Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

TVP Dokument HD i Belsat TV w UPC Polska.UPC Polska wzbogaca swoją ofertę o nowy kanał TVP Dokument HD. Jest to już 155 kanał w HD w ofercie operatora. Do oferty dołączył także kanał Belsat TV.

W ofercie telewizji cyfrowej UPC Polska zadebiutował nowy kanał TVP Dokument. Stacja znajduje się na pozycji numer 323 w dekoderach Horizon i 4K Box oraz numer 393 w dekoderach Mediabox.

TVP Dokument to stacja dla ludzi ciekawych świata, czujących chęć i potrzebę poszerzania swoich horyzontów, antena żywa, dynamiczna i różnorodna. Jest to kanał o mocnej wrażliwości społecznej, skupiony zarówno na jednostce, jak i różnych zbiorowościach. Stacha przedstawia obraz współczesnej Polski i świata, jednocześnie przybliżając widzom różne perspektywy - społeczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe.

To nie jedyne zmiany HD w ofercie UPC Polska. Wcześniej do oferty dołączył erotyczny kanał Brazzers TV HD, który zastąpił wersję SD. Tym samym oferta telewizji cyfrowej UPC Polska liczy łącznie już 155 kanały HD (plus cztery serwisy dodatkowe Polsat Sport Premium PPV).

Jednocześnie do oferty UPC Polska dołączył TV Belsat. Stacja znajduje się na pozycji numer 810 w dekoderach Horizon i 4K Box oraz numer 806 w dekoderach Mediabox.

Belsat TV to niezależna, białoruskojęzyczna stacja telewizyjna. Powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie białoruskich środowisk demokratycznych na środek przekazu, który dostarczałby rzetelnych informacji oraz propagował ojczystą kulturę i język. Programy Belsatu są tworzone przez białoruskich dziennikarzy na terenie Białorusi oraz w Polsce.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Polacy oglądają YouTube średnio ponad 40 minut dziennie, młodym zastępuje telewizję.YouTube dociera do 24,6 miliona internautów w Polsce, a średni dzienny czas oglądania filmów na platformie wynosi ponad 40 minut ‒ wynika z danych zaprezentowanych podczas YouTube Brandcast. W Polsce rośnie także liczba osób, które zamiast linearnej telewizji wybierają platformy wideo.

W obecnej sytuacji dzięki technologii możemy pracować i uczyć się, a także utrzymywać kontakt ze znajomymi. Jedną z platform, która pomaga nam w tym czasie, jest YouTube, dzięki któremu możemy uczestniczyć w wydarzeniach online i oglądać transmisje na żywo, ale także m.in. ćwiczyć wraz z mistrzami i nauczyć się nowych umiejętności z tutoriali lub filmów edukacyjnych. W trakcie konferencji YouTube Brandcast, organizowanej w Polsce po raz pierwszy, platforma przedstawiła dane dotyczące oglądalności polskiego YouTube, a także nowe narzędzia przydatne reklamodawcom. Zaprezentowane zostały także wyniki badania Nielsen, które pokazują, ile czasu dziennie przeznaczamy na oglądanie telewizji i dlaczego młodsi widzowie chętnie wybierają YouTube.

Ponad 40 minut dziennie

YouTube, który wystartował w 2005, jest obecnie najpopularniejszą platformą wideo w Polsce. Polacy doceniają ją szczególnie za to, że mogą oglądać co chcą, gdzie chcą i kiedy chcą. Według badania Gemius/PBI z lipca 2020, YouTube dociera do ponad 24,6 milionów internautów w Polsce. To aż 91% zasięgu w tej grupie. Według najnowszych danych zaprezentowanych po raz pierwszy przez Google, YouTube ma już ponad 10 milionów widzów w przedziale 24-44 lat. W grupie 18+ - ponad 20 milionów. Jak się okazuje, średni dzienny czas oglądania YouTube w Polsce to ponad 40 minut.

‒ YouTube to wideo dla każdego, a wyjątkowe treści przyciągają kolejnych widzów. YouTube przyciąga także nowych twórców, w tym osoby dobrze znane z innych mediów, np. z telewizji. Bliskość z odbiorcą pozwala na szybką reakcję, wyłapywanie nowych trendów i odpowiedź na zainteresowanie widzów. To właśnie także dzięki temu, szczególnie w ostatnim czasie, platforma i zamieszczane tam treści, mogły pomagać nam w zdobywaniu nowych umiejętności w domu ‒ mówi Piotr Marzec, Head of Market Development w Google. ‒ Ucząc się w domu korzystamy z materiałów przygotowanych przez utalentowanych nauczycieli i wykładowców. Gotujemy z mistrzami kuchni, a ćwiczymy z najlepszymi trenerami fitness. Możemy także oglądać transmisje z koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Wskazują na to także dane: od czerwca 2020 r. czas oglądania filmów związanych z matematyką na YouTube w Polsce wzrósł o ponad 300%, czas oglądania filmów dotyczących gotowania o ponad 150%, a popularne wideo prezentujące ćwiczenia cardio oglądamy dłużej o ponad 350%.

Light TV Viewers rosną w siłę

Współcześnie treści wideo na żądanie oraz platformy streamingowe stały się dla wielu osób substytutem telewizji. Chociaż praktycznie wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce posiadają dostęp do linearnej telewizji, rośnie w siłę grupa tzw. Light TV Viewers, czyli osób, które z telewizji korzystają mało, znacząco mniej niż ogólnokrajowa średnia.

W 2019 roku przeciętny Polak oglądał telewizję przez 4 godziny i 16 minut każdego dnia. Light TV Viewer to osoba, która ogląda telewizję nie więcej niż jedną godzinę dziennie. Według badania przeprowadzonego przez Nielsen, zdefiniowanych w ten sposób Light TV Viewers w skali kraju jest około 23%, co daje około 8 milionów osób. Dodatkowo 3% osób nie posiada w ogóle dostępu do telewizji (1.1 mln osób, gospodarstwa bez telewizora). Okazuje się więc, że do co czwartego Polaka w praktyce trudno jest dotrzeć dotrzeć z przekazem za pośrednictwem telewizji.

‒ Żyjemy w czasach przełomowych dla rynku mediowego. Treści dostępne na żądanie bezpowrotnie zmieniły oczekiwania widzów. Liczne ekrany, eksplozja treści wideo, dostępnych kiedy chcemy i gdzie chcemy - to wszystko sprawia, że docieranie za pomocą telewizji linearnej do widzów staje się coraz trudniejsze ‒ mówi Joanna Kopeć z Nielsen.

‒ Co więcej, średni dzienny czas oglądania telewizji w grupie Light TV Viewers to zaledwie 36 minut, czyli odpowiednik jednego odcinka serialu lub pasma informacyjnego - mówi Michał Protasiuk, Media Research Manager w Google. ‒ To niezwykle ważna zmiana dla reklamodawców, szczególnie w sytuacji kiedy coraz większa grupa widzów ogranicza korzystanie z tradycyjnej telewizji ‒ dodaje.

Dzienny czas oglądania telewizji jest także skorelowany z wiekiem: im starszy widz, tym więcej czasu spędza przed telewizorem. Najmniej czasu na telewizję poświęcają przedstawiciele pokolenia Z, czyli osoby w wieku 13-24 lata, najwięcej z kolei osoby z pokolenia Silver, czyli osoby powyżej 55 roku życia. Wśród Light TV Viewers dużo częściej napotykamy osoby młodsze - 65% z nich jest w wieku 16-44 lata.

YouTube - substytut telewizji?

Jeżeli młodsi ludzie oglądają mało telewizji, to z jakich mediów korzystają? Okazuje się, że przeciętnie każdego dnia połowa Light TV Viewers w wieku 18-55 ogląda treści wideo na YouTube, podczas gdy przed telewizorem zasiada jedynie 39% z nich. Główne powody, dla których odchodzą od TV to mało interesujący content, poczucie straty czasu podczas oglądania TV, przekonanie, że informacjom w TV nie można ufać oraz sztywna ramówka, która nie pasuje do ich stylu życia.

‒ Mimo rekordowej oglądalności telewizji w marcu i kwietniu tego roku - spowodowanej pozostawaniem w domach, pandemia nie zmieniła na stałe zwyczajów Light TV Viewers ‒ podsumowuje Joanna Kopeć z Nielsen ‒ Powody, dla których YouTube jest coraz chętniej oglądany są niemal lustrzanym odbiciem słabych stron telewizji: oferuje interesujący content, który można oglądać w dowolnym momencie i w różnych miejscach, ważny jest także fakt, że pozwala się rozwijać i uczy nowych rzeczy.

‒ Bogactwo treści na YouTube dobrze odpowiada na różnorodne potrzeby, które mają użytkownicy w różnych sytuacjach. Jeśli Light TV Viewer szuka rozrywki, chce być na czasie, zainspirować się czymś, sprawdzić, jak coś zrobić - wówczas pierwszym wyborem jest dla niego YouTube ‒ dodaje Michał Protasiuk.

Wskazuje także na liczby z badania: dla 35% Light TV Viewers w przypadku poszukiwania rozrywki, pierwszym wyborem jest YouTube (w przypadku TV jedynie 9%). 55% z nich, gdy chce się czymś zainspirować, wybiera także platformę YouTube, a dla 53% YouTube jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o naukę. Dla telewizji odsetek Light TV Viewers w tych kategoriach wynosi odpowiednio 6% i 5%. Co więcej, Light TV Viewers są przekonani, że będą oglądać więcej YouTube w przyszłości.

W trakcie YouTube Brandcast ogłoszone zostało także wprowadzenie na początku przyszłego roku nowego sposobu zakupu kampanii YouTube Select. YouTube Select da reklamodawcom możliwość wyboru najbardziej jakościowych treści, wcześniej sprawdzonych i zweryfikowanych, spośród lokalnie najatrakcyjniejszych kategorii.źródło: youtube


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Netflix kręci kolejny polski serial. "Otwórz oczy".Netflix zapowiada kolejny polski serial. "Otwórz oczy" to tajemnicza historię z gatunku science-fiction o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa". Premiera w 2021 roku.

Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

- Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. "Otwórz oczy" to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy - mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej komentuje nową produkcję Netflix.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska oraz Adrian Panek. Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.


- "Otwórz oczy" to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu - mówi Anna Jadowska, reżyserka serialu

- Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię - dodaje Adrian Panek, reżyser serialu

W serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku.

Serial jest na etapie postprodukcji, a premiera na Netflix odbędzie się w 2021 roku.źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowy kanał TVP Dokument już nadaje. Co w ramówce?W czwartek (19 listopada 2020 roku) nadawanie rozpoczął nowy kanał TVP Dokument HD. Kanał dostępny jest w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną, a wkrótce także w naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych. Zróżnicowana oferta programowa TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, dokumentalne, polityczne i kulturowe oraz klasyce polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

- To ważna chwila dla fanów dobrego dokumentu w Polsce. Cieszę się, że powstaje antena, która będzie mogła w końcu należycie pokazać kreatywność i wrażliwość polskich twórców, a także zaprezentować najważniejsze i najlepsze światowe produkcje dokumentalne. Widzów ciekawych świata czeka prawdziwa uczta - mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument. - Nasze filmy dotyczą bardzo różnorodnej tematyki - nie tylko historycznej, ale również społecznej, międzynarodowej.

To zróżnicowanie będzie widać na naszej antenie, która będzie oferować naszym widzom poznanie wielu różnorodnych światów - przyrody, nauki, podróży, ale także wielu niezwykłych historii zwykłych ludzi. Bo to właśnie człowiek jest dla nas głównym bohaterem anteny - dodaje Tomasz Piechal.

TVP Dokument będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski i świata, jednocześnie przybliżając widzom różne perspektywy - społeczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe

Co w ramówce?

.Już 19 listopada o godz. 20:20 w TVP Dokument premiera telewizyjna głośnego filmu "Efekt motylka" w reż. Jarosława Schmidta. To wzruszająca opowieść o niezwykłej sile miłości, nadziei i solidarności ludzi, których połączyła potrzeba ratowania życia dziewczynki chorej na nieuleczalną, genetyczną chorobę skóry - EB, czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka. O godz. 22:00 "Beksińscy. Album wideofoniczny" w reż. Marcina Borchardta - precyzyjnie zrekonstruowana na podstawie prywatnych listów oraz nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych materiałów opowieść o rodzinie wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem jego skomplikowanej relacji z synem Tomaszem.

W piątek, 20 listopada o godz. 20:20 TVP Dokument zaprasza na film dokumentalny "Książę i dybuk" w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego - fascynującą biograficzną podróż śladami Michała Waszyńskiego, reżysera mistycznego przedwojennego dzieła "Dybuk", autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sophią Loren i Claudią Cardinale. Tego samego dnia o godz. 21:45 premiera głośnego dokumentu o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a ich samych uczyni głosem młodego pokolenia "Skandal. Ewenement Molesty" w reż. Bartosza Paducha.

W sobotę, 21 listopada TVP Dokument poleca również popołudniowy przegląd filmów wyprodukowanych w ciągu ostatniego roku przez Telewizję Polską, które tworzą obraz współczesnego świata - "Radio SIRIRI" Macieja Nawrotkiewicza (godz. 14:05), "Antyle Chopina" Agnieszki Lipiec - Wróblewskiej (godz. 14:55), "Ślad" Marii Wiernikowskiej (godz. 16:05) oraz "Kuba - rewolucja od kuchni" Witolda Szabłowskiego (godz. 17:25). Wieczorem antena zaprasza widzów na krótkometrażowe filmy nominowane do Oscara, o godz. 19:20 obraz Bartosza Konopki "Królik po berlińsku" , pełna absurdalnego humoru alegoryczna opowieść o żyjących w sąsiedztwie Muru Berlińskiego mimowolnych obserwatorach powojennej historii podzielonego miasta. O godz. 20:20 antena zabierze widzów do "Krainy miodu" na spotkanie z ostatnimi w macedońskim regionie niezależnymi hodowczyniami pszczół.

W niedzielny wieczór 22 listopada o godz. 20:20 TVP Dokument zaprasza na bogaty w nieznane dotąd fakty dokument fabularyzowany "Miłość i Miłosierdzie" w reż. Michała Kondrata poświęcony życiu, objawieniom i misji Siostry Faustyny Kowalskiej oraz kultowi Bożego Miłosierdzia.

Oferta programowa TVP Dokument jest bardzo zróżnicowana - począwszy od własnych, flagowych produkcji dokumentalnych, których emisja rozpocznie się już w styczniu 2021 roku, poprzez "Weekendy z BBC" (w soboty i niedziele od godz. 14:30 do godz. 18:30), produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.

W weekendy o godz. 20.20 widzowie TVP Dokument będą mogli oglądać utytułowane w ostatnich latach pełnometrażowe filmy dokumentalne. W soboty emitowane będą filmy zdobywające liczne nagrody na festiwalach międzynarodowych ("Sól ziemi", "Kraina miodu", "Projekt Nim", "Agonia"), a w niedziele kinowe filmy biograficzne ("Pavarotti", "Diego Maradona", "Po złoto", "Mystify: Michael Hutchence").

Na antenie nie zabraknie również klasyki polskiej szkoły reportażu i dokumentu z bogatych archiwów Telewizji Polskiej. Dzięki najnowszym technologiom na antenie TVP Dokument zagości pasmo rekonstrukcji cyfrowej, które pokaże widzom najciekawsze archiwalne reportaże.

Ważną propozycją kanału będą filmy z gatunku current affairs, poświęcone najważniejszym bieżącym sprawom i problemom społecznym na świecie. Wtorkowe premiery filmów z tego gatunku poprzedzone będą specjalnym programem wprowadzającym w tematykę prezentowanych produkcji. Audycje poprowadzi Barbara Włodarczyk. W swoim programie "Barbara Włodarczyk zaprasza" prowadząca wraz z autorami i ekspertami postara się przybliżyć widzom szerszy kontekst społeczno-historyczny emitowanych filmów.

Do końca roku w TVP Dokument, w ramach audycji, omówionych zostanie kilka filmów produkcji TVP m.in. "Czeska mitologia" (22 listopada, godz. 12:00) w reżyserii Rafała Geremka, która jest próbą zmierzenia się z polskimi stereotypami na temat Czechów, "Estonia. Czekając na niedźwiedzia" (24 listopada, godz. 21:05) w reżyserii Witolda Szabłowskiego przybliżająca temat Rosjan mieszkających w Estonii i najnowszy film Barbary Włodarczyk "Ukraiński sługa narodu?" (1 grudnia, godz. 21:05) o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego komika, który został prezydentem Ukrainy.

Jak odbierać?

Od samego początku nadawania kanał dostępny jest w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną, a - jak zapowiada nadawca - wkrótce dostępny będzie w naziemnej telewizji cyfrowej.źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
T-Mobile poprawia zasięg w Tatrach.Tatrzańskie szlaki i ich malownicze krajobrazy m.in. Doliny Pięciu Stawów Polskich są niezwykle atrakcyjne dla miłośników górskich wycieczek. W tych pięknych miejscach warto jednak zadbać o dobre przygotowanie i zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ zmieniające się warunki pogodowe, mogą sprzyjać wypadkom i innym niebezpieczeństwom. T-Mobile uruchomił 2 nowe stacje bazowe LTE w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

W przypadku zagrożenia, niezakłócona komunikacja i możliwość wezwania natychmiastowej pomocy na górskich szlakach ma ogromne znaczenie. Z drugiej strony, zapewnienie dobrego zasięgu na tak trudnym terenie nie jest łatwe. W tym celu, T-Mobile wzmacnia sygnał przy często uczęszczanych szlakach i schroniskach.

Do tej pory zainstalowanych zostało 6 stacji w Tatrach: w Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Roztoki, przy Ornaku, Morskim Oku, Murowańcu, a także przy Polanie Włosienica.

W ubiegłym tygodniu T‑Mobile uruchomił dwie kolejne stacje bazowe, tym razem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Działa tam sygnał GSM i LTE T‑Mobile.

Stacje wspomagane są energią słoneczną generowaną przez zainstalowane panele fotowoltaiczne.źródło: t-mobile


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Teams: nadchodzi obsługa kilku kont jednocześnie.Microsoft Teams otrzyma obsługę kilku kont jednocześnie. Na oficjalnym forum użytkowników aplikacji potwierdzono, że trwają prace nad taką opcją i będzie ona na bieżąco rozbudowywana. To szczególnie ważne w dobie pracy i nauki zdalnej – rodzic będzie mógł wykorzystywać Teams w komputerze na przykład na potrzeby własne oraz szkolne swojego dziecka – jedynie przełączając się pomiędzy kontami.

Z lakonicznych informacji, do których można dotrzeć w harmonogramie zmian wynika, że obsługa wielu kont w Microsoft Teams miałaby się pojawić w aplikacji jeszcze w grudniu tego roku. W pierwszej kolejności będzie dostępna w instalacyjnych wersjach komunikatora na Windowsa i macOS-a. Można się domyślać, że implementacja w mobilnych odmianach będzie tylko kwestią czasu.

Jak podaje Microsoft, na starcie możliwe będzie jednoczesne korzystanie z konta prywatnego oraz szkolnego/zawodowego. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i w jakim zakresie te opcje mogłoby zostać rozbudowane. Można zakładać, że z czasem Teams pozwoli na jednoczesną obsługę przynajmniej kilku kont zawodowych, co przyda się osobom pracującym w kilku organizacjach.

Warto mieć na uwadze, że obsługa wielu użytkowników w Microsoft Teams nie będzie jedyną nowością w najbliższym czasie. Producent przygotowuje szereg zmian na listopad i grudzień, w tym odświeżony interfejs i nowy mechanizm wyciszania dźwięków otoczenia.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
PlayStation 5. Nie można przechowywać gier z PS5 na dysku zewnętrznymi.Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że konsola PlayStation 5 nie będzie w tym momencie obsługiwać dodatkowych dysków SSD poszerzających pamięć magazynową. Teraz potwierdzono także, że nie można używać zewnętrznych nośników, aby gry z PS5 tam przechowywać.

Jako że PlayStation 5 oferuje między 664 a 667 GB wolnej przestrzeni, można ją zapełnić naprawdę szybko. Nawet w jeden dzień. Jakąś alternatywą mogłoby być tutaj przechowywanie dodatkowych gier na zewnętrznym dysku USB, tak aby później je przerzucać na główny dysk SSD konsoli. Jednak jak się okazuje, na PS5 na razie takiej możliwości nie ma.

Opcję tę znajdziemy w konkurencyjnych Xbox Series X|S. Jak dowiódł Jeff Grub z Gamesbeat na przykładzie "Assassin's Creed Origins", proces przerzucania gry z zewn. dysku USB na dysk SSD konsoli trwał 7:46 min. Zawsze to lepsze niż czyszczenie miejsca i pobieranie gry od nowa.

Aby pobrać wspominany Origins (42,3 GB) w czasie 7:46 min., musielibyśmy utrzymać pobieranie na poziomie 780 Mbps bez żadnego spadku poniżej tego poziomu. Nie każdy jednak ma internet 1 Gbps, bo taki de facto trzeba by mieć.

W tym momencie PlayStation 5 pozwoli nam jedynie na przechowywanie gier z PS4 w ten sposób - czyli na zewnętrznym dysku via USB.

Być może Sony zmieni ten stan rzeczy, gdy odblokuje obsługę instalowania dodatkowych dysków SSD rozszerzających pamięć magazynową PS5.źródło: sony


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 10 i BSOD-y. Microsoft potwierdził nowe błędy w 20H1 i 20H2.Microsoft potwierdził kolejne błędy w Windows 10, które dotyczą zarówno najnowszej wersji 20H2, jak i nieco starszej 20H1. Jak się okazuje, część użytkowników skarży się na niebieskie ekrany śmierci (BSOD-y), które związane są z błędem DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION. Z ustaleń Microsoftu wynika, że źródłem usterki jest niezgodność sterowników dysków NVMe SSD, które wykorzystują Thunderbolt.

Przygotowywanie poprawki dla Windows 10 już trwa, a do tego czasu – by nie narażać na problemy kolejnych użytkowników – Microsoft zablokował możliwość automatycznej aktualizacji systemu w sprzętach, gdzie błąd mógłby wystąpić. Jak na razie nie oszacowano, jak długo może potrwać przygotowywanie łatki. Zasugerowano natomiast, by do czasu usunięcia usterki nie próbować manualnie omijać blokad.

Jak zwraca uwagę MSPowerUser, Microsoft równolegle potwierdził także inny problem w Windows 10. Użytkownicy mogą w niektórych sytuacjach zobaczyć błąd aplikacji LSASS.exe skutkujący wymuszeniem ponownego uruchomienia komputera. Tutaj również wskazano już przyczynę i wstrzymano możliwość aktualizacji w podatnym sprzęcie. Łatka jest w przygotowaniu.

Windows 10 20H2 to najnowsza wersja Dziesiątki, która nie wprowadziła do systemu szczególnie dużych zmian. Nowością jest między innymi nieco odświeżony wygląd i dodatkowe opcje powiadomień.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC Polska przekroczyło liczbę 1,5 mln klientów.Na koniec trzeciego kwartału 2020 roku UPC Polska świadczyło 1 305 800 usług telewizji cyfrowej, 1 263 400 usług internetu, 652 500 usług telefonii i 28 300 usług mobilnych. W ciągu kwartału liczba RGU w zakresie telewizji cyfrowej wzrosła o 18 500, internetu o 13 200, telefonii spadła o 8 200, a usług mobilnych zwiększyła się o 6 100. UPC Polska miało na koniec drugiego kwartału łącznie 1 503 500 klientów (+9 200) i mogło się pochwalić 3 221 700 świadczonych usług RGU (+23 500 w drugim kwartale).

Spośród liczby 1 305 800 usług telewizji cyfrowej, 234 400 to użytkownicy podstawowej, niekodowanej oferty operatora. Natomiast 1 071 400 to liczba osób korzystających z abonamentu na usługi telewizyjne UPC. Liczba użytkowników platformy Horizon, w porównaniu z poprzednim kwartałem, wzrosła o 3 200 i osiągnęła poziom 755 200 klientów, co oznacza wzrost o 42 400 rok do roku.

Liczba użytkowników modemu Connect Box wzrosła w ciągu kwartału o 18 000, a rok do roku o 67 000, do poziomu 734 500. Średnia prędkość internetu osiągnęła 299 Mb/s.

W trzecim kwartale br. UPC Polska rozszerzyło zasięg sieci o 22 600 gospodarstw domowych do łącznie 3 606 000.

- III kwartał 2020 roku był kolejnym niezwykłym okresem dla UPC Polska i naszych klientów. Rozpoczęliśmy ekspansję naszych usług w nowych lokalizacjach POPC w całej Polsce i wprowadziliśmy najmniejszy, najbardziej innowacyjny i ekologiczny UPC 4K TV BOX, na nowo definiując cyfrową rozrywkę. Pomimo pandemii przyspieszyliśmy nasz rozwój i nadal zdobywaliśmy zaufanie klientów, przekraczając granicę 1,5 miliona klientów. Jestem dumny z tego, jak zespół UPC realizował swoją misję i dążył do dostarczania naszym klientom najlepszych w swojej klasie usług cyfrowych na polskim rynku - powiedział Robert Redeleanu, CEO UPC Polska.
źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVP VOD na telewizorach Philips z Saphi.Od 29 października serwis TVP VOD udostępniony został użytkownikom telewizorów Philips z systemem operacyjnym Saphi, bez konieczności aktualizacji systemu. O dostępności TVP VOD użytkownicy są informowani za pomocą specjalnego komunikatu, który pojawia się na ekranie telewizora.

- Strategicznym celem nadawcy publicznego jest zapewnienie, jak najszerszej dostępności oferty programowej TVP, we wszystkich kanałach dystrybucji, w szczególności poprzez sieć internet. Chcemy oferować treści w modelu na życzenie, z serwisu VOD Telewizji Polskiej, we wszystkich odbiornikach telewizyjnych, poprzez dedykowane aplikacje i liczymy w tym zakresie na zainteresowanie i współpracę ze strony producentów – powiedział Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

Dzięki aplikacji TVP VOD użytkownicy telewizorów Philips zyskują bezpłatny i wygodny dostęp do bogatej biblioteki cyfrowej TVP, w której obok odcinków ulubionych seriali znajdują się też filmy fabularne i nagradzane dokumenty, programy rozrywkowe, informacyjne i publicystyczne. Użytkownicy otrzymują dostęp do aktualnych pozycji programowych TVP koncertów, widowisk rozrywkowych, czy spektakli teatralnych, a także do audycji archiwalnych.

TVP VOD to także przedpremierowy dostęp do najpopularniejszych produkcji Telewizji Polskiej jak „Ludzie i Bogowie", czy możliwość obejrzenia propozycji niedostępnych już na głównych antenach np. serial „Rodzinka.pl". TVP VOD umożliwia również szybki dostęp do kanałów Telewizji Polskiej online - TVP INFO, TVP3, TVP Kultura. Aplikacja pozwala wyszukać pożądane tytuły i obejrzeć je w dowolnym momencie. Zawiera sekcję dedykowaną młodszym widzom, która oferuje programy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Serwis TVP VOD będzie dostępny dla użytkowników telewizorów wyprodukowanych w latach 2017-2020.źródło: philips


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 348 349 350 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-11-30
USD 3,7364 -0,66%
EUR 4,4779 -0,14%
CHF 4,1364 -0,27%
GBP 4,9793 -0,89%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · TVP Dokument HD i Belsat TV w UPC Polska.
Napisane przez Piotr
( 30.11.2020 08:37 )

 · Polacy oglądają YouTube średnio ponad 40 minut dziennie, młodym zastępuje telewizję.
Napisane przez Piotr
( 27.11.2020 04:29 )

 · Netflix kręci kolejny polski serial. "Otwórz oczy".
Napisane przez Piotr
( 26.11.2020 07:26 )

 · Nowy kanał TVP Dokument już nadaje. Co w ramówce?
Napisane przez Piotr
( 25.11.2020 07:50 )

 · T-Mobile poprawia zasięg w Tatrach.
Napisane przez Piotr
( 24.11.2020 07:37 )

 · Microsoft Teams: nadchodzi obsługa kilku kont jednocześnie.
Napisane przez Piotr
( 23.11.2020 06:02 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . KE zatwierdziła 71 mln euro z kasy UE dla laboratoriów badawczych w Polsce.
(19.10.2020)
2 . Kraków/ Rusza budowa Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej
(19.10.2020)
3 . Nowa technika obrazowania może ułatwić diagnozowanie nowotworów.
(26.09.2020)
4 . Bioinformatyka, branża z przyszłością
(16.06.2020)
5 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
6 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)
7 . Atlas chmur. Wielkie cele OChK
(23.02.2020)
8 . Polski pomysł na skuteczniejszą i oszczędniejszą dezynfekcję basenów.
(08.02.2020)
9 . Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.
(19.01.2020)
10 . Ekspert: autonomiczne samochody na drogach to tylko kwestia czasu
(27.12.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2019
(12.02.2020)
2 . PITy 2018
(18.02.2019)
3 . PITy 2017
(15.02.2018)
4 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
5 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
6 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
7 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
8 . PITy 2016
(07.02.2017)
9 . PITy 2015
(26.03.2016)
10 . PITy 2014
(11.01.2015)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2020.