Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Cyfrowa transformacja w UPC Polska. Platforma Anthos Google Cloud usprawni aplikacje dla klientów.Wprowadzona w zeszłym roku przez Google hybrydowa platforma usług chmurowych Anthos to narzędzie, umożliwiające jednoczesne uruchamianie i rozwijanie aplikacji lokalnie - w centrum danych UPC - oraz bezpośrednio w chmurze, także w modelu multi-cloud. Dzięki zastosowaniu konteneryzacji, czyli topowego i niezwykle popularnego rozwiązania w branży IT, możliwe jest automatyczne zwiększanie wydajności aplikacji w okresie wzmożonego jej użycia. Nie wymaga to więc inwestowania w fizyczną architekturę stacjonarną, skracając czas i koszt wdrożenia aplikacji.

W UPC stawiamy na transformację cyfrową, by móc wprowadzać innowacyjne usługi podnoszące satysfakcję klientów i wyznaczać trendy na rynku. By to osiągnąć, potrzebujemy rozwiązań, które pozwalają szybko i zwinnie tworzyć, testować, aktualizować i zarządzać aplikacjami. Takim rozwiązaniem jest Anthos od Google Cloud, które podnosi efektywność i produktywność pracy zespołów IT, deweloperów i administratorów, minimalizując przy tym potrzebę ręcznej koordynacji i koszty. Jednocześnie, umożliwia automatyczne skalowanie aplikacji, by zapewniać niezawodność ich działania - mówi Monika Nowak-Toporowicz VP, Chief Technology and Information Officer, UPC w Polsce i na Słowacji.

Wdrożenie platformy Anthos, według firmy konsultingowej Forrester Research, pozwala firmom skrócić czas wprowadzania na rynek nowych rozwiązań czy aplikacji nawet trzynastokrotnie, dzięki większej wydajności pracy programistów i zespołów deweloperskich, zarządzania i modernizacji platformą. Poprawia także wydajność aplikacji, co przekłada się na poprawę obsługi i większą satysfakcję klientów. Platforma pozwala na przejście z modelu tradycyjnego zarządzania bazami danych i narzędziami programistycznymi w kierunku pełnego cloud computingu i multi-chmury. Dodatkowo zastosowanie tych narzędzi w biznesie zwiększa elastyczność firmy i umożliwia szybsze wprowadzanie produktów na rynek, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie zasobów.

- Rozwój usług i ich dostarczanie klientom w niezakłócony sposób wymaga od firm czegoś więcej niż zbioru różnych technologii. Wiele przedsiębiorstw musi budować, modernizować i zarządzać swoimi aplikacjami szybciej i wydajniej niż kiedykolwiek, wykorzystując zarówno własną infrastrukturę, jak i usługi chmurowe. Dlatego Google Cloud udostępnił Anthos, czyli platformę umożliwiającą zarządzanie tworzeniem i rozwijaniem aplikacji natywnych w chmurze w dowolnym miejscu, bezpiecznie, szybko i opłacalnie. Anthos zapewnia spójne środowisko programistyczne i operacyjne zarówno w chmurze, jak i własnych centrach danych klientów - mówi Magdalena Dziewguć, dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej.

Platforma Anthos Google Cloud dla UPC została wdrożona przez Accenture Polska, przy współpracy z Google Cloud. Pomimo utrudnionych warunków wywołanych przez pandemię COVID-19, projekt został zrealizowany w rekordowym czasie 6 tygodni.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Netflix przeznaczy 2,5 mln zł funduszu dla polskiej branży telewizyjnej i filmowejKrajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) we współpracy z serwisem Netflix ogłaszają utworzenie nowego funduszu pomocowego dla najbardziej poszkodowanych pracowników branży telewizyjnej i filmowej w związku z wstrzymaniem produkcji w Polsce spowodowanych epidemią COVID-19. Fundusz będzie działać pod hasłem: "Producenci pomagają ekipom".

Netflix przekaże KIPA 2,5 miliona złotych na uruchomienie funduszu. Wsparcie jest przeznaczone dla najbardziej dotkniętych skutkami pandemii członków ekip z sektora telewizyjnego i filmowego - profesjonalistów, których rzemiosło jest niezwykle istotne dla jakości produkcji, a którzy, często będąc freelancerami, nie mogą pracować ze względu na niemal całkowite zatrzymanie produkcji. Pomoc zostanie skierowana do wszystkich pionów filmowych - osób pracujących przy scenografii, charakteryzacji, kostiumach, dźwięku, a także do operatorów zdjęć, asystentów kamer, focus puller'ów, gafferów, autorów storyboardów i wielu innych reprezentujących zawody tzw. below the line (BTL).

- Te środki pomogą nam przekazać w obliczu kryzysu wsparcie najbardziej zagrożonym pracownikom z branży audiowizualnej, w uzupełnieniu do naszych dotychczasowych działań. Jedną z podstawowych wartości KIPA jest solidarność i rozumiemy, że Netflix realizując projekty w Polsce, czuje się częścią naszego rynku. Stąd naturalnym ruchem jest przeznaczenie wsparcia dla freelancerów z branży telewizyjnej i kinowej, w tych trudnych dla mediów i kultury czasach. To ważny gest - mówi Alicja Grawon-Jaksik, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

- Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy z KIPA w celu wsparcia najbardziej poszkodowanych członków ekip produkcji telewizyjnej i filmowej, którzy są niezwykle istotnym elementem polskiego przemysłu audiowizualnego. Oprócz wsparcia, jakiego udzielamy ekipom, aktorom i partnerom technicznym zaangażowanym w nasze bieżące produkcje, chcemy również pomagać szerzej osobom obecnie najbardziej potrzebującym - zwłaszcza freelancerom dotkniętym przez kryzys - dodaje Anna Nagler, Director, Local Language Originals, CEE w Netflix.

Program pomocy realizowany w Polsce wspólnie z KIPA jest częścią ogłoszonego przez Netflix z 20 marca funduszu o wartości 150 milionów dolarów dla twórców, których miejsca pracy zostały zagrożone przez trwającą pandemię koronawirusa. Większość z tych środków zostanie przeznaczona na wsparcie najbardziej poszkodowanych pracowników produkcji własnych Netfliksa w Polsce i na całym świecie.

Wsparcie Netflix dla Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, jak również dla innych organizacji na całym świecie (w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Brazylii, Kolumbii, Meksyku i innych.), jest częścią funduszu o wartości 30 milionów dolarów na rzecz walki z kryzysem, która zostanie przeznaczona na pomoc dla pozostających bez pracy ekip filmowych i telewizyjnych w poszczególnych krajach.


źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Hit weekendu na powrót Bundesligi do Canal+ Sport. Plan transmisjiPo dwumiesięcznej przerwie piłkarze Bundesligi ponownie wybiegną na boiska. Zobacz weekendowy plan transmisji w Canal+ Sport.

Epidemia koronawirusa zatrzymała świat sportu. Pierwszą ligą piłkarską, która zdecydowała się wznowić rozgrywki, jest Premier League Wysp Owczych, i wraca do gry już w najbliższy weekend. Tydzień później, 16 maja, po dwóch miesiącach niebytu, gole zaczną strzelać również w Niemczech.
Mecze na żywo w Canal+ Sport. Stacja pokaże hit weekendu, czyli stracie Unionu Berlin z Bayernem Monachium. Ponadto transmitowane będą spotkania Eintrachtu Frankfurt z Borussią Moenchengladbach, oraz Werderu Brema z Bayerem Leverkusen.

Plan transmisji Bundesligi:
Sobota (16 maja):

• godz. 18.30: Eintracht Frankfurt - Borussia Moenchengladbach (Canal+ Sport)
Niedziela (17 maja):
• godz. 18.00: Union Berlin - Bayern Monachium (Canal+ Sport)
Poniedziałek (18 maja):
• godz. 20.30: Werder Brema - Bayer Leverkusen (Canal+ Sport)źródło: canal+ sport


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Verizon dokłada swoją cegiełkę do walki z koronawirusem.Naukowcy na cały świecie opublikowali już kilkadziesiąt tysięcy artykułów opisujących wyniki swoich badań nad paraliżującą wszystkich pandemią koronawirusa COVID-19. Wiedząc o tym jak dużo to jest informacji i specjalistycznych danych, i jak trudno jest do nich dotrzeć oraz analizować, Verizon opracował rozwiązanie ułatwiające to zadanie.

Mowa o projekcie open source noszącym nazwę Vespa. Jest to projekt klasy Big Data, czyli taki, który jest przygotowany do obsługiwania potężnych zbiorów danych. Głównym elementem projektu Vespa jest silnik wyszukujący informacje dotyczące tego groźnego koronawirusa, noszący nazwę COVID-19 Search.

Silnik operuje na potężnym zestawie danych COVID-19 Open Research Dataset. To jeden z największych tego typu zestawów danych na świecie, które jest w stanie pomóc badaczom zaangażowanym w walce z koronawirusem dotrzeć do potrzebnych im informacji.

Verizon zapowiada, że baza danych COVID-19 Open Research Dataset będzie aktualizowana na bieżąca co tydzień, tak aby oferowała naukowcom najbardziej aktualne informacje dotyczące tego zagrożenia. Będą to więc wszystkie opracowania dotyczące koronawirusa, publikowane na całym świecie w uznanych naukowych i medycznych serwisach.

Vespa różni się tym od innych wyszukiwarek tego typu, że łączy kilka różnych metod, dzięki czemu jest w stanie znaleźć najlepszą odpowiedź na zadane jej pytanie. Narzędzie łączy więc wyszukiwanie określonych fraz tekstowych z wyszukiwaniem strukturalnym oraz eksploracją bazującą na podobieństwie semantycznym.

Ważne jest też to, że bardziej zaawansowani technicznie użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do danych za pośrednictwem dołączanego do własnych aplikacji specjalnego interfejsu API. Zainteresowani takim rozwiązaniem użytkownicy mogą już pobierać realizujący to zadanie kod i uruchamiać bazującą na nim aplikację na własnym serwerze.źródło: verizon


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Firmowe komputery Dell będą lepiej chronione przed poczynaniami hakerówKorporacja udostępniła w ostatnim dniu zeszłego tygodnia nowe narzędzie bezpieczeństwa, które wykrywa próby ataków na komputer polegające na modyfikowaniu systemu BIOS. Narzędzie noszące nieco przydługą nazwę Dell SafeBIOS Events & Indicators of Attack czuwa na tym, aby system ten nie został podmieniony na inny.

Rozwiązanie zostało opracowane głównie z myślą o administratorach nadzorujących pracę firmowych systemów IT. Mogą oni wtedy – to jest po zawiadomieniu ich, że ktoś próbuje podmienić system BIOS na inny – odseparować stację roboczą od całego systemu do czasu, gdy uporają się z problemem.

Twórcy narzędzia informują, że nie może ono w żadnym wypadku zastąpić podstawowego oprogramowania zapewniającego stacji roboczej bezpieczeństwo, a tylko uzupełnić go. To ważne, ponieważ większość produktów antywirusowych nie reaguje na próby podmienienia systemu BIOS na inny.

Dell informuje, że narzędzie zostanie udostępnione bezpłatnie wszystkim klientom korporacyjnym, a póki co mogą je już pobierać użytkownicy zarejestrowani w programie Dell Trusted Device. Narzędzie Dell SafeBIOS Events & Indicators of Attack jest tylko jednym z kilku nowych rozwiązań bezpieczeństwa, jakie Dell zaoferował swoim klientom w ostatnich tygodniach.

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa COVID-19, Dell zaprezentował swoim klientom dwa inne rozwiązania chroniące punkty końcowe przed poczynaniami hakerów: VMware Carbon Black i Secureworks.źródło: dell


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Apple i Google stawią wspólnie czoła koronawirusowi.Tym razem obie firmy odłożyły na bok ducha rywalizacji i poinformowały pod koniec zeszłego tygodnia, że zamierzają wspólnie opracować technologię pomagającą walczyć z koronawirusem COVID-19. Będzie ona wykorzystywać zainstalowane w smartfonach interfejsy Bluetooth i ostrzegać ich właścicieli, że w pobliżu znajdują się osoby przebywające na kwarantannie lub co gorsze zakażone koronawirusem.

W pierwszej fazie projektu Apple i Google zamierzają na początku maja tego roku zaprezentować specjalne interfejsy API i technologie działające na poziomie dwóch mobilnych systemów operacyjnych (Android i iOS), które to rozwiązania umożliwią śledzenie kontaktów.Druga faza przewiduje opracowanie właściwych aplikacji instalowanych w pamięci smartfonów, która wykorzystując bazy danych będące w gestii organów odpowiedzialnych za walkę z koronawirusem oraz możliwości technologii Bluetooth, zapewni użytkownikom realną ochronę.

Obie firmy mają nadzieję, że współpracując z programistami oraz ministerstwami zdrowia poszczególnych krajów, opracowana przez nich aplikacji spowolni tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 i na dłuższą metę zwalczy go. Mają bowiem świadomość tego, że śledzenie kontaktów jest jedną z najważniejszych metod walki z tym globalnym zagrożeniem.

Muszą jednocześnie zadbać o to, aby opracowana przez nich aplikacja nie budziła zastrzeżeń niektórych organizacji obawiających się, że gromadzone przez nią dane mogą zagrażać prywatności użytkowników smartfonów. Jedną z takich organizacji jest American Civil Liberties Union (ACLU). Opublikowała ona białą księgę wzywającą firmy i instytucje zbierające dane pomagające walczyć z koronawirusem, aby były one wykorzystywane wyłącznie do tego celu.

Mówiąc o technologii Blutetooth trzeba mieć na uwadze dwie sprawy. Po pierwsze, nie wszystkie smartfony mają domyślnie włączone interfejsy obsługujące taką łączność. Po drugie i właściwie ważniejsze, technologia Bluetooth działa niezawodnie wtedy, gdy obie komunikujące się ze sobą strony znajdują się w odległości nie przekraczającej kilku metrów. A co z niebezpiecznymi osobami oddalonymi od nas o np. 10 czy 15 metrów. One przecież są też groźne, a nasz smartfon ich nie wykryje. To też trzeba wziąć pod uwagę.źródło: apple and google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Bill Gates ostrzega i apeluje.Bill Gates (jeden z założycieli firmy Microsoft) udzielił na początku tego miesiąca ciekawego wywiadu gazecie Financial Times. Powiedział w nim wiele gorzkich słów dotyczących pandemii koronawirusa COVID-19 i obarczył za zaistniałą sytuację rządy wszystkich krajów, które ignorują od lat głosy ekspertów ostrzegających ludzkość przed tego rodzaju zagrożeniami.W wywiadzie – który został opublikowany przedwczoraj- Gates mówi, że według jego wiedzy pandemie tego typu będą powtarzać się cyklicznie mniej więcej co 20 lat, a ludzkość powinna być od dawna przygotowana na tego typu zdarzenia. Tak się jednak nie stało i wszyscy płacimy obecnie za tę niefrasobliwość – żeby nie powiedzieć ignorancję – bardzo wysoką cenę. Według 67-letniego amerykańskiego miliardera, pandemia podobna do tej, która panuje obecnie, jest w stanie w ciągu roku pozbawić życia nawet 30 mln osób.

Bill Gates uważa, że obecna pandemia powinna uświadomić rządom wszystkich krajów, że powinny od razu przystąpić do opracowywania planów, dzięki którym kolejne zdarzenia tego typu będzie można zdusić w zarodku. Jeśli tak się nie stanie, następne pandemie tego typu zbiorą jeszcze większe żniwo i być może zahamują wręcz rozwój cywilizacji.

Trzeba powiedzieć, że Gates już wiele lat alarmował i poruszał ten temat. I tak np. w wywiadzie udzielonym w 2015 roku jednemu z serwisów ostrzegał: „Nie chciałbym siać paniki, ale moim zdaniem świat nie jest w ogóle przygotowany na pandemię”.

Mając świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą obecna pandemia, Fundacja Billa i Melindy Gates przekazała w zeszłym miesiącu kwotę 100 mln USD na badania nad szczepionką, która może powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Google przegrał z francuskim urzędem ochrony konkurencjiFrancuski urząd ochrony konkurencji (w oryg. Autorite de la Concurrence) ogłosił wczoraj wyrok, który może stać się precedensem i wskazówką dla podobnych organów działających w innych krajach.

Urząd nakazał amerykańskiej firmie Google wypłacić wysokie odszkodowania francuskim agencjom prasowym i wydawnictwom za to, że zamieszczała na swoich witrynach publikowane przez nie wcześniej treści.

Co ciekawe, amerykański gigant technologiczny nie zamierza się odwoływać i oświadczył, że akceptuje wyrok będący następstwem skargi podmiotu reprezentującego francuskich wydawców prasowych.

Po ogłoszeniu wyroku jeden z wnoszących skargę podmiotów oświadczył: „Praktyki Googla wyrządziły poważną i niepowetowaną szkodę całemu francuskiemu sektorowi prasowemu w sytuacji, gdy wydawnictwa i twórcy newsów borykają się z poważnymi problemami finansowymi”.

Google wycofał się z praktyki umieszczania na swoich witrynach treści wyprodukowanych przez francuskie media już kilka miesięcy temu, akceptując tym samym nowe europejskie prawo autorskie, które zostało uchwalone w zeszłym roku. Jednak wcześniej powielał na nich takie treści, za co teraz przyjdzie mu zapłacić.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Zoom na cenzurowanym.Zoom - znana internetowa aplikacja do komunikowania się i prowadzenia sesji wideokonferencji – przeżywa trudne chwile po tym gdy okazało się, że zastosowane w niej mechanizmy gwarantujące użytkownikom bezpieczeństwo pozostawiają wiele do życzenia. Świadczą o tym ostanie kroki podjęte przez różne firmy (takie jak Google czy Tesla) oraz rządy niektórych krajów.

I tak Google zabronił w ostatnich dniach swoim pracownikom używania tej aplikacji na firmowych komputerach. Google wysłał do wszystkich pracowników wiadomość e-mail informującą ich o tym zakazie, argumentując iż było to konieczne ze względu na „luki w zabezpieczeniach”.

Biorąc pod uwagę fakt, że Google ma własną aplikację do prowadzenia wideokonferencji (nosi ona nazwę Meet), zakaz ten nie powinien przysporzyć jego pracownikom większych kłopotów. Znana firma Tesla również zabroniła swoich pracownikom korzystać z tej usługi.

Z wiadomego powodu – chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa – Zoom zyskał w ostatnim czasie na popularności. Dostrzegli to oczywiście hakerzy, którzy zaczęli gremialnie atakować ją, wykorzystując fakt iż jest ona bardzo słabo zabezpieczona przed tego typu zagrożeniami.

W ślad wielu firm poszły też rządy niektórych krajów. I tak tajwański rząd opublikował zarządzenie w którym zakazuje jego ministerstwom i agencjom prowadzenia wideokonferencji z użyciem aplikacji Zoom. Zaleca też, aby stosować w takich przypadkach podobne aplikacje opracowane przez inne firmy, takie jak Cisco, Microsoft czy Google.


źródło: zoom


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft zapowiada modernizację serwerów pocztowych ExchangeKorporacja ogłosiła na początku tego tygodnia, że zamierza dodać do działającego w chmurze serwera pocztowego Office 365 Exchange Online wsparcie dla protokołów DANE (DNS-based Authentication of Named Entities) i DNSSEC (Domain Name System Security Extensions).

Są to dwa internetowe protokoły realizujące tak ważne zadania, jak uwierzytelnianie i szyfrowanie połączeń. Dzięki nim użytkownicy mają pewność, że wysyłane przez nich przez internet wiadomości pocztowe są bezpieczne. Jak wiadomo, podstawowym – choć mocna już przestarzałym - protokołem obsługującym wiadomości e-mail jest SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). Określa on sposób funkcjonowania bramek e-mail i tego, w jaki sposób komunikują się one między sobą.

Jednak protokół SMTP ma podstawową wadę. Nie szyfruje wiadomości i wysyła je w postaci zwykłego tekstu. Dlatego w pewnym momencie powstało rozszerzenie tego protokołu noszące nazwę STARTTLS (SMTP Service Extension for Secure SMTP over Transport Layer Security). Ma ono jednak również wady.

Po pierwsze, ruch e-mail nie jest wymieniany bezpośrednio między nadawcą i odbiorcą, ale trafia po drodze do specjalnego serwera. Haker może się „podłączyć” na taką ścieżkę i udać iż jest serwerem starego typu, zmuszając komunikujący się z nim serwer do działania w trybie SMTP.

Po drugie, osoba atakująca pocztę może również nakłonić nadawcę do myślenia, że jest serwerem odbierającym wiadomość e-mail. Oznacza to, że nawet jeśli połączenie jest szyfrowane, serwer wysyłający nigdy nie będzie wiedział, że wiadomość e-mail została przekierowana na złośliwy serwer i tak naprawdę nigdy nie dotarła do celu.

Z chwilą pojawienia się protokołów DANE i DNSSEC słabości protokołu STARTTLS przestaną się liczyć i użytkownicy mogą się czuć całkowicie bezpieczni.

Na to trzeba będzie jednak poczekać, ponieważ Microsoft będzie modyfikować serwery Exchcnge stopniowo, tak iż cała operacja zakończy się pod koniec 2021 roku.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 [2] 3 ... 337 338 339 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-27
USD 4,0504 -0,93%
EUR 4,4378 -0,94%
CHF 4,1707 -1,23%
GBP 4,9829 -0,93%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · "Plandemic" to nowy wirus. Nie radzą sobie YouTube, Twitter i Facebook.
Napisane przez Piotr
( 27.05.2020 07:08 )

 · Microsoft zachęca do hakowania Azure Sphere OS bazującego na Linuksie. Czekają nagrody.
Napisane przez Piotr
( 26.05.2020 07:03 )

 · Kaspersky: Służbowy sprzęt wykorzystywany do oglądania pornografii jak nigdy wcześniej.
Napisane przez Piotr
( 25.05.2020 06:02 )

 · Google ogarnia Authenticator. Firma wreszcie naprawia karygodny błąd.
Napisane przez Piotr
( 22.05.2020 07:00 )

 · Xbox Series X - co potrafi nowa konsola? Całkiem sporo, wykręca nawet 120 FPS.
Napisane przez Piotr
( 21.05.2020 07:47 )

 · Przeklęta: Nowy serial Netflixa. Premiera latem.
Napisane przez Piotr
( 20.05.2020 06:30 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
2 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)
3 . Atlas chmur. Wielkie cele OChK
(23.02.2020)
4 . Polski pomysł na skuteczniejszą i oszczędniejszą dezynfekcję basenów.
(08.02.2020)
5 . Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.
(19.01.2020)
6 . Ekspert: autonomiczne samochody na drogach to tylko kwestia czasu
(27.12.2019)
7 . Szkielet i złoto w kurhanie sprzed ponad 2,5 lat na Syberii odkryli archeolodzy z Krakowa.
(27.12.2019)
8 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala.
(09.12.2019)
9 . NCBR: 100 mln zł na rozwój sektora gier
(20.11.2019)
10 . Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie
(04.11.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2019
(12.02.2020)
2 . PITy 2018
(18.02.2019)
3 . PITy 2017
(15.02.2018)
4 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
5 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
6 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
7 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
8 . PITy 2016
(07.02.2017)
9 . PITy 2015
(26.03.2016)
10 . PITy 2014
(11.01.2015)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2020.