Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Komisja Europejska wraz z czołowymi, europejskimi inżynierami, weźmie udział w projekcie MADES.
Artykul
Kategoria : Nowe technologie
Dodany : 05.12.2011 15:23
Komentarze : 0



Komisja Europejska bierze udział w projekcie, którego celem jest opracowanie nowego szkieletu do projektowania oprogramowania opartego na modelach na potrzeby złożonych systemów lotniczo-kosmicznych i obronnych działających w czasie rzeczywistym.



Wraz z czołowymi, europejskimi inżynierami zajmującymi się technologiami pracującymi w czasie rzeczywistym, producentami przemysłowymi i organizacjami badawczymi z Francji, Niemiec, USA i Włoch, Komisja Europejska weźmie udział w projekcie MADES (Metody i narzędzia oparte na modelach na potrzeby awioniki i osadzonych systemów monitorowania), którym ma być realizowany do lipca 2012 r. Komisja Europejska dofinansowała projekt na kwotę 2.450.000 EUR z budżetu tematu "Technologie informacyjne i komunikacyjne" (TIK) Siódmego Programu Ramowego (7PR) UE.

Zadanie polega na opracowaniu zaawansowanego szkieletu obejmującego wszystkie etapy budowania systemów działających w czasie rzeczywistym, od projektu po generowanie kodów i wdrażanie. Ten niezależny od platformy szkielet zapewni dużą niezawodność, nieodzowną w aplikacjach mających decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa i misji, a także poprawę w zakresie wydajności pracy programistów i ponownego wykorzystywania kodów oraz obniżenia kosztów konserwacji i przystosowywania do nowszych platform wielordzeniowych.

Długofalowy cel projektu MADES to opracowanie nowych metod weryfikacji i symulacji opartych na modelach oraz nowych metod i narzędzi generowania kodów opartych na modelach, które obejmą zarówno tradycyjne języki programowania, jak i języki opisu sprzętu. Narzędzia MADES ułatwią programistom ponowne wykorzystywanie istniejących komponentów oprogramowania, zapewniając spójność złożonych systemów oraz eksploatację zaawansowanych, sprzętowych platform wielordzeniowych.

Flavio Fusetti, Dyrektor ds. Przestrzeni Powietrznej i Obrony w instytucji koordynującej, TXT e-solutions we Włoszech, powiedział: "Projektanci systemów osadzonych potrzebują nowych narzędzi i metod, opartych na uznanych standardach, do projektowania złożonych aplikacji wykorzystujących metody projektowania oparte na modelach. Projekt MADES zapewni ewolucyjną ścieżkę, łącząca istniejące metody projektowania i otwierającą drogę przed bardziej zaawansowanym projektowaniem opartym na modelach. Techniki projektowania umożliwią również projektantom systemów pracujących w czasie rzeczywistym osiąganie wyższej wydajności, niezawodności i skalowalności wraz z rosnącym zaawansowaniem platform wielordzeniowych."

W projekcie MADES przyjęto kompleksowe podejście do badania nowych narzędzi i technologii wspomagających projektowanie, walidację, symulację i generowanie kodów, zapewniając przy tym lepsze wsparcie dla ponownego wykorzystania komponentów. Są również opracowywane nowe metody opisywania i weryfikacji, aby zapewnić ogólną spójność systemów.

Ponadto w toku projektu stworzone zostaną zaawansowane technologie generowania kodów, obejmujące zarówno tradycyjne języki programowania, jak i języki opisu sprzętu. To zapewni techniki wirtualizacji kompilacji, które będą w stanie poradzić sobie z rosnącą złożonością nowoczesnych, wielordzeniowych architektur sprzętowych.

"Partnerzy konsorcjum MADES dysponują wiedzą ekspercką o każdym etapie projektowania systemów opartych na modelach. Ten projekt wprowadzi nowe innowacje do procesu przekształcania projektów oprogramowania we wdrażalne systemy, które charakteryzują się niezawodnością i pewnością wymaganą w aplikacjach o decydującym znaczeniu dla bezpieczeństwa" - zauważa David Lounsbury, kierownik techniczny w The Open Group z Wlk. Brytanii, która też jest partnerem projektu. "Jesteśmy przekonani, że potężne narzędzia oparte na modelach, które już są oceniane przez partnerów z sektora przedsiębiorstw, umożliwią programistom uzyskiwanie wyższej wydajności i radzenie sobie z oczekiwanym wzrostem złożoności systemów."


źródło: mades-project.org
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.