Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

AWS zapewnia - nie jesteśmy zainteresowani rynkiem przełącznikówAWS (Amazon Web Services) zaprzecza, jakoby zamierzał w najbliższej przyszłości wprowadzić do oferty urządzenia obsługujące korporacyjne sieci LAN. Chodzi tu głównie o przełączniki, co oznaczałoby, że AWS zdecydował się konkurować na tym rynku z wiodącym producentem tego typu urządzeń, czyli z firmą Cisco.

Informację o tym, że AWS zamierza podjąć produkcję przełączników LAN przeznaczonych dla centrów danych, podał w zeszłym tygodniu serwis The Information. A jest to potężny rynek, na którym roczne obroty przekroczyły w zeszłym roku kwotę 14 mld USD.

Według serwisu AWS pracuje nad przełącznikami typu “white box”, którymi zarządza oprogramowanie "open source", czyli mające postać otwartego kodu. Wiadomość rozeszła się lotem błyskawicy po Sieci i wzbudziła duże zainteresowanie z wiadomego powodu. Oznaczałoby to bowiem, że firmie Cisco przybył poważny konkurent.

Jednak po kilku dniach wszystko wyjaśniło się za sprawą wypowiedzi rzecznika prasowego firmy Cisco. Poinformował on, że Andy Jassy (pełniący funkcję CEO w AWS) skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w firmie Cisco (Chuck Robbins) i zapewnił go, że "AWS is not actively building a commercial network switch” (nie zamierza budować komercyjnych przełączników sieciowych).

Proszę zwrócić uwagę na słowo "commercial". Oznacza ono, że AWS nie będzie budować przełączników LAN klasy "enterprise" i konkurować z takimi wiodącymi producentami tego rodzaju sprzętu, jak Cisco, HPE czy Juniper. Można więc spekulować, że AWS pracuje jednak nad prostymi przełącznikami przeznaczonymi dla indywidualnych użytkowników i w pewnym momencie wprowadzi je do swoje oferty. W każdym razie szefowie firmy Cisco mogą spać spokojnie. Ze strony AWS ich firmie nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Na razie.źródło: amazon


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Apple wart jest ponad 1 bln USDTen moment musiał kiedyś nastąpić. Analitycy zastanawiali się tylko, kiedy taki news pojawi się. A pojawił się wczoraj - Apple stała się pierwszą na świecie firmą, której wartość przekroczyła trudną do wyobrażenia sobie kwotę jednego biliona USD, czyli 1000 miliardów USD.

Aby zdać sobie sprawę z tego, z jaką kwotą mamy do czynienia, można przypomnieć iż zaplanowany na ten rok budżet Polski (chodzi o dochody, gdyż wydatki zaplanowana na 397,2 mld zł) wynosi 355,7 mld zł, czyli według obecnego kursu ok. 96 mld USD.

A wszystko zaczęło się pod koniec 1980 roku, gdy na giełdę weszła firma, która obrała sobie za symbol nadgryzione jabłko. Mowa oczywiście o znanej przede wszystkim z produkcji smartfonów iPhone firmie Apple, której jedną akcję wyceniono 38 lat temu na 0,51 USD. Wczoraj za jedną akcję firmy trzeba było zapłacić 207,05 USD, czyli ponad 400 razy więcej.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że pierwszą firmą, której wartość giełdowa przekroczy 1 bln USD, będzie być może nie Apple, ale Amazon albo Microsoft. Pod koniec maja tego roku w rankingu najpotężniejszych na świecie firm pierwsze miejsce zajmował Apple (918 mld USD). Tuż za nim znajdował się Amazon (788 mld USD), a na podium wskoczył wtedy Microsoft (753 mld USD), który zepchnął na czwarte miejsce Alphabet (739 mld USD).źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Słowacja wesprze elektromobilność po nowemuPod koniec czerwca na Słowacji zakończył się trwający 1,5 roku program wspierania zakupu pojazdów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in. Rząd przeznaczył na ten cel 5,2 mln euro, jednak nie wydano wszystkich zarezerwowanych środków.

Słowackie ministerstwo środowiska zadecydowało o nieprzedłużaniu poprzedniego programu i wprowadzeniu nowego, tym razem przeznaczonego wyłącznie dla gmin z pominięciem nabywców prywatnych. Na dofinansowanie zakupu EV przeznaczono tym razem znacznie mniej środków – 1 mln euro.

Organizacje branżowe wyraziły niezadowolenie z takiego rozwiązania. Słowackie Stowarzyszenie Pojazdów Elektrycznych wskazało: Znaleźliśmy się w kłopotliwej sytuacji, w której zakończono wsparcie dokładnie w momencie, gdy oczekiwano dalszego wzrostu elektromobilności ze względu na wzrost liczby modeli samochodów elektrycznych na rynku i budowę nowych stacji ładowania.

Poprzedni program został wprowadzony w życie w połowie listopada 2016 r. W jego ramach, nabywcy samochodów całkowicie elektrycznych mogli otrzymać dofinansowanie w wysokości 5 tys. euro, zaś hybryd typu plug-in 3 tys. euro. Według pierwotnych założeń, program miał się zakończyć do końca listopada 2017 r., jednak w związku z niewykorzystaniem wszystkich środków przedłużono go do końca czerwca bieżącego roku.

Dofinansowanie objęło łącznie ok. 800 pojazdów EV, z czego ponad 70% stanowiły pojazdy całkowicie elektryczne, a pozostałą część hybrydy typu plug-in.źródło: pap


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
46% nowych samochodów Toyoty w Europie to hybrydy.W pierwszej połowie 2018 roku Toyota Motor Europe (TME) dostarczyła klientom 560 tys. samochodów, o 6% więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Wzrost sprzedaży firmy był dwukrotnie większy od wzrostu rynku, co spowodowało, że udział TME w rynku nowych samochodów w Europie zwiększył się do 5% (+ 0,1 punktu procentowego).


W pierwszym półroczu nabywców znalazło 257 tys. samoładujących się hybryd – o 23% więcej rok do roku. Stanowią one obecnie 46% całkowitej sprzedaży TME, zaś w Europie Zachodniej ich udział sięgnął 58%.

Wprowadzenie na rynek crossovera Toyota C-HR okazało się ogromnym sukcesem i przyczyniło się do wzrostu popularności hybryd na kontynencie. Aż 85% egzemplarzy tego modelu opuszczających salony ma napęd hybrydowy. To tylko jeden z przykładów zwracania się klientów Toyoty w stronę elektromobilności. Do wzrostu popularności hybryd przyczyniły się także rekordowe wyniki Yarisa Hybrid, Aurisa Hybrid i RAV4 Hybrid.

Bardzo nas cieszą silne wzrosty w pierwszej połowie roku, które zawdzięczamy udanej strategii elektryfikacji napędów. Nasza gama samoładujących się hybryd zawiera 16 modeli i odpowiada za 46% całkowitej sprzedaży. Spodziewam się, że do końca roku utrzymamy ten trend i 2018 rok będzie bardzo udany tak pod względem wzrostu całkowitej sprzedaży, jak i rosnącej popularności hybryd – skomentował dr Johan van Zyl, prezydent i CEO Toyota Motor Europe.

Marka Toyota zakończyła pierwsze półrocze z wynikiem 521 tys. egzemplarzy, co przekłada się na wzrost o 6% rok do roku. Najpopularniejszymi modelami Toyoty są Yaris (123 300 egz.) Toyota C-HR (78 400 egz.) oraz Auris (66 000 egz.). Największe wzrosty zanotowały wodorowa Toyota Mirai (+115%), PROACE Verso (+73%), Yaris Hybrid (+40%) i Toyota C-HR Hybrid (+28%).

Sprzedaż hybryd Toyoty wyniosła 232 700 aut, o 25% więcej niż rok wcześniej. W Europie Zachodniej hybrydy stanowią 55% sprzedaży marki, w Europie Wschodniej 11%, zaś miks hybryd w sprzedaży Toyoty na całym kontynencie to 45%. Najpopularniejszymi modelami hybrydowymi są Toyota C-HR Hybrid (67 200 egz.), Yaris Hybrid (66 300 egz.), oraz Auris Hybrid (49 600 egz.).

Liczba kupionych przez polskich kierowców hybryd Toyoty w pierwszym półroczu wyniosła 8 200 aut, a ich udział w całkowitej sprzedaży marki to 27%. Łącznie od premiery pierwszego modelu hybrydowego w polskich salonach Toyota sprzedała ponad 39 800 tych samochodów.źródło: toyota


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Turniej Finałowy Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej wraca do Krakowa!Jak już informowano na marcowej konferencji prasowej „SIATKARSKI KRAKÓW 2018”, w tym roku Kraków po raz trzeci w historii będzie organizatorem Turnieju Finałowego Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn. Impreza odbędzie się w dniach 30 sierpnia-2 września na obiektach Klubu Sportowego Wanda przy ul. Bulwarowej, obok Zalewu Nowohuckiego.

Historia turniejów siatkówki plażowej w stolicy Małopolski sięga 2008 roku. Po pięciu edycjach Grand Prix, trzygwiazdkowym Orlen Beach Volley Tour o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w 2013 roku, które były eliminacjami mistrzostw Polski, w 2014 roku Kraków doczekał się turnieju finałowego. Przyczyniły się do tego dobre opinie na temat organizacji imprez w podwawelskim grodzie, zarówno ze strony zawodników, jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W 2015 roku Kraków doceniono za wysoki poziom poprzedniej edycji Orlen Finału Mistrzostw Polski i ponownie był jego gospodarzem.

Po dwóch latach przerwy, w 2018 roku finałowe rozgrywki o krajowy czempionat znów odbędą się w stolicy Małopolski.

Trwające w innych miastach eliminacje wyłonią 24 najlepsze męskie pary i 16 kobiecych, które stoczą walkę o medale. Tytułu wywalczonego przed rokiem w Mysłowicach będzie bronić nasz eksportowy duet Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (w Krakowie dotychczas wywalczyli złoto w 2014 roku, brąz w 2015 roku, a w 2010 roku triumfowali w turnieju Grand Prix). Wśród kobiet nastąpiły przetasowania – złote przed rokiem Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska w tym sezonie połączyły siły z brązowymi medalistkami z Mysłowic: Katarzyną Kociołek (występuje w duecie z Kołosińską) i Aleksandrą Gromadowską (gra w parze z Gruszczyńską). Przypomnijmy, że Kinga Kołosińska – w duecie z Moniką Brzostek – triumfowała w obu dotychczasowych finałach MP w Krakowie, w 2014 i 2015 roku.

Pula nagród Turnieju Finałowego Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn to 110 tys. zł.

Program imprezy znajduje się TUTAJ.

Dla wszystkich kibiców, którzy przyjadą dopingować najlepszych polskich zawodników w plażowej odmianie siatkówki, przygotowane zostanie mnóstwo atrakcji.

Strona internetowa imprezy: www.siatkowkaplazowa.krakow.pl

Zapraszamy również na oficjalne wydarzenie na Facebooku!źródło: orlen


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Facebook nieodpłatnie udostępnia platformę Workplace dla organizacji pozarządowych w Polsce.Facebook ogłosił bezpłatny dostęp do platformy Workplace dla organizacji trzeciego sektora i instytucji edukacyjnych w Polsce. To element globalnego programu Workplace for Good.

Facebook docenia wkład organizacji non-profit w budowanie wartościowych społeczności oraz determinację i bezinteresowne działania na rzecz wspólnego dobra. Szczytnym działaniom przyświecają szczytne cele, dlatego Facebook w ramach programu Workplace for Good zdecydował się na wspieranie instytucji pozarządowych i edukacyjnych na całym świecie poprzez zaopatrzenie ich w narzędzia, które ułatwiają komunikację i współpracę w ramach organizacji, a także zwiększające ich możliwości efektywnej realizacji celów statutowych.

Podczas inaugurującego spotkania programu w Polsce, w Przestrzeni from Facebook przedstawiciele organizacji trzeciego sektora mieli okazję dowiedzieć się więcej o programie Workplace for Good, jak i o korzyściach wynikających z użytkowania platformy. Robert Bednarski, Country Manager CEE Facebooka podkreślił, że po niespełna dwóch latach od uruchomienia Workplace, z platformy korzysta ponad 30 tysięcy firm i organizacji. - Dzięki tej platformie i narzędziom, które oferuje, mogą pracować lepiej, szybciej i bardziej efektywnie.

Co ważne, nie są to tylko podmioty komercyjne - wśród nich są tysiące organizacji pozarządowych i edukacyjnych, których podstawową motywacją jest działanie na rzecz lepszego świata. W miarę naszych możliwości chcemy ułatwić im realizację tego celu. Wiemy, że organizacje pozarządowe każdego dnia wymieniają wewnętrznie tysiące informacji, pracują z zespołami i wolontariuszami rozsianymi często po całym kraju. Mamy nadzieję, że oddanie w ich ręce platformy Workplace pomoże uczynić ten proces wydajniejszym i łatwiejszym - tłumaczył Robert Bednarski.

Jakie korzyści niesie Workplace?

Workplace oferuje organizacjom pakiet narzędzi codziennej pracy, takich jak wideo chat i Workplace Groups, które ułatwiają codzienną komunikację i pozwalają na efektywnie działanie, miedzy innymi poprzez ograniczenie czasu spędzanego na spotkaniach. Aktualności umożliwiają dotarcie przekazów do szerszego grona odbiorców, podczas gdy boty są dobrym narzędziem dostarczania informacji. Warte podkreślenia są także starania Facebooka, aby platforma Workplace była dostępna dla osób niepełnosprawnych - np. dzięki narzędziom ułatwiającym pracę osobom niewidomym oraz niedowidzącym poprzez odczyt głosowy tekstu na ekranie. Dostępność tych wszystkich funkcji sprawia, że organizacje pozarządowe i edukacyjne będą mogły działać skuteczniej, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Niektóre z działających w Polsce stowarzyszeń miało już okazję przekonać się o zaletach platformy Workplace. - Coraz częściej potrzebujemy przedyskutować pewne kwestie, pracować wspólnie nad projektem, wymienić się doświadczeniami i celebrować razem sukcesy. Są narzędzia, które można wdrożyć dodatkowo, ale my potrzebowaliśmy narzędzia, które będzie kompleksowe i zaktywizuje naszych Członków. Z żadnym innym narzędziem nie udało nam się zaangażować więcej, niż 10 osób. Jesteśmy chwilę po wdrożeniu Workplace, a mamy już zalogowanych ponad 100 osób. Reszta dołączy do nas po wakacjach. Cały czas dostajemy zapytania od Członków, kiedy dostaną zaproszenie do Workplace. Jest to pierwsze rozwiązanie, które wywołało w organizacji tyle pozytywnego szumu - opowiada Marta Zięba-Szklarska, Dyrektor ds. Rozwoju w Europejskiej Federacji Doradców Finansowych.

Workplace for Good to nieustannie rozwijany i ulepszany program, który oferuje pakiet narzędzi mobilnych organizacjom, które ich najbardziej potrzebują. Narzędzia premium będą darmowe dla instytucji pozarządowych i edukacyjnych na całym świecie.źródło: facebook


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
WP Pilot w pakiecie z prądem od Energa Obrót. Do 70 kanałów TV.Na rynku dostępna jest "Telewizja tam, gdzie Ty" - nowa oferta sprzedaży prądu wraz z pakietem kanałów telewizyjnych, dostępnych w usłudze WP Pilot. Oferta gwarantuje dostęp do 70 kanałów telewizyjnych online na komputerach, w Android TV, a także na urządzeniach mobilnych: smartfonach, tabletach i laptopach.

W ramach oferty "Telewizja tam, gdzie Ty" Energa Obrót proponuje klientom dwa pakiety kanałów:
- Pakiet Prestiżowy Plus - to 70 kanałów telewizyjnych online, w tym 46 w jakości HD,
- Pakiet Prestiżowy - to 62 kanały telewizyjne online, w tym 41 w jakości HD.
- Sprzedaż prądu wraz kontentem telewizyjnym to odpowiedź na potrzeby konsumentów. WP Pilot pozwala na dostarczanie najatrakcyjniejszym programów niezależnie od urządzenia, z którego korzystamy i miejsca, w którym przebywamy. Dzięki temu spełniamy oczekiwania pełnej mobilności i elastyczności w oglądaniu telewizji - mówi Paulina Górska, dyrektor WP Pilot.

W pakiecie Prestiżowym Plus, klienci mogą oglądać cztery kanały sportowe sieci ELEVEN SPORTS, w ramach których dostępne są rozgrywki najpopularniejszych lig, w tym hiszpańskiej La Ligi Santander, niemieckiej Bundesligi czy włoskiej Serie A TIM. Fani sportów motorowych zobaczą prestiżowe wyścigi Formula 1 , a tenisa zmagania sportowców w ramach ATP World Tour.

W każdej z ofert klienci mogą skorzystać z dwóch wariantów rozliczenia energii elektrycznej.

Dostęp do usług telewizji online jest możliwy z Polski oraz wszystkich krajów Unii (w ramach Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści).źródło: wp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Ministerstwo cyfryzacji wycofuje się z centralnego rejestru domen zakazanychNie będzie centralnego rejestru domen zakazanych - informuje Ministerstwo Cyfryzacji

Jak wyjaśnia ministerstwo, propozycja utworzenia rejestru domen zakazanych była odpowiedzią na postulaty przedsiębiorców telekomunikacyjnych. W związku z tym, iż pojawiły się propozycje, by prócz nielegalnych stron hazardowych blokować również strony handlujące środkami niedozwolonymi takimi jak np. dopalacze ministerstwo zaproponowało techniczne rozwiązanie na wypadek, gdyby propozycje te zostały przyjęte.

Rejestr miał działać na zasadzie podobnej jak już funkcjonujący rejestr prowadzony w oparciu o przepisy tzw. ustawy hazardowej. Miało to być techniczne rozwiązanie upraszczające proces weryfikacji, a jego celem miała być minimalizacja kosztów po stronie przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Mogliby oni sprawdzać rejestr w jednym, a nie kilku miejscach. Ewentualne blokady miały następować dopiero na skutek decyzji uprawnionych do tego organów i tylko na podstawie przepisów ustawowych.

Ministerstwo przekonuje także, że intencją nigdy nie było jakiekolwiek ograniczanie wolności Internetu. Do wszelkich tego typu pomysłów Ministerstwo Cyfryzacji zawsze podchodziło i podchodzi krytycznie. Wszelkie sugestie, że utworzenie rejestru miałoby służyć jakiejkolwiek formie cenzury Internetu były więc daleko idącą nadinterpretacją i nadużyciem.

Ostatecznie po analizach, a także z uwagi na fakt, że propozycje ewentualnego blokowania niektórych stron nie zostały przyjęte, Ministerstwo Cyfryzacji odstępuje od propozycji tworzenia rejestru.źródło: mc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Cisco: Jak będą wyglądały sieci za kilka latProgramowe zarządzanie infrastrukturą, wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji, popularyzacja chmur hybrydowych to główne kierunki mające wpływ na rozwój technologii sieciowych uważa Cisco.

Na dorocznej, największej konferencji organizowanej przez Cisco, firma prezentowała swoją wizję kierunków rozwoju technologii sieciowych oraz praktyczne działania mające ułatwić jej realizację. Cisco Live! to największa konferencja organizowana dorocznie przez Cisco, która w tym roku zgromadziła ona ponad 20 tysięcy użytkowników.

Jej wiodącym tematem było oprogramowanie: narzędzia i aplikacje związane lub wykorzystujące funkcje udostępniane w sterowanych programowo sieciach nowej generacji. Nie oznacza to jednak, że Cisco zamierza wycofywać się z rozwijania rozwiązań sprzętowych, bo ponad połowa przychodów firmy wciąż jest związana ze sprzedażą przełączników i innych urządzeń sieciowych.

„Choć następuje transformacja Cisco z firmy zajmującej się opracowywaniem i sprzedażą sprzętu do firmy wytwarzającej oprogramowanie, ale rozwiązania oparte na sprzęcie wciąż są ważnym elementem oferty. Bo żeby efektywnie zrealizować zaawansowane funkcje sieciowe takie, jak na przykład analiza zaszyfrowanego ruchu w czasie rzeczywistym, wymagana jest odpowiednio duża wydajność urządzeń które obsługują oprogramowanie” mówi Chuck Robbins, prezes i CEO Cisco.

„Rodzina przełączników Catalyst 9000 to produkt, który odnosi ogromny sukces na rynku - jego sprzedaż rośnie najszybciej w historii Cisco. A inwestycje w firmowe, prywatne centrach danych nie zmniejszyły się w ostatnich czterech latach” zwraca uwagę Chuck Robbins.

Ale nowe technologie, takie jak m.in. sztuczna inteligencja to ważny kierunek rozwoju również w przypadku oprogramowania związanego z zarządzaniem i aplikacjami związanymi z siecią.

„Sądzę, że zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji AI będzie obejmować całą infrastrukturę IT, bo dostarcza ona ogromnej liczby danych, które można analizować. Dotyczy to również funkcji bezpieczeństwa czego najlepszym przykładem są wprowadzone niedawno przez Cisco rozwiązania do analizy ruchu zaszyfrowanego” mówi Chuck Robbins.

Hybrydowe chmury nowej generacji

Podczas wystąpienia otwierającego konferencję Cisco Live! 2018 Chuck Robbins zaprosił na scenę Diane Greene, Google Cloud CEO by wspólnie zaprezentować w jaki sposób współpraca tych firm ma zapewnić użytkownikom dostęp do bezpiecznych i otwartych rozwiązań wykorzystujących architekturę hybrydową.

Porozumienie o partnerstwie w tym zakresie zostało ogłoszone przez Cisco i Google ponad pół roku wcześniej (w październiku 2017) nie był to więc news, ale wyjątkowo serdeczne przywitanie może świadczyć, jak duże nadzieje wiążą obie firmy z tą inicjatywą.

Cisco Hybrid Cloud Platform for Google Cloud ma na celu wprowadzenie do oferty rozwiązania opartego na opracowanej przez Google, otwartej technologii Kubernetes do zarządzania kontenerami linuksowymi, które umożliwi jednolite zarządzanie infrastrukturą wykorzystującą usługi świadczone w chmurze publicznej Google Cloud oraz chmurach prywatnych opartych na oprogramowaniu Cisco Container Platform i CloudCenter for Kubernetes.źródło: ciscoAtos przejmuje firmę SyntelFrancuska spółka Atos i amerykańska Syntel zawarły ostateczną umowę połączenia, w ramach której Atos przejmie firmę Syntel za 3,4 mld USD, czyli zapłaci 41 USD za każdą jej akcję.

Firma Syntel ma swoją siedzibę w USA (Troy, Michigan), kilka centrów badawczych w Indii i zatrudnia na całym świeci ponad 23 tys. osób. W 2017 roku obroty firmy wyniosły blisko jeden miliard USD (dokładnie 923,8 mln USD), a zysk netto zamknął się kwotą 166,2 mln USD.

Syntel oferuje obecnie zestaw cyfrowych i zastrzeżonych rozwiązań ( takich jak chmury, media społecznościowe, mobilne, narzędzia analityczne, IoT i automatyzacja), uznawanych przez analityków za jedne z najbardziej zaawansowanych.

Analitycy nie mają wątpliwości, że za sprawą pozyskania wysoce komplementarnego portfela usług, bazy klientów i wielu tysięcy nowych specjalistów o wysokich kwalifikacjach w dziedzinie usług cyfrowych, Atos umocni swoją pozycję na rynku IT.

Zwracają też uwagę na fakt, że po sfinalizowaniu transakcji Syntel przysporzy francuskiej firmie Atos około 1 mld USD dochodu z około 24% marżą operacyjną. Transakcja ta umocni w istotny sposób światowe notowania firmy Atos i jej portfolio rozwiązań Atos Digital.

Transakcja została poparta przez rady nadzorcze obu spółek i przez zarząd firmy Syntel, a jej Dyrektor Generalny (Rakesh Khanna) zostanie członkiem Komitetu Wykonawczego Atos. Rada dyrektorów Atos, na spotkaniu które odbyło się 20 lipca 2018 r., również wyraziła pełne i jednogłośne poparcie dla transakcji.źródło: atos


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 [3] 4 ... 296 297 298 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-09-19
USD 3,6685 -0,36%
EUR 4,2929 -0,23%
CHF 3,8005 -0,84%
GBP 4,8406 +0,07%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Udane półrocze w Grupie Asseco.
Napisane przez Piotr
( 20.09.2018 07:51 )

 · Linux Mint Debian Edition dostępny w nowej wersji. Co nowego przynosi Cindy?
Napisane przez Piotr
( 19.09.2018 06:49 )

 · Microsoft zamierza znacznie odchudzić aktualizacje systemu Win10.
Napisane przez Piotr
( 18.09.2018 06:47 )

 · Inteligencja Androida 9 okiem przeciętnego użytkownika.
Napisane przez Piotr
( 17.09.2018 07:40 )

 · Microsoft zniesie limity instalacji z Office'a 365. Skorzystają użytkownicy domowi i indywidualni.
Napisane przez Piotr
( 14.09.2018 07:37 )

 · W Starachowicach produkowane będą autobusy elektryczne.
Napisane przez Piotr
( 13.09.2018 06:28 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Na UW powstaje narzędzie przyspieszające opis sekwencji genetycznych bakterii.
(03.09.2018)
2 . European Rover Challenge w połowie września w Starachowicach
(03.09.2018)
3 . Odkryto najstarszy mur obronny w Izraelu
(08.08.2018)
4 . Polski Wavy w czołówce kategorii Big Data podczas finałów Imagine Cup 2018
(30.07.2018)
5 . Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia
(30.07.2018)
6 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
7 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)
8 . Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego.
(20.06.2018)
9 . Gowin: musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji.
(20.06.2018)
10 . Rozwiązanie ze świata gier komputerowych może wspomóc diagnostykę urazów.
(10.06.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.