Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 12.0 Fifa 2017 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2017 Mozilla Firefox Pity 2015 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S6 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce.Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce. Będą na niej obecni eksperci - prelegenci z firm takich jak Google, IBM, Microsoft, Netflix, Spotify czy Uber. Pierwszą edycję Code Europe odwiedziło ponad 10 000 uczestników, teraz spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania. Właśnie ruszyła rejestracja! Spotkajmy się w Warszawie, Krakowie lub Wrocławiu, już tej wiosny.

Code Europe to klasa sama w sobie - warsztaty, prelekcje, okazja do networkingu, wymiany pomysłów i doświadczeń. Będzie tu 150 prelegentów z najbardziej innowacyjnych firm IT, a wśród nich światowej sławy programiści z gigantów takich jak Google, IBM, Microsoft, Netflix, Spotify i Uber:

Christian Heilmann: ekspert w dziedzinie HTML5 i open web, na co dzień kodujący @ Microsoft
Lauren Tan: Senior Software Engineer @ Netflix, specjalistka od frontendu, backendu i Javascript
Mārtiņš Kalvāns: specjalista w obszarze big data, backend i przetwarzaniu w chmurze, obecnie realizuje się zawodowo jako Data Engineer @ Spotify
Thomas James: ekspert od JavaScript, na co dzień Bluemix Developer Advocate @ IBM
Thomas Steiner: specjalista od frontendu i mobile, na co dzień pracujący jako Solutions Engineer @ Google

Spotkania i warsztaty podczas Code Europe podzielone są na 3 bloki tematyczne: backend/frontend, big data i mobile. Znajdą tu inspirację programiści pracujący w JavaScript, Java i PHP, twórcy aplikacji na Androida, iOS lub Swifta. A także Ci, którzy na co dzień pracują jako specjaliści od baz danych i analitycy. Polecamy szczególnie prelekcję Christiana Heilmanna o hipotetycznym “buncie maszyn” oraz Mārtiņša Kalvānsa o sposobach na poprawę jakości danych stosowanych w Spotify. Organizatorzy zapraszają też na panele dyskusyjne i debaty z ekspertami - o sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym oraz o obecności kobiet w IT.

Code Europe to także przestrzeń do profesjonalnej wymiany doświadczeń, okazja do networkingu z ekspertami i pracownikami znanych firm. Podczas niezobowiązujących rozmów w kuluarach uczestnicy poznają możliwości rozwoju i metody pracy w najbardziej atrakcyjnych firmach technologicznych. Na wiosenną edycję konferencji zgłosiło się już 150 wystawców z branży IT, a wśród nich liderzy: ABB, Comarch, IBM, Intel, Luxoft, Microsoft, Motorola i Samsung.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. W pierwszej wzięło udział ponad 6000 osób. Tym razem liczymy na jeszcze więcej uczestników!

Wydarzenie: Code Europe Kraków 2017
Typ wydarzenia: Konferencja
Tematyka: IT, programowanie, mobile, JavaScript, Java, Python, bazy danych, big data, analityka, C#
Data: 26.04.2017 (środa)
Godzina: 18:00
Język: angielski
Wstęp: Płatne
Miasto: Kraków
Miejsce: ICE Kraków - Congress Centre
Adres: Marii Konopnickiej 17
Rejestracja: https://www.codeeurope.pl/en/ticket
Strona www: https://www.codeeurope.pl/en


źródło: codeeurope


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft wyjaśnia, jak powinien wyglądać "wysoce bezpieczny" pecetKorporacja opracowała dokument wyszczególniający punkt po punkcie wymagania jakie musi spełniać desktop lub laptop pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10, aby można o nim powiedzieć, że jest to “wysoce bezpieczny” komputer.

Ciekawe jest to, że do grupy takich urządzeń nie można zaliczyć tableta Surface Pro 4. Ale do rzeczy. Microsoft opracował taki dokument z myślą o dostawcach OEM (Original Equipment Manufacturer) sprzętu komputerowego chcących podjąć produkcję osobistych systemów obliczeniowych powszechnego użytku, którymi zarządza ostania wersja systemu operacyjnego Windows 10, znana pod nazwą Fall Creators Update.

I tak komputer taki musi być wyposażony w 64-bitowy procesor siódmej (lub nowszej) generacji, taki jak Kaby Lake. Komputer musi być wyposażony w pamięć RAM o pojemności co najmniej 8 GB oraz w układ scalony wspierający technologię TPM 2.0 (Trusted Platform Module). Są to układy zwiększające bezpieczeństwo pracy komputera, zdolne wykonywać obliczenia zlecane im do wykonania przez systemy kryptograficzne.

Microsoft pisze też, że komputer musi wspierać jedno z weryfikowanych kryptograficznie rozwiązań używanych do jego rozruchu (boot), wyszczególniając dalej, że musi to być takie np. rozwiązanie, jak Intel Boot Guard in Verified Boot czy AMD Hardware Verified Boot.

Micorost nie wyjaśnia, dlaczego komputer musi zawierać pamięć RAM o pojemności co najmniej 8 GB. Nam też trudno zrozumieć, dlaczego komputer zawierający 4 GB pamięci RAM, a spełniający wszystkie inne wymogi, miałby być mniej bezpieczny od komputera zawierającego pamięć RAM o pojemności 8 GB.

Jak już wspomniano wcześnie, wymogów takich nie spełnia o dziwo tablet Surface Pro 4, gdy zawiera procesor Skylake zaliczany do układów szóstej generacji.


źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
VMware wkroczy na rynek rozwiązań SD-WANVMware ujawnił, że przymierza się do przejęcia VeloCloud, jednego z czołowych na świecie producenta rozwiązań sieciowych bazujących na technologii SD-WAN (Software Defined WAN; rozległe sieci komputerowe, którymi zarządza oprogramowani). Świadczy to o tym, że VMware docenia zalety tej technologii i zamierza w przyszłości odegrać większą rolę na tym rynku.

Według analityków SD-WAN jest jedną z tych technologii IT, która będzie się rozwijać w najbliższych latach wyjątkowo dynamicznie. I tak np. Gartner szacuje, że rynek rozwiązań SD-WAN będzie rósł w najbliższym czasie w tempie – chodzi o roczne wzrosty - ok. 60%. Jeszcze bardzie optymistyczne prognozy snuje przed tym rynkiem znana firma analityczna IDC. Według niej będą to roczne wzrosty rzędu nawet 70%.

Decyzja, jaką zamierza podjąć VMware świadczy o tym, że prognozy te nie są przesadzone i również ta firma dostrzegła, że nie ma co zasypiać gruszek w popiele i trzeba działać, gdyż za kilka lat może być za późno na to, aby odegrać na tym rynku jakąś rolę i mówić kolokwialnie zacząć zarabiać na rozwiązaniach SD-WAN.

A będzie u sporo do zarobienia, gdyż według wspomnianej już firmy analitycznej IDC obroty na rynku rozwiązań SD-WAN zamkną się w tym roku kwotą ponad 1 mld USD, a za cztery lata będą osiem razy większe, czyli wyniosą 8 mld USD.

Na koniec warto wspomnieć, że również inne firmy dostrzegły, iż rynek rozwiązań SD-WAN rokuje duże nadzieje. I tak np. Cisco kupił niedawno za kwotę 600 mln firmę Viptela, która projektuje oprogramowanie zarządzające sieciami WAN. Jeśli chodzi o HPE, to chociaż nie zdecydowała się ona jeszcze przejąć żadnej firmy produkującej rozwiązania SWD-0WAN, to analitycy są pewni, że jest tylko kwestią czasu.


źródło: vmware


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Poczta Polska udostępnia odbiór paczek w sklepach Żabka i FreshmarketOd połowy listopada 2017 roku w niemal 450 sklepach Żabka i Freshmarket na terenie Warszawy i wybranych miejscowości w województwie mazowieckim możliwy będzie odbiór przesyłek kurierskich wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej. Usługa ta będzie sukcesywnie rozwijana, aby docelowo była dostępna w ponad 4,7 tys. sklepach w całej Polsce.

- Przyjęta w tym roku strategia rozwoju Poczty Polskiej zakłada w ciągu pięciu lat podwojenie przychodów z obszaru kuriersko-paczkowego. Prognozujemy wzrost naszych usług kurierskich na poziomie 15-20 proc. wobec 10-proc. zwyżek prognozowanych dla rodzimego rynku. Dzięki współpracy z liderem sektora convenience - sieciami sklepów Żabka i Freshmarket - zyskujemy na rynku przeszło 4700 punktów odbioru w atrakcyjnych dla Klientów lokalizacjach, otwartych od 6.00 do 23.00. To duże udogodnienie dla naszych klientów tym bardziej, że sklepy Żabka i Freshmarket są zazwyczaj bardzo dobrze zlokalizowane, co dodatkowo przyspieszy proces odbioru paczki - podkreśla Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.
Poczta Polska posiada największa w Polsce sieć click & collect. Uzupełnienie już istniejącej sieci (stacje PKN ORLEN, kioski/saloniki RUCH, własne placówki) o sklepy Żabka i Freshmarket spowoduje, że klient dokonujący zakupów we wszystkich miastach w całym kraju dotrze do jednego z ponad 11 tys. punktów odbioru w zaledwie kilka minut. Co ważne, to klient decyduje gdzie i o której godzinie chce odebrać paczkę, a sama usługa jest tańsza niż doręczenie przesyłki do domu.

Jak to działa? Dokonując zakupu w internecie i wybierając formę dostawy "Poczta Polska - Odbiór w Punkcie", Klient otrzymuje możliwość odbioru przesyłki z wybranego sklepu Żabka lub Freshmarket. Gdy przesyłka trafi do wybranego przez kupującego sklepu otrzyma powiadomienie SMS-em z: numerem paczki oraz adresem i kodem odbioru. Przesyłkę będzie można odebrać w godzinach otwarcia sklepów Żabka i Freshmarket - od 6.00 do 23.00.


źródło: poczta polska


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Twitter postanowił znacząco zwiększyć długość wpisówMamy dobrą wiadomość dla użytkowników popularnego serwisu komunikacyjnego Twitter. Firma prowadziła w ostatnich miesiącach testy mające sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do tego, aby zwiększyć długość wiadomości generowanych przez użytkowników tej usługi. Wynik był pozytywny, dlatego liczbę znaków umieszczanych w wiadomościach zwiększono do 240.

Jest to dość duża zmiana, ponieważ do tej pory twitterowe wiadomości mogły zawierać maksymalnie 140 znaków. Teraz mogą być prawie dwa razy dłuższe.

Firma informuje, że prowadzone przez nią testy – prowadzone na wybranej grupie użytkowników - wykazały, iż wiadomości tych osób, które zawierały więcej niż 140 znaków, cieszyły się większym zainteresowaniem. I to właśnie głównie z tego powodu Twitter podjął decyzję o znacznym – bo przekraczającym 50% - zwiększeniu długości wiadomości.

Z nowej opcji nie skorzystają tylko użytkownicy posługujący się trzema językami, wśród których nie ma języka połąskiego. Twitter zdecydował, że użytkownicy używający trzech języków (chińskiego, japońskiego i koreańskiego) muszą dalej przestrzegać starej zasady mówiącej, że wiadomość może mieć maks. 140 znaków.

Twitter podał niedawno – jeszcze przed wprowadzeniem omawianej tu zmiany - że z jego usług korzysta na całym świecie ok. 330 mln użytkowników i że prawie 10% z nich generuje wiadomości, które mają maks. długość, czyli zawierają prawie 140 znaków. To ich na pewno usatysfakcjonuje najbardziej nowe uregulowanie.źródło: twitter


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Dostawcy usług chmurowych mogą czytać nasze korporacyjne danychWielu dostawców biznesowych usług chmurowych – w tym Google - rezerwuje sobie prawo skanowania danych przechowywanych przez korporacyjnych użytkowników na ich systemach pamięci masowych, o ile względy bezpieczeństwa czy inne okolicznością tego wymagają.

Można zaryzykować stwierdzenie, że niewiele firm oraz zatrudnionych w nich pracowników zdaje sobie z tego sprawę. A oto przykład, że do praktyk takich rzeczywiście dochodzi.

Kilka dni temu Google rozesłał do użytkowników korzystających z usługi Google G Suite komunikat informujący, że jego oprogramowanie skanujące dokumenty Google Docs wykazało, że niektóre z nich zawierają niewłaściwe treści, tak iż dostęp do nich został automatycznie zablokowany.

Google poinformował następnie, że pracuje już nad tym problemem, tak aby wszyscy użytkownicy odzyskali pełny dostęp do swoich dokumentów. Świadczy to o tym, że Google potrafi skanować w czasie rzeczywistym treść dokumentów przechowywanych na jego systemach pamięci masowych i co ważne, robi to w majestacie prawa.

Może to robić, gdyż wnikliwe wczytanie się w dokument noszący tytuł „Polityka prywatności” pokazuje, że podpisujący taki dokument użytkownicy godzą się na to.

Wystarczy przeczytać dokument „Prywatność i warunki” Znajduje się w nim następujące stwierdzenie „Nasze automatyczne systemy analizują treść (w tym wiadomości e-mail) w celu oferowania spersonalizowanych funkcji usług, takich jak wyniki wyszukiwania, reklamy indywidualne i wykrywanie spamu oraz złośliwego oprogramowania”.

Pozostaje tylko pytanie, jak wielu użytkowników usługi wie, co podpisało. Piszemy o tym mając nadzieję, że po przeczytaniu tego newsa grono takich osób znacznie powiększy się.


źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
T-Mobile: Ponad 10,29 mln użytkowników, wzrost klientów abonamentowychSieć T-Mobile Polska trzeci kwartał 2017 roku zakończyła kwartalnym wzrostem liczby abonentów do ponad 10,29 mln użytkowników.

T-Mobile Polska po trzecim kwartale 2017 roku obsługiwał bazę 10,297 mln klientów, co oznacza, że w porównaniu z tym samym rok wcześniej oznacza spadek o 924 tys. użytkowników, ale w porównaniu z poprzednim kwartałem wzrost o 46 tys.

Na koniec września spółka posiadała 6,797 mln klientów abonamentowych, co oznacza wzrost o 56 tys. w porównaniu do poprzedniego kwartału liczba oraz wzrost o 256 tys. rok do roku. Operator posiadał także 3,50 mln użytkowników pre-paid, co oznacza spadek o 10 tys. w porównaniu do wyników z poprzedniego kwartału oraz spadek o 1,18 mln w porównaniu rok do roku.

W trzecim kwartale 2017 roku w segmencie rynku prywatnego T‑Mobile Polska ustabilizowała bazę klientów usług przedpłaconych oraz zwiększyła średni przychód miesięczny na klienta usług przedpłaconych do 13 złotych z 10 złotych w trzecim kwartale 2016 r.

Udział oferty "T-Mobile 1 - Bez Limitu" w nowych aktywacjach przekracza 50%. Wprowadzona w połowie września nowa oferta Nielimitowanego Internetu Domowego przyciąga do T‑Mobile nowych klientów szczególnie z obszarów wiejskich i z małych miast, którzy stanowią 70% wszystkich aktywacji.

W trzecim kwartale 2017 roku skonsolidowane przychody całkowite T‑Mobile Polska wyniosły 1,6 miliarda złotych i były niższe o 1,2% w porównaniu z trzecim kwartałem 2016 roku. Przychody z usług mobilnych wyniosły 1,485 miliarda złotych i były niższe o 1,5% w porównaniu z wynikami z ubiegłego roku. Pozostałe przychody Spółki uwzględniające m.in. usługi stacjonarne oraz ICT wyniosły 115 milionów złotych i były wyższe o 1,8% w porównaniu z 2016 rokiem.

Istotnymi czynnikami wpływającymi na wynik EBITDA są trendy rynkowe związane z dominacją nielimitowanych usług zarówno w segmencie abonamentowym jak i przedpłaconym, a także silna presja cenowa. Skutkują one obniżeniem przychodów z usług telekomunikacyjnych oraz wyższymi kosztami obsługi połączeń międzyoperatorskich. Wynik skonsolidowany EBITDA Spółki za 9 miesięcy 2017 roku jest równy 1,332 miliarda złotych i jest niższy o 11,3 procent w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku. Po wyłączeniu negatywnego wpływu regulacji roamingowych EBITDA byłaby niższa o 6,7%. Marża EBITDA w tym czasie wyniosła 28,0% i była niższa o 3,5 punktu procentowego w porównaniu do 2016 roku. W okresie od 1 lipca do 30 września 2017 roku EBITDA T Mobile Polska wyniosła 375 milionów złotych. W wyniku EBITDA tego kwartału widoczny jest wpływ regulacji roamingowych w wysokości 58 milionów złotych, bez tego efektu EBITDA obniżyłaby się o 20,3% w porównaniu do trzeciego kwartału 2016 r.


źródło: t-mobile


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
CNN zmieni właściciela?CNN, jeden z popularniejszych na świecie kanałów informacyjnych, wkrótce może zmienić właściciela.

Telekomunikacyjny koncern AT&T chce przejąć medialny koncern Time Warner. Transakcję wyceniono na 85 mln dolarów. Amerykańskie agencje regulujące rynek zgadzają się na transakcję pod warunkiem odsprzedaży części mediów z portfolio Time Warner po przejęciu.
Jak podaje Reuters powołując się na anonimowe źródła, przedstawiciele AT&T, by uzyskać zgodę regulatora, mają plan sprzedaży informacyjnego kanału CNN.

Przypomnijmy, że portfolio usług informacyjnych CNN jest dostępne w siedmiu językach na wszystkich największych platformach telewizyjnych, cyfrowych oraz mobilnych i dociera do ponad 425 milionów gospodarstw domowych na całym świecie. Stacja od lat zdobywa prestiżowe nagrody dziennikarskie na całym. CNN posiada 41 redakcji oraz ponad 1100 afiliatów na całym świecie, z którymi współpracuje za pośrednictwem CNN Newsource.


źródło: cnn


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Zarobki w branży IT w 2017 rokuW artykule przedstawiono analizę wynagrodzeń w polskiej branży IT na podstawie „Raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT – 2017”.

Ostatnimi czasy mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem wynagrodzeń w polskiej gospodarce, a firmy informatyczne należą do czołówki w tym zakresie. Składa się na to kilka czynników: niż demograficzny, rozwój technologii informatycznych, niedobór wykwalifikowanych pracowników, wzrost popytu na pracę, niska stopa bezrobocia, a także społeczna presja na podnoszenie wynagrodzeń. W niniejszym artykule przedstawiono wynagrodzenia w branży IT na podstawie „Raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT – 2017”.

Zróżnicowanie wynagrodzeń ze względu na kapitał firmy

W „Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT – 2017” stanowiska podzielono na kilka poziomów, w zależności od stopnia trudności pracy oraz kompetencji i doświadczenia pracowników. Dla każdego poziomu mediana wynagrodzenia całkowitego pracowników zatrudnionych na umowę o pracę jest wyższa w firmach zagranicznych niż w firmach polskich. Dla specjalistów różnica ta wynosi średnio 25%. Wykres 1 prezentuje mediany wynagrodzeń specjalistów z różnym poziomem doświadczania w firmach z kapitałem polskim i zagranicznym.

Wynagrodzenia w firmach o kapitale zagranicznym

Jak wskazano powyżej, wynagrodzenia w firmach zagranicznych są wyższe niż w polskich. Które stanowiska są zatem najlepiej opłacane? Poza programistami, o których mowa w dalszej części tekstu, najwyższe wynagrodzenia wśród specjalistów osiągają architekci systemowi. Nieznacznie mniej, bo ok. 12 tys. zł miesięcznie zarabiają starsi analitycy biznesowi oraz specjaliści ds. bezpieczeństwa. Nieznacznie niższe stawki otrzymują administratorzy systemu, sieci oraz projektanci systemowi.

Zróżnicowanie wynagrodzeń ze względu na formę zatrudnienia

Informatycy bardzo często wynagradzani są na podstawie innych umów niż umowa o pracę. Wykres 2 przedstawia mediany wynagrodzeń specjalistów z uwzględnieniem rodzajów umów. Można zauważyć, że najmniej zarabiają pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło. Może wynikać to z faktu, że ten typ umów najczęściej jest oferowany na początku kariery zawodowej (specjaliści młodsi i doświadczeni), więc zwykle są to osoby młode, zazwyczaj studenci, którym taka forma współpracy najbardziej odpowiada ze względu na elastyczne godziny pracy. Z kolei osoby współpracujące na podstawie kontraktu mają wyższe wynagrodzenia niż pracownicy zatrudnieni na innych umowach.

Informatycy bardzo często wynagradzani są na podstawie innych umów niż umowa o pracę. Najmniej zarabiają pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło. Osoby współpracujące na podstawie kontraktu mają wyższe wynagrodzenia niż pracownicy zatrudnieni na innych umowach.

Programiści różnych języków

W „Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak” znajdują się dane o wynagrodzeniach m.in. programistów posługujących się językami C/C++, PHP, Python, pracujących w technologii .NET czy w Java. Na wykresie poniżej zaprezentowano, jakie wynagrodzenie otrzymują starsi programiści, czyli tacy, którzy posiadają duże doświadczenie w danej dziedzinie, wykonują skomplikowane zadania, a ich doświadczenie zawodowe to minimum trzy lata.

Najwyższe zarobki otrzymują starsi programiści pracujący w technologii JAVA – połowa z nich zarabia w przedziale od 9 500 do 12 200 zł. Niewiele mniej zarabiają starsi programiści C/C++, których zarobki mieszczą się w przedziale od 9 500 zł do 12 200 zł. Na trzecim miejscu znaleźli się programiści aplikacji mobilnych – połowa z nich otrzymuje wynagrodzenie od 8 000 do 13 500 zł.

Wynagrodzenia na różnych szczeblach hierarchii organizacyjnej

Poza wynagrodzeniami specjalistów w „Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak” znajdują się także stawki dla stanowisk zarządzających. Nie dziwi fakt, że wraz ze wzrostem szczebla organizacji rośnie wynagrodzenie. Osoby zarządzające małymi grupami informatyków – liderzy zespołów – zarabiają na poziomie 11 075 zł. Mediana stawek dla wyższych kierowników to 16 624 zł, a dla dyrektorów 22 758 zł. Przeciętne wynagrodzenie dyrektora generalnego w IT wynosi 33 816 zł.

Programiści pracujący w różnych województwach

Analizując wynagrodzenia programistów, warto przypomnieć, że zależą one również od lokalizacji firmy. Poniżej zaprezentowano medianę wynagrodzenia całkowitego starszych programistów w wybranych województwach.

Starsi programiści pracujący w województwie mazowieckim otrzymują wynagrodzenie 11 000 zł. Specjaliści zatrudnieni w województwie małopolskim zarabiają 1 200 zł mniej, a programiści z Pomorza otrzymują wynagrodzenie w wysokości 8 500 zł.

Wynagrodzenia programistów a profil działalności firmy IT

W „Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT – 2017” podzielono firmy IT ze względu na profil działalności. Wyróżniono sektor finansowy, usługi i software. Najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi programiści zatrudnieni w firmach IT działających w sektorze finansowym – połowa z nich otrzymuje wynagrodzenie większe niż 12 600 zł. Niewielkie różnice występują pomiędzy zatrudnionymi w firmach IT działających w sektorze usług (10 100 zł) i software (10 000 zł).

Wynagrodzenia testerów oprogramowania

Poza główną grupą stanowisk związanych z tworzeniem oprogramowania w firmach z branży IT niezbędni są pracownicy zajmujący się weryfikacją poprawności kodu. Testerzy oprogramowania są „filtrem” pomiędzy programistami a finalnym użytkownikiem danego produktu. To testerzy starają się zidentyfikować błędy, tak aby nie wpływały one na użyteczność gotowego programu.

Na wykresie przedstawiono wynagrodzenia całkowite na czterech stanowiskach „testerskich”. W analizie tej uwzględniono tylko pracowników zatrudnionych na umowie o pracę, bez podziału na poszczególne poziomy doświadczenia zawodowego.

Wynagrodzenia testerów oprogramowania różniły się w zależności od sposobu prowadzenia testów. Testerzy automatyczni w 2017 r. otrzymywali wynagrodzenie na poziomie 7 683 zł, co jest wartością wyższą o 35% od wynagrodzeń testerów manualnych.

Awans z koordynatora zespołu testerów na kierownika wiązał się z podwyżką wynagrodzenia o 34%. Na niższym szczeblu zarządzania mediana wynagrodzeń całkowitych wyniosła 10 000 zł, natomiast na średnim szczeblu 13 405 zł.

Wynagrodzenia całkowite testerów oprogramowania (automatycznych) o różnych poziomach doświadczenia

We wstępie artykułu wspomniano, że analizy w „Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT” prowadzone są dla pracowników z różnym poziomem doświadczenia zawodowego. Na wykresie 7 zaprezentowano mediany wynagrodzeń całkowitych dla testerów oprogramowania (automatycznych) o różnych poziomach doświadczenia.

Wynagrodzenia młodszych testerów oprogramowania (automatycznych) kształtowały się na poziomie 4 709 zł. 50% pracowników na stanowisku doświadczonego testera, otrzymywało wynagrodzenie wyższe niż 7 250 zł. Mediana wynagrodzeń całkowitych starszych testerów oprogramowania wyniosła 9 900 zł. Różnica pomiędzy medianą wynagrodzeń całkowitych na najniższym i najwyższym poziomie doświadczenia testera wynosi 110%.

Świadczenia dodatkowe

Zgodnie z koncepcją Total Rewards wynagrodzenie to nie tylko świadczenia finansowe. Oferowanie benefitów stało się już standardem na polskim rynku pracy, a szczególnie w branży IT. Firmy informatyczne dbają, by pakiet proponowanych przez nich świadczeń był bogaty. Często pracodawcy wręcz prześcigają się we wdrażaniu luksusowych benefitów. Wysiłki te są doceniane, bo 82% pracowników z branży IT jest zadowolonych z oferowanych przez firmę świadczeń.

Poza benefitami związanymi z elastycznym środowiskiem pracy najpopularniejszym świadczeniem oferowanym specjalistom IT przez pracodawców są karnety sportowe. Są one obecne praktycznie w każdej firmie uczestniczącej w badaniu. Innymi bardzo popularnymi świadczeniami są szkolenia zawodowe (92%), prywatna opieka medyczna (91%) oraz szkolenia językowe (77%). Połowa firm informatycznych oferuje dopłaty do nauki, a jedna trzecia dopłaca do wyżywienia pracowników. Ciągle rzadkimi benefitami wśród specjalistów IT pozostają akcje, dodatkowe płatne urlopy i dodatkowe programy emerytalne.

Wynagrodzenie to nie tylko świadczenia finansowe. Oferowanie benefitów to standard na polskim rynku pracy. Często pracodawcy wręcz prześcigają się we wdrażaniu luksusowych benefitów. Wysiłki te są doceniane: 82% pracowników z branży IT jest zadowolonych z oferowanych przez firmę świadczeń.

Świadomość stawek u konkurencji

Poza samymi stawkami wynagrodzeń pytaliśmy firmy informatyczne o politykę wynagrodzeń. 48 organizacji stwierdziło, że płaci na porównywalnym poziomie. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że deficyt pracowników IT, a co za tym idzie, wzmożona konkurencja o pracownika w tej branży skutkują wyrównaniem płac na podobnych stanowiskach w różnych firmach.

O raporcie

Raport zawiera informacje o aktualnych stawkach wynagrodzeń na 93 stanowiskach z branży IT. Dane pochodzą z 87 firm z sektora IT. Badanie prowadzone było w okresie styczeń – maj 2017 r. Analizy przeprowadzono na podstawie metodologii Sedlak & Sedlak. Do prezentacji danych wykorzystano następujące miary statystyczne: mediana, średnia, kwartyle, decyle, odchylenie standardowe.źródło: Sedlak & Sedlak


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Czy TVP pokaże transmisje w UHD w MŚ w Rosji?FIFA już oficjalnie potwierdziła, że wszystkie transmisje piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji World Cup 2018 zostaną wyprodukowane w UHD/HDR, a także VR 360° VOD w ramach ogólnego planu produkcji, do dyspozycji przez wszystkich nadawców, którzy kupili prawa. Jak wiadomo, w Polsce prawa do MŚ 2018 posiada Telewizja Polska. I tu należy postawić pytanie: w jaki sposób TVP zamierza wykorzystać transmisje w UHD/HDR czy VR? Przecież nie ma na razie żadnego polskiego kanału UHD, nie mówiąc o braku planów takiego kanału 4K w TVP.

FIFA twierdzi, że turniej MŚ 2018 w Rosji nie będzie się niczym specjalnym różnił od tych poprzednich i stale „przesuwane są granice transmisji sportowych".


- Starając się pozostać na czele branży, wszystkie 64 mecze będą produkowane w Ultra High Definition z High Dynamic Range po raz pierwszy w historii. Dzięki hybrydowej konfiguracji UHD/HDR/1080p dostępne są różne formaty wideo (1080i, 1080p lub UHD HDR) w ramach jednego łańcucha produkcyjnego - przekazała FIFA.

- Zastosowanie skanowania progresywnego jako podstawowego formatu produkcji i HDR zapewni gwarancję lepszej jakości obrazu wszystkim licencjobiorcom praw medialnych niezależnie od ich formatu - dodaje FIFA w swoim komunikacie.

37 kamer, z których 8 kamer z wyjściem UHD/HDR i 1080p/SDR oraz 8 kamer z 1080p/HDR i 1080p/SDR, zapewni transmisje z każdego meczu. Kolejne 8 kamer Super-slow-motion i 2 kamery Ultra-motion, kamera kablowa i kamera typu cineflex heli-cam zapewnią najwyższą jakość ujęć z każdego miejsca na każdym stadionie.


- Program transmisji UHD zyska dzięki jednej szerokokątnej kamerze głównej wraz z dźwiękiem, zaoferuje widzom UHD/HDR znacznie bogatsze doświadczenie niż kiedykolwiek - twierdzi FIFA.

Opierając się na sukcesie produkcji multimedialnej na Mistrzostwach Świata FIFA 2014 Brazylii, cyfrowa produkcja i oferty usług będą teraz integralną częścią ogólnego planu produkcyjnego. Fani będą mogli też śledzić mecze w Virtual Reality (VR) - wirtualnej rzeczywistości.


- Transmisje dostępne na żywo jako 360° VOD - nowa funkcja sprawi, że 2018 FIFA World Cup Russia stanie się centrum innowacji cyfrowych - podsumowuje FIFA.

To były oficjalne komunikaty FIFA, ale co na to TVP?
Jak na razie niewiele wiadomo poza tym, że to wielki sukces! Chyba należy rozumieć to tak, że kupiono prawa i to już jest sukces? Marnie to będzie wyglądać, jeśli okaże się, że TVP nie będzie miała jak pokazać transmisji w UHD/HDR czy VR 360° VOD. Teoretycznie TVP mogłaby pokazać coś w HbbTV, ale rozwój tych usług tak naprawdę zaniechano. Równie teoretycznie TVP mogłaby się dogadać z operatorem Eutelsat lub którymś z operatorów platformy satelitarnej: nc+ lub Cyfrowym Polsatem, aby testowo wykorzystać pojemności do celów emisji w UHD/HDR. Trzeba jednak kupić nie taki tani sprzęt do tego celu, a nie wiadomo czy TVP ma fundusze na takie śmiałe posunięcia.

Miło byłoby obejrzeć polskich piłkarzy w UHD w jakiejś polskiej stacji, ale na razie to wydaje się niemożliwe. Dodać trzeba, że transmisja meczu Euro 2016 między Polską i Portugalią można było obejrzeć w UHD, ale we włoskiej platformie tivùsat. Być może Polsat, chcąc uzyskać sublicencję do części meczów, pomógłby TVP, aby nadawać mecze w UHD/HDR z jej pojemności na satelicie Eutelsat Hot Bird.


źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 [2] 3 ... 277 278 279 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · UPC w 6 nowych miastach i 500 Mb/s w 85% sieci
Napisane przez Pawel
( 18.12.2017 07:07 )

 · Microsoft wycofuje z oferty czytniki dokumentów Office
Napisane przez Pawel
( 15.12.2017 05:04 )

 · Szwajcaria stawia na fotowoltaikę - 19 TWh do 2050
Napisane przez Pawel
( 14.12.2017 06:01 )

 · Nowa specyfikacja HDMI 2.1 dla 10K
Napisane przez Pawel
( 13.12.2017 07:56 )

 · Już nie tylko polska myśl techniczna, ale również całe satelity wkraczają do kosmosu
Napisane przez Pawel
( 12.12.2017 06:50 )

 · Nowa oferta Orange TV: Eleven Sports 1 i Netflix w 4K
Napisane przez Pawel
( 11.12.2017 07:47 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
XBox One X

Artykuły
1 . Komórki nowotworowe niszczone z pomocą nanocząstek - projekt łódzkich naukowców
(03.12.2017)
2 . Polskie moduły PV na polskim grafenie
(03.12.2017)
3 . Obawa przed bezsennością szkodzi bardziej niż sama bezsenność
(12.11.2017)
4 . Rusza program mentorski dla kobiet - Tech Leaders
(29.10.2017)
5 . Kraków/ Naukowcy AGH mierzyli poziom dopingu na meczu Wisła-Legia
(29.10.2017)
6 . Kraków/ Innowacyjne urządzenie ułatwi naukę niewidomym studentom w AGH
(12.10.2017)
7 . GDRP: za co odpowiada klient, a za co dostawca
(06.08.2017)
8 . PGG udostępni ścianę wydobywczą na potrzeby nauki i umożliwi doktoraty wdrożeniowe
(02.07.2017)
9 . Germanie na terenach obecnej Polski mieszkali dłużej niż uważano
(02.07.2017)
10 . Dotychczasowa wiceminister nauki Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów
(07.06.2017)

Popularne pliki
1 . Google Chrome 59
(04.07.2017)
2 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
3 . Mozilla Firefox 54.0.1
(27.04.2017)
4 . PITy 2016
(07.02.2017)
5 . PITy 2015
(26.03.2016)
6 . PITy 2014
(11.01.2015)
7 . PITy 2013
(09.03.2014)
8 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)
9 . Skype 7.34.0.103
(30.10.2013)
10 . Opera Next 18.0
(20.10.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2017.