Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Szpital w Radomiu wybrał Oracle Cloud



Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu podjął decyzję o przeniesieniu swojego głównego systemu obsługi pacjentów do chmury Oracle Cloud. Wykonawcą wdrożenia była firma JT&T INFOMED – partner Oracle oraz partner firmy Asseco Poland, której oprogramowanie Asseco Medical Management Solutions wykorzystuje placówka.

W ramach projektu dokonano wdrożenia usług infrastruktury chmurowej Oracle Cloud Infrastructure wraz z migracją dotychczasowej serwerowni oraz wszystkich danych potrzebnych do bieżącej obsługi placówki. „Myśleliśmy nad budową własnej serwerowni jednak analizy: finansowa i bezpieczeństwa wykazała, że nie będzie to dla szpitala efektywne” - mówi Tomasz Skura, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. „Teraz dane znajdują się w doskonale zabezpieczonym centrum chmurowym i za ich bezpieczeństwo odpowiada firma Oracle. Ośrodki obliczeniowe klasy cloud computing tej firmy nazywane są Regionami Chmurowymi - w ramach każdego z nich znajdują się trzy rozproszone ośrodki obliczeniowe, a w każdym z nich trzy wyodrębnione strefy Fault Domain. Zapewnia to maksymalizację bezpieczeństwa i dostępności aplikacji oraz wszystkich naszych danych”- dodaje.

Oparcie działania systemów IT na modelu chmury pozwala także na łatwe wdrażanie kolejnych aplikacji - takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna, czy nowego oprogramowania, jakie w przyszłości będzie potrzebować jednostka - bez ponoszenia dodatkowych kosztów rozbudowy serwerów czy zakupu licencji bazodanowych.

Współczesne systemy biznesowe produkują ogromne ilości danych, których odpowiednie magazynowanie i przetwarzanie sprawia organizacjom coraz większe kłopoty. Powodem jest tzw. dług technologiczny, którego efektem jest przestarzała i coraz mniej wydolna infrastruktura informatyczna. Sektor Ochrony zdrowia to jedna z tych branż, gdzie procesy te przebiegają wyjątkowo szybko. Szpital w Radomiu pod koniec 2020 roku posiadał ponad 8-letnią infrastrukturę serwerowo-macierzową bez wsparcia technicznego. W przypadku jakiejkolwiek awarii groziło to całkowitym paraliżem systemów informatycznych, a co za tym idzie również praca całego szpitala byłaby zagrożona. „Tak naprawdę należało zmienić wszystko – od licencji silnika bazy danych po serwery oraz macierze” – wyjaśnia Marcin Gasek z firmy JT&T. „Nasza firma od lat wdraża, projektuje i serwisuje rozwiązania informatyczne dla jednostek służby zdrowia. Posiadamy doświadczony zespół inżynierów w zakresie instalacji, konfiguracji i administrowania systemami informatycznymi. Dlatego też dzięki technologii chmurowej Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu nie musi wyposażać ani utrzymywać własnej lokalnej serwerowni, co wiązałoby się z wielokrotnie większym kosztem niż zakup infrastruktury chmurowej. Oparcie działania systemów IT na modelu chmury pozwala także na łatwe wdrażanie kolejnych aplikacji - takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna, czy nowego oprogramowania, jakie w przyszłości będzie potrzebować jednostka - bez ponoszenia dodatkowych kosztów rozbudowy serwerów czy zakupu licencji bazodanowych”.

Prace wdrożeniowe odbywały się w starannie wyznaczonych ramach czasowych – wtedy, gdy szpital przyjmował mniejsze liczby pacjentów. Przedstawiciel firmy JT&T wyjaśnia: „Po serii testów i przygotowań migracja wszystkich usług przebiegła spokojnie - mimo iż co jakiś czas napotykaliśmy na nieznane wcześniej problemy. Nasz zespół pokonał jednak wszystkie trudności i system działa już w całości znajdując się w chmurze”.

„Cyfryzacja i informatyzacja ochrony zdrowia to pojęcia, które teraz słyszymy najczęściej. Widzimy jak wiele zmian już zostało wprowadzonych, a planowany wzrost nakładów na modernizacje i ucyfrowienie ochrony zdrowia z pewnością przyspieszy cały proces. Jako Polska Federacja Szpitali zachęcamy szpitale, aby nie bały się inwestowania w nowe technologie i zaufały sprawdzonym, globalnym rozwiązaniom” - komentuje Urszula Szybowicz, COO Polska Federacja Szpitali. „Tak jak w przypadku Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, koszty wdrożenia chmury obliczeniowej były znacznie niższe niż budowa dedykowanej serwerowni, a przede wszystkim dzięki zaimplementowanym zmianom szpital widzi znaczącą poprawę w działaniu systemu operacyjnego, a to z kolei wpływa na szybkość podejmowanych decyzji i bezpieczeństwo pacjentów.

Stoimy przed ogromnym wyzwaniem dla szpitali- wdrożeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Nie chodzi tylko o to czy placówki zdążą przeszkolić personel, ale czy ich systemy informatyczne będą na tyle wydajne by przyjąć tak ogromne ilości danych bez zakłócenia codziennego funkcjonowania jednostki” – dodaje.

Szpital w Radomiu po wprowadzeniu modelu cloud computing zauważył znaczną poprawę w jakości pracy - lekarze pracujący na oddziale są teraz w stanie szybko przekazywać informacje o pacjencie, jego wyniki czy historie leczenia. Ma to znaczący wpływ zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemiologicznej, kiedy liczy się każda minuta. Rozwiązanie chmurowe od Oracle znacznie przyspieszyło pracę na stanowiskach komputerowych, usprawniło administrowanie danymi i zwiększyło bezpieczeństwo przechowywania danych. Szpital planuje dalszą rozbudowę i modernizację swojej bazy sprzętowej.

To kolejne udane wdrożenie chmury Oracle w jednostce szpitalnej.

Przypominamy, że w grudniu 2020 Computerworld wystartował z autorskimi podcastami Tech Trends.

Pierwszym z wielu kolejnych był właśnie podcast o chmurze Oracle.

Za pomocą dźwięków redakcja opowiedziała o wdrożeniu chmurowych rozwiązań tego producenta w Stobrawskim Centrum Medycznym w miejscowości Kup na Opolszczyźnie. Podmiot składający się z dwóch szpitali i przychodni całkowicie przeniósł swoje zasoby do chmury Oracle. Jak wyglądał proces przygotowania tak dużej zmiany? Co chmura wniosła w procesy szpitalne i jak zmieniła się informatyka SCM? Wreszcie – czym różni się chmura w dużej i małej organizacji?



źródło: oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter





Autor Komentarz
Brak komentarzy w bazie
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Depopulacja IT
Napisane przez Pawel
( 01.07.2025 06:59 )

 · Infoshare 2025 - organizatorzy podsumowują konferencje i ogłaszają zwycięskie startupy
Napisane przez Pawel
( 30.06.2025 06:55 )

 · Port USB C - z wyglądu identyczny, ale diabeł tkwi w szczegółach
Napisane przez Pawel
( 27.06.2025 06:45 )

 · Android Automotive - od projekcji telefonu do pełnoprawnego systemu operacyjnego dla aut
Napisane przez Pawel
( 26.06.2025 08:35 )

 · Ponad 1/3 polskich internautów wyżej ceni odpowiedzi AI niż wyniki z Google.
Napisane przez Pawel
( 25.06.2025 06:12 )

 · Microsoft Surface Pro Copilot+ PC 5G już w T-Mobile. Urządzenie tańsze o 1700 zł
Napisane przez Pawel
( 24.06.2025 06:10 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.