

W październiku br. uruchomiona została strona internetowa nauka.tvp.pl, gdzie można znaleźć artykuły z takich dziedzin, jak: kosmos, technologie, przyroda, medycyna, ekologia, fizyka, chemia, Ziemia, archeologia i ekonomia. Równolegle z portalem działają profile TVP Nauka w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i TikToku. Oznacza to, że TVP Nauka - nowy kanał Telewizji Polskiej, stopniowo przygotowuje się do startu.
TVP Nauka ma być kanałem o charakterze edukacyjnym. Na jego ofertę składać się mają audycje edukacyjne, publicystyczne i filmy dokumentalne skoncentrowane na treściach szeroko pojętej nauki oraz historii nauki. Emitowane o szerokim spektrum tematycznym, w tym treści medyczne (zdrowotne), techniczne, technologiczne, biologiczne i przyrodnicze, jak również badawczo-kulturowe. Charakter edukacyjny kanału realizować mają m.in. audycje wyjaśniające zmiany zachodzące na naszej planecie oraz promujące działania mające na celu jej ochronę, w tym w zakresie segregacji odpadów, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, innowacyjnych technologii energetycznych. Program miałby także wspierać promowanie polskiej myśli technicznej oraz dorobku i potencjału polskiej nauki.
Projekt logo TVP Nauka został zgłoszony do Urzędu Patentowego przez Telewizję Polską już 17 września br. Kanał TVP Nauka ma ruszyć w 2022 roku. Na jego działalność Telewizja Polska będzie przeznaczać 40 mln zł rocznie, wynika z najnowszego projektu Karty powinności Telewizji Polskiej S.A. na lata 2020-2024. Dyrektorem TVP Nauka jest Robert Szaj.
Po uruchomieniu w 2020 rok TVP Dokument i w 2021 roku kanałów TVP Kobieta i TVP World, Telewizja Polska - oprócz TVP Nauka - ma jeszcze w planach rozpoczęcie nadawania TVP Muzyka (muzyczno-rozrywkowego) i TVP Teen (skierowanego do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat). Wszystkie trzy miałby wystartować w 2022 roku.
źródło: tvpJeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter