Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

OpenAI otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w UE.



Firma poinformowała, że zamierza w najbliższym czasie otworzyć swoje pierwsze biuro w UE. Będzie się ono znajdować w Dublinie w Irlandii. Wiadomo już, że na początku biuro będzie się zajmować przede wszystkim kwestiami prawnymi w regionie.

Będzie to trzecie biuro zlokalizowane poza kwaterą główną firmy. Wcześniej OpenAI utworzyło dwa takie biura w San Francisco i w Londynie.

OpenAI zamierza zatrudnić w Dublinie dziewięć osób i poszukuje już pracowników, którzy będą w tym biurze pracować. Oprócz stanowisk związanych z bieżącą obsługą biura (chodzi tu np. o dział finansowy i obsługę klientów), firma poszukuje radcy prawnego, który będzie obsługiwać region EMEA.

W opinii analityków krok taki świadczy o tym, że OpenAI, przywiązuje dużą wagę do zastrzeżeń wysuwanych przez Unię, dotyczących takich zagrożeń, jakie niesie ze sobą sztuczną inteligencja, jak ochrona prywatności, własności intelektualnych i bezpieczeństwo. A OpenAI ma w tych sprawach szczególną rolę do odegrania, gdyż stworzony generatywny chatboty oparty na sztucznej inteligencji (mowa oczywiście o ChatGPT), budzi coraz większe kontrowersje.

Dość powiedzieć iż na początku tego roku Włochy zablokowały działanie bota, argumentując iż stwarza on realne ryzyko nielegalnego przetwarzania danych osobowych oraz brak wystarczających zabezpieczeń dla nieletnich. Hiszpania szybko poszła w jej ślady. Po jakimś czasie OpenAI ponownie uruchomiło bota ChatGPT we Włoszech, wprowadzając do niego kilka dodatkowych mechanizmów gwarantujących prywatność.

Niedawno OpenAI zostało oskarżone o niezliczone naruszenia ochrony danych przez badacza bezpieczeństwa i prywatności, który złożył skargę do polskiego organu ochrony danych, argumentując, że OpenAI narusza ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Na horyzoncie widać jednak unijną ustawę o sztucznej inteligencji, która ma regulować zastosowania sztucznej inteligencji w oparciu o postrzegane ryzyko. Po ich przyjęciu będą to pierwsze znaczące regulacje dotyczące sztucznej inteligencji, jakie pojawią się na świecie i mogą służyć jako wzór do naśladowania dla innych krajów.



źródło: techcrunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Apple zaktualizuje oprogramowanie iPhone’a 12 we Francji, aby rozwiązać spór dotyczący promieniowani



Wg ANFR współczynnik SAR iPhone'a 12 był wyższy od dozwolonego przepisami. We Francji zakazano sprzedaży iphone’12. Apple zgodziło się wydać aktualizację, jednocześnie odrzucając zarzuty jako bezpodstawne. Francuski rząd uważa, że aktualizacja powinna umożliwić wznowienie sprzedaży iPhone’a 12. Analogiczna sytuacja zarysowuje się w Belgii.

Apple potwierdziło dzisiaj, że wyda aktualizację oprogramowania dla użytkowników iPhone’a 12 we Francji, aby rozwiązać spór z francuskimi organami regulacyjnymi, które nakazały zawieszenie sprzedaży telefonu z powodu naruszenia limitów ekspozycji na promieniowanie. „Wydamy aktualizację oprogramowania dla użytkowników we Francji, aby dostosować się do protokołu stosowanego przez francuskie organy regulacyjne. Oczekujemy, że iPhone 12 będzie nadal dostępny we Francji”, czytamy w oświadczeniu Apple. Firma nie zgadza się jednak z ustalenia administracji francuskiej dotyczącymi promieniowania, twierdząc, że iPhone został certyfikowany przez wiele międzynarodowych organów jako zgodny z globalnymi standardami. „Jest to związane z konkretnym protokołem testowym stosowanym przez francuskie organy regulacyjne, a nie z kwestią bezpieczeństwa”, twierdzi Apple.

Według Światowej Organizacji Zdrowia nie stwierdzono żadnych negatywnych skutków zdrowotnych powodowanych przez telefony komórkowe.

Jak donosi agencja Reutera, francuski rząd z zadowoleniem przyjął posunięcie Apple’a i poinformował, że aktualizacja oprogramowania zostanie szybko przetestowana i powinna umożliwić wznowienie sprzedaży stosunkowo starego modelu, wprowadzonego na rynek w 2020 roku. Francuski minister ds. cyfrowych Jean Noel Barrot, który w ostatnich dniach regularnie kontaktował się z Apple, napisał w oświadczeniu dla mediów: „ANFR [francuski organ regulacyjny] przygotowuje się do szybkiego przetestowania tej aktualizacji”. Dodano, że powinno to doprowadzić model do zgodności z normami europejskimi i pozwolić Francji na zniesienie zawieszenia sprzedaży.

Agence Nationale des Frequences (ANFR) poinformowała w miniony wtorek, że współczynnik absorpcji swoistej (SAR) iPhone'a 12 - miara szybkości energii o częstotliwości radiowej pochłanianej przez ciało z urządzenia - był wyższy niż prawnie dozwolony, co spowodowało zawieszenie sprzedaży.

Z kolei Belgia, która wczoraj poinformowała o zamiarze dokonania przeglądu potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z iPhonem 12, dziś go podtrzymała.

Apple rutynowo udostępnia aktualizacje oprogramowania dla swoich telefonów i komputerów, głównie w celu naprawienia błędów bezpieczeństwa. Mogą one koncentrować się na konkretnym modelu lub regionie, a czasami Apple wydaje takie aktualizacje kilka razy w miesiącu.

Warto zaznaczyć, że limity regulacyjne, oparte na ryzyku poparzeń lub udaru cieplnego spowodowanego promieniowaniem telefonu, zostały ustalone znacznie poniżej poziomów, w których naukowcy znaleźli dowody na szkodliwość. Od wielu lat pojawiają się plotki o fatalnym, w tym karcerogennym wpływie telefonów komórkowych na ludzkie zdrowie. Oczywiście, od początku tego wieku przeprowadzone setki, jeśli nie tysiące badań. Według Światowej Organizacji Zdrowia nie stwierdzono żadnych negatywnych skutków zdrowotnych powodowanych przez telefony komórkowe.

Obecnie iPhone 12 nie jest dostępny do kupienia bezpośrednio od Apple, gdyż to dość stary model. Można go jednak kupić z drugiej ręki (z niesprzedanych zapasów magazynowych lub używany).

Większą kwestią niż zawieszenie sprzedaży byłoby potencjalne wycofanie sprzętu Apple znad Sekwany, którym Francja zagroziła, gdyby Apple odmówiło aktualizacji oprogramowania.

Przychody Apple w Europie wyniosły w ubiegłym roku około 95 miliardów dolarów, co czyni ten region drugim co do wielkości po obu Amerykach. Według niektórych szacunków firma sprzedała w ubiegłym roku w Europie ponad 50 milionów iPhone’ów. Apple jednak nie dzieli sprzedaży według kraju lub modelu.



źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Wielka Brytania buduje jeden z najdroższych na świecie superkomputerów.



Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że zbuduje superkomputer wart ponad 1 mld USD, którego będzie używać przede wszystkim do badań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.

Superkomputer noszący nazwę Isambard-3 będzie pracować w National Composites Center (University of Bristol) jeszcze w tym roku. To nieprzypadkowa lokalizacja, gdyż na Uniwersytecie w Bristolu mieści się Centrum Kształcenia Doktoranckiego, które zajmuje się rozwojem interaktywnej sztucznej inteligencji. Zarówno superkomputer jak i Centrum są finansowane przez rząd Wielkiej Brytanii.

Według oświadczenia Departamentu Nauki, Innowacji i Technologii, maszyna będzie złożona z wielu tysięcy najnowocześniejszych procesorów graficznych (GPU), co czyni ją jedną z najpotężniejszych w Europie i ma pomóc biznesowi oraz naukowcom wykorzystać rewolucyjny potencjał sztucznej inteligencji. Jeśli chodzi o szczegóły techniczne (w tym o liczbę rdzeni i typy procesorów) rzecznik Uniwersytetu w Bristolu odpowiada, że jest zbyt wcześnie, aby podać do publicznej wiadomości specyfikację superkomputera.

Uniwersytet posiada już kilka superkomputerów, które są używane do celów badawczych. Wszystkie działają pod kontrolą systemu Linux. Jest to np. system BlueCrystal Phase 4, który zawiera procesory graficzne Nvidia P100 i oferuje 32 węzły GPU z dwiema kartami każdy. Drugi superkomputer oferuje 525 węzłów obliczeniowych Lenovo, które korzystają z procesorów Intel E5-2680 v4 (Broadwell).

Zapowiedz budowy superkomputera Isambard-AI ma miejsce półtora miesiąca przed zorganizowaniem przez Wielką Brytanię światowego szczytu dotyczącego bezpieczeństwa sztucznej inteligencji, który odbędzie się 1 i 2 listopada w Bletchley Park. Szczyt, ogłoszony po raz pierwszy przez brytyjskiego premiera Rishi Sunaka w czerwcu tego roku, ma na celu przyspieszenie badań nad sztuczną inteligencją, zdefiniowanie zagrożeń, jakie niesie ona ze sobą oraz omówienia w jaki sposób można im zapobiec poprzez działania skoordynowane na poziomie międzynarodowym.

Na szczycie uczestnicy skoncentrują się na szeregu celów, w tym zaproponowaniu procesu międzynarodowej współpracy w zakresie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji, identyfikacji obszarów potencjalnej współpracy w zakresie badań nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji oraz pokazaniu, w jaki sposób rozwój sztucznej inteligencji umożliwi wykorzystanie tej technologii do rozwoju gospodarczego.



źródło: univesity of bristol


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




SAS zacieśnia współpracę z Microsoftem. W tle generatywna sztuczna inteligencja.



SAS ogłosiło rozszerzenie strategicznego partnerstwa z Microsoftem i zaprezentowało kolejne rozwiązania branżowe wykorzystujące korzyści z generatywnej sztucznej inteligencji. Firma koncentruje się na syntetycznych danych, cyfrowych bliźniakach i LLMs. Zadba też o przetwarzających dane wrażliwe.

Wczoraj wieczorem polskiego czasu SAS na konferencji SAS Explore ogłosiło szereg nowych rozwiązań dla biznesu. Zainwestuje w mnie miliard dolarów. „SAS celowo podchodzi do generatywnej sztucznej inteligencji, danych syntetycznych, symulacji cyfrowych bliźniaków i dużych modeli językowych, i słusznie”, powiedział podczas briefingu dla mediów Dan Vesset, wiceprezes grupy ds. analityki i zarządzania informacjami w IDC.

Przedstawiciele SAS podkreślali, że firma stawia na rozwój etycznej sztucznej inteligencji; to oznacza, że zapewni swoim klientom solidne wskazówki dotyczące tych transformacyjnych technologii, co jest szczególnie ważne dla klientów z branż obsługujących wrażliwe dane, takie jak bankowość i opieka zdrowotna. Właśnie tego zakresu dotyczy wspomniana współpraca z Microsoftem. Jej drugi aspekt to nacisk na budowę rozwiązań poprawiających produktywność organizacji. Jak ogłoszono na konferencji, SAS i Microsoft wspólnie opracowują integrację generatywnej sztucznej inteligencji, która łączy skalę Microsoft Azure OpenAI z orkiestracją zadań korporacyjnych SAS i istniejącą analityką wykorzystywaną przez przedsiębiorstwa do podejmowania decyzji operacyjnych. Integracja generatywnej sztucznej inteligencji będzie dostępna w prywatnym podglądzie w 4. kwartale 2023 roku.

Wiemy, że SAS wyróżnia się w rozwiązaniach branżowych o szerokim zakresie wiedzy specjalistycznej i cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze partnerstwo o tę nową technologię”, komentuje współpracę Brad Carlstedt, globalny dyrektor ds. rozwoju partnerów w Microsoft. „Wykorzystując technologię Azure OpenAI, będziemy w stanie pomóc globalnym przedsiębiorstwom zwiększyć produktywność i zaufanie ich zespołów programistów”. Jak podkreślił, zaletą i przewagą dużych modeli językowych jest ich zdolność do tworzenia doświadczeń konwersacyjnych z ogromnych zbiorów danych; nie są one jednak przeznaczone do integracji obliczeń ilościowych z systemów korporacyjnych. Jest to krytyczne wyzwanie ostatniej mili, które SAS i Microsoft wspólnie rozwiązują dla firm.

GenAI znajduje zastosowanie w całym wachlarzu branż

SAS współpracuje z klientami w celu opracowania generatywnych przepływów pracy AI dla rozwiązań branżowych w kluczowych branżach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach, produkcji, handlu detalicznym i całym sektorze publicznym.

„Realizacja wartości z generatywnej sztucznej inteligencji wymaga głębokiej wiedzy branżowej, najnowocześniejszych możliwości AI i kompleksowego zarządzania. SAS zapewnia to wszystko w naszym portfolio”, powiedział Bryan Harris, wiceprezes wykonawczy SAS i dyrektor ds. technologii. „Nasza inwestycja o wartości 1 miliarda dolarów w rozwiązania branżowe obejmuje integrację godnych zaufania możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, które są dokładne, wytłumaczalne i możliwe do obrony. Oprogramowanie SAS ma często krytyczne znaczenie dla działalności naszych klientów, a my nie mamy luksusu posiadania racji „niekiedy””. Mówił też o kontynuacji współpracy z klientami budującymi symulacje cyfrowych bliźniaków w produkcji i logistyce. W zakresie generowania danych syntetycznych SAS współpracuje z klientami z branży bankowej i opieki zdrowotnej. SAS prowadzi również szeroko zakrojone badania nad zastosowaniem dużych modeli językowych (LLM) do rozwiązywania problemów branżowych, koncentrując się przede wszystkim na dostarczaniu klientom wiarygodnych i bezpiecznych wyników. Podkreślał, że prawdziwie wartościowa sztuczna inteligencja musi być godna zaufania. Jak to ujął, firma wyznaczyła 3 filary, na których skupi działalność. Są to:

• Generowanie danych syntetycznych. SAS jest pionierem opatentowanego rozszerzenia generatywnych sieci przeciwstawnych (GAN) w celu tworzenia statystycznie zgodnych danych tabelarycznych, które odzwierciedlają złożoność rzeczywistych środowisk. Zdolność ta umożliwia ochronę prywatności, łagodzenie uprzedzeń i rozszerzanie rzadkich zdarzeń oraz służy jako podstawa dla cyfrowych bliźniaków. Innowacje SAS w tej dziedzinie znacznie poprawiają modele predykcyjne, jednocześnie zmniejszając koszty wglądu w branżach takich jak opieka zdrowotna, nauki przyrodnicze, bankowość, ubezpieczenia, handel detaliczny i produkcja.

• Cyfrowe bliźniaki. Aby zaplanować zakłócenia i poprawić odporność, organizacje muszą symulować i optymalizować złożone systemy, takie jak łańcuchy dostaw i hale produkcyjne. Zbudowanie cyfrowego bliźniaka fizycznego systemu umożliwia organizacji i szybsze spojrzenie w przyszłość, ułatwia podejmowanie strategicznych decyzji, zwiększenia wartości oraz zmniejszenia ryzyka i strat.

• Duże modele językowe (LLM). Są one kluczowym elementem ruchu generatywnej sztucznej inteligencji. Aby zapewnić rzeczywistą wartość dla firm, te podstawowe modele muszą być precyzyjnie dostrojone do przypadków użycia w branży, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności danych. Nie mogą też ulegać halucynacjom – na razie to ich największa wada. SAS połączył generatywną AI ze swoich dotychczasowym doświadczeniem w zakresie sieci neuronowych, głębokiego uczenia, uczenia ze wzmocnieniem i przetwarzania języka naturalnego przyspiesza czas generatywnej sztucznej inteligencji dla klientów. Klienci SAS mogą już korzystać z mocy generatywnych modeli AI dzięki integracji SAS Customer Intelligence 360. Pomaga ona marketerom usprawnić planowanie, tworzenie treści i projektowanie podróży.

SAS opublikował politykę firmy zawierającą wytyczne dotyczące korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji - na stronie Responsible Innovation SAS.



źródło: red hat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?



Polacy nagminnie przesyłają poufne dane przez WhatsAppa lub Messengera, wynika z raportu Sophos.

W ostatnim roku prawie połowa polskich użytkowników mediów społecznościowych spotkała się z próbą wyłudzenia danych osobowych za pomocą fałszywych e-maili. Cyberprzestępcy starają się zdobyć poufne informacje także korzystając z SMS-ów i wiadomości przesyłanych poprzez komunikatory internetowe. Niestety, wielu rodzimych internautów ułatwia to zadanie hakerom. Jak wynika z badania firmy Sophos, co czwarty ankietowany za pośrednictwem aplikacji WhatsApp lub Messenger przekazuje hasła do logowania i skany ważnych dokumentów.

E-mail, SMS, telefon – hakerzy atakują ze wszystkich stron

Phishing to manipulacja, w ramach której atakujący wysyła sfałszowaną wiadomość, podszywając się pod inne osoby lub instytucje, aby wyłudzić wrażliwe dane. Celem hakerów są najczęściej hasła i loginy, których ofiary używają do uzyskania dostępu do swoich kont i systemów, w tym bankowości internetowej.

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy Sophos wynika, że w ostatnim roku niebezpieczne wiadomości e-mail od cyberprzestępców otrzymało aż 47% użytkowników mediów społecznościowych. 42% badanych potwierdziło, że w ostatnim roku dostało SMS-a od oszustów. Średnio co trzeci respondent odebrał podejrzany telefon (36%) lub wiadomość w komunikatorze internetowym (32%) wysłaną z zamiarem wyłudzenia danych.

Na celowniku cyberprzestępców znajdują wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych, bez względu na miejsce zamieszkania, wykształcenie czy wysokość dochodów. Najczęściej (45%) styczność z phishingiem w formie wiadomości e-mail, SMS i połączeń telefonicznych deklarują osoby w przedziale wiekowym 25-34 lata, zaś najrzadziej (30%) – najstarsi ankietowani, od 55 do 65 lat. „Zawsze radzimy, aby nie otwierać linków lub załączników wysyłanych pocztą elektroniczną od nieznanych osób. Jednak zwykle nie ostrzegamy innych, aby byli podejrzliwi wobec połączeń telefonicznych w sprawie tych samych wiadomości e-mail. Jeśli nie znasz osoby po drugiej stronie słuchawki, zachowaj w trakcie rozmowy szczególną ostrożność. Bycie nieufnym jest w takich sytuacjach dobrym środkiem ochronnym – mówi Andrew Brandt, główny badacz w SophosLabs.

Jagadeesh Chandraiah z firmy Sophos, specjalizujący się w analizie złośliwego oprogramowania dla systemów Windows i urządzeń mobilnych, podpowiada co zrobić z wyglądającą na fałszywą wiadomością e-mail lub SMS-em, co do których nie ma jednoznacznej pewności, że należy je wyrzucić.

„Zachęcamy każdego, kto otrzyma podejrzaną wiadomość od „banku” lub innej instytucji, do skontaktowania się z placówką telefonicznie lub przez oficjalną stronę www. W ten sposób unika się instalowania aplikacji z niezaufanych źródeł i otwierania podejrzanych linków”, dodaje ekspert.

Wyniki z Czech i Węgier

Nieco inaczej sytuacja ma się w Czechach i na Węgrzech, gdzie firma Sophos przeprowadziła identyczne badanie. Zdecydowanie częściej czescy respondenci mieli do czynienia z fałszywymi e-mailami (62%), co może świadczyć o tym, że wciąż jest to najskuteczniejsza z metod wyłudzania danych. W przypadku podejrzanych wiadomości na komunikatorach internetowych oraz SMS-ów było to odpowiednio 42% i 36%. Najmniej, bo tylko 22% tamtejszych badanych, miało styczność z vishingiem, czyli próbą phishingu w formie rozmowy telefonicznej.

Co drugi ankietowany Węgier znalazł w swojej skrzynce e-maila wysłanego w celu pozyskania danych. Blisko 40% przyznało, że otrzymało fałszywego SMS-a, a 29% respondentów rozmawiało telefonicznie z oszustem podającym się za kogoś innego. Tylko co piąty węgierski respondent doświadczył phishingu za pośrednictwem Messengera lub WhatsAppa.

Wygoda vs. bezpieczeństwo: co jest ważniejsze?

Badanych z Polski, Czech i Węgier zapytano również, czy zdarzyło im się przesyłać skany dokumentów i dane do logowania poprzez popularne internetowe komunikatory. Okazuje się, że poufne informacje przekazuje w ten w sposób aż co czwarty Polak (27%). Najczęściej robią to ankietowani z grupy wiekowej 18-24 lata (27%) i osoby z wyższym wykształceniem (22%). U ankietowanych Czechów odsetek ten wynosi 30%, a u Węgrów zaledwie 13%. „Ludzie mają tendencję do ułatwiania sobie funkcjonowania. Dlatego nie dziwi fakt, że część badanych deklaruje wysyłanie haseł dostępu czy dokumentów w zwykłych wiadomościach. To proste, szybkie i wygodne, ale niekoniecznie bezpieczne. Niestety zmiana nawyków, szczególnie na te nieco bardziej uciążliwe, lecz zapewniające wyższy poziom prywatności i cyfrowego bezpieczeństwa, nie jest prosta”, tłumaczy dr Damian Gałuszka, socjolog, adiunkt na Wydziale Humanistycznym AGH, a także członek Laboratorium EduVRLab.

62% ankietowanych z Polski (oraz 70% z Czech i aż 87% z Węgier) deklaruje, że nie używa aplikacji typu Messenger lub WhatsApp do przesyłania prywatnych danych. Jednak aż 15% rodzimych użytkowników mediów społecznościowych przyznaje, że za pośrednictwem komunikatorów internetowych otrzymuje poufne informacje od znajomych i rodziny (na Węgrzech 17%, a w Czechach 18%).

O badaniu

Badanie „Postawy wobec prywatności danych i cyberbezpieczeństwa w odniesieniu do mediów społecznościowych i aktywności w sieci” zostało przeprowadzone przez niezależną agencję badawczą UCE Research w czerwcu 2023 r. na grupie 1000 respondentów. Identyczne badanie na zlecenie firmy Sophos zrealizowano na terenie Czech i Węgier.



źródło: sophos


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Google zapłaci 93 mln dolarów - za śledzenie lokalizacji użytkowników.



W Kalifornii doszło do ugody, w ramach której Google ma do zapłaty 93 miliony dolarów. To efekt pozwu, w którym firmie zarzucono wprowadzanie klientów w błąd w ramach prowadzonych praktyk śledzenia lokalizacji użytkowników na potrzeby profilowania reklam.

O szczegółach pisze Reuters. Prokuratura w Kalifornii uznała, że Google mógł śledzić lokalizację użytkowników na potrzeby wyświetlania bardziej dostosowanych reklam, mimo wyłączenia "Historii lokalizacji", co jednoznacznie sugerowało, że firma nie może już gromadzić takich informacji. Co ciekawe, sprawa dotyczy wyłącznie Kalifornii, ale wcześniej analogiczne zarzuty analizowano w innych stanach - w listopadzie ubiegłego roku Google zgodził się zapłacić ponad 390 mln dolarów w ramach analogicznej ugody w sprawie zarzutów wystosowanych przez 40 stanów w USA.

Co ciekawe, Google nie przyznaje się do winy, ale w ramach ugody zdecydował się dodatkowo zwiększyć przejrzystość swoich reguł związanych ze śledzeniem użytkowników na potrzeby profilowania reklam. Warto przypomnieć, że Google już raz odnosił się do tego tematu wiele miesięcy temu. Przy okazji poprzedniej ugody wystosował wpis na blogu, w którym wyjaśnił szczegóły związane ze śledzeniem użytkowników i opisał, w jaki sposób dane te są przetwarzane.

Google podkreśla, że zarzuty bazowały na regułach, które zostały zmienione "lata temu". Od tamtego czasu firma między innymi uprościła proces usuwania historii lokalizacji, aktywowała system automatycznego usuwania starych danych o lokalizacji i udostępniła proste w obsłudze i zrozumieniu tryby incognito w aplikacjach. Podczas korzystania z nich, dane o lokalizacji i innych działaniach użytkownika nie są w żaden sposób rejestrowane.



źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Luka w zabezpieczeniach. Musisz zaktualizować swoją przeglądarkę.



Krytyczna luka w zabezpieczeniach najpopularniejszych przeglądarek internetowych została zgłoszona przez Apple Security Engeneering and Architecture oraz Cityzen Lab z Uniwersytetu Toronto. Atak może zostać przeprowadzony przez hakerów za pośrednictwem kodeków w plikach graficznych WEBP.

Luka w zabezpieczeniach zgłoszona przez SEAR i Citizen Lab otrzymała oznaczenie CVE-2023-4863. Amerykańska NVD (narodowa baza luk w zabezpieczeniach) sklasyfikowała problem jako krytyczny i konieczny do natychmiastowego załatania. Awaria dotyczyła wszystkich najpopularniejszych przeglądarek, takich jak: Chrome, Firefox, Opera, Microsoft Edge, Brave, Thunderbird czy Honeyview. Jeśli korzystasz z którejś z tych przeglądarek, koniecznie zaktualizuj ją natychmiast do najnowszej wersji.
Problem rozpoznany i załatany

Luka polegała na awarii zabezpieczeń formatu plików graficznych WEBP, z którego korzystają przeglądarki internetowe. Jest to format opracowany w 2010 roku przez Google, oparty na technologii VP8, która służy też do kompresji plików wideo. Dzięki jej zastosowaniu obrazy w formacie WEBP mogą być o wiele lżejsze niż te w formatach PNG, GIF lub JPG, a dodatkowo pozwala na bezstratną kompresję obrazów, co czyni z niego jedno z najpopularniejszych rozwiązań.

Luka w zabezpieczeniach kodeku WEBP pozwala na nadpisywanie złośliwego kodu w różnych segmentach pliku. Pozwalało to cyberprzestępcom instalować na komputerach nieświadomych użytkowników na przykład oprogramowanie szpiegujące ich działalność w internecie. Google 12 września udostępniło stosowną aktualizację, która została wdrożona w narażonych przeglądarkach.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę

Aby mieć pewność, że nie padniesz ofiarą działań cyberprzestępców wykorzystujących exploit CVE-2023-4863 zaktualizuj swoją przeglądarkę do najnowszej wersji. Jest to tylko chwila, a może ona oszczędzić ci nieprzyjemności związanych z atakiem scammerów.

Google w wiadomości o wypuszczeniu łatającej lukę aktualizacji podziękowało wszystkim badaczom bezpieczeństwa, którzy współpracowali z nimi podczas rozwoju formatu i wyłapywaniu błędów.



źródło: ase


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Kanały linearne Disney w innych rękach?



Według doniesień medialnych, po tym, jak Disney okazał się otwarty na pożegnanie się ze swoim tradycyjnym biznesem telewizyjnym, zgłaszają się pierwsi zainteresowani.

W szczególności odbyły się pierwsze rozmowy z lokalnym dostawcą stacji telewizyjnych Nexstar, poinformował serwis finansowy Bloomberg. Disney podkreślił, że bada strategiczne opcje dla swojej linearnej działalności, ale nie podjął jeszcze decyzji o sprzedaży sieci ABC i innych kanałów.

– Chociaż jesteśmy otwarci na rozważenie różnych opcji strategicznych dla naszych liniowych biznesów, to w chwili obecnej The Walt Disney Company nie podjęła żadnej decyzji dotyczącej sprzedaży ABC ani jakiejkolwiek innej nieruchomości, a wszelkie raporty na ten temat są bezpodstawne, czytamy w oświadczeniu The Walt Disney Company z 14 września 2023 roku. Odejście od telewizji liniowej byłoby radykalną zmianą dla Disney'a.

Jednak faktem jest, że biznes telewizji kablowej w USA, który od dawna jest bardzo dochodowy, kurczy się. Disney stawia na streaming, aby dotrzeć bezpośrednio do konsumentów. Jednak aktywność streamingowa wokół usługi Disney+ jest nadal na minusie i jak dotąd wciąż finansowana z dochodów linearnej telewizji. Przychody spadają. W ostatnim kwartale 2023 r. przychody z klasycznej telewizji spadły o 7% do 6,7 mld dolarów. Wynik operacyjny spadł o 23% do 1,9 mld dolarów.

Tymczasem przychody z transmisji strumieniowej wzrosły o 9% do 5,5 mld dolarów ze stratą operacyjną w kwocie 512 mln dolarów. W tej sytuacji dyrektor generalny The Walt Disney Company, Bob Iger, chce taniej produkować treści dla serwisu streamingowego i już nakazał, aby tańsze były seriale i filmy ze świata komiksów Marvela oraz uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Tymczasem Disney nie spodziewa się już osiągnięcia celu od 215 do 245 mln subskrybentów swojej oferty streamingowej w 2024 roku.

Cel ten został założony w 2022 roku. W ostatnim kwartale 2023 r. liczba użytkowników Disney+ wzrosła ze 104,9 do 105,7 mln. Bloomberg poinformował również, że amerykański producent telewizyjny Byron Allen zaoferował Disney'owi 10 mld dolarów za ABC oraz kanały telewizyjne FX i National Geographic.



źródło: disney


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




HBO Max na drugą połowę września. "Meg 2: Głębia", "Kim i Kanye: Wielkie rozstanie".



HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na drugą połowę września 2023.

SERIALE I PROGRAMY

"Zwariowane melodie: Kreskówki V" - Słyszeliście? Wasze ulubione kreskówki powracają! Nowe odcinki "Zwariowanych melodii" przedstawiają nowe przygody na miarę nowego tysiąclecia i nie tylko!

"Sam Jay: Salutuj albo strzelaj" - W swoim pierwszym stand-upie zrealizowanym dla HBO Sam Jay zagłębia się w niuanse - czego właśnie w komedii bardzo ostatnio brakuje.

"East New York" - Amanda Warren wciela w rolę Reginy Haywood, nowo awansowanej szefowej 74. komisariatu w robotniczej dzielnicy na obrzeżach Brooklynu.

"The Freak Brothers II" - Serial powraca z drugim sezonem. Nieszczęścia napędzane przez Mary Jane poprowadzą bohaterów od szkolnego zjazdu do wyrównania starych porachunków.

"Randka z gwiazdą III" - Jessie wciąż mieszka w Londynie, gdzie odkrywa życie singielki i radzi sobie z presją dorosłości, zastanawiając się, czego tak naprawdę pragnie.

FILMY
"Alicja" - Rozpieszczona kobieta, która dobrze wyszła za mąż, próbuje odnaleźć siebie i rozważa coś nie do pomyślenia - romans pozamałżeński.

"Roise i Frank" - Pogrążona w bólu wdowa wierzy, że bezpański pies jest reinkarnacją jej zmarłego męża.

"Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej" - Obraz opowiada o młodym mężczyźnie, który zaciąga się do piechoty morskiej podczas wojny w Zatoce Perskiej.

"Ława przysięgłych" - Wdowa oskarża producenta broni o śmierć męża, który zginął w strzelaninie. Thriller na podstawie bestsellerowej powieści Johna Grishama.

"Gorące dni" - Młody prokurator zostaje wysłany do małego miasteczka, gdzie mierzy się z wieloma wyzwaniami podczas swojego pierwszego śledztwa w sprawie morderstwa.

"Skok na głęboką wodę" - Obraz opowiada historię genialnego absolwenta inżynierii, który interesuje się sejfem Narodowego Banku Hiszpanii.

"Szczęśliwy człowiek" - Marvin rozpoczyna proces zmiany płci. Musi pożegnać swoje stare życie i zbudować nowe, nie tylko dla siebie, ale także swojego męża i dzieci.

"Wallace i Gromit: Klątwa królika" - Wallace i jego wierny pies Gromit stają się nieoczywistymi bohaterami, powstrzymując tajemniczą zbrodnię... i ratując miejskie marchewki.

"Sześć tygodni" - Zbuntowana nastolatka oddaje do adopcji swoją nowo narodzoną córeczkę, ale zaczynają pojawiać się w niej wątpliwości. Ma 6 tygodni na zmianę decyzji.

"Mężczyzna imieniem Otto" - Tom Hanks jako mężczyzna, który po śmierci żony traci chęć do życia, ale dzięki nowym sąsiadom odnajduje równowagę.

"Żeby było miło" - Karla jest prezenterką radiową, która znowu została singielką. Kobieta pragnie mieć dziecko, ale znalezienie odpowiedniego partnera nie jest łatwe.

"Pięcioletnie zaręczyny" - Komedia romantyczna o młodej parze, której dojście do "tak" zajmuje trochę więcej czasu, niż się spodziewano.

"Astronauta" - Jim od lat poświęca się tajemniczemu projektowi - próbuje zbudować amatorską rakietę, która mogłaby zabrać go w kosmos.

"Wszyscy kochają Żanetę" - Jeanne jedzie do Lizbony. Chce spłacić swoje długi, sprzedając rodzinne mieszkanie. Po drodze spotyka Jeana, starego znajomego ze szkoły.

"Khun Pan 3" - W trzeciej części trylogii fantasy policjant-czarodziej i zarazem przyszły ojciec, Khun Pan, zostaje nakłoniony do wytropienia notorycznych złodziei.

"Meg 2: Głębia"- Jason Statham i Wu Jing w rolach bohaterów, którzy prowadzą odważny zespół badawczy podczas ekspedycji głębin oceanu.

"Straszny dom" - Troje nastolatków odkrywa, że dom sąsiadów jest przerażającym monstrum, które pożera wszystko, co tylko znajdzie się w pobliżu.

"Metronom" - Rok 1972. 17-letnia Ana zostaje wciągnięta w totalitarny koszmar po tym, jak spotyka się z przyjaciółmi, aby słuchać zakazanego programu radiowego.

DOKUMENT
"Kim i Kanye: Wielkie rozstanie"- Historia wartej miliardy dolarów bitwy rozwodowej dwóch światowych gwiazd - Kim i Kanye Westów.

"Kompleks zbawcy" - Obraz opowiada historię amerykańskiej misjonarki, która założyła organizację charytatywną na rzecz walki z niedożywieniem u dzieci w Ugandzie.



źródło: hbo max



Filmowa jesień w Netflixie.



W jesiennej ofercie filmowej platformy Netflix znajdą się pozycje od dramatów dla koneserów i wstrząsających dokumentów po trzymające w napięciu thrillery i filmy dla całej rodziny.

Na ekranie pojawią się popularne gwiazdy, takie jak laureat Oscara Mahershala Ali, nominowana do Oscara Annette Bening, Emily Blunt, Bill Burr, nominowany do Oscara Bradley Cooper, nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch, laureat Oscara Benicio Del Toro, Colman Domingo, Phoebe Dynevor, Chris Evans, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nominowany do Oscara Ralph Fiennes, laureatka Oscara Jodie Foster, Jennifer Garner, nominowany do Oscara Ethan Hawke, nominowany do Oscara Djimon Hounsou, laureatka Oscara Julianne Moore, nominowana do Oscara Carey Mulligan, Thandiwe Newton, Brandy Norwood, laureatka Oscara Natalie Portman, laureatka Oscara Julia Roberts, Chris Rock, Gina Rodriguez, Adam Sandler, nominowany do Oscara Sylvester Stallone, laureatka Oscara Tilda Swinton, Justin Timberlake i nie tylko.

Premiery filmowe Netflixa:

"Honor skauta: Tajne akta Boy Scouts of America" (już dostępny) to mocne kino prawdy. W serii poruszających wywiadów ten dokument śledczy ujawnia instytucjonalne tuszowanie przypadków wykorzystywania seksualnego i przedstawia fakty zebrane przez sygnalistów walczących o wymierzenie sprawiedliwości przeciwko jednej z niegdyś najbardziej wyidealizowanych i cieszących się największym zaufaniem amerykańskich organizacji.

"Serce w chmurach" (od 15 września). Hadley (Haley Lu Richardson) spóźnia się na lot z Nowego Jorku do Londynu i przypadkiem spotyka na lotnisku Olivera (Ben Hardy), który od razu wpada jej w oko. Długa wspólna noc w samolocie mija w mgnieniu oka, ale po wylądowaniu na Heathrow para zostaje rozdzielona, a odnalezienie się w chaosie wydaje się niemożliwe. Czy los zainterweniuje, aby zmienić tych współpasażerów w bratnie dusze?

"Hrabia" (od 15 września). Historia Augusto Pinocheta, który -- jak się okazuje -- wcale nie umarł, ale jest podstarzałym wampirem. Po 250 latach na tym świecie Pinochet, który ma już dość swojej hańby i rodzinnych konfliktów, postanawia w końcu na zawsze pożegnać się życiem.

"Święty od drugich szans" (od 19 września). Mike Veeck dorastał w cieniu swojego ambitnego ojca Billa Veecka, właściciela drużyny Chicago White Sox uhonorowanego w Baseball Hall of Fame. Veeckowie zyskali ogromną sławę w świecie zawodowego baseballu z powodu rozrywek, które wprowadzili na boiskach, takich jak wydarzenia z nagrodami, wieczory tematyczne, fajerwerki i nie tylko. Kiedy więc Bill zaprosił syna na ostatni mecz sezonu drużyny White Sox w 1975 roku, Mike uznał, że to jego szansa, aby udowodnić ojcu swoją wartość. Jednak wszystko gwałtownie się skończyło, gdy Mike storpedował karierę swojego ojca, wszczynając zamieszki podczas feralnej Nocy Zniszczenia Disco. Odsunięty od swojego ulubionego sportu Mike spędził kilka dekad, próbując odbić się od dna, odkupić swoje winy i kontynuować rodzinne tradycje. Reżyserami filmu "Święty od drugich szans" są nagrodzony Oscarem Morgan Neville ("O krok od sławy") i Jeff Malmberg ("Marwencol"). To zaskakujący, pełen ciepła i miejscami zabawny film, który opowiada historię o powrocie innym niż wszystkie.

"Mali agenci: Armagedon" (od 22 września). Gdy dzieci najlepszych tajnych agentów nieświadomie pomagają potężnemu programiście uwolnić wirus komputerowy, który daje mu kontrolę nad całą technologią, same muszą zostać szpiegami, aby uratować nie tylko swoich rodziców, ale także cały świat.

"Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara" (od 27 września). Ekranizacja popularnego opowiadania Roalda Dahla o bogaczu, który dowiaduje się o istnieniu guru, który widzi bez użycia oczu, i postanawia sam opanować tę sztukę, by móc oszukiwać w grach hazardowych.

"Gad" (od 6 października). Zatwardziały detektyw usiłuje rozwikłać zagadkę brutalnego zabójstwa młodego agenta nieruchomości. Nic jednak nie jest takie, jakim się wydaje, a sprawa prowadzi go do odkrycia ułudy własnego życia.

"Fair Play" (od 13 października). W wyniku upragnionego awansu w bezwzględnym świecie finansów niegdyś zażyłe relacje między Emily (Phoebe Dynevor) a jej chłopakiem Lukiem (Alden Ehrenreich) zaczynają się poważnie psuć. Gdy łączące ich więzi ulegają zmianie, para poznaje prawdziwą cenę sukcesu -- oraz niechlubne granice ludzkich ambicji. Ten pełnometrażowy debiut reżyserki i scenarzystki Chloe Domont to pełen napięcia thriller o związkach. Traktuje o destrukcyjnych relacjach między płciami, które sprawiają, że dawni kochankowie stają się rywalami w świecie zmieniającym się szybciej niż reguły. "Fair Play" pokazuje skutki zderzenia władzy z ludzkim ego. W pozostałych rolach występują Eddie Marsan, Rich Sommer i Sebastian De Souza.

"Proces diabła" (od 17 października) opowiada o pierwszym -- i jedynym -- razie, gdy "opętanie przez demona" zostało oficjalnie wykorzystane jako linia obrony w procesie o morderstwo w USA. Ta niezwykła historia zawierająca relacje z pierwszej ręki na temat rzekomego opętania przez diabła i szokującego morderstwa zmusza do refleksji nad naszym strachem przed nieznanym.

"Trzech tatuśków" (od 20 października). Trzej najlepsi kumple zostają ojcami w późnym wieku i okazuje się, że muszą walczyć z dyrekcją podstawówki, prezesami z pokolenia milenialsów i wszystkim, co powstało po 1987 roku.

"Recepta na przekręt" (od 27 października). Liza Drake (Emily Blunt) jest samotną matką, która właśnie straciła pracę i nie ma już siły. Przypadkowe spotkanie z przedstawicielem handlowym firmy farmaceutycznej Pete'em Brennerem (Chris Evans) sprawia, że wkracza na ścieżkę korzystną pod względem ekonomicznym, ale wątpliwą pod względem etycznym, angażując się w nielegalną działalność. Problemy z coraz bardziej niezrównoważonym szefem (Andy Garcia), pogarszający się stan zdrowia córki (Chloe Coleman) i rosnąca świadomość szkód, jakie powoduje jej firma, zmuszają Lizę do ponownego zastanowienia się nad życiowymi wyborami. "Recepta na przekręt" to ostre i odkrywcze spojrzenie na to, co jedni robią z desperacji, a inni z chciwości. Film wyreżyserował zdobywca nagrody BAFTA David Yates, jego producentem jest Lawrence Grey, a w rolach głównych wystąpili także Catherine O'Hara, Jay Duplass i Brian d'Arcy James.

"Siostra śmierć" (w październiku). W powojennej Hiszpanii Narcisa (Aria Bedmar), młoda nowicjuszka o nadprzyrodzonych siłach, przybywa do szkoły dla dziewcząt w dawnym klasztorze, aby podjąć się pracy nauczycielki. Mijają dni, a ją zaczynają dręczyć dziwne wydarzenia i coraz bardziej niepokojące sytuacje, doprowadzając ją w końcu do rozwikłania kłębka okropnych tajemnic, które otaczają klasztor i prześladują jego mieszkańców.

"Złodziejki" (od 1 listopada). Przyjaciółki Carole i Alex to dwie genialne złodziejki - obie są atrakcyjne i bezwzględne, dzięki czemu nigdy nie dały się złapać. Zmęczone ciągłym ukrywaniem się, zgadzają się na jeszcze jeden napad i proszą porywczego Sama, aby im pomógł w ostatnim zadaniu - czego nigdy wcześniej nie robiły. Nie zdają sobie sprawy z tego, że misja okaże się zupełnie inna, niż ktokolwiek mógł się spodziewać.

"NYAD" (od 3 listopada). Oparty na niesamowitej prawdziwej historii o wytrwałości, przyjaźni i triumfie ludzkiego ducha film "NYAD" to kronika pasjonującego rozdziału w życiu światowej klasy sportsmenki Diany Nyad. Trzy dekady po zrezygnowaniu z udziału w maratonach pływackich na rzecz kariery wybitnej dziennikarki sportowej, w wieku 60 lat, Diana (w tej roli czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening) postanawia spełnić swoje odwieczne marzenie -- pokonać wpław liczącą 177 kilometrów trasę z Kuby na Florydę, często nazywaną "Everestem pływania". Pragnąc zostać pierwszym człowiekiem, który pokona ten dystans bez klatki chroniącej przed rekinami, Diana rozpoczyna ekscytującą, czteroletnią podróż ze swoją najlepszą przyjaciółką i trenerką Bonnie Stoll (w tej roli dwukrotna zdobywczyni Oscara Jodie Foster) oraz oddanym zespołem żeglarskim.

"Sly" (od 3 listopada). Już od niemal 50 lat Sylvester Stallone dostarcza wspaniałej rozrywki milionom widzów, wcielając się w bohaterów kultowych serii takich, jak "Rocky", "Rambo" czy "Niezniszczalni". Ten retrospekcyjny dokument pokazuje mało znane oblicze nominowanego do Oscara aktora, scenarzysty, reżysera i producenta, zestawiając jego inspirującą historię z legendarnymi kreacjami aktorskimi, które powołał do życia.

"Zabójca" (od 10 listopada). Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której -- jak utrzymuje -- nie ma nic osobistego.

"Ustalone z góry" (od 15 listopada). Nagrodzony Oscarem reżyser Roger Ross Williams przenosi na ekran książkę dr. Ibrama X. Kendiego "Stamped from the Beginning". Ta wydana w 2016 roku pozycja wyróżniona National Book Award opowiada historię rasistowskich idei oraz ich potężnego wpływu na historię Ameryki.Dokumentalna adaptacja Williamsa wykorzystuje efektowne animacje, aby zobrazować postacie i wydarzenia -- zarówno te dobrze znane, jak i te nieco zapomniane, historyczne oraz współczesne. Czołowe badaczki tematu oraz aktywistki dr Angela Davis, Honorée Fanonne Jeffers, Brittany Packnett Cunningham, dr Jennifer L. Morgan oraz dr Kendi prezentują wnikliwy obraz tego, jak rasistowskie motywy i obrazy rozwinęły i zakorzeniły się w amerykańskiej kulturze.

"Najlepsze święta w życiu" (od 16 listopada). Przy okazji Bożego Narodzenia Jackie nigdy nie zapomina wysłać pełnej przechwałek kartki do starej znajomej z college'u, Charlotte, która niezmiennie, jak co roku, czuje się z tego powodu jak kupka nieszczęścia. Gdy za sprawą zbiegu okoliczności Charlotte wraz z rodziną trafia wprost do pełnego świątecznej atmosfery domu Jackie, postanawia skorzystać z okazji, aby dowieść, że życie dawnej przyjaciółki nie jest tak idealne, jak mogłoby się wydawać. W rolach głównych Heather Graham, Brandy, Jason Biggs i Matt Cedeño.

"Rustin" (od 17 listopada). Bayard Rustin był architektem epokowego marszu na Waszyngton w 1963 roku oraz jednym z najznamienitszych aktywistów i organizatorów w historii. Nieustępliwie podważał autorytety oraz nigdy nie przepraszał za to, kim był, w co wierzył i kogo pragnął. Przeszedł do historii, po czym świat o nim zapomniał. "Rustin" to film wyreżyserowany przez George'a C. Wolfe'a, zdobywcę nagrody DGA oraz pięciokrotnego laureata nagrody Tony, z uhonorowanym nagrodą Emmy Colmanem Domingo w roli głównej. Ukazuje życie wyjątkowego człowieka, który wraz z Martinem Lutherem Kingiem Jr., Adamem Claytonem Powellem Jr. i Ellą Baker odważył się marzyć o lepszym świecie i zainspirował ludzi do marszu ku wolności. Producentami filmu są nagrodzony Oscarem Bruce Cohen, Tonia Davis ze studia Higher Ground oraz George C. Wolfe. W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy sławy takie, jak Chris Rock, Glynn Turman, Jeffrey Wright i Audra McDonald.

"Leo" (od 21 listopada). W tej animowanej muzycznej komedii o dorastaniu, która opowiada o ostatnim roku szkoły podstawowej widzianym oczami klasowego zwierzaka, aktor i komik Adam Sandler ("Hotel Transylwania", "Od wesela do wesela") jest całkowicie w swoim żywiole, gdy użycza głosu 74-letniej jaszczurce o imieniu Leo. Ten zmęczony życiem gad od dekad przebywa w tej samej sali, dzieląc terrarium z żółwim kumplem (Bill Burr). Gdy Leo dowiaduje się, że został mu tylko rok życia, postanawia uciec na wolność, ale zamiast tego zostaje wplątany w problemy nerwowych uczniów i pewnego niemożebnie wrednego pedagoga. Tym samym lista rzeczy, które powinien zrobić przed śmiercią, okazuje się wyjątkowo dziwaczna, ale za to jakże fascynująca...

"Rodzinne zamiany" (od 30 listopada). Jess i Bill Walker starają się utrzymać silne więzi w rodzinie w miarę jak ich dzieci dorastają, stają się bardziej niezależne i coraz mniej z nimi związane. Pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, dają sobie powróżyć, po czym w najważniejszym dniu swojego życia budzą się i odkrywają, że doszło do zamiany ciał. Czy rodzinie Walkersów uda się zjednoczyć, aby awans, rozmowa wstępna do college'u, umowa i kwalifikacja do drużyny piłkarskiej okazały się sukcesem? Jennifer Garner i Ed Helms we wzruszającej komedii familijnej w reżyserii McG na podstawie książki "Bedtime For Mommy" autorstwa Amy Krouse-Rosenthal.

"Zostaw świat za sobą" (od 8 grudnia). Rodzinne wakacje przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy w nocy przybywa dwoje nieznajomych szukających schronienia po cyberataku, który z minuty na minutę coraz bardziej przeraża, zmuszając wszystkich do pogodzenia się z pozycją w pogrążającym się świecie.

"Uciekające kurczaki: Era nuggetsów" (od 15 grudnia) to długo wyczekiwany sequel najbardziej dochodowej animacji zrealizowanej w technologii poklatkowej wszech czasów, czyli "Uciekających kurczaków". Za produkcję filmu odpowiada wielokrotnie nagrodzona Oscarem i BAFTĄ firma Aardman ("Zwierzo-zwierzenia", "Wallace i Gromit", "Baranek Shaun", a jego reżyserem jest nominowany do Oscara i nagrody BAFTA Sam Fell ("Paranorman" i "Wpuszczony w kanał"). Po ucieczce z farmy Tweedy'ego, podczas której o mało nie zginęła, Ginger znalazła wreszcie to, o czym marzyła -- spokojne schronienie na wyspie, na której całe stado mogło zapomnieć o zagrożeniu ze strony ludzi. Kiedy Ginger i Rocky'emu wykluwa się dziewczynka o imieniu Molly, świeżo upieczona mama nie posiada się ze szczęścia. Jednak pozostałe kurczaki muszą zmierzyć się z nowym i przerażającym zagrożeniem. Ginger i jej ekipa nie wahają się ani chwili -- choć stawką jest niedawno zdobyta wolność, wkraczają do akcji.

"Maestro" (od 20 grudnia) nietuzinkowa historia nieposkromionej miłości na całe życie, opowiada o relacji dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz Felicii Montealegre Cohn Bernstein, będąc jednocześnie hołdem dla życia, sztuki i rodziny.

"Rebel Moon - część 1: Dziecko ognia" (od 20 grudnia). Zack Snyder, twórca takich filmów, jak "300", "Człowiek ze stali" i "Armia umarłych", przedstawia "Rebel Moon", epicką produkcję z gatunku science fantasy. Gdy spokojnej kolonii na skraju galaktyki zagrażają potężne armie, największą nadzieją na przetrwanie mieszkańców staje się żyjąca wśród nich tajemnicza Kora (Sofia Boutella). Mając za zadanie znaleźć wyszkolonych wojowników, którzy zjednoczą się z nią w walce, Kora zbiera grupkę outsiderów, powstańców, wieśniaków i wojennych sierot z różnych światów, których łączy potrzeba odkupienia i zemsty. W bitwie o losy galaktyki powstaje nowa armia bohaterów.

"May December" (w grudniu). Po 20 latach od ich głośnego romansu, który wstrząsnął czytelnikami tabloidów, w życiu znanego małżeństwa pojawia się aktorka szukająca informacji do filmu o ich przeszłości. Czy poradzą sobie z tą presją?

"The Archies" (w grudniu), którego akcja rozgrywa się w Indiach lat 60. XX wieku w fikcyjnym górskim miasteczku Riverdale, to musical o dorastaniu. Jego głównymi bohaterami są popularni nastolatkowie -- Archie, Betty, Veronica, Jughead, Reggie, Ethel i Dilton. Film opowiada o przyjaźni, wolności, miłości, zawodach miłosnych i buncie przez pryzmat wyjątkowej społeczności anglo-indyjskiej.

"Nuvo Olimpo" (w 2023 roku). Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 70. Jego bohaterowie są młodzi, piękni i mają zaledwie po 25 lat. Spotykają się przez przypadek i zakochują się w sobie do szaleństwa. Rozdziela ich jednak nieoczekiwane wydarzenie. Przez trzydzieści lat żyją nadzieją na ponowne odnalezienie się, bo wciąż się kochają.



źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : [1] 2 3 ... 418 419 420 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · OpenAI otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w UE.
Napisane przez Piotr
( 02.10.2023 06:22 )

 · Apple zaktualizuje oprogramowanie iPhone’a 12 we Francji, aby rozwiązać spór dotyczący promieniowani
Napisane przez Piotr
( 29.09.2023 04:19 )

 · Wielka Brytania buduje jeden z najdroższych na świecie superkomputerów.
Napisane przez Piotr
( 28.09.2023 07:17 )

 · SAS zacieśnia współpracę z Microsoftem. W tle generatywna sztuczna inteligencja.
Napisane przez Piotr
( 27.09.2023 07:15 )

 · Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?
Napisane przez Piotr
( 26.09.2023 07:13 )

 · Google zapłaci 93 mln dolarów - za śledzenie lokalizacji użytkowników.
Napisane przez Piotr
( 25.09.2023 07:09 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
2 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
3 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
4 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
5 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
6 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
7 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
8 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
9 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
10 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.