Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Prezesi Alior, Millennium, WBK, BRE, ING oraz PKO, że wspólnie będą tworzyć lokalny standard.



Prezesi Alior, Millennium, WBK, BRE, ING oraz PKO ogłosili na dzisiejszej konferencji prasowej, że wspólnie będą tworzyć lokalny standard dla płatności mobilnych. Całość ma się opierać na wdrożonej kilka miesięcy temu platformie IKO.

"To będzie pierwszy tego typu standard na skalę europejską" - dało się słyszeć z wypowiedzi kuluarowych podczas specjalnej konferencji zorganizowanej wspólnie przez 6 dużych banków operujących na terenie Polski. PKO BP łączy siły z Alior Bank, Bankiem Millennium, Bankiem Zachodnim WBK, BRE Bankiem oraz ING Bankiem Śląskim celem stworzenia dużej, prężnie działającej platformy płatniczej dla użytkowników telefonów komórkowych. Całość ma opierać się na zaprezentowanej raptem kilka miesięcy temu platformie płatności IKO stworzonej przez PKO BP.

Platforma na razie nie ma oficjalnej nazwy. Nie wiadomo czy nadal będzie to IKO. Wiadomo natomiast, że rozwiązanie przejmie w pełni funkcjonalność obecnego rozwiązania i umożliwi m.in. płatność bezgotówkową w sklepach, wypłatę z bankomatów bez użycia karty oraz szybkie, bezpieczne transakcje w e-commerce.

Po połączeniu sił do platformy będzie miało dostęp ponad 16 milionów użytkowników uczestniczących w projekcie banków. Biorąc pod uwagę dostępność platformy na wielu systemach komórkowych, w tym tych prostych opartych o Javę szacuje się, że ok. połowa wymienionych użytkowników będzie mogła skorzystać z usługi już w tym roku. Wspólna platforma ma się pojawić niedługo. Niestety obecni na sali przedstawiciele banków stronili od podania dokładnej daty.

Prezes PKO BP wyraził nadzieję, że współpraca na tym etapie to dopiero początek. "Jeśli w przyszłym roku o tej porze ciągle będziemy tu w szóstkę uznam to za porażkę" - przyznał na konferencji. Wszyscy uczestnicy nowego przedsięwzięcia liczą bowiem, że stanie się on standardem na polskim, a może i europejskim rynku.

IKO działa obecnie w oparciu o prosty system generujący tokeny do wybranych przez użytkownika transakcji. Sześciocyfrowy token jest pierwszym elementem widocznym dla użytkownika po włączeniu aplikacji. Już z tego poziomu wpisując go na terminalu bankomatu PKO oraz w sklepie (stacjonarnym czy też internetowym) może on dokonać transakcji. Już pod koniec marca z aplikacji korzystało 10 000 użytkowników systemów Android i iOS. Od tego czasu pojawiły się wersje na BlackBerry oraz Symbian. W planach jest aplikacja na Javę oraz Windows Phone. W niedalekiej przyszłości IKO będzie dostępne także w bankomatach sieci Euronet. Po wdrożeniu wspólnej platformy prawdopodobnie także w bankomatach wszystkich banków uczestniczących w projekcie.


źródło: Alior, Millennium, WBK, BRE, ING oraz PKO


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter





Autor Komentarz
Brak komentarzy w bazie
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Promocje na majówkę: tańsze smartfony, raty 0 zł i spore zniżki
Napisane przez Piotr
( 09.05.2025 04:15 )

 · PKP Intercity zintegrowało bilety z warszawską komunikacją miejską
Napisane przez Piotr
( 08.05.2025 06:14 )

 · Warka z nowym pozycjonowaniem, identyfikacją i kampanią - "zrzucamy zbroję"
Napisane przez Piotr
( 07.05.2025 08:09 )

 · "Minghun" - poruszający film z Marcinem Dorocińskim od 2 maja na VOD
Napisane przez Piotr
( 06.05.2025 07:07 )

 · Netflix z mocnymi wynikami. Wall Street może odetchnąć z ulgą?
Napisane przez Piotr
( 05.05.2025 06:03 )

 · Majówka 2025
Napisane przez Piotr
( 02.05.2025 06:58 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.