Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 12.0 Fifa 2017 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2017 Mozilla Firefox Pity 2015 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S6 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

UPC Polska rusza z programem "Think Big" 5Rusza piąta edycja programu UPC dla przedsiębiorców - „Think Big”. Jak zapowiadają organizatorzy, program wspiera przedsiębiorców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej - Polski, Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier - w doskonaleniu produktów i usług, charakteryzujących się największym potencjałem biznesowym.

Rusza nowa edycja „Think Big”

- „Think Big”, realizowany przez UPC po raz piaty, jest szansą dla małych przedsiębiorców na międzynarodową ekspansję i osiągnięcie sukcesu. Program wspiera przedsiębiorców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, to jest: Polski, Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier - w doskonaleniu produktów i usług, charakteryzujących się największym potencjałem biznesowym. Pula nagród finansowych to 20 000 euro. Dodatkowo tegoroczna odsłona programu została wzbogacona o „Akademię Think Big” - program mentoringowy, zapewniający uczestnikom wsparcie merytoryczne i szeroki pakiet szkoleń - czytamy w komunikacie.

Jak informują organizatorzy, „Think Big” to program skierowany do przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje projekty biznesowe w oparciu o nowe technologie i chcieliby rozwijać je, korzystając z wiedzy i doświadczenia globalnych partnerów. Blisko 94 proc. małych i średnich przedsiębiorców rozważyłoby taka współpracę i widzi w niej potencjał - wynika z raportu zrealizowanego przez SW Research na zlecenie UPC Biznes (więcej tutaj). Badanie „Ocena szans i możliwości rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw” przeprowadzone we wrześniu br. pokazuje, jakie obszary współpracy cenią te firmy najbardziej. Przedsiębiorcy chcieliby otrzymać od korporacji przede wszystkim wsparcie finansowe (42 proc.) oraz promocyjne (38,9 proc.). Co trzeci z badanych wskazywał na włączenie swojej usługi do oferty korporacji (35,8 proc.), a co czwarty (25,3 proc.) wymieniał współpracę w zakresie mentoringu i doradztwa.


- Hasło tegorocznej edycji „Let’s Connect to Grow” odzwierciedla nasze przekonanie o kluczowej roli internetu oraz budowania relacji w skutecznej realizacji strategii rozwoju i inspiracji w biznesie. Pięć lat doświadczeń w programie „Think Big” pozwala nam każdego roku skuteczniej wspierać przedsiębiorców w realizacji ich biznesowych ambicji. W tej edycji inaugurujemy „Akademię Think Big”, dzięki której wszyscy uczestnicy uzyskają dostęp do bogatego know-how mentorów i będą mogli przekuć nowo zdobytą wiedzę na sukces własnej firmy. W skład Akademii wchodzą mentorzy, posiadający szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną, a także doświadczenie i predyspozycje do dzielenia się swoją wiedzą. Jestem przekonany, że to będzie kolejna ekscytująca przygoda dla UPC, naszych partnerów w programie oraz samych finalistów

- powiedział Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska.


O V edycji „Think Big”

Każdy ze zgłaszanych do „Think Big” projektów powinien wykazać się potencjałem biznesowym w jednym z trzech obszarów: B2B, customer experience oraz narzędzia i technologie marketingowe. By zgłosić się do programu należy w terminie do 15 grudnia 2017 roku wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej programu (przejdź na stronę). Pula nagród finansowych tej edycji to 20 000 euro - zwycięzca otrzyma co najmniej 10 000 euro i możliwość wypracowania modelu współpracy z UPC. Jury przyzna także nagrodę za drugie i trzecie miejsce.

W skład kapituły jurorskiej tegorocznej edycji konkursu „Think Big” weszli eksperci biznesowi i członkowie zarządu UPC Polska, w tym min. Michał Olszewski - wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy i inicjator Centrum Przedsiębiorczości Smolna; Olga Kozierowska - inicjatorka promocji przedsiębiorczości kobiet, twórczyni projektu Sukces Pisany Szminką, Artur Kurasiński - bloger i przedsiębiorca; Arkadiusz Piechocki - partner w SpeedUp Venture Capital Group; Sergiusz Sawin - wiceprezes The Heart; Łukasz Wejchert - założyciel firmy Dirlango, inwestor; Roman Młodkowski - dyrektor programowy „Forbes Polska”; Paweł Zielewski - redaktor naczelny magazynu „Forbes”.

Program „Think Big” został objęty patronatami honorowymi Ministerstwa Rozwoju oraz prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Pieczę medialną sprawują „Business Insider Polska”, „Forbes”, i „Spider’s Web”. Partnerami są: SpeedUp Venture Capital Group oraz Aula Polska. Partnerem merytorycznym programu jest The Heart.

V edycja programu „Think Big potrwa do kwietnia 2018 roku.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Deweloperską wersję systemu Android Oreo 8.1 można już testowaćGoogle udostępnił deweloperom testową wersję systemu operacyjnego Android Oreo 8.1. System trafi oficjalnie do rąk użytkowników w grudniu tego roku, ale użytkownicy zarejestrowani w programie Android Beta mogą go już zacząć używać i badać czy nie zawiera błędów.

Niezarejestrowani w programie Beta użytkownicy mogą również pobierać oprogramowanie i instalować na swoich urządzeniach obrazy systemu, które zawierają odblokowanym bootloader. Osoby biorące udział w programie Beta powinni pamiętać, że deweloperska wersja preview systemu jest w pełni zgodna tylko ze smartfonami Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, Pixel, Pixel XL, Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Wszyscy są zapewne ciekawi, jakie nowe opcje wspiera Android Oreo. Będzie o tym informować w kolejnych newsach omawiających szczegółowo to oprogramowanie. Na razie wszyscy ekscytują się logo, jakie towarzyszy tej wersji systemu Android. Jednym się podoba, a drudzy psioczą i twierdzą, że przypomina czekoladowe ciasteczko.

Android 8.1 ma jeszcze jedną ważną cechę. Może korzystać z usług nowego układu, który Google stworzył z myślą o przetwarzaniu obrazu i uczeniu maszynowym. To chipset typu system-on-a-chip noszący nazwę Pixel Visual Core. Jak sama nazwa na to wskazuje, został zaprojektowany specjalnie dla smartfonów Pixel.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Cisco i Google zawarły strategiczne porozumienieObie firmy ogłosiły wczoraj partnerstwo, którego celem jest dostarczenie rozwiązań chmury hybrydowej pomagających klientom budować środowiska chmurowe bazujące na platformie Google Cloud oraz ośrodki obliczeniowe on-premise.

Partnerstwo przewiduje, że użytkownicy posiadające lokalne centra danych będą je mogli integrować z chmurami firmy Google świadczącymi usługi typu IaaS (Infrastructure as a Service).

„Nasze partnerstwo z Google daje klientom najlepsze, co ma do zaoferowania chmura – szybkość i skalowalność, połączone z najwyższym poziomem wsparcia i bezpieczeństwa”, skomentował partnerstwo Chuck Robbins, CEO firmy Cisco. I dodał „dzielimy wspólną wizję świata chmury hybrydowej – innowacyjnego i szybkiego, dostępnego w otwartym i bezpiecznym środowisku – i w ten sposób chcemy dostarczać właściwe rozwiązania naszym klientom”.

Nie jest to pierwsze partnerstwo tego typu, jakie Google zawarł. Wcześniej korporacja podpisała podobne porozumienia z firmami VMware i Nutanix (dostawca hiperkonwergentnych infrastruktur obliczeniowych).

Obie firmy nie ujawniły jak dotąd szczegółowych planów dotyczących tego, jak zamierzają integrować swoje rozwiązania, co pozwoli użytkownikom budować systemy IT bazujące na technologii hybrydowych chmur. Mówi się, że kluczowym elementem takich środowisk obliczeniowych będą kontenery Kubernetes.

Cisco będzie prawdopodobnie oferować oprogramowanie wspierające kontenery Kubernetes, które użytkownik będzie instalować w swoim lokalnym centrum danych.
źródło: cisco via google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Nowy mechanizm zagnieżdżania treści WWW w androidowych aplikacjachGoogle jest twórcą nowego mechanizmu, który pozwala deweloperom integrować z własnymi androidowymi aplikacjami zaufane treści WWW dostępne na internetowych witrynach. Rozwiązanie nosi nazwę Trusted Web Activity.

Po uruchomieniu programu Trusted Web Activity wskazana adnroidowa aplikacja może pobierać treści WWW bezpośrednio z zaufanych zewnętrznych witryn i integrować je z własnymi treściami oraz zagnieżdżać je w nich, a następnie prezentować je korzystającym z jej usług użytkownikom.

Testowa wersja beta mechanizmu Trusted Web Activity zostanie wkrótce włączona do, dostępnej za pośrednictwem deweloperskich kanałów, przeglądarki Chrome Canary. Będzie on też umieszczony w androidowej bibliotece, tak aby mogły z niego korzystać również inne przeglądarki.

Trusted Web Activity pracuje podobnie jak Chrome Custom Tabs. Z tą jednak różnicą, że mechanizm Chrome Custom Tabs został stworzony z myślą o obsługiwaniu dowolnych aplikacji i treści internetowych, podczas gdy Trusted Web Activities wspiera określoną, wskazaną przez dewelopera aplikację. Dlatego mechanizm ten nie został włączony do paska narzędzi wyświetlanego przez przeglądarkę Chrome.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Aruba Cloud uruchamia w Warszawie centrum danychWłoska firma Aruba S.p.A. otwiera w Warszawie centrum danych Aruba Cloud DC - PL1. Jest to już ósme centrum danych grupy Aruba w Europie, które ma zaspokoić potrzeby nie tylko rodzimych klientów, ale również stać się przyczółkiem do ekspansji na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Uruchomienie lokalnego centrum danych związane jest z chęcią dotarcia do polskich klientów, dla których przechowywanie danych wyłącznie na terenie kraju ma priorytetowe znaczenie. Jest to też element strategii ekspansji usług chmurowych Aruba Cloud na Wschód, szczególnie na Ukrainę, gdzie firma dostrzega duże zainteresowanie biznesu modelem cloud.

Polskie centrum danych wyposażone najnowsze modele serwerów firmy Dell (bazujące na intelowskich procesorach Xeon E5 oraz w dyski SSD. W nowym centrum danych rodzimi klienci Aruba Cloud mogą korzystać ze wszystkich rodzajów usług IaaS (Infrastructure as a Service), jakie grupa Aruba świadczy na rynkach Europy Zachodniej.

Wśród nich są trzy rodzaje usług chmurowych: wirtualne serwery w chmurze (VPS SSD), chmura publiczna (Cloud Pro) oraz prywatna (Private Cloud), ale też szereg innych narzędzi, w tym do tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze.

Wszystkie usługi chmurowe świadczone przez Aruba Cloud są zgodne z postanowieniami kodeksu stowarzyszenia CISPE (ochrona danych) oraz z wymaganiami określonymi w unijnym rozporządzeniu RODO, które zacznie obowiązywać w 2018 roku. Użytkownicy rozwiązań Aruba Cloud mają zagwarantowane, że usługodawca nie będzie eksplorować danych ani profilować danych osobowych klientów na potrzeby marketingu, reklamy lub podobnych działań.

„Zaledwie kilka dni po uroczystym otwarciu Globalnego Cloud Data Center pod Mediolanem, dziś z satysfakcją ogłaszamy kolejne strategiczne przedsięwzięcie w ogólnoeuropejskim planie ekspansji naszej sieci centrów danych: uruchamiamy nowe centrum w stolicy Polski. De facto staje się ono kolejnym punktem odniesienia dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej, na których świadomość znaczenia nowoczesnego IT wyraźnie wzrasta, w szczególności w odniesieniu do usług w chmurze. W ten sposób polskie data center staje się ósmym centrum grupy Aruba, której wizja niezmiennie ukierunkowana jest na rozwój gospodarki cyfrowej na kontynencie europejskim. Otwarcie warszawskiego centrum jest jednym z kluczowych elementów urzeczywistniania tej wizji”– skomentował to wydarzenie Stefano Cecconi, prezes Aruba S.p.A.źródło: aruba


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla rezygnuje z debugera FirebugMozilla opracowała 12 lat temu narzędzie noszące nazwę Firebug (dodatek bazujący na kodzie open source dołączany do przeglądarki Firefox), służące deweloperom do tworzenia i testowania aplikacji HTML. Firma zdecydowała, że nie będzie go dalej wspierać, prezentując jednocześnie nowsze narzędzie tego typu.

Firebug pozwala deweloperom edytować kod aplikacji obsługiwanych przez przeglądarkę Firefox oraz kontrolować napisane dla niej programy bazujące na językach CSS, HTML i JavaScript. Nowy, wbudowany w przeglądarkę debuger, nosi nazwę Firefox Developer Tools.

Mozilla informuje jednocześnie, że kolejna, zapowiadana na przyszły miesiąc edycja przeglądarki (Firefox Quantum, wersja 57) nie będzie już wspierać oprogramowania Firebug. Ocenia się, że z usług oprogramowania Firebug korzysta obecnie co najmniej milion użytkowników. Będą oni obecnie musieli zacząć korzystać z usług debugera Firefox Developer Tools.źródło: mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Męska elegancja i funkcjonalność. Smartwatch Samsung Gear S3 FrontierWspółpracy z marką Samsung ciąg dalszy. Tym razem zdecydowałem się na testy smart-zegarka tej firmy, a konkretnie modelu Gear S3 Frontier. Nie jestem fanem tego typu technologii, gdyż priorytetem w ich działaniu są dla mnie długi czas pracy i wysoka jakość wykonania, a na rynku mobilnych takich urządzeń się niestety nie spotyka za często. Do tej pory miałem możliwość przetestowania kilku opasek sportowych a także kilku modeli inteligentnych zegarków, znanych i tych mniej - firm. Słyszałem jednak sporo dobrego o nowym, inteligentnym zegarku od Samsunga i postanowiłem na własnej skórze sprawdzić czy ich nowy produkt, rzeczywiście jest wart swojej ceny.

Elegancja-Francja

Samsung zawsze podchodził z pełną drobiazgowością do tematu akcesoriów, dodawanych do swoich flagowych urządzeń. Tak jest i w tym przypadku, gdyż w pudełku prócz samego zegarka, liczyć możemy na kilka istotnych dodatków. W owalnym kartoniku znajdziemy stojaczek na zegarek będący jednocześnie ładowarką indukcyjną oraz dołączoną do zestawu ładowarkę sieciową z kablem microUSB. Domyślnie miałem założony dłuższy pasek, ale w pudełku znajdował się również zapasowy - o kilka centymetrów krótszy na rękę osoby młodszej.

Gdy pierwszy raz wziąłem zegarek do rąk, wiedziałem że mam do czynienia z urządzeniem klasy premium. Po pierwsze zegarek ten został wykonany z wysokiej jakości metalu, poza tym paski mocujące - wykonane z gumy, świetne leżą na ręce nie powodując znacznego pocenia się skóry podczas noszenia. Dłuższy pasek ma 13 cm ( L 2,2 mm szerokości) a krótszy 11 (S 2,2 mm szerokości). Mój gumowy pasek okalający ma 9 dziurek, a krótszy 8. Dostępnych jest kilka rodzajów pasków.

Spód zegarka został wyposażony w pulsometr. Na prawym boku umiejscowiono dwa przyciski - powrotu do wcześniejszego ekranu oraz do ekranu zegarka. Zamontowany na froncie pierścień pełni nie tylko rolę estetyczną w urządzeniu, ale również można skorzystać z niego jako pierścienia nawigacyjnego. Obrót w prawo lub lewo pozwala zainicjować możliwość przełączania się między oknami aplikacji.

Urządzenie to waży 63 gramy, mimo odczucia że jest cięższy. Po założeniu go na rękę, nasze wątpliwości szybko znikają, gdyż w pracy dnia codziennego nie poczujemy go w ogóle.

Specyfikacja techniczna

System - Tizen

Procesor - Dual Core 1 GHz

RAM - 0,75 GB

ROM - 4 GB / dostępne ok 1,5 GB

Wyświetlacz - 1,3 cala / 360 x 360 Amoled

Łączność - Bluetooth / NFC / GPS / WiFi

Czujniki - Akcelerometr, barometr, żyroskop, czujnik pulsu i światła

Bateria - 380 mAh

Wymiary - 49 x 46 x 12,9 mm

Waga - 63 gramy

Parowanie ze smartfonem

Połączenie z zegarkiem nie należy do najtrudniejszych. Na początku musimy go uruchomić a na telefon pobrać stosowną aplikację. W tym wypadku to Samsung Gear - platforma do zarządzania funkcjami inteligentnych zegarków tego producenta. Po sparowaniu telefonu z zegarkiem przez łączność Bluetooth, okazało się że muszę pobrać dodatkowe oprogramowanie. Z racji tego że na co dzień korzystam z Moto Z Play, musiałem dodatkowo ściągnąć Gear S Plugin, Samsung Accessory Service oraz opcjonalnie Samsung Apps.

Po udanym połączeniu z urządzeniem, możemy skorzystać z funkcji dodatkowych logując się na konto Samunga lub skorzystać z dostępnych od razu po włączeniu zegarka. Początkowo skupiłem się na korzystaniu z tych dedykowanych, ale okazało się że wiele z nich wymaga do pracy powiązania z kontem producenta lub wymaga stosownych aktualizacji do sprawnego działania. Muszę przyznać że po uruchomieniu zegarka, przez pierwsze kilka godzin byłem wręcz zalewany notyfikacjami o moim stanie zdrowia oraz przebytej trasie, o powiadomieniach nie wspominając. Trzeba poświęcić chwilkę by określić jakie powiadomienia z telefonu będą przekazywane do zegarka. Czynność ta nie tylko spowoduje wydłużenie się czasu pracy, to dodatkowo ułatwi nam odbieranie najważniejszych a zarazem najistotniejszych powiadomień.

Korzystając z zegarka, wystarczy wcisnąć dolny klawisz boczny by wywołać menu główne. Możemy w nim wybrać interesującą nas bazową aplikację a nawet opcje. W nich otrzymujemy dostęp do takich ustawień jak tarcze zegarka, dźwięki, wyświetlacz, połączenia, bezpieczeństwo, dostępność, wprowadzenie czy oszczędzanie baterii. W tej ostatniej funkcji możemy uruchomić zegarek w trybie oszczędnym / szary ekran by znacząco wydłużyć czas pracy.

Zegarek multimedialny
Na szczęście w tym modelu nie uświadczymy aparatu fotograficznego, ale liczyć możemy na przemyślane wsparcie multimedialne. Mam na myśli zaawansowane funkcje dotyczące sterowania jak i odtwarzania utworów muzycznych. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi otrzymujemy dostęp do sterowania programem muzycznym w telefonie lub skorzystania z przerzuconych na zegarek plików muzycznych. Tak! Na Gear S3 możemy posłuchać muzyki. Wiem że może wydać się to zabawne, ale w taki sposób słuchałem muzyki, myjąc naczynia :)

Dodam tylko że zegarek świetnie współpracuje z nausznymi słuchawkami Bluetooth. Na zegarek możemy również przesłać grafiki lub zdjęcia by pochwalić się nimi przed znajomymi ... To co najbardziej spodobało mi się w urządzeniu, to możliwość rozmowy telefonicznej. Oczywiście w bliskiej odległości musi znajdować się telefon, ale może on cały czas leżeć w spodniach. Na zegarku wystarczy wybrać przypisany wcześniej kontakt i skorzystać z zielonej słuchawki. Jakość rozmów stoi na najwyższym poziomie i gwarantuję że wasz rozmówca nie zwróci uwagi na to że rozmawiacie przez zegarek. Podczas pisania wiadomości lub odpisywania na powiadomienia, możemy skorzystać z emotikonek, przygotowanych wcześniej odpowiedzi lub włączyć klawiaturę ekranową podzieloną na 3 rodzaje w celu szybkiego napisania wiadomości. Zegarek ten ma również możliwość zapisywania wiadomości głosowych, ale nie znalazłem w nim niestety, języka polskiego.

Na urządzeniu możemy zainstalować pokaźną ilość dodatkowego oprogramowania, w tym gry, programy biurowe, mapy, programy społecznościowe ... jednym słowem - dużo. Dzięki wbudowanym w program opcjom, możemy w dogodny sposób spersonalizować nasz zegarek pod własne preferencje. Domyślnie otrzymujemy możliwość zmiany tarcz w zegarku z funkcją ich stylizacji pod własne widzi-misie. Mam na myśli zmianę koloru, tła lub strzałek. W ekranie głównym przypiszemy bądź usuniemy programy / funkcje które mają być widoczne po każdym ruchu obręczy zegarka.

Bądźmy Fit !
Samsung znany jest z tego że w swoich urządzeniach flagowych, stara się sprostać wymaganiom osób uprawiających sporty. W modelu tym uświadczymy masę zainstalowanych czujników. Mam na myśli, wspomniany w specyfikacji - akcelerometr, barometr, żyroskop oraz czujnik pulsu i światła. Klasycznie otrzymujemy dostęp do mierzenia pulsu oraz informacji dotyczących odczytów wysokościomierza i barometru. Po kilku testach okazało się że te powiadomienia zazwyczaj pokrywają się z prawdą, a skala błędu wynosi od 5 do 8 %.

Bardzo przypadły mi do gustu aplikacje sportowe, które powiadamiały mnie jaką trasę przebyłem i chwaliły gdy przekroczyłem dzienną barierę 5000 kroków. Informacje o spalonych dziennie kaloriach, zdobytych piętrach w budynkach a nawet proste powiadomienia przypominające o wypiciu wody, powodowały że aktywność fizyczna stawała się bliższa mojemu sercu. Z racji tego że moja praca polega w 80% na siedzeniu, doceniłem aplikację Ćwieczenia która w momencie braku aktywności przez godzinę, proponowała mi proste ćwiczenie rozciągające. Poza tym jest możliwość wybrania i skorzystania z takich ćwiczeń dzięki wbudowanej aplikacji. Po wybraniu ćwiczenia, należy postępować wedle animacyjnych instrukcji a urządzenie dzięki wbudowanym czujnikom, zarejestruje nasz wysiłek.

Czas pracy a odporność
Ładowanie przebiega sprawnie przy użyciu dedykowanej ładowarki indukcyjnej. Po przyjściu do domu, przed pójściem spać możemy położyć zegarek na stojaczku i podłączyć go do prądu. Pełne naładowanie urządzenia nastąpi po około 2 godzinach, objawiając się zieloną diodą powiadomień. Ale niech nie zwiedzie was fakt iż urządzenie działa tak krótko. Producent napisał na stronie że z zegarka wykrzesamy do 4 dni pracy. W praktyce udało mi się uzyskać 3 dni pracy przy pełnych obrotach urządzenia w stresie. Gdy wyłączyłem powiadomienia związane ze sportem, badaniem tętna oraz zmniejszyłem jasność wyświetlacza do połowy, jednocześnie wyłączając opcję Always on Display, otrzymałem informację o możliwości bitych 6 dniach bezproblemowej pracy. Taki wynik jest bardziej niż zadowalający.

Producent chwali się że S3 Frontier uzyskał klasę wytrzymałości IP68. Oznacza to że jest on odporny na brud, kurz i wodę (klasycznie 1,5 metra przez 30 minut). Praktyka zdaje się potwierdzać określone przez producenta standardy, gdyż zegarek nie odmówił posłuszeństwa podczas korzystania z basenu.

Podsumowanie
Muszę przyznać że trochę mnie zatkało, gdyż Samsung widocznie wziął sobie do serca te wszystkie błędy z którymi pałali się użytkownicy poprzednich modeli, tworząc produkt potrafiący zaspokoić naprawdę wygórowane wymagania. W cenie 1400zł otrzymujemy produkt najwyższej jakości z ogromną ilością funkcji oraz możliwości w sferze biznesowej jak i sportowej. Gdyby nie fakt iż zegarki są mi zbyteczne gdyż częściej sięgam po telefon, na pewno rozważył bym fakt jego zakupu.źródło: samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Facebook Lite przestaje być lekki i dostaje funkcję ze Snapchata.Mobilnym aplikacjom Facebooka najczęściej dostaje się za niską jakość optymalizacji. Potrafią one odczuwalnie drenować akumulator i spowalniać pracę Androida. Na tanich smartfonach wręcz odradza się ich instalowanie. Istnieje jednak alternatywa i to wydana przez samego Facebooka – mobilne aplikacje w wersji Lite.

Niestety, niebawem również lekkie aplikacje mogą stać się zauważalnie bardziej ociężałe. Facebook zdecydował się bowiem na wprowadzenie Stories do Facebooka Lite. Lekka, nastawiana na niskie zużycie danych komórkowych aplikacja, otrzymała właśnie zbędną funkcję.

Stories to funkcja zaczerpnięta ze Snapchata. Pozwala ona na umieszczanie zdjęć i filmów, które zostają automatycznie usunięte po upływie 24 godzin. Do tej pory funkcja była dostępna w mobilnej aplikacji Facebooka, a na desktopie z poziomu przeglądarki internetowej mieliśmy ponadto możliwość podglądu Stories umieszczonych przez znajomych.

Instalując Facebooka Lite wymagamy dostępu do podstawowej funkcjonalności w formie, która nie wpłynie odczuwalnie na sprawność pracy smartfona i zużycie komórkowych danych. Wprowadzenie Stories zapowiada, że niebawem możemy się pożegnać z tą lekkością.

Facebook najwidoczniej chce we wszystkich swoich aplikacjach dostarczyć funkcjonalność zbliżoną do Snapchata. Podobne funkcje znajdziemy już przecież w Messengerze czy Instagramie. Teraz przyszła pora na aplikacje w wersji Lite – niestety.


źródło: facebook


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
iPhone X w przedsprzedaży: listopadowe zapasy zniknęły w godzinęRozpoczęła się przedsprzedaż iPhone'a X, która dla Apple jest zapewne bardzo ważnym wydarzeniem zaraz po wrześniowych premierach. Jak dotąd wiele wskazywało bowiem, że na tym modelu spoczywać będzie duża odpowiedzialność gdy chodzi o sprzedaż w najbliższych miesiącach. Zaprezentowany wcześniej iPhone 8 nie cieszy się sporym zainteresowaniem i nadzieja pokładana więc jest w modelu X.

Przypuszczenia szły w różnych kierunkach. Przez ostatnie dni informowaliśmy w kilku publikacjach między innymi o planowanych problemach z dostępnością, ale z drugiej strony dobrymi wynikami ankietyzacji w Stanach. Dziś wątpliwości można jednak ostatecznie rozwiać, bowiem iPhone X w rozpoczętej dziś przedsprzedaży rozchodzi się w znakomitym tempie – wystarczyła mniej więcej godzina od rozpoczęcia, aby wyczerpać przewidziane na listopad zapasy urządzeń.

Jak informuje AppleInsider, już po 10 minutach od rozpoczęcia przedsprzedaży prognozowany termin wysyłki urządzenia wynosił 2-3 tygodnie, a po kolejnej godzinie zahaczał już o grudzień. Później czas realizacji opóźnił się jeszcze bardziej i do teraz wynosi prognozowane 5-6 tygodni.

Przypomnijmy, iż przez analityków na listopad przewidywane było dostarczenie klientom maksymalnie 3 milionów iPhone'ów X. Jeśli te rzeczywiście wyprzedały się w około godzinę, Apple jest na bardzo dobrej drodze, by pobić wynik ustanowiony przez iPhone'a 6 (co na podstawie wspomnianej ankietyzacji również przewidywano wcześniej), który potrzebował 24 godzin, by sprzedać się w liczbie 4 milionów sztuk.źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Sonar: testy wydajności i bezpieczeństwa stron internetowychNa rynku pojawiło się nowe narzędzie spod skrzydeł Microsoftu, które pozwoli każdemu na testowanie witryn internetowych i to zarówno pod kątem wydajności, jak i bezpieczeństwa. Chodzi o Sonar, konsolowe narzędzie z otwartym źródłem, które można zainstalować lokalnie, ale także wykorzystywać bezpośrednio z przeglądarki.

Aby z niego skorzystać, wystarczy odwiedzić stronę, gdzie wpiszemy interesujący nas adres witryny. Na tym zaangażowanie użytkownika się kończy. Klikamy duży przycisk, a wszystkie testy zostaną wykonane jeden po drugim. Wyniki są dostępne pod wygenerowanym linkiem. To istotna informacja, ponieważ niewykluczone, iż Sonar nie zwróci ich od razu i trzeba będzie po nie wrócić za jakiś czas.

Testowanych jest wiele aspektów działania witryn, w tym związane z dostępnością, zdolnością do współpracy, wydajnością, bezpieczeństwem oraz obsługą aplikacji progresywnych. O każdym znalezionym zagrożeniu czy błędzie informowani jesteśmy zarówno w podsumowaniu, jak i dużo bardziej szczegółowo na dodatkowej liście, skąd można dowiedzieć się dlaczego dany aspekt jest istotny oraz uzyskać proponowane rozwiązania usterek. Cały projekt ma na celu pomóc twórcom stron, a w konsekwencji przyczynić się do polepszenia stanu dostępnych w Sieci serwisów.

Warto dodać, że Sonar już teraz zintegrowany został z narzędziami: aXe Core, AMP validator, snyk.io, SSL Labs oraz Cloudinary. Wkrótce planowane jest także stworzenie dodatku do Visual Studio oraz udostępnienie opcji konfiguracyjnych w narzędziu online. Aktualizacje programu pojawiają się jak dotąd bardzo często, a jak zostało wspomniane na wstępie, jego źródło pozostaje otwarte.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 [3] 4 ... 277 278 279 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · UPC w 6 nowych miastach i 500 Mb/s w 85% sieci
Napisane przez Pawel
( 18.12.2017 07:07 )

 · Microsoft wycofuje z oferty czytniki dokumentów Office
Napisane przez Pawel
( 15.12.2017 05:04 )

 · Szwajcaria stawia na fotowoltaikę - 19 TWh do 2050
Napisane przez Pawel
( 14.12.2017 06:01 )

 · Nowa specyfikacja HDMI 2.1 dla 10K
Napisane przez Pawel
( 13.12.2017 07:56 )

 · Już nie tylko polska myśl techniczna, ale również całe satelity wkraczają do kosmosu
Napisane przez Pawel
( 12.12.2017 06:50 )

 · Nowa oferta Orange TV: Eleven Sports 1 i Netflix w 4K
Napisane przez Pawel
( 11.12.2017 07:47 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
XBox One X

Artykuły
1 . Komórki nowotworowe niszczone z pomocą nanocząstek - projekt łódzkich naukowców
(03.12.2017)
2 . Polskie moduły PV na polskim grafenie
(03.12.2017)
3 . Obawa przed bezsennością szkodzi bardziej niż sama bezsenność
(12.11.2017)
4 . Rusza program mentorski dla kobiet - Tech Leaders
(29.10.2017)
5 . Kraków/ Naukowcy AGH mierzyli poziom dopingu na meczu Wisła-Legia
(29.10.2017)
6 . Kraków/ Innowacyjne urządzenie ułatwi naukę niewidomym studentom w AGH
(12.10.2017)
7 . GDRP: za co odpowiada klient, a za co dostawca
(06.08.2017)
8 . PGG udostępni ścianę wydobywczą na potrzeby nauki i umożliwi doktoraty wdrożeniowe
(02.07.2017)
9 . Germanie na terenach obecnej Polski mieszkali dłużej niż uważano
(02.07.2017)
10 . Dotychczasowa wiceminister nauki Teresa Czerwińska nową wiceminister finansów
(07.06.2017)

Popularne pliki
1 . Google Chrome 59
(04.07.2017)
2 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
3 . Mozilla Firefox 54.0.1
(27.04.2017)
4 . PITy 2016
(07.02.2017)
5 . PITy 2015
(26.03.2016)
6 . PITy 2014
(11.01.2015)
7 . PITy 2013
(09.03.2014)
8 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)
9 . Skype 7.34.0.103
(30.10.2013)
10 . Opera Next 18.0
(20.10.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2017.