Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

5 najczęstszych błędów przy wdrażania w firmie aplikacji mobilnych



Aplikacje mobilne są coraz częściej stosowane w przedsiębiorstwach, umożliwiając korzystanie z takich samych funkcjonalności na niemal dowolnym urządzeniu przenośnym lub stacjonarnym. Funkcjonują one równolegle ze starszymi aplikacjami, wiele firm jest więc na etapie modernizacji oprogramowania, co nie jest łatwe. Jeśli jednak ten proces zostanie właściwie przeprowadzony, może przynieść znaczne korzyści w postaci poprawy produktywności, większego zaangażowania pracowników czy większej satysfakcji klientów.

Większość organizacji skupia się na wdrażaniu aplikacji mobilnych w związku z korzystaniem z usług chmurowych, ale nie zawsze są to udane działania. Czasem klienci odrzucają takie aplikacji albo pracownicy szukają sposobów, jak wykonać swoją pracę bez używania jej. Jest kilka najczęstszych przyczyn, które stoją za takimi przypadkami.

Robimy sami, nie kupujemy

Jedną z największych pomyłek w formułowaniu firmowej strategii aplikacji jest przeświadczenie, że wszystko trzeba stworzyć samemu. Wynika to z wieloletnich doświadczeniach, szczególnie w dużych organizacjach. Firmy bowiem przez lata same opracowywały dla siebie aplikacje, ponieważ oferta rynkowa nie zaspokajała ich potrzeb lub wymagała znacznych nakładów, aby dopasować do wymogów użytkowników.

W świecie cloud computingu i aplikacji mobilnych takie podejście jest nieaktualne. Usługi chmurowe są bardzo elastyczne i skalowalne. Często dostępne są interfejsy API i pakiety SDK, dzięki którym istniejące produkty można łatwo zintegrować z już używanymi w firmach systemami. Co więcej, wiele aplikacji można wdrożyć przy niewielkim nakładzie pracy koniecznym do ich personalizacji. Nie ma więc potrzeby budowania własnych aplikacji, skoro są już dostępne takie narzędzie i są regularnie regulowane.

Mierzymy (zbyt) wysoko

Podejmując decyzję o wdrożeniu aplikacji, należy mierzyć zamiary na siły, aby uniknąć dużych pomyłek. Wiele organizacji próbuje już na początku przenosić swoje najważniejsze, najczęściej używane aplikacje do wersji mobilnych. Innym problemem z tej kategorii jest rozwijanie zbyt wielu aplikacji w tym samym czasie. Jednak przygodę z aplikacjami mobilnymi lepiej zacząć od małego, prostego projektu. W ten sposób deweloperzy, zespół IT i użytkownicy będą mogli oswoić się z wprowadzanymi zmianami, nauczyć się obsługi czy zmierzyć się z wyzwaniami o mniejszej skali. Poza tym w małych projektach jest znacznie większa szansa zakończenia ich sukcesem. Jednocześnie zdobywa się doświadczenie, które bardzo przyda się później w dużych projektach.

Nie angażujemy użytkowników

W ostatnich latach użytkownicy przyzwyczaili się do większego wpływu na kształt rozwiązań IT. Dlatego trzeba pamiętać, że to właśnie użytkownicy są najważniejszymi uczestnikami w każdym projekcie związanym z aplikacjami. Powód jest prosty: jeśli aplikacja nie spełni ich wymagań, nie będą chcieli z niej korzystać. Co gorsze, będą wtedy szukać innego rozwiązania, które może okazać się mniejsze bezpieczne, ale wygodniejsze dla nich. Jednocześnie włączenie użytkowników do projektu nie jest jakimś szczególnym wyzwaniem- wystarczy zaprosić ich na jedno czy dwa spotkania. W ten sposób można zrozumieć, jakie są ich role w firmie, jakie mają wymagania i co im nie odpowiada. Jest to dobra droga, aby ustalić, co rozwijana aplikacja faktycznie powinna robić.

Innym sposobem pozyskania wymagań dla aplikacji mobilnej jest zapoznanie się z oryginalną specyfikacją jej dotychczasowego odpowiednika działającego na urządzeniach stacjonarnych. Jest to jeszcze bardziej efektywne niż obserwowanie, jak pracują użytkownicy.

Nie dbamy o zaplecze i infrastrukturę

Ten błąd jest popełniamy przy wdrożeniach każdego rodzaju aplikacji - mobilnych, stacjonarnych czy webowych. Niezależnie od tego, z jakimi systemami zaplecza (środowisko lokalne, chmura publiczna, systemy producenta) będzie się łączyć aplikacja, trzeba się upewnić, że będzie w stanie obsłużyć realne obciążenie. Jednym z ważnym aspektów jest infrastruktura bezprzewodowa – trzeba mieć pewność, żeby obsłuży dodatkowy ruch generowany przez aplikację. Jak w każdym wdrożeniu, jedną z najlepszych opcji jest przeprowadzenia wdrożenia w fazach i przyznawanie w różnych okresach dostępu poszczególnym grupom użytkowników. To metoda dobra do prześledzenia ruchu w sieci i ewentualne modyfikacje infrastruktury.

Nie testujemy na wszystkich urządzeniach

Ten błąd to często podstawowe wyzwanie. Przy tworzeniu oprogramowania testy mają krytyczne znaczenie. W przypadku komputerów stacjonarnych czy nawet notebooków było to stosunkowo proste. Firmy najczęściej korzystają bowiem z kilku konfiguracji sprzętu, które IT ma pod pełną kontrolą. Wystarczy więc przeprowadzić testy na właściwym sprzęcie, aby mieć ten etap prac za sobą.

Mobilność i BYOD postawiły testy na głowie. Pracownicy korzystają bowiem z wielu modeli urządzeń o zróżnicowanych konfiguracjach, różnej wielkości ekranów, systemów operacyjnych, akcesoriów, itd. W przypadku BYOD i korzystania z urządzeń zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych, trzeba dodatkowo brać pod uwagę przenikanie się tych dwóch obszarów oraz inne zachowania użytkowników. Testy nabierają więc jeszcze większego znaczenia. Ten problem jest szczególnie odczuwalny w przypadku urządzeń z system Android. To jeden z powodów tego, że iOS jest chętniej wybierany w środowisku korporacyjnym. Duża liczba wersji Androida będących w użyciu i skomplikowany proces aktualizacji znacznie komplikują testy.



źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter





Autor Komentarz
karlo Napisany : 15.09.2017 23:25

mobilne aplikacje zawsze są problematyczne ...
zawsze się w jakiś nieokreślonych przypadkach wywalą

  
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Promocje na majówkę: tańsze smartfony, raty 0 zł i spore zniżki
Napisane przez Piotr
( 09.05.2025 04:15 )

 · PKP Intercity zintegrowało bilety z warszawską komunikacją miejską
Napisane przez Piotr
( 08.05.2025 06:14 )

 · Warka z nowym pozycjonowaniem, identyfikacją i kampanią - "zrzucamy zbroję"
Napisane przez Piotr
( 07.05.2025 08:09 )

 · "Minghun" - poruszający film z Marcinem Dorocińskim od 2 maja na VOD
Napisane przez Piotr
( 06.05.2025 07:07 )

 · Netflix z mocnymi wynikami. Wall Street może odetchnąć z ulgą?
Napisane przez Piotr
( 05.05.2025 06:03 )

 · Majówka 2025
Napisane przez Piotr
( 02.05.2025 06:58 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.