Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Naukowcy podali dzienne spożycie warzyw i owocówAmerykańscy dietetycy opracowali wytyczne dotyczące zdrowego żywienia w zapobieganiu chorobom układu krążenia i nowotworom. Zdaniem naukowców, aby zapewnić długie i zdrowe życie, codziennie należy spożywać 2 porcje owoców oraz 3 porcje warzyw. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie American Heart Association Circulation.

Naukowcy przeanalizowali dane z dwóch badań kohortowych z lat 1984 - 2014, badania zdrowia pielęgniarek i badania kontrolnego pracowników służby zdrowia, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Oba zestawy danych zawierają szczegółowe informacje żywieniowe dla uczestników, które były zbierane co 2 do 4 lat przez 30 lat. Ponadto naukowcy uwzględnili dane dotyczące spożycia owoców i warzyw oraz wskaźników śmiertelności z 26 badań przeprowadzonych w 29 krajach obu Ameryk, Europy, Azji Afryki i Australii. Z badań ponad 2 mln ludzi wynika, że ​​wyższe spożycie owoców i warzyw zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych, w tym chorób układu krążenia i raka, które są głównymi przyczynami przedwczesnych zgonów.

Do tej pory tylko około 1 na 10 dorosłych spożywa wystarczającą ilość owoców i warzyw. Wykazano, że spożywanie 5 porcji owoców i warzyw dziennie wiązało się z najmniejszym ryzykiem zgonu, a zwiększenie tej dawki nie przyniosło żadnych dodatkowych korzyści. Jednocześnie potwierdzono największą długowieczność u tych, którzy codziennie spożywali 2 porcje owoców i 3 porcje warzyw. Naukowcy nazwali tę kombinację „formułą 5 razy dziennie”.

Niestety konsumenci otrzymują sprzeczne informacje z różnych źródeł na temat tego, co decyduje o optymalnym dziennym spożyciu owoców i warzyw. 2 porcje owoców i 3 porcje warzyw jest prawdopodobnie najbardziej korzystne pod względem zapobiegania poważnym chorobom przewlekłym. W porównaniu z osobami, które jadły 2 porcje owoców i warzyw dziennie, ci, którzy jedli 5 porcji, mieli o 13% niższe ryzyko zgonu z wszystkich przyczyn i o 12% niższe ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia, w tym chorób serca i udaru mózgu, a także 10% zmniejszenie ryzyka zgonu z powodu raka i 35% z powodu chorób układu oddechowego.

Naukowcy potwierdzili, że nie wszystkie owoce i warzywa są równie zdrowe. Na przykład warzywa bogate w skrobię, takie jak ziemniaki, groszek i kukurydza, a także soki owocowe nie zmniejszają ryzyka śmierci ze wszystkich przyczyn lub określonych chorób przewlekłych. Najbardziej korzystne są zielone warzywa liściaste, w tym szpinak, sałata i jarmuż, a także owoce i warzywa bogate w beta-karoten i witaminę C, takie jak owoce cytrusowe, jagody i marchew.


źródło: ahac


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Player w październiku. Hity filmowe, "Perfect Picture", "Wataha".Player na październik. Nowy program rozrywkowy "Perfect Picture". Premiera "Watahy" dla użytkowników podstawowych pakietów i dokumenty i nowe hity filmowe w pakiecie.

Pościg Polkowskiej (Aleksandra Popławska) za Wolnickim (Maciej Stuhr) trwa. Czy tym razem seryjny morderca poniesie zasłużoną karę? Czy to koniec jego historii? Jaką rolę w ostatnich wydarzeniach odegra Maciek (Piotr Trojan). To pytania, na które użytkownicy Playera poznają odpowiedź już 14 października, kiedy to do serwisu trafi finałowy odcinek 3. serii "Szadzi". Od tego dnia zwolennicy oglądania ulubionych pozycji bez przerwy będą mogli obejrzeć najnowszy sezon "Szadzi" "za jednym zamachem".


źródło: youtube

"Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który na skutek wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Ocalał jako jedyny, przez co ściąga na siebie falę podejrzeń. Po chwili zwątpienia w sens pracy wraca, aby rozwikłać tajemnicę związaną z zamachem. Świat watahy to przede wszystkim męski świat, w którym ważne są opanowanie i chłodna kalkulacja. Pomimo twardych zasad i oficjalnych zależności strażnikom udaje się nawiązać bliższe relacje. Adam "Grzywa" Grzywaczewski (Bartłomiej Topa), oficer w randze kapitana, to przyjaciel Rebrowa, który wspiera go w trudnej sytuacji. Sam też nie jest wolny od tajemnic. W świecie "Watahy" są także kobiety - silne i wrażliwe, zdeterminowane i przenikliwe. Natalia Tatarkiewicz (Magdalena Popławska) to ambitna oficer, która zamienia dobrze jej znany i przewidywalny świat Szczecina, na dziki i pełny niedopowiedzeń świat Bieszczad. Z kolei Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) jest skuteczną, bystrą, ale i zasadniczą prokurator, która prowadzi śledztwo związane z zamachem. Obsypana nagrodami (m.in. laureat Orła) produkcja od 12 października będzie dostępna dla użytkowników serwisu także w pakietach PLAYER bez reklam i PLAYER z reklamami.

Jesienny sezon serialu
"Papiery na szczęście" Player rozpoczyna w chwili, kiedy Marta (Ada Kalska) dowiaduje się od Adama (Jakub Sasak), że będzie miał dziecko z Niną. Marta jest zdruzgotana tą informacją. Mimo, że kocha mężczyznę nad życie, nie wie czy będzie mogła z nim być... Natomiast zawodowo zaczyna jej się układać coraz lepiej, dostaje pracę jako manager restauracji. Niestety lokal mieści się na osiedlu ukochanego, trudno więc unikać jej przypadkowych spotkań... W międzyczasie zupełnie niespodziewanie wpada na przystojnego kardiologa, Dawida (Przemysław Cypryański). Czy zauroczony mężczyzna spróbuje zdobyć serce Marty? Tymczasem rodzina Kowalczyków przeżywa bardzo trudne chwile. Henryk nie poddaje się w walce o firmę. Chce za wszelką cenę znów mieć większość udziałów w Kowalczyk Development i stanąć na czele biznesu. Czy mu się to uda? Czy będzie grał fair? A może, gdy na jaw wyjdzie wstrząsający, rodzinny sekret, zmieni to jego silną pozycję? W Playerze w każdy czwartek 4 odcinków w prapremierze.

Nowy program rozrywkowy "Perfect Picture". Ośmioro śmiałków - wokalista Łukasz Zagrobelny, aktorka Ada Fijał, aktor znany z "19+" Ernest Musiał, sportsmanka Katarzyna Dziurska, model i influencer Mariusz Jakubowski, aktorka Laura Breszka, uczestnik "MasterChefa" Matteo Brunetti oraz influencerka Żaklina Ta Dinh. Na co dzień telefon zastępuje im aparat, a aplikacja z filtrami profesjonalną postprodukcję zdjęcia, podejmą wyzwanie wykonania najlepszego i najbardziej interesującego kadru, czasem w trudnych, wymagających nie lada poświęcenia, warunkach. Czy wszyscy wyjdą z tej próby zwycięsko? W kim drzemie naturalny talent i ma warunki by zostać zawodowcem? A kto powinien kontynuować przygodę z fotografią jedynie jako hobby? O tym zdecydują profesjonaliści, zasiadający w jury. W tę wyjątkową, pełną pasji podróż po foto świecie, zabierze uczestników i widzów prowadząca program - Patricia Kazadi. Wspierać ją będzie Zofia Promińska - fotografka i artystka wizualna, której zdjęcia i portrety zdobiły okładki największych polskich magazynów.

Z trzecim sezonem powraca "LEGO Masters".. Pola Lisowicz i Czesław Mozil czekają, by sprawdzić którzy uczestnicy wykażą się umiejętnościami godnymi Mistrzów LEGO. Motywem przewodnim trzeciej serii programu są żywioły: ziemia, powietrze, woda i ogień. W pierwszym odcinku sześć drużyn będzie musiało zrealizować dwa zadania. Jak za pomocą kolorów przedstawić się i ożywić szare budynki? Na tym będzie polegało pierwsze wyzwanie. To nie koniec emocji! W drugim zadaniu zespoły zbudują futurystyczne pojazdy. Komu najlepiej uda się przedstawić motoryzacyjną wizję przyszłości.

Wśród propozycji dokumentalnych "Polacy w Legii Cudzoziemskiej". Film dokumentalny autorstwa reporterów "Superwizjera" o Polakach, którzy zaciągnęli się na służbę do legendarnej i najbardziej tajemniczej formacji wojskowej na świecie. Po raz pierwszy kamera z Polski wchodzi na teren jednostki, filmuje ćwiczenia, musztrę i życie codzienne. Unikatowe zdjęcia i historie ludzi, począwszy od świeżaków, którzy dopiero wchodzą, przez doświadczonych żołnierzy, aż do emerytów. Super oferta dla męskiej widowni.

Nowe filmy w Twoim Pakiecie

"1917" to epicka opowieść o dramatycznych losach żołnierzy I wojny światowej.Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku I wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda. Wyreżyserowane przez Sama Mendesa, twórcę takich filmów jak "Spectre", czy "American Beauty", zapierające dech widowisko zostało nagrodzone 3 Oscarami. W filmie zagrali m.in. George MacKay, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Richard Madden i Colin Firth.

"Palm Springs". Zapętlone w czasie love story Maxa Barbakowa orzeźwia i przyjemnie relaksuje niczym zmrożony drink sączony w upalnym, kalifornijskim słońcu. "Palm Springs" dystansuje o kilka długości współczesne komedie romantyczne, a zarazem wyrasta na solidnego kandydata do miana najbardziej optymistycznego filmu roku. Pod grubą warstwą absurdalnego niekiedy i niepoprawnego humoru kryje się urokliwa opowieść o miłości, samotności i dokonywaniu właściwych wyborów, do których na pewno zalicza się ten niebanalny romans.

"Dzień Bastylii". Kieszonkowiec Michael Mason (Richard Madden) kradnie torbę Zoe (Charlotte Le Bon). Zabiera pieniądze i dokumenty, resztę wyrzuca do kosza na zatłoczonym przystanku paryskiego metra. Na drugim końcu miasta agent CIA Sean Briar (Idris Elba) próbuje odnaleźć się w biurowej rzeczywistości po powrocie z Iraku. Eksplozja na stacji metra prowadzi do kosza ze skradzioną torebką, a głównym podejrzanym staje się Michael. Agent CIA chce na własną rękę odnaleźć kieszonkowca, zanim zrobi to francuska policja. Szybko odkrywa jednak, że za atakami stoi ktoś inny. Zoe, Michael i Sean mają teraz jeden cel i 24 godziny na to, żeby znaleźć sprawców zamachów.

Film
"John Lennon. Chłopak znikąd" przedstawia nigdy wcześniej nieopowiadaną historię dzieciństwa Johna Lennona. John (Aaron Johnson) jest zwykłym piętnastolatkiem z ulic Liverpoolu- zabawny, inteligentny, nieposłuszny. Ale jego życie nie jest proste - Johna od 5 roku życia wychowuje ciotka Mimi (Kristin Scott Thomas). Kiedy nagle pojawia się jego matka Julia (Anne-Marie Duff), między dwiema siostrami rozpoczyna się rywalizacja o miłość Johna. Gdy wojna zbliża się do końca, John dowiaduje się o sekrecie z przeszłości, który łamie mu serce. Jednak jego matka dała mu jeden dobry prezent - muzykę. Kapryśny chłopak odnajduje swój głos i razem z The Beatles staje się ikoną muzyki.

"Protegowana". Gdy Anna Dunton (Maggie Q) była dzieckiem ocalił ją i przygarnął legendarny zamachowiec Moody (Samuel L. Jackson). Po latach treningu pod jego okiem, kobieta stała się najlepszą zawodową zabójczynią na świecie. Kiedy Moody, który był dla niej jak ojciec, staje się celem brutalnego ataku, Anna poprzysięga zemstę. Uzbrojona w najnowocześniejszy sprzęt i zdobywane latami umiejętności, wyrusza na wojnę z tajemniczym wrogiem i staje się jednocześnie myśliwym i zwierzyną...

"Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec" Adela Blanc-Sec jest młodą, odważną i spontaniczną reporterką, która przemierza świat w poszukiwaniu nowych ekscytujących przygód. Tym razem trafia do egzotycznego Egiptu, gdzie niestraszne są jej spotkania oko w oko z ożywionymi mumiami wszystkich kształtów i rozmiarów. Adela szuka konkretnej mumii - lekarza, który według legendy umiał ożywiać zmarłych. Tymczasem w Paryżu wybucha prawdziwa panika. Z liczącego sobie 136 milionów lat jaja wykluwa się latająca bestia, przypominająca prehistorycznego pterodaktyla, i zaczyna terroryzować mieszkańców stolicy Francji. Sytuacja ta nie przeraża jednak dzielnej Adele, która na swoim koncie ma już niejedną niesamowitą przygodę. Reporterka rusza na ratunek swojemu miastu.

"Immortals. Bogowie i herosi" (od 21 października). Film twórców przeboju kinowego "300". Wiele lat po mitycznym zwycięstwie Bogów nad Tytanami na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Żądny władzy król Hyperion wypowiada wojnę ludzkości. Plądrując bezbronne, wobec jego brutalnej armii, ziemie Grecji poszukuje legendarnego Łuku - broni o niewyobrażalnej mocy, wykutej niegdyś w niebiosach przez Boga Wojny, Aresa. Ten kto posiądzie broń będzie dowodził czekającymi na uwolnienie Tytanami. Jedynym, który postanawia przeciwstawić się Hyperionowi jest wybrany przez bogów Tezeusz. W rękach tego prostego człowieka spoczywa teraz los ludzkości i tylko on może uratować ją przed całkowitą zagładą. Na ekranie Henry Cavill, Mickey Rourke, Kellan Lutz, Isabel Lucas, John Hurt, Luke Evans i inni.

Film Agnieszki Holland "Szarlatan" (od 21 października) tym razem opowiada o słynnym czeskim uzdrowicielu, Janie Mikolášku. Obraz inspirowany prawdziwą historią zielarza Jana Mikoláška (Iwana Trojana), który poświęcił swoje życie opiece nad chorymi pomimo ogromnych przeszkód, jakie napotykał w życiu prywatnym i publicznym. Urodzony na przełomie XIX i XX wieku Mikolášek zdobył sławę i fortunę, stosując niekonwencjonalne metody leczenia wielu schorzeń. Uzdrowiciel, będący już przed II wojną dobrze znany w Czechosłowacji, zyskuje uznanie i bogactwo zarówno w czasie okupacji hitlerowskiej, jak i pod rządami komunistycznymi. Jeden po drugim, każdy reżim chce wykorzystać jego umiejętności, by w zamian zapewnić mu ochronę. Pytanie jednak, jak wysokie będą koszty utrzymania tego status quo w miarę odwracania się fali?

"Zatruta róża" (od 28 października). Lata siedemdziesiąte. Carson Philipps (John Travolta) jest prywatnym detektywem, który zamierza uciec z Los Angeles, po tym, jak wyrwał Violet, córkę miejscowego bossa, ze szponów ojca. Aby uciec przed tymi, którzy chcieliby go zabić, przyjmuje sprawę z dala od Los Angeles, natykając się na mroczny, podziemny pierścień zakładów z udziałem świata footballu, osobliwego doktora Mitchella (Brendan Fraser) i Doca (Morgan Freeman), potężnego lokalnego biznesmena - właściciel klubu nocnego. Sprawy komplikują się, gdy rozgrywający drużyny footballowej, miejski idol, umiera podczas gry, a główną podejrzaną staje się Becky (Ella Bleu Travolta), jego młoda żona.

"Kick-Ass" (od 28 października). Dave (Aaron Johnson) jest nastoletnim fanem komiksów, marzącym o tym, aby zostać prawdziwym superbohaterem. Z mocnym postanowieniem naprawy świata przybiera pseudonim Kick-Ass, zakłada specjalny strój i maskę, a następnie wyrusza w miasto, aby walczyć ze złem. Jest jeden problem: kompletny brak nawet śladowej ilości supermocy... Decyzja jednak zapadła i od tej pory Kick-Ass będzie musiał stawić czoła najniebezpieczniejszym przestępcom. Wkrótce do chłopaka dołącza perfekcyjnie wytrenowana w zabijaniu jedenastolatka o ksywie Hit Girl oraz szkolący ją w krwawym fachu ojciec - Big Daddy (Nicolas Cage).źródło: player


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
HBO Max na drugą połowę października. "Uncharted", "Zaginione miasto".HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na ostatnie dwa tygodnie października.

"Osiedle C" (od 26 października) to serial Adult Swim. Akcja koncentruje się wokół Kimiego, który mieszka w niewielkim kompleksie mieszkaniowym położonym w spokojnym mieście Kurosaki. Wydaje się, że kłopoty podążają za nim, gdziekolwiek tylko się udaje.
"Joe Pera opowiada" (od 26 października) to serial komediowy, w którym nauczyciel z Górnego Półwyspu Michigan bada takie tematy, jak naleśniki, jagody, jajka, tosty, kiełbasa, bekon, angielskie babeczki, kawa, sok pomarańczowy, syrop klonowy, gofry, chleb kukurydziany i truskawki, i o wszystkim opowiada widzowi.

Wśród premier "Garcia!" (od 28 października) nowy hiszpański serial komediowy Max Original. Garcia, superżołnierz stworzony podczas trwania reżimu Franco, był zamrożony przez 60 lat i nagle budzi się w teraźniejszości. Z pomocą Antonii, młodej dziennikarki, odkrywa spisek, który grozi wciągnięciem Hiszpanii w kolejną wojnę domową

Serial "Stamtąd" (od 29 października) odsłania tajemnicę koszmarnego miasta, w którym uwięzieni zostają wszyscy, którzy przekraczają jego progi. Niechętni mieszkańcy walczą o zachowanie poczucia normalności i gorączkowo szukają drogi wyjścia z miasta. Muszą także poradzić sobie z zagrożeniami czyhającymi na nich w lesie - w tym przerażającymi stworzeniami, które pojawiają się po zachodzie słońca.

FILMY
Wśród filmowych premier "Uncharted" (od 16 października). Poszukiwacz skarbów Nathan Drake, potomek odkrywcy Sir Francisa Drake'a, dowiaduje się, gdzie znajduje się El Dorado, legendarne południowoamerykańskie złote miasto.

"Zaginione miasto" (od 21 października). Odnosząca sukcesy powieściopisarka zostaje porwana przez poszukiwaczy skarbów i musi połączyć siły z modelem z okładki jej książki. Para zostaje wciągnięta w morderczą przygodę w dżungli, która okazuje się dziwniejsza niż fikcja

DOKUMENT
"Przysięga II" (od 18 października). Kontynuacja serialu dokumentalnego HBO przedstawiającego historię NXIVM, organizacji, której założyciel, Keith Raniere, oraz kilku innych członków zostało oskarżonych o handel ludźmi i wymuszenia haraczy.

"Synek mamusi" (od 19 października) - film dokumentalny HBO koncentruje się na czasach młodości zdobywcy Oscara, scenarzysty "Milka" Dustina Lance'a Blacka. Wracając do miejsc, w których dorastał, artysta bada swoje korzenie oraz tożsamość gejowską. Analizuje też swoją bliską relację z matką, która pokonała polio w dzieciństwie, wyszła z przemocowego małżeństwa i przezwyciężyła dogmat mormonów, stając się jednocześnie emocjonalnym wsparciem Blacka i ostateczną inspiracją dla jego aktywizm.

"Najszybsza kobieta na świecie" (od 20 października). Dokument HBO opowiadający inspirującą, ale i tragiczną, historię Jessi Combs, która poświęciła swoje życie dążeniu do pobicia rekordów prędkości na lądzie, w domenie zdominowanej przez mężczyzn - premiera: 20 października

"Drzewo życia: Strzelanina w synagodze w Pittsburghu" (od 27 października) - 27 października 2018 roku zwolennik białej supremacji wszedł do synagogi w Pittsburghu i zabił jedenastu wiernych. Szokujący dokument HBO pokazuje kryzys społeczny związany z nienawiścią, który zagraża zbiorowemu bezpieczeństwu - premiera: 27 październikaźródło: hbomaxEmitel przekazał Ukrainie 50 nadajników DVB-TEmitel poinformował, że przekazał kolejną partię urządzeń radiotelekomunikacyjnych na potrzeby odbudowy sieci nadawczej w Ukrainie. Dostawa 50 sztuk nadajników telewizyjnych ma umożliwić wznowienie i utrzymanie stabilnej transmisji sygnału telewizyjnego na wyzwolonych terenach kraju.

Jak informuje Emitel, w wyniku rosyjskich ataków rakietowych i bombardowań uszkodzonych zostało kilkadziesiąt ukraińskich ośrodków nadawczych. Ponowne uruchomienie i utrzymanie emisji telewizyjnych i radiowych jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, także z uwagi na prowadzoną ze strony rosyjskiej wojnę informacyjną. Emitel od początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie wspiera ukraińskie władze w sukcesywnej odbudowie krytycznej infrastruktury nadawczej.

W maju br. Emitel zorganizował punkt techniczno-logistyczny we wschodniej części kraju, w którym eksperci firmy konfigurują i przygotowują do transportu urządzenia oraz sprzęt telekomunikacyjny i radiotelekomunikacyjny. Wysyłka sprzętu prowadzona jest sukcesywnie.

Teraz Emitel przekazał stronie ukraińskiej 50 nadajników DVB-T na potrzeby emisji telewizji naziemnej. Dodatkowo podjęta została inicjatywa zaangażowania do pomocy innych europejskich operatorów sieci nadawczych, zrzeszonych w ramach organizacji Broadcast Networks Europe (BNE). Dzięki tej współpracy do Polski, a następnie do Ukrainy, trafiają dostawy potrzebnego sprzętu, w tym nadajników i anten telewizyjnych oraz UKF.


– Kiedy w lutym br. świat obiegły zdjęcia bombardowanych ukraińskich miast i wsi, w tym zniszczonej wieży telewizyjnej w Kijowie, natychmiast nawiązaliśmy kontakt z władzami ukraińskim i zaoferowaliśmy pomoc. Nasi koledzy z firm telekomunikacyjnych w Ukrainie z narażeniem życia walczą o utrzymanie łączności oraz emisji ukraińskiej telewizji i radia. Wiemy doskonale, jak ważne jest dotarcie do obywateli z wiadomościami oraz innymi audycjami, które pokazują prawdziwy obraz wydarzeń tej okrutnej wojny i służą utrzymaniu ducha walki. Nie byłoby to możliwe bez stałych dostaw odpowiedniego sprzętu i urządzeń – powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A.

Emitel od początku wojny włącza się w pomoc Ukrainie.
We współpracy z polskimi nadawcami, na potrzeby uchodźców przebywających w Polsce, uruchomione zostały emisje radiowe oraz telewizyjne w języku ukraińskim. Ponadto spółka zdecydowała się na adaptację jednego z budynków administracyjnych w Poznaniu na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Ostatnie prace wykończeniowe zostały wykonane przez samych pracowników Emitel w ramach wolontariatu pracowniczego. Obecnie w tej lokalizacji przebywa około 25 osób, którymi opiekuje się stowarzyszenie „Warto razem”.


– Bardzo się cieszę, że w pomoc dla walczącej Ukrainy włączają się aktywnie również pracownicy Emitel, którzy często poświęcają swój prywatny czas wspierając uchodźców w Polsce. Jako spółka będziemy kontynuować wsparcie materialne i rzeczowe dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Wiemy, jak bardzo naród ukraiński wyczekuje końca wojny i możliwości odbudowy kraju. Kiedy to nastąpi, będziemy gotowi podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowy nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej – dodał Andrzej Kozłowski.źródło: emitel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Platformy low-code mogą przegonić "tradycyjne" kodowanie w ciągu kilku miesięcyTak przynajmniej wynika z raportu "2022 State of Low-Code" Mendix, twórcy platformy low-code. Raport wykazał wzrost wykorzystania platform niskokodowych z 77% w 2021 r. do 94% w tym roku.

Jak zauważa Mendix, już teraz cztery na dziesięć firm wykorzystuje platformy low-code w rozwiązaniach o znaczeniu krytycznym w swoich operacjach biznesowych. To pokazuje jak bardzo rośnie zaufanie do low-code. Ponadto w raporcie Gartnera czytamy, że aplikacje low-code/no-code będą miały 70% udziałów rynkowych do 2025 r., w porównaniu do zaledwie 25% w 2020 r.

Mendix przedstawił również kilka zalet wykorzystywania low-code, które miały znaczenie m.in. w czasie pandemii Covid-19. Kiedy biznes stanął w miejscu, wiele firm musiało ograniczyć budżety. I tak, jedna na dziewięć firm zdeklarowała, że gdyby nie wprowadziła low-code, musiałaby zmierzyć się z utratą reputacji i znacznie ograniczyć wydatki na IT. Ewentualnie musiałaby znacznie podnosić ceny lub redukować pracowników.

Z raportu wynika, że 69% przedsiębiorstw przestało postrzegać oprogramowanie low-code/no-code jako coś na "wypadek i kryzys" i zaczęło traktować takie rozwiązania jako podstawowe platformy technologiczne, na których warto pracować i rozwijać poszczególne projekty. Firmy doceniły wykorzystanie low-code i obecnie często podkreślają, że dzięki nim mogą sprawować lepszą kontrolę nad kosztami.

Kluczowe obszary, w jakich sprawdza się low-code, to IT, production engineering, product design oraz quality control. Bardzo często rozwiązania tego typu stosowane są w sektorze Fintech i Insurtech, z rosnącym zainteresowaniem ze strony sektora publicznego.

Low-code podbija rynek

"Ulepszone, scentralizowane i ustandaryzowane uwierzytelnianie identyfikatora obywatela (citizen ID), lepszy dostęp do usług, a także ulepszone planowanie i zarządzanie budżetem i zasobami fizycznymi" to wybrane zastosowania, jakie wskazuje Mendix, które zyskują na popularności - zwłaszcza w sektorze publicznym.

Dostawca zauważa też, że wiele biznesów z powodu pandemii musiało znacznie przyspieszyć procesy związane z cyfryzacją. Opracowywanie odpowiednich rozwiązań IT było czasochłonne i kosztowne, dlatego wielu przedsiębiorców, takich jak sprzedawcy detaliczni, sięgnęło po technologie low-code i no-code. Te pozwoliły na stworzenie sklepów internetowych z funkcją składania zamówień i innych usług. Dzięki temu wiele biznesów mogło zachować konkurencyjność i odpowiedzieć na potrzeby klientów.

"Absolutnie kluczowe znaczenie ma teraz cyfryzacja operacji i kontakt z klientami i pracownikami za pomocą różnych metod i punktów styku" - zauważa Tim Srock, CEO Mendix. Srock nawiązuje do tego, że platformy low-code/no-code umożliwiają łatwiejszy rozwój firmom o ugruntowanej pozycji, a młodszym graczom zapewnia "miejsce przy stole".

Low-code ma też duże znaczenie obecnie, w niespokojnych czasach gospodarczych, kiedy borykamy się z rekordową inflacją i drożyzną.


źródło: gartner


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Top Gun: Maverick w serwisie VOD Canal+Widzowie usługi VOD Premiery CANAL+ mogą już oglądać amerykański film „Top Gun: Maverick”. Producentami filmu są Paramount Pictures, Skydance Media i Jerry Bruckheimer Films, a dystrybutorem jest United International Pictures. Film, w którym główną rolę gra Tom Cruise, promuje Stefani Joanne Angelina Germanotta „Lady Gaga” singlem „Hold My Hand”. W usłudze VOD Premiery CANAL+ dostępny jest również amerykański film „Top Gun” z 1986 roku.


źródło: youtube

Tegoroczna, 16. edycja Infoshare to okazja do biznesowego networkingu i solidna dawka wiedzy od czołowych ekspertów, na temat najgorętszych techowych trendów czy rozwiązań programistycznych. Na uczestników będą czekały trzy sceny poświęcone developerom: Devtrends, Advanced Dev Blue i Advanced Dev Red.

„Top Gun: Maverick” to sequel produkcji z 1986 roku. W filmie Josepha Kosinskiego obok Toma Cruise’a wystąpili m.in.: laureatka „Oscara” Jennifer Connelly, Miles Teller („Whiplash”) oraz podwójny zdobywca „Złotego Globu” Jon Hamm. W roli Icemana powrócił natomiast Val Kilmer. Reżyserem filmu „Top Gun: Maverick” jest Joseph Kosinski, autorami scenariusza są Eric Warren Singer, Christopher McQuarrie i Ehren Kruger, a za zdjęcia odpowiadał Claudio Miranda (więcej tutaj).

Jak zapewnia nadawca, aby przeżyć w pełni przygody Pete’a Mitchella „Mavericka” warto sięgnąć również do „Top Guna” z 1986 roku, który także jest dostępny w serwisie VOD Premiery CANAL+. To tam obok Toma Cruise’a kreacje stworzyli Kelly McGillis jako Charlie i Anthony Edwards, czyli podporucznik Nick Bradshaw „Goose”. Reżyserem filmu „Top Gun” jest Tony Scott, autorami scenariusza są Jim Cash i Jack Epps Jr., a za zdjęcia odpowiadał Jeffrey L. Kimball (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Top Gun: Maverick” pojawił się w polskich kinach w piątek, 27 maja 2022 roku.

„Top Gun: Maverick” - emisja w serwisie Premiery CANAL+.źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wolimy korzystać z telewizorów niż telefonów komórkowychW piątek, 15 lipca obchodzony jest Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego – nieformalne święto zainicjowane przez internautów i rozpowszechnione poprzez media społecznościowe. Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie TP Vision - właściciela marki Philips TV & Sound – Polacy i tak chętniej konsumują treści przy pomocy telewizora niż smartfona.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie TP Vision – właściciela marki Philips TV & Sound wynika, że 97% polskich gospodarstw domowych ma telewizor, a ponad połowa z nich - dwa lub więcej. Za pośrednictwem telewizora korzystamy z różnego rodzaju rozrywki – przede wszystkim oglądamy tradycyjną telewizję oraz serwisy streamingowe i VoD oraz czerpiemy wiedzę o świecie. Pomimo ciągłego rozwoju Internetu i urządzeń mobilnych – w tym smartfonów, dla ponad 40 proc. Polaków telewizja jest wciąż głównym źródłem informacji.

Dlaczego wybieramy telewizory?
Wybór telewizora jako najlepszego urządzenia do oglądania treści wideo podyktowany jest przede wszystkim lepszą jakością obrazu niż w przypadku smartfonów – tak twierdzi 82% ankietowanych. Równie ważna jest lepsza jakość dźwięku, jaką gwarantuje telewizor – uwagę na to zwraca 81% respondentów. Nie bez znaczenia jest też jakość połączenia sieciowego (69% wskazań), które w przypadku odbiorników telewizyjnych jest często bardziej stabilne niż na smartfonach.

– Współczesne telewizory, tzw. smart TV zapewniają możliwość dostępu do Internetu. Dzięki temu umożliwiają oglądanie zarówno tradycyjnej telewizji, jak i korzystanie z Internetu i szerokiej gamy aplikacji, w tym serwisów streamingowych i platform VoD. Dzięki temu mamy praktycznie ten sam dostęp do informacji z poziomu telewizora, jak i smartfona. Co więcej, stanowią one domowe centra rozrywki, a oglądanie ich przed dużym ekranem wysokiej jakości pozwala w pełni się zrelaksować czy to samemu, czy w rodzinnym gronie

– komentuje Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce.


Telewizor w centrum domu.

Oprócz jakości dźwięku i obrazu, dla użytkowników w Polsce bardzo ważne jest również samo umiejscowienie telewizora. Ponad 77% ankietowanych stwierdziło, że telewizor to istotny element ich salonu, a dla ponad połowy badanych odgrywa nawet istotną rolę w codziennym życiu. Ponad trzy czwarte polskich telewidzów spodziewa się, że za pięć lat nadal będzie miało telewizor w salonie. Natomiast ponad 47% respondentów potwierdziło, że planuje zakupić jeszcze większy odbiornik niż ten, który obecnie posiadają.

O badaniu
Badanie zostało przeprowadzone przez PanelWizard Direct, na reprezentatywnej grupie 1027 osób w wieku od 18 do 75 roku życia, w dniach 1-15 marca 2022 roku.źródło: tp vision


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Kolejne panele słoneczne na budynkach TVN Warner Bros. DiscoveryTVN Warner Bros. Discovery zainstalowała kolejne 26 paneli fotowoltaicznych na hubie technologicznym spółki. Na dachach dwóch budynków zamontowano w sumie 94 panele, a łączna moc instalacji wynosi 35,5 kW. Wyprodukowana w ten sposób energia już teraz służy spółce do zasilania anten telewizyjnych. Proekologiczna inicjatywa spółki miałaby przyczynić się do zredukowania emisji dwutlenku węgla o niemal 30 ton rocznie – czyli tyle, ile pochłonąć musiałby areał około 6 hektarów lasu.

96 modułów fotowoltaicznych zostało zamontowanych na dachach dwóch budynków tworzących wspólnie hub technologiczny spółki – 68 paneli znalazło się na budynku przy ul. Augustówka 3, a 26 paneli przy ul. Powsińskiej 4. Instalacja przy ul. Augustówka 3 produkuje prawie 26 kW energii, co przekłada się na redukcję CO2 na poziomie 21,6 ton rocznie. Panele zainstalowane na budynku przy ul. Powsińskiej wyprodukują w skali roku energię na poziomie 9,6 kW i przyczynią się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 8,2 tony. – W naszej działalności biznesowej chętnie wdrażamy prośrodowiskowe rozwiązania.

Na ekoinwestycje patrzymy długoterminowo – montaż niemal 100 paneli fotowoltaicznych na naszym hubie technologicznym to dobry początek efektywnej strategii dywersyfikacji źródeł energii oraz element naszej szeroko zakrojonej strategii odpowiedzialnego biznesu. W szerokości geograficznej, w której się znajdujemy, panele fotowoltaiczne są najbardziej wydajne, jeśli są zamontowane pod kątem około 35-40 stopni. Dokładnie w ten sposób zainstalowaliśmy 68 paneli na budynku przy ul. Augustówka 3, jednak w przypadku budynku przy ul. Powsińskiej nie było to możliwe – nośność dachu nie pozwalała na instalację paneli na specjalnych podkonstrukcjach. Po dokładnej analizie wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się na montaż większości paneli na południowych ścianach budynku – mówi Krzysztof Kozłowski, CTO TVN Warner Bros. Discovery.

TVN Warner Bros. Discovery podejmuje szereg innych działań mających na celu ochronę środowiska. Są to m.in.:

Udział w akcji „Posadzimy.pl”, w ramach której tylko w tym roku zasadzono 2100 drzew, co przełoży się w przyszłości na 2300 m2 lasu.
Montaż 4 uli na dachu siedziby głównej w Warszawie, w których zamieszkało 80 tysięcy pszczół. Ich liczba w sezonie osiągnęła ponad 240 tysięcy. Zapylają one rośliny w promieniu 3 km.

Działalność grupy pracowniczej GreenD, w ramach której pracownicy angażują się na rzecz budowania świadomości dotyczącej środowiska naturalnego, klimatu i ochrony przyrody. Grupa „GreenD” angażuje się w promocję takich tematów, jak recykling, zero waste, zdrowy styl życia, eko produkty oraz redukcja plastiku. Dzięki grupie „GreenD” wprowadzono w firmie pięciofrakcyjną segregację śmieci, wodę w szklanych butelkach oraz recykling baterii, doprowadzono do zniknięcia jednorazowych plastikowych sztućców, naczyń i pudełek, a także wprowadzono więcej propozycji wegetariańskich w menu pracowniczej stołówki.źródło: tvn


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ekstraklasa zostaje w Canal+ do 2027 roku. Nowy kontrakt, więcej formatów TVEkstraklasa podpisała nową umowę licencyjną z Canal+,
Canal+ będzie miał prawa do transmisji wszystkich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym minimum 100 w jakości 4K, na terenie Polski w sezonach 2023/24 - 2026/27. Jeden mecz w kolejce oraz poniedziałkowy magazyn skrótów będą dostępne tak jak do tej pory w kanałach otwartych.


Na antenach Canal+, w serwisie Canal+ Online oraz w mediach społecznościowych nadawcy zadebiutują również nowe programy przygotowane z myślą o różnych grupach wiekowych, w tym najmłodszych widzach. Pierwsze z nich będzie można zobaczyć jeszcze w tym sezonie.

- Cieszymy się, że w dalszym ciągu będziemy współpracować z Canal+, gdyż od lat jest to nasz sprawdzony partner i to nie tylko w dobrych, ale też złych czasach, co pokazał choćby okres pandemii. Kontrakt z Canal+ gwarantuje nam stabilność finansową i warunki do dalszego rozwoju ligi i klubów. Pozwoli na to zarówno znaczący wzrost wartości, ale także na nowo zdefiniowane obszary promocji ligi, które będziemy realizować wspólnie z telewizją i klubami. To również bardzo dobra wiadomość dla kibiców, którzy wciąż będą mogli oglądać mecze w najwyższej jakości, w tym w 4K, a jednocześnie zyskają dostęp do dodatkowych materiałów na nowych kanałach - komentuje Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Nowy kontrakt pomiędzy Ekstraklasą a Canal+, zatwierdzony jednogłośnie przez kluby na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Ekstraklasy, to kontynuacja wieloletniej współpracy, a jednocześnie nowe rozdanie w zakresie podziału praw. Analizując oczekiwania rynkowe w zakresie wyłączności, tym razem Ekstraklasa zaoferowała tylko jeden pakiet, obejmujący transmisje wszystkich meczów. Zakładał on obowiązkową sublicencję jednego meczu każdej kolejki oraz możliwość transmisji magazynu ligowego w paśmie otwartym. Zapewni to dodatkowy zasięg rozgrywek i promocję dla klubów. Wyłonienie partnerów w tym zakresie będzie po stronie Canal+.

- W ramach jednego pakietu, oprócz obowiązku sublicencji do telewizji otwartej, określony został także podział pozostałych praw do prezentowania ligi w telewizji i internecie przez naszego partnera, ligę i same kluby. Zależało nam, by wypracować taki model, który będzie pozwalał na jak najszersze dotarcie z materiałami meczowymi do kibiców i promocję ligi. Uwzględniamy przy tym preferencje odbiorców, zwłaszcza młodego pokolenia, które obecne w internecie przegląda głównie krótkie treści wideo. Dlatego w przetargu znalazł się szereg nowych uprawnień dla Canal+, dotyczących pokazywania skrótów online zarówno w trakcie meczu, jak i w kilku wybranych oknach czasowych po jego zakończeniu. Są to formaty niezwykle popularne, co widzimy choćby po statystykach wyświetleń w social mediach[ - mówi prezes Ekstraklasy.

- Wspieramy rozwój polskiej piłki od niemal 30 lat, dlatego bardzo cieszymy się z możliwości kontynuacji naszej współpracy z Ekstraklasą i polskimi klubami. Wartość kontraktu po raz kolejny jest rekordowa, niemniej nasze inwestycje w rozwój rodzimych rozgrywek zawsze wykraczały poza wsparcie finansowe wynikające wyłącznie z kwoty kontraktu. Ogromną wartością dodaną budującą wartość ligi stanowią nasze działania redakcyjne i promocyjne, które będziemy kontynuować. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy więc naszym widzom jeszcze więcej magazynów, nowych formatów i rozwiązań technologicznych, które pokażą rodzime rozgrywki z każdej możliwej strony. Będziemy chcieli również przyciągnąć przed ekrany telewizorów, komputerów i telefonów młode pokolenie widzów, które szuka w mediach zupełnie innych kategorii treści. Posiadamy wszystkie niezbędne produkty i platformy, aby do nich dotrzeć - powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Wraz ze startem kolejnego sezonu Canal+ zaprezentuje szereg nowych formatów i propozycji programowych skierowanych do różnych grup wiekowych, co ma przyciągnąć do rozgrywek nowych kibiców, zwiększyć oglądalność telewizyjną oraz zapewnić wyższą frekwencję na stadionach. Programy i formaty będą emitowane nie tylko na antenach Canal+ i w serwisie Canal+ Online, ale również szeroko w mediach społecznościowych Canal+, gdzie gromadzi się najmłodsze pokolenie obecnych i przyszłych kibiców.

Część z programów i skrótów będzie udostępniania dla kibiców bezpłatnie. Podobnie jak w latach ubiegłych, w mediach społecznościowych nadawcy będzie można nadal zobaczyć wszystkie bramki i kluczowe wydarzenia boiskowe już w trakcie trwania meczu (tzw. near live clips). Nowością w umowie jest założenie współpracy Canal+ i Ekstraklasy z influencerami w zakresie pokazywania skrótów meczowych i wykorzystywania ich do budowania wysokiego zasięgu promocyjnego rozgrywek.

Chcąc przyciągnąć do rozgrywek Ekstraklasy nowych widzów Canal+ będzie wykorzystywał również nowe rozwiązania technologiczne. Przy prezentowaniu skrótów meczowych pojawią się elementy animacji oraz rozwiązania wykorzystujące rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Dzięki obecności na stadionach większej liczby kamer (nawet 20 na mecz) widzowie będą mogli śledzić wydarzenia na boisku w niespotykany do tej pory sposób. Pierwsze z nowych propozycji programowych i nowinek technologicznych zadebiutują jeszcze w trakcie obecnego sezonu.


źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVP Nauka już nadaje.Nowy kanał TVP Nauka rozpoczął nadawanie.

Od pierwszego dnia nadawania, nowy kanał TVP Nauka transmituje ogłoszenie tegorocznych laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (3 października). Studio noblowskie poprowadzą Marta Kielczyk i Michał Juszczakiewicz. W kolejnych dniach widzowie będą mogli uczestniczyć w ogłoszeniu laureatów z fizyki (4 października), chemii (5 października) oraz nauk ekonomicznych (10 października). Z kolei 25 października transmisja częściowego zaćmienia Słońca. Planowane są także relacje ze startów najważniejszych kosmicznych misji, czy też innych najistotniejszych wydarzeń naukowych na świecie.

Co jeszcze w ramówce? Codziennie Franek Cofta będzie odkrywał tajemnice zjawisk i przedmiotów, które wszyscy powinniśmy dobrze znać. Zapyta m.in. o to, "ile ważą chmury" czy "komu nie zaśpiewamy 100 lat" w emitowanym każdego dnia programie "Jasne jak słońce". Bogumił Radajewski zgłębiać będzie tajemnice kosmosu w programie "Astronarium", a doktor Łukasz Grabarczyk umożliwi widzom uczestniczenie w niezwykłych dokonaniach polskich chirurgów w cyklu dokumentalnym "Tajemnice operacji". Dariusz Gross, dziennikarz zafascynowany tajnikami przyrody poprowadzi widzów przez polskie parki narodowe, prezentując wyniki żmudnej pracy naukowców chroniących i ratujących polskie dziedzictwo przyrodnicze. Łukasz Nowicki poprowadzi teleturniej "Giganci Nauki" realizowany według oryginalnego formatu Telewizji Polskiej. Cotygodniowy "Raport Naukowy" przybliży widzom najważniejsze, bieżące wydarzenia ze świata nauki.

TVP Nauka to również realizowane w najdalszych zakątkach świata, filmy i cykle dokumentalne np.: "Czy wiesz, że?", "Wielkie wynalazki" i "Piwnice Jukatanu". Na antenie znajdą się znane i lubiane filmy, programy i cykle popularnonaukowe zrealizowane przez Telewizję Polską m.in. "Jak to działa?", "Sonda" i "Sonda 2", "Przyrodnik na tropie", "Weterynarze z sercem", "Operacja zdrowie". Z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej TVP Nauka przypomni sylwetkę wybitnego polskiego pisarza, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie twórców SF Stanisława Lema.

W paśmie filmu fabularnego prezentowane będzie ambitne kino SF oraz filmy biograficzne dotyczące ludzi świata nauki. Natomiast w paśmie "Nauka i sztuka" przedstawiani będą artyści, którzy w swojej twórczości inspirują się badaniami i odkryciami naukowymi.

TVP Nauka zapowiada popularyzację wiedzy z zakresu przyrody, technologii i technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Stacja zaprasza do współpracy ośrodki badawcze, zarówno uniwersyteckie oraz te niezależne. Zaprasza także naukowców i popularyzatorów nauki, inżynierów i wynalazców, a także technologiczne start-upy. TVP Nauka będzie prezentować odkrycia i badania, publikacje naukowe oraz warsztat pracy naukowców.

Gdzie oglądać?
Od początku nadawania kanał TVP Nauka dostępny jest w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Dodatkowo kanał dostępny będzie w ofertach operatorów płatnej telewizji.


źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 [3] 4 ... 397 398 399 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-11-25
USD 4,5111 +0,02%
EUR 4,6884 -0,23%
CHF 4,7729 -0,17%
GBP 5,4497 -0,08%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · AMD może namieszać w sektorze Data Center.
Napisane przez Piotr
( 25.11.2022 03:29 )

 · Szpital New Amsterdam 5 w stacji Fox.
Napisane przez Piotr
( 24.11.2022 06:26 )

 · Kolejne panele słoneczne na budynkach TVN Warner Bros. Discovery.
Napisane przez Piotr
( 23.11.2022 07:23 )

 · Polsat kęci nowy serial
Napisane przez Piotr
( 22.11.2022 08:20 )

 · News24 w UPC Polska oraz Play.
Napisane przez Piotr
( 21.11.2022 07:16 )

 · TVP 4K na Mundial 2022 w telewizji naziemnej. Jak odbierać?
Napisane przez Piotr
( 18.11.2022 04:14 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
2 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
3 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
4 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
5 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)
6 . Nagrodzono autorów prac dot. nowoczesnej łączności i sztucznej inteligencji
(26.12.2021)
7 . Ekspert w inżynierii genetycznej pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej.
(28.11.2021)
8 . Robot imitujący noworodka na wystawie w Centrum Nauki Kopernik
(07.11.2021)
9 . Polski odbiornik GNSS dla satelitów zostanie przetestowany w misji Europejskiej Agencji Kosmicznej
(07.11.2021)
10 . Cyberataki na państwo - nowy raport
(05.09.2021)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2022.