Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Przeglądarka Edge ma nowe logoWszystko wskazuje na to, że Microsoft żegna się na dobre z marką Internet Explorer, gdyż zdecydował się opracować nowe logo rozwiązania, które zastąpiło wysłużony IE. Mowa oczywiście o przeglądarce Edge, która od dzisiaj może się kojarzyć wielu internautom z morzem, gdyż przypomina fale układające się w literę E.

Dobrze poinformowane źródła podają, że Microsoft zaprezentuje oficjalnie to logo 15-go stycznia 2020 roku, wtedy gdy udostępni użytkownikom dopracowaną już w szczegółach przeglądarkę Edge bazującą w stu procentach na Chromium.

Wiele wskazuje na to iż Microsoft zdecydował się opracować to logo na skutek narzekań wielu użytkowników przeglądarki Edge sygnalizujących, że obwiązujące logo tego oprogramowania kojarzy się dalej z przeglądarką Internet Explorer.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Microsoft udostępnił użytkownikom wersję beta przeglądarki Edge pracującej w trybie „full Chromium” (chodzi oczywiście o mechanizm rendrowania opracowany przez Google) nie tak dawno, bo pod koniec lipca tego roku.

Istotną nowością, jaka znalazła się wtedy w tej przeglądarce, był mechanizm zapobiegający śledzeniu użytkownika. Oferował on trzy różnych poziomy blokowania śledzenia: Basic, Balanced i Strict (Podstawowy, Zrównoważony i Dokładny). Pozwalają one użytkownikom blokować pliki cookie i surfować po internecie bez obaw o to, że ich prywatność będzie naruszana.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Fitbit przejęty przez GoogleGoogle ogłosił pod koniec zeszłego tygodnia zamiar kupna firmy Fitbit, znanego producenta inteligentnych zegarków oraz opasek monitorujących aktywność fizyczną użytkownika. Wartość transakcji wynosi około 2,1 mld USD.

Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, będzie to jedno z największych przejęć, jakie Google dokonał w swojej całej historii. Google produkuje co prawda kilka urządzeń podobnych do tych, które sprzedaje firma Fitbit, ale po przejęciu szeregu opatentowanych przez nią technologii będzie w stanie znacznie poszerzyć swoją ofertę w tym segmencie rynku IT.

A Rynek ten – mowa o urządzeniach typu "wearables", czyli takie które użytkownik nosi na sobie – rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Google uznał widocznie, że warto na ten rynek wejść śmielej, stąd decyzja o przejęciu Fitbit.

Wiadomość ta nie zaskoczyła analityków, gdyż Google od dawna sygnalizował, że jest bardzo zainteresowany tym rynkiem i zamierza powalczyć na nim z jednym z największych dostawców tego typu urządzeń, jakim jest Apple. Można się więc spodziewać, że w ofercie Google już niedługo pojawią się kolejne pozycje należące do urządzeń „wearable”.

Google będzie musiał sobie przy tym poradzić z głównym problemem, jaki nie został do tej pory rozwiązany w przypadku takich urządzeń, jak inteligentne zegarki czy różnego rodzaju opaski monitorujące stan użytkownika. Chodzi tu o zapewnienie danym gromadzonym przez takie urządzenia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. A są to niejednokrotnie wyjątkowo poufne informacje medyczne, które powinny być zabezpieczone na wszystkie możliwe sposoby, tak aby nie dostały się w ręce nieupoważnionych do tego osób.

Transakcja przejęcia ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2020 r.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Oracle Polska ma nowego Dyrektora GeneralnegoZ dniem 1-go listopada 2019 roku funkcję Dyrektora Generalnego Oracle Polska objął Tomasz Bochenek. Jest on także Dyrektorem Sprzedaży Technologii Oracle dla rynku polskiego.

Tomasz Bochenek jest związany z branżą IT od 28 lat, początkowo na rynku polskim a w ostatnich 14 latach na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej oraz w Rosji.

Przed dołączeniem do zespołu Oracle pracował przez prawie 20 lat w firmie Microsoft, gdzie rozpoczął pracę jako dyrektor generalny polskiego oddziału, następnie objął stanowisko wiceprezydenta ds. sprzedaży i marketingu w regionie Europy Centralnej i Wschodniej a potem stanął na czele nowoutworzonej grupy odpowiedzialnej za biznes konsumencki w tym regionie.

W ostatnich czterech latach pracował w Rosji, gdzie pełnił obowiązki dyrektora generalnego. Na wcześniejszym etapie kariery pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach IBM i Compaq Computer. Swój wolny czas przeznacza na realizacje pozostałych pasji: narciarstwa, żeglarstwa i gry w tenisa.

„Z radością witam Tomasza Bochenka na stanowisku Country Leadera Oracle w Polsce” – komentuje Abdul Rahman Al Thehaiban, Senior Vice President Oracle i szef regionu MEA & CEE. „Tomasz posiada ogromne doświadczenie w kierowaniu zespołami, jakie zdobył w czasie swojej długiej kariery w firmach branży IT. Życzę mu wielu sukcesów na nowym stanowisku i dalszego umacniania pozycji Oracle w Polsce, zwłaszcza w zakresie rozwiązań chmurowych, które są przyszłością informatyki biznesowej. Jednocześnie serdecznie dziękuję Piotrowi Witczyńskiemu, który przez ostatni rok sprawował funkcję Dyrektora Generalnego Oracle w Polsce”.źródło: oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft dołączył do projektu OpenJDKMicrosoft zdecydował się przystąpić do projektu OpenJDK, co oznacza iż będzie teraz czynnie wspierać i rozwijać bazujące na otwartym kodzie oprogramowanie Java. OpenJDK informuje, że korporacja z Redmond będzie na początku pracować nad drobnymi poprawkami usprawniającymi pracę Javy oraz likwidującymi niektóre pomniejsze błędy.

Analitycy sądzą, że decyzja ta została podyktowana tym, że Microsoft jest pod wieloma względami silnie uzależniony od Javy, szczególnie jeśli chodzi o chmurę Azure, która świadczy usługi wykorzystujące to oprogramowanie.

Informatycy Microsoftu zajmujący się Javą mają na tym polu spore dokonania, gdyż współpracują od dawna z innymi firmami, starając się razem z nimi rozwijać ekosystem promujący to oprogramowanie. Chodzi tu szczególnie o takie firmy, jak Oracle, Red Hat, Pivotal, Intel i SAP. Nie oznacza to jednak, że Microsoft nie będzie musiał nauczyć się reguł i zwyczajów, jakie panują w tak otwartej organizacji, jaką jest OpenJDK. Chodzi tu głównie o to, aby nie narzucał jej swoich rozwiązań i pomysłów, ale dogadywał się i szedł na kompromis.

Warto przypomnieć, że Microsoft kupił jakiś czas temu firmę jClarity, po to aby świadczone przez niego usługi Java oferowane przez chmurę Azure miały odpowiednie wsparcie techniczne. Wspiera też oprogramowanie Java w otwartym edytorze Visual Studio Code. Miał też kłopoty związane z tym narzędziem, gdyż wiele lat temu firma Sun – twórca tego języka - oskarżyła go o naruszenie umowy precyzującej warunki korzystania z Javy. Chodziło o zarzut iż Microsoft wspiera wersję Javy, która nie jest kompatybilna z oryginałem. Spór ten zakończył w 2001 roku ugodą, a kolejną ważną datą jest 2010 rok, gdy Oracle kupił firmę Sun i przejął pieczę nad Javą.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome.Korporacja informuje użytkowników przeglądarki Chrome, że zagnieżdżona w niej technologia bezpieczeństwa została udoskonalona, tak iż oprogramowanie to jest obecnie dużo odporniejsze na ataki wykorzystujące różnego rodzaju luki znajdujące się w silniku renderowania Blink.

Chodzi o udoskonaloną przez Google technologię izolacji stron, bo o niej mowa. Jest to według tej firmy największe osiągnięcie w dziedzinie zapewnienia przeglądarkom bezpieczeństwa od czasu opracowania innego ważnego rozwiązania, jakim jest piaskownica.

Udostępniona użytkownikom we wrześniu tego roku przeglądarka Chrome 77 (zastąpiona następnie w październiku przez przeglądarkę Chrome 78), została wyposażona w zaawansowany mechanizm izolacji stron (Site Isolation). Został on tak zaprojektowany, że przeglądarka jest w stanie obronić się przed znacznie silniejszymi atakami hakerów, które wcześniej kończyły się powodzeniem.

Chodzi tu np. o takie ataki wykorzystujące luki znajdujące się w silniki renderowania Blink, jak UXSS (Universal Cross-Site Scripting) czy „memory corruption”. Izolacja witryn obsługiwanych przez przeglądarkę Chrome jest bardzo skuteczną metodą obrony przed poczynaniami hakerów polegającym na zagnieżdżaniu w treści atakowanej strony kodu, który po otwarciu przez innego użytkownikom może wykonywać szkodliwe operacje.

Chodzi tu o to, aby w przypadku gdy jakaś złośliwa witryna wykorzysta już lukę, kontrolujący ją haker nie miał dostępu do wrażliwych danych znajdujących się na innych stronach obsługiwanych przez przeglądarkę.

Warto przypomnieć, że Google sięgnął pierwszy raz po technologię izolacji stron szesnaście miesięcy temu - a więc w niecały rok po tym, gdy została ona zaprezentowana - do przeglądarki Chrome 67. Wtedy była to odpowiedź na niezwykle groźne ataki Spectra, które poczyniły w tym czasie duże szkody.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Canal+ sfinalizował zakup 70 proc. udziałów w Kino Świat.ITI Neovision, operator CANAL+ w Polsce, poinformował, że sfinalizował zakup większościowego pakietu 70 proc. udziałów w Kino Świat, wiodącym dystrybutorze filmów w Polsce. Plany zostały po raz pierwszy ogłoszone w sierpniu br. Dzięki zawartej umowie, CANAL+ rozwinie nowy obszar działalności biznesowej, zyskując prawa do dystrybucji katalogu Kino Świat zawierającego ponad 2000 godzin filmów kinowych i telewizyjnych (1200 produkcji).

CANAL+ inwestuje w polski rynek filmowy od prawie 25 lat, co czyni z nas lidera płatnej telewizji premium. Kino Świat jest natomiast wiodącym dystrybutorem treści, który od 19 lat buduje swoją silną pozycję na niezwykle wymagającym lokalnym rynku.

Doświadczenie produkcyjne CANAL+, zaplecze biznesowe i międzynarodowy zasięg naszej marki pozwolą na dalsze rozwijanie katalogu treści Kino Świat oraz rozszerzenie zasięgu dystrybucji - powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce. Mniejszościowy pakiet udziałów pozostanie w rękach dotychczasowych właścicieli - Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego, którzy pozostaną w zarządzie spółki i będą brali aktywny udział w kierowaniu i dalszym rozwijaniu Kino Świat.

Jesteśmy oczywiście dumni z tego, co do tej pory udało nam się osiągnąć dzięki pracy naszej i naszego zespołu. Jednocześnie głęboko wierzymy, że jeśli chcemy nadal rozwijać Kino Świat, sięgać po nowe obszary działania i podejmować jeszcze większe wyzwania, to będzie to możliwe tylko z partnerem posiadającym takie doświadczenie oraz tak silną pozycję na lokalnym i globalnym rynku, jak CANAL+.

Będziemy nadal pracować w gronie przyjaciół, których mamy w tej organizacji od wielu lat - powiedział Tomasz Karczewski, członek zarządu Kino Świat. Do zarządu spółki Kino Świat powołano jednocześnie nowych członków. Frederic Berardi, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy CANAL+, objął stanowisko prezesa zarządu Kino Świat. Marta Pałucka, zastępca dyrektora finansowego CANAL+, oraz Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa CANAL+, objęły w Kino Świat stanowiska wiceprezesów.

Powołana została również pięcioosobowa rada nadzorcza spółki. Przewodniczącą rady została Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce, a wiceprzewodniczącą Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak, dyrektor działu prawnego CANAL+. W skład rady nadzorczej powołana została również Anna Marsh, dyrektor zarządzająca StudioCanal, oraz Paweł Karczewski, prezes zarządu Blue Dot sp. z o.o., i Piotr M. Krawczyński, partner zarządzający Synerium sp. z. o.o. Zgodę na zawarcie umowy przejęcia większościowego pakietu 70 proc. udziałów wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Serwis Apple TV+ już dostępny.Zgodnie z zapowiedziami, 1 listopada 2019 roku, również w Polsce, wystartował nowy międzynarodowy serwis SVOD Apple TV+. Usługa jest dostępna za pośrednictwem aplikacji Apple TV i obejmuje nowe, oryginalne programy, filmy i dokumenty. Z Apple TV+ można korzystać na iPhone'ach, iPadach, Apple TV, iPodach touch, Macach, wybranych modelach Samsung Smart TV, urządzeniach Roku i Amazon Fire TV, a także na stronie tv.apple.com.


źródło: youtube

Na razie w Apple TV+ można znaleźć tylko 8 produkcji: pierwsze odcinki seriali „The Morning Show”, „See”, „Dickinson”, „For All Manking”, „Snoopy w kosmosie”, „Helpsters”, „Autor widmo, Ghostwriter” oraz dokument „Królowa słoni”. W przyszłości mają pojawić się także „Servant”, „Truth be told”, „Hala” i inne. Wszystkie te produkcje dostępne są z polskimi napisami, ale bez lektora. Można je oglądać nawet w jakości UHD 4K.


źródło: youtube

Serwis kosztuje 24,99 zł/miesiąc (6,98 dol. w USA), po 7-dniowym okresie próbnym. Dostęp jest możliwy nawet dla sześciu osób (tak zwana chmura rodzinna). Do każdego zakupu nowego iPhone'a, iPada, iPoda touch, Maca lub Apple TV rok Apple TV+ w prezencie.


źródło: youtube

Apple TV+ jest serwisem pozbawionym reklam, a oglądanie treści jest możliwe zarówno online, jak i offline po pobraniu.

W przyszłości Apple TV+ ma pojawić się na platformach LG, Sony i VIZIO.
źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
"Wiedźmin" - Netflix podał datę premiery.Oficjalny zwiastun „Wiedźmina” został zaprezentowany 31 października na konwencie Lucca Comics and Games we włoskiej Lukce. Showrunnerka serialu Lauren Hissrich pokazała go fanom podczas panelu dyskusyjnego, w którym wzięły udział także Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri). Potwierdzono także, że wszystkie osiem odcinków serialu pojawi się na Netflix już 20 grudnia.


źródło: youtube

O serialu:
Oparty na bestsellerowej serii powieści serial „Wiedźmin” to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC: smartfony Samsung i dwa razy wyższe pakiety danychUPC Polska, oferujący dostęp do internetu szerokopasmowego i telewizyjnej rozrywki, wzbogacony o usługi mobilne, wprowadza do oferty smartfony marki Samsung oraz podwaja internetowe pakiety danych.

UPC wzbogaca plany taryfowe w ofercie mobilnej dla klientów indywidualnych, jednocześnie upraszczając portfolio: pakiety Smart, Comfort i VIP pozwalają klientowi na wybór dopasowany do jego potrzeb. Wszystkie oferują nielimitowane połączenia w kraju, nielimitowane wiadomości SMS oraz MMS, a także usługę roamingu. Nowością i jednocześnie elementami wyróżniającymi są podwojone wielkości pakietów internetowych. Teraz wynoszą one odpowiednio: 10 GB, 20 GB oraz 40 GB.

Oznacza to, że w tej samej cenie co wcześniej klienci mogą cieszyć się jeszcze korzystniejszym pakietem danych. Mają również możliwość skorzystania z oferty bez zobowiązania oraz swobodnej zmiany planu taryfowego w każdym momencie. Portfolio telefonów UPC Polska obejmie sześć smartfonów marki Samsung z rodziny Galaxy A oraz Galaxy S.

Wśród nich znajdą się zarówno modele w przystępnej cenie, jak i smartfony najwyższej klasy dla najbardziej wymagających. Oferta skierowana jest do obecnych i nowych klientów UPC – dla tych przewidziane są promocyjne ceny telefonów. Obecni klienci zyskają także możliwość zakupu telefonu na raty (24 raty 0%). Operator umożliwia również zakup samego smartfonu w cenie podstawowej.

Konsekwentnie budujemy najbardziej konkurencyjną ofertę superszybkiego internetu i zintegrowanej cyfrowej rozrywki oraz usług mobilnych, utrzymując pozycję najbardziej rekomendowanego przez klientów operatora na rynku. Rozszerzenie naszego portfolio o smartfony firmy Samsung oraz dalszy rozwój naszej oferty mobilnej to kolejny etap w zwiększaniu wartości dla klientów i podnoszeniu ich satysfakcji, a jednocześnie odpowiedź na dynamiczną sytuację na rynku telekomunikacyjnym. - powiedział Bogdan Bucurei, Chief Marketing Officer w UPC Polska.

Sześć modeli telefonów Samsung w korzystnych cenach będzie także dostępne w ofercie dla klientów biznesowych. Plany taryfowe przygotowane przez UPC Biznes dla firm charakteryzują się wyższymi pakietami danych przy zachowaniu nielimitowanych rozmów, wiadomości SMS oraz MMS.

Oprócz tego klienci biznesowi otrzymają specjalny prezent w postaci dodatkowych pakietów internetowych na rok bez dodatkowych opłat. I tak w ofercie dostępne są 4 taryfy: START 7 GB z 10 dodatkowymi GB w prezencie, SMART 14 GB z 25 dodatkowymi GB w prezencie, PRO 21 GB z 50 dodatkowymi GB w prezencie, oraz PRO 50 GB ze 100 dodatkowymi GB w prezencie.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Vodafone: "5G zrewolucjonizuje sport"Badania przeprowadzone przez Vodafone pokazują, że ponad trzy czwarte liderów biznesowych z organizacji sportowych postrzega poprawę zaangażowania kibiców - oraz dostarczanie nowych i innowacyjnych doświadczeń dla kibiców - jako klucz do przyszłego sukcesu. Badanie sugeruje, że 5G bardziej niż jakakolwiek inna technologia spowoduje zmiany i umożliwi takie doświadczenia.

Badanie - opublikowane podczas oficjalnego otwarcia Vodafone Business Lounge w Ricoh Arena, siedzibie klubów Wasps Rugby i Wasps Netball w Coventry - miało na celu uzyskanie opinii decydentów biznesowych w sektorze sportowym w Wielkiej Brytanii. Ponad trzy czwarte (76 proc.) potwierdza, że ​​ich organizacja wykorzysta 5G jako platformę innowacji, a 74 proc. uważa, że ​​wzmocni wysiłki w celu spełnienia rosnących oczekiwań kibiców.

Ujawniono również, że 76 proc. respondentów uważa, iż ​​5G będzie miało większy wpływ na wrażenia kibiców niż 4G. W opinii 76 proc. respondentów, 5G pozwoli im poprawić zaangażowanie kibiców w streaming wideo na żywo, technologię rzeczywistości mieszanej i dostęp w czasie rzeczywistym do informacji, które na nowo zbudują wrażenia kibiców zarówno na stadionie, jak i podczas oglądania gdzieś indziej.

Sport to dziedzina, na którą technologia 5G będzie miała ogromny wpływ. Może potencjalnie zmienić wrażenia kibiców; zmienić sposób działania organizacji sportowych, otworzyć nowe możliwości uzyskania przychodów; i pomóc sportowcom poprawić ich kondycję i programy treningowe.

Nasza holograficzna rozmowa ze Stephem Houghtonem w zeszłym roku była doskonałym przykładem tego, jak można wykorzystać technologię, aby zbliżyć kibiców do akcji i zapewnić im wrażenia, które wcześniej były poza ich zasięgiem - powiedziała Anne Sheehan, dyrektor Vodafone Business UK.

Oprócz doświadczeń kibiców, liderzy sportu wskazują innowacje (30 proc.), wyniki zawodników (30 proc.) i talenty (27 proc.) jako obszary ich największego zainteresowania. Jednak 78 proc. uważa, że ​​sektor sportowy napędza innowacje w niewiarygodnym stopniu, 70 proc. uważa, że ​​stoi przed innymi sektorami w zakresie wdrażania nowych technologii.

Ogromnie zachęcające jest to, że 80 proc. organizacji sportowych uważa, iż ​​5G będzie stanowić podstawę ich działalności. Chcemy pomóc organizacjom zrozumieć potencjał 5G i skorzystać z szybkości przesyłu danych, szybkości reakcji i niezawodności. Uważamy, że ta technologia zmienia zasady gry dla firm, gospodarki i całej Wielkiej Brytanii - dodała Anne Sheehan.źródło: vodafone


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : [1] 2 3 ... 314 315 316 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-11-22
USD 3,8853 +0,30%
EUR 4,2975 +0,06%
CHF 3,9102 -0,03%
GBP 5,0017 -0,25%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Przeglądarka Edge ma nowe logo
Napisane przez Piotr
( 22.11.2019 05:21 )

 · Fitbit przejęty przez Google
Napisane przez Piotr
( 21.11.2019 07:20 )

 · Oracle Polska ma nowego Dyrektora Generalnego
Napisane przez Piotr
( 20.11.2019 07:18 )

 · Microsoft dołączył do projektu OpenJDK
Napisane przez Piotr
( 19.11.2019 08:14 )

 · Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome.
Napisane przez Piotr
( 18.11.2019 08:11 )

 · Canal+ sfinalizował zakup 70 proc. udziałów w Kino Świat.
Napisane przez Piotr
( 15.11.2019 04:53 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . NCBR: 100 mln zł na rozwój sektora gier
(20.11.2019)
2 . Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie
(04.11.2019)
3 . Poznań/ Budowa pierwszego polskiego aparatu do radioterapii śródoperacyjnej.
(20.10.2019)
4 . Co z tym 5G
(08.10.2019)
5 . Kraków: Do 2022 r. powstanie Centrum Innowacji oraz Badań Żywności
(26.09.2019)
6 . Bezpieczny świat mobilny.
(28.08.2019)
7 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala
(28.08.2019)
8 . ITS: automatyzacja w transporcie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.
(19.08.2019)
9 . Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu
(21.07.2019)
10 . W Krakowie powstał pierwszy studencki samolot solarny.
(11.07.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.