W minionym tygodniu Intel rozpoczął sprzedaż procesorów Sandy Bridge. W pierwszym etapie ograniczono się do układów dla notebooków i komputerów biurkowych z jednym gniazdem. Chipy z serii Core i nie są wcale pierwszymi procesorami Intela ze zintegrowanym modułem graficznym, ale po raz pierwszy producent zastosował tutaj 32-nanometrową technologię.
Kości oznaczono symbolami czterocyfrowymi, które zaczynają się od 2, przykładowo i7-2620M. W procesorach dla komputerów biurkowych sufiks "K" oznacza, że Intel wbudował kość serii 3000 zamiast 2000 i że mnożnik częstotliwości nie jest (prawie) zablokowany.
Obecnie w sprzedaży są warianty zarówno biurkowe, jak i przenośne jednostek Core i7 i i5 z czterema rdzeniami, modele dwurdzeniowe mają się pojawić w lutym. W pierwszym kwartale 2011 roku nowe procesory Intela ukażą się w Europie. Ceny utrzymują się na poziomie poprzedników: model i5-2520M dla urządzeń przenośnych kosztuje 225 dolarów, i7-2920XM - 1096 dolarów. Ceny kości przeznaczonych dla maszyn biurkowych zaczynają się od 117 dolarów (model i3-2100).
Z okazji debiutu nowych jednostek koncern z Santa Clara zorganizował małą wystawę, na której m.in. Fujitsu, Samsung, Packard Bell, Toshiba, Asus i Acer prezentują produkty wyposażone w procesory Sandy Bridge. Dwaj wystawcy pochodzą z sektora systemów osadzonych. Firma TQ Components zaprezentowała modułową platformę osadzoną PC, która bazuje na płycie w formacie Mini-ITX. Z kolei firma congatec wystawiła mikrokomputer na bazie COM Express, który zbudowano z użyciem platformy TQ Components. Obie spółki demonstrowały zastosowanie kości Sandy Bridge w środowisku przemysłowym.
W procesor Sandy Bridge (Core i5-2400) wyposażony jest także polytouch firmy Pyramid Computer - wielodotykowy system z ekranem o średnicy 32 cali (80 centymetrów) o rozdzielczości 1920×1080 punktów. Według firmy Pyramid polytouch może być stosowany np. na wystawach, w muzeach, na seminariach i w systemach sklepowych.