Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Microsoft wprowadził usługę Desktop App Assure na globalny rynekKorporacja ogłosiła, że usługa Desktop App Assure - która do tego tygodnia była dostępna tylko w USA – wkracza na globalny rynek i obecnie mogą z niej korzystać wszyscy. Usługa daje firmom migrującym z systemu Windows 7 na Windows 10 pewność, są posiadane przez nie aplikacje są zgodne z tym ostatnim systemem i będą dalej pracować.

Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, wprowadzone na rynek USA w październiku zeszłego roku.

W wydanym z tej okazji przez Microsoft oświadczeniu czytamy, "Dochodziły do nas opinie, że jednym z najważniejszych czynników związanych z przejściem na najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows jest kompatybilność aplikacji używanych aktualnie przez firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się opracować tę usługę. Daje ona firmom pewność, że po przejściu na system Windows 10 wszystkie aplikacje (w tym te wchodzące w skład pakietu Office 365) będą dalej pracować poprawnie.

Usługa App Assure przeznaczona jest dla firm, które subskrybują system Windows 10, zarówno w ramach planów E3, jak i E5. Mogą z niej korzystać te podmioty, które wykupiły 150 lub więcej licencji.

Korzystając z usługi Desktop App Assure firmy mogą też liczyć na darmowe porady i usługi korygowania, które pomogą im w migracji aplikacji do systemu Windows 10.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Pierwsze oficjalne wydanie systemu SLES dla komputerów ARM.SUSE udostępnił oficjalnie po raz pierwszy system operacyjny SLES (SUSE Linux Enterprise Server), który można instalować na komputerach wyposażonych w większość produkowanych obecnie procesorów bazujących na architekturze ARM.

SUSE rozwijał do tej pory głównie systemy operacyjne Linux dedykowane dla przedsiębiorstw (takie jak Red Hat czy Ubuntu), które można instalować na komputerach x86, traktując po macoszemu komputery z procesorami ARM.

Trzeba przy tym powiedzieć, że oprogramowanie SLES dla komputerów ARM było dostępne już wcześniej, ale w ograniczonym zakresie. I tak wcześniejsze subskrypcje systemów SLES dla platform sprzętowych ARM były dostępne tylko dla partnerów, ponieważ w opinii SUSE platformy takie nie były w pełni dojrzałe i w stu procentach godne zaufania.

I tak partnerzy SUSE mieli wcześniej do dyspozycji cztery wersje systemu SLES dla komputerów ARM, w tym dla takich platform, jak Raspberry Pi i HPE Apollo 70.

Tym razem mamy do czynienia z pierwszym oficjalnym wydaniem oprogramowania SLES przeznaczonego dla komputerów ARM. Użytkownicy mają do dyspozycji kilka wersji tego systemu, który można instalować na komputerach zawierających między innymi procesory produkowane przez firmy Cavium, Broadcom, Marvell, NXP, Ampere i Qualcomm.

Poniżej zamieszczamy listę zawierającą procesory wspierane przez system SLES for ARM.źródło: suse


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft zapowiada nową platformę obsługującą gry wideo.Korporacja zaczęła prace nad nową usługą, informując iż będzie to swego rodzaju „Netflix for games” (Netflix dla gier). Nowa usługa nosi nazwę "Project xCloud" i pozwoli użytkownikom różnych urządzeń – nawet takich, które nie dysponują dużą mocą obliczeniową – uruchamiać na nich nawet najbardziej zaawansowane gry wideo.

Informacje taką podał oficjalnie na początku tego tygodnia sam szef Microsoftu (Satya Nadella). Sam pomysł polega na tym, aby grę nie obsługiwało w stu procentach lokalne urządzenie, ale bardzo silny, zdalny serwer funkcjonujący w chmurze.

Będzie on wysyłał do urządzenia w trybie strumieniowym wszystkie dane zawiadujące daną grą. W konfiguracji takiej grę można uruchamiać na urządzeniach, które z racji niewielkiej mocy obliczeniowej nie mogłyby jej nigdy obsłużyć same.

Nadella powiedział na konferencji, że jego opinii Microsoft ma w tej dziedzinie przewagę nad konkurencją, ponieważ jest twórcą platformy Xbox. Wydaje się więc wielce prawdopodobne, że Microsoft wprowadzi do usługi "Project xCloud" szereg sprawdzonych już i przetestowanych technologii, na których bazuje platforma Xbox.

Na razie usługa „Project XCloud” znajduje się w fazie rozwoju i jest intensywnie testowana. Satya Nadella zapowiedział, że Microsoft uruchomi publiczne testy usługi w połowie tego roku.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Firma Veeam zyskała potężny zastrzyk pieniędzyFirma Veeam poinformowała, że fundusz Insight Venture Partners postanowił zainwestować w nią 0,5 mld USD. Inwestycji – która w opinii analityków przyspieszy kolejną fazę rozwoju firmy - dokonano we współpracy z kanadyjskim państwowym funduszem inwestycyjnym Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB).

Dzięki specjalistycznej wiedzy Insight Venture Partners (który w 2013 r. został jego mniejszościowym udziałowcem) inwestycja umożliwi firmie Veeam przyspieszenie wprowadzania innowacji w ofercie rozwiązań oraz zwiększania zasięgu geograficznego, jak również za pomocą fuzji i przejęć, które pomogą Veeam wejść na sąsiednie rynki.

Ratmir Timashev (współzałożyciel i wiceprezes Veeam ds. sprzedaży i marketingu) mówi. „Z Jeffem Horingiem i Michaelem Triplettem z Insight Venture Partners współpracujemy od 2002 roku, kiedy to Insight zainwestował w naszą pierwszą spółkę, Aelita Software. Wówczas Insight zapewnił nam strategiczne doradztwo i wsparcie, a po sprzedaży tej spółki firmie Quest Software w 2004 kontynuowaliśmy naszą współpracę. Przez wszystkie te lata Insight był zaufanym doradcą Billa Largenta, Andreia Baronova oraz moim, a w 2013 r. nabył nawet mniejszościowy pakiet akcji Veeam. Obecnie Veeam jest liderem w obszarze zarządzania danymi. Mamy ponad 325 000 klientów i 60 000 partnerów, a z naszych rozwiązań korzysta 82 proc. firm z listy Fortune 500. Analitycy branżowi wskazują Veeam jako lidera we wszystkich sektorach. Dzięki inwestycji poczynionej przez Insight i CPPIB jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć kolejny poziom” – powiedział

Z kolei Michael Triplett (dyrektor zarządzający Insight Venture Partners oraz członek Rady Dyrektorów Veeam) tak skomentował tę transakcję, „W ostatnich dziesięciu latach Veeam zdobył pozycję czołowego dostawcy oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w środowiskach fizycznych, a obecnie jest liderem rynku rozwiązań do zarządzania danymi w prywatnych i publicznych środowiskach przetwarzania w chmurze. Jedynie duże przedsiębiorstwa, takie jak Amazon czy Apple, są w stanie utrzymać czołowe pozycje na wielu rynkach jednocześnie, a Veeam właśnie dołączył do tego elitarnego grona.

Veeam jest niekwestionowanym liderem pod względem technologii, wizji i strategii wprowadzania produktów na rynek. Wierzymy, że firma jeszcze bardziej umocni tę pozycję. Insight jest podekscytowany perspektywą kontynuowania tej współpracy wraz z kierownictwem Veeam” – powiedział Michael Triplett, dyrektor zarządzający Insight Venture Partners oraz członek Rady Dyrektorów Veeam.

Zgodnie z warunkami inwestycji Michael Triplett, dyrektor zarządzający Insight Venture Partners, wejdzie w skład Rady Dyrektorów Veeam.źródło: veeam


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 10 1809 wraca na serwery MicrosoftuWygląda na to, że Microsoft uporał się wreszcie z błędami znajdującymi w kolejnej wersji systemu Windows 10 (oznaczonej numerem 1809). Świadczy o tym komunikat, która firma umieściła na swojej witrynie. Jak wiadomo, upgrade ten został w zeszłym roku wycofany z serwerów firmy, a obecnie na nie wraca.

Microsoft udostępnił użytkownikom pierwszy raz wersję 1809 systemu Windows 10 na początku października 2018 roku. Jednak już po kilku dniach usunął oprogramowanie ze swoich witryn ponieważ użytkownicy zaczęli narzekać, że upgrade przysparza im szeregu kłopotów, usuwając np. z kilku folderów pliki, bez których Windows nie może poprawnie funkcjonować.

Microsoft wykonał następny ruch w połowie października, oferując ponownie – ale tym razem tylko wybranym użytkownikom - wersję 1809 systemu Windows 10. Oprogramowanie to mogli wtedy pobierać wyłącznie użytkownicy zarejestrowani w programie Windows Insider, którzy zwyczajowo testują nowe produkty firmy Microsoft mające statut wersji beta. Tym razem Microsoft uznał, że to oni powinni przetestować upgrade, zanim trafi on do rąk wszystkich użytkowników systemu Windows 10.

Teraz wygląda na to, że system Windows 10 1809 nie zawiera już żadnych błędów. Świadczy o tym treść wspomnianego wcześniej komunikatu, w którym Microsoft informuje, że dystrybucją oprogramowania zajmuje się obecnie technologia maszynowego uczenia i że będzie ono teraz udostępniane stopniowo, krok po kroku.

W komunikacje kluczowe są dwa zdania.

1. Zaczynamy stopniowo udostępniać kolejną wersję systemu Windows 10 za pośrednictwem naszej witryny Windows Update, oferując na początku tę dużą aktualizację systemu użytkownikom tych komputerów, które naszym zdaniem nadają się do tego najlepiej. Wyborem komputerów zajmuje się stworzone przez nas oprogramowanie, które bazuje na technologii maszynowego uczenia następnej generacji.

2. Upgrade mogą też pobierać ręcznie zaawansowani użytkownicy komputerów Windows 10, inicjując tę operację poprzez naciśnięcie przycisku „Wyszukaj aktualizacje”, który wyświetla strona Windows Update.

Użytkownicy komputerów Windows 10, którzy nie są zainteresowani tą wersją systemu względnie chcą poczekać do momentu, w którym będą pewni iż wszystko tym razem jest OK, powinni wybrać na komputerze opcję blokującą pobieranie aktualizacji.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wysyp serialowych premier HBO.W poniedziałek (21 stycznia 2019 roku) wysyp serialowych premier. Z trzecimi sezonami powrócą dwa seriale komediowe HBO "Na wylocie" oraz "W potrzebie". Z drugim sezonem wraca " SMILF". Tego dnia odbędzie się również premiera serialu "Czarny poniedziałek". Wszystkie produkcje będą emitowane na antenach HBO oraz w serwisie HBO GO.

Na najbliższy poniedziałek zaplanowana została premiera nowego serialu "Czarny poniedziałek". To historia grupy outsiderów, którzy w połowie lat osiemdziesiątych przejmują klub oldboyów z Wall Street i doprowadzają do upadku największego na świecie systemu finansowego.

W rolach głównych w serialu Czarny poniedziałek występują: wyróżniony dwoma Złotymi Globami Don Cheadle (Hotel Ruanda), Andrew Rannells oraz Regina Hall. Twórcami serialu są Jordan Cahan i David Caspe, a rolę producentów wykonawczych pełnią wyróżnieni nominacją do Emmy Seth Rogen oraz Evan Goldberg, którzy wyreżyserowali także pierwszy odcinek. Za produkcję serialu odpowiada telewizja Showtime we współpracy z Sony Pictures Television.Premiera serialu "Czarny poniedziałek " zaplanowana została na poniedziałek, 21 stycznia w HBO o godz. 21.40. Pierwszy odcinek tej produkcji dostępny jest już przedpremierowo w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą co tydzień w poniedziałek, licząc od daty premiery.

"Na wylocie", czyli komediowy serial HBO o perypetiach poczciwego komika, który próbuje swoich sił w świecie stand-upu, powraca z trzecim sezonem. Tym razem spotykamy Pete'a (Pete Holmes), kiedy ten zdaje się być w lepszej sytuacji. Mężczyzna znajduje w sobie nowe pokłady energii i nie pomieszkuje już kątem u znajomych. Po dwumiesięcznym tournée po kraju wraca też na nowojorską cenę kabaretową. Jego sytuacja się poprawia, co nie znaczy, że Pete staje się gwiazdą wielkiego formatu.

Prywatnie jego życie nadal kręci się wokół byłej dziewczyny Ali (Jamie Lee), ale Pete poznaje też kogoś nowego. Kat (Madeline Wise), okazuje się być kobietą, która patrzy na scenę kabaretową z dystansem i nie obraca wszystkiego w żart. Podążając za swoimi marzeniami, skecz po skeczu, Pete wspina się po kolejnych szczeblach kariery, szuka swojego miejsca na Ziemi, chodzi na randki i próbuje zaistnieć na ciągle zmieniającej się stand-upowej scenie.

Premiera trzeciego sezonu serialu HBO "Na wylocie" w poniedziałek, 21 stycznia, dzień po amerykańskiej premierze. Nowe odcinki serialu będą się pojawiały co tydzień w poniedziałek w od rana w HBO GO i o godz. 21.10 w HBO. Sezon liczyć będzie 8 odcinków."W potrzebie" to kolejna produkcja HBO, która wraca z trzecim sezonem. Stworzony przez małżeństwo Katję Blichfeld i Bena Sinclaira, nietypowy serial komediowy przedstawia perypetie sympatycznego i zawsze dostępnego dilera marihuany, który swoją pracę traktuje jak misję W najnowszym sezonie widzimy The Guya (Ben Sinclair), wśród grupy Nowojorczyków, których historie sukcesu, porażek, miłości i straty nieustannie krzyżują się w tym wielkim mieście. Przez perypetie głównego bohatera widzowie bliżej poznają relacje mieszkańców Nowego Jorku z ich miastem, ale także prywatne życie The Guya, który zamienia swój kultowy rower na kamper.

Premiera trzeciego sezonu serialu HBO "W potrzebie" w poniedziałek, 21 stycznia, dzień po amerykańskiej premierze. Nowe odcinki serialu będą się pojawiały co tydzień w poniedziałek w od rana w HBO GO. Emisja pierwszego odcinka zaplanowana została w HBO3 na 15 lutego na godz. 21.30.

Z drugim sezonem powraca także serial "SMILF", czyli historia wzlotów i upadków współczesnej młodej, samotnej matki z Bostonu. Wracamy do świata Bridgette (Frankie Shaw), odrobinę chaotycznej dwudziestokilkulatki, która samotnie wychowuje dziecko, aby śledzić jej dalsze zmagania z trudami codzienności. Kobieta została bardzo wcześnie matką i teraz ze wszystkich sił stara się godzić życie prywatne z zawodowym i walczyć o siebie.

W drugim sezonie obok Frankie Shaw, która nie tylko jest odtwórczynią głównej roli, ale odpowiada także za produkcję, scenariusz i reżyserię, gościnnie wystąpiły m.in. wyróżniona nominacją do Oscara Melanie Griffith oraz Ally Sheedy. Inspiracją do powstania tego serialu był krótkometrażowy film autobiograficzny, za który Shaw została wyróżniona nagrodą na Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance. Producentem serialu jest telewizja Showtime.

Premiera serialu "SMILF" odbędzie się w HBO GO w poniedziałek, 21 stycznia. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie tego dnia od rana. Emisja na antenie HBO3 zaplanowana została na 29 marca.źródło: hbo


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Grupa Polsat wzmacnia nadzór właścicielski.Grupa Polsat, największa polska grupa medialno-telekomunikacyjna, rozwija struktury nadzorcze i zarządcze. Zygmunt Solorz wraz z synami będzie sprawował nadzór właścicielski nad Grupą z poziomu rad nadzorczych. "W związku z globalną konkurencją musimy skupić się jeszcze bardziej na realizacji misji i wizji grupy" - mówi Zygmunt Solorz.

Tobias Solorz, który w 2011 roku wszedł do zarządu Polkomtelu, od lutego 2014 był jego prezesem zarządu, a od 2015 zarządzał całą Grupą Polsat, będzie wchodził w skład rad nadzorczych spółek Grupy i wykonywał nadzór właścicielski.

- Tobias wspierał mój pomysł na inwestycję w Polkomtel, co było początkiem pierwszej w Polsce i być może nawet na świecie firmy, która łączy media i telekomunikację. Była to moja wizja, którą Tobias jako prezes zarządu całej Grupy Polsat skutecznie realizował przez ostatnie siedem lat. Otrzymał też ode mnie zadanie konsolidacji różnych biznesów grupy w trudnym i wymagającym konkurencyjnie otoczeniu, pod silną presją finansową - mówi Zygmunt Solorz.

Młodszy syn Zygmunta Solorza, Piotr Żak od kilku lat swoją aktywność koncentruje w sektorze nowoczesnych technologii, w szczególności tworząc i rozwijając innowacyjne projekty związane z wykorzystaniem potencjału mediów internetowych i tradycyjnych czy rozrywki internetowej.

- Wprowadzane zmiany pozwolą efektywniej wykorzystać synergie między spółkami. Z pozycji rady nadzorczej będziemy w stanie wspierać ten proces, równocześnie poświęcając więcej czasu na realizację długoterminowej wizji Grupy - powiedział Piotr Żak.

Piotr Żak zajmuje się również opracowywaniem i wdrażaniem nowoczesnych narzędzi w komunikacji marketingowej firm z branży mediów i telekomunikacji. Jest już członkiem rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu, Telewizji Polsat oraz Netii.

- Nadszedł czas kolejnych, zaplanowanych na wiele lat wyzwań dla Grupy. Dlatego razem z Tobiasem oraz Piotrem będziemy wspólnie nadzorować realizację długofalowej strategii z poziomu właścicielskiego. Zarządzanie spółkami Grupy powierzymy sprawdzonym menedżerom - dodał Zygmunt Solorz.

Od czasu przejęcia Polkomtelu przez Zygmunta Solorza w 2011 roku, Grupa została zrestrukturyzowana, przeprowadzono konsolidację kluczowych aktywów, a także uelastyczniono i uproszczono system zarządzania spółkami, tak aby mogły skutecznie konkurować i spełniać potrzeby klientów. W tym czasie Grupa w celu dalszego rozwoju strategii multiplay, czyli dostarczenia wszystkim klientom w Polsce maksymalnie szerokiego zestawu usług, powiększyła swoje aktywa medialne i telekomunikacyjne. Do Grupy dołączyły m.in. Netia, Premium Mobile, kanały Eleven Sports oraz inne kanały telewizyjne.

Na rynek wprowadzono wiele nowych usług, produktów i technologii (m.in. Grupa Polsat jako pierwsza w Polsce wprowadziła technologię LTE), dzięki czemu istotnie zwiększyła się liczba świadczonych usług oraz wzrosły przychody i kluczowe wskaźniki finansowe. Dzięki temu Grupa ma dzisiaj ponad 11,5 mld złotych przychodu, około 4 mld złotych EBIDTA, ponad 1000 punktów sprzedaży, świadczy ponad 16,5 mln usług, oferuje ponad 30 kanałów telewizyjnych i jest największym polskim prywatnym przedsiębiorstwem zbudowanym na bazie polskiego kapitału.

- To był dla mnie i naszej Grupy bardzo intensywny czas rozwoju, dokonaliśmy wielu istotnych przedsięwzięć biznesowych, ale co najważniejsze zdecydowanie wzmocniliśmy swoją pozycję na rynku mediów i telekomunikacji. Nasze inwestycje pozwalają ze spokojem myśleć o Grupie w przyszłości. Cieszę się, że dokonaliśmy tego wszystkiego i tym samym przygotowaliśmy Grupę na kolejne wyzwania - powiedział Tobias Solorz.

- W związku z globalną konkurencją musimy skupić się jeszcze bardziej na realizacji misji i wizji grupy. Jesteśmy polskim, lokalnym graczem, który konkuruje ze światowymi gigantami. Internet nie zna granic, co stopniowo zmienia oblicze tej rywalizacji. Planując rozwój naszego rodzinnego biznesu w dłuższej perspektywie, musimy pracować nad jasną wizją firmy w świecie globalnej konkurencji. Chcemy dostarczać internet do każdego polskiego domu, a razem z nim możliwie bogaty kontent, w tym przede wszystkim nasz rodzimy polski - począwszy od sportowego, przez filmy, seriale, programy dla dzieci i całej rodziny - dodał Zygmunt Solorz.

Stanisław Janowski nowym prezesem telewizji Polsat

Przejście Tobiasa Solorza do nadzorowania Grupy oznacza zmianę na stanowisku Prezesa Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu (operatora sieci Plus), a funkcję tę obejmie Mirosław Błaszczyk, dotychczasowy wieloletni Prezes Zarządu Telewizji Polsat. Z kolei nowym Prezesem Zarządu Telewizji Polsat zostanie Stanisław Janowski, Dyrektor Zarządzający Polsat Media. Wszystkie powyższe decyzje wejdą w życie z dniem 1 kwietnia 2019 roku.

Mirosław Błaszczyk nowym prezesem Cyfrowego Polsatu i Plusa

Podsumowując Zygmunt Solorz dodał: - Podjęliśmy decyzję o postawieniu na menedżerów, których znam od wielu lat i którzy doskonale zarządzali moimi biznesami. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat od jednego kanału telewizyjnego doszedłem do stworzenia unikalnej i największej w Polsce i liczącej się w skali Europy firmy z sektorów mediów, telekomunikacji oraz nowoczesnych technologii. Jestem dumny, że moja Grupa pozostała nie tylko rodzinną, ale również polską i możemy cieszyć się, że nasze usługi i produkty są "Made in Poland".źródło: polsat


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ruszyły zapisy do Biegu Nocnego na 10 km. Start i meta ponownie na Rynku Głównym!Można już zgłaszać się do Biegu Nocnego na 10 km, który po raz szósty będzie towarzyszył krakowskiemu maratonowi. W 2019 roku impreza znów zostanie zorganizowana w wieczór poprzedzający Cracovia Maraton. Po raz drugi z rzędu, 27 kwietnia o godz. 21:30 uczestnicy biegu wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym!

Po drodze zawodnicy napotkają wiele wspaniałych zabytków, znanych z trasy krakowskiego maratonu. Dystans 10 km należy pokonać w czasie nie dłuższym niż 1,5 godziny.

Ustanowiony został limit uczestników – 5000. W biegu mogą wziąć udział osoby, które do dnia 27 kwietnia 2019 roku ukończą 18 lat.

Do 31 marca opłata startowa wynosi 50 zł. Od 1 kwietnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (18 kwietnia) będzie to 80 zł, a w Biurze Zawodów (w przypadku niewyczerpania limitu startujących) – w dniach 25-27 kwietnia, w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 – 150 zł.

Z regulaminem biegu można się zapoznać TUTAJ, a zapisy internetowe prowadzone są TUTAJ.

Strona internetowa imprezy: www.biegnocny.pl.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebook'u!źródło: zis


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Fatalny początek roku firmy Apple.Akcje firmy Apple spadły na nowojorskiej giełdzie do najniższego od lipca zeszłego roku poziomu. I tak wartość rynkowa korporacji spadła w ostatnich dniach o prawie 10% i wynosi obecnie mniej niż 700 mld USD. A trzeba przypomnieć, że w zeszłym roku były momenty, w których Apple wart był 1,1 bln USD.

Apple stracił więc w ostatnich miesiącach na wartości co najmniej 400 mld USD. A przecież w połowie zeszłego roku wielu finansowych analityków sugerowało, że być może Apple obejmie pierwsze miejsce na liście wymieniającej najpotężniejsze na świecie firm (chodzi o wartość).

A teraz okazuje się, że korporacja spadła w tym rankingu na czwarte miejsce, gdyż został w ostatnich dniach wyprzedzony przez spółkę Alphabet. Dwa pierwsze miejsce na tej liście zajmują dwie inne korporacje IT: Microsoft i Amazon.

Nie dość że akcje Apple'a spadły o prawie 10 proc., to na dodatek producent najbardziej wziętego smartfona na świecie (chodzi oczywiście o iPhone’y) obniżył po raz pierwszy od 2009 roku swoje przewidywania dotyczące jego kwartalnych przychodów. Szefowie Apple’a tłumaczą się, że duży wpływ na jej fatalne wyniki finansowe ma wojna handlowa, która rozgorzała ze zdwojoną siłą po objęciu stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa. Ale analitycy pytają. Czy aby na pewno jest to główna przyczyna takiego stanu rzeczy?źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Jaworze.Koncern Daimler zainwestuje kolejny raz w Polsce. Planowana jest budowa fabryki ogniw dla baterii do samochodów elektrycznych, która ma powstać w Jaworze - obok fabryki silników. Przewidywany koszt budowy tylko w 1. etapie to 400 mln zł.

Przypomnijmy, że wcześniej koreański LG Chem w Kobierzycach inwestuje w produkcję baterii litowo-jonowych. Podobnie na inwestycję tego typu w Polsce zdecydował się belgijski Umicor, który zakład baterii zbuduje w Nysie.

Koncern Daimler wkrótce ma ogłosić, że w Jaworze, gdzie budowany jest zakład silników Mercedesa, zainwestuje w drugi, produkujący baterie do samochodów elektrycznych. Ma wytwarzać 100 tys. baterii rocznie. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia.

Co ciekawe, jaworska fabryka silników Mercedesa całkowicie zrezygnuje z energii pozyskiwanej z paliw kopalnych na rzecz długofalowego poboru energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych – wiatru i biomasy. Zielona energia elektryczna będzie dostarczana przez spółkę EWG Taczalin Sp. z o.o. bezpośrednio z oddalonego od Jawora o 12 km parku elektrowni wiatrowych Taczalin.

Należy podejrzewać, że „Gigafactory” Mercedesa przy produkcji baterii do aut elektrycznych też będzie korzystać z zielonej energii.źródło: mercedes


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 [2] 3 ... 305 306 307 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-02-15
USD 3,8326 -0,49%
EUR 4,3243 -0,35%
CHF 3,8081 -0,26%
GBP 4,9104 -0,66%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Ford zwalnia tempo i stawia na autonomiczność poziomu 3.
Napisane przez Piotr
( 15.02.2019 04:32 )

 · Apple wprowadza zmiany w Project Titan. Zespół został zmniejszony o 200 pracowników.
Napisane przez Piotr
( 14.02.2019 00:31 )

 · Android w samochodach Volvo: zobacz jak będzie wyglądał.
Napisane przez Piotr
( 13.02.2019 05:27 )

 · Ruszyły zdjęcia do 3. sezonu "Watahy".
Napisane przez Piotr
( 12.02.2019 06:21 )

 · WhatsApp z nowym ograniczeniem. Twórcy walczą z wysyłaniem fałszywych informacji.
Napisane przez Pawel
( 11.02.2019 07:54 )

 · Nie ma porozumienia w sprawie zmiany prawa autorskiego w UE. Polska była przeciw ACTA 2.0.
Napisane przez Pawel
( 08.02.2019 07:51 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
BMW - iNext SUV

Artykuły
1 . Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.
(15.02.2019)
2 . Wikipedysta: "wrogie przejęcie" Wikipedii na razie nam nie grozi
(21.01.2019)
3 . Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą - dzięki polskim naukowcom.
(21.01.2019)
4 . Elektryzujące odkrycie dotyczące tworzenia się par w mikroświecie.
(07.01.2019)
5 . Cyfrowa transformacja wymaga dobrego wsparcia
(09.12.2018)
6 . Udany lot prototypu polskiej rakiety suborbitalnej.
(28.11.2018)
7 . Laser powie, jak szybko rosną drzewa
(05.11.2018)
8 . Jak budować cyberbezpieczeństwo państwa
(28.10.2018)
9 . 100 mln zł na rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku
(29.09.2018)
10 . Brona: Polska ma aspiracje związane z robotyką kosmiczną
(29.09.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.