Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Po kilku tygodniach zwłoki, Google zaprezentował wreszcie przeglądarkę Chrome 81Przeglądarka Chrome 81 miała trafić do rąk użytkowników trzy tygodnie temu, ale ze względu na panującą sytuację – chodzi tu oczywiście o pandemię koronawirusa Covid-19 - stało się to możliwe dopiero dzisiaj. Pierwotnie miała to być duża aktualizacja, ale dzisiejsze wydanie oferuje właściwie tylko dwie nowe modyfikacje.

Pierwsza poprawka to ulepszona obsługa technologii WebXR (funkcja rozszerzonej rzeczywistości) i wsparcie dla standardu Web NFC. Kilka funkcji i poprawek, które Google zamierzał wcześniej wprowadzić do przeglądarki Chrome 81, muszą w zaistniałej sytuacji poczekać na swoją premierę i będą się prawdopodobnie pojawiać sukcesywnie w kolejnych odsłonach tego oprogramowania.

I tak np. Google zamierzał usunąć z przeglądarki Chrome 81 wsparcie dla protokołów szyfrowania TLS 1.0 i TLS 1.1, ale ostatecznie wycofał się z tego pomysłu i protokoły te są dalej dostępne. Wszystko wskazuje na to, że znikną one na dobre z tej przeglądarki dopiero w momencie pojawienia się wersji 84.

Decyzja o opóźnieniu operacji usunięcia tych dwóch protokołów związana jest z wybuchem pandemii koronawirusa COVID-19. Chodzi o to iż ich usunięcie mogłoby uniemożliwić niektórym użytkownikom przeglądarki Chrome 81 możliwość przeglądania wielu ważnych witryn, w tym takich, które należą do organizacji walczących aktywnie z pandemią.

Kolejna modyfikacja, której premiera została przesunięta na przyszłość, dotyczy modułu UI (interfejs użytkownika). Goggle opracował nową szatę graficzną tego interfejsu, z którym użytkownicy będą mieli szansę się zapoznać dopiero za kilka miesięcy, wtedy gdy zostanie wprowadzony do jednej z następny wersji przeglądarki.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Tak jak Tarcza Antykryzysowa może chronić nasze firmy przed bankructwem...Tak jak Tarcza Antykryzysowa może chronić nasze firmy przed bankructwem, tak Internet jest najważniejszą bronią o jakość naszego przyszłego życia.

Pełna treść apelu koalicji na rzecz szybkiego i powszechnego internetu w Polsce:

"To trudne święta dla nas wszystkich. Ani nasza praca, ani nasze życie nie wyglądają tak jakbyśmy to sobie wymarzyli. W wielu przypadkach Internet pozostaje jedynym sposobem na utrzymywanie kontaktu ze światem i sposobem na odbudowywanie normalności. Nie jest już tylko dodatkiem do pracy i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Od szybkości i jakości połączeń zależy więcej niż kiedykolwiek.

Trzymając się wojennej nomenklatury - tak jak Tarcza Antykryzysowa może chronić nasze firmy przed bankructwem, tak Internet jest najważniejszą bronią o jakość naszego przyszłego życia.

Nie bez powodu Komisja Europejska zaapelowała do platform streamingowych o obniżenie jakości transmisji - zwielokrotniona liczba użytkowników korzystających jednocześnie z Internetu stanowi ogromne wyzwanie dla istniejącej infrastruktury.

Problem ten jedynie zintensyfikuje się w trakcie najbliższego, szczególnego weekendu świątecznego. Zgodnie z zaleceniami rządu, wielu Polaków spędzi Święta Wielkanocne w swoich domach, z osobami z którymi mieszkają na co dzień. Dla istotnej części będą to pierwsze Święta spędzone poza szerszym gronem rodzinnym.

W naturalny sposób będziemy próbowali zapewnić sobie namiastkę atmosfery tradycyjnie kojarzonej z Wielkanocą - w wielu domach zatem niedzielne śniadania zmienią się w wideoczaty z najbliższymi. Nie pozostanie to bez wpływu na szybkość i niezawodność transmisji.

W perspektywie poświątecznej niewystarczająca wydolność infrastruktury stawać będzie się coraz większym wyzwaniem dla biznesu. Podtrzymywanie modelu pracy zdalnej, używanie technologii chmurowych, wykorzystywanie transmisji wideo jako regularnego sposobu kontaktu - wszystkie te działania nieść za sobą będą zwielokrotnione zapotrzebowanie na transmisję danych.

A pamiętać należy, że w tym samym czasie z pasm korzystają również organy administracji, które digitalizują coraz większą część swojej działalności, czy analizują dane o mobilności w celu powstrzymania rozpowszechnienia koronawirusa.

Wyzwania związane z przenoszeniem się coraz większej części aktywności do Internetu staje się szczególnie pilne z uwagi na istniejące wciąż "białe plamy" w pokryciu zasięgiem szybkiego Internetu. W coraz bardziej zdigitalizowanej rzeczywistości, nie możemy pozwolić sobie na cyfrowe wykluczenie jakichkolwiek obszarów kraju.

Mając na względzie powyższe aspekty oraz zauważając, że co najmniej część zmian wywołanych pandemią będzie miała najprawdopodobniej charakter trwały, a zapotrzebowanie na szybki i niezawodny Internet będzie rosnąć w błyskawicznym tempie, podpisane niżej organizacje apelują do władz publicznych o podjęcie niezbędnych działań o charakterze regulacyjnym i infrastrukturalnym dla zapewnienia powszechnego dostępu do szybkiego i niezawodnego Internetu.

Podkreślamy, że ciężar finansowy inwestycji powinien spoczywać przede wszystkim na podmiotach prywatnych - pieniądze publiczne (w tym unijne) powinny być angażowane tam, gdzie rachunek ekonomiczny wyklucza zaangażowanie kapitału prywatnego wystarczające dla np. zapewnienia powszechności usług.

Co najmniej tak samo istotne jak nakłady finansowe są szkolenia dla podmiotów publicznych, tak by możliwie najefektywniej wykorzystywały nowe możliwości. Możliwe jest szybkie uruchomienie łatwo dostępnych rezerw, aby ten cel zrealizować. Jesteśmy gotowi do konstruktywnego dialogu - w najbliższym czasie zaprezentujemy dokument zawierający nasze kluczowe propozycje w tym zakresie."

Andrzej Arendarski, Krajowa Izba Gospodarcza
Maciej Bukowski, WISE Europa
Cezary Kaźmierczak, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Agnieszka Plencler, Fundacja Forum Konsumentów
Bartłomiej Radziejewski, Nowa Konfederacja
Marcin Roszkowski, Instytut Jagielloński
Marzena Rudnicka, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej
Andrzej Sadowski, Centrum im. Adama Smitha
Tomasz Wróblewski, Warsaw Enterprise Instituteźródło: pap


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Pakiet MyPrime za darmo dla klientów TV cyfrowej UPC.Od 9 kwietnia do 3 maja br. UPC Polska udostępni abonentom telewizji cyfrowej w pakietach Select i Max pakiet premium MyPrime bez dodatkowych opłat. Z MyPrime można korzystać na dekoderach Horizon i Mediabox oraz w aplikacji mobilnej Horizon GO.

MyPrime to pakiet filmowo-serialowy premium, oferujący ponad 2000 znanych ze srebrnego ekranu pozycji. Można tam znaleźć treści m.in. od AXN, Kino Polska, Viacom czy TVN. Zróżnicowanie tematyczne sprawia, że zarówno najmłodsi (Psi Patrol, Asterix na olimpiadzie, Blaze i Megamaszyny), jak i dorośli miłośnicy kina (Pułapka, Pod powierzchnią, Pulp Fiction) znajdą coś dla siebie. Filmy i seriale są w wersji polskiej, nieprzerywane reklamami, bez limitu obejrzeń.

Gdzie znaleźć MyPrime?

UPC na żądanie - wystarczy wcisnąć na pilocie przycisk On Demand (dekoder Mediabox) lub VOD (dekoder Horizon) i wejść w dedykowaną sekcję pakietu MyPrime.
Horizon GO - wystarczy wybrać TV, następnie Kanały na żądanie i baner MyPrime.

Standardowo MyPrime kosztuje 9,99 zł/mies. (aktywacja 9,90 zł; okres zobowiązania: 12 mies.).


źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Filmy Marvela w HBO GO. Zmiany w HBO GO spowodowane pandemią.Na fanów komiksów i historii o superbohaterach obdarzonych niezwykłymi mocami czeka wiosenna gratka. Do HBO GO dodana zostanie seria filmów o postaciach z kultowych komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Kolejne tytuły pojawiać się będą w serwisie co piątek, począwszy od 10 kwietnia. Ponadto HBO informuje o opóźnieniach i przerwach w emisji seriali oraz o kwestiach związanych z prędkością i jakością streamingu w dobie pandemii koronawirusa.

• 10 kwietnia – seria filmów o Iron Manie:
Iron Man, Iron Man 2 oraz Iron Man 3

Seria trzech filmów o niezwyciężonym Iron Manie, czyli miliarderze Tonym Starku, który tworzy zaawansowaną technologicznie zbroję i jako superbohater zaczyna używać jej do zwalczania przestępczości. W jego rolę wciela się dwukrotnie nominowany do Oscara, charyzmatyczny Robert Downey Jr (Chaplin, Sherlock Holmes). W kolejnych filmach partnerują mu m.in.: Gwyneth Paltrow (Zakochany Szekspir, Genialny klan), Terrence Howard (Pod prąd, Odważna), Jeff Bridges (Szalone serce, Prawdziwe męstwo), Mickey Rourke (Zapaśnik), Scarlett Johansson (Avengers), Don Cheadle (Hotel Ruanda), Samuel L. Jackson (Pulp Fiction) czy Sam Rockwell (Niebezpieczny umysł).

• 17 kwietnia – seria filmów o Kapitanie Ameryka:
Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (Captain America: The First Avenger)
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (Captain America: The Winter Soldier)
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (Captain America: Civil War)

Seria trzech filmów śledzących przygody legendarnego Kapitana Ameryki - młodego Amerykanina, który po tym jak wziął udział w tajnym projekcie, zyskał niezwykłą moc. Superbohater wraz z innymi członkami ekipy Avengers podejmuje się ratowania świata przed kolejnymi zagrożeniami. W rolę Kapitana Ameryki wciela się Chris Evans. W serii wystąpią obok niego, m.in.: Hayley Atwell (Księżna), Sebastian Stan (Czarny łabędź), Tommy Lee Jones (W Dolinie Elah), Hugo Weaving (Matrix), Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes) czy Scarlett Johansson (Między słowami).

• 24 kwietnia – seria filmów o przygodach Thora:
Thor, Thor: Mroczny świat oraz Thor: Ragnarok


Trzy filmy oparte na komiksie Marvela są opowieścią o przygodach dzielnego nordyckiego superbohatera - Thora, w rolę którego wciela się Chris Hemsworth. Thor jest bardzo sprytnym i walecznym wojownikiem, wyposażony w młot nie ma sobie równych. Jego ogromną wadą jest jednak arogancja, co ściąga na niego gniew jego ojca, potężnego Odyna (Anthony Hopkins) i tak zaczyna się seria przygód tego bohatera. W poszczególnych filmach występują także: Natalie Portman (Czarny łabędź), Tom Hiddleston (miniserial Nocny recepcjonista) czy Stellan Skarsgård (serial HBO Czarnobyl).

• 1 maja – filmy o kolejnych superbohaterach Marvela

Czarna Pantera (Black Panther) - Afrykański książę przywdziewa kostium Czarnej Pantery, aby uratować świat przed groźnym niebezpieczeństwem. W roli głównej Chadwick Boseman.
Doktor Strange (Doctor Strange) - Benedict Cumberbatch w roli posiadającego ogromną moc neurochirurga, który walczy z siłami ciemności, aby ocalić świat.
Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy), Strażnicy Galaktyki vol. 2 (Guardians of the Galaxy vol.2)
Dwa filmy o grupie najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce, którzy, podróżując po odległych zakątach wszechświata, muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. W główne role wcielają się: Chris Pratt (Jurassic World), Zoe Saldana (Avatar) czy Dave Bautista (Spectre).

• 8 maja – seria filmów o Avengersach
Avengers
Avengers: Czas Ultrona (Avengers: Age of Ultron)
Avengers: Wojna bez granic (Avengers: Infinity War)
*Avengers: Koniec gry (Avengers: Endgame) – film jest już dostępny w HBO GO

Seria filmów o członkach drużyny Avengersów, którzy łączą swoje siły, aby uratować świat przed czyhającymi na niego zagrożeniami. W poszczególnych filmach z serii zobaczymy m.in. Thora (Chris Hemsworth), Kapitana Amerykę (Chris Evans), Irona Mana (Robert Downey Jr), Hulka (Mark Ruffalo), Ant-Mana (Paul Rudd), Kapitan Marvel (Brie Larson) czy Czarna Wdowa (Scarlett Johansson).

Opóźnienia i przerwy w emisji seriali
Jak informuje HBO, w związku z powiększającym się zagrożeniem Covid-19 prace nad pewnymi produkcjami zostały zawieszone. Dlatego też niektóre odcinki, nowe sezony oraz premiery zostały odwołane lub mogą pojawić się w HBO GO z opóźnieniem.

Do kwietniowej ramówki wraca „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” - nowy odcinek (odc. 7) został dodany do serwisu HBO GO dnia 6 kwietnia. Premiera nowego, czwartego sezonu serialu „Sprawa idealna” przesuwa się w HBO GO o jeden dzień i będzie wcześniej - 9 kwietnia.

Premiera serialu „To wiem na pewno” została przesunięta z końca kwietnia na 11 maja - zarówno w HBO, jak i HBO GO. Ani w serwisie, ani na antenie nie pojawią się w kwietniu nowe odcinki drugiego sezonu serialu „Wampiry: Dziedzictwo” (serial będzie miał 16 odcinków). Inne zmiany to m.in.: „Batwoman” będzie miał 20 odcinków, a 3. sezon „Młodego Sheldona” 21 odcinków.

Aktualizacja:
John Oliver nagrał kolejny odcinek, który dodany zostanie do serwisu w Wielkanocny Poniedziałek. Po krótkiej przerwie pojawi się też kolejny odcinek „Młodego Sheldona”. Dwie premiery („Mrs. America” oraz „Co robimy w ukryciu”) dodane zostaną w pierwszej kolejności wyłącznie w wersji z napisami, ale wersja z lektorem zostanie uzupełniona kilka dni później. Szczegóły:

Wieczór z Johnem Oliverem VII – 8 odcinek zostanie dodany 13 kwietnia
Młody Sheldon III – odcinek 20 zostanie dodany 17 kwietnia
Syrena III – premiera 4 odcinka zostaje przesunięta o kilka dni na 23 kwietnia, ale za to premiera 5 odcinka zostaje przyspieszona i odcinek będzie dodany 25 kwietnia

Mrs. America – premierowe odcinki (odc. 1-3) zostaną dodane początkowo w wersji wyłącznie z napisami (wersja z lektorem zostanie uzupełniona 20 kwietnia)

Co robimy w ukryciu II - premierowe odcinki (odc. 1-2) zostaną dodane początkowo w wersji wyłącznie z napisami (wersja z lektorem zostanie uzupełniona 21 kwietnia)

Prędkość i jakość streamingu

Ponieważ praca zdalna oraz edukacja domowa są w tym momencie priorytetem, systematycznie kontrolujemy przepustowość naszych łączy, żeby nie obciążać sieci, informuje HBO.źródło: hbo


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Netflix już na wszystkich dekoderach 4K UltraBOX+Platforma CANAL+ udostępniła nowe oprogramowanie dla dekoderów 4K UltraBOX+ wyprodukowanych przez firmę ADB (NCP-3670SF). Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie Netflixa. Dotychczas ta internetowa platforma SVOD była dostępna tylko na dekoderach 4K UltraBOX+ produkcji Technicolor, oznaczonych symbolem USW4001NCP.

Co istotne aplikacja Netflixa wprowadzona na dekoderach 4K UltraBOX+ firmy ADB wpiera technologię HDR (High Dynamic Range - wysoki zakres dynamiki), która zapewnia szeroki zakres jasności obrazu. Na chwilę obecną na dekoderach Technicolor HDR w Netflixie nie jest wspierane.

Netflix pojawił się na dekoderach 4K UltraBOX+ firmy Technicolor 4 grudnia ub.r. Już wtedy zapowiadano, że w 2020 roku aplikacja trafi na kolejne modele dekoderów. Netflix jest dostępny na pozycji 222. w EPG. Abonenci Platformy CANAL+ mogą założyć nowe lub wykorzystać istniejące już konto Netflix, zachowując wszystkie jego ustawienia i pełną historię. Dekoder 4K UltraBOX+ został dwukrotnie nagrodzony statuetką SAT Kurier Awards - w 2017 i 2018 roku.źródło: netflix


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Xbox Series X czy PS5: programista Valve o tym, która z konsol jest szybsza.Nie da się zaprzeczyć, że PlayStation 5, przynajmniej na papierze posiada ultra-szybki dysk SSD o przepustowości I/O (5,5 GB/s) ponad dwukrotnie wyższej niż w przypadku i tak już ekstremalnie szybkiego Xbox Series X (2,4 GB/s). Jednak te suche liczby, jak i dyskusja o nowym algorytmie kompresji Kraken mogą nie odsłaniać całej prawdy na ten temat.


źródło: youtube

Szybkie dyski SSD zapewniają - w przypadku nieskompresowanych danych - bardzo krótki czas potrzebny do tego, by gra strumieniowała tekstury natychmiast do świata gry. Jeśli chodzi o skompresowane dane, prędkość ich przesyłania przez dysk PS5 jest jeszcze bardziej imponująca (do niemal 9 GB/s), a wszystko dzięki algorytmowi Kraken, pod który dopasowany został kontroler pamięci flash w konsoli Sony.

Xbox Series X: BCPack może okazać się lepszym algorytmem niż Kraken w PS5

Mimo tej suchej przewagi w liczbach, profesjonaliści z branży gier podają w wątpliwość rozwiązanie PlayStation 5. Richard Geldreich, były programista SpaceX, Valve i Ensemble Studios (twórców Age of Empires), zauważa, że a) Kraken to algorytm o zastosowaniu ogólnym i b) większość danych w grach to tekstury, którymi zajmuje się GPU.

Dlatego też, jego zdaniem, algorytm BCPack, który Microsoft będzie stosować w Xbox Series X jest lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? W słowach Geldreicha: ten algorytm jest "stworzony po to, by skopać tyłek teksturom" i właśnie to się jego zdaniem najbardziej liczy.

Xbox Series X także odciąża procesor przy dekompresji danych, gdyż posiada dedykowany do tego układ na poziomie sprzętowym. Dzięki temu CPU nie jest dodatkowo obciążony, a gry mogą zajmować proporcjonalnie mniej miejsca niż dotychczas.

Nie tylko Sony pomyślało o optymalizacji I/O. Microsoft opracował nowy system zwany Direct Storage, dopasowany specyficznie pod gry, aby wycisnąć maksimum z dysku SSD oraz zwiększyć efektywność dekompresji. W normalnych warunkach, na PC za wspomaganie przesyłania i dekompresji danych gier na SSD odpowiadałoby pięć z ośmiu rdzeni Zen 2.

Dzięki Direct Storage odpowiadać będzie za to jedynie... 1/10 jednego rdzenia. A nadwyżka mocy pójdzie w więcej postaci na ekranie oraz bardziej szczegółową fizykę i symulację świata.

If Sony only has Kraken, with no good GPU texture encoder like BCPack or crunch etc. in its SDK, then MS will have a great advantage on how many compressed GPU texels they can deliver per second into RAM.
— richgel999 (@richgel999) March 18, 2020

Były pracownik Valve uważa, że Kraken to świetna technologia, ale podkreśla, że zapewnia ona lepszą bezstratną kompresję. Kraken nie jest jego zdaniem wystarczający, aby zrobić różnicę jeśli chodzi o dane tekstur. W ich przypadku, Geldreich podaje, że Kraken jest w stanie zredukować rozmiar tekstur o 20-30 procent, podczas gdy BCPack, aż o 50 procent. Były programista Valve konkluduje, że PS5 powinno zapewnić dobry algorytm dekompresji tekstur dla GPU, albo inaczej nie będzie w stanie rywalizować z Xbox Series X, gdzie jego zdaniem Microsoft użył nowoczesnego podejścia omijając kompresję LZ.

Ostatecznie więc możemy mieć do czynienia z wybiórczym przedstawianiem danych w zupełnie innych metodologiach, tym bardziej gdy nie dysponujemy taką samą ilością informacji o obydwu konsolach.źródło: valve


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
6-letni GeForce powróci do sprzedaży. I ma bardzo ważną cechę.Firma Asus serwuje wszystkim swoistą podróż w czasie. Rozszerzyła bowiem ofertę kart graficznych o model bazujący na rdzeniu z marca 2014 r. Po co? Zdaniem producenta, taka właśnie konstrukcja to idealny wybór dla bilbordów i kiosków multimedialnych.

Asus GT710-4H-SL-2GD5, bo o nim tu mowa, to wariacja na temat GeForce'a GT 710 z 2 GB GDDR5. Model ten już w chwili debiutu, delikatnie mówiąc, nie należał do demonów wydajności. Ma wytwarzany w procesie litograficznym klasy 28 nm rdzeń Kepler GK208, który zajmuje powierzchnię zaledwie 87 mm² i zawiera skromne 915 mln tranzystorów.

Jakby tego było mało, w przypadku GT 710 ów rdzeń jest pocięty. Aktywne pozostają 192 z 384 procesorów CUDA. Do tego dochodzi 16 jednostek teksturujących, 8 rasteryzatorów i 64-bitowa magistrala pamięci. Co więc potrafi taki mikrusek? Bardzo niewiele.

Zasadniczo rzecz ujmując, dzisiaj GeForce GT 710 nadaje się co najwyżej do wyświetlania obrazu 2D – ale właśnie tę cechę postanowił wykorzystać producent.

Nowa karta ma cztery złącza HDMI, z czego jedno prowadzone jest przez zewnętrzny sterownik, dzięki czemu wspiera tryb 4K60. Asus GT710-4H-SL-2GD5 jest więc jednym z najtańszych dGPU, które umożliwiają podpięcie wyświetlacza 4K o odświeżaniu 60 Hz. Jednocześnie, jak wynika z oficjalnych danych, wymaga zaledwie 19 watów mocy.

Chłodzona pasywnie jednostka powinna trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni. Jej spodziewana cena detaliczna to mniej niż 50 dol.źródło: asus


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Edge zyskuje świetną funkcję, która powinna być tam od razu.Wiemy już, że Microsoft Edge w świetny sposób udaje Google Chrome. I nawet dzięki temu zyskuje w udziale na rynku (sorry, Firefox). Najwyższy czas jednak, by jednak zacząć czymś się wyróżniać. Stary Edge miał kilka unikatowych funkcji, do których nie umywały się nawet najlepsze rozszerzenia do Chrome'a (mówię o was, odkładanie kart i trybie czytania). Jego nowa wersja (81.0.416.53) teraz wprowadziła Kolekcje.

Microsoft Edge: funkcja Kolekcje dostępna od teraz

Kolekcje były wyczekiwaną funkcją, która jednak nie trafiła na start nowego Edge'a (brzmi znajomo?). Co nowego wprowadza to opcja?

W przeglądarce znalazł się nowy przycisk w prawym górnym rogu, a po jego naciśnięciu przechodzimy w tryb Kolekcji. Wtedy możemy zaznaczać partie tekstu lub obrazki, a następnie upuszczać je w okienku po prawej stronie. I w ten sposób nasza "kolekcja" jest gotowa.

Po co miałbyś tego używać? Bo to świetne narzędzie dla ludzi, którzy muszą przetwarzać w pracy dużo informacji. A także dla uczniów i studentów. Wydaje mi się, że mogłaby być także wygodna do tworzenia list zakupów (skopiowane odnośniki pokazują się jako miniaturka z ceną).

Wyobraź sobie, że zgłębiasz dany temat i potrzebujesz informacji z kilku źródeł. Dzięki Kolekcjom nie będziesz musiał używać już zewnętrznych narzędzi typu Pocket, LINER czy Evernote. Oczywiście jeśli cię do siebie przekonają.

Informacje tak zebrane są naprawdę przejrzyste i w moim odczuciu dużo wygodniejsze od np. Evernote'a, choć wszystko zależy od tego, w jaki sposób przetwarzacie informacje.
Dodatkowe opcje i co Microsoft musi jeszcze dopracować

Gdy tworzymy nasze Kolekcje i przeglądamy jednocześnie strony, klikając na zebrany przez nas akapit (lub obrazek) tekstu przeglądarka automatycznie przewinie stronę w miejsce źródłowe. Ponadto, jeśli chcemy, możemy skopiować (i wkleić gdzie indziej) lub wyeksportować nasze Kolekcje do Worda lub Excela. W tym drugim przypadku nie napotkałem się jeszcze na typ zawartości, przy którym taki eksport miałby sens, ale jestem pewien, że on istnieje. Albo Microsoft zajmie się tym później.

Jest tylko jedno małe uniedogodnienie – eksport plików odsyła nas do Onedrive'a w formie przeglądarkowej. Aby korzystać z tej funkcji na poziomie folderów, należy ręcznie ustawić w systemowej aplikacji OneDrive, aby synchronizowała nam folder Microsoft Edge Collections. Myślę, że nad tym mógłby Microsoft w przyszłości popracować, abyśmy mogli samemu ustalić, gdzie mają Kolekcje trafiać (choć rozumiem, że chce nas trzymać w swoim ekosystemie).

Jeśli nie chcemy korzystać z funkcji Kolekcji, możemy usunąć stosowny przycisk z ustawień przeglądarki (Ustawienia->Wygląd). Moim zdaniem jednak warto dać tej opcji szansę, bo może okazać się naprawdę przydatna.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
CD Projekt RED ujawnił, ile kobiet pracuje w firmie.Twórcy Wiedźmina i Cyberpunk 2077 chwalą się, że zatrudnionych kobiet jest więcej niż wskazuje średnia dotycząca polskiej branży gier.

Z raportu finansowego podsumowującego 2019 rok wynika, że w grupie CD Projekt kobiety stanowią 26 proc. zespołu. W CD Projekt RED zatrudnionych jest 232 kobiet (mężczyzn jest 640), zaś w gog.com - 42 pań i 130 facetów.

Spółka zaznacza, że kobiet w zespole jest więcej niż było w 2018 roku. Z kolei według autorów raportu wynik CD Projekt znacząco przewyższa średnią polskiej branży gier, która wynosi 15,5 proc. kobiet zatrudnionych w firmie.

Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, ale od dawna wiadomo, że kobiety nie mają łatwo w branży gier. Zatrudnienie rośnie, jednak ważne jest nie tylko to, że kobiety pracują, ale także to, na jakich stanowiskach. Bardzo mało jest programistek, a te pracujące na innych stanowiskach bardzo często nie są traktowane poważnie.

- Wszyscy wiedzą, czym się zajmuje, na czym polega moja praca i co muszę potrafić, żeby być na swoim stanowisku. Mimo to, często ktoś podchodzi, patrzy mi w monitor i pyta "sama to zrobiłaś? wow, nie wiedziałem, że tak umiesz". Koledzy takich uwag nie słyszą - mówiła w rozmowie z portalem Finanse WP autorka grafik do jednej z lepiej ocenianych polskich gier, jakie powstały w ciągu ostatnich kliku lat.

Protekcjonalizm, ignorowanie czy podważanie kompetencji to, jak mówią pracujące w zdominowanej przez mężczyzn branży kobiety, niestety norma. CD Projekt jest największą polską spółką zajmującą się grami w Polsce - a na giełdzie osiąga wyniki lepsze od niejednej państwowej - więc byłoby miło, gdyby także pod tym względem studio odpowiedzialne za Wiedźmina i Cyberpunk 2077 było liderem. Mniej niż jedna trzecia zatrudnionych kobiet, choć to więcej niż krajowa średnia, nie jest mimo wszystko powodem do dumy. Otwarcie się na inne punkty widzenia może tylko wzbogacić gry, nad którymi pracują Polacy.


źródło: cd projekt red


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wyciekły dane osobowe prokuratorów, sędziów i pracowników sądów.Z bazy danych Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP) wyciekły dane osobowe sędziów, prokuratorów i innych pracowników sądów – informuje dyrektor KSSiP, dr hab. Małgorzata Manowska. Z wiadomych względów mowa tym razem nie tylko o zagrożeniu cybernetycznym, ale także, a właściwie przede wszystkim zagrożeniu bezpieczeństwa ogólnie.

Jak tłumaczy KSSiP w rozsyłanym oświadczeniu, utracone dane obejmują imiona i nazwiska, numery telefonu, adresy e-mail, miejsce zamieszkania i hasło w formie zaszyfrowanej. Ponadto, placówka nie wyklucza, że łupem włamywaczy padły także PESEL-e, ale tę informację będzie jeszcze weryfikować. Tak czy inaczej, nie jest to jakiś szczególnie nietypowy zestaw danych. Za to bardzo interesujące dla przestępców mogą być osoby, do których rzeczone dane należą.

Są to przede wszystkim sędziowie i prokuratorzy, ale także ich asystenci, asesorzy i sądowi urzędnicy. Po pierwsze, często są to ludzie majętni, a po drugie – mający wrogów w półświatku.

Kradzież danych osobowych z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
No, fajnie. Niezły tam macie .... w tym Archeo, siostry 😡 pic.twitter.com/IdYWsjgk3O
— Ryszardinho 🇵🇱⚖️🇪🇺 (@ryszardinho34) April 11, 2020


Nieumiejętna migracja danych

Według ustaleń Sekuraka, wyciek jest najprawdopodobniej związany z nieumiejętnie przeprowadzoną migracją danych. Dnia 2 marca 2020 r. KSSiP wdrożyła nową platformę, a wyciek, jak podaje szkoła, dotyczy rekordów wprowadzonych do systemu przed 21 lutego 2020 r.

Niestety, z tego samego względu bardzo utrudniona jest ocena skali zagrożenia. Placówka nie podaje, ile osób realnie dotknął atak, a w rozmowach prawników na Twitterze padają liczby od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Co gorsza, dane były gromadzone za pomocą różnych kwestionariuszy. Jedne wymagały na przykład podania pełnego adresu zamieszkania, a drugie – tylko miejscowości i kodu pocztowego. Nie wszystkie ofiary ucierpiały więc w równym stopniu.źródło: giodo


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 [3] 4 ... 337 338 339 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-26
USD 4,0885 -1,31%
EUR 4,4800 -0,69%
CHF 4,2226 -0,88%
GBP 5,0298 -0,32%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · "Plandemic" to nowy wirus. Nie radzą sobie YouTube, Twitter i Facebook.
Napisane przez Piotr
( 27.05.2020 07:08 )

 · Microsoft zachęca do hakowania Azure Sphere OS bazującego na Linuksie. Czekają nagrody.
Napisane przez Piotr
( 26.05.2020 07:03 )

 · Kaspersky: Służbowy sprzęt wykorzystywany do oglądania pornografii jak nigdy wcześniej.
Napisane przez Piotr
( 25.05.2020 06:02 )

 · Google ogarnia Authenticator. Firma wreszcie naprawia karygodny błąd.
Napisane przez Piotr
( 22.05.2020 07:00 )

 · Xbox Series X - co potrafi nowa konsola? Całkiem sporo, wykręca nawet 120 FPS.
Napisane przez Piotr
( 21.05.2020 07:47 )

 · Przeklęta: Nowy serial Netflixa. Premiera latem.
Napisane przez Piotr
( 20.05.2020 06:30 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . Kraków: Kamery mierzące temperaturę na odległość w szpitalu im. Jana Pawła II
(14.04.2020)
2 . Epidemiolog: ograniczenie kontaktów między ludźmi naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem.
(14.03.2020)
3 . Atlas chmur. Wielkie cele OChK
(23.02.2020)
4 . Polski pomysł na skuteczniejszą i oszczędniejszą dezynfekcję basenów.
(08.02.2020)
5 . Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.
(19.01.2020)
6 . Ekspert: autonomiczne samochody na drogach to tylko kwestia czasu
(27.12.2019)
7 . Szkielet i złoto w kurhanie sprzed ponad 2,5 lat na Syberii odkryli archeolodzy z Krakowa.
(27.12.2019)
8 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala.
(09.12.2019)
9 . NCBR: 100 mln zł na rozwój sektora gier
(20.11.2019)
10 . Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie
(04.11.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2019
(12.02.2020)
2 . PITy 2018
(18.02.2019)
3 . PITy 2017
(15.02.2018)
4 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
5 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
6 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
7 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
8 . PITy 2016
(07.02.2017)
9 . PITy 2015
(26.03.2016)
10 . PITy 2014
(11.01.2015)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2020.