Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Udane półrocze w Grupie Asseco.Przychody ze sprzedaży Grupy Asseco w pierwszym półroczu 2018 wyniosły ponad 4,4 mld zł i były o 7% wyższe w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Grupa wyraźnie zwiększyła zysk oraz poprawiła rentowność.

Zysk operacyjny wyniósł ponad 371 mln zł (20% wzrost r/r), a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej - 157,3 mln zł (39% wzrost r/r). Jednocześnie Grupa Asseco poprawiła rentowność z 11,3% po I połowie 2017 do 13,5% w I połowie 2018.

Dla oceny realnej sytuacji finansowej i biznesowej Grupy Asseco istotną informację stanowią dane skorygowane o koszt dodatkowej amortyzacji wartości niematerialnych (PPA i SBP), rozpoznanych w związku z odzyskaniem kontroli nad Grupą Formula Systems. Po wyłączeniu tego efektu (mającego charakter księgowy) zyski Grupy wzrosły w tempie dwucyfrowym: zysk operacyjny non-IFRS był wyższy o 34% i osiągnął poziom 500 mln zł, natomiast zysk netto non-IFRS* po wzroście o 43% wyniósł 181 mln zł.

"W pierwszym półroczu osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki – sprzedaż Grupy Asseco była wyższa we wszystkich sektorach i segmentach biznesowych. Po oczyszczeniu z negatywnego wpływu dodatkowej amortyzacji wartości niematerialnych rozpoznanych w związku z odzyskaniem kontroli nad Formula Systems zysk operacyjny Grupy był o 34% wyższy niż w porównywalnym okresie zeszłego roku" - tłumaczy Rafał Kozłowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland. "Na tak dobre wyniki wpłynęła m.in. bardzo dobra sytuacja w sektorze bankowym, w którym realizowaliśmy nowe zamówienia związane ze wsparciem w dostosowaniu do istotnych zmian w prawie, a dodatkowo spółki z Grupy prowadziły coraz większą liczbę międzynarodowych wdrożeń. Wzrost przychodów odnotowaliśmy we wszystkich segmentach działalności. Szczególnie cieszy nas Asseco International, które osiągnęło dwucyfrową dynamikę sprzedaży, a spółki wchodzące w skład tego holdingu mają przed sobą obiecujące perspektywy rozwoju".

W perspektywie sektorów przychody Grupy Asseco rozkładają się odpowiednio na przedsiębiorstwa – 40%, bankowość i finanse – 39% oraz administrację publiczną – 21%. Grupa jest także zdywersyfikowana geograficznie – prezentuje swoje wyniki w rozbiciu na trzy segmenty: Asseco Poland (rynek polski), Grupa Formula Systems (rynek izraelski) oraz Asseco International (pozostałe rynki międzynarodowe).

Udział rynku polskiego w puli przychodów Grupy Asseco systematycznie maleje. W pierwszym półroczu 2018 sięgał 15%, mimo że wyniki Asseco Poland były lepsze (7% wzrost), niż w podobnym okresie ubiegłego roku - sięgnęły 668 mln zł przy 120,5 mln zł zysku operacyjnego (69% wzrost r/r). Motorami wzrostu były tu sektor bankowy oraz instytucje publiczne.

Izraelskie spółki Asseco także odnotowały lepsze wyniki (3% wzrost r/r), choć dały się tu odczuć niekorzystne różnice kursowe. Przychody generowane przez firmy mające siedzibę w Izraelu odpowiadają już za 58% całości przychodów Grupy Asseco. Grupa wciąż szuka sposobów, by wejść na rynek amerykański. W tym celu poprzez swoje izraelskie podmioty dokonała w ostatnim czasie trzech akwizycji, przejmując firmy: Adaptik (producenta oprogramowania skierowanego do firm ubezpieczeniowych), Alius Corp. (usługodawcę IT w dziedzinie zapewniania zgodności i bezpieczeństwa dla firm ubezpieczeniowych w USA) oraz PVBS LLC (integratora systemów ERP dla jednostek sektora publicznego lub firm prywatnych działających w segmencie publicznym).

W minionych 6 miesiącach Asseco International - spółka odpowiadająca w Grupie za pozostałe rynki międzynarodowe - zwiększyło swoje przychody do poziomu 1,2 mld zł (16% r/r). Organiczny wzrost segmentu wsparły dwie przeprowadzone w zeszłym roku akwizycje: słowackiego CEIT i polskiego Macrologic. W drugim kwartale br. Asseco International nabyło też 66% udziałów w spółce DWC Slovakia (dostawcy oprogramowania do zarządzania dokumentami).


źródło: asseco


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Linux Mint Debian Edition dostępny w nowej wersji. Co nowego przynosi Cindy?Rozwój Linux Mint Debian Edition nie powala brawurą, ale nie bez powodu. Premierę LMDE 1 i 2 dzieliły ponad dwa lata, a wydane w ostatnim czasie LMDE 3 ukazało się 1,5 roku po ostatniej aktualizacji poprzednika. Dlaczego tak się dzieje? Dystrybucja ma na celu przede wszystkim utrzymywanie alternatywy dla Minta bazującego na Ubuntu, zaś celem nie tyle jest rozwój, co dostępność. I właśnie dlatego wielu wybiera właśnie Debian Edition – za to, że po prostu jest i nie zwiększa apetytu na zasoby.

Trudno zatem oczekiwać wysypu ważnych nowości – wszak nie o to tutaj chodzi, lecz o możliwość zainstalowania pełnoprawnego nowoczesnego systemu operacyjnego także na starszych komputerach. Tutaj LMDE 3 sprawdza się świetnie: system poradzi sobie nawet na maszynach 1 GB RAM-u i 15 GB wolnego miejsca na dysku. Dla optymalnego działania potrzebny będzie jednak według twórców kolejny gigabajt pamięci operacyjnej oraz dodatkowe 5 GB na dysku.

Dzięki temu LMDE 3 nie tylko nadaje się do przywracania z zaświatów zakurzonych od lat starszych maszyn, ale także w mnóstwie innych zastosowań jako lekki, lecz całkiem rozbudowany pulpit dla maszyny wirtualnej. Testowaliśmy go na zalecanej przez przez twórców specyfikacji i jakichkolwiek odczuwalnych spadków wydajności nie sposób odczuć, również na hoście. Będąc już przy wirtualizacji, warto wspomnieć, że LMDE doczekało się pełnej obsługi VirtualBox Guest Additions – działają już foldery współdzielone, przyśpieszenie sprzętowe, itp.

Nowościom w LMDE 3 bardziej szczegółowo przyjrzeliśmy się przy okazji premiery wersji beta. Od tego momentu system nie zyskał nowych funkcji. Uwagę warto zwrócić na konieczność ustanowienia konta root: w Terminalu wprowadzić polecenie sudo passwd root i ustanowić hasło chroniące konto. Niestety, twórcy nie uporali się od bety z błędami w obsłudze mikrofonów i dźwięku – jeśli je zauważysz, należy zainstalować pakiet pavucontrol, co doda konfigurator PulseAudio Volume Control.

Linux Mint Debian Edition 3 bazuje na wydanym w czerwcu zeszłego roku Debianie 9.0 Stretch i jądrze Linux w wersji 4.9. Linki do obrazów systemu w wydaniu 32-bitowym i 64-bitowym dostępne są na serwerach twórców, podobnie jak lista znanych problemów. Można także zaktualizować LMDE 2 do najnowszej wersji za pomocą polecenia apt install mintupgrade oraz mintupgrade upgrade.


źródło: linux


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft zamierza znacznie odchudzić aktualizacje systemu Win10.W ubiegłym tygodniu Microsoft poinformował, że od momentu udostępnienia użytkownikom systemu Win 10 1809 - co ma nastąpić pod koniec września tego roku - zamierza znacznie zmniejszyć rozmiar oferowanych użytkownikom comiesięcznych aktualizacji tego systemu.

Nowa strategia będzie dotyczyć również oprogramowania Windows Server. Dlatego kolejne aktualizacje tego systemu będą miały również zdecydowanie mniejszą wielkość, zapewnił w zeszłym tygodniu na firmom blogu Maliha Qureshi, jeden z menedżerów Microsoftu. Ma to w jego opinii znacznie uprościć i przyspieszyć proces wdrażania aktualizacji systemów Win10 i Windows Server.

Przypominamy iż kolejnym, "głównym" wersjom systemów Windows 10 i Windows Server towarzyszyć będą etykiety tworzone zgodnie z przyjętą przez Microsoft zasadą, iż są to cztery cyfry (yymm) informujące użytkownika o tym, kiedy dana aktualizacja została udostępniona. Będzie to więc w tym przypadku etykieta 1809 - (18, bo mamy 2018 rok i 09, bo premierę aktualizacji przewidziano na wrzesień, czyli na dziewiąty miesiąc roku).

Doświadczenie uczy, że Microsoft udostępnia często aktualizacje oprogramowania z pewnym opóźnieniem. Oznacza to, że nawet wtedy gdy kolejna wersja system Win10 dotrze do użytkowników później niż to zapowiadano (np. w tym przypadku w październiku), to i tak zostanie mu przypisana etykieta 1809, a nie 1810.

Biorąc pod uwagę wielkość, udostępniane do tej przez Microsoft aktualizacje systemu Win10 (tzw. quality updates) można było podzielić na trzy grupy: były to aktualizacje pełne, ekspresowe i aktualizacje typu delta. Miesiąc temu Microsoft poinformował klientów, że z dniem 12-go lutego 2019 roku wycofa z oferty aktualizacje typu delta.

Począwszy od momentu udostępnienia użytkownikom systemu Windows 10 1809 (i systemu Windows Server 1809), Microsoft zastąpi aktualizacje pełne i ekspresowe jedną aktualizacją "quality update". Nowe aktualizacje będzie zdecydowanie mniejsze od wcześniejszych, pełnych aktualizacji, znanych również jako aktualizacje skumulowane (w skrócie LCU; Latest Cumulative Update), ale większe od aktualizacji ekspresowych. Będą miały rozmiar mieszczący się w przedziale od 150 do 200 MB.

Nowe aktualizacje będą dostarczane bezpośrednio za pośrednictwem usługi Windows Update, a także pośrednio za pośrednictwem narzędzi Windows Server Update Services (WSUS) i System Center Configuration Manager (SCCM). Będą również publikowane w katalogu Microsoft Update jako pakiet instalatora (plik z rozszerzeniem .msu).


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Inteligencja Androida 9 okiem przeciętnego użytkownika.Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak aktualnie wygląda Android (vide problemy z dostępnością uaktualnień). Od czasu premiery pierwszej odsłony Windows Phone przeszedł on bardzo długą drogę, przez co już mało kto ma potrzebę korzystać z kafelkowego systemu.

Nawet pal licho ilość dostępnego oprogramowania, ale jego stabilność oraz prędkość działania wreszcie nie przyprawiają o ból głowy. Nie bez znaczenia (przynajmniej dla mnie) jest również aspekt wizualny, znacząco odmieniony wraz z wprowadzeniem Material Design. Generalnie wszystko zmierza ku lepszemu i choć nie wszystkie zmiany jawią mi się jako logiczne i niezbędne, to jednak większość z nich odczuwalnie umila obcowanie z urządzeniem.

Jak to wszystko przedstawia się w kontekście Androida 9, który określany jest jako inteligentny, adaptacyjny i możliwie najbardziej p...? Uważam, że jest zauważalnie lepiej, nawet względem wersji Oreo. W końcu jestem swego rodzaju pasjonatem, więc (zazwyczaj) z otwartymi ramionami przyjmuję wszelkie nowości i chętnie weryfikuję ich przydatność.

Dlatego też tworzę ten wpis, byście mogli poznać najnowszy twór od Google - w końcu niczym Android Pie zadomowi się na rynku to minie jeszcze kilka, kilkanaście dobrych miesięcy. Będąc szczerym, wielu użytkowników po raz pierwszy zobaczy go dopiero wraz z wymianą urządzenia, a i to nie zawsze, gdyż nieświadomi konsumenci często kupują smartphony ze starszą odsłoną bez szans na uaktualnienie.

Tak dla formalności

Platformą testową jest Xiaomi Redmi Note 5 z zainstalowanym Pixel Experience w najnowszej dostępnej wersji, tj. kompilacja z 22 sierpnia, Android 9 i poprawki z 5 sierpnia. Dlaczego akurat ta modyfikacja? Po pierwsze dlatego, że mocno przypadła mi do gustu. Po drugie dlatego, że jeszcze nigdy mnie nie zawiodła pod względem szybkości i stabilności działania. No i po trzecie dlatego, że Android w wydaniu od Google (nie mylić z AOSP) ma już w zasadzie wszystko – ewentualne braki łatam poprzez Magisk.

Interfejs

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to przejście z ostro zakończonych krawędzi na ich obłe odpowiedniki. Karty powiadomień i Google Now (w sumie wdrożono to już jakiś czasu temu, ale dopiero teraz nabrało to sensu), szybkie akcje, ustawienia - wszędzie zauważymy zaokrąglenia.

Idąc dalej mamy znacząco przebudowany widok zadań / wielozadaniowości (jak zwał tak zwał). Wertykalne przewijanie zastąpiono horyzontalnym, co wymusiło przeniesienie przycisku zamykania wszystkiego na lewą krawędź. Przy okazji utrudniono dostęp do trybu podzielonego ekranu - dotychczas uruchamiało się go poprzez przeciągnięcie wybranego programu na górną krawędź, obecnie musimy kliknąć na ikonkę aplikacji i dopiero tam znajdziemy włącznik (wraz z odnośnikiem do informacji).

Warto przy tym dodać, że widok zadań został połączony z szufladą aplikacji, przez co wyświetla on również te ostatnio uruchomione (widoczne nad listą wszystkich zainstalowanych). Co ciekawe, z jego poziomu skopiujemy tekst i grafiki – wystarczy przytrzymać paluch na interesującym nas elemencie, przy czy musi się on mieścić w podglądzie okna, bo nie możemy go przewijać.


źródło: googleMicrosoft zniesie limity instalacji z Office'a 365. Skorzystają użytkownicy domowi i indywidualni.Jeśli na co dzień korzystasz z pakietu biurowego Office 365 dla użytkowników domowych i obecny limit instalacji oprogramowania maksymalnie na 10 urządzeniach wśród 5 użytkowników jest problemem, Microsoft ma dobrą wiadomość. Limit zostanie zniesiony, a w ramach jednej licencji, Office'a będzie można zainstalować na dowolnej liczbie urządzeń, tym razem wśród 6 osób.

Dobra zmiana czeka także edycję dla użytkowników indywidualnych. Stąd również zniknie ograniczenie, które aktualnie pozwala na instalację pakietu maksymalnie na jednym komputerze i tablecie.

Zmiany wejdą w życie drugiego października, czyli niemal równo za miesiąc. Od tego momentu dotychczasowe ograniczenia przestaną obowiązywać, a użytkownicy będą mogli rozszerzyć liczbę urządzeń z zainstalowanym pakietem. Warto dodać, że po zmianach jeden użytkownik będzie mógł być jednocześnie zalogowany maksymalnie na pięciu urządzeniach, które będą wykorzystywane z daną licencją. Microsoft zwraca uwagę, że Office 365 po zmianach będzie jeszcze ciekawszą ofertą dla wszystkich osób szukających funkcjonalnego pakietu biurowego, ale nie tylko. Warto przypomnieć, że wraz z oprogramowaniem użytkownik otrzymuje tu również dostęp do chmury OneDrive.

W przypadku Office'a 365 dla użytkowników domowych, każdy z nich otrzymuje własną przestrzeń na dysku, która wynosi aż 1 TB. Po rozszerzeniu dostępności pakietu do 6 użytkowników od października, będzie więc mowa łącznie o 6 TB w chmurze. Producent dodaje także, że korzystanie z rodzinnej wersji pakietu biurowego będzie wkrótce łatwiejsze dzięki integracji z innymi usługami. W skrócie, mowa jest tu o automatycznym udostępnianiu licencji osobom, które zostały zarejestrowane jako członkowie rodziny.

Decydując się na zakup licencji pakietu Office 365, trzeba się liczyć z kosztem niecałych 300 złotych rocznie w przypadku licencji indywidualnej lub niecałych 430 złotych w wersji dla użytkowników domowych (aktualnie licencja dla pięciu osób, od października – dla sześciu). Obydwa pakiety można również opłacać miesięcznie na bieżąco, jednak wówczas sumaryczny koszt roczny okaże się wyższy. Szczegóły można sprawdzić na stronie Office'a.

Warto również pamiętać, że alternatywą dla Office'a 365 jest wciąż proponowany przez Microsoft pakiet Office 2016. W tym przypadku oferowanych jest jednak mniej programów (jedynie Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote), nie można liczyć na bieżące aktualizacje funkcji i darmowy dostęp do chmury, jednak z drugiej strony raz zakupiona licencja jest dożywotnia.

Dzisiaj na taki zakup trzeba wydać niecałe 640 złotych. Licencja pozwala na korzystanie z pakietu na jednym komputerze PC. Dla użytkowników komputerów z macOS-em przewidziano odrębną wersję.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
W Starachowicach produkowane będą autobusy elektryczne.W Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice powstanie fabryka autobusów elektrycznych MAN. Wartość inwestycji wynosi prawie 118 mln zł. Co istotne autobusy elektryczne tej marki będą produkowane tylko i wyłącznie w Starachowicach, a zakład stworzy nowe miejsca pracy. Zakończenie prac inwestycyjnych jest planowane na koniec 2021 roku.

Firma MAN zatrudnia w Starachowicach ponad 1,5 tys. osób. Prawie 20 lat temu zaczęła od produkcji samochodów ciężarowych na terenie byłej Fabryki Samochodów Ciężarowych Star. Potem uruchomiła produkcję autobusów niskopodłogowych miejskich. W lipcu MAN dostał z Deutsche Bahn zamówienie za ok. 250 mln euro na 1 tys. autobusów, z których większość powstanie w Starachowicach. W 2016 roku MAN przeniósł do tego miasta produkcję autobusów miejskich z Sadów pod Poznaniem.

Całkowicie elektryczną wersję nowego autobusu miejskiego MAN Lion's City E niemiecki przewoźnik niedawno prezentował podczas konferencji prasowej w Berlinie. To on miałby być produkowany w Starachowicach. MAN ma w Polsce także zakład w Niepołomicach pod Krakowem, w którym produkuje ciężarówki.


źródło: man


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Philips na IFA 2018: nowe telewizory OLED z Androidem i Alexa do sterowania głosowego.Na targach IFA 2018 nie zabraknie również Philipsa. Producent przygotował dla odwiedzających ciekawe nowości, w tym przypadku związane przede wszystkim z telewizorami. Już wkrótce na rynku pojawią się nowe odbiorniki OLED, ale uwagę warto poświęcić także aspektowi oprogramowania. Philips planuje rozszerzyć możliwości swoich obecnych telewizorów o obsługę asystentki głosową autorstwa Amazonu, a chodzi oczywiście o Aleksę.

Dzięki opracowaniu autorskiego oprogramowania, asystentka jest zdolna kontrolować za pośrednictwem urządzeń Alekxa telewizory Philipsa, które wyposażono w Androida. Funkcja trafi do wszystkich tegorocznych telewizorów z Androidem oraz do modeli z zeszłego roku, które wyposażono w procesor przetwarzania obrazu P5. Obsługa asystentki pojawi się dzięki aktualizacji oprogramowania do Androida Oreo.

Ma się ona pojawić na odbiornikach Philipsa jeszcze tego roku. W dniu premiery Alexa będzie obsługiwać komendy po angielsku i niemiecku, ale nie wyklucza się, że z czasem lista obsługiwanych języków zostanie rozszerzona.

Podczas targów Philips będzie także prezentować nowe telewizory. Zapowiadany model to OLED 803, który w Polsce będzie dostępny w dwóch wersjach: z ekranem o przekątnej 55 oraz 65 cali. Nowe odbiorniki to między innymi wzrost jasności do 1000 Nitów, nowy procesor przetwarzania obrazu (druga generacja procesora P5) oraz obsługa HDR10+.

Ponadto w telewizorach znajdzie się również nowa funkcja Perfct Natural Reality, która inteligentnie zwiększa kontrast, by upodobnić materiały nagrane w standardowej rozpiętości tonalnej do tych zarejestrowanych jako HDR.

Od strony oprogramowania warto zwrócić uwagę na zainstalowanego Androida, za którego wydajność będzie odpowiadać procesor z czterema rdzeniami i wspomnianą już obsługę Alexy oraz Asystenta Google (choć dopiero po aktualizacji do Androida Oreo za kilka miesięcy). Jak przystało na telewizory Philipsa, również opisywane tu odbiorniki zostaną wyposażone w trójstronną funkcję Ambilight, która dba o podświetlenie obszaru za ekranem, dynamicznie dobierając kolorystykę zależnie od wyświetlanych w danej chwili materiałów na monitorze.

Warto również dodać, że telewizory nie będą jedynymi nowościami Philipsa. Producent przygotowuje również pokaz możliwości szeregu nowych ekranów komputerowych, w tym modelu o przekątnej 34 cali i rozdzielczości 5120×2160 pikseli o proprcjach 21:9 oraz wielu modelu, które można podłączać do komputerów za pomocą USB typu C.


źródło: philips


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wrzesień w HBO GO - pełny wykaz premier. Nowe seriale i mocne premiery filmowe.Filmowo-serialowa kolekcja serwisu HBO GO z każdym miesiącem powiększa się o nowe tytuły. Jakie nowości pojawią się we wrześniu 2018 roku?

Wśród premier serialowych widzowie HBO we wrześniu 2018 roku znajdą takie tytuły jak: "Kidding" - komediową opowieść z Jimem Carreyem w roli popularnego prezentera dziecięcych programów telewizyjnych czy nowy sezon serialu produkcji HBO "Kroniki Times Square" opowiadający o rozwoju pornobiznesu z Jamesem Franco oraz Maggie Gyllenhaal. W HBO GO pojawią się także seriale nakręcone na podstawie literatury, w tym: "Targowisko próżności" - najnowsza ekranizacja klasycznego dzieła Williama Makepeace'a Thackeraya o młodej Angielce, która marzy o awansie do wyższej klasy społecznej, oraz "Księga czarownic" - współczesna opowieść fantasy o czarownicach, wampirach i zakazanej miłości oparta na serii książek autorstwa Deborah Harkness.
Fani "Teorii wielkiego podrywu" znajdą w serwisie kolejne sezony (szósty oraz siódmy) swojego ulubionego serialu o błyskotliwych, ale aspołecznych naukowcach, a także drugi sezon "Młodego Sheldona", będący kontynuacją historii o dzieciństwie Sheldona Coopera.

Filmowe premiery miesiąca w HBO GO to między innymi "Dunkierka" Christophera Nolana, przedstawiająca historię młodych alianckich żołnierzy, którzy pod francuską Dunkierką osłaniają trwającą tam akcję ewakuacyjną, "Pomniejszenie" - komedia z Mattem Damonem w roli przeciętnego mężczyzny, który marząc o lepszym życiu, decyduje się na radykalny krok, "Jumanji: Przygoda w dżungli" - kontynuacja kultowego obrazu z lat dziewięćdziesiątych o niezwykłej grze przygodowej, czy "Annabelle: Narodziny zła", czyli spin-off popularnego horroru o demonicznej lalce, która sieje wokół siebie zniszczenie.

Ostatni weekend wakacji to również kilka propozycji dla najmłodszych, którzy będą mogli spędzić te dwa dni z nagradzanymi animacjami tj. "Coco" o pochodzącym z Meksyku chłopcu, który zrobi wszystko, żeby poznać tajemnice swojej rodziny oraz "Wielka Szóstka" o niezwykle utalentowanym robotyku, który chce uratować swoje ukochane miasto San Fransokyo. Młodzi widzowie, którzy nie będą chcieli rozstać z wakacjami, mogą sięgnąć po film "Goofy na wakacjach".

Na wrzesień zaplanowane zostały także premiery kilku filmów dokumentalnych w tym: "Jane Fonda w pięciu odsłonach" - dokument HBO o utalentowanej i przebojowej amerykańskiej artystce, której życie mogłoby posłużyć jako scenariusz kilku filmów, czy prezentowany podczas Berlinale dokument produkcji HBO Europe "Gdy nadejdzie wojna" opowiadający o słowackich siłach samoobrony, których członkowie przygotowują się na nadejście wojny.


źródło: hboTVP chce odkodować Ekstraklasę. Jeden mecz kolejki na otwartej antenie?Telewizja Polska ma w planach rozwój piłkarskiej oferty sportowej. Na celowniku jest Ekstraklasa.

Publiczny nadawca od dawna sygnalizuje, że jest zainteresowany pokazywaniem rozgrywek Ekstraklasy od nowego sezonu. Oliwy do ognia dodaje szef TVP Sport, który przyznaje, że Telewizja Polska zainteresowana jest pokazywaniem meczów na antenie otwartej.

- Nigdy nie ukrywałem, że chcemy pokazywać Ekstraklasę. Chcemy pozyskać jeden mecz w kolejce na antenie otwartej. To jednak trochę potrwa i nie wiadomo czy dopłyniemy do bezpiecznej przystani, bo te prawa są potwornie drogie, a biorąc pod uwagę ostatnie występy polskich klubów w europejskich pucharach, to pod dużym znakiem zapytania stoi też wartość całej ligi - zdradza w wywiadzie dla portalu TVP Marek Szkolnikowski, szef kanału TVP Sport.

Trzeba przyznać, że regularne transmisje Ekstraklasy na tzw. otwartej antenie, byłby to pewien przełom na polskim rynku telewizyjnym. Obecnie mecze Ekstraklasy dostępne są wyłącznie za pośrednictwem dekoderów płatnej telewizji. Na kanałach szerzej dostępnych (Eurosport, nSport+) oraz kodowanych premium (pakiet Canal+).

Obecnie do końca sezonu 2018/2019, prawa do Ekstraklasy posiada platforma NC+, która dzieli się z Eurosportem (dwa mecze kolejki). Przed nadawcami i kibicami walka o prawa na kolejne trzy sezony. Już kilka miesięcy temu media spekulowały, że od przyszłego sezonu Ekstraklasa może zagościć szerzej w TVP. To dlatego, że swoimi prawami jest chętny podzielić się Canal+, dla którego najbliższy przetarg będzie walką o życie na polskim rynku. Chociaż podczas Gali Ekstraklasy szef NC+ zarzekał się, że Canal+ Ekstraklasy tak łato nie odda TVP. Rozgrywkami rodzimej piłki nożnej zainteresowana jest także Grupa Polsat, która niedawno uruchomiła nowe kanały sportowe premium, a nieco wcześniej została większościowym udziałowcem z Eleven Sports.

Przypomnijmy, że Ekstraklasa wkracza także w erę 4K. W ostatnich latach Ekstraklasa Live Park, spółka zajmująca się transmisjami telewizyjnymi, prowadziła testy technologii 4K na meczach LOTTO Ekstraklasy. Rozwiązanie to może na stałe wejść do rozgrywek polskiej ligi. Pierwsze mecze w jakości Ultra HD będą transmitowane już od lutego 2019 roku.


źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
2 sekundy wystarczą, by wykryć oszustwo bankowe. Microsoft uczy, jak zaprogramować SI.Microsoft dostrzega rosnącą liczbę ataków, które wycelowane są w klientów banków i jak twierdzi, ma ciekawą propozycję, jak można im zapobiegać. Okazuje się, że zdaniem Microsoftu odpowiednio przygotowana sztuczna inteligencja będzie w stanie wykryć każde oszustwo bankowe maksymalnie w czasie 2 sekund od jego wystąpienia, a jak wiadomo czas reakcji w takich sytuacjach ma kluczowe znaczenie.

Szczegóły zostały ogólnikowo opisane na łamach bloga Azure. Microsoft spostrzega, że największym zagrożeniem w przypadku bankowości z dostępem poprzez internetowe konto, są ataki polegające na klonowaniu kart SIM użytkowników.

Oszust zyskuje wówczas dostęp do SMS-ów uwierzytelniających, które może wykorzystać do przelania pieniędzy z konta ofiary na własne. Podobne ataki są zresztą przez nas opisywane, ostatnio głośno było na przykład o stosunkowo prostym ataku tego rodzaju wycelowanym w klientów mBanku, którzy korzystają z mobilnej wersji internetowego serwisu z bankowością.

Odkładając jednak konkretne przypadki na bok, Microsoft uważa, że kluczem do bezpieczeństwa jest zastosowanie sprytnych algorytmów i uczenia maszynowego. Na blogu pojawiła się więc krótka lista punktów, które trzeba zrealizować, aby stworzyć podobny system służący użytkownikom, w tym przypadku wykorzystując rzecz jasna usługi i oprogramowanie oferowane właśnie przez Microsoft.

Wszystko ma polegać na stworzeniu właściwych modeli z wykorzystaniem technik feature engineering, a następnie atutach uczenia maszynowego oferowanego przez Azure. Na koniec do obsługi zdarzeń w czasie rzeczywistym należałoby wykorzystać Azure PaaS, środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji bazujących na chmurze.

Microsoft liczy najpewniej na to, że część instytucji obawiających się o swoich klientów zdecyduje się wykorzystać opisane tu techniki. Z tej okazji upubliczniono nawet dokument Solution guide: Mobile bank fraud, w którym opisano wszystko nieco dokładniej, zwracając uwagę na proponowaną strukturę całego systemu, niezbędne środki ostrożności i wyróżniając cztery główne typy ataków.

Na koniec Microsoft zwraca uwagę na jeszcze jeden plus wykorzystania jego usług i programów: łatwą skalowalność, która pozwoli działać systemowi z różnymi obciążeniami, zachowując przy tym wspomniany wcześniej, szybki czas reakcji. Czas pokaże, czy takie systemy bezpieczeństwa, które bazują na sztucznej inteligencji faktycznie zaczną być implementowane i wdrażane na tak dużą skalę.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 296 297 298 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-09-19
USD 3,6685 -0,36%
EUR 4,2929 -0,23%
CHF 3,8005 -0,84%
GBP 4,8406 +0,07%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Udane półrocze w Grupie Asseco.
Napisane przez Piotr
( 20.09.2018 07:51 )

 · Linux Mint Debian Edition dostępny w nowej wersji. Co nowego przynosi Cindy?
Napisane przez Piotr
( 19.09.2018 06:49 )

 · Microsoft zamierza znacznie odchudzić aktualizacje systemu Win10.
Napisane przez Piotr
( 18.09.2018 06:47 )

 · Inteligencja Androida 9 okiem przeciętnego użytkownika.
Napisane przez Piotr
( 17.09.2018 07:40 )

 · Microsoft zniesie limity instalacji z Office'a 365. Skorzystają użytkownicy domowi i indywidualni.
Napisane przez Piotr
( 14.09.2018 07:37 )

 · W Starachowicach produkowane będą autobusy elektryczne.
Napisane przez Piotr
( 13.09.2018 06:28 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
2 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
3 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
4 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
5 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)
6 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
7 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)
8 . Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego.
(20.06.2018)
9 . Gowin: musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji.
(20.06.2018)
10 . Rozwiązanie ze świata gier komputerowych może wspomóc diagnostykę urazów.
(10.06.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.