Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Startuje Kino Letnie Telewizji Kino Polska. Bezpłatne seanse.W piątek (13 lipca 2018 roku) w Gdyni ruszy Kino Letnie Telewizji Kino Polska. Imprezę otworzy pokaz filmu "Najlepszy". Kino Letnie to również piętnaście innych polskich filmów, a także morza szum, ptaków śpiew, wygodne leżaki, kosze plażowe i atmosfera filmowej Gdyni. Impreza potrwa do 22 września. Wstęp na każdy seans jest bezpłatny.

- W Telewizji Kino Polska pokazujemy starannie wyselekcjonowane polskie filmy, tego samego można spodziewać się w naszym Kinie Letnim - zapowiada Sławomir Jurek, dyrektor marketingu i PR Telewizji Kino Polska, jedynego polskiego kanału, który pokazuje tylko polskie filmy oraz filmy powstałe z udziałem polskich twórców.
W ramach Kina Letniego Telewizja Kino Polska pokaże 16 filmów oraz filmy krótkometrażowe młodych twórców. Seanse będą się odbywać w każdy piątek o godz. 21:00 (od 13 do 22 września). Do końca sierpnia Kino Letnie będzie zlokalizowane na plaży w Gdyni Orłowie, a z początkiem września przeniesie się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Finał cyklu odbędzie się już w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Partnerami imprezy są Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i spółka PKP Intercity (oficjalny przewoźnik). Patronami medialnymi są: magazyn "Co Jest Grane 24" oraz portale Onet.pl i Trójmiasto.pl. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja.źródło: kino polska


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Pobieraniowa bomba znów zagraża Google Chrome, przenieść ją mogą złośliwe reklamy."Bomba pobieraniowa" to sztuczka wykorzystywana przez cyberprzestępców w celu wystraszenia zwykłych użytkowników przeglądarek tak, by zapłacili za całkowicie zbyteczne oprogramowanie czy zadzwonili na bardzo kosztowne numery telefoniczne premium. Była ona prawdziwą plagą na forach internetowych ostatniej zimy - i niestety znów wraca w ulepszonej wersji.

Bombę pobieraniową ("download bomb") można uznać za formę ataku DoS skierowanego na przeglądarkę. Nie obchodzi ona żadnych zabezpieczeń, nie uruchamia żadnego obcego kodu, lecz i tak potrafi zaszkodzić. Aby taki atak przeprowadzić, napastnicy wstrzykiwali w stronę internetową swój kod JavaScriptu (np. za pomocą uzłośliwionej reklamy), który inicjował tysiące operacji pobierania plików. Wykorzystywano w tym celu metodę lokalnego zapisywania plików window.navigator.msSaveOrOpenBlob z konstruktorem Blob, pozwalającym na łatwe tworzenie i manipulowanie binarnymi plikami.

Potraktowana w ten sposób przeglądarka po prostu zamierała, przeciążając system użytkownika, zajmując całą dostępną pamięć. Zanim jednak to się stało, skrypt wyświetlał komunikat o zagrożeniu – np. ostrzegający, że dostawca internetu zablokował komputer, ponieważ wykrył na nim złośliwe oprogramowanie, wykradające numery kart kredytowych i prywatne zdjęcia. Co robić? Bez obaw, jeśli zadzwonisz w ciągu 5 minut na podany numer telefonu, inżynierowie Microsoftu pomogą usunąć malware i odblokują komputer.

Dla kompetentnego technicznie użytkownika to oczywiście piramidalna bzdura, ubije proces przeglądarki za pomocą systemowego Menedżera Zadań i będzie uzłośliwionej strony unikał. Ale co z milionami niekompetentnych? W lutym tego roku Malwarebytes ostrzegało, że ataki za pomocą bomby pobieraniowej wymierzonej w użytkowników przeglądarki Chrome znacznie przybrały na sile. Działały one też oczywiście na przeglądarkach zbudowanych na bazie Chromium, takich jak Opera czy Vivaldi.

W marcu Google wydało Chrome 65, które nadużycia Bloba zneutralizowało – przeglądarka ignorowała próby wymuszenia pobrań plików. Nie na długo jednak. 22 czerwca po raz pierwszy odkryto nowy atak bombą pobieraniową, działający na aktualnym Chrome 67 (wersja 67.0.3396.87). Zamraża on całkowicie interfejs użytkownika przeglądarki i faktycznie zaczął się pojawiać na stronach podejrzanej reputacji.

Jérôme Segura, ekspert Malwarebytes, który analizował poprzednią „bombową” kampanię zwraca uwagę, że na taki atak podatne są nie tylko przeglądarki chromopodobne, ale też Firefox. Obie przeglądarki Microsoftu są za to odporne na tę sztuczkę – a przynajmniej nie znaleziono dla nich udanej metody nadużycia wspomnianych mechanizmów pobierania plików.

Co zrobić, jeśli zdarzy się Wam wylądować na tak uzłośliwionej stronie, która zamrozi przeglądarkę? Oczywiście przede wszystkim nigdzie nie dzwonić. Następnie należy poprzez Ctrl-Alt-Del wywołać menedżera zadań i ubić proces przeglądarki. A gdy uruchomicie ją ponownie z przywracaniem sesji, należy jak najszybciej zamknąć kartę ze stroną, która taką złośliwą bombę zawierała – nie zdąży się ona załadować i uniknięcie kłopotu.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
18. Cracovia Maraton 28 kwietnia 2019 roku. Zapisy już od 11 lipca!18. edycja Cracovia Maraton zorganizowana zostanie 28 kwietnia 2019 roku. A już 11 lipca rozpoczną się zapisy internetowe do tej najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie.

Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów. Tegoroczną, 17. edycję ukończyła rekordowa liczba 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali.

W niedzielę, 28 kwietnia tradycyjnie na trasę Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Podobnie jak w tym roku, rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m będzie zwieńczeniem dwudniowego święta biegania. W sobotę (27 kwietnia) zorganizowane zostaną: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km), Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński), a wieczorem szósta edycja Biegu Nocnego na 10 km. W 2018 roku po raz pierwszy jego uczestnicy startowali i finiszowali w tym samym miejscu, co maratończycy – na Rynku Głównym. Tak też będzie i w przyszłym roku.

Ponadto, już po raz czwarty w przeddzień zmagań maratończyków odbędą się specjalne zawody dla najmłodszych miłośników biegania – w ramach Mini Mini Cracovia Maraton.

Na uczestników i kibiców imprez wchodzących w skład krakowskiego weekendu maratońskiego będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla dzieci.źródło: pzu


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Chmurowe usługi IBM w nowej odsłonie.Ta wiadomość powinna zainteresować firmy korzystające z chmurowych usług IT oferowanych im przez IBM. Korporacja otwiera na kilku kontynentach (w USA, Europie oraz regionie Azji/Pacyfiku) 18 nowych tzw. "stref dostępności", dzięki którym jakość oraz dostępność chmurowych usług znacznie wzrośnie.

Strefa dostępności to część większego chmurowego centrum danych charakteryzująca się tym, że jest on niego fizycznie odizolowana. Ma więc do dyspozycji oddzielne zasilanie oraz własną strukturę sieciową, co w praktyce oznacza, że dostępność świadczonych przez nią usług - w szczególności takich, które bazują na aplikacjach DB2, SQLBase, PostreSQL czy NoSQL - jest bardzo wysoka.

Jeśli chodzi o Europę - bo ten obszar jest dla nas z wiadomego powodu najbardziej interesujący - nowe strefy dostępności zostały zlokalizowane w dwóch krajach. W Anglii (w Londynie) oraz w Niemczech (we Frankfurcie).

IBM twierdzi, że obecnie jego globalna sieć ma przepustowość rzędu 2600 Gb/s, przesyłając dane między poszczególnymi centrami danych i hubami PoP (Point of Presence). Z kolei huby PoP wymieniają dane z internetem z niewiele mniejszą szybkością (2500 Gb/s).

IBM wzmacnia swoje chmurowe usługi w chwili, gdy popyt na nie gwałtownie rośnie. Jak donosi firma analityczna Gartner, popyt na tego rodzaju usługi wzrośnie w 2018 roku (w porównaniu z poprzednim rokiem) o 21.4% , a ich wartość zamknie się kwotą 186,4 mld USD (w 2017 roku było to 153,5 mld USD).

Jeśli chodzi o IBM, to przychody tej korporacji z tego tytułu w ostatnich 12 miesiącach wyniosły 17,7 mld USD (porównując rok do roku wzrost o 22%). To dużo biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku je przychody IBM ze sprzedaży wszystkich produktów mają wynieść 81 mld USD).źródło: ibm


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
DevOps i wirtualizacja danych w służbie cyfrowej transformacjiCyfrowe firmy działają w radykalnie innych warunkach ekonomicznych niż tradycyjne fizyczne przedsiębiorstwa. W tym nowym, cyfrowym świecie informacja staje się biznesem. Sprzedawcy i klienci komunikują się w nim poprzez aplikacje, a dane funkcjonują jako nowa waluta.

Przedsiębiorstwa, które chcą skutecznie funkcjonować w cyfrowym świecie, muszą stale aktualizować swoje aplikacje, reagując na potrzeby użytkowników oraz zmieniające się warunki rynkowe. Wszystkie wprowadzane zmiany są policzalne, mierzalne i dostarczane wraz z danymi. Wszystko i wszyscy mają swój cyfrowy zapis. Przykładowo, powzięcie informacji, że użytkownik właśnie kupił nowy dom, wymaga zmiany rekomendacji co do warunków ubezpieczenia nieruchomości. Obniżenie ceny przez konkurenta lub nową promocję wymaga szybkiej reakcji. Coraz wyraźniej widać, że zdolność firmy do szybszego tworzenia aplikacji o wysokiej jakości będzie kluczowym wyróżnikiem na rynku.

W odpowiedzi na gwałtownie zmieniające się wymagania biznesowe, deweloperzy aplikacji wdrażają takie modele, jak Continuous Integration oraz Continuous Delivery (CI/CD), w których aplikacje są stale aktualizowane, testowane i wdrażane do produkcji. Kluczem do szybszego dostarczania wysokiej jakości aplikacji jest natychmiastowy dostęp do danych potrzebnych deweloperom do testowania aplikacji. A danych gwałtownie przybywa i są coraz bardziej rozproszone. Tradycyjny model operacyjny zarządzania i dostarczania danych do deweloperów poprzez ręczne operacje kompletnie przestaje wystarczać. Cyfrowe przedsiębiorstwa funkcjonujące w modelu DevOps są w stanie zbudować bardziej zwinną relację między źródłami danych (działy operacyjne), a użytkownikami tych danych (deweloperzy). Ten model wymaga jednak zupełnie innych technologii do zarządzania, ochrony i dostępu do danych, aby zaspokoić wymagania związane z szybkością i skalowalnością. To stało się przyczynkiem do rozwoju technologii wirtualizacji danych, w których działy operacyjne zarządzają danymi jak cyfrowymi strukturami.

Transformacja IT

Jaki wpływ ma wirtualizacja danych na systemy pamięci masowych? Przyjrzyjmy się kilku przypadkom. Na pierwszy ogień weźmy firmę Rosetta Stone zajmującą się nauką języków obcych i działającą na światowych rynkach. Przeszła ona od dostarczania treści na płytach CD/DVD do oferty internetowej (kursy online), co wiązało się z gwałtownym wzrostem ilości danych, które trzeba było przetwarzać. Jednym z problemów, jaki z tego wynikał, była zbyt mała ilość miejsca w serwerowni na nowe macierze dyskowe. Ponadto wyzwaniem stało się zarządzanie, ochrona i dostępność tych danych dla deweloperów tak szybko jak to możliwe.

Zamiast nadal traktować dane jako fizyczny byt, który wymaga coraz więcej miejsca do przechowywania, w Rosetta Stone zdecydowano się na wirtualizację danych. To wyeliminowało redundancję, a unikalne dane mogę być wykorzystywane wiele razy w różnych przypadkach. Ponadto wirtualizacja umożliwiła oddzielenie danych od infrastruktury, dzięki czemu możliwe było utworzenie chmury danych i łatwe przenoszenie danych z części operacyjnej do chmury. Efektem było elastyczne działanie biznesu, szybsze dostarczanie aplikacji przez deweloperów oraz możliwość zarządzania danymi przez zespół operacyjny na dowolnej infrastrukturze.

Wirtualizacja danych

Jest to sposób zarządzania danymi, który umożliwia aplikacjom pobieranie i manipulowanie danymi bez znajomości szczegółów technicznych dotyczących danych, takich jak sposób sformatowania lub fizyczna lokalizacja. Zapewnia również jeden całościowy widok na wszystkie dane. W odróżnieniu od tradycyjnych procesów ETL (Extract, Transform, Load), dane pozostają na miejscu, a pamięć masowe w czasie rzeczywistym przekazuje dane do systemu, których ich zażądał. To ogranicza ryzyko wystąpienia błędów danych.


Z kolei Lifescript, serwis dla pań poświęcony zdrowemu stylowi życia, również przeszedł podobną transformację. W pierwszym kroku dokonano migracji na macierze all-flash, aby zwiększyć szybkość dostępu do danych. W kolejnym kroku, aby ułatwić zarządzanie i ochronę rosnących ilości danych, wdrożono technologię wirtualizacji danych. Było to istotne również z uwagi na konieczność wspierania modelu DevOps. Obecnie deweloperzy w tej firmie mają samoobsługowy, błyskawiczny dostęp do danych, natomiast dział operacyjny jest w stanie dostarczać elastyczne, niezawodne usługi związane z danymi.

Nowe warunki ekonomiczne narzucane przez cyfrowy biznes oparty na danych wymaga wdrożenie technologii wirtualizacji danych. W ten sposób zespół operacyjny może wdrożyć mechanizmy samoobsługowego, szybkiego dostępu do danych i udostępnić je użytkownikom, niezależnie od miejsca i niezależnie od używanej infrastruktury. Efektem jest ograniczenie zapotrzebowania na systemy pamięci masowych, ponieważ dane są odseparowane od infrastruktury. Ponadto znacznie upraszcza się zarządzanie cyklem życia danych. Te czynnik mają bardzo duży wpływ na branżę producentów pamięci masowych.

Szybki i bezpieczny dostęp do danych

Ponieważ niemal każdy aspekt naszego życia staje się cyfrowy, przybywa szybko aplikacji analitycznych czy systemów do uczenia maszynowego, które pomagają przedsiębiorstwom w lepszym reagowaniu na potrzeby klientów. W tej transformacji dane mogą stać się główną, trwałą przewagą konkurencyjną każdej firmy. Dostarczanie tych danych jako usługi za pomocą technologii wirtualizacji danych będzie wkrótce nowym standardem.


źródło: techcrunch


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Cisco wspiera deweloperów tworzących aplikacje uruchamiane w intuicyjnych sieciachFirma Cisco zaprezentowała kilka dni temu, podczas firmowej konferencji Cisco Live w Orlando, nowe rozwiązania przeznaczone dla deweloperów tworzących aplikacje tworzone w ramach jej intuicyjnej sieci (Intent-based Networking). Jest to kilka nowych narzędzi oraz otwarty interfejs programowania aplikacji opracowany w ramach Cisco DNA Center.

DNA Center pozwala na przekształcenie sieci składającej się z grupy urządzeń w pojedynczy spójny system za pomocą intuicyjnych interfejsów programowania aplikacji. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie danych analitycznych oraz informacji dostępnych w ramach sieci.

Cisco poinformowało, że już 15 partnerów zbudowało szereg rozwiązań opartych na platformie DNA Center, demonstrując je na żywo podczas konferencji Cisco Live.

Cisco ogłosiło też trzy nowe inicjatywy deweloperskie: DevNet Ecosystem Exchang (portal oferujący ponad 1300 gotowych do stosowania rozwiązań; DevNet Code Exchange (miejsce do dzielenia się oprogramowaniem w celu szybkiego tworzenia aplikacji nowej generacji) oraz DevNet DNA Developer Center (punkt kompleksowej obsługi dla deweloperów, ułatwiający tworzenie aplikacji i ich integrację na platformie DNA Center).

Nowe funkcje DNA Center będą dostępne latem 2018 roku, a DevNet Ecosystem Exchange, Code Exchange, oraz DNA Developer Center są już dostępne dla użytkowników.


źródło: cisco


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Narzędzia SAS ułatwiają PZU walkę z ubezpieczeniowymi oszustamiPZU wdrożył FMS – jeden z najnowocześniejszych na polskim rynku system antyfraudowy, który został zbudowany w oparciu o analityczne narzędzia SAS. W opinii ubezpieczyciela dzięki systemowi FMS wskaźnik ochrony przed nienależną wypłatą udało się zwiększyć o 50%.

System FMS (Fraud Management System) zapewnia ocenę szkód w czasie rzeczywistym zaraz po ich zgłoszeniu oraz kompleksowy monitoring w trakcie całego procesu ich obsługi. Dzięki temu możliwa jest efektywna ochrona przed nienależnymi wypłatami odszkodowań oraz szybsza weryfikacja zgłoszeń i wypłata środków w przypadku roszczeń zasadnych.

System pozwala również chronić klientów, którzy mogą stać się ofiarami prób wyłudzenia. Zastosowanie zaawansowanych technik analitycznych, takich jak np. machine learning, text mining oraz wykorzystanie pozyskanej wiedzy do doskonalenia modeli i algorytmów reguł pozwalają na skuteczną prewencję wobec dynamicznie zmieniających się i coraz bardziej wyrafinowanych sposobów działania oszustów.

Bartłomiej Litwińczuk (członek zarządu PZU Życie) mówi, "W procesie przeciwdziałania nadużyciom kluczowy jest czas. Już w momencie zgłoszenia szkody potrzebna jest wiedza, czy roszczenie nie jest potencjalnym nadużyciem. Nasz system zapewnia taką możliwość. Analityka typuje podejrzane zdarzenia w czasie rzeczywistym, natomiast po stronie pracowników operacyjnych i śledczych leży udowodnienie, że faktycznie mamy do czynienia z nadużyciem".

Z kolei Alicja Wiecka (dyrektor zarządzający SAS Polska) tłumaczy, "Detekcja nadużyć w branży ubezpieczeniowej jest trudnym zadaniem, ponieważ tego typu działania przybierają różne formy i często zaangażowanych jest w nie wiele osób. Niezbędne jest wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych, takich jak np. uczenie maszynowe, które poprzez zastosowanie modeli predykcyjnych pozwala wychwytywać zmieniające się nieustannie zachowania i typy nadużyć".źródło: d*fusion communication


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Red Hat udostępnił Fuse 7Firma poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej wersji rozproszonego chmurowego rozwiązania integracyjnego Red Hat Fuse 7. Jest to ujednolicona platforma umożliwiająca współpracę między ekspertami od integracji, twórcami aplikacji i użytkownikami biznesowymi.

W najnowszym wydaniu oprogramowania Fuse wprowadzono przeglądarkowy interfejs graficzny z funkcją przeciągania i upuszczania, która ogranicza konieczność pisania kodu i pozwala – zarówno użytkownikom biznesowym, jak i deweloperom – integrować aplikacje i usługi z wykorzystaniem ponad 200 predefiniowanych konektorów i komponentów.

Komponenty są oparte na projekcie Apache Camel i obejmują ponad 50 nowych konektorów dla Big Data, usług chmurowych oraz punktów końcowych SaaS, które mogą być adaptowane i skalowane na potrzeby tradycyjnych systemów, interfejsów API, urządzeń IoT oraz natywnych aplikacji chmurowych.

Fuse można wdrożyć obok Red Hat 3scale API Management (rozwiązania Red Hat do zarządzania API), aby dodać funkcje bezpieczeństwa, monetyzacji, ograniczania pasma i współpracy społecznościowej do usług integrowanych za pomocą Fuse lub pochodzących z innych środowisk.

Firma wprowadziła w tym samym czasie do oferty Fuse Online. Jest to nowe, w pełni hostowane rozwiązanie integracyjne typu Platform-as-a-Service (iPaaS), które ogranicza konieczność pisania kodu.

Rozwiązanie Red Hat Fuse 7 jest dostępne do pobrania dla członków społeczności Red Hat Developer. W celu rozpoczęcia pracy z Fuse Online należy zarejestrować się na stronie Fuse Online.źródło: red hat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Powstaje nowe narzędzie do portowania aplikacji iOS na platformę MacOS.Apple zapowiada, że w przyszłym roku deweloperzy będą mogli w prosty sposób przenosić mobilne aplikacje z urządzeń iOS na komputery Mac (operacja portowania). Firma zaczęła już testować opracowany przez jej informatyków nowy mechanizm portowania, przenosząc na razie w ten sposób na komputery Mac proste aplikacje iOS.

Z technicznego punkty widzenia obie platformy mają wiele wspólnego. Najlepszym przykładem potwierdzającym tę tezę jest np. to, że deweloperzy piszący aplikacje dla obu tych platform używają tego samego języka Swift, jak i tego samego zintegrowanego środowiska programowania Xcode IDE.

Jednak obecnie portowanie aplikacji wymaga dużego nakładu pracy i jest bardzo czasochłonne chociażby z tego powodu, że obie platformy wykorzystują inne interfejsy użytkownika (chodzi o oprogramowanie UI).

Apple chce to zmienić i na początek zmodyfikowała stosowany w systemie iOS framework UIKit, dostosowując go do wymogów stawianych przez system MacOS. Chodzi tu o takie operacje, jak obsługa myszy, zmiana wielkości okna czy integracja szeregu mechanizmów, takich jak kopiowanie, wklejanie czy przeciągnie i upuszczanie obiektów (drag and drop).

Wszystko więc wskazuje na to, że Apple nie przyjmie tej samej strategii co Microsoft, który zintegrował swój mobilny i stacjonarny system operacyjny, tworząc jedną platformę. Apple nie połączy systemów macOS i iOS, ale udostępni deweloperom narzędzie, dzięki któremu portowanie aplikacji iOS na platformę MacOS stanie się dużo łatwiejsze.źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kino Polska TV przejmuje Stopklatkę TV od AgorySpółka Kino Polska T, właściciel m.in. kanałów telewizyjnych Kino Polska i Zoom TV, kupiła od Agory SA za 32,2 mln zł 41 proc. akcji spółki Stopklatka, nadawcy kanału naziemnego Stopklatka TV. Tym samym spółka Kino Polska TV, posiadając 82,6 proc. akcji, stała się większościowym właścicielem stacji.

Transakcja jest następstwem podpisanego w marcu 2018 roku listu intencyjnego dotyczącego potencjalnego kupna przez Kino Polska TV SA całości posiadanych przez Agorę akcji Stopklatki. Dzięki transakcji łączny udział kanałów Grupy Kino Polska w widowni z grupy komercyjnej wynosi już 1,91% (SHR%, All 16-49).
- To dla nas kolejny, bardzo ważny krok, w realizacji strategii Grupy Kino Polska, którą jest stworzenie jednej z pięciu największych grup medialnych w kraju. Przejęcie Stopklatki znacząco podniesie wartość skonsolidowanych przychodów Grupy Kino Polska i przyniesie nam szereg korzyści zarówno w zakresie synergii kosztów, jak i wielu innych obszarów działalności, na przykład przy negocjacjach cen zakupu licencji filmowych - komentuje Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA.

Kino Polska TV SA jest udziałowcem Stopklatki od początku nadawania kanału, czyli od marca 2014 roku. W niedługim czasie kanał osiągnął spektakularny sukces stając się największym kanałem filmowym w Polsce. W sierpniu 2014 roku, po zaledwie 6 miesiącach od początku nadawania, Stopklatka TV osiągnęła 1% udziału w widowni z grupy komercyjnej. Od ponad 10 lat żadnemu innemu kanałowi nie udało się uzyskać podobnego wyniku w tak krótkim czasie. W I kwartale 2018 roku udział Stopklatki TV w widowni z grupy komercyjnej wyniósł 0,9% (SHR%, All 16-49). Stale rosną przychody kanału z reklam - w I kwartale 2018 roku były one o 2,7% wyższe niż w analogicznym okresie 2017.

- Stopklatka TV idealnie pasuje do naszego portfolio, w którym przeważają kanały o tematyce filmowej. Dzięki telewizyjnym kompetencjom spółki Kino Polska kanał ten szybko wyrósł na lidera kanałów filmowych. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie znacznego przyrostu widzów i przychodów reklamowych z segmentu kanałów naziemnych. Jako grupa, w perspektywie co najmniej roku, chcielibyśmy osiągnąć przynajmniej 3-procentowy udział grupy w oglądalności widowni komercyjnej w Polsce. Będziemy też rozwijać się na rynkach reklamowych w innych krajach, jak np. Czechy i Słowacja, gdzie już jesteśmy z podobną ofertą. Przy okazji dziękuję Agorze za kilka lat owocnej współpracy - dodaje Bogusław Kisielewski.
Stopklatka TV ma zasięg ogólnopolski i jest dostępna w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX-1) oraz w ofertach największych operatorów kablowych i cyfrowych platform satelitarnych. Kanał ma 11,4 mln aktywnych abonentów.

Kino Polska TV SA konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku kanałów telewizji naziemnej. Warto przypomnieć, że w styczniu 2018 roku spółka stała się jedynym właścicielem kanału naziemnego Zoom TV, kupując od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners sp. z o.o., nadawcy tego kanału.źródło: agora


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 [2] 3 ... 292 293 294 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-07-20
USD 3,7170 +0,02%
EUR 4,3275 +0,28%
CHF 3,7199 +0,21%
GBP 4,8376 +0,06%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Technologia "fog computing" doczekała się standardu
Napisane przez Pawel
( 20.07.2018 04:55 )

 · System plików Lustre trafił w nowe ręce
Napisane przez Pawel
( 19.07.2018 08:47 )

 · Ruszyły pierwsze prace nad sieciami 6G
Napisane przez Pawel
( 18.07.2018 06:51 )

 · Red Hat udostępnia najnowszą wersję OpenStack Platform
Napisane przez Pawel
( 17.07.2018 07:43 )

 · Apple kontra Samsung - ugoda kończy siedmioletni spór
Napisane przez Pawel
( 16.07.2018 07:41 )

 · Cryptojacking staje się jedną z najważniejszych broni w arsenale cyberprzestępców.
Napisane przez Pawel
( 13.07.2018 06:35 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
2 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)
3 . Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego.
(20.06.2018)
4 . Gowin: musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji.
(20.06.2018)
5 . Rozwiązanie ze świata gier komputerowych może wspomóc diagnostykę urazów.
(10.06.2018)
6 . Ekspert: roboty będą zastępować ludzi w coraz bardziej wymagających zawodach
(16.05.2018)
7 . W sobotę start misji NASA z udziałem Polaków
(03.05.2018)
8 . Przetrenowanie - jak je rozpoznać i jak unikać
(19.04.2018)
9 . Raport: niska innowacyjność polskich firm barierą w korzystaniu z programu Horyzont 2020
(09.04.2018)
10 . Polscy badacze analizują Big Data i przewidują wyniki wyborów
(09.04.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.