

Ned Pyle na blogu Storage Team Blog opisał, jak wirtualizować bezpiecznie usługę DFSR (Distributed File System Replication) - o czym należy pamiętać, wirtualizując poszczególne maszyny trzymające tę usługę i jakie są jego rekomendacje z tym związane.
DFSR [Distributed File System Replication] to usługa, która pojawiła się w Windows 2003 R2. To, czym różni się od swej poprzedniczki (FRS), to wykorzystanie algorytmu RDC – Remote Differential Compression.
Wpis na blogu nie specyfikuje, jakie oprogramowanie ma być zastosowane do wirtualizacji. Jest to obojętne - ważniejsze jest, jak obchodzić się z maszynami wirtualnymi. Wśród porad, można znaleźć między innymi:
- Należy uważać, żeby nie przywracać maszyny wirtualnej do "snapshotu" lub żeby jej nie zapisywać i nie wznawiać - jedyne operacje dozwolone to pełne zamknięcie systemu i jego restartowanie.
- Należy unikać tworzenia backupu maszyny wirtualnej - raczej należy zastosować backup wewnątrz systemu.
- Nie wolno klonować lub kopiować maszyny wirtualnej z zainstalowaną usługą DFSR.
- Jeśli wirtualizujemy system zainstalowany na maszynie fizycznej z zastosowaniem P2V, jest to wspierane, ale tylko jako konwersja typu offline (tak, aby nie zdarzyła się sytuacja, że obie maszyny są włączone).
- Zamiast eksportowania maszyn wirtualnych, warto zastosować klaster, Hyper-V Live Migration lub Hyper-V Replica do zwiększenia bezpieczeństwa danych.
źródło: The Storage Team BlogJeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter