Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Technologia 5G zmieni rynek usług telekomunikacyjnychEkspansja i upowszechnienie sieci 5G to proces nieunikniony. W ramach sieci komórkowych realizuje się coraz więcej połączeń, co w dłuższej perspektywie może doprowadzić do przeładowania sieci LTE. Wdrożenie nowej infrastruktury przesyłu danych nie tylko uchroni państwa przed blackoutem telekomunikacyjnym, lecz także umożliwi przyspieszenie transferu danych, a co za tym idzie - powstanie nowych usług.

- Obecnie operatorzy i producenci smartfonów znajdują się w tym samym miejscu, analizując możliwe zastosowania technologii 5G. Wiemy na pewno, że 5G zapewnia większą przepustowość i krótszy czas oczekiwania. Technologia ta znajdzie zastosowanie w wielu różnych obszarach, w tym prawdopodobnie w sektorze gospodarstw domowych, które będą korzystać z usług opartych na technologii 5G m.in. w grach czy na portalach społecznościowych - mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje Wei Luo, wiceprezes ZTE Corporation.
Według badań przeprowadzonych przez ekspertów z Ericsson Consumer Lab wdrożenie technologii 5G umożliwi komunikowanie się z internetem nawet 100 urządzeniom na metr kwadratowy. Znacząca poprawa zasięgu i wydajności sieci komórkowej umożliwi wdrożenie na szeroką skalę projektów inteligentnych miast oraz domów, w ramach których funkcjonuje wiele urządzeń wchodzących w skład Internetu Rzeczy. Z siecią będą łączyć się nasze urządzenia mobilne, inteligentne pojazdy, sprzęt gospodarstwa domowego oraz najróżniejsze czujniki - od tych wykorzystywanych w systemach monitoringu, po urządzenia biometryczne monitorujące stan zdrowia pacjentów.

Podłączenie do internetu tak dużej liczby urządzeń byłoby niemożliwe w ramach sieci LTE. Technologia 5G otworzy się nie tylko na szerszą gamę elektroniki, znacząco przyspieszy także przesył samych danych. Firma ZTE we współpracy ze słowackim operatorem SWAM Mobile przeprowadziła testy wydajnościowe sieci nowej generacji. W ich ramach wykonano pierwszą rozmowę wideo za pośrednictwem 5G oraz dokonano pomiaru maksymalnej przepustowości sieci.

Już na obecnym etapie rozwoju tej technologii można przesyłać dane z prędkością do 1 Gb/s. Tymczasem według czerwcowych badań przeprowadzonych przez UKE średnia prędkość przesyłania danych w ramach polskich sieci komórkowych oscyluje wokół 25 Mb/s. Jest to wynik kilkudziesięciokrotnie niższy niż teoretyczna przepustowość sieci 5G.

Na rynku już pojawiają się pierwsze urządzenia z modułami łączności 5G, jednak infrastruktura wciąż na razie jest jedynie testowana.

- Być może teraz nie jesteśmy na to całkiem gotowi, nie opracowano jeszcze wszystkich aplikacji i zastosowań sieci 5G, ale sadzę, że proces ten będzie bardzo szybki. Być może już za rok lub dwa aplikacje będą gotowe do użytkowania przez konsumentów. Musimy przygotować się na tę chwilę - przekonuje ekspert.

Branża mobilna powoli przygotowuje się do nadejścia nowej infrastruktury komunikacyjnej. Huawei jest pierwszym producentem smartfonów, który wprowadził na polski rynek telefon obsługujący sieć 5G - Mate 20 X. W telefony 5G inwestuje również Samsung, który na początku roku zaprezentował Galaxy S10 5G, telefon który tylko w Korei Południowej sprzedał się w liczbie miliona egzemplarzy. Sprzęt ten był jednak sprzedawany wyłącznie na kilku rynkach, firma chce wypromować technologię 5G na skalę globalną za pośrednictwem modelu Galaxy A90 5G, który zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Według firmy badawczej ResearchsandMarkets wartość globalnego rynku technologii 5G do 2025 roku wzrośnie do 251 mld dol. W najbliższych latach ma się rozwijać w tempie blisko 97 proc. w skali roku.


źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Prawie 33 mln zł kary dla UPC Polska. Niedozwolone zapisy w umowach, niesłusznie naliczone opłaty.UOKiK nałożył na UPC Polska karę prawie 33 mln zł za stosowanie niedozwolonych klauzul. Zakwestionowane postanowienia dotyczą m.in. możliwości jednostronnego podwyższania abonamentu za kablówkę oraz zmiany istotnych warunków w wykonywanych umowach.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierały skargi na to, że operator UPC Polska jednostronnie wyłącza niektóre kanały i podwyższa abonament. W związku z tym, prezes UOKiK przeanalizował regulaminy i wzorce umowne i wydał decyzję, w której uznał klauzule stosowane przez UPC Polska za niedozwolone.
Prezes UOKiK uznał za niedozwolone klauzule, które dotyczyły następujących zagadnień:

Regulamin UPC Polska gwarantował tylko liczbę kanałów telewizyjnych o określonej tematyce, a nie konkretne programy wskazane w wykazie. Działo się to, ponieważ operator przyznał sobie prawo do dowolnej i jednostronnej zmiany kanałów lub mógł je usunąć w trakcie trwania umowy, co potwierdzają skargi konsumentów. Wiele osób wybrało ofertę UPC ze względu na dostępność konkretnych kanałów. Potem je im wyłączano.

UPC Polska zastrzegało, że wyłączenie kanałów nie jest zmianą umowy. W efekcie przy umowach na czas określony konsument musiałby ponosić opłaty, gdyby chciał zrezygnować z usług UPC. Zdaniem UOKiK, operator w umowach na czas określony nie może zmieniać ustalonych w nich istotnych warunków, a do takich należy wykaz kanałów. W takiej sytuacji osoby, które miały umowy na czas określony, powinny mieć prawo do rezygnacji z usług UPC. W umowach na czas nieokreślony kanały mogą się zmienić tylko z ważnych przyczyn wymienionych w regulaminie lub umowie.

Wprowadzanie podwyżek bez konkretnych powodów. UPC zastrzegało przy umowach na czas nieoznaczony, że ma prawo zwiększyć abonament od 5 do 8 zł raz w roku, jednak nie podawał z jakich przyczyn.

Arbitralne decydowanie o tym, czy wizyta technika była nieuzasadniona. Wtedy UPC obciążało konsumenta opłatą 50 zł. Ocena tego, czy serwis był potrzebny, była jednostronna a konsument nie mógł jej zweryfikować. Mogło to również zniechęcać klientów do składania reklamacji.

Zbyt ogólne przesłanki do wypowiedzenia klientowi umowy lub ich brak. przykładowo UPC zastrzegało, że może to zrobić z "ważnych przyczyn, w szczególności prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych". Tym samym klient nie wiedział, jakie czynniki sprawią, że nie będzie mógł korzystać z usług UPC.

Kara za stosowanie klauzul niedozwolonych wyniosła prawie 33 mln zł (32 858 511 zł). Prezes UOKiK nakazał UPC Polska poinformować konsumentów o decyzji i oddać im opłaty za podwyżki abonamentu czy nieuzasadnione wezwanie technika. Przedsiębiorca powinien też przywrócić klientom usunięte kanały telewizyjne, jeżeli są one nadal dostępne w ofercie.

Decyzja nie jest prawomocna.

Oświadczenie UPC:
"UPC Polska wyróżnia się na rynku wartością oferty, jaką dostarcza swoim klientom i działa według najwyższych rynkowych standardów. Choć doceniamy uwagę, jaką UOKiK przykłada do ochrony konsumentów, stanowczo nie zgadzamy się z interpretacją regulatora, dotyczącą klauzul zakwestionowanych przez Urząd i praktyk spółki, stosowanych od 2015 roku. Uważamy, że taką decyzją UOKiK ogranicza rozwój rynku, innowacje i ofertę dla klientów oraz różnicuje warunki konkurencyjne dla podmiotów na rynku. Decyzja UOKiK nie jest prawomocna. Wspierani opiniami szanowanych autorytetów prawniczych, odwołamy się od niej, oczekując, że sądy potwierdzą słuszność naszych argumentów. UPC Polska będzie nadal koncentrować się na dostarczaniu swoim klientom oferty najwyższej jakości."źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Miasto przygotowane na wejście w życie uchwały antysmogowej.1 września wchodzi w życie zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie. Miasto przygotowało plan działania na zbliżający się sezon grzewczy. Na przełomie 2019 i 2020 r. strażnicy miejscy, przeszkoleni urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzą ponad 4,5 tys. kontroli. Analizy zanieczyszczeń prowadzone będą też za pomocą drona, kamery termowizyjnej i monitora pyłu zawieszonego.

W przypadku stwierdzenia wykroczenia kontrole mogą zakończyć się pouczeniem, mandatem karnym od 20 zł do 500 zł, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu – złożeniem wniosku do sądu o ukaranie. Wówczas grzywna może wynieść nawet do 5 tys. zł. Należy pamiętać, że każda sprawa rozpatrywana będzie indywidualnie w zależności od problemu. Przy podejmowaniu decyzji o wysokości mandatu analizowane i brane pod uwagę będą wszystkie aspekty: socjalne, prawne, techniczne i inne.

Od 1995 r. w Krakowie zlikwidowano ponad 45 tys. palenisk węglowych (w latach 2012–2019 – 25 tys.). Po 1 września pozostanie ok. 4 tys. pieców. Powodów braku wymiany jest kilka i są one miastu znane. Można do nich zaliczyć: problemy społeczno-socjalne, finansowe, zły stan techniczny budynków, nieprzeprowadzone postępowanie spadkowe, brak zgody współwłaściciela nieruchomości, nieuregulowany stan prawny nieruchomości, budynki do wyburzenia pod inwestycje, a także inne przyczyny, w tym brak zainteresowania – do tej grupy można zaliczyć ok. 1000 budynków.

Po 1 września, w ramach szeroko pojętego systemu wsparcia, prowadzony będzie nadzór nad problematycznymi gospodarstwami, a z uwagi na występujące różne bariery każda sprawa rozpatrywana będzie indywidualnie w zależności od okoliczności i uwarunkowań.

Do kontroli uchwały antysmogowej zostanie włączony specjalistyczny sprzęt pomiarowy, obsługiwany przez przeszkolonych w zakresie wykrywania zanieczyszczeń strażników. W jego skład wchodzą m.in. monitor pyłu zawieszonego, kamera termowizyjna, bezzałogowy statek powietrzny (dron), który będzie latał nad miastem w sezonie grzewczym, oraz dodatkowe wyposażenie wspomagające. Planowane jest również wykorzystanie dronów w prowadzonych kontrolach w ramach zleceń firmom zewnętrznym.źródło: krakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Przestarzałe systemy pamięci masowych hamują rozwój systemów IT.Okazuje się, że dążąc do unowocześniania swoich systemów IT i wprowadzenia do nich najnowszych rozwiązań, firmy popełniają często podstawowy błąd. Decydują się na taki krok, wykorzystując jednak starsze technologie, co często kładzie takie projekty na łopatki.

Dotyczy to też systemów pamięci masowych. Przeprowadzono niedawno przez jednego z producentów takich systemów ankieta pokazała, że tylko co dziesiąta firma odpowiedziało iż jest zadowolona z pracy swoich systemów IT.

Głównym powodem bardzo niskiej oceny takich systemów przez pozostałych 90% firm było to, że decydowały się one na wdrażanie najnowszych technologii (takich jak przetwarzanie danych na obrzeżach sieci, analizowanie danych w czasie rzeczywistym czy maszynowe uczenie), używając dalej mocno już przestarzałych pamięci masowych.

Jednocześnie ponad połowa firm odpowiedziała, że wąskim gardłem w ich systemach IT jest przetwarzanie danych w trybie „edge computing”, czyli nie w centrum systemu IT, ale tak gdzie one powstają, najczęściej na obrzeżach sieci komputerowej. Twierdzą też, że jednym ze sposób likwidacji takich wąskich gardeł może być instalacja najnowszych, bardziej inteligentnych systemów pamięci masowej.

Do rozwiązań takich można z pewnością zaliczyć systemy pamięci masowych wyposażone w dyski SSD wspierające technologię NVMe. Dobrze by też było, gdyby takimi systemami zarządzało oprogramowanie wykorzystujące dwie najnowsze technologie IT, jakimi bez wątpienia jest sztuczna inteligencja i maszynowe uczenie. Mając takie systemy, firmy mogą bez obawy decydować na uruchomienie projektów „edger computing”.źródło: nvm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Prace nad finalną wersją specyfikacji NVMe-oF bliskie ukończeniaFirma NVM Express Inc. (twórca specyfikacji NVMe stosowanej w dyskach SSD przeznaczonych dla przedsiębiorstw) poinformowała pod koniec zeszłego tygodnia, że prace nad końcową wersją 1.1 opracowywanej przez nią specyfikacji NVMe-oF dobiegają końca. Oznacza to, że może ona zostać w najbliższym oficjalnie zaakceptowana i zyskać statut obowiązującego standardu.

NVMe-oF to skrót od słów NVMe over Fabrics. Jest to mechanizm przesyłania danych między komputerem i dyskiem SSD za pośrednictwem sieci, takiej jak Ethernet, Fibre Channel (FC) czy InfiniBand. Firma NVM Express opublikowała pierwszą, wstępną wersję tej specyfikacji (oznaczoną numerem 1.0) dość dawno, bo trzy lata temu.

Warto przypomnieć, że specyfikacja NVMe otworzyła kilka lat temu nowy rozdział w rozwoju pamięci masowych klasy „enterprise”, umożliwiając serwerom komunikowanie się z dyskami SSD za pośrednictwem połączeń sieciowych. Wcześniej, kiedy dyski SSD były wyposażane wyłącznie w interfejs PCI Express, nie było to możliwe.

Dzięki specyfikacji NVMe over Fabrics jedna maszyna może bezpośrednio komunikować się z inną i wymieniać z nią dane za pośrednictwem szybkich połączeń sieciowych, również innych niż Ethernet.

Opracowywana obecnie wersja 1.1 specyfikacji NVMe over Fabrics zawiera kilka nowych rozwiązań. Wspiera np. dodatkowo w przypadku sieciowych infrastruktur TCP/IP obsługujących komunikację NVMe-oF protokół TCP.

NVM Express Inc. ogłosiło w tym samym czasie dostępność kolejnej wersji specyfikacji NVMe (1.4). Wspiera ona jak to określono szereg nowych rozwiązań klasy „enterprise”, czyli takich, które są wykorzystywane w centrach danych. Najważniejszą z ich wydaje się być usprawnienie pracy mechanizmu QoS (Quality of Service).źródło: NVM Express Inc.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Centra danych mogą wkrótce zamieniać generowane przez nie ciepło w elektryczność.Naukowcy z Rice University (Houston, Teksas, USA) pracują nad technologią przekształcającą ciepło generowane przez urządzenia zainstalowane w centrum danych w światło, które w kolejnym etapie trafia do układu zamieniającego go na prąd elektryczny. Dzięki takiemu rozwiązanie centra danych będą stanie zaoszczędzić dużo na rachunkach płaconych za energię elektryczną.

Ciepło generowane przez serwery jest prawdziwą plagą centrów danych. Musi być od nich odbierane i na swój sposób utylizowane, co oczywiście kosztuje. Dlatego naukowcy z Rice University pomyśleli, że można by je wykorzystać zamieniając na inny rodzaj energii, np. na prąd.

Turbiny mogą zamienić energię kinetyczną pary lub gazu w energię mechaniczną, która można oczywiście przekształcić przy użyciu generatora na prąd. Problem polega na tym, że turbiny są duże, głośne i trudne w eksploatowaniu.

Naukowcy z Rice University sięgnęli po inne rozwiązanie. Po specjalne półprzewodnikowe urządzenie termiczne, które pochłaniają ciepło u samego źródła i przekształcają je od razu na prąd, który może doładowywać znajdujące się obok baterie.

Podobnie działają ogniwa fotowoltaiczne, z tą różnica iż ogniwa takie pobierają energię z promieni słonecznych. W przypadku rozwiązania opracowanego przez naukowców z Rice University – którego głównym elementem jest specjalna folia zawierająca węglowe nanorurki - jest do nagrzane powietrze lub płyn.źródło: rice university


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Facebook podpisał z FTC ugodę, która będzie go kosztować 5 mld USDFederalna Komisja Handlu USA (Federal Trade Commission) ogłosiła wczoraj, że Facebook zgodził się zapłacić gigantyczną karę 5 mld USD za naruszenie prywatności użytkowników korzystających z usług jego społecznościowej sieci.

Zdarzenie takie miało miejsce kilka lat temu, gdy z największej sieci społecznościowej wyciekły poufne dane (chodzi o skandal związany z firmą Cambridge Analytica), a Facebook ukrył wtedy ten fakt i nie poinformował o tym wydarzeniu użytkowników.

Jest to jak dotąd największa karą jaką amerykański regulator nałożył na firmę technologiczną. Ugoda została zatwierdzona przez FTC nieznaczną różnicą głosów 3:2. Zobowiązuje ona jednocześnie Facebook (w tym osobiście jej szefa, Marka Zuckerberga) do podjęcia kroków, dzięki którym dane użytkowników będą należycie chronione i podobnych sytuacji w przyszłości nigdy nie dojdzie.

Kolejnym ważnym elementem ugody (która nie jest ostateczna, ponieważ musi ją jeszcze zatwierdzić sąd) jest ograniczenie roli Marka Zuckerberga w procesie tworzenia zasad zapewniających danym bezpieczeństwa. I tak w firmie ma powstać niezależny komitet zajmujący się tymi kwestami, w skład którego wejdą dyrektorzy poszczególnych działów firmy.

Analitycy traktują ugodę FTC z Facebookiem jako swego rodzaju punkt zwrotny dotyczący tak ważnej kwestii, jak stosunek rządów do sieci społecznościowych i innych internetowych sposobów komunikowania się i wymiany informacji, takich jak Facebook, Twitter, Instagram czy YouTube. Mając na uwadze punkty zawarte w ugodzie, wszystkie te firmy muszą się obecnie mieć na baczności i chronić w odpowiedni sposób dane użytkowników, jeśli nie chcą narazić się na podobne kary.źródło: facebook


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Top Kids Jr HD i TVR HD w UPC Polska. Już 141 kanałów HD w ofercie.UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, powiększył listę kanałów emitowanych w wysokiej rozdzielności o TVR HD oraz Top Kids Jr HD. Łącznie cyfrowa oferta operatora liczy już 141 kanałów HD.

Od poniedziałku (29 lipca 2019 roku) w ofercie telewizji cyfrowej UPC Polska dostępny jest nowy kanał dziecięcy - Top Kids Jr. Kanał dostępny jest na pozycji numer 618 w dekoderach Horizon oraz 678 w dekoderach Mediabox. Dostępny w pakietach Max.

Top Kids Jr HD to siostrzana stacja nadającego od prawie 4 lat kanału Top Kids HD. W ofercie nowej stacji znajdą się seriale animowane oraz programy edukacyjne i muzyczne kierowane do dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

To nie koniec zmian. Abonenci zyskali także dostęp do kanału TVR HD, który w ofercie operatora zastąpił wersję SD. Kanał dostępny jest na pozycji numer 123 w dekoderach Horizon oraz 159 w dekoderach Mediabox. Dostępny jest w pakietach Select i Max.

TVR to kanał o charakterze familijnym kierowany do osób lubiących zdrowy styl życia na łonie natury. TVR prezentuje programy lifestylowe, przyrodnicze, podróżnicze i rozrywkowe. W ofercie kanału znajduje się również pasmo dla najmłodszych prezentujące bezpieczne bajki.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Netflix udostępnił zapowiedź nowegoInternetowa platforma Netflix zdradza kolejne tajemnice nowego serialu "Wiedźmin". Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu "Wiedźmin"

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.


źródło: youtube

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill, a w pozostałych głównych rolach wystąpią Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan jako Ciri. Ogłoszono już także pozostałych członków obsady, którymi są: Jodhi May jako Calanthe, Bjorn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Millie Brady jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara oraz Anna Shaffer jako Triss.źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
KE zbada czy Amazon nie łamie prawa obowiązującego w UEKE (Komisja Europejska) ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła formalne dochodzenie dotyczące działalności Amazona - amerykańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się handlem elektronicznym, prowadzącego największy na świecie sklep internetowy.

W opinii Komisji korporacja łamie prawo handlowe wykorzystując np. dane pozyskiwane od niezależnych sprzedawców detalicznych celem zwiększenia swojej konkurencyjności, co narusza prawo obowiązujące w Unii Europejskiej. Są to w opinii Komisji klasyczne praktyki monopolistyczne.

Zgodnie ze strategią przyjęta przez tę korporację jest ona bowiem zarówno sprzedawcą jak i właścicielem platformy, z której korzystają niezależne podmioty handlowe, co rodzi określone kontrowersje i podejrzenia, że prawo handlowe nie jest przestrzegane.

Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie stanął unijny Komisarz ds. Konkurencji (Dunka Margrethe Vestager). Powiedziała ona w wydanym dzisiaj oświadczeniu, że „przyjrzy się bardzo dokładnie działalności tej korporacji” oraz sprawdzi „czy w ramach przyjętej strategii pełni ona rzeczywiście podwójną rolę”.

I dodała, „Musimy spowodować, by duże internetowe platformy online spełniały wymagania dotycząc wolnego handlu. Dlatego postanowiłam bardzo dokładnie przyjrzeć się praktykom biznesowym Amazona i jego podwójnej roli (jako dużej platformy handlowej i sprzedawcy detalicznego), aby ocenić jego zgodność z regułami konkurencji obowiązującymi w UE”.

Amazon wydał natomiast krótkie, jednozdaniowe oświadczenie: "Będziemy w pełni współpracować z Komisją Europejską i wspierać rozwój wszystkich firm, niezależnie od ich skali działania".źródło: ue


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 319 320 321 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-08-23
USD 3,9371 +0,09%
EUR 4,3572 -0,20%
CHF 3,9876 -0,43%
GBP 4,8050 +0,56%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Technologia 5G zmieni rynek usług telekomunikacyjnych
Napisane przez Piotr
( 23.08.2019 05:29 )

 · Prawie 33 mln zł kary dla UPC Polska. Niedozwolone zapisy w umowach, niesłusznie naliczone opłaty.
Napisane przez Piotr
( 22.08.2019 06:26 )

 · Miasto przygotowane na wejście w życie uchwały antysmogowej.
Napisane przez Piotr
( 21.08.2019 07:16 )

 · Przestarzałe systemy pamięci masowych hamują rozwój systemów IT.
Napisane przez Piotr
( 20.08.2019 04:00 )

 · Prace nad finalną wersją specyfikacji NVMe-oF bliskie ukończenia
Napisane przez Piotr
( 19.08.2019 04:55 )

 · Centra danych mogą wkrótce zamieniać generowane przez nie ciepło w elektryczność.
Napisane przez Piotr
( 16.08.2019 06:52 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . ITS: automatyzacja w transporcie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.
(19.08.2019)
2 . Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu
(21.07.2019)
3 . W Krakowie powstał pierwszy studencki samolot solarny.
(11.07.2019)
4 . Dlaczego warto polecieć na Rodos?
(23.05.2019)
5 . Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne.
(22.04.2019)
6 . Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
(18.04.2019)
7 . Siedem medali dla Polaków na targach wynalazków w Moskwie
(01.04.2019)
8 . Czy autonomiczne pojazdy zdominują transport?
(01.04.2019)
9 . Polacy odpowiedzialni za kolejne elementy kosmicznej misji ATHENA.
(03.03.2019)
10 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.