

Filmowo-serialowe hity listopad w Canal+ i Canal+ Online. Serialowym wydarzeniem miesiąca Canal+ będzie premiera nowego sezonu serialu "The Office PL 3" (od 3 listopada). Uwielbiani pracownicy siedleckiego potentata wody mineralnej wracają do biura. W nowym sezonie nie zabraknie absurdalnych korpo-spotkań, procedur, asapów, deadlinów i innych challengy.
Stacjonująca w warszawskiej siedzibie Patrycja wpada na kolejny genialny pomysł rozwinięcia biznesu. Tym razem dotychczasową ofertę Kropliczanki postanawia rozszerzyć o napój energetyczny. Nowy produkt oznacza mnóstwo dodatkowych zadań dla ekipy z Siedlec, czym nie jest zachwycony Michał. Z pomysłem szefowej jednak się nie dyskutuje. W kolejnym sezonie do obsady serialu dołączyli: Mateusz Król w roli zastępującego Łukiego Tomka oraz Małgorzata Gorol jako zmagająca się z depresją pracownica HR Kasia.
Polskim filmowym hitem będzie oparty o głośną prozę Wojciecha Chmielarza intrygujący thriller w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki "Wyrwa" (od 4 listopada). Maciek to stateczny bankowiec, mąż, ojciec dwóch córek. Jego szczęśliwe życie wywraca do góry nogami niespodziewana tragedia. W wypadku samochodowym ginie jego żona i wszystko wskazuje na to, że kobieta popełniła samobójstwo. Ból i dezorientację mężczyzny pogłębia fakt, że do dramatycznego wydarzenia doszło pod Mrągowem, podczas gdy Janina wybierała się w delegację do Krakowa. By rozwiązać zagadkę śmierci żony, Maciek jedzie na miejsce wypadku, gdzie rozpoczyna prywatne śledztwo. Doprowadza go ono do Kamila Wojnara, którego podejrzewa o romans ze zmarłą ukochaną. W rolach głównych Tomasz Kot, Karolina Gruszka i Grzegorz Damięcki.
FILM
"Forever Young" (od 7 listopada). Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiedziana bez tabu i ograniczeń powieść o wzlotach i upadkach młodych studentów ze słynnej aktorskiej szkoły Theatre des Amandiers w Nanterre. Lata 80. we Francji. Aspirujący dwudziestoletni aktorzy zdają egzaminy wstępne do słynnej szkoły aktorskiej w Nanterre założonej przez Patrice'a Chéreau. W słynnej Theatre des Amandiers miewają wzloty i upadki, nawiązują nowe relacje i romanse, przeżywają wspólnie przygody i zbierają doświadczenia, stawiając pierwsze kroki w aktorskim świecie. Czy zdobytą wiedzę wykorzystają do tworzenia na scenie wielkich kreacji?
"Sundown" (od 10 listopada). Nominowany do Złotego Lwa egzystencjalny dramat nagradzanego meksykańskiego reżysera Michela Franco. Alice i Neil spędzają urlop w meksykańskim kurorcie. Ich luksusową sielankę przerywa nagły telefon, przez który zmuszeni są do zmiany planów. Jednak w głowie Neila pojawi się pokusa, całkowitej zmiany życia. Wykorzystuje nadarzający się pretekst i zostaje w Acapulco bez swojej rodziny. Dlaczego podjął taką decyzję?
"Czym jest miłość" (od 11 listopada). Komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie. Michelle i Allen pragną sformalizować swój związek. Zanim jednak zaczną na dobre organizować ślub, postanawiają zapoznać swoich rodziców. Podczas spotkania okazuje się, że znają się oni lepiej, niż młoda para mogłaby przypuszczać, co powoduje lawinę zabawnych wydarzeń.
"Bliscy" (od 14 listopada). Drugi pełnometrażowy film Grzegorza Jaroszuka. Żona i matka dwójki dorosłych dzieci znika pewnego dnia bez słowa. Jej rodzina rozpoczyna poszukiwania, krążąc po osiedlu. Rozmowy z sąsiadami rysują obraz kobiety, jakiej dotąd nie znali i kierują ich na nowe, coraz dziwniejsze ścieżki. W końcu ojciec, syn i córka odkrywają zaskakującą prawdę.
"Czarodziejski flet" (od 18 listopada). Ponadczasowa, familijna opowieść o magii i sile wyobraźni. Nastoletni Tim marzy o karierze śpiewaka w szkole muzycznej imienia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Gdy udaje mu się spełnić marzenie, w starym gmachu odkrywa magiczne przejście do świata z opery "Czarodziejski flet" Mozarta. Gdy chłopak przenosi się do niezwykłej krainy, zamienia się w księcia Tamino, który stara się uwolnić piękną księżniczkę Paminę.
"Prawdziwe życie aniołów" (od 21 listopada). Obraz inspirowany życiem wybitnego polskiego aktora Krzysztofa Globisza. Artysta, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar, prawdopodobnie jako pierwszy w historii kina aktor cierpiący na afazję i paraliż zagrał główną rolę w filmie. Uznany aktor przechodzi nagle rozległy udar, w wyniku którego traci zdrowie, a wraz z nim narzędzie pracy - głos. Mimo iż rokowania lekarzy nie dają zbyt wielu szans na powrót do sprawności, żona Adama nie ustaje w walce o to, by jej mąż mógł ponownie stanąć na scenie.
"Mafia Mamma" (od 25 listopada). Komedia gangsterska w kobiecym wydaniu. Kristin to amerykańska pisarka w średnim wieku, która od pewnego czasu jest znudzona i rozczarowana swoim życiem. Nie dość, że walczy z syndromem opuszczonego gniazda po wyjeździe syna na studia, to jeszcze wyszła na jaw zdrada jej męża. Ponadto kobieta dowiaduje się o śmierci mieszkającego we Włoszech dziadka. Kiedy Kristin przyjeżdża do Kalabrii na pogrzeb, okazuje się, że zmarły był szefem lokalnej mafii, a jego ostatnim życzeniem było, by właśnie mieszkająca w Stanach wnuczka przejęła po nim schedę.
SERIAL
"Młody The Rock 3" (od 7 listopada). Trzeci już sezon serialu, który z przymrużeniem oka opowiada o karierze jednego z największych gwiazdorów kina akcji ostatnich lat, Dwayne'a Johnsona. Serie "Szybcy i wściekli" i "Jumanji", "Baywatch. Słoneczny patrol", "Wyprawa do dżungli" czy "Podróż na Tajemniczą Wyspę". Jednak zanim Dwayne Johnson trafił na plan tych wysokobudżetowych produkcji, przyszłego gwiazdora czekała długa droga, którą opowiedziano w serialu komediowym "Młody The Rock". Widzowie śledzą w nim aktora na różnych etapach jego życia od dzieciństwa, przez wzloty i upadki w uniwersyteckiej drużynie futbolu amerykańskiego, po pierwsze kroki w świecie wrestlingu.
"Your honor 2" (od 8 listopada). Dalszy ciąg losów sędziego Michaela Desiato, w którego wciela się zdobywca Złotego Globu i czterech statuetek Emmy, nominowany do Oscara, Bryan Cranston. Po śmierci syna Desiato zostaje wcześniej wypuszczony z więzienia. Agent federalny zmusza go do udziału w spisku, mającym na celu rozpracowanie gangsterskiej rodziny Baxterów, która zniszczyła życie wielu obywateli Nowego Orleanu.
"Zakładnik" (od 20 listopada). Szwedzki serial kryminalny o losach porwanego samolotu. Fredrika Bergman pracuje w szwedzkim Ministerstwie Sprawiedliwości. Kiedy porwany zostaje samolot, a terroryści żądają uwolnienia Saida Kehlifiego, syryjskiego naukowca aresztowanego w niejasnych okolicznościach przez służby specjalne, Fredrika zostaje poproszona przez agentkę SAPO Eden Lundell o udział w śledztwie.
"Zdrajca" (od 8 listopada, Ale kino+). Serial twórców głośnej "Euforii". Lecący z Tel Awiwu do Bangkoku samolot pasażerski nieoczekiwanie znika z radarów. Nie udaje się potwierdzić katastrofy, więc istnieje podejrzenie porwania. Tajemniczą sprawę przejmuje powracający do służby Yonatan Georgy, którego żona i dzieci znajdują się na pokładzie zaginionej maszyny. Cały świat wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki.
DOKUMENT
"Miucha. Głos bossa Novy" (od 6 listopada). Film o emancypacji w zdominowanym przez mężczyzn świecie samby i bossanovy. Opowiada historię Heloísy Marii Buarque de Hollandy znanej jako Miucha. Artystka przyszła na świat w rodzinie muzyków i od dziecka występowała na scenie. Poślubiła João Gilberto, uważanego za twórcę bossa novy. Koncertowała i nagrywała płyty z takimi artystami jak Stan Getz, Tom Jobin i Vinicius de Moraes. Jednak jako kompozytorka była przez nich niedoceniana. Narracja obrazu została oparta na listach, zdjęciach, nagraniach audio i poddanych animacji filmowej akwarelach Miuchy, a tłem dla prywatnych materiałów artystki są fragmenty filmów Jonasa Mekasa, Shirley Clarke oraz Marie Menken.
"Zróbmy lepszego człowieka" (od 11 listopada). Pokazana z kilku perspektyw historia chińskiego naukowca, który jako pierwszy dokonał genetycznej modyfikacji ludzkich embrionów, wywołując lawinę kontrowersji. Człowiek posiadł już wiedzę, która pozwala mu zmieniać strukturę DNA. Chiński biofizyk, He Jankui, poszedł o krok dalej. Zaingerował w genotyp embrionów bliźniąt, aby wyeliminować u nich podatność na zakażenie wirusem HIV od rodziców. I tak na świat przyszły Lulu i Nana. He Jankui ujawnił ten fakt w 2018 roku. Wywołał burzę w środowisku naukowym, a w konsekwencji trafił przed oblicze sądu.
źródło: canal+Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter