Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950



  Znaczące udoskonalenia w przestrzeni powietrznej Europy.
Artykul
Kategoria : Ciekawostki
Dodany : 12.11.2012 21:21
Komentarze : 0



Rewolucyjna komunikacja lotnicza może przełożyć się na znaczące udoskonalenia w przestrzeni powietrznej Europy. Wykorzystanie najnowszej, innowacyjnej technologii w transporcie lotniczym pozwoli na wprowadzenie radyklanych zmian poprzez obniżenie dodatkowych kosztów generowanych przez rozdrobnienie przestrzeni powietrznej, których wysokość szacuje się na 5 mld EUR rocznie.

Bieżące systemy nie są w stanie przetwarzać informacji o lotach i dostarczać ich w czasie rzeczywistym w europejskiej przestrzeni powietrznej. Procesy i procedury nie zapewniają elastyczności, która jest potrzebna do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania, a nowe wymogi bezpieczeństwa wpływają na zdolność skutecznego przewożenia ludzi i towarów. Narzędzia usprawniające transport lotniczy już dotarły do granic swoich możliwości. Dla przykładu Stany Zjednoczone kontrolują taką samą przestrzeń powietrzną, co Europa, z większym natężeniem ruchu, ale po kosztach niższych niemal o połowę.

Wyeliminowanie tych problemów to jedyny cel nowego łącza danych SANDRA (Ciągłe sieciowanie aeronautyczne poprzez integracje łącz danych, urządzeń radiowych i anten) - nowego połączenia między ATM (ang. Airborne Thematic Mapper) a systemami naziemnymi. Współfinansowana przez Komisję Europejską, z budżetu Siódmego Programu Ramowego na rzecz badań naukowych (7PR), nowatorska technologia, wspomoże obsługę ruchu lotniczego, który do 2025 r. ma się co najmniej podwoić.

W nowym systemie samolot będzie wyposażony w wiele łącz danych i łącz głosowych aktywnych jednocześnie. Łącza dostępne będą na bazie lokalizacji geograficznej i konkretnego podzbioru pokładowych systemów komunikacji, które mogą się różnić w poszczególnych samolotach. W czasie typowego lotu na około świata, samolot może wykorzystywać kilka łączy zapewnianych przez różnych dostawców, aby realizować szeroki zakres usług.

Podróżni również odniosą korzyści dzięki obniżonym kosztom, mniejszym opóźnieniom oraz poprawie sprawności, przepustowości i bezpieczeństwa transportu lotniczego. Rośnie zapotrzebowanie na mobilny dostęp do sieci szerokopasmowych na pokładzie. W odpowiedzi na ten popyt, kilka linii lotniczych ocenia dostępną technologię, która może urzeczywistnić mobilny dostęp na pokładzie.

Lotnictwo to sektor, który wnosi zasadniczy wkład w unijną gospodarkę i zatrudnienie, zapewniając 5,1 mln miejsc pracy i generując 365 mld EUR, tj. 2,4% europejskiego produktu krajowego brutto (PKB). W perspektywie długoterminowej, do roku 2030, globalny transport lotniczy ma się rozwijać na poziomie około 5% rocznie. Wraz z intensyfikacją ruchu rosną obawy o bezpieczeństwo, dlatego też głównym celem unijnej polityki lotniczej jest zadbanie o to, by Europa była najbezpieczniejszą przestrzenią powietrzną na świecie.

Zintegrowane łącze SANDRA stworzy zrównoważony serwis gotowy do komercyjnego wykorzystania przez europejskie linie lotnicze. To z kolei zagwarantuje usługi dostępne dla wszystkich pasażerów i usługodawców, z wykorzystaniem technologii opracowanej przez europejskich producentów.

Stoisko prób i testy łącza SANDRA podczas lotu zaplanowano na maj 2013 r. na lotniskach w Oberpfaffenhofen w Niemczech i w Tuluzie, Francja.


źródło: SANDRA (Ciągłe sieciowanie aeronautyczne poprzez integracje łącz danych, urządzeń radiowych i anten).
http://www.sandra.aero/index.php

Komisja Europejska - Mobilność i Transport
http://ec.europa.eu/transport/modes/air/index_en.htm
  



^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.