Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Samsung Galaxy S23 z rekordem przedsprzedażyPomimo wysokich cen i niewielkich zmian względem poprzedników, na rodzimym rynku pobito rekord liczby zamówień w przedsprzedaży.

Na początku lutego 2023 roku firma Samsung zaprezentowała swoje najnowsze flagowe smartfony z rodziny Galaxy S na 2023 rok. Już trzeci rok z rzędu urządzenia są ewolucją poprzednich modeli. W tym roku główną nowością jest procesor Qualcomm Snapdragon w każdym modelu oraz minimalnie przeprojektowany design.

Pomimo niewielkich zmian recenzenci docenili najnowsze modele za wysoki stopień dopracowania oraz bardzo dobre oprogramowanie. Wyższą wydajność, dłuższe czasy pracy na baterii oraz ulepszone aparaty zostały docenione również przez konsumentów.

Samsung pochwalił się właśnie pobiciem rekordu liczby zamówień w ramach przedsprzedaży na rodzimym - koreańskim rynki.

Według raportów z Korei Południowej firma Samsung otrzymała ponad 1,09 miliona zamówień przedpremierowych na modele z rodziny Galaxy S23, które zostały zebrane w ciągu zaledwie 7 dni.

Co ciekawe najpopularniejszym modelem jest najdroższe urządzenie z serii - model Galaxy S23 Ultra będący duchowym następcom serii Galaxy Note. Urządzenie, które w Polsce kosztuje minimum 6799 zł został sprzedany w ponad 650 tysiącach egzemplarzy, co stanowi 60% wszystkich zamówień. Na drugim miejscu znajduje się bazowy, kompaktowy Galaxy S23 z ekranem o przekątnej 6,1 cala. Zdecydowało się na niego 23% kupujących. Na ostatnim miejscu jest Galaxy S23+.

W zeszłym roku seria Galaxy S22 w przedsprzedaży osiągnęła 1,01 miliona zamówień.

Samsung przewiduje, że sprzedaż modeli z rodziny Galaxy S23 będzie o 10% wyższa, niż w przypadku ubiegłorocznych modeli Galaxy S22.


źródło: samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Musk zaczyna realizować własną strategię na Twitterze. Wszyscy mają widzieć jego wpisy.Z raportu Platformer wynika, że Elon Musk zlecił inżynierom Twittera pracę do późna w niedzielę, aby zmienić algorytm sieci społecznościowej. Powód?

Twitter to dziś serwis należący do jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Elon Musk jest na 2. miejscu rankingu najbogatszych, z majątkiem wycenianym na 199,7 mld dolarów. Musk ma też określone poglądy i zdaje się, że bardzo mu zależy, aby wszyscy użytkownicy Twittera mogli się z nimi zapoznawać.

Platformer podaje, że miliarder zlecił inżynierom Twittera pracę do późna w niedzielę, aby wprowadzić zmiany w algorytmie serwisu społecznościowego. Jakie to zmiany? Chodziło o to, aby tweety Muska miały priorytet i wyświetlały się praktycznie każdej osobie, która śledzi jego profil. Spowodowało to nadmiar wiadomości Muska na "tablicach" użytkowników.

Musk ponoć przyznał, że nie był zadowolony z tego, jak - jego zdaniem - mało osób widziało jego tweet na temat Super Bowl. W rezultacie zlecił pracę nad filtrami mającymi na celu poprawienie jakości osiu czasu użytkowników. A jakość jest najwyraźniej lepsza, gdy użytkownik widzi więcej wpisów właściciela platformy.

Tweety Muska zyskały silny "dopalacz" i ich priorytet wzrósł o czynnik x 1000. Użytkownicy na całym świecie skarżyli się od poniedziałku, że widzą mnóstwo wpisów Muska.

Nieoficjalnie mówi się, że Musk był bardzo niezadowolony z faktu, że pomimo prawie 130 mln obserwujących jego tweet na temat poparcia dla Philadelphia Eagles w niedzielę z okazji Super Bowl, miał on mniej zaangażowania od użytkowników niż podobny tweet z konta prezydenta USA Joe Bidena, którego śledzi na Twitterze 37 mln użytkowników.
Twitter oczami Muska dla wszystkich

Strategia Elona Muska najwyraźniej zakłada, że Twitter będzie nadawał priorytet postom właściciela - tak, aby użytkownicy mogli się z nimi zapoznawać i reagować.

Nie da się ukryć, że to bardzo kosztowna próba budowania opinii społeczeństwa, ponieważ Musk wydał na spółkę aż 44 mld dol. Jednocześnie nowy właściciel przekonywał, że jego celem jest zapewnienie równych szans oraz wyeliminowanie stronniczości.

Firma nie udzieliła komentarza na temat doniesień, a sam Musk pozwolił sobie na komentarz w swoim stylu - zamieścił mema na swoim koncie, de facto wyśmiewając zarzuty mediów.


źródło: platformer


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft uśmierca usługę Yameer. Zastąpi ją Viva Engage.Microsoft oficjalnie likwiduje Yammer - sieć społecznościową dla przedsiębiorstw będącą częścią usług Microsoft 365.

Microsoft oficjalnie poinformował o wycofaniu z rynku sieci społecznościowej dla przedsiębiorstw - Yammer, która została nabyta poprzez akwizycję spółki za 1,2 miliarda dolarów nieco ponad 10 lat temu.

Yammer został stworzony w San Francisco w 2008 roku. Firma uzyskała 140 miliardów dolarów dofinansowania, a Microsoft przejął ją cztery lata po uruchomieniu.

Microsoft pokładał duże nadzieje w Yammerze. Gigant z Redmond zintegrował rozwiązanie z usługami pakietu biurowego Microsoft 365 i rozpoczął pracę nad integracją Yammera z Microsoft Teams.

Dwa lata po integracji Yammera z Office 365 firma Microsoft wprowadziła na rynek nową usługę Viva, która przedstawiona została jako "platforma doświadczeń pracowniczych". Rozwiązanie to w zamyśle firmy Microsoft ma być intranetem przyszłości.

W 2022 roku na rynku pojawiło się rozwiązanie Viva Engage, które według producenta jest naturalną ewolucją aplikacji Yammer Communities.

Firma Microsoft uznała, że posiadanie dwóch produktów o podobnych funkcjonalnościach jest zbędne. Podjęto decyzję o zaniechaniu rozwoju Yammera i skupieniu się na Viva Engage.

Microsoft podzielił się feedbackiem od użytkowników, którzy uważają, że posiadanie dwóch podobnych aplikacji w portfolio wprowadza spory zamęt i utrudnia odnalezienie się w usługach pakietu Microsoft 365.

Yammer w niedalekiej przyszłości zostanie w całości przejęty przez Viva Engage, przy czym branding będzie się stopniowo zmieniał się we wszystkich produktach przez cały 2023 rok.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Najbardziej poszukiwane umiejętności w 2023 roku według LinkedIn.Serwis LinkedIn wymienił topowe umiejętności w takich dziedzinach jak IT, a także inżynieria, rekrutacja, sprzedaż i marketing.

LinkedIn opublikował wyczerpującą listę umiejętności, które pracodawcy traktują priorytetowo podczas rekrutacji, zamieszczania i zatrudniania na stanowiska pracy w serwisie firmy.

"To prawda, że tematy takie jak zwolnienia są trendy na LinkedIn, a rozmowy wokół 'recesji' wzrosły o prawie 900% od zeszłego roku" - napisała firma w raporcie. "Wskaźnik globalnej zmiany pracy członków LinkedIn spłaszczył się po raz pierwszy od marca 2021 roku. Bez względu na niepowodzenie, zbliżającą się reorganizację lub zmianę strategii, uczenie się poszukiwanych umiejętności może pomóc osobom i zespołom osiągnąć cele zawodowe w 2023 roku, nawet w obliczu trudnego środowiska makroekonomicznego".

Lista LinkedIn obejmuje zarówno umiejętności ogólne, takie jak umiejętności twarde dla każdego rynku, jak i wiedzę specjalistyczną wymaganą przez konkretne branże, takie jak technologia. Firma wskazała również na swoje szkolenia online dotyczące wymienionych przez nią umiejętności.

Jeśli chodzi o 10 najlepszych umiejętności twardych, IT było liderem listy i zajmowało większość miejsc w pierwszej dziesiątce.

Numer jeden na tej liście? Rozwój oprogramowania, "którego firmy potrzebują do tworzenia produktów, od których zależy nasze życie osobiste i zawodowe" – napisano w raporcie LinkedIn. Umiejętności zarządzania danymi również zajmują poczesne miejsce. Umiejętności takie jak SQL (nr 2 na liście) pomagają firmom zarządzać danymi i nadawać im sens w całej firmie, a zapotrzebowanie na nie pozostaje wysokie.

Pozostałe umiejętności twarde w pierwszej dziesiątce to:

- Finanse (takie jak umiejętność zrozumienia sprawozdań finansowych firm).

- Python (język programowania).

- Java.

- Analiza danych.

- JavaScript.

- Cloud Computing (podstawowe pojęcia, itp.).

- Operacje (takie jak zarządzanie jakością dla doskonałości operacyjnej).

- Zarządzanie relacjami z klientami (np. szkolenie Saleforce).

Przyszłość kariery dzięki umiejętnościom twardym i miękkim

Najbardziej poszukiwane umiejętności informatyczne na dzisiejszym rynku pracy obejmują mieszankę umiejętności twardych, takich jak SQL i cloud computing, oraz bardziej ogólnych, takich jak zarządzanie projektami i bardziej ogólne "zarządzanie" i "obsługa klienta".

"Te umiejętności mogą pomóc ci w przyszłości w karierze w takich zawodach jak marketer, analityk finansowy lub księgowy, kierownik projektu, specjalista ds. biznesu, informatyk, inżynier lub specjalista ds. sprzedaży" – sugeruje w raporcie LinkedIn. "Pracodawcy szukają kierowników projektów, którzy są w stanie dostarczyć wiedzę ze zrozumieniem, cierpliwością i pewnością siebie. Nawet uwzględnione tu najtrudniejsze umiejętności, jak inżynieria, marketing i strategia, przemawiają za potrzebą takiego zrozumienia".

LinkedIn określił najbardziej pożądaną wiedzę specjalistyczną, analizując umiejętności najbardziej poszukiwane na podstawie danych z sześciu miesięcy - między kwietniem a październikiem 2022 roku - od pracodawców, osób zatrudniających i zamieszczających oferty pracy w swojej witrynie z ofertami pracy. Popyt został zmierzony poprzez identyfikację umiejętności posiadanych przez członków, którzy zostali zatrudnieni lub InMailed, oraz umiejętności wymienionych w płatnych ofertach pracy.

Popyt na umiejętności twarde został określony przy użyciu tej samej metodologii z dodatkowym filtrem w celu wykluczenia niektórych najbardziej powszechnych, niespecjalistycznych umiejętności.

LinkedIn zauważył, że projekty w miejscu pracy stają się coraz bardziej złożone i techniczne, a menedżerowie muszą mieć wysoki poziom techniczny lub przynajmniej strategiczne zrozumienie znaczenia projektu, aby skutecznie nim zarządzać.

Aneesh Raman, wiceprezes LinkedIn "Opportunity Project", który stworzył listę najlepszych umiejętności, powiedział, że każda firma jest obecnie albo firmą technologiczną, albo firmą z technologią, "nawet jeśli nie zdaje sobie z tego w pełni sprawy".

"Oznacza to, że umiejętności technologiczne stają się jednymi z najbardziej przekazywalnych umiejętności w różnych sektorach, więc nigdy nie było ważniejsze, aby zachować wysoki poziom swoich umiejętności technologicznych", powiedział. "Dane LinkedIn pokazują, że zestawy umiejętności dla miejsc pracy na całym świecie zmieniły się o około 25% od 2015 roku, a liczba ta ma się podwoić do 2027 roku. Duża część tej zmiany była napędzana przez pojawiające się nowe technologie, które zmieniają sposób, w jaki wszyscy wykonujemy naszą pracę. Nie każdy jest specjalistą w dziedzinie technologii, ale każdy może stać się biegły w tej dziedzinie".

Najbardziej gorące umiejętności do pracy w IT to:

- Zarządzanie.

- SQL (doświadczenie).

- Microsoft Office (szkolenie z zakresu Excel Essential, Office 365, itp.).

- Zarządzanie projektami.

- Umiejętności analityczne (podstawowe umiejętności analizy danych).

- Komunikacja (m.in. skuteczne umiejętności komunikacji technicznej).

- Obsługa klienta (umiejętności w zakresie IT service desk).

- Przywództwo (dla menedżerów po raz pierwszy, itp.).

• Cloud Computing.

• Python (język programowania).

Praca hybrydowa i zdalna zmienia umiejętności potrzebne informatykom

Hybrydowe i zdalne środowiska pracy stworzyły również więcej wyzwań dla firm IT, które mogą nie mieć dostępu do urządzeń pracowników. W przypadku braku dostępu osobistego, umiejętności komunikacji i zarządzania projektami stają się ważniejsze.

"Profesjonaliści IT muszą być w stanie pomóc swoim kolegom z pracy w rozwiązywaniu problemów na odległość, jednocześnie starannie zarządzając własnym czasem i projektami" - czytamy w raporcie.

Raman dodał, że nie jest zaskoczeniem, iż jednymi z najbardziej pożądanych umiejętności w tym roku są zarządzanie, komunikacja i przywództwo. "Umiejętności miękkie zdobywają pracę" - powiedział w odpowiedzi na e-mail do Computerworld.

"Zwłaszcza teraz - biorąc pod uwagę wszystkie zmiany w sposobie pracy wraz ze wzrostem pracy hybrydowej i wpływem nowych technologii pochodzących z AI - wykazywanie umiejętności interpersonalnych, takich jak zdolność do skutecznej komunikacji między platformami i strefami czasowymi lub prowadzenie zespołu przez zmiany, są kluczowe" - powiedział Raman.

W rzeczywistości, patrząc głębiej na umiejętności takie jak zarządzanie lub komunikacja, istnieje wiele tych samych wrodzonych umiejętności, takich jak empatia, inteligencja emocjonalna i cierpliwość, według Ramana.

"Kiedy zatrudniasz menedżerów, którzy mają te umiejętności, tworzysz kultury, które są odporne i adaptacyjne" - powiedział Raman.

Podobnie jak w przypadku innych ról na tej liście, umiejętności pokazują, że pracodawcy cenią interpersonalną sprawność, nawet w najbardziej technicznych rolach.

Pod koniec ubiegłego miesiąca, serwis pracy Indeed opublikował swoją listę 25 najlepszych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych i było na niej kilka podobieństw do listy LinkedIn. Na liście znalazło się miejsce dla programisty, które oferuje medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości 130 000 dolarów i pozwala na pracę zdalną lub hybrydową.

W pierwszej dziesiątce na liście Indeed znalazło się osiem zawodów technologicznych, w porównaniu do zaledwie dwóch zawodów technologicznych w pierwszej dziesiątce na zeszłorocznej liście.

Lista LinkedIn dotycząca najbardziej pożądanych umiejętności inżynierskich również, zgodnie z oczekiwaniami, została zdominowana przez zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu technologii. Na czele listy znalazły się Java i JavaScript.

"Język JavaScript jest powszechnie używany do tworzenia dynamicznych stron internetowych i platform, które automatycznie aktualizują się o najnowsze informacje i wymagane multimedia" - powiedział LinkedIn. "Java ma jeszcze szerszy zakres zastosowań, ale najbardziej przydaje się do projektowania aplikacji internetowych i telefonicznych, a także do przetwarzania w chmurze". Tymczasem SQL, trzecia najbardziej pożądana umiejętność inżynierska, jest wykorzystywana głównie do administrowania bazami danych".

W zestawieniu top 10 poszukiwanych umiejętności na stanowiska inżynierskie znalazły się również:

- SQL.

- Python (język programowania).

- Kaskadowe arkusze stylów (CSS).

- HTML.

- Zarządzanie.

- Cloud Computing.

- Git (i GitHub).

- C++.

Zatrudnianie oparte na umiejętnościach jest w cenie

Komunikacja, przywództwo i praca zespołowa są również wysoko na liście pożądanych umiejętności miękkich.

"Te umiejętności pomagają profesjonalistom odnieść sukces w hybrydowym środowisku pracy" - powiedział LinkedIn. "Okazuje się, że praca zdalna i hybrydowa sprawia, że potrzeba połączenia z ludźmi i umiejętności komunikacyjnych jest ważniejsza niż kiedykolwiek, a firmy potrzebują profesjonalistów, którzy potrafią to dobrze robić".

Wymagania dotyczące stopnia naukowego znikają z ogłoszeń o pracę na LinkedIn.

Przez długi czas, powiedział Raman, firmy zatrudniały kandydatów głównie na podstawie tego, co LinkedIn nazywa "sygnałami rodowodu" - do jakiej szkoły ktoś uczęszczał, jaki uzyskał stopień naukowy, gdzie pracował i jakie miał stanowisko.

"To nigdy nie był najbardziej wydajny lub sprawiedliwy sposób dopasowania talentu i możliwości, ale działał przynajmniej dla tych, którzy mogli zdobyć te sygnały rodowodowe" - powiedział Raman. "To zaczyna się zmieniać. Nie tylko ludzie chcą być postrzegani ze względu na umiejętności, które posiadają, a nie tylko stopień naukowy, który posiadają (lub nie), ale również pracodawcy zdają sobie sprawę, że stawiając umiejętności w centrum rekrutacji i definiując swoje otwarte role poprzez umiejętności potrzebne do wykonania pracy, mogą znaleźć lepsze dopasowanie i wykorzystać bardziej zróżnicowane pule talentów".

W Stanach Zjednoczonych oferty pracy, które nie mają wymagań dotyczących stopnia naukowego, wzrosną z 15% w styczniu 2020 r. do 24% w 2022 r., według Ramana. A pracodawcy coraz częściej patrzą poza tym, kogo kandydat do pracy zna lub do jakiej szkoły uczęszczał, aby znaleźć wspaniałe talenty; ponad 45% zatrudniających na LinkedIn teraz wyraźnie korzysta z danych dotyczących umiejętności, aby wypełnić swoje role.

"Podczas gdy stopnie naukowe nie znikną w najbliższym czasie, coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że filtrując tak kandydatów, w rzeczywistości przegapiają świetnych wykwalifikowanych kandydatów, którzy są gotowi do wykonania pracy" - powiedział Raman.


źródło: linkedin


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Copilot w wersji biznesowej jest już ogólnodostępnyNależący do Microsoftu GitHub ogłosił w tym tygodniu dostępność biznesowej wersji znanego narzędzia programistycznego Copilot. Mowa o asystencie programowania Copilot for Business, który pozwala deweloperom budować aplikacje, korzystając z pomocy sztucznej inteligencji.

Narzędzie zostało zapowiedziane w grudniu zeszłego roku, wtedy gdy Microsoft udostępnił je w wersji beta testerom. Teraz jest już ogólnodostępne i korzystanie z niego kosztuje 19 USD miesięcznie. Narzędzie oferuje, w porównaniu z wersją standardową, szereg dodatkowych funkcji, takich jak możliwość zarządzania licencjami, obowiązującymi w danej firmie zasadami, jak i dodatkowymi opcjami wzmacniających bezpieczeństwo użytkowników. Copilot for Business bazuje na opracowanym przez firmę OpenAI modelu Codex.

Narzędzie zdobyło od razu dużą popularność i Microsoft informuje, że z jego usług korzysta już ponad 400 organizacji. GitHub informuje, że Copilot obsługuje również połączenia proxy. Wersja biznesowa narzędzia oferuje przy tym bardzo ciekawa opcję wspomagania programowania, której nadano roboczą nazwę „fill-in-the-middle” (wypełnij środek kodu). Potrafi ona uzupełnić kod w środku linijki, wiedząc jakie instrukcje znajdują się zarówno przed nim, jak i po nim. SI sprawdza również powiązane z aplikacją pliki, wykorzystując te informacje do tworzenia zapytań.

Copilot potrafi przy tym identyfikować typowe luki znajdujące się w kodzie i generuje wtedy sugestie, dzięki którym deweloper może je usunąć. Twórcy narzędzia obiecują, że w przyszłości zwiększą jego wydajność, gdyż obecnie pozostawia ona wiele do życzenia. Rzecz w tym iż deweloperzy narzekają często iż Copilot pracuje zbyt wolno i przychodzi im wtedy czekać bardzo długo na podpowiedź, co jest wysoce frustrujące.


źródło: github


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Tesla otrzymała europejski certyfikat dla autopilota 4.0Tesla wkrótce będzie mogła instalować Full Self Driving 4.0 w pojazdach sprzedawanych w Unii Europejskiej.

System jazdy autonomicznej rozwijany przez firmę Tesla to jedno z najlepiej rozwiniętych rozwiązań tego typu. Nie zmienia to faktu, że autopilot stosowany przez Teslę do idealnych nie należy, a całość ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Tesla ma aktualnie powody do świętowania. Firma uzyskała europejski certyfikat, który uprawnia ją do montażu najnowszej wersji funkcje Full Self Driving 4.0 (FSD 4.0) oznaczanej wewnętrznie również jako FSD HW4. Certyfikat został wydany przez holenderski urządź ds. pojazdów RDW. Od 20 stycznia 2023 roku firma posiada zezwolenie na montaż FSD 4.0 w modelach S oraz X.

Full Self Driving w swojej czwartej już dosłownie wprowadza kilka poważnych i istotnych zmian, które sprawiają, że Tesle są najbardziej zaawansowanymi technologicznie pojazdami doduszonymi do ruchu.

Rozwiązanie otrzymało nowy komputer, który ma być nawet czterokrotnie wydajniejszy od poprzednika oraz zmodyfikowaną antenę GNSS wykorzystywaną przez system nawigacji satelitarnej.

Zmiany objęły również czujnik świateł mijania/głównych, zmianę algorytmu hamowania, nowe mocowanie lusterka wstecznego, aktualizację ECU oraz nowe kamery o rozdzielczości 5 MP. Wymienione zmiany pozwoliły na podniesienie prędkości maksymalnej działania autopilota do 280 km/h.

Elon Musk poinformował, że w FSD 4.0 nie będzie można doposażyć starszych modeli. Firma uzasadnia swoją decyzję kwestiami ekonomicznymi.

Tesla nie informuje jeszcze kiedy samochody z FSD 4.0 pojawią się w oficjalnej europejskiej dystrybucji.


źródło: tesla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
SkyShowtime dostępny w Polsce. Promocja na subskrypcję.14 lutego br. platforma streamingowa SkyShowtime wystartowała w Polsce i na innych rynkach Europy Środkowej oferując wszystkim nowym użytkownikom subskrypcję za pół ceny na zawsze. Dowiedz się, co można znaleźć w ofercie SkyShowtime i na jakich urządzeniach dostępna jest ta platforma streamingowa.

Subskrypcja SkyShowtime za pół ceny na zawsze SkyShowtime świętuje swój walentynkowy start w Polsce, a także: Albanii, Czechach, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech, oferując wszystkim nowym użytkownikom subskrypcję za pół ceny na zawsze** . Tylko przez ograniczony czas nowi użytkownicy rejestrujący się na skyshowtime.com otrzymają na zawsze 50 proc. zniżki od standardowej ceny subskrypcji miesięcznej.

Oznacza to, że w Polsce użytkownicy korzystający z tej oferty będą płacić miesięcznie tylko 12,49 PLN, zamiast 24,99 PLN. W Rumunii użytkownicy płacić będą zaledwie 1,99 EUR miesięcznie zamiast 3,99 EUR. W Czechach miesięczna cena w ofercie promocyjnej będzie wynosić 89 CZK zamiast 179 CZK. Z kolei klienci na Węgrzech będą mogli płacić 999 HUF miesięcznie zamiast 1999 HUF, a w Albanii, Kosowie, Macedonii Północnej i Słowacji jedynie 2,99 EUR, zamiast 5,99 EUR. - SkyShowtime zapewnia dostęp do doskonałych produkcji w naprawdę atrakcyjnej cenie, dlatego nasza oferta jest jedną z najlepszych na rynku. Jako nowy europejski serwis streamingowy z radością prezentujemy użytkownikom w Albanii, Czechach, Kosowie, Macedonii Północnej, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech specjalną, ograniczoną czasowo ofertę subskrypcji za pół ceny na zawsze - powiedział Monty Sarhan, prezes SkyShowtime.

Co w ofercie SkyShowtime? Już od momentu startu platformy widzowie będą mogli oglądać filmy: „Ambulance”, „Downton Abbey: A New Era”, „Jerry and Marge Go Large”, „Jurassic World: Dominion”, „Ray Donovan: The Movie”, „Redeeming Love”, „The Bad Guys”, „The Hanging Sun”, „The Northman” i „Top Gun: Maverick”. Użytkownicy zyskają też dostęp do szerokiej oferty seriali. Będą to m.in.: „1883”, „1923”, „A Friend Of the Family”, „All The Sins”, „American Gigolo”, „Funny Woman”, „Halo”, „Law & Order” (sezon 21), „Let The Right One In”, „Mayor of Kingstown” (sezony 1 i 2), „Pitch Perfect: Bumper In Berlin”, „Star Trek: Strange New Worlds”, „Souls”, „Super Pumped: The Battle For Uber”, „The Best Man: The Final Chapters”, „The Calling”, „The Fear Index”, „The First Lady”, „The Midwich Cuckoos”, „The Offer”, „The Rising”, „Tulsa King”, „Vampire Academy” i „Yellowstone”. Wśród filmów i seriali, które w najbliższych miesiącach trafią na platformę SkyShowtime znajdują się jedne z najbardziej oczekiwanych tytułów: „A Town Called Malice”, „Belfast”, „Drift – Partners In Crime” (sezon 1A), „Lioness”, „Nope”, „Minions: The Rise of Gru”, „Rabbit Hole”, „Smile”, „The Black Phone” i „The Great Game”. Na jakich urządzeniach dostępny SkyShowtime?

Poza dostępnością dla użytkowników poprzez stronę internetową: www.skyshowtime.com oraz aplikację SkyShowtime na urządzeniach Apple iOS, tvOS, Android TV, Google Chromecast i LG TV, SkyShowtime ogłosił dziś również partnerstwo z firmą Samsung. Od 14 lutego klienci na wszystkich rynkach będą mogli oglądać SkyShowtime za pośrednictwem wybranych telewizorów Samsung Smart TV *. W SkyShowtime można obejrzeć seriale, produkcje dla dzieci i całej rodziny, a także cały katalog klasyki kina i telewizji od wytwórni: Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios i Peacock.

SkyShowtime będzie dostępny za pośrednictwem modeli Samsung Smart TV z 2017 roku lub nowszych z systemem operacyjnym Tizen OS 3.0 lub wyższym. ** 50 proc. taniej w stosunku do standardowej miesięcznej subskrypcji SkyShowtime aż do rezygnacji. Oferta dotyczy wyłącznie nowych subskrybentów i subskrypcji miesięcznych. Dostępna wyłącznie na SkyShowtime.com. Obowiązuje do 11 kwietnia 2023 r.źródło: showshowtime


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
T-Mobile ogranicza plastikEkologiczne podejście do życia i biznesu jest nie tylko trendem, ale i ogromnym wyzwaniem, przed którym staje wiele firm i instytucji. - Świadome działania na rzecz ochrony środowiska są wpisane w DNA naszej marki, dlatego też postanowiliśmy wykonać kolejny krok ku redukcji naszego wpływu na środowisko i zmniejszyć plastikowe karty, na których dostarczane są SIM-y T-Mobile. Tym samym ograniczymy ilość tworzyw sztucznych wykorzystywanych w procesie ich dystrybucji o około 8 ton rocznie.

Branża telekomunikacyjna jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Nieustannie oferuje klientom jeszcze lepszą jakość usług oraz coraz atrakcyjniejsze oferty dla klientów. Jednak dla konsumentów liczy się też coś więcej – według danych GfK pochodzących z raportu Consumer Life (2022), już 55 proc. Polaków uważa, że biznes musi brać odpowiedzialność za ochronę środowiska .

W T-Mobile działania na rzecz zrównoważonego rozwoju są wpisane w nasze DNA, dlatego też podejmujemy kolejny krok i wprowadzamy mniejsze formaty kart, na których dostarczane są moduły SIM. Główną zaletą tego rozwiązania jest zużycie o połowę mniejszej ilości plastiku podczas produkcji, co znacząco przyczynia się do ograniczenia tego odpadu – w przypadku T-Mobile Polska o około 8 ton rocznie. Nowe karty charakteryzują się o połowę mniejszymi wymiarami ramki SIM, czyli w tzw. formacie half SIM o wymiarach 43x54 mm (standardowo mają 86x54 mm).

Docelowo będą one dostępne dla klientów we wszystkich ofertach – abonamentowych, na kartę oraz Heyah, a już wkrótce pierwsze karty w formacie half SIM trafią do klientów korzystających z usługi na kartę oraz MIX. Zmiana formatu ramki karty nie wpłynie na możliwość wyłamania odpowiedniego rodzaju karty, obsługiwanego przez konkretne urządzenia. Nadal więc będzie można uzyskać kartę do standardów mini, mikro i nano.

Na ten moment w sklepach, czy punktach sprzedaży T-Mobile dostępne są też dotychczasowe formaty kart i będą one wydawane do momentu wyczerpania zapasów. Zielona Magenta - W T-Mobile konsekwentnie realizujemy firmową strategię ESG, która koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów: climate, circularity, digital inclusion oraz people. Ograniczanie zużycia plastiku towarzyszy nam w codziennej pracy – wycofaliśmy z naszych biur i sklepów plastikowe torby i butelki, usunęliśmy z kantyny jednorazowe sztućce, kubki i słomki, a w kawiarni w siedzibie głównej zachęcamy do przychodzenia po kawę z własnym kubkiem.

W ubiegłym roku operator wystartował z inicjatywą „Planeta ma znaczenie”, która ma na celu edukację w zakresie prawidłowego recyklingu starych urządzeń i zachęcenie klientów do zwrotu nieużywanych smartfonów. Od początku tego roku we wszystkich salonach T-Mobile stanęły specjalne pojemniki, do których można przynosić nieużywane telefony, a te zostaną poddane recyklingowi.

Więcej informacji o strategii ESG realizowanej przez T-Mobile można znaleźć na stronie: https://raport-t-mobile-polska.pl/.źródło: openai


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Disney rozpoczyna świętowanie swojego 100-lecia.16 października 2023 roku The Walt Disney Company będzie świętować swoje 100-lecie. Z tej okazji, podczas Super Bowl LVII, Disney zaprezentował specjalny spot urodzinowy. „Disney100 – materiał specjalny” zawiera sceny z ikonicznych filmów, seriali, produkcji scenicznych i parków rozrywki oraz ukazuje fanów Disneya, a także słowa Walta Disneya, odwołujące się do wspólnych wspomnień, które zapewniły firmie Disney szczególne miejsce w sercach widzów na całym świecie.

- Świętując tę historyczną 100. rocznicę, ze wzruszeniem spoglądamy wstecz na spuściznę Walta Disneya i jego niestrudzone dążenie do doskonałości, które do dziś napędza naszą firmę. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni pokoleniom ludzi na całym świecie, że są wyjątkową częścią naszej historii i przez ostatnie stulecie gościli nasze historie i postaci w swoim życiu - powiedział Bob Iger, prezes Disneya. - Disney100 celebruje wszystkich naszych fanów, całe rodziny, a także twórców i kreatywnych wizjonerów, których talenty i wyobraźnia stworzyły magiczne chwile, dzięki którym Disney jest tak trwałą częścią globalnej kultury.

W piątek, 17 lutego swoją premierę kinową będzie miał najnowszy film ze studia Marvela, „Ant-Man i Osa: Kwantomania”. Następnie, 18 lutego, swoją światową premierę w Instytucie Franklina w Filadelfii będzie miała Wystawa D100. Wystawa zajmie powierzchnię aż 1394 m2, a składać się będzie z dziesięciu galerii. W trakcie wystawy ożywione zostaną historie Disneya, a wszystko to dzięki innowacyjnej i wciągającej technologii. Zaprezentowane zostanie ponad 250 „klejnotów w koronie” pochodzących ze skarbca archiwum Walta Disneya - rzadko spotykane oryginalne dzieła sztuki i artefakty, kostiumy i rekwizyty, pojazdy z parków rozrywki i wiele innych.

Wystawa zatrzyma się również w innych amerykańskich miastach i Europie (z premierą w Monachium 18 kwietnia 2023 roku). Przez resztę roku widzowie na całym świecie będą mogli cieszyć się premierami kinowymi z takich studiów filmowych, jak Disney, Pixar, Marvel czy Lucasfilm. Od „Małej Syrenki” i „Strażników Galaktyki: Volume 3” w maju, po „Między nami żywiołami”, „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, „The Marvels” i „Nawiedzony dwór” tego lata. Zarówno dobrze znane i kochane postacie, jak i nowe historie ożyją na dużym ekranie.

Następnie, 24 listopada 2023 roku w kinach swoja premierę będzie miał oryginalny film animowany „Życzenie” prosto od The Walt Disney Animation Studios. Już teraz parki Disneya zachwycają gości specjalnymi obchodami Disney100. 27 stycznia Disneyland Resort wprowadził nową atrakcję Mickey & Minnie's Runaway Railway, dwa nowe nocne spektakle: „World of Color - One” w Disney California Adventure i „Wondrous Journeys” w parku Disneyland, a także zupełnie nowe, limitowane oferty rozrywkowe, gastronomiczne i towarowe o tematyce Disney100. Parki Disneya na całym świecie będą również oferować niespodzianki przez cały rok, aby uczcić ten doniosły moment w historii.źródło: disney


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
"Zołza" w ofercie serwisu Player.Od piątku, 17 lutego br. widzowie serwisu VOD Player będą mogli oglądać polski film „Zołza”, którego bohaterką jest scenarzystka Ilona Łepkowska. Producentem filmu jest Wonder Films, a dystrybutorem Kino Świat. Występują Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Ankudowicz, Zofia Domalik, Kamila Kamińska, Sabina Karwala, Milena Suszyńska-Dziuba, Barbara Garstka, Jessica Walecka, Ada Fijał, Agnieszka Wosińska, Karolina Staniec, Monika Pikuła, Lena Góra, Kamila Urzędowska, Aleksandra Justa, Aleksandra Górska, Anna Dymna, Artur Żmijewski, Leon Charewicz, Rafał Zawierucha, Bronisław Wrocławski, Philippe Tłokiński, Nikodem Marecki i Marcin Perchuć.

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej - scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali (m.in. „Nigdy w życiu” czy „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy filmów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Jak czytamy w opisie, widzowie poznają zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale - nie nad sobą. Anna Sobańska (w tej roli Małgorzata Kożuchowska) vel Zołza, Królowa, Szekspir. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm - być może 2 lub 3.

Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1. Anna to kobieta sukcesu i - niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie?

Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem? Reżyserem filmu „Zołza” jest Tomasz Konecki, autorką scenariusza Ilona Łepkowska, a za zdjęcia odpowiadał Tomasz Madejski. W obsadzie znaleźli się Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Ankudowicz, Zofia Domalik, Kamila Kamińska, Sabina Karwala, Milena Suszyńska-Dziuba, Barbara Garstka, Jessica Walecka, Ada Fijał, Agnieszka Wosińska, Karolina Staniec, Monika Pikuła, Lena Góra, Kamila Urzędowska, Aleksandra Justa, Aleksandra Górska, Anna Dymna, Artur Żmijewski, Leon Charewicz, Rafał Zawierucha, Bronisław Wrocławski, Philippe Tłokiński, Jacek Borusiński, Marcin Perchuć, Jan Dąbrowski, Nikodem Marecki i Jakub Orliński.

Film powstał na podstawie książki pod tytułem „Idealna rodzina” Ilony Łepkowskiej (więcej tutaj). Dodajmy, że film „Zołza” pojawił się w kinach w piątek, 16 września 2022 roku (więcej tutaj). Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV”
źródło: player


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 [2] 3 ... 406 407 408 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · 12,5 mln aktywnych kart SIM w T-Mobile
Napisane przez Piotr
( 23.03.2023 07:12 )

 · Drugi sezon "Skazanej" od kwietnia w TVN.
Napisane przez Piotr
( 22.03.2023 07:10 )

 · HBO Max na drugą połowę marca. "Sukcesja IV", "Rycerze Gotham".
Napisane przez Piotr
( 21.03.2023 06:05 )

 · Grupa Play: Ponad 17 mln klientów. Integracja w UPC Polska
Napisane przez Piotr
( 20.03.2023 06:49 )

 · Canal+ Online na marzec. "Emigracja XD", "Inni ludzie", "Bestie ze złego", "Wiarołom", "Bandyta".
Napisane przez Piotr
( 17.03.2023 16:56 )

 · F1: Grand Prix Arabii Saudyjskiej na Viaplay.
Napisane przez Piotr
( 17.03.2023 09:44 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
2 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
3 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
4 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
5 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
6 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
7 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
8 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)
9 . Nagrodzono autorów prac dot. nowoczesnej łączności i sztucznej inteligencji
(26.12.2021)
10 . Ekspert w inżynierii genetycznej pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej.
(28.11.2021)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.