależną, zwiększył posiadane w Cyfrowym Polsacie udziały. Cypryjska spółka Reddev Investments Limited, należąca do TiVi Foundation z siedzibą w Liechtensteinie, od 17 marca 2020 do 10 marca 2021 roku kupiła 8 351 797 mln akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 1,31 proc. kapitału zakładowego i 1,02 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Cena transakcji nie została ujawniona.

W wyniku transakcji Zygmunt Solorz ma 58,26 proc. (372 596 215) akcji Cyfrowego Polsatu, odpowiadających 65 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. W ramach TiVi Foundation (Reddev Investments Limited) Zygmunt Solorz posiada 47,91 proc. (306 432 084) akcji, Embud 2 - 10,01 proc. (64 011 733), a w ramach Tipeca Consulting Limited - 0,34 proc. (2 152 388). Zygmunt Solorz znalazł się na niedawno opublikowanej Liście 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” na 3. miejscu, z majątkiem szacowanym na 13,107 mld zł. Przed nim uplasowali się: Michał Sołowow (15,509 mln zł) oraz Tomasz Biernacki (13,140 mln zł). Do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsat należą m.in.: Polkomtel (operator sieci Plus), Telewizja Polsat z Grupą Interia i Netia (66 proc. udziałów).

Zygmunt Solorz również planuje zakupić 10% udziałów w firmie Microsoft. To nie lada sensacja na polskim rynku. Na giełdzie aż zawrzało na temat tego nieoficjalnego newsa.


źródło: polsat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Netflix chce skończyć z udostępnianiem hasełNetflix próbuje rozwiązać problem powszechnego udostępniania haseł przez niepowołane osoby - to już w niektórych krajach prawdziwa plaga, bo na platformach sprzedażowych trwa nieuregulowana sprzedaż takich haseł. Niektórzy użytkownicy Netflixa zgłaszali, że zauważyli ekran z informacją: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby nadal oglądać”. Na razie to podobno testy, które mają na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy Netflix będzie wdrażać to rozwiązanie w swojej sieci.

W wersji próbnej użytkownicy mogą sprawdzić, czy mają dostęp do konta za pomocą kodu wysłanego SMS-em lub e-mailem. Klienci, których dotyczy problem, zgłaszali, że otrzymali wiadomość od Netflixa z prośbą o potwierdzenie konta przez wprowadzenie szczegółów z wiadomości tekstowej lub e-maila wysłanego do właściciela. Takie praktyki są powszechne w przypadku cyfrowych witryn sklepowych, szczególnie na rynku gier, ale są stosunkowo rzadkie w przypadku usług przesyłania strumieniowego.

Co prawda użytkownik może próbować opóźnić monit o weryfikację, ale ostatecznie może otrzymać polecenie otwarcia nowego konta w celu kontynuowania transmisji. Netflix próbuje rozprawić się z użytkownikami, którzy dostali hasło od rodziny lub znajomych lub co gorsza kupili je za pół ceny, a czasami nawet mniej, bo jeśli w wielu krajach jest jakaś promocja Netflixa to natychmiast jest to wykorzystywane do odsprzedaży haseł i to niekoniecznie w danym kraju, np. można w Polsce kupić dostęp do Netflix z Indii lub Turcji. Nadal nie jest jasne, ile osób korzysta z platformy Netflix wbrew ich warunkom korzystania z usługi.

O problemie współdzielenia kont Netlixa pisaliśmy już w 2019 r. Platformy do przesyłania strumieniowego, w tym Netflix, HBO GO, Amazon Prime i Disney+, umożliwiają użytkownikom tworzenie wielu profili na koncie, ale warunki określają, że mają być używane tylko przez osoby w jednym gospodarstwie domowym. W październiku 2019 roku dyrektor ds. Produktu Greg Peters powiedział, że firma zajmuje się kwestią udostępniania haseł, ale stwierdził, że nie ma „wielkich planów do ogłaszania w tej chwili, jeśli chodzi o zrobienie tam czegoś innego”.

Netflix zyskał prawie 37 mln nowych subskrybentów w 2020 roku i ma obecnie ponad 200 mln subskrybentów na całym świecie. Liczba ta szybko rośnie przez to, że ludzie więcej siedzą w domach, bo jest pandemia koronawirusa i obostrzenia, a to powoduje zwiększone zainteresowanie serialami i filmami. Wzrost cen, globalna blokada i seriale, takie jak Tiger King i The Queen's Gambit sprawiły, że Netflix odnotował prawie 25 mld dol. przychodów i prawie 2,8 mld dol. zysku. Najciekawsze jest to, że usługi streamingowe będą szybko rosły, a w 2026 roku Netflix zostanie pokonany przez Disney+.


źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Tesla zbuduje duży magazyn energii w TeksasieFirma miliardera Elona Muska - Tesla zbuduje duży magazyn energii, który zostanie podłączona do sieci w Teksasie. W informacji podano, że magazyn energii 100 MW będzie mógł zasilić około 20 000 domów w szczycie lata.

Według informacji Bloomberga firma Gambit Energy Storage LLC, która jest zarejestrowana jako spółka zależna od Tesla Inc, buduje (podobno po cichu - bez rozgłosu) projekt magazynowania energii o mocy ponad 100 MW w Angleton w Teksasie (na południe od Houston).

System magazynu energii jest budowany przez Gambit jest zarejestrowany w Ercot i znajduje się w sąsiedztwie podstacji energetycznej Texas - New Mexico Power. Projekt ma proponowaną komercyjną datę rozpoczęcia eksploatacji 1 czerwca 2021 r.

Dzieje się to po tym, jak w połowie lutego burze, które tymczasowo zniszczyły około połowy stanowych elektrowni w Teksasie, spowodowały przestoje, które spowodowały wzrost cen energii w tym stanie do 10-krotności normalnej stawki.

W 2016 r. Tesla wygrała kontrakt na dostawę systemu magazynowania energii 20 MW w podstacji należącej do kalifornijskiego przedsiębiorstwa Southern California Edison Co.źródło: bloomberg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
RMF FM wciąż umacnia pozycję lidera. Olbrzymi spadek Trójki, którą wyprzedza już RMF Classic.RMF FM wciąż umacnia pozycję lidera wśród ogólnopolskich stacji radiowych - wynika z najnowszego raportu Radio Track. Największy spadek ponownie notuje radiowa Trójka, którą wyprzedzają RMF Classic, Radio TOK FM i Antyradio.

Największy udział w czasie słuchania stacji radiowych, w okresie grudnia 2020 do lutego 2021 roku, notuje RMF FM - 29,5 proc. (wzrost o 1 pkt. proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej).

Drugie miejsce utrzymuje Radio Zet z wynikiem 12,5 proc. (spadek o 0,3 pkt. proc.).

Trzecią pozycję w rankingu zajmuje radiowa Jedynka z wynikiem 5,5 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.), a czwartą pozycję VOX FM - 3,6 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.). Pierwszą piątkę zamyka radio Antradio - 2,7 proc. (wzrost o 0,4 pkt. proc.).

Kolejne miejsca rankingu słuchalności stacji ogólnopolskich zajmują: TOK FM - 2,6 (wzrost o 0,4 pkt. proc.), RMF Classic - 2,0 proc. (wzrost o 0,5 pkt. proc.), Trójka - 1,9 pkt. proc. (spadek o 3,7 pkt. proc.), Radio Maryja - 1,7 proc. (wzrost o 0,4 pkt. proc.), Polskie Radio 24 - 0,8 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.), Muzo.FM - 0,6 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.), Radiowa Dwójka - 0,4 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

Dane dotyczące badania:
- listopad 2020 : styczeń 2021 (wielkość: 21 021)
- listopad 2019 : styczeń 2020 (wielkość: 21 055)
- Grupy celowe: wszystkie przypadki
- Wskaźniki słuchalności: Udział w czasie słuchania (%)
źródło: rmf fm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 358 359 360 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-04-09
USD 3,8208 -0,41%
EUR 4,5414 -0,37%
CHF 4,1265 -0,21%
GBP 5,2393 -0,50%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Dell prezentuje serwer PowerEdge kolejnej generacji.
Napisane przez Piotr
( 09.04.2021 07:18 )

 · Microsoft wprowadza nowy język low-code - Power Fx.
Napisane przez Piotr
( 08.04.2021 07:16 )

 · Ten raport pokazuje, jak Huawei budowało swoją potęgę.
Napisane przez Piotr
( 07.04.2021 08:15 )

 · Firma GATX Rail Europe wybrała rozwiązanie HCM opracowane przez Oracle.
Napisane przez Piotr
( 06.04.2021 07:13 )

 · Programowanie coraz bardziej pożądaną umiejętnością.
Napisane przez Piotr
( 05.04.2021 07:12 )

 · To narzędzie pozwala szybko załatać serwery Exchange.
Napisane przez Piotr
( 02.04.2021 07:08 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Wiosną krakowianie skorzystają z nowych basenów.
(20.03.2021)
2 . Polska aplikacja rzeczywistości rozszerzonej promuje badania Marsa
(21.02.2021)
3 . Badacze: Perseverance wylądował w idealnym miejscu do poszukiwań śladów dawnego życia
(21.02.2021)
4 . Naukowiec Politechniki Krakowskiej opracował nową grę w szachy
(10.01.2021)
5 . KE zatwierdziła 71 mln euro z kasy UE dla laboratoriów badawczych w Polsce.
(19.10.2020)
6 . Kraków/ Rusza budowa Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej
(19.10.2020)
7 . Nowa technika obrazowania może ułatwić diagnozowanie nowotworów.
(26.09.2020)
8 . Bioinformatyka, branża z przyszłością
(16.06.2020)
9 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
10 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2021.