Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Pakiety biurowe Microsoftu bez usługi Teams są już dostępne globalnie.Po słowach krytyki ze strony Unii Europejskiej, Microsoft wprowadził w zeszłym roku do oferty nowe wersje usług Microsoft 365 i Office 365, z których mogli do dzisiaj korzystać tylko użytkownicy zamieszkujący Szwajcarię oraz kraje należące do Unii Europejskiej. Różnią się one tym od poprzednich wersji tych usług, że w ich skład nie wchodzi aplikacja Teams. Obecnie firma rozszerzyła taką ofertę na cały świat.

Warto przypomnieć, że Microsoft dołączył bezpłatną usługę Teams do pakietu Office 365 dość dawno, bo w 2017 roku. Jednak wkrótce po tym wiele firm zgłosiło zastrzeżenia, że Microsoft uzyskał w ten sposób nieuczciwą przewagę. Szczególnie mocno protestowała firma Salesforce, nazywając to posunięcie nielegalnym i twierdząc, że Microsoft wymusił instalację aplikacji Teams na klientach za pośrednictwem swojego dominującego na rynku pakietu biurowego.

W zgodnej opinii analityków rynku IT zmiana ta zostanie powitana z zadowoleniem przez międzynarodowe korporacje pragnące ujednolicić zakupy oprogramowania w różnych regionach świata. Microsoft wydał z tej okazji oświadczenie w którym czytamy, że jego najnowsza decyzja jest odpowiedzią na wcześniejsze zastrzeżenia Komisji Europejskiej i zapewnia firmom działającym na wszystkich kontynentach świata większą elastyczność. Dla nowych klientów komercyjnych ceny pakietu Office bez aplikacji Teams waha się od 7,75 USD do 54,75 USD w zależności od produktu, natomiast usługa Teams Standalone będzie kosztować 5,25 USD.
źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty.LinkedIn testuje nowe formaty, które bazują na sposobie działania TikToka. Mowa o krótkich materiałach wideo.

LinkedIn to jedyne tak popularne profesjonalne medium społecznościowe na świecie. Portal ten w przeciwieństwie do Facebooka, TikToka czy Instagrama nie posiada bezpośredniej konkurencji. Nie oznacza to jednak, że nie musi się rozwijac oraz bacznie spoglądać na poczynania innych platform społecznościowych.

Na LinkedIn trwają obecnie testy nowej funkcji, która do złudzenia może przypominać format, na którym bazuje TikTok. Nowy kanał wideo ma zapewniać użytkownikom krótkie wskazówki związane z ich karierą i jej rozwojem oraz spostrzeżeniami branży, w której pracują. Nowy format projektowany jest w celu szybkiej i wygodnej konsumpcji formatów wideo z nakierowaniem na odbiór na urządzeniach mobilnych - zupełnie jak w przypadku TikToka.

LinkedIn jest jednym z ostatnich graczy na rynku, który testuje krótkie formy wideo. Na ich implementacje zdecydował się Instagram, YouTube, Snapchat, a nawet stremingowy gignat VOD - Netflix.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów publikacji na LinkedIn, nowy format dostosowany jest do biznesowych ram portalu.

Według LinkedIn, którego właścicielem jest Microsoft wdrożenie nowego formatu to strategiczny ruch, który wynika z zapotrzebowania użytkowników. Firma donosi, że jej baza użytkowników coraz częściej poszukuje treści wideo jako preferowanej metody uczenia się od profesjonalistów i ekspertów z branży.

Jednocześnie LinkedIn zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą wprowadzenie nowego formatu, który może zostać uznany przez użytkowników za dodatkowy, stały napływ przytłaczających treści. Firma Aktualnie testuje nowy kanał na wybranych użytkownikach.źródło: linkedin


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google nasila walkę z nieuczciwymi i niebezpiecznymi reklamami.Firma kontynuowała w 2023 roku walkę z reklamodawcami, którzy nie spełniają opracowanych przez nią wymogów. I tak Google usunął w tym czasie 5,5 mld reklam i zawiesił ponad 12,7 mln kont reklamodawców, a liczba zawieszeń kont była blisko dwukrotnie większa niż w 2022 roku.

Większość reklam została zablokowanych lub usuniętych z powodu różnego rodzaju nadużyć dotyczących reguł obowiązujących sposobu dołączania do stron reklam oraz używania ich do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania. Natomiast 548 mln reklam zostało zablokowanych z powodu problemów związanych z dołączonymi do nich znakami towarowymi. Dużo mniej, bo 206 mln reklam zostało natomiast zablokowanych lub usuniętych z powodu naruszenia zasad ustalonych przez Google regulujących kwestę rozpowszechniania fałszywych informacji.

Google ciągle doskonali techniki używane do wykrywania zagrożeń związanych z reklamami, wprowadzając np. ostatnio nowe zasady mające ograniczyć liczbę wyświetlanych reklam, których celem jest ochrona użytkowników poprzez ograniczenie zasięgu mniej znanych reklamodawców. Firma na początku 2024 roku zajęła się też reklamami przedstawiającymi podobizny osób publicznych, które używając technik deepfake są często wykorzystywane do oszukiwania użytkowników. Zgodnie z nową polityką Google ci reklamodawcy, którzy są mniej znani i nie mają ugruntowanej reputacji, przechodzą okres przejściowy, podczas którego liczba wyświetleń ich reklam może być ograniczona w pewnych okolicznościach, takich jak niejasna relacja między reklamodawcą i marką, do której się odwołują.

Google opracował zasady kontrolujące i w ostateczności blokujące takie reklamy, które propagują wrażliwe treści pod względem prawnym czy kulturowym. W przypadku tematów zawierających takie treści, jak usługi finansowe, hazard, opieka zdrowotna czy używki, reklamy nie docierają do użytkowników zamieszkujących niektóre kraje. Restrykcje obejmują też reklamy polityczne. Są one ważną częścią demokratycznych wyborów i partie wykorzystują je do podnoszenia świadomości, dlatego wszystkie muszą spełniać określone kryteria. Muszą np. zawierać dokładne informacje kto jest ich twórcą, jak również muszą także przestrzegać zasad dotyczących przejrzystości. Jeśli chodzi o przestrzenia prawa przez wydawców, w 2023 r. podjęto przeciwko nim działania kwestionujące treści znajdujące się na 2,1 mld stron, z czego 1,8 mld stron zawierało treści o charakterze seksualnym lub reklamowały i zachęcały do kupna broni.
źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Canal+ na kwiecień.Filmowo-serialowe hity Canal+ na marzec 2024.

FILM
"Święto ognia" (od 1 kwietnia) to wzruszający film Kingi Dębskiej o rodzinie, marzeniach i radości życia. Anastazja to dwudziestoletnia dziewczyna zmagająca się z porażeniem mózgowym. Bohaterka filmu uzależniona jest od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w przystojnym chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, z radością porwałaby go na romantyczną randkę na drugi koniec świata. Niestety to tylko marzenia. Anastazja od dziecka przykuta jest do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka, bo tak nazywają ją najbliżsi, nie traci pogody ducha, a swoim optymizmem potrafi zarazić wszystkich wokoło. Najlepszą relację ma z nią jej starsza siostra Łucja - wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Rodzeństwo samotnie wychowuje dzielny ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka - Józefina. To za sprawą tej kobiety Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą.

"Pierwszy dzień mojego życia" (od 2 kwietnia). Gdy czworo bohaterów chce popełnić samobójstwo, enigmatyczny nieznajomy zawiera z nimi pakt. Zanim zdecydują się na ostateczny krok, daje im możliwość obserwować przez tydzień, jak potoczy się życie, kiedy ich już nie będzie. Potem muszą zadecydować, czy wciąż pragną odejść.

"Pora odkupienia" (od 4 kwietnia). Antonio Banderas jako cyngiel mafii, przeciwstawiający się gangowi handlującemu kobietami. Cuda jest głównym egzekutorem mafii. Postanawia jednak poświęcić wszystko, na co pracował przez lata, gdy odkrywa, że jego szefowa zajmuje się handlem kobietami. Świadomy konsekwencji, zadziera z bezwzględnymi kryminalistami, by znaleźć odkupienie i stanąć po stronie tego, co słuszne.

"Mizantrop" (od 6 kwietnia). Trzymający w napięciu kryminał cenionego i nagradzanego Damiána Szifróna, z zawodu reżysera, scenarzysty, a także montażysty. Seryjny morderca od lat pozostaje nieuchwytny, a jego motywacje nieodgadnione. Po głośnym zamachu, szef jednostki FBI werbuje utalentowaną policjantkę, której problemy osobiste zdają się być kluczem do pokrętnej psychiki zabójcy. Wspólnymi siłami agenci zaglądają w głąb ludzkiej natury w poszukiwaniu zależności między przemocą a miłością.

"Diabelka jazda" (od 11 kwietnia). Nicolas Cage jako pasażer z piekła rodem, który porywa przypadkowego kierowcę. Do samochodu pewnego mężczyzny wsiada uzbrojony nieznajomy i trzymając kierowcę na muszce każe mu jechać przed siebie. Rozpoczyna się mordercza walka o przetrwanie, w której, jak wkrótce się okaże, nie wszystko jest takie, jakie się wydaje.

"Miało Cię nie być" (od 13 kwietnia). Siedemnastoletnia Mańka nieoczekiwanie wkracza do świata swojego ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Dziewczyna nie zamierza pozostać w nim długo, ale mężczyzna jak zwykle będzie musiał pokrzyżować jej plany. Ojciec odkrywa, że dziewczyna jest w nieplanowanej ciąży i postanawia pomóc jej w trudnym momencie życiowym. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Zdesperowany ucieka się do poszukiwania wsparcia i rady u swoich ówczesnych partnerek. Spotkania z barwnymi kobietami, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla niego i córki szansą na nowy początek.

"Egzorcyzmy siostry Ann" (od 20 kwietnia). Ann jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa otrzymała wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne - egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Ann jest silniejsze niż strach i rozsądek. Otrzymuje pozwolenie na uczestnictwo w procesie szkolenia egzorcystów z pozycji obserwatorki. Podczas jednej z przerażających sesji, Ann doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Jest on zbyt potężnym przeciwnikiem dla początkujących. Jednak wkrótce okazuje się, że jedyną osobą mogącą stawić mu czoła jest właśnie siostra Ann.

"Golda" (od 20 kwietnia). Jest rok 1973, wojna Jom Kipur. Izrael zaatakowany przez Egipt i Syrię znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Wojna toczy się na dwóch frontach podczas jednego z najważniejszych świąt judaizmu. Film przedstawia dramatyczne wydarzenia z perspektywy sztabów kryzysowych i tonących w kłębach dymu papierosowego gabinetów polityków.

"Hipnoza" (od 27 kwietnia). Zdeterminowany by odnaleźć swoją zaginioną córkę, oficer Danny Rourke zanurza się w świat iluzji i hipnozy. Podąża śladami niebezpiecznego mężczyzny, który potrafi wpływać na umysły, a co najważniejsze - zdaje się być kluczem do rozwiązania zagadki. By położyć kres jego morderczym działaniom, Danny sięga po pomoc utalentowanej hipnotyzerki.

SERIAL
"Granica brodni 3" (od 1 kwietnia). Trzeci sezon niemieckiego serialu kryminalnego w reżyserii Christophera Schiera. Górzysta alpejska granica między Niemcami a Austrią znowu staje się areną mrocznych wydarzeń. Inspektor Ellie Stocker i Gedeon Winter, dotychczas wrogo do siebie nastawieni, muszą połączyć siły by wyjaśnić tajemnicze okoliczności.

"C*A*U*G*H*T" (od 3 kwietnia). Australijscy żołnierze zostają zabrani do niewoli w pewnym rozdartym konfliktem kraju. Porywacze omylnie biorą ich za Amerykanów i publikują w sieci filmik z udziałem pojmanych. Nagranie staje się viralem, zaś wojacy z antypodów dochodzą do wniosku, że bycie jeńcem wcale nie jest takie złe. Komediowy serial wyprodukowany przez Seana Penna oraz z jego udziałem.

"Brygada" (od 5 kwietnia) to serial kryminalny, w którym na czele specjalnej grupy B.R.I staje nowy człowiek załogi, Saïd. Dotychczas grupą przewodził niezłomny Patrick Prigent, charyzmatyczny policjant o niejasnych relacjach z gangsterskim światem. Elitarna jednostka do walki z przestępczością zorganizowaną staje przed kolejnym wyzwaniem. W Paryżu trwa brutalna konfrontacja pomiędzy klanem Perezów i braćmi El Hassani.

"Dyżur" (od 20 kwietnia). Bohaterka serialu, Ella pracuje jako położna w miejskim szpitalu. Ella i jej koledzy codziennie podejmują dramatyczne decyzje, pracują pod presją czasu i na granicy wyczerpania, na niekończących się dyżurach. Dzień i noc testują swoje siły i ideały w nierównej walce z realiami życia zawodowego i osobistego.

"Vigil 2" (od 24 kwietnia). Drugi sezon serialu Vigil od twórców "Line of Duty" przenosi nas z dusznych wnętrz łodzi podwodnych w plenery Bliskiego Wschodu, gdzie Amy Silvia prowadzi śledztwo w sprawie nieudanego testu broni, w wyniku którego zginęli przedstawiciele sojuszników z krajów arabskich. Serial stawia przed nami istotne pytanie, czy Amy nie podda się naciskom politycznym, wytrzyma presję i odkryje prawdę stojącą za tym pozorowanym wypadkiem?

DOKUMENT
"Stanley Tucci. W poszukiwaniu włoskich smaków" (od 2 kwietnia). Amerykański aktor, producent filmowy, reżyser i scenarzysta. Stanley Tucci w dokumencie odwiedza Włochy. Gości w każdym z dwudziestu regionów słonecznej Italii, aby poznać ich niepowtarzalną kuchnię, a poprzez nią także kulturę i historię miejscowych. Podróżuje i poszukuje tradycyjnych i niezapomnianych smaków Italii.źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Netflix na kwiecień.Premiery Netflixa na kwiecień 2024.


źródło: youtube

SERIAL
"Ripley" (od 4 kwietnia). Tom Ripley, oszust z Nowego Jorku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, aby nakłonić jego syna do powrotu z Włoch. Miniserial na podstawie bestsellerów Patricii Highsmith.
"Parasyte: The Grey" (od 5 kwietnia). Niezidentyfikowane pasożyty gwałtownie atakują ludzi i zdobywają władzę. Ludzkość musi zacząć walkę z narastającym zagrożeniem.

"Strażnicy przyrody" (od 8 kwietnia). Strażnicy przyrody znów spieszą z pomocą przyjaciołom z Parku Przyrody Xus, codziennie ucząc się nowych rzeczy o ich kulturze i otoczeniu.

"Antracyt" (od 10 kwietnia). Stara sprawa ożywa, gdy ginie dziennikarz, co doprowadza jego parającą się internetowymi śledztwami córkę do miasteczka w górach, którym rządzą sekrety, sekta i śmierć.

"Martwi detektywi" (od 25 kwietnia). Czy nawiedza Cię natrętny duch? Albo demon ukradł Ci najważniejsze wspomnienia? Czym prędzej dzwoń po martwych detektywów.

FILM
"Rzeźbiarz łez" (od 4 kwietnia). Po trudnych latach w sierocińcu Nica i Rigel trafiają do jednej rodziny -- i zdają sobie sprawę, że ciągnie ich do siebie zaskakujące uczucie, któremu nie mogą się oprzeć.

"Mocny temat" (od 5 kwietnia). Oparta na faktach fabularyzowana historia zza kulis kompromitującego rozmówcę wywiadu, który reporterce programu Newsnight udało się przeprowadzić z księciem Andrzejem.

"Między nami ściana" (od 12 kwietnia). Valentina jest młodą pianistką zaczynającą nowy rozdział w życiu. Jej sąsiad David -- wynalazcą, który nienawidzi hałasu. A cienka jak papier ściana wkrótce zostanie ich swatką.

"Rebel Moon - część 2: Zadająca rany" (od 19 kwietnia). Gdy zbuntowani wojownicy przygotowują się do walki z siłami Macierzy, zadzierzgują się trwałe więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy. Film Z. Snydera.

DOKUMENT
"Media antyspołecznościowe: Memy problem" (od 5 kwietnia). Od rickrollingu po viralowe teorie spiskowe -- zobacz, jak anonimowy portal internetowy zmienił się w źródło inspirujące chaos w realu.

"Nasz pełny życia świat" (od 17 kwietnia). Zachwycający serial przyrodniczy z Cate Blanchett w roli narratorki ukazuje inteligencję, zaradność i współzależność form życia na ziemi.źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Liga Mistrzów od nowego sezonu w Canal+Canal+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA. Kontrakt dotyczy sezonów 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski.

Najwięksi piłkarze świata, najlepsze europejskie kluby i najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie UEFA wracają na anteny Canal+. Pierwszym wydarzeniem transmitowanym przez Canal+ w Polsce będzie Superpuchar UEFA rozgrywany w sierpniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim rozpocznie się rywalizacja w pierwszej fazie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Młodzieżowej UEFA, którą będzie można śledzić w Canal+ i w serwisie streamingowym Canal+ online.
Dzięki nowemu modelowi rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA widzowie Canal+ będą mogli liczyć na jeszcze więcej dawki piłkarskich emocji. Liczba rywalizujących drużyn zwiększy się z 32 do 36. Nowy format rozgrywek i większa liczba drużyn oznacza również mniej przerw w grze - mecze będą rozgrywane w każdym miesiącu od sierpnia do maja.

Począwszy od sezonu 2024/25 rywalizacja grupowa zostanie zastąpiona fazą ligową, a każda z drużyn rozegra w niej po osiem meczów - cztery u siebie i cztery na wyjeździe, wobec dotychczasowych sześciu. Każdego dnia meczowego będzie rozgrywanych dziewięć meczów, czyli o jeden więcej niż do tej pory. Począwszy od 1/8 finału rozgrywki będą kontynuowane w dotychczasowym formacie play-off.

Równolegle do Ligi Mistrzów UEFA widzowie Canal+ i serwisu Canal+ Online zobaczą najlepsze mecze drużyn rywalizujących w Lidze Młodzieżowej UEFA.

- Sport jest zapisany w naszym DNA i od niemal 30 lat zapewniamy naszym widzom w Polsce dostęp do najlepszych sportowych wydarzeń i niezapomnianych emocji. Liga Mistrzów UEFA jest tego najlepszym potwierdzeniem, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić tę informację dla wszystkich kibiców, którzy oczekiwali powrotu największej europejskiej piłki do Canal+ - mówi Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna Canal+ Polska

Liga Mistrzów UEFA, Liga Młodzieżowa UEFA oraz Superpuchar UEFA to kolejne prawa sportowe poszerzające portfolio Canal+ na polskim rynku. Canal+ Polska transmituje na swoich antenach wszystkie mecze Ekstraklasy, wybrane mecze Premier League, LaLiga EA Sports, najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi oraz mecze najlepszej koszykarskiej ligi świata NBA oraz tenisowe turnieje z cyklu WTA Tour.

Grupa Canal+ poinformowała, że ma 3 mln abonentów w Polsce.

Grupa Canal+ posiada obecnie prawa do rozgrywek klubowych UEFA w ponad 50 krajach, m.in. we Francji, Szwajcarii, Afryce Subsaharyjskiej, Birmie czy na Haiti, a od przyszłego sezonu w Austrii.źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Powrót legendy. "Fuks 2" od kwietnia na Prmie Video.Prosto z kina na platformę Prime Video. Kontynuacja jednej z najpopularniejszych polskich komedii.


źródło: youtube

"Fuks" na stałe zapisał się w polskiej popkulturze i zyskał miano kultowej komedii. To właśnie ten film otworzył Maciejowi Stuhrowi drzwi do wielkiej kariery. Mimo upływu lat, do dziś wspominany jest z ogromnym sentymentem. Wiele osób czekało na kontynuację tej historii i w końcu - po 25 latach - legenda powraca. Niebezpieczni gangsterzy, piękne kobiety, romantyczni mężczyźni, aplikacje randkowe, wielkie pieniądze i przekręt stulecia, a do tego - brawurowe sceny akcji, emocjonująca fabuła, zabawne dialogi i zaskakujące twisty.

Mimo że Maciek (Maciej Musiał) jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, to pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec Aleks (Maciej Stuhr) stara się żyć bez większych stresów, choć nie zawsze tak było. Miał skłonność do wpadania w tarapaty - i z gangsterami, i z kobietami. Poprzeczkę zawiesił naprawdę wysoko. Syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i zamiłowanie do niebezpiecznych intryg.

A wszystko zaczęło się od randki z internetu, która połączyła go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami (Paulina Gałązka i Katarzyna Sawczuk) oraz związanym z nimi wściekłym gangsterem (Cezary Pazura), na którego poluje emerytowany glina (Janusz Gajos), i wciągnęła w grę, której stawką jest wielka kasa oraz jeszcze większa miłość.

Film "Fuks 2" od 12 kwietnia 2024 roku na platformie Prime Videoźródło: primevideo


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Platforma MAX od czerwca w Polsce.• W czerwcu 2024 oku na polskim rynku zadebiutuje serwis streamingowy Max. Nowa platforma streamingowa  zaoferuje dostęp do treści globalnych marek takich jak HBO, DC czy Warner Bros. i produkcji lokalnych.

Start Max ma być największym wydarzeniem branży medialnej i rozrywkowej w 2024 roku oraz największą premiera produktu w historii Warner Bros. Discovery. Na ofertę nowej platformy będą składać się seriale, filmy pokazywane wkrótce po premierach kinowych, produkcje dokumentalne oraz kultowe programy telewizyjne i międzynarodowe wydarzenia sportowe. Max zapewni subskrybentom ponad dwukrotnie większą bibliotekę treści w porównaniu z HBO Max. Serwis streamingowy zaoferuje użytkownikom także dostęp do popularnych kanałów telewizyjnych w różnych kategoriach tematycznych, w tym do kluczowych lokalnych i globalnych stacji newsowych - TVN24 i CNN.
- Ogromnie się cieszę mogąc podzielić się ekscytującą informacją, że wejście Max na polski rynek nastąpi już w czerwcu. Max będzie platformą, na której użytkownicy znajdą niezrównaną bibliotekę treści - najlepsze światowe i polskie filmy oraz seriale. Mam nadzieję, że dostarczą one naszym widzom mnóstwo rozrywki, niezapomniane emocje i wzruszenia. Max otwiera również przed całą branżą, w tym rynkiem reklamy i dystrybucji, nowe możliwości współpracy. Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata. Jest to ważny krok na drodze rozwoju naszych platform streamingowych. Staramy się, by były one jak najlepiej dopasowane do potrzeb i gustów naszych widzów. To także nowy rozdział w obszarze inwestycji Warner Bros. Discovery w Polsce w najlepsze treści lokalne. Chcemy stać się platformą pierwszego wyboru, na której każdy odbiorca znajdzie dla siebie niezliczone tytuły filmowe, dokumentalne, serialowe, telewizyjne, a ponadto sport, informacje i programy dla dzieci - mówi Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Na części europejskich rynków Max będzie dostępny już 21 maja, między innymi w państwach skandynawskich, Europy Środkowo-Wschodniej czy Półwyspu Iberyjskiego. Po zakończeniu procesu uruchomienia platformy w Europie, Max będzie dostępny w 25 krajach w regionie. Globalny zasięg serwisu Max obejmie łącznie 65 państw i terytoriów.

Jak przekonują twórcy, platforma została starannie zaprojektowana tak, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, stabilności i łatwości w użytkowaniu, ale również umożliwić subskrybentom korzystanie z opcji personalizacji, które pozwalają dostosować Max do indywidualnych preferencji użytkowników.

- W Max stworzymy przestrzeń, w której każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Głęboko wierzę w to, że Max będzie inspirować i angażować użytkowników w Polsce, tak, jak z sukcesem robi to w USA i Ameryce Łacińskiej. Jesteśmy na progu czegoś wielkiego - unikatowego połączenia naszych najważniejszych marek, czyli HBO, Warner Bros. oraz uniwersum DC, z najpopularniejszymi wśród widzów produkcjami lokalnymi. Max to wyjątkowa oferta dostępna zarówno w formie "na żądanie", jak i kanałów linearnych. Max będzie niezrównany pod względem contentowym i bardzo konkurencyjny cenowo - podkreśla Maciej Gozdowski, Group Vice President - Streaming w TVN Warner Bros. Discovery.

Na platformie Max, już 17 czerwca, zadebiutuje drugi sezon serialu HBO Original "Ród Smoka". Subskrybenci Max zyskają dostęp do rozrywki - filmów takich jak: "Barbie", "Aquaman i Zaginione Królestwo" czy "Wonka", a także oryginalnych produkcji HBO - "Detektyw: Kraina nocy", "Reżim", "Sympatyk" czy premierowy drugi sezon serialu "Przeklęty: Życie i śmierć Roberta Dursta". W przyszłości na platformie pojawią się także seriale Max Original takie jak drugi sezon "Odwilży" Xaverego Żuławskiego czy "Pingwin" oraz film "Diuna: Część Druga".

Max ma być także dla wielbicieli fascynujących i często kontrowersyjnych produkcji dokumentalnych. Jeszcze w tym roku w serwisie zadebiutują polskie dokumenty Max Original - "Król Zanzibaru", "Łowcy skór" czy "Hope" Martyny Wojciechowskiej. Max w Polsce pracuje także nad dwoma nowymi produkcjami serialowymi, do których zdjęcia rozpoczną się już wkrótce.

Na platformie Max będzie można zobaczyć każdy moment najważniejszego wydarzenia sportowego tego roku, czyli Letnich Igrzysk Olimpijskich Paris 2024. To wydarzenie przyciąga przed ekrany setki milionów ludzi z całego świata i cieszy się najwyższym zainteresowaniem kibiców wielu dyscyplin sportowych niemal wszystkich państw na świecie. Będzie to pierwsze tak spektakularne wydarzenie sportowe, do transmisji którego dostęp będą mieli wszyscy subskrybenci platformy Max.

Użytkownicy w Polsce będą mogli uzyskać dostęp do treści także w modelu AdLite - w korzystnej cenie połączonej z ograniczoną liczbą reklam.

- Wprowadzenie pakietu z reklamami w Max to wyraz naszego zobowiązania do tworzenia innowacji w każdym obszarze działalności, w tym także w zakresie produktu reklamowego. Rozległe doświadczenia związane z Ad Lite wynieśliśmy z Playera, w którym ten model z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat. Wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne, które pierwszy raz umożliwią reklamodawcom komunikację przy różnorodnych treściach wysokiej jakości, które nigdy wcześniej nie były dostępne w modelu reklamowym. Kompletny ekosystem streamingowy TVN Warner Bros. Discovery będzie bezprecedensowy na polskim rynku i umożliwi emisję reklam na jeszcze większą skalę przy najlepszym lokalnym i światowym contencie. Z perspektywy naszego produktu reklamowego, jest to kolejna przełomowa innowacja produktowa po wprowadzeniu DAI, Ad_Auction, kanałów nowej generacji FAST i oferty BVOD. Rewolucja na rynku reklamy wideo staje się faktem - mówi Dorota Żurkowska, Senior Group Vice President - Revenue w TVN Warner Bros. Discovery.

W Polsce Max zaoferuje trzy pakiety, z możliwością wykupienia subskrypcji miesięcznej lub rocznej oraz pakiet dodatkowy "Kanały TV i Sport" za miesięczną opłatą. Dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 będzie obejmował wszystkie pakiety, co oznacza, że każdy użytkownik platformy uzyska pełny dostęp do najlepszych relacji z największego święta sportu. Pakiet dodatkowy "Kanały TV i Sport" będzie mógł dokupić każdy użytkownik subskrybujący platformę. Kanały i treści dostępne na żywo w ramach każdego z pakietów mogą zawierać reklamy.źródło: maxTo nie MacBook Air M3 jest dużą nowością w linii komputerów Mac.Apple wprowadziło nowe MacBooki Air z procesorem M3, ale rewolucja jest zupełnie w innym miejscu.

Od 8 marca 2024 roku dostępne są najnowsze modele MacBooków Air. Wyposażono je w procesor Apple M3, który od jesieni 2023 roku dostępny jest w iMacu 24 oraz bazowym MacBooku Pro. Sprzęt ten jednak jest mnie istotny, niż pozostałe zmiany w linii komputerów Mac.

Po 3,5 roku z linii produktowej usunięto MacBooka Air z procesorem M1. To nadal świetny sprzęt, ale Apple przygotowało sporą aktualizację. Kosztujący dotychczas 5799 zł (w 2020 roku 5199 zł) model został zastąpiony przez MacBooka Air z procesorem Apple M2. Co istotne jest on sprzedawany za zaledwie 4999 zł, a u dystrybutorów pojawiły się już pierwsze oferty za około 4500 zł.

Nadal mowa o bazowej konfiguracji z zaledwie 8 GB RAM i 256 GB nośnikiem SSD (opartym o jedną kość NAND w przeciwieństwie do dwóch w modelach 512 GB i większych), ale zunifikowana pamięć w wielkości 8 GB dla większości niezbyt wymagających użytkowników nie jest dużym problemem.

W kwocie poniżej 5000 zł otrzymują oni super wydajny komputer przenośny na lata. Względem MacBooka Air z M1 dodatkowo pojawił się port MagSafe do magnetycznego ładowania, większy ekran Liquid Retina o przekątnej 13,6" cala i wyższej jasności maksymalnej, nowa obudowa, dodatkowe kolory, lepszej jakości kamera, głośniki i mikrofony, wydajniejszy procesor oraz lżejsza konstrukcja. Całość uzupełnia świetny akumulator oraz dłuższe wsparcie.

Jak widać jest taniej i zauważalnie lepiej. To pierwszy raz od kilku lat, kiedy Apple tak drastycznie obniżyło cenę swoich komputerów. Wystarczy przypomnieć, że do marca 2024 roku MacBook Air z procesorem M2 kosztował co najmniej 6199 zł.źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Polcom - jeszcze więcej środków na inwestycjePolcom, dostawca usług cloud computing i operator centrów danych, zamierza w latach 2024-2026 przeznaczyć 55 mln zł na rozwój usług oraz pozyskiwanie zielonej energii.

Wraz z wejściem w życie dyrektywy CSRD oraz działaniom Unii Europejskiej w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej, kluczowe staje się zapewnienie źródeł zielonej energii oraz zmniejszenie śladu węglowego. Data Center Dynamics podaje, że centra danych już dziś konsumują 3 proc. światowej energii elektrycznej, a ten odsetek wzrośnie do 8 % do 2030 roku.

By ograniczyć wpływ na środowisko i obniżyć koszty funkcjonowania, Polcom od lat inwestuje w zieloną energię oraz energooszczędne technologie, m.in. do chłodzenia serwerowni. „Jako data center jesteśmy poważnym konsumentem energii elektrycznej, co za tym idzie cena energii jest głównym składnikiem kosztów przetwarzania danych. Dlatego przeznaczymy 30 % naszego budżetu inwestycyjnego w kolejnych latach na zwiększenie efektywności energetycznej i redukcję emisji dwutlenku węgla. To naturalna ewolucja, już w 2019 zainwestowaliśmy 9 mln PLN w odnawialne źródła energii. Takie działania pozwalają nam na lepsze zarządzanie potrzebami energetycznymi naszych ośrodków z równoczesną troską o środowisko. To kluczowy aspekt dla wielu naszych klientów, szczególnie korporacyjnych – mówi Robert Czarniewski, CFO i wiceprezes Polcom.

W ubiegłym roku firma przeznaczyła na cele inwestycyjne ponad 12 mln PLN. Teraz firma planuje w latach 2024-2026 zainwestować 55 mln PLN w kluczowych obszarach.

„Dynamika rynku właściwie zobowiązuje nas do ciągłego rozwoju. Firma badawcza Gartner przewiduje, że w obecnym roku globalne wydatki na usługi chmurowe wyniosą 678,8 mld USD. Natomiast do 2028 roku technologie chmurowe staną się niezbędne dla większości biznesów. Co więcej, zmieni się kierunek tych innowacji – to kwestie biznesowe będą wpływać na rozwiązania chmurowe, a nie odwrotnie. Ten zwrot ku technologiom cyfrowym widać wyraźnie już dziś. W ostatnim raporcie Polcom i Intel „Inwestycje w czasach kryzysu. Chmura i nowe technologie. Perspektywa na lata 2022-2023” ponad połowa badanych już wdrożyła rozwiązania chmurowe, a koleje 26 % planowało to zrobić do końca ub. r. Obrazuje to zapotrzebowanie na najnowsze rozwiązaniach cloud computing i ciągły rozwój tego kierunku” – mówi Marcin Gwóźdź, Prezes Zarządu Polcom.

Z tego względu 70 % budżetu inwestycyjnego Polcom jest przeznaczona na rozwój produktów – od głównej platformy usługowej dla klientów - Polcom Cloud - przez systemy wspierające infrastrukturę IT, aż do wzmacniania cyberbezpieczeństwa. „Obecnie obsługujemy ponad 400 klientów biznesowych z praktycznie każdego sektora rynku – od przemysłu i produkcji po finanse i bankowość. Będąc w ciągłym kontakcie z klientami, doskonale wiemy, jakie mają potrzeby, co jest dla nich ważne i pod tym kątem rozwijamy naszą ofertę produktową i usługową”– mówi Robert Czarniewski.źródło: polcom


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 432 433 434 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Pakiety biurowe Microsoftu bez usługi Teams są już dostępne globalnie.
Napisane przez Piotr
( 18.04.2024 08:13 )

 · LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty.
Napisane przez Piotr
( 17.04.2024 06:12 )

 · Google nasila walkę z nieuczciwymi i niebezpiecznymi reklamami.
Napisane przez Piotr
( 16.04.2024 07:07 )

 · Canal+ na kwiecień.
Napisane przez Piotr
( 15.04.2024 08:03 )

 · Netflix na kwiecień.
Napisane przez Piotr
( 12.04.2024 04:00 )

 · Liga Mistrzów od nowego sezonu w Canal+
Napisane przez Piotr
( 11.04.2024 08:59 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
2 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
3 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
4 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
5 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
6 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
7 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
8 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
9 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
10 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.