Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Kinect znajduje zastosowania, o których jego twórcom się nie śniło.
Artykul
Kategoria : Nowe technologie
Dodany : 20.12.2011 11:46
Komentarze : 0



Naukowcy z kalifornijskiego uniwersytetu wykorzystują Kinecta do… ratowania świata. Z kolei inna ich grupa znalazła zastosowanie urządzenia do przewidywania ruchu lodu w norweskich lodowcach.



Naor Movshovitz, doktorant z kalifornijskiego uniwersytetu Santa Cruz chce wykorzystać Kinecta do prowadzenia obserwacji, które mogą być wykorzystane do zmiany kursu asteroidy, która byłaby na kursie kolizyjnym z Ziemią. Zamierza ostrzeliwać pociskami przypominające asteroidy kamienie w komorze o obniżonym działaniu grawitacji, a wyniki obserwacji rejestrować Kinektem. Z kolei Ken Maknkoff, doktorant ze stypendium NASA, wykorzystuje Kinekta by poradzić sobie z rozmiarem i chropowatością lodowych szczelin, i wykorzystuje swoje dane by przewidzieć w jaki sposób lodowiec będzie kierował się w kierunku morza.


źródło: youtube, kinect pour Xbox 360

Zazwyczaj, naukowcy wykorzystują urządzenia LIDAR (Light Detection and Ranging) do tego typu pomiarów. Te urządzenia, dzięki laserowym impulsom, mogą w dokładny sposób mapować obszary rozciągające się na wiele kilometrów. Koszt takiego urządzenia to dwieście tysięcy dolarów. Kinect, którego głównym ograniczeniem jest zasięg działania (od jednego do sześciu metrów) kosztuje 120 dolarów.

Możliwości Kinekta to więcej, niż trzeba, dla większości naukowców. Kinect dokonuje pomiaru dziewięciu milionów punktów w przestrzeni na sekundę. Co więcej, jeżeli LIDAR się popsuje, to musisz zamówić nowego i czekać na niego, skalibrować go i zlecić naprawę specjalistom. Kinect jest w każdym sklepie z elektroniką i grami wideo, działa po wyjęciu z pudełka, a Microsoft udostępnił API, które pozwala oprogramować urządzenie w dowolny sposób.

Marco Tedesco, hydrolog z nowojorskiej uczelni, chce zamontować Kinecta do zdalnie sterowanej łódeczki lub helikoptera, by latem zmapować pradolinne jeziora, jakie się formują na lodowcach. Jak twierdzi, wykonanie tego LIDAR-em nie byłoby możliwe, z uwagi na to, że takie jeziora bardzo szybko wysychają w momencie, gdy lód na dnie pęka.

Kinect idealnym narzędziem pomiarowym? Oj nie, co to to nie. Naor Movshovitz chciał wykorzystać urządzenie, by obserwować pociski uderzające w żwir przy dużej ilości rejestrowanych klatek na sekundę. To już nie mieści się w możlowościach kontrolera. Co więcej, Kinect był projektowany z myślą o grach wideo w domowym salonie, więc może mieć kłopoty z mrozem i wilgocią przy badaniach, jakie zaproponował Tedesco.


źródło: anandtech
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.