Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Premiera trzeciego sezonu serialu "Belfer" w Canal+Po 7 latach kultowa produkcja wraca na ekrany. Wciągająca intryga kryminalna, rozgrywająca się w małomiasteczkowym Małomorzu, zagadkowa fabuła rozpoczynająca się powrotem w rodzinne strony i rejsem klasy maturalnej, podczas którego znika jeden z uczniów.


źródło: youtube

W trzecim sezonie odkrywany "nowego" Pawła Zawadzkiego, dojrzałego, naznaczonego wcześniejszymi, trudnymi doświadczeniami. To człowiek, który był uwikłany w relacje ze służbami, przeszedł przez więzienie, żeby finalnie zostać oczyszczonym z zarzutów. To ojciec, który dla bezpieczeństwa rodziny zrezygnował z rodzicielstwa. Patrzymy na znanego nam bohatera, ale patrzymy na niego inaczej. Dawny "samotny jeździec", o którym nie wiedzieliśmy dużo wraca do rodzinnego miasta. Zamieszkuje w rodzinnym domu, obserwujemy jego relacje z ojcem (Kapitan, Jacek Koman) i innymi postaciami z przeszłości - przede wszystkim dawną miłością - Ewą Krawiec (Roma Gąsiorowska)- aktualnie Panią podkomisarz lokalnej policji. Poznajemy genezę postaci, skąd się wzięła i dlaczego jest takim człowiekiem, jakim dał się poznać we wcześniejszych sezonach.

I ta warstwa została bardzo silnie dostrzeżona i wyróżniona w recenzjach. Krytycy podkreślili, że twórcy nie tylko mistrzowsko poradzili sobie z kryminalnym aspektem, ale równie dobrze odnajdują się w sferze obyczajowej.

W całej historii ponownie prym wiodą młode postacie grane przez wschodzące gwiazdy. Michael Zieliński, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Karolina Kowalska czy Kamil Pudlik bez kompleksów stanęli na planie obok tak znanych nazwisk jak Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Jacek Koman, Marek Kalita, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, czy Agata Kulesza.

Młodzi bohaterowie są magnetyczni, wiarygodni, naturalni. Tworzą jednocześnie tło i esencję serialu. Chwalony jest ich talent, który sprostał nawet trudnym wyzwaniom scenariuszowym. To nowy zestaw aktorski, który spod skrzydeł Canal+ wchodzi do polskiej branży filmowej. Nic w tym zaskakującego, Canal+ od lat wspiera młodych adeptów sztuki aktorskiej. Tak było przy okazji poprzednich sezonów, przez plany których przewinęło się wielu zdolnych wschodzących aktorów (Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Sandra Drzymalska, Michalina Łabacz, czy Eliza Rycembel), ale nie tylko. Młode pokolenie dało się również zauważyć w innych produkcjach Canal+ takich jak "Klangor" (Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno), czy "Żmijowsko" (Kamila Urzędowska, aktualnie rola Jagny w ekranizacji "Chłopów" - koprodukcji Canal+, Hanna Koczewska, Stanisław Cywka).

Telewizyjna emisja premierowych odcinków serialu "Belfer 3" w piątki o godz. 21.00 (od 8 września 2023 roku) na antenie Canal+ Premium. Dwa pierwsze odcinki nowego sezonu są już dostępne w serwisie Canal+ Online, premiera kolejnych co tydzień.


źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
SkyShowtime stawia na produkcje oryginalne. Wzmacnia zespół programowy.Kai Finke mianowany na stanowisko Chief Content Officera w SkyShowtime. Wcześniej pracował w serwisie Netflix, gdzie pełnił funkcję Director of Content w regionie EMEA. W SkyShowtime Finke poprowadzi zespół programowy. Jego głównym celem będzie rozwój produkcji oryginalnych SkyShowtime.

Monty Sarhan, szef SkyShowtime, ogłosił, że Kai Finke, poprzednio manager wysokiego szczebla w serwisie Netflix w regionie EMEA, dołączył do SkyShowtime jako Chief Content Officer.

- Kai jest sprawdzonym dyrektorem programowym, który łączy silną kreatywną wrażliwość z przenikliwością biznesową. Ponieważ kontynuujemy ekspansję w kierunku produkcji oryginalnych, zakres jego szerokiego doświadczenia - wraz ze znajomością naszych rynków - sprawiają, że jest idealną osobą do kierowania naszym zespołem programowym w kolejnym rozdziale naszego rozwoju - skomentował Sarhan.

Finke pracować będzie w amsterdamskim biurze SkyShowtime i podlegać będzie bezpośrednio Sarhanowi. W nowej roli Finke poprowadzi zespół programowy i będzie nadzorował dynamicznie rozwijający się obszar związany w dużej mierze z produkcjami oryginalnymi SkyShowtime. Odpowiedzialny będzie za strategię programową, nadzorowanie jakości oferty rozrywkowej, merchandising i planowanie, a także za produkcje oryginalne i zakupy SkyShowtime.

Finke przechodzi do SkyShowtime z Netflixa, gdzie był jednym z członków zespołu w regionie EMEA i obejmował stanowisko Director of Content na wielu rynkach europejskich. Przez ponad dwadzieścia lat zajmował się produkcją, dystrybucją międzynarodową i zakupami, w tym dla monachijskiego dystrybutora Telepool i Vodafone. Ma silne relacje z wiodącymi twórcami, producentami, dystrybutorami i programami telewizyjnymi w całej Europie oraz udokumentowane doświadczenie we wprowadzaniu rozrywki zarówno w językach lokalnych na rynkach SkyShowtime, a także dla globalnej publiczności.

-Ambitne działania SkyShowtime związane z produkcjami oryginalnymi, a także seriale i filmy od Paramount i NBCUniversal dostępne na wyłączność, sprawiają, że serwis ten jest niezwykle atrakcyjny zarówno dla widzów, jak i branży kreatywnej w całej Europie. Jestem ogromnie podekscytowany możliwością bycia częścią zespołu SkyShowtime, który wprowadza tę niesamowitą ofertę rozrywkową na ponad 20 rynków - powiedział Kai Finke.

W tym roku serwis SkyShowtime udostępni dziesięć seriali oryginalnych, m.in. "Bosé", "Codename: Annika, Fleeting Lies", "Poker Face", "The Invisible Ladies", "The Winner" i "Warszawianka". Kai Finke będzie głównie skupiał się na pozyskiwaniu i rozwijaniu nowych, interesujących dla lokalnych subskrybentów projektów na wszystkich rynkach SkyShowtime. Będzie także w bliskiej współpracy z udziałowcami SkyShowtime oraz kadrą zarządzającą, planując pozyskiwanie, angażowanie i utrzymywanie subskrybentów.

Jon Farrar zdecydował się opuścić SkyShowtime w nadchodzących miesiącach.źródło: skyshowtime


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Siedem nowości w jesiennej ramówce TVN StyleJesienią w TVN Style siedem nowych programów. Po wakacyjnej przerwie z premierowymi odcinkami powrócą także kolejne serie znanych już produkcji.

Marzena Rogalska jesienią w dwóch programach. Na antenie zadebiutuje wieczorny talk-show "Rogalska Show" (od 2 października), w którym gośćmi dziennikarki będą znane i lubiane osobowości nie tylko z pierwszych stron gazet. Na oglądających czekają zaskakujące i pełne humoru rozmowy na różne tematy. Dzięki Marzenie, gwiazdy będą miały okazję zaprezentować się z nieznanej dotąd strony, a widzowie będą mogli liczyć na zdrową dawkę dobrego humoru w poniedziałkowe wieczory. Marzena powróci także z drugim sezonem "Małych światów według Marzeny Rogalskiej" (od 8 października) w którym pokaże nam od kulis życie kolejnych wyjątkowych i oryginalnych rodzin. W programie zobaczymy między innymi rodzinę cyrkową, łowców duchów czy klan Romów.
Jesienią w nowej odsłonie zobaczymy również Agatę Młynarską, która tym razem poprowadzi nie tylko program, ale również... taksówkę. Na siedzenie pasażera zaprosi krewnych oraz przyjaciół gwiazd polskiego showbiznesu, z którymi odbędzie szczere rozmowy. W programie "Stylowe Taxi Agaty" (od 1 października) nie zabraknie nieznanych do tej pory historii z życia celebrytów, ciekawostek i zakulisowych opowieści. Ile w nich prawdy? To będzie mogła potwierdzić tylko podróżująca w ślad za taksówką gwiazda słuchająca całej rozmowy.

Na antenę TVN Style w nowym formatem zawita także Anna Nowak - Ibisz, która żadnej pracy się nie boi. W programie "Zawodowa Anka" (od 6 września) udowodni, że żadne zajęcie nie jest jej straszne. W każdym odcinku spróbuje swoich sił w innym zawodzie - od pracy na złomowisku po bycie kominiarką. Zgłębiając tajniki różnych profesji, przekroczy nie tylko własne granice, ale również udowodni, że kobiet nic nie jest w stanie powstrzymać.

O kobiecej sile i pasji (w każdym wieku) opowie także program "Życie zaczyna się po 60-tce" (od 5 października). Format pokaże, że seniorki mają siłę! Poznamy w nim bohaterki, które żyją pełnią życia i nie boją się przygód, a właśnie na emeryturze znalazły czas na realizowanie zupełnie nowych lub nieco zapomnianych pasji. Jedną z nich będzie Krysia - wrażliwa, spontaniczna, zawsze elegancka i zadbana emerytka z Białegostoku. Kocha modę, odkrywanie nowych rzeczy oraz oryginalność. W głębi duszy pozostała młodą, pełną optymizmu dziewczyną. W programie pojawi się także DJ Wika - najstarsza w Polsce didżejka, której charyzma i umiejętności potrafią rozgrzać każdy parkiet.

Jesienią na antenie TVN Style zagoszczą również "EuroPolki studentki" (od 8 października). Bohaterkami programu będą młode kobiety, które postanowiły wyjechać poza granice Polski, aby studiować, uczyć się języka i poznawać świat. Dowiemy się od nich jak wygląda proces zdobywania stypendium, poznamy patenty na budżetowe podróże i życie w obcym kraju. Wspólnie z nimi odwiedzimy miejsca spoza turystycznego szlaku oraz usłyszymy, jak odnaleźć się w międzynarodowej społeczności studentów. Naszym młodym bohaterkom towarzyszyć będziemy na uczelni, w poznawaniu miasta, załatwianiu spraw, a także podczas niezapomnianych studenckich imprez.

Ciekawych świata i zagranicznych wojaży zainteresuje również program "Pojedynek na podróże" (Od 3 września) W tej serii do rywalizacji o tytuł mistrzów organizacji wakacji staną dwie pary pasjonatów podróżowania - Kasia i Kuba, którzy swoje wyprawy relacjonują w social mediach, tworząc profil Podróż Odbyta, a także Hanna Zborowska Neves, której w programie towarzyszyć będą na zmianę bliskie jej osoby - mama Maria Winiarska, siostra Zosia, przyjaciółka czy dzieci. W założonym wcześniej i ograniczonym budżecie nasi bohaterowie po swojemu zorganizują każdą z wypraw, odwiedzając nie tylko najdalsze zakątki świata - od Omanu i Peru po Malediwy i polskie Podlasie. Każdy wyjazd będzie okazją do wykorzystania patentów na tanie i sprytne podróżowanie.

Jesienią mistrzowskim planowaniem popiszą się nie tylko podróżnicy, ale również wedding plannerzy, a wszystko za sprawą "Ślubu last minute" (od 1 października). W programie poznamy pary, które podjęły spontaniczną decyzję o powiedzeniu sobie sakramentalnego "tak" lub odnowieniu przysięgi małżeńskiej. Swoje scenariusze na realizację tego planu przedstawią im dwa duety prowadzących: stylista Piotr Sałata wraz wedding planner Dariusz Zwadowski, a także znane z programu "Ach ten ślub" Agnieszka Winnicka i Magda Socha-Włodarska. Autorzy bliższego nowożeńcom planu przejdą do jego ekspresowej realizacji, aby bohaterowie odcinka mogli celebrować swoją miłość w wymarzonych okolicznościach.

Z kolejnym sezonem powrócą również "Wakacje z teściową" (od 29 października)- rodzinne relacje ponownie zostaną wystawione na próbę w egzotycznych okolicznościach. Tym razem duety składające się z teściowej oraz synowej lub zięcia odwiedzą m.in. Tajlandię czy Portugalię.

Jesienią na antenie TVN Style pojawi się też 9. seria programu "Zgłoś remont" (od 12 września). Krzysztof Miruć podejmie się nowych projektowych wyzwań, przeprowadzając zarówno wielkie metamorfozy całych mieszkań, jak i mniejsze remonty w salonach, sypialniach czy kuchniach. Jak zwykle nie zabraknie wnętrzarskich inspiracji, praktycznych rozwiązań oraz remontowych porad.źródło: tvn


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Powstało stowarzyszenie OpenELA.Trzy firmy (CIQ, Oracle i SUSE) zdecydowały się powołać do życia nowe stowarzyszenie branżowe noszące nazwę OpenELA (skrót od słów Open Enterprise Linux Association). Będzie ono promować rozwój różnych dystrybucji systemu operacyjnego Linux, które są kompatybilne z platformą RHEL (Red Hat Enterprise Linux).

Wiele dystrybucji systemu operacyjnego Linux (takich jak np. Alma Linux, Rocky Linux czy Oracle Linux) bazuje na platformie RHEL. Twórcy tych dystrybucji mają obecnie kłopot wynikający z faktu, że Red Hat odciął ich od kodu źródłowego swojej platformy RHEL. Dlatego stowarzyszenie zamierza udostępniać użytkownikom bezpłatnie otwarte kody oprogramowania EL (Enterprise Linux), uniezależniając ich w ten sposób od poczynań firmy Red Hat.

Powstanie OpenELA nie zaskoczyło analityków i jest odpowiedzią na poczynania firmy Red Hat, która zdecydowała, że nie będzie dalej udostępniać użytkownikom kodu źródłowego swojego oprogramowania RHEL. OpenELA zapowiada, że udostępni deweloperom wszystkie niezbędne narzędzia, które pozwolą im budować systemy zgodne w stu procentach z platformą RHEL, koncentrując się na początku swojej działalności na trzech wersjach RHEL: EL7, EL8 i EL9 i EL7.

Wiele dystrybucji systemu operacyjnego Linux (takich jak np. Alma Linux, Rocky Linux czy Oracle Linux) bazuje na platformie RHEL. Twórcy tych dystrybucji mają obecnie kłopot wynikający z faktu, że Red Hat odciął ich od kodu źródłowego swojej platformy RHEL. Dlatego stowarzyszenie zamierza udostępniać użytkownikom bezpłatnie otwarte kody oprogramowania EL (Enterprise Linux), uniezależniając ich w ten sposób od poczynań firmy Red Hat.

Powstanie OpenELA nie zaskoczyło analityków i jest odpowiedzią na poczynania firmy Red Hat, która zdecydowała, że nie będzie dalej udostępniać użytkownikom kodu źródłowego swojego oprogramowania RHEL. OpenELA zapowiada, że udostępni deweloperom wszystkie niezbędne narzędzia, które pozwolą im budować systemy zgodne w stu procentach z platformą RHEL, koncentrując się na początku swojej działalności na trzech wersjach RHEL: EL7, EL8 i EL9 i EL7.źródło: red hat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Przeglądarka Chrome będzie bezpieczniejsza.Mając na uwadze rosnącą ilość ataków na przeglądarki, Google zdecydował się zwiększyć częstotliwość wprowadzania poprawek bezpieczeństwa przeznaczonych dla przeglądarki Chrome.

Do tej pory poprawki takie były udostępniane co dwa tygodnie. Firma zdecydowała, że należy to robić regularnie co tydzień, dzięki czemu hakerzy będą mieli utrudnione zadanie. To ważna decyzja, gdyż Chrome jest obecnie najczęściej używaną przeglądarką na rynku i w związku z tym również najczęściej atakowaną. Hakerzy mają tu ułatwione zadanie, gdyż Chrome (który bazuje na oprogramowaniu Chromium) jest narzędziem typu open source, co oznacza, że każdy ma dostęp do jej kodu źródłowego.

Z tego powodu hakerzy mogą łatwiej badać architekturę tego narzędzia i wykrywać w nim luki dnia zerowego. Kiedy luka dnia zerowego zostaje podana do publicznej wiadomości, znają ją już wszyscy. Krytyczny w tym wszystkim jest czas jaki upływa od momentu wykrycia przez hakerów luki dnia zerowego do momentu, w którym zna ją cały internet. Czas ten można określić jako „przerwę między poprawkami”. Im jest on krótszy, tym bezpieczniejsza jest przeglądarka, co dotyczy również każdego innego oprogramowania. Dlatego zwiększenie częstotliwości publikowania poprawek bezpieczeństwa ma tak duże znaczenie.

Do 2021 roku poprawki bezpieczeństwa przeznaczone dla przeglądarki Chrome pojawiały się co miesiąc, a w momencie pojawienia się wersji 77, czas ten skrócono do dwóch tygodni. Dlatego hakerzy skrzętnie to wykorzystywali i mieli wtedy dość czasu na jej atakowanie, do momentu w którym Google łatał dostrzeżone w niej luki dnia zerowego. Teraz będą to mogli robić zaledwie przez kilka dni.

Warto jednak pamiętać, że skrócenie czasu między aktualizacjami nie oznacza, że Chrome jest w 100% bezpieczny. Istnieją bowiem takie luki, które są bardziej złożone i wymagają więcej czasu na ich załatanie. W każdym razie, cyberprzestępcy będą teraz musieli działać szybciej, aby wykorzystać luki dnia zerowego, zanim zostaną załatane. Nowy plan publikowania poprawek bezpieczeństwa zadziała oczywiście tylko wtedy, gdy użytkownicy przeglądarki będą regularnie instalować łatki, restartując ją przynajmniej raz na tydzień.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
USB-C również dla starszych modeli iPhone.Presja UE na amerykańskiego producenta smartfonów zrobiła swoje. Zgodnie z zapowiedzią, w ofercie firmy Apple w przyszłym miesiącu pojawi się pierwszy smartfon wyposażony nie w złącze ładowania Lightning, ale w złącze USB-C. Chodzi o iPhone 15. Ale to nie wszystko. Chodzą bowiem słuchy, że Apple zacznie instalować taki port również w produkowanych już smartfonach.

Wszyscy spodziewają się, że po uruchomieniu produkcji smartfona iPhone 15, Apple zgodnie ze swoim zwyczajem wycofa z oferty poprzednie modele snartfonów, względnie mocno ograniczy ich podaż. Korporacja z Cupertino robiła tak zawsze, chcąc w ten sposób zachęcić użytkowników do przechodzenia na nowsze modele swoich urządzeń. Tym razem zapewne będzie podobnie.

Dobrze poinformowane źródła spekulują, że wkrótce po premierze iPhone 15, Apple zaoferuje użytkowników kilka modeli smartfona iPhone 14, w których znajdzie się port ładowania USB-C. Będzie to swego rodzaju ewenement, gdyż Apple nigdy wcześniej w produkowanym już modelu nie zmienił portu ładowania na inny. Presja Unii Europejskiej spowodowała, że Apple może się tym razem zdecydować na taki krok.

Posunięcie to pozwoliłoby firmie utrzymać w sprzedaży smartfon iPhone 14 do 2024 roku. To ważna data, gdyż wtedy właśnie wejdą w życie nowe przepisy Unii Europejskiej nakazujące sprzedaż na terenie naszego kontynentu urządzeń z portem USB-C, traktowanym jak standard uniwersalnego portu ładowania smartfona. Porty Lightning nie będą wtedy miały racji bytu.

Warto przypomnieć, że Apple zaprezentował pierwszy raz port ładowania Lightning 11 lat temu, wprowadzając go wtedy do smartfona Iphone 5. Przygoda Apple i perypetie tej korporacji z portem USB-C zaczęły się w 2018 roku, kiedy to taki port pojawił się w urządzeniach iPad Pro. Od tego czasu wszystkie modele iPadów zawierały port ładowania USB-C, ale jest to do tej pory w ofercie Apple jedyny produkt tego rodzaju.źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Dolary wyciekają z kryptowalut.Straty wynikające z ataków na DeFi (Decentralized Finance) wyniosły w pierwszej połowie 2023 roku 396,4 mln dolarów - wynika z danych zawartych w raporcie „Q2 State of Crypto – Market Pulse”, który został przygotowany przez Binance Research, będący częścią największej na świecie globalnej giełdy kryptowalut Binance.

Według analityków Binance Research, ataki hakerskie na zdecentralizowane finanse stają się coraz popularniejsze i sprytniej przeprowadzane. Większość kryptowalut, bo ok. 100 mln dolarów, została skradziona w minionym kwartale z kryptowalutowego portfela Atomic Wallet. Kradzież tę powiązano ze znaną ekipą hakerów wspieraną przez rząd Korei Północnej, czyli Lazarus Group. Według szacunków, grupa ta jest odpowiedzialna za kradzież łącznie ponad 2 mld dolarów w różnych akcjach.

Beata Wiśnicka, Money Laundering Reporting Officer w Binance Poland, zauważa, że ataki na portfele ulokowane w DeFi stają się coraz bardziej wyrafinowane i groźne. Ograniczenie ich skali wymaga stosowania wyższych standardów bezpieczeństwa we wszystkich aplikacjach i protokołach twórców DeFi, a nie tylko tych od głównych graczy na rynku. Obejmuje to stosowanie takich mechanizmów, jak KYC/AML (Know Your Client; Anti-Money Laundering), weryfikacja dwuetapowa podczas logowania, czy śledzenie podejrzanej aktywności na platformie.

Specjaliści od bezpieczeństwa IT jak mantrę powtarzają, że najsłabszym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa jest człowiek. Stąd potrzeba edukacji, aby zwiększyć świadomość użytkowników o ryzykach związanych z trzymaniem kryptowalut w DeFi i wiedza, jak te ryzyka minimalizować. Jak zaznacza ekspertka, użytkownicy powinni wybierać sprawdzone platformy DeFi, stosujące najwyższe standardy bezpieczeństwa, w tym wymóg silnego hasła, dwuskładnikowego uwierzytelnienia, a także zatrudniające zespoły monitorujące podejrzane aktywności na platformie i im przeciwdziałające. Należy zachowywać cyberhigienę, tj być czujnym wobec prób oszustw i unikać podejrzanych linków, regularnie sprawdzać aktualizacje oprogramowanie portfela, a klucze prywatne przechowywać w tajemnicy. Warto rozważyć użycie portfela sprzętowego, który zapewnia wyższe zabezpieczenie niż portfel oprogramowania.

Pomimo ciągłego zagrożenia atakami hakerskimi, pierwsza połowa roku na rynku DeFi minęła pod znakiem stabilnego wzrostu. TVL DeFi, czyli całkowita wartość zablokowana w zdecentralizowanych protokołach finansowych (jak platformy pożyczkowe, DEX-y i platformy stakingu) wzrosła o 16.7% do 44.2 miliardów USD na koniec czerwca 2023 roku.

Z kolei dla całego rynku kryptowalutowego drugi kwartał br. był okresem umiarkowanie udanym. Po bardzo silnych wzrostach kapitalizacji rynku w pierwszym kwartale br., całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o 0,4% w porównaniu z poprzednim kwartałem, a w lipcu o kolejne 1% do poziomu 1.2 biliona USD.źródło: binance


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Chiński superkomputer może wygrać kolejny ranking TOP500.Chińskie centrum obliczeniowe National Supercomputing Center w Wuxi buduje we współpracy z Jiangnan Computing Lab nowy superkomputer Sunway, który będzie zawierać aż 19,2 milionów rdzeni. Najwyraźniej amerykańskie sankcje, w tym znalezienie się na tzw. czarnej liście amerykańskiej adminstracji, nie zaszkodziło chińskim firmom produkującym półprzewodniki.

Nowy superkomputer będzie świadczyć usługi ponad 49 tysiącom węzłów obliczeniowych. A należy przypomnieć, że najwydajniejszy obecnie superkomputer na świecie, tj. system obliczeniowy Frontier, zbudowany przez firmę HPE Cray EX i eksploatowany przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych, ma do dyspozycji 9472 węzłów i zużywa 21 MW mocy. Frontier zajął w tym roku trzeci raz z rzędu pierwsze miejsce w rankingu TOP500, który wymienia najszybciej pracujące na świecie superkomputery. Jako jedyny obecnie system obliczeniowy, Frontier oferuje wydajność większą niż jeden eksapflops.

Frontier nie należy do energooszczędnych maszyn, chociaż w rankingu najbardziej energooszczędnych systemów w rankingu TOP300 uplasował się na szóstym miejscu z wynikiem 52,592GFLOPS/W. Dość powiedzieć, że za sam pobierany przez niego przez godzinę prąd trzeba zapłacić blisko 3 tysiące euro. I chociaż National Supercomputing Center nie podaje, jaką moc będzie pobierać budowany przez nie superkomputer, to można domniemywać, że będzie ona wiele razy większa, co przełoży się też na dużo większe koszt eksploatacji.

Będzie to bez wątpienia tzw. eksaskalowa maszyna. Chińczycy nie podają co prawda docelowej mocy obliczeniowej superkomputera, ale będzie ona zapewne na tyle duża, aby w momencie oddania go do użytku wskoczył od razu na pierwsze miejsce rankingu TOP500. Wiadomo już, że nowy superkomputer bazuje na dobrze znanych procesorach Sunway. Zawierają one 390 rdzeni obliczeniowych i są używane przez Chińczyków do budowania superkomputerów noszących tę samą nazwę (np. Sunway SW26010).źródło: top500


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Rusza program AWS Build dla nowych start-upów.Nowy globalny program AWS Build ma na celu wspieranie przedsiębiorców na wczesnym etapie ich działań w chmurze w budowaniu, udoskonalaniu i uruchamianiu innowacyjnych aplikacji. W ciągu 10 tygodni 500 start-upów z całego świata otrzyma wskazówki biznesowe i techniczne, aby jak najlepiej wykorzystać elastyczność i skalowalność technologii AWS do uruchomienia swoich produktów we wczesnej fazie rozwoju (Minimum Viable Product, MVP).

W ramach AWS Build start-upy otrzymają także wiedzę, aby włączyć najbardziej zaawansowane technologie chmurowe do swoich aplikacji, od analityki po sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Program pomoże również założycielom w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z rozwojem produktu, monetyzacją ich pomysłu czy gdzie znaleźć i kiedy korzystać z klientów beta, aby w powodzeniem wprowadzić swoje produkty na rynek.

Program AWS Build ma formułę online z cotygodniowymi wirtualnymi spotkaniami z ekspertami od architektury rozwiązań AWS, biznesowymi sesjami pt. „ask me anything” z inwestorami i liderami branży oraz wydarzeniami networkingowymi. Program potrwa od 9 października do 15 grudnia i będzie prowadzony w języku angielskim. Aby w pełni skorzystać z AWS Build, startupy muszą mieć działający prototyp i lidera technicznego w swoim zespole.

Zgłoszenia do programu rozpoczęły się 9 sierpnia i będą przyjmowane do 22 września 2023 roku. Start-upy mogą zapisać się do programu AWS Build na stronie:https://aws.amazon.com/startups/accelerators/build

Założyciele startupów wybranych do programu otrzymają do 2 tys. USD w postaci kredytów AWS, które pomogą im budować produkty i usługi w chmurze. Start-upy z całego świata mogą ubiegać się o udział w programie, a założyciele, którzy w przeszłości aplikowali do jednego z programów akceleracyjnych AWS, ale byli na zbyt wczesnym etapie, aby się do niego zapisać, zostaną automatycznie zaproszeni do udziału w AWS Build. Po zakończeniu programu założyciele zostaną zaproszeni do dołączenia do społeczności AWS Build, globalnej wirtualnej sieci ekspertów technicznych, z której mogą korzystać w celu dalszej współpracy i doradztwa w miarę skalowania.

Aby zgłosić się do AWS Build, wszyscy kandydaci będą musieli dołączyć do programu AWS Activate, gdzie mogą uzyskać dostęp do treści biznesowych i technicznych obejmujących niezliczone tematy, od pozyskiwania funduszy i wskazówek prawnych po dokumentację techniczną dotyczącą architektury rozwiązań i innych tematów, takich jak np. generatywna sztuczna inteligencja. Ponadto, wnioskodawcy mogą kwalifikować się do ubiegania o inne pakiety kredytowe do 100 tys. USD, kontynuując swój biznes w chmurze, a także korzystać z ofert partnerskich za pośrednictwem AWS Activate.źródło: amazon


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Powstał prototyp energooszczędnego chipa wzorowanego na mózgu.Sztuczna inteligencja może stać się bardziej „zielona” dzięki stworzonemu przez IBM prototypowemu chipowi, który ma być podobny do mózgu.

Według IBM, prototyp chipa może oznaczać bardziej wydajne i mniej obciążające baterię chipy AI np. dla smartfonów, dzięki komponentom, które działają podobnie jak połączenia w ludzkich mózgach.

Jak powiedział Thanos Vasilopoulos, naukowiec pracujący w laboratorium badawczym IBM w Zurychu, "ludzki mózg jest w stanie osiągnąć niezwykłą wydajność przy niewielkim zużyciu energii" – w porównaniu z komputerami. W rozmowie z BBC stwierdził, że większa wydajność energetyczna mogłaby spowodować, że duże i bardziej złożone obciążenia mogłyby być umiejscowione w środowiskach o niskim poborze mocy lub ograniczonej pojemności baterii – czyli np. w samochodach czy smartfonach. Pozwoli to także dostawcom usług w chmurze na zmniejszenie kosztów energii i emisji dwutlenku węgla.

Prototyp chipa wykorzystuje rezystory pamięci (memrystory), które są analogowe i mogą przechowywać szereg liczb. Ludzki mózg działa w sposób analogowy, a memrystory przypominają w działaniu synapsy w naszych mózgach. Memrystor może "zapamiętać" swoją historię elektryczną, w podobny sposób jak synapsa w systemie biologicznym. Zaś połączone memrystory mogą stworzyć sieć, która przypomina mózg.

Jednak jest to dopiero faza prototypowa, a stworzenie komputera opartego na memrystorach stanowi ogromne wyzwanie, m.in. ze względu na koszty materiałów i trudności produkcyjne.


źródło: ibm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 [2] 3 ... 418 419 420 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · OpenAI otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w UE.
Napisane przez Piotr
( 02.10.2023 06:22 )

 · Apple zaktualizuje oprogramowanie iPhone&#8217;a 12 we Francji, aby rozwiązać spór dotyczący promieniowani
Napisane przez Piotr
( 29.09.2023 04:19 )

 · Wielka Brytania buduje jeden z najdroższych na świecie superkomputerów.
Napisane przez Piotr
( 28.09.2023 07:17 )

 · SAS zacieśnia współpracę z Microsoftem. W tle generatywna sztuczna inteligencja.
Napisane przez Piotr
( 27.09.2023 07:15 )

 · Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?
Napisane przez Piotr
( 26.09.2023 07:13 )

 · Google zapłaci 93 mln dolarów - za śledzenie lokalizacji użytkowników.
Napisane przez Piotr
( 25.09.2023 07:09 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
2 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
3 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
4 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
5 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
6 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
7 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
8 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
9 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
10 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.