Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 12.0 Fifa 2017 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2017 Mozilla Firefox Pity 2015 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S6 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Microsoft wycofuje z oferty czytniki dokumentów OfficeFirma informuje, że w najbliższym czasie wycofa z oferty i przestanie wspierać szereg bezpłatnych aplikacji z grupy Office app viewers, pozwalających użytkownikom przeglądać wyprodukowane przez pakiet Office dokumenty, takie jak Excel, PowerPoint i inne. Dotyczy to też oprogramowania Office Compatibility Pack.

Firma informuje, że nastąpi to w ciągu najbliższych czterech miesięcy. I tak prawdopodobnie począwszy od drugiego kwartału przyszłego roku czytników pozwalających przeglądać takie dokumenty nie będzie już można pobierać z jej stron oraz iż nie będą one dalej wspierane techniczne. Oznacza to, że Microsoft nie będzie ich aktualizować i oferować użytkownikom poprawki, które poprawiają ich wydajność czy zwiększają bezpieczeństwo pracy.

Warto przypomnieć, że Microsoft zapowiedział rok temu, że podobny los spotka w listopadzie tego roku czytnik dokumentów Word w listopadzie tego roku. Jednak jak dotąd czytnik ten jest dostępny na stronie firmy co oznacza, że zniknie on z niej dopiero za kilka miesięcy wraz z innymi czytnikami dokumentów wyprodukowanych przy użyciu aplikacji wchodzących w skład pakietu Office.

Microsoft opracował pierwsze czytniki dokumentów Office blisko 20 lat temu i od tego czasu oferował cały czas ich kolejne wersje. Ich znaczenie znacznie spadło z chwilą pojawienia się w 2010 roku usługi Office Online oraz mobilnych wersji aplikacji Office. Wygląda na to, że teraz odejdą na dobre do lamusa.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Szwajcaria stawia na fotowoltaikę - 19 TWh do 2050Produkcja energii słonecznej w Szwajcarii może osiągnąć 19 TWh do 2050 r. Wynika to z raportu Instytutu Paula Scherrera, który przewiduje świetlaną przyszłość technologii PV w tym alpejskim kraju. Energia słoneczna może nawet wzrosnąć o 18 TWh w ciągu najbliższych 30 lat z zaledwie 1 TWh obecnie.

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Paul Scherrer Institute (PSI), szwajcarskie centrum badawcze zajmujące się naukami przyrodniczymi i inżynieryjnymi, energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii o największym potencjale w Szwajcarii. Duże elektrownie wodne, które rocznie wytwarzają 32,7 TWh energii elektrycznej w Szwajcarii, mają już w dużej mierze wyczerpane możliwości rozbudowy.

Obecnie energia słoneczna osiąga w Szwajcarii około 1,1 TWh. Naukowcy z PSI uważają jednak, że spokojnie może osiągnąć od 5,5 do 16 TWh do 2035 r. i od 11 do 19 TWh do 2050 r. Dla porównania, szwajcarscy naukowcy dostrzegają potencjał od 1,4 do maksymalnie 4,3 TWh w 2050 r. energii z wiatraków, która obecnie ma udział zaledwie 0,1 TWh. Istnieje też przekonanie, że instalacje fotowoltaiczne przeważą energię z wiatru pod względem kosztów.

Koszty wytwarzania energii elektrycznej dla małych systemów PV o łącznej mocy 10 kW, odpowiadają około 15 do 27 eurocentów za kilowatogodzinę i są wciąż stosunkowo wysokie (energia z wiatru: 11 do 18 eurocentów za kWh, elektrociepłownie gazowe 9 do 11 eurocentów, energia jądrowa od 4 do 11 eurocentów, elektrownie węglowe za granicą 3 do 7 eurocentów). Koszt energii elektrycznej spadłby jednak do 7 do 16 eurocentów za kWh dla małych systemów fotowoltaicznych do 2050 r., niemal osiągając poziom cen energii z turbin wiatrowych na poziomie gospodarczym (8 do 13 eurocentów za kWh).

W przypadku dużych instalacji fotowoltaicznych o mocy 1 MW lub większej koszty rozwoju są jeszcze bardziej zróżnicowane. W związku z tym obecny koszt energii elektrycznej spadnie z 7 do 11 eurocentów za kWh do 3 do 8 eurocentów w 2050 roku. Zwiększa to konkurencyjność w porównaniu do dominującej w Szwajcarii elektrowni wodnej (od 6 do 26 eurocentów).źródło: pap


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowa specyfikacja HDMI 2.1 dla 10KPojawiła się nowa specyfikacja standardu HDMI 2.1, oferującego lepszy poziom odświeżania i wsparcie dla nowej generacji HDR. Wersja HDMI 2.1 obsługuje 8K60 i 4K120, a także rozdzielczości do 10K. Obsługiwane są również dynamiczne formaty HDR, a przepustowość wzrasta do 48 Gb/s. Sprawdź kiedy wejdą do sprzedaży nowe kable Ultra High Speed ​​HDMI.

Przypomnijmy, że HDMI 2.0 dawno jest normą w każdym nowym telewizorze 4K na rynku. Obecnie używane, najlepsze kable HDMI oferują przesył pełnego sygnału 4K Ultra HD, w odświeżaniu na poziomie 60Hz, z próbkowaniem 10 bitów, o przepustowości tylko 18,2 Gbps na odległość maks. 30 m (HDMI 2.0b). Obsługa przepustowości 48 Gb/s to też nowy kabel Ultra High Speed ​​HDMI. Kabel zapewnia funkcje zależne od wysokiej przepustowości, w tym nieskompresowane wideo 8K z HDR. Charakteryzuje się wyjątkowo niskim EMI (zakłócenia elektromagnetyczne), co zmniejsza zakłócenia w pobliżu urządzeń bezprzewodowych. Kabel jest kompatybilny wstecz i może być używany z istniejącą urządzeniami opartymi o HDMI.

Misją HDMI Forum jest opracowywanie specyfikacji spełniających potrzeby rynku, rosnące zapotrzebowanie na wyższą wydajność i umożliwiające przyszłe możliwości produktu - powiedział Robert Blanchard z firmy Sony Electronics, prezes HDMI Forum. Włączenie obsługi dynamicznego HDR zapewnia, że ​​każda chwila filmu jest wyświetlana z idealnymi wartościami głębi, szczegółów, jasności, kontrastu i szerszej gamy kolorów - na scenie po scenie lub nawet klatka po klatce. eARC upraszcza łączność, zapewnia większą łatwość obsługi i obsługuje najbardziej zaawansowane formaty audio i najwyższą jakość dźwięku.

Zapewnia pełną kompatybilność urządzeń audio z nadchodzącymi produktami HDMI 2.1. Udoskonalone funkcje odświeżania zapewniają dodatkowy poziom płynnego i płynnego ruchu oraz przejścia dla gier, filmów i wideo. Zawierają: Zmienna szybkość odświeżania (VRR) zmniejsza lub eliminuje opóźnienia, zacinanie się i rozrywanie klatek, zapewniając płynniejszą i lepszą szczegółową rozgrywkę.

Szybkie przełączanie mediów (QMS) dla filmów i wideo eliminuje opóźnienie, które może skutkować pustymi ekranami przed wyświetleniem zawartości. Quick Frame Transport (QFT) redukuje opóźnienia, zapewniając płynniejszą grę bez opóźnień oraz interaktywną wirtualną rzeczywistość w czasie rzeczywistym. Tryb Auto Low Latency (ALLM) pozwala na automatyczne ustawienie idealnego opóźnienia, co pozwala na płynne, wolne od opóźnień i nieprzerwane wyświetlanie oraz interaktywność.

Specyfikacja testu zgodności HDMI 2.1 (CTS) będzie publikowana etapami od Q1 do Q3 2018. Pierwszych urządzeń wspierających HDMI 2.1 należy spodziewać się w II połowie 2018 roku.źródło: hdmi forum


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Już nie tylko polska myśl techniczna, ale również całe satelity wkraczają do kosmosuPolscy naukowcy konstruowali już aparaty, które znajdowały się na wyposażeniu satelitów krążących wokół Ziemi. Obecnie przyszedł czas na całe satelity. Wrocławska spółka SatRevolution informuje, że pod koniec drugiego kwartału przyszłego roku amerykańska firma NanoRacks wyniesie na orbitę jej dwa satelity noszące nazwy Światowid i Rusałka.

Oba satelity które zostały skonstruowane przez wrocławskich inżynierów - wyśle w kosmos amerykańska firma NanoRacks, która może pochwalić się nie tylko wyniesieniem największej liczby tzw. cubesatów na orbitę, ale również własnym laboratorium badawczym na ISS oraz rozbudowanymi planami jej modernizacji we współpracy z NASA.

Wartość projektu wynosi 3 mln zł. Maksymalna waga ładunku, który w przestrzeń kosmiczną może zabrać rakieta Antares 230 – ta sama, na pokładzie której znajdą się dwa satelity firmy SatRevolution, wynosi 7 ton. Szacuje się, że we wrześniu 2018 ciężar ten wyniesie nieco ponad 3 tony.

Rakieta wyleci na niską orbitę okołoziemską po czym zacumuje do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Następnie cały ekwipunek wraz ze Światowidem i Rusałką zostanie rozładowany z modułu transportowego.

Światowid, który jest pierwszym prywatnym satelitą komercyjnym w Polsce, został on stworzony z myślą o badaniach promieniowania kosmicznego oraz zakłóceń elektromagnetycznych. Satelita ma kształt niewielkiego prostopadłościanu, a jego maksymalna waga wynosi 2 kg.

Wszystkie elementy zostały wykonanie w technologii druku 3D. Wyposażenie satelity to m.in.: zaawansowany system otwierania paneli fotowoltaicznych, czujniki pozwalające badanie przestrzeni kosmicznej czy wysuwany uchwyt do kamery wraz z obiektywem.źródło: SatRevolution


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowa oferta Orange TV: Eleven Sports 1 i Netflix w 4KOrange Polska wzbogacił swoją ofertę telewizyjną w jakości 4K. Od 24 listopada br. klienci Orange TV w najwyższej jakości obrazu mogą oglądać kanał Eleven Sports 1, pokazujący rozgrywki czołowych lig w Europie oraz Netflix, wiodącą na świecie usługę rozrywki internetowej w 4K. Ponadto - przez najbliższe 6 miesięcy - Orange TV będzie miała wyłączność w Polsce na pokazywanie Eleven Sports 1 w 4K.

- Atrakcyjna oferta telewizyjna to jeden z kluczowych elementów naszej strategii. Chcemy dostarczać klientom najlepsze treści w najwyższej jakości.

Dzięki szybko rozbudowywanej sieci światłowodowej, w lutym br. wprowadziliśmy do Orange TV pierwsze programy w jakości 4K. Teraz robimy kolejny krok - dajemy klientom prosty i wygodny dostęp do filmów i seriali oferowanych przez Netflix oraz niezapomniane sportowe emocje Eleven Sports 1 w najlepszej jakości dostępnej w warunkach domowych czyli 4K - powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. Od 24 listopada br. klienci Orange TV w technologii IPTV korzystający z dekodera 4K, mogą oglądać wybrane seriale i programy w jakości 4K dostępne w serwisie Netflix, bezpośrednio z poziomu dekodera telewizyjnego.

Jako pionier technologii 4K na świecie, Netflix produkuje setki godzin treści wideo: seriale, filmy, dokumenty oraz stand-upy, w tym takie światowe hity jak The Crown, Narcos, Stranger Things, 13 Reasons Why i Marvel’s Punisher. W najbliższym czasie Netflix zaprezentuje w jakości 4K długo oczekiwany film Bright z Willem Smithem i Joelem Edgertonem. Nowi klienci będą mogli przez pierwszy miesiąc wypróbować Netflix za darmo, a później zapłacą standardową cenę za dostęp.

Ponadto, dla ułatwienia klienci będą mogli wkrótce płacić za Netflix i za usługi Orange na podstawie jednej faktury. - Dzięki takiej współpracy, z wielką przyjemnością możemy zaoferować klientom Orange Polska wygodny i najszybszy dostęp do serwisu Netflix, gwarantujący im wspaniałą rozrywkę w najwyższej dostępnej jakości obrazu oraz w jednym miejscu - powiedziała Maria Ferreras, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie Netflix.

Natomiast na kanale telewizyjnym Eleven Sports 1 będzie można obejrzeć w natywnej jakości 4K wybrane mecze ligi hiszpańskiej i niemieckiej. Ponadto specjalnie dla klientów Orange cały kanał zostanie podniesiony do jakości 4K. Przez pół roku dostępny będzie tylko dla widzów Orange TV w technologii IPTV, jako jedynej wśród telewizji kablowych. Dostęp do niego będą mieć użytkownicy pakietów Bogatego i Maksymalnego.

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jednym z pierwszych kanałów sportowych w Polsce i w naszym regionie Europy, który oferuje kibicom wielkie widowiska sportowe w jakości 4K, w tym mecze czołowych piłkarskich lig świata, takich jak hiszpańska LaLiga Santander i niemiecka Bundesliga. Starając się wyjść naprzeciw wysokim oczekiwaniom widzów, dajemy im sport nie tylko na światowym poziomie, ale również w najwyższej jakości obrazu. Za niecały miesiąc w Eleven Sports 1 pokażemy legendarne El Clásico, czyli starcie Realu Madryt z Barceloną, które uznawane jest za najważniejszy mecz klubowy w piłce nożnej - powiedział Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eleven Sports w Polsce.

Uzupełnieniem nowej oferty treści w jakości 4K jest oferta świąteczna Orange Love, w której można kupić pakiety urządzeń za 0 zł na start i w 48 korzystnych ratach. Wśród nich także telewizor umożliwiający oglądanie telewizji w najwyższej jakości obrazu: 55” Samsung UHD (4K) Smart TV MU6102. Można go kupić w zestawie ze smartfonem Samsung Galaxy S8 (0 zł na start, miesięczna rata 109 zł) lub z mniejszym telewizorem 32” Samsung Full HD Smart TV M5602 ( za 0 zł na start i ratą 83 zł miesięcznie). Jak pokazują badania, Polacy najchętniej oglądają filmy, seriale oraz wydarzenia sportowe i mecze na żywo.

Zmienia się natomiast sposób oglądania. Coraz częściej korzystamy z wyboru, czy dany program obejrzymy tradycyjnie w telewizji, przez Internet, czy w serwisie VoD. Spośród fanów seriali aż 60% lubi obejrzeć kilka odcinków serialu naraz. To nie zawsze jest możliwe w klasycznej telewizji. Jakość obrazu też ma duże znaczenie. Prawie jedna trzecia badanych twierdzi, że planuje zakup telewizora 4K. Rozwój oferty telewizyjnej Orange Polska jest odpowiedzią na trendy i potrzeby widzów. Od lutego br. klienci Orange TV mogą korzystać z nowoczesnego dekodera Samsung ICU 100 4K UHD umożliwiającego oglądanie filmów i programów w jakości 4K. Takie urządzenia ma w domach już ponad 50 tys. użytkowników.


źródło: orange


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Gdzie na narty w sezonie 2017/2018 ?Zima w polskich górach ma się coraz lepiej, kolejne ośrodki rozpoczynają w najbliższych dniach sezon zimowy 2017/18.

Lista czynnych wyciągów w weekend 9-10 12 2017 roku:
Czarna Góra Stronie Śląskie - otwarte od 6 grudnia
Pilsko startuje w sobotę i niedzielę 09-10.12.2017 od godz. 8.00 – 15.00.
Stożek w Wiśle - otwarcie w piątek 8-12-2017
Soszów w Wiśle otwarty Kotelnica Białczańska - Dziś ruszają kolejne wyciągi
Rusiń-ski 8 grudnia 17:00
Czorsztyn-ski Kluszkowce SEZON 2017/18 otwieramy 09.12.2017 w sobotę.
Jaworzyna Krynicka Od jutra(sobota 9.12) czynna trasa nr 3 (700 m) na szczycie Jaworzyny. Skipass kosztuje 50 pln (obejmuje wyjazd i zjazd koleją gondolową)
Słotwiny Arena Zapraszamy na sezon zimowy 2017/2018 już w sobotę 9.12.2017 od godz. 8.00.
Małe Ciche Ruszamy w sobotę 09-go grudnia.
Nosal Godziny otwarcia wyciągów od 9 grudnia 2017Ośrodki planujące otwarcie w grudniu 2017 roku:
Harenda Jeśli warunki będą sprzyjały, rozpoczęcie sezonu zimowego planujemy na 16.12.2017
Polana Szymoszkowa Startujemy 15 grudnia
Witów-ski Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli kolejny sezon rozpoczniemy 16.12.2017 r. (sobota) o godz. 9:00.
Złoty Groń W najbliższy piątek 08/12/2017 Złoty Groń rusza - szczegóły wkrótce!
Poniwiec Planowane rozpoczęcie sezonu zimowego: 22.12.2017
Nowa Osada piątek 15.12.2017
Podstolice-ski Informujemy, że sezon zimowy planujemy rozpocząć w okresie poświątecznym, czyli około 27 grudnia.Aktualności z wybranych stoków narciarskich.

Szymoszkowa SKI

JUŻ ŚNIEŻYMY! OTWARCIE SEZONU 15.12

W Zakopanem temperatura spadła poniżej zera i rozpoczęliśmy intensywne naśnieżanie tras. 15 grudnia serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie sezonu zimowego, podczas którego odbędzie się pierwsza edycja zawodów narciarskich o Puchar Zakopanego. Według prognoz pogody na nadchodzące dni, zimowa aura ma się utrzymywać na Podtatrzu, więc najpewniej nasze koleje ruszą już na początku grudnia. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony WWW oraz fanpage na portalu Facebook.com, gdzie będziemy umieszczali aktualne informacje.

Polana Szymoszkowa to stacja narciarska, której niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe. Duża kolej sześcioosobowa biegnąca na szczyt Gubałówki to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Przy górnej stacji znajdują się bary i restauracje z panoramicznym widokiem. Mniejsza kolej biegnąca do połowy stoku to idealna propozycja to początkujących adeptów sportów zimowych, którzy w bezpieczny sposób chcą szkolić swoje umiejętności. Przy dolnej stacji kolei znajduje się KidsPark Szymoszkowa, a w nim taśma dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Pod fachowym okiem instruktora dzieci mogą po raz pierwszy stanąć na jednej lub dwóch deskach i poprzez zabawę rozpocząć swoją przygodę ze sportem na śniegu.

DUŻA KOLEJ
Duża kolej – do 2008 r. jedyna i pierwsza w Polsce tego typu kolej linowa austriackiej firmy Doppelmayer z krzesełkami sześcioosobowymi posiadające kopułę chroniącą przed deszczem i śniegiem.

MAŁA KOLEJ
Mała kolej to jedyna w Polsce kolej zaprojektowana przez Jana Kuńczyńskiego, polskiego inżyniera pracującego dla firmy Poma, który po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych założył firmę Lift Engineering (Yan Lifts) i wybudował ponad 200 kolei linowych na całym świecie.

Witów Ski - Rozpoczęcie sezonu zimowego 16.12.2017 r. (sobota), godz. 9:00

...śnieżymy, śnieżymy, śnieżymy...

Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli kolejny sezon rozpoczniemy 16.12.2017 r. (sobota) o godz. 9:00.

By być na bieżąco zachęcamy do polubienia naszego profilu Fb.

Do zobaczenia w Witowie. Obecność obowiązkowa

Terminarz otwarcia sezonu – zobacz kiedy ruszają największe ośrodki narciarskie w Europie.

Sprawdziliśmy dla Was, kiedy zaczynają sezon 2017/2018 najważniejsze stacje narciarskie w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Francji. Zatem otwieramy kalendarze i planujemy jesienny wypad na narty!

Austria

W Austrii działa aktualnie (9.11.) 10 ośrodków narciarskich: Hintertux (czynny przez okrągły rok), Sölden, lodowce Stubai, Kitzsteinhorn, Kaunertal, Pitztal, Mölltal i Dachstein, a także niektóre trasy w ośrodku Kitzbühel oraz jeden wyciąg na Turracher Höhe (w rytmie weekendowym).

Ze względu na silne opady śniegu powoli także inne ośrodki narciarskie przygotowują się do otwarcia sezonu. W Schladming na Planaiu przyśpieszone otwarcie odbędzie się już jutro, w piątek 10.11. (na razie wyciągi będą czynne tylko w weekendy). Także Sölden zamierza tego dnia uruchomić pozalodowcową częśc ośrodka w rejonie Giggijocha. Na 16.11. start zaplanowała stacja Obergurgl/Hochgurgl, a 22 i 23.11 do czynnych ośrodków dołączą Ischgl i Obertauern.

Pod koniec listopada (25.11) otwarcie planuje jeszcze kilka ośrodków, m.in. Reiteralm, Hochfügen i Semmering. Na początku grudnia (1-2.12) bramki do wyciągów otworzą pśrodki Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, St. Anton am Arlberg, Zillertal Arena i Mayrhofen. W SkiWelt Wilder Kaiser Brixental otwarcie sezonu planowane jest na 8 grudnia. Tyle plany - spore opady śniegu na początku listopada mogą skłonić kolejne ośrodki do przyśpieczenia terminu otwarcia.

Szwajcaria

W Szwajcarii także działa juz sporo środków: Zermatt, Gstaad, Saas Fee, Pontresina czynne są bez przerw, natomiast Laax, Davos Klosters i Engelberg są na razie w początkowej weekendowej fazie. W SkiArenie Andermatt i w Verbier już 10.11. ruszają wyciągi ( na razie na weekendy).

Z innych dużych ośrodków następne w kolejności są: Engadin i St. Moritz 18.11., Samnaun 23.11., Arosa Lenzerheide 02.12., Adelboden 02.12. oraz Aletsch Arena 08.12.

Francja

We Francji poza Tignes, gdzie bramki do wyciągów otworzyli się już 30.09, sezon rozpocznie się dopiero w listopadzie. Val Thorens chce rozpocząć sezon tydzień wcześniej niż przed rokiem, mianowicie 18.11. W dniu 25.11. ruszają m.in. Chamonix, Orelle, Les Angles und Val d`Isére. Sporo otwarć zaplanowanych jest na weekend 2.12. - wówczas wyciągi ruszą m.in. w Isola 2000 i Alpe d´Huez. Start kolejnych dużych ośrodków nastąpić ma w następujących terminach: Serre Chevalier (7.12), Méribel (9.12), Avoriaz (9.12) i Courchevel (9.12).

Włochy

We Włoszech (poza Passo Stelvio) możecie już szusować w Cervinii - Breuil, Sulden i w Maso Corto. Adamello Ski uruchomi wyciągi 18.11., w Livigno, na Kronplatzu, w Cortinie, Courmayeur, Tonale i Madonnie di Campiglio seson ruszy 25.11. W Alta Badia sezon zimowy rozpocznie się 6.12 a w Bormio i Val Gardenie dzień później.

Oczywiście ośrodki nie gwarantują uruchomienia wyciągów w zaplanowanym terminie – wszystko zależy od warunków pogodowych.

Polskie, słowackie i czeskie ośrodki narciarskie planują otwarcie sezonu głównie na połowę grudnia. Będziemy Was informować na bieżąco o sytuacji na naszych stokach.źródło: mrt


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Europejski rynek PV wzrośnie o 35% w 2018Według GTM Research, europejski rynek PV wzrośnie o 35% w 2018 r. Kraje europejskie, takie jak Francja, Niemcy, Holandia i Hiszpania, są prognozowane jako „gigawatowe rynki w 2018 roku”. Szacuje się, że w latach 2017-2022 na całym świecie zostanie zainstalowanych około 606 GW nowych mocy fotowoltaicznych.

Według amerykańskiej firmy badającej rynek, GTM Research, w 2018 roku europejski popyt na energię słoneczną osiągnie 35% wzrost rok do roku.

Najnowszy globalny raport monitorujący zapotrzebowanie na energię słoneczną mówi, że silna prognoza wzrostu na 2018 r. będzie częściowo spowodowana rosnącym popytem ze strony Hiszpanii i Holandii, które obecnie mocno wspierają rozwój dużych projektów instalacji słonecznych, które zostaną uruchomione w ciągu najbliższych 2 lat.

Nie przewiduje się, że te dwa rynki (Hiszpania i Holandia) osiągną instalacje słoneczne w GW w 2017 roku, to w 2018 odnotuje wzrost liczby nowych instalacji o 1,4 GW i 1 GW - twierdzi GTM. Tylko dwa rynki - Niemcy i Francja - staną się gigawatowymi rynkami w 2017 roku.

Raport pokazuje ponadto, że zapotrzebowanie Ameryki Łacińskiej na energię słoneczną może podwoić się w 2018 r. Szczególnie dwa kraje - Brazylia i Meksyk napędzają ten wzrost. W szczególności Meksyk, który ma drugie co do wielkości zapotrzebowanie na energię elektryczną w regionie i jest miejscem sprzyjającym celom w zakresie energii odnawialnej.

W Afryce to Egipt stanie się gigantycznym rynkiem PV w 2018 roku, a na świecie duży wzrost odnotują też Korea i Australia.


źródło: gtm research


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
4K HDR w Windowsie 10: do streamingu wystarczy teraz grafika IntelaDo użytkowników Windowsa 10 z zainstalowaną najnowszą aktualizacją Fall Creators Update trafiają nowe sterowniki Intel Graphics Driver (15.60), które przynoszą istotne zmiany. Wśród nowości pojawiła się obsługa strumieniowania 4K HDR – jak dotąd taka jakość dostępna była tylko dla użytkowników wybranych kart Nvidii.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy laptop ze zintegrowaną grafiką będzie teraz w stanie wyświetlać najlepszej jakości materiał. Są oczywiście dodatkowe ograniczenia: konieczne jest posiadanie procesorów graficznych Intel UHD Graphics 620, Intel HD Graphics 620 lub nowszych. Są to stosunkowo nowe układy, montowane w procesorach serii Kaby Lake, Kaby Lake Refresh oraz Coffee Lake.

To nie jedyne ograniczenia. Aby obsługiwać 4K HDR konieczne jest również (siłą rzeczy) posiadanie w urządzeniu ekranu o rozdzielczości 4K, a dodatkowo dla komfortu oglądania warto posiadać również wydajne połączenie z Internetem.

Na ten moment nagrania wideo dostępne w tej jakości dostępne są przez obsługiwanego Netfliksa oraz kanał YouTube. By je wyświetlać, trzeba korzystać z przeglądarki Microsoft Edge. Obok 4K HDR w najnowszych sterownikach pojawia się między innymi także obsługa 10-bitowego HDR przy połączeniu przez HDMI oraz przyspieszenie sprzętowe podczas dekodowania wideo przy DirectX 12.


źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ekspresowe tempo rozwoju Amazona w Polsce. Dwa nowe centra w 2017 rokuMimo że w centrum e-commerce Amazon w Kołbaskowie obok Szczecina funkcjonuje już od paru miesięcy, dopiero w tym tygodniu zorganizowano jego otwarcie. Mieliśmy okazję je odwiedzić i przekonać się, czy w jednym miejscu pracy możliwa jest koegzystencja maszyn i ludzi. Przy okazji była to także dogodna okazja, żeby z perspektywy ocenić dotychczasową ekspansję Amazona na Polskim rynku.

Centrum w Kołbaskowie ma być wizytówką i pokazem możliwości w zakresie automatyzacji pracy Amazona. Przedstawiciele tamtejszego oddziału chwalą się, że jest to jedno z najnowocześniejszych jednostek w całej sieci e-commerce na świecie. Wszystko za sprawą ponad 3 tys. robotów zaprojektowanych w dziale Amazon Robotics. Co ważne, powstają też nowe miejsca pracy. Aktualnie zatrudnionych jest kilkaset osób, docelowo będzie ich ponad 1000.

Wartość inwestycji szacowana jest na 410 milionów złotych. W ciągu 10 miesięcy udało się oddać do użytku 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni hal. Oczywiście wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Tak jak w przypadku innych tego typu inwestycji, kluczowa dla firmy była bliskość do autostrady oraz lotniska w Szczecinie. Przygotowano także własną infrastrukturę: wybudowano m.in. 5 przystanków autobusowych. Nie mogło też zabraknąć parkingu na 640 samochodów.

Amazon Robotics

Swoją innowacyjność centrum logistyczne zawdzięcza zastosowaniu owoców pracy Amazon Robotics: w skład floty w nowym centrum wchodzi ponad 3000 robotów. W efekcie pracownicy nie chodzą do regałów, to regały same do nich przyjeżdżają. Umożliwiło to skrócenie czasu poszukiwania określonego towaru, o 50% udało się też zwiększyć magazynowany asortyment.

Urządzenia, których zadaniem jest przewożenie regałów z przedmiotami, przypominają przerośnięte odkurzacze Roomba. W najnowszej swojej odsłonie, oznaczonej literą H, czyli Herkules, robot waży 150 kg, a jego udźwig wynosi 340 kg. Drive, bo tak brzmi jego potoczna nazwa, porusza się ze stałą prędkością 6 km/h, a do jego sterowania nie jest potrzebny operator. Autonomiczne roboty poruszają się, skanując umieszczone na podłodze kody QR – w centrum umieszczono ich aż 70 tysięcy.

Pod obudową umieszczono 2 koła, 4 silniki elektryczne, a całość zasilana jest 2 akumulatorami. Za produkcję płyt głównych odpowiada Toshiba. Dodatkowo umieszczona z przodu kamera zapobiega zderzeniu z innymi robotami lub przedmiotami.

Przedstawiciele firmy informują, że na 3232 roboty tylko jeden wymagał naprawy. Jak przyznał jeden z inżynierów, w przeszłości doszło do kilku usterek: najczęściej psuły się płyty główne i przednie kamery. Jednak system został zaprojektowany w taki sposób, by robot zatrzymywał się w razie awarii jednego z podzespołów. Gdyby jednak maszyny wymknęły się spod kontroli, przy każdym wejściu w widocznym miejscu umieszczony jest tzw. grzyb. Jego naciśnięcie skutkuje jednoczesnym zatrzymaniem wszystkich maszyn.

Historia z Amazon Robotics wiąże się z firmą Kivia, którą to Amazon wykupił w 2012 roku za 775 milionów dolarów, co do dzisiaj jest drugim co do wielkości zakupem w historii firmy. Po wdrożeniach w Stanach w 2015 roku, wrocławski oddział jako pierwsze europejskie centrum zostało wyposażone w roboty. Ich konstrukcja nieco różni się od tych, które pracują w Kołbaskowie. Są przede wszystkim cięższe, mają większy udźwig, zastosowano także mniejszy akumulator.

Z pewnością związki zawodowe z niepokojem śledzą tego typu postępującą automatyzację procesów w obawie przed sukcesywnym zastępowaniem pracowników robotami. Przedstawiciele firmy informują jednak, że od momentu wdrożenia Amazon Robotics, firma odnotowała pięciokrotny wzrost zatrudnienia w swoich centrach logistycznych.
Polska sieć Amazona

Amazon do Polski zawitał w 2014 roku. Od tamtego czasu firma prowadzi szeroko zakrojoną ekspansję, otwierając coraz to nowe centra logistyczne. Oprócz tego w Kołbaskowie do użytku oddano także dwa ulokowane we Wrocławiu oraz jeden w Poznaniu. W efekcie tylko na Dolnym Śląsku z tej okazji 4,5 tysiąca osób znalazło stałe zatrudnienie. W przedświątecznym okresie w związku ze zwiększeniem zapotrzebowania przyjmowani są także dodatkowi pracownicy sezonowi. Przedstawiciele firmy nie podają dokładnej liczby, jednak wiemy, że jest ich nawet kilkanaście tysięcy.

Na czwarty kwartał 2017 roku przewidziano również otwarcie drugiego w tym roku centrum logistycznego, tym razem w Sosnowcu. Ma ono stanowić bazę dla dystrybucji odzieży na terenie Europy Zachodniej. Zgodnie z informacjami powierzchnia obiektu będzie nieco mniejsza niż centrum w Kołbaskowie i ma wynosić 135 tys. metrów kwadratowych. Dzięki inwestycji powstanie kolejne 3000 miejsc pracy.

Amazon nie ogranicza swojej działalności w Polsce wyłącznie do centrów logistycznych. W 2014 roku, na fundamencie przejętego Ivona Software, w Gdańsku otwarto Amazon Research & Develpoment, gdzie polscy inżynierowi oraz naukowcy pracują m.in. nad Alexą. O tym, jak przebiega uczenie asystenta mowy, szerzej pisaliśmy w naszej zeszłorocznej relacji z wizyty w centrum R&D. Oprócz tego zespół zespół pracuje nad takimi projektami jak: Alexa Automotive, Amazon Polly, Amazon Lex, Amazon Kindle, FireTV oraz tablety Fire.

Z kolei w Warszawie ulokowane jest biuro Amazon Web Services, które oferuje usługi w chmurze. Dla firmy to właśnie ona generuje największy dochód. O dynamice rynku może świadczyć raport finansowy, w którym eksperci finansowi informują, że wzrost segmentu spowolnił jedynie do 43 proc. Do polskich klientów należą m.in. LOT, Maspex, Onet, Interia czy Vivid Games.
Kiedy Amazon w Polsce?

Jak informowaliśmy, nie brakuje poszlak, które wskazują na to, że wreszcie będziemy mogli korzystać z usług polskiego sklepu. Na pewno świadczyć o tym może udostępnienie polskiego języka w ostatniej wersji aplikacji mobilnej. Przypominamy, że do niedawna klienci znad Wisły mogli korzystać z polskiej strony, wchodząc na Amazon.de. Debiut na polskim rynku może też zostać wymuszony przez rosnącą liczbę lokalnych przedsiębiorstw, które współpracują z Amazonem. Jak informują przedstawiciele firmy, jest ich już ponad 7 tys.


źródło: amazon


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce.Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce. Będą na niej obecni eksperci - prelegenci z firm takich jak Google, IBM, Microsoft, Netflix, Spotify czy Uber. Pierwszą edycję Code Europe odwiedziło ponad 10 000 uczestników, teraz spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania. Właśnie ruszyła rejestracja! Spotkajmy się w Warszawie, Krakowie lub Wrocławiu, już tej wiosny.

Code Europe to klasa sama w sobie - warsztaty, prelekcje, okazja do networkingu, wymiany pomysłów i doświadczeń. Będzie tu 150 prelegentów z najbardziej innowacyjnych firm IT, a wśród nich światowej sławy programiści z gigantów takich jak Google, IBM, Microsoft, Netflix, Spotify i Uber:

Christian Heilmann: ekspert w dziedzinie HTML5 i open web, na co dzień kodujący @ Microsoft
Lauren Tan: Senior Software Engineer @ Netflix, specjalistka od frontendu, backendu i Javascript
Mārtiņš Kalvāns: specjalista w obszarze big data, backend i przetwarzaniu w chmurze, obecnie realizuje się zawodowo jako Data Engineer @ Spotify
Thomas James: ekspert od JavaScript, na co dzień Bluemix Developer Advocate @ IBM
Thomas Steiner: specjalista od frontendu i mobile, na co dzień pracujący jako Solutions Engineer @ Google

Spotkania i warsztaty podczas Code Europe podzielone są na 3 bloki tematyczne: backend/frontend, big data i mobile. Znajdą tu inspirację programiści pracujący w JavaScript, Java i PHP, twórcy aplikacji na Androida, iOS lub Swifta. A także Ci, którzy na co dzień pracują jako specjaliści od baz danych i analitycy. Polecamy szczególnie prelekcję Christiana Heilmanna o hipotetycznym “buncie maszyn” oraz Mārtiņša Kalvānsa o sposobach na poprawę jakości danych stosowanych w Spotify. Organizatorzy zapraszają też na panele dyskusyjne i debaty z ekspertami - o sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym oraz o obecności kobiet w IT.

Code Europe to także przestrzeń do profesjonalnej wymiany doświadczeń, okazja do networkingu z ekspertami i pracownikami znanych firm. Podczas niezobowiązujących rozmów w kuluarach uczestnicy poznają możliwości rozwoju i metody pracy w najbardziej atrakcyjnych firmach technologicznych. Na wiosenną edycję konferencji zgłosiło się już 150 wystawców z branży IT, a wśród nich liderzy: ABB, Comarch, IBM, Intel, Luxoft, Microsoft, Motorola i Samsung.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. W pierwszej wzięło udział ponad 6000 osób. Tym razem liczymy na jeszcze więcej uczestników!

Wydarzenie: Code Europe Kraków 2017
Typ wydarzenia: Konferencja
Tematyka: IT, programowanie, mobile, JavaScript, Java, Python, bazy danych, big data, analityka, C#
Data: 26.04.2017 (środa)
Godzina: 18:00
Język: angielski
Wstęp: Płatne
Miasto: Kraków
Miejsce: ICE Kraków - Congress Centre
Adres: Marii Konopnickiej 17
Rejestracja: https://www.codeeurope.pl/en/ticket
Strona www: https://www.codeeurope.pl/en


źródło: codeeurope


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 277 278 279 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Microsoft wycofuje z oferty czytniki dokumentów Office
Napisane przez Pawel
( 15.12.2017 05:04 )

 · Szwajcaria stawia na fotowoltaikę - 19 TWh do 2050
Napisane przez Pawel
( 14.12.2017 06:01 )

 · Nowa specyfikacja HDMI 2.1 dla 10K
Napisane przez Pawel
( 13.12.2017 07:56 )

 · Już nie tylko polska myśl techniczna, ale również całe satelity wkraczają do kosmosu
Napisane przez Pawel
( 12.12.2017 06:50 )

 · Nowa oferta Orange TV: Eleven Sports 1 i Netflix w 4K
Napisane przez Pawel
( 11.12.2017 07:47 )

 · Gdzie na narty w sezonie 2017/2018 ?
Napisane przez Pawel
( 10.12.2017 00:59 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
XBox One X

Artykuły
1 . Komórki nowotworowe niszczone z pomocą nanocząstek - projekt łódzkich naukowców
(03.12.2017)
2 . Polskie moduły PV na polskim grafenie
(03.12.2017)
3 . Obawa przed bezsennością szkodzi bardziej niż sama bezsenność
(12.11.2017)
4 . Rusza program mentorski dla kobiet - Tech Leaders
(29.10.2017)
5 . Kraków/ Naukowcy AGH mierzyli poziom dopingu na meczu Wisła-Legia
(29.10.2017)
6 . Kraków/ Innowacyjne urządzenie ułatwi naukę niewidomym studentom w AGH
(12.10.2017)
7 . GDRP: za co odpowiada klient, a za co dostawca
(06.08.2017)
8 . PGG udostępni ścianę wydobywczą na potrzeby nauki i umożliwi doktoraty wdrożeniowe
(02.07.2017)
9 . Germanie na terenach obecnej Polski mieszkali dłużej niż uważano
(02.07.2017)
10 . Dotychczasowa wiceminister nauki Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów
(07.06.2017)

Popularne pliki
1 . Google Chrome 59
(04.07.2017)
2 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
3 . Mozilla Firefox 54.0.1
(27.04.2017)
4 . PITy 2016
(07.02.2017)
5 . PITy 2015
(26.03.2016)
6 . PITy 2014
(11.01.2015)
7 . PITy 2013
(09.03.2014)
8 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)
9 . Skype 7.34.0.103
(30.10.2013)
10 . Opera Next 18.0
(20.10.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2017.