Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Telemedycyna - niewykorzystany kierunek rozwoju.
Artykul
Kategoria : Medycyna
Dodany : 24.05.2011 12:17
Komentarze : 0




Problemy z zapewnieniem sprawiedliwego dostępu do usług medycznych i maksymalnie efektywnym wykorzystaniem zasobów w sektorze ochrony zdrowia to nie tylko problemy polskiej służby zdrowia. Z przeprowadzonej wśród przedstawicieli sektora ochrony zdrowia w 16 różnych krajach ankiety wynika, że szansą na rozwiązanie tych problemów jest rozwój telemedycyny.

Z ankiety przeprowadzonej przez firmę Ciso wynika, że współpraca i współużytkowanie informacji pomiędzy specjalistami to kierunki o największym potencjale jeśli chodzi o wprowadzanie innowacji na dużą skalę w sektorze ochrony zdrowia w najbliższym czasie. Zdaniem respondentów wiele technologii umożliwiających postęp istnieje już dzisiaj. Należy jednak położyć większy nacisk na zintegrowane rozwiązania, które umożliwią współpracę, zapewniając większą efektywność diagnostyki, leczenia i zarządzania opieką medyczną.

Technologie, które zapewniają wymianę danych, a równocześnie wygodną interakcję między ludźmi, umożliwiają łatwiejsze i sprawniejsze wykonywanie czynności medycznych.

Przedstawiciele służby zdrowia zaznaczali, że szczególnie ważnym dla nich obszarem jest współpraca w zakresie diagnostyki i leczenia oparta na rozwiązaniach teleinformatycznych, elektroniczne współużytkowanie lub dostęp do obrazów diagnostycznych, nagrań wideo i danych biometrycznych pacjentów oraz rozwiązania teleinformatyczne w zakresie szkoleń klinicznych i dostarczania informacji referencyjnych.

Respondenci mocno wspierają telemedycynę, ale zauważają znaczną lukę między możliwościami odbieranymi jako potencjalne a aktualną praktyką. Tylko 9% respondentów stwierdziło, że elektroniczne współużytkowanie danych i obrazów jest obecnie "bardzo powszechne", a tylko 4% stwierdziło, że współpraca specjalistów za pośrednictwem rozwiązań teleinformatycznych jest obecnie "bardzo powszechna".

Co może pomóc w upowszechnieniu telemdycyny? Istotną rolę w świadczeniu usług medycznych odgrywają zarówno rządy, jak i specjaliści z branży medycznej oraz przedsiębiorstwa sektora prywatnego. Zdaniem respondentów, główną rolą rządu jest zorganizowanie infrastruktury technologicznej niezbędnej do wprowadzenia innowacji w dziedzinie opieki zdrowotnej. Sektor prywatny odgrywa najważniejszą rolę w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Specjaliści medyczni i ich stowarzyszenia mogą współpracować z rządami na rzecz przezwyciężenia barier we wprowadzaniu telemedycyny. Do barier tych zalicza się m.in. zasady wynagrodzeń oraz ograniczenia prawne, które utrudniają innowacje i transformację.



źródło: computerworld
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.