Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Hybrydowa ścieżka do innowacji.



Hewlett Packard Enterprise i Accenture udostępniły przedsiębiorstwom nową chmurę hybrydową. Platforma, która ułatwi przeniesienie do chmury najbardziej złożonych systemów takich jak SAP czy Oracle, jest już dostępna dla polskich firm.

Jak twierdzą szefowie HPE i Accenture, produkt zrewolucjonizuje podejście do technologii cloud i przyspieszy popularyzację chmury w Polsce. Accenture Hybrid Cloud (AHC) ma ułatwić budowę innowacyjnej polskiej gospodarki przy wykorzystaniu chmury obliczeniowej. Chmurę zaprojektowano z myślą o przedsiębiorstwach z takich branż jak: telekomunikacja, bankowość, energetyka czy produkcja. Współpraca tych dwóch firm ma ponad dwudziestopięcioletnia historię. I tym razem ich kompetencje dobrze się uzupełniły.

HPE jest liderem w dostarczaniu komponowanej infrastruktury dla chmury obliczeniowej, Accenture zaś jest według Gartnera numerem jeden w dostarczaniu managed services i globalną jedynką w implementacji rozwiązań SAP, w tym SAP HANA. Co ważne – 50% implementacji SAP HANA jest realizowanych w oparciu o infrastrukturę i technologię dostarczaną przez HPE.

Jak dogonić konkurencję?

Według badań Eurostatu adaptacja chmury w Polsce kształtuje się na poziomie 11,5%. Przewiduje się, że 70% architektury IT w kraju będzie przestarzałe na przestrzeni najbliższych lat, jeśli organizacje nie zdecydują się na innowacje. Z drugiej strony do wdrażania innowacyjnych narzędzi potrzebna jest dziś chmura. Koło się zamyka. Z badania przeprowadzonego przez Accenture „Full Value. Full Stop” (to największe badanie Accenture na ponad 8000 firm w 20 krajach na poziomie zarządu, szefów IT i prezesów) wynika, że innowacyjne firmy adaptują chmurę nawet w 100%, a te, które są na przeciwnym krańcu skali, tylko w 50%.

Liderzy dystansują pozostałe firmy, ponieważ dzięki rozwiązaniom chmurowym, mogą efektywniej wykorzystywać inne technologie, takie jak sztuczna inteligencja czy analityka. Według badania różnica między liderami a „maruderami” będzie nadal rosła w ciągu najbliższych 5 lat. Dlaczego? Wynika to z inwestycji w innowacje i technologie. Żeby gonić konkurencję należy więc zbudować i wchodzić w chmurę na poziomach Platform as a Service, Infrastructure as a Service i Software as a Service.

Ale co zatem blokuje rozwój chmury w Polsce? Szef Accenture, podczas spotkania z dziennikarzami, wskazał kilka głównych przyczyn. Po pierwsze to kwestia lokalizacji danych. Zdaniem Mariusza Chudego Polska przypomina kulturowo Niemcy – polskie firmy, podobnie jak firmy zza Odry, chcą, by dane były przechowywane w kraju, najlepiej blisko lokalizacji firmy. Kolejną przyczyną słabej adopcji są regulacje w kilku sektorach (finanse, telekomunikacja, energetyka), które wymuszają lokalne przechowywanie danych.

Adaptację spowalnia również model zarządzania kosztami, ponieważ firmy w Polsce są przyzwyczajone do zarządzania CAPEXEM. Wreszcie są też ograniczenia architektoniczne i technologiczne. Jak zaznaczył dyrektor Accenture, chmura nie jest prosta, a na rynku jest zbyt mało specjalistów IT. Firmy muszą wykonać ogromny skok kompetencyjny, by z innowacyjnych „maruderów” przejść do liderów potrafiących biegle migrować środowiska aplikacyjne.

Wrażenie chmury

Czy AHC ma szansę to zmienić? Zarówno Michał Zajączkowski jak i Mariusz Chudy, ponieważ – co podkreślili, wierzą w środowiska wielochmurowe i to że świat IT będzie hybrydowy. Michał Zajączkowski wskazał na benefity płynące z takiego ekosystemu, w którym można łączyć chmury publiczne, prywatne, ale też wspierać firmy przy utrzymaniu aplikacji tradycyjnych, które z różnych powodów nie mogą być przenoszone. Wiele przedsiębiorstw posiada wielkie aplikacje, których wytworzenie i ciągła aktualizacja dużo kosztuje i migracja do chmury nie może odbyć się w krótkim czasie. Ale, jak zaznaczył Michał Zajączkowski, chmura to nie miejsce, gdzie przetwarzane są dane, ponieważ dla HPE oznacza odczucie klienta końcowego. Dlatego ogromne znaczenie mają aplikacje cloud native, które dają wrażenie chmury i jej szybkości (cloud experience).

Wspólne rozwiązanie HPE i Accenture jest przykładem skutecznego rozwiązania hybrydowego, które zapewni firmom elastyczne zarządzanie IT, korzystanie z chmur publicznych, tworzenie własnej prywatnej chmury oraz uruchamianie na tej samej platformie aplikacji tradycyjnych. Ważne, by firmy potrafiły zarządzać takim środowiskiem lub mieć partnera, który to dla nich zrobi w sposób płynny i przejrzysty. Chodzi tu o przejrzysty systemowi rozliczeń. W AHC klienci zapłacą za to, co niezbędne, czyli za samą usługę. Rzeczywiste wykorzystanie infrastruktury jest możliwe dzięki wykorzystaniu HPE GreenLake.

Duże pole do zagospodarowania

ACH była przez wiele miesięcy przygotowywana przez Accenture i HPE. Twórcy wskazują przewagi swojego rozwiązania – ta chmura hybrydowa jest wprost dedykowana do obsługi dużych, złożonych środowisk. Na tej platformie można przetwarzać bazy danych Oracle czy rozwiązania bazujące na stosie technologicznym SAP. Już dziś klientami AHC są dostawcy chmury publicznej tacy jak Microsoft czy Google, którzy wykorzystują chmurę hybrydową do utrzymywania systemów SAP czy Oracle. To mocna rekomendacja.

Dzięki współpracy Accenture oraz Hewlett Packard Enterprise w ramach AHC oferowana jest kompleksowa usługa obejmująca proces migracji od początku do końca uwzględniająca specyficzne potrzeby klientów.

Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu platforma chmurowa od Accenture znacznie usprawnia przeniesienie do chmury najbardziej złożonych systemów, skracając czas migracji z miesięcy do nawet kilku dni. Uruchomienie środowiska testowego dla mniejszych aplikacji, przy wykorzystaniu rozwiązań cloud native zajmie natomiast kilka minut.

Jak wskazują dyrektorzy Accenture i HPE, wdrożenie AHC wiąże się z konkretnymi oszczędnościami. „Wśród korzyści biznesowych płynących z korzystania z AHC możemy wskazać czynniki takie jak skrócenie czasu wdrożenia innowacji nawet o 50%, oszczędność kosztów operacyjnych na poziomie 30-50% i do 30% oszczędności wydatków na przetwarzanie danych w chmurze publicznej” – zaznaczył Mariusz Chudy.

Rynek w Polsce patrzy binarnie na kwestie przechowywania danych. Jak zauważyli twórcy AHC, pomiędzy dwoma biegunami jest duża przestrzeń do zagospodarowania przez rozwiązania hybrydowe, które umożliwią firmom wejście na ścieżkę innowacji.


źródło: hpe


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter





Autor Komentarz
Brak komentarzy w bazie
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Depopulacja IT
Napisane przez Pawel
( 01.07.2025 06:59 )

 · Infoshare 2025 - organizatorzy podsumowują konferencje i ogłaszają zwycięskie startupy
Napisane przez Pawel
( 30.06.2025 06:55 )

 · Port USB C - z wyglądu identyczny, ale diabeł tkwi w szczegółach
Napisane przez Pawel
( 27.06.2025 06:45 )

 · Android Automotive - od projekcji telefonu do pełnoprawnego systemu operacyjnego dla aut
Napisane przez Pawel
( 26.06.2025 08:35 )

 · Ponad 1/3 polskich internautów wyżej ceni odpowiedzi AI niż wyniki z Google.
Napisane przez Pawel
( 25.06.2025 06:12 )

 · Microsoft Surface Pro Copilot+ PC 5G już w T-Mobile. Urządzenie tańsze o 1700 zł
Napisane przez Pawel
( 24.06.2025 06:10 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.