Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Android Q będzie nosić oficjalną nazwę Android 10Po raz pierwszy od dziesięciu lat kolejna wersja jednego z dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych (chodzi o Androida) będzie nosić nazwijmy to „normalną” nazwę, a nie wymyśloną przez speców do spraw marketingu. Google ogłosił, że następna edycja tego systemu – znana do tej pory pod kodową nazwą Android Q – będzie nosić nazwę Adndroid 10.

Przyjmując taki schemat, użytkownicy będą mogli w przyszłości identyfikować kolejne wersje systemu Android w taki sam sposób, jak ma miejsce w przypadku konkurujące z nim systemu IOS. Obecnie nie jest to takie łatwe, gdyż tylko nieliczni, bacznie śledzących ten rynek użytkownicy są w stanie powiedzieć, który z systemów Android noszących dla przykładu nazwy Oreo, Nougat i Pie jest najstarszy.

Google tłumaczy tą nagłą zmianę nazewnictwa tak „Przez lata słyszeliśmy opinie, że nazwy nie zawsze były zrozumiałe dla wszystkich użytkowników naszego systemu Android. Było to tym trudniejsze biorąc pod uwagę fakt, że niektóre litery – takie jak L czy R – są wymawianie inaczej w różnych językach”.

I rzeczywiście argumentacja taka jest rzeczywiście przekonywująca. Przeglądnie pełnej listy nazw kolejnych wersji systemu Androida pokazuje, jak trudne jest je niekiedy rozpoznać szczególnie dla tych osób, dla których angielski nie jest pierwszym językiem. Teraz będzie to banalnie proste.

I tak dla przypomnienia na koniec podajemy nazwy wszystkich wersji systemu Android (w kolejności alfabetycznej): Android (Alpha), Android (Beta), Android Cupcake, Android Donut, Android Eclair, Android Froyo, Android Gingerbread, Android Honeycomb, Android Ice Cream Sandwich, Android Jellybean, Android KitKat, Android Lollipop, Android Marshmallow, Android Nougat, Android Oreo, Android Pie, Android 10.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Desktopowe procesory Comet Lake-S mają się pojawić w ofercie Intela na początku przyszłego roku.Intel wprowadził w ostatnich dniach do oferty nowe procesory linii Comet Lake dla laptopów i tabletów i wiele wskazuje na to, że pracuje już nad podobnymi procesorami przeznaczonymi dla desktopów. Tak przynajmniej twierdzi chiński serwis XFastest, który pozyskał z anonimowego źródła slajdy prezentujące takie układy i opublikował je na swojej witrynie.

Na slajdach tych (które prawdopodobnie wyciekły do internetu bez wiedzy Intela) znajdują się też zdjęcia nowego chipsetu Intel 400 oraz gniazda LGA 1200, w którym będzie można instalować desktopowe procesory Comet Lake, którym Intel nadał nazwę Comet Lake-S. Procesory zawierają 10 rdzeni (każdy obsługujący dwa wątki obliczeniowe) i oferują współczynnik TPD (Thermal Design Power) rzędu 125 W.

Nowe gniazdo LGA 1200 i chipset Intel oznaczają jedno – procesory Comet Lake-S będzie można instalować wyłącznie w płytach głównych zawierających takie elementu. Na pocieszenie można dodać, że płyty główne wspierające procesory Comet Lake-S będą obsługiwać najnowszy standard sieci WLAN, znany pod oficjalną nazwą 802.11ax i roboczą Wi-Fi 6.

Wiele wskazuje na to – chociaż są to tylko spekulacje - że nowa platforma Comet Lake-S ma korzystać ze złącza PCI Express 3.0. Jeśli jest to prawda, to AMD zdobędzie przewagę nad Intelem, gdyż jego najnowszy procesor tej klasy (Ryzen) może korzystać również ze złącza PCI Express 4.0 nie mówiąc już o tym, że zawiera 16 rdzeni obliczeniowych.
źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Flash Player - reaktywacjaTa znana wszystkim przeglądarkowa wtyczka, traktowana przez lata jako standard wyświetlania multimediów – odchodzi powoli na naszych oczach do lamusa. Tym większym zaskoczeniem może być fakt, że powstał projekt noszący nazwę Ruffle, który chce przywrócić tę metodę wyświetlania multimediów do łask.

Ruffle to projekt open source bazujący na języku programowania Rust i binarnym formacie WebAssembly, oferujący podobne możliwości co oprogramowanie Adobe Flash Player. Twórcy projektu Ruffle twierdzą jednak, że oprogramowanie to różni się przede wszystkim tym od standardowego odtwarzacza Flash Player, że wspiera dodatkowe mechanizmy, dzięki którym pracuje bezpiecznie.

Projekt Ruffle znajduje się obecnie w początkowej fazie rozwojowej co oznacza, że jego twórcy prezentują na razie pierwsze wersje rozwiązania mające udowodnić, że oprogramowanie to spełnia dobrze powierzone mu zadanie i pracuje poprawnie. Demo oprogramowania Ruffle dostępne jest tutaj.

Aplikację Ruffle napisaną w języku Rust można skompilować do niskopoziomowej, binarnej postaci WebAssembly. Można ją następnie uruchomić w piaskownicy i usunąć wszystkie luki pozwalające ją atakować. Takie rozwiązanie powoduje, że Ruffle jest dużo bardziej odporne na poczynania hakerów od odtwarzacza Adobe Flash Player.

Ruffle może przy tym wspierać wiele metod renderowania, w tym np. renderowanie GPU bazujące na technologii teselacji (dzielenie generowanych obiektów 3D na mniejsze, dzięki czemu wyświetlana grafika ma lepszą jakość), używając do tego celu biblioteki Lyon lub API obsługującego rysowanie grafiki z elementem canvas.

Kod oprogramowania Ruffle można pobrać z witryny GitHub (kliknij tutaj).źródło: adobe


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Tak YouTube walczy z dezinformacjąInternauci używają wielu metod (takich jak np. sieci VPN), które pozwalają im omijać Wielki Mur Chiński i oszukiwać różnego rodzaju blokady zakładane przez rząd tego kraju na niewygodne dla siebie treści. Tym razem mamy do czynienia z pozoru podobną, ale jednak zupełnie inną sytuacją. Google poinformował, ze zablokował niedawno 210 kanałów YouTube gdyż podejrzewa, że chińskie władze państwowe wykorzystują tę platformę oraz sieci VPN do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o protestach w Hongkongu.

Google podał taką informacje kilka dni po tym gdy Twitter i Facebook ujawniły, że zmuszone były do zawieszenie prawie tysiąca kont na swoich internetowych platformach podejrzewając, że były one powiązane z popieraną przez rząd Chin kampanią dezinformacyjną. Widać z tego, że wojna na „fake newsy” trwa w sieciach społecznościowych na dobre i póki co nikt nie wymyślił żadnego narzędzia, które przynajmniej po części zapobiegło tego rodzaju praktykom.

Shane Huntely (stojący w firmie Google na czele Grupy ds. Analizy Zagrożeń) tak skomentował całą sprawę, „Na początku zeszłego tygodnia, działając zgodnie przyjętą przez nas strategią, że z dezinformacją trzeba walczyć wszelkimi metodami, zmuszeni byliśmy zablokować 210 kanałów obsługujących platformę YouTube, po tym gdy odkryliśmy iż były one wykorzystywane do rozpowszechniania filmów zawierających nieprawdziwe informacje o masowych protestach w Hongkongu, które miły miejsce w ostatnich dniach.

I dodał, „Okazuje się, że wcześniej do podobnych wniosków doszły firmy Facebook i Twitter, które również podjęły kroki uniemożliwiające wykorzystywanie ich platform do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji’. Firmy te odkryły również, że pewne grupy działające w Chinach wykorzystywały sieci VPN oraz inne technologie celem ukrycia swoich tożsamości, tak aby działać anonimowo” .

Widać z tego, że technologia VPN może być z jednej strony bardzo przydatnym narzędziem dla osób próbujących ominąć blokady zakładane przez niektóre rządy, które chcą cenzurować treści, a z drugiej może równie dobrze posłużyć rządom do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w taki sposób, aby nikt nie wiedział, kto jest ich autorem. Potwierdza to tezę, że każdą technologię można wykorzystać zarówno do słusznych działań, jak i do nieetycznych czy niezgodnych z prawem.źródło: youtube


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft ma nową ofertę dla firm posiadających komputery Windows 10 i Windows 7Korporacja opracowała nową usługę przeznaczoną dla firm posiadających komputery Windows 10 z wykupioną aktywną subskrypcją na używanie tego oprogramowania, jak również komputery Windows 7. Oferuje im dodatkowe, bezpłatne wsparcie systemu Windows 7 przez kolejny rok od momentu, w którym standardowe wsparcie tego oprogramowania wygaśnie. A nastąpi już niedługo, bo w styczniu 2020 roku.

Jak wynika z opublikowanego przez Microsoft komunikatu, chodzi tu o firmy będące posiadaczami aktywnych licencji EA (Enterprise Agreement) i EAS (Enterprise Agreement Subscription) na używanie systemu Windows 10 Enterprise E5 albo pakietów Microsoft 365 E5 lub Microsoft 365 E5 Security. Wszyscy oni będą mogli skorzystać przez dodatkowy rok z bezpłatnej usługi wsparcia technicznego systemu Windows 7.

Warto przypomnieć, że wcześniej Microsoft wyszedł z ofertą rozszerzonego, płatnego wsparcia systemu Windows, kryjącą się za skrótem Windows 7 ESU (Extended Security Updates). Chodzi tu oczywiście o klientów korporacyjnych. Użytkownicy korzystający z takiej usługi będą otrzymywać poprawki bezpieczeństwa, które w czterostopniowej skali zagrożeń zostały oznaczone flagami "Critical" lub "Important" (Krytyczne lub Ważne).

Usługa ESU będzie dostępna przez kolejne trzy lata (2020, 2021 i w 2022) od momentu wygaśnięciu podstawowego wsparcia. Użytkownicy będą musieli ją odnawiać z każdym następny rokiem i płacić za nią zgodnie z modelem “per-device” (czyli za każdy używany komputer), a nie “per-user” (za użytkownika).

Jeśli chodzi o cenę, to za usługę trzeba będzie zapłacić 25 lub 50 USD rocznie za jedno urządzenie, z tym iż cena będzie każdego roku podwajać. Niższą opłatę (25 USD) uiszczają użytkownicy posiadający również komputery Windows 10 Enterprise lub Microsoft 365 Enterprise. Za ostatni – a więc trzeci z kolei - rok wsparcia użytkownik zapłaci więc 100 lub 200 USD.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Olimpijska 5-tka w Krakowie na 100-lecie PKOL13 października 2019 roku, wspólnie z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, odbędzie się Olimpijska 5-tka – czyli bieg na 5 km, organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powołanego 12 października 1919 roku w Krakowie. 19 sierpnia rozpoczęło się internetowe przyjmowanie zgłoszeń do udziału w tym wydarzeniu.

Uczestnicy Olimpijskiej 5-tki wyruszą na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i tak jak oni będą finiszować w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat. Do mety powinno się dotrzeć w regulaminowym czasie 40 minut. Obowiązuje limit zgłoszeń: 1500 osób.

Zapisy internetowe do Olimpijskiej 5-tki będą przyjmowane do 1 października 2019 r. (lub do momentu wyczerpania limitu startujących), a opłata wynosi 50 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń, będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (11 i 12 października 2019 r.) i uiszczenia wpisowego w wysokości 80 zł gotówką.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

Z mapą i opisem trasy Olimpijskiej 5-tki można zapoznać się TUTAJ.

Po raz trzeci z rzędu, specjalnym biegiem na 5 km Organizatorzy PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie uczczą historyczną rocznicę. Dwa lata temu „5 dla Kościuszki” upamiętniono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, a przed rokiem „5 dla Niepodległej” świętowano obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.źródło: krakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Test dekodera 4K od T-Mobile.Po zaoferowaniu w kwietniu dekodera 4K przez operatora telefonii komórkowej Play, na podobny krok zdecydowała się konkurencyjna sieć T-Mobile. Wprowadzeniu tego nowego urządzenia (Kaon KSTB6077) dnia 28 czerwca towarzyszyło uruchomienie zupełnie nowej oferty pod nazwą Magenta 1 – pakietu usług mobilnych, internetu światłowodowego i rozrywki. Alternatywnie można skorzystać z pakietu Magenta Rozrywka obejmującego tylko dwie usługi – światłowód i rozrywkę (bez usług komórkowych). Tym samym T-Mobile dołączył do grona konwergentnych graczy na polskim rynku.

Według założeń operatora, nowa oferta ma wyróżniać się starannym doborem jej elementów i partnerów biznesowych, by zapewnić użytkownikom korzystanie z najlepszych produktów, a nie wszystkich dostępnych na rynku. Ponadto ma charakteryzować się prostotą na wielu poziomach: zamówienia, korzystania, nawigacji oraz płatności. Jak to wygląda w praktyce?

Czy warto skorzystać z nowej oferty z dekoderem 4K? Co kryje się pod hasłem „rozrywka”? Oferty Magenta 1 i Magenta Rozrywka Na ofertę Magenta 1 od T-Mobile składają się abonament komórkowy, rozrywka i internet światłowodowy. Ten ostatni klienci mogą zakupić również jako osobną usługę lub w pakiecie 2 w 1 pod nazwą Magenta Rozrywka. Światłowód w ofercie z Netflixem to pobieranie danych z prędkością nawet do 900 Mb/s i ich wysyłanie do 100 Mb/s.

Z pakietu skorzystać mogą klienci znajdujący się w zasięgu infrastruktury światłowodowej jednego z partnerów T‑Mobile, czyli blisko 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce. Klienci T‑Mobile mogą wybierać spośród trzech promowanych wariantów – S, M i L – które różnią się prędkością światłowodu, liczbą ekranów, na których można korzystać z usługi Netflix, oraz ceną. W każdym z wariantów użytkownicy mogą dokupić dekoder oraz zwiększyć prędkość światłowodu. Ofertę można też rozszerzyć o Superpakiet Sport, obejmujący Iplę Sport i Iplę Eleven Sports, w cenie 30 zł za 90 dni.

Przygotowano też kilka innych pakietów Ipli. Należy podkreślić, że operator T-Mobile nie oferuje własnego pakietu kanałów telewizyjnych, a jedynie możliwość korzystania z usług partnerów – Netflixa oraz Ipli – w ramach jednego abonamentu. Natomiast osoby, które zdecydują się na androidowy dekoder T-Mobile, mogą dodatkowo odbierać, po podłączeniu anteny, kanały z bezpłatnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż wynajem dekodera wiąże się z opłatą 10 zł/miesiąc.

Wygląd i wyposażenie W połowie lipca, dzięki uprzejmości firmy T-Mobile, na nasze stanowisko testowe trafiło nowe urządzenie – Kaon KSTB6077. W zgrabnym pudełku, poza samym dekoderem, znajdują się: pilot zdalnego sterowania, dwie baterie alkaliczne AAA, kabel antenowy, kabel HDMI, zasilacz oraz skrócona instrukcja obsługi (rozszerzoną wersję w pliku PDF można pobrać ze strony internetowej T-Mobile, klikając w Oferta > Pakiety dla domu > Dokumenty do pobrania lub bezpośrednio pod linkiem www.t-mobile.pl/pl/instrukcja-obslugi-dekodera).

Dekoder Kaon KSTB6077 został wyprodukowany w Indonezji przez południowokoreańską firmę Kaonmedia. Wyposażono go w chipset Broadcom BCM7268 (15K DMIPS, quad core, 1 MB L2 cache). Za grafikę odpowiada układ Octa Core OpenGL ES3.1 3D GPU. Jeśli chodzi o pamięć, urządzenie oferuje 2 GB DDR4 pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash eMMC. Łączność z internetem realizowana jest na dwa sposoby – albo przewodowo za pośrednictwem kabla Ethernet, albo bezprzewodowo dzięki wbudowanemu modułowi WiFi 802.11ac2x2 dual band (dwa zakresy: 2,4 GHz i 5 GHz).

Ponadto jest Bluetooth 4.1 LE. Teraz kilka słów na temat wyglądu dekodera. Zarówno dekoder, jak i pilot są niewielkich rozmiarów. Kaon KSTB6077 ma wymiary 135x135x25 mm, a długość pilota wynosi zaledwie 147 mm. Na wierzchu plastikowej obudowy dekodera, w jego prawej dolnej części, znajduje się przycisk pozwalający na włączenie/wyłączenie dekodera (tryb uśpienia). Natomiast na środku mamy charakterystyczne logo T-Mobile w kolorze magenta.

Panel przedni dekodera nie zawiera żadnych innych elementów poza dwiema diodami: zieloną/czerwoną wskazującą, czy dekoder jest włączony/wyłączony lub w trybie uśpienia; oraz niebieską, wskazującą brak połączenia z internetem, gdy występuje. Na panelu tylnym znalazł się następujący zestaw złącz: wejście antenowe ANT IN (dla telewizji DVB-T), internetowe RJ45 (10/100 Mb/s Ethernet), wyjście HDMI 2.0a z HDCP 2.2, optyczne wyjście audio S/PDIF, gniazdo zasilania DC 12 V, 1,5 A do podłączenia zasilacza z zestawu. Jest również prosty przełącznik ON/OFF, włączający/wyłączający dekoder.

Na lewym boku dekodera jest dodatkowo port USB 2.0, a na prawym boku przycisk wymuszający parowanie pilota/przywracanie ustawień fabrycznych. Jeżeli chcemy ponownie sparować pilot, należy wcisnąć przycisk z boku dekodera, a następnie na pilocie wcisnąć i przytrzymać jednocześnie przyciski OK oraz ← przez 5 sekund. Aby przywrócić ustawienia fabryczne, należy przytrzymać przycisk z boku dekodera przez 5 sekund. Oczywiście te czynności można przeprowadzić również z poziomu menu dekodera.

Co istotne Kaon KSTB6077 działa w oparciu o system operacyjny Android TV 8.0 (Oreo). Należy dodać, iż wykorzystywanie androidowych rozwiązań stało się w ostatnim czasie bardzo modne, gdyż poza uniwersalnością interfejsu daje to także dostęp do szeregu przydatnych aplikacji ze sklepu Google Play.

Jeśli chodzi o pilot zdalnego sterowania, jest to urządzenie Bluetooth, które należy sparować z dekoderem. Jego design jest minimalistyczny – zdecydowano się na niewielką liczbę przycisków. Pilot dobrze leży w dłoni, choć osobom przyzwyczajonym do pilotów innych dekoderów, może wydawać się on zbyt mały. Co istotne rozmieszczenie przycisków jest dobrze przemyślane, a matowe wykończenie obudowy chroni go przed mało estetycznym palcowaniem. Należy wspomnieć też o dedykowanym przycisku Netflix, który pozwala na szybkie przejście do tej usługi, oraz o przycisku dla wyszukiwania głosowego. Dokładny opis poszczególnych klawiszy pilota można znaleźć w osobnej ramce.

Pierwsze uruchomienie

Przed uruchomieniem dekodera, należy go podłączyć do instalacji DVB-T za pomocą kabla antenowego, następnie do telewizora, projektora lub monitora kablem HDMI, do zasilania przy użyciu dołączonego zasilacza oraz do sieci internetowej (kablem Ethernet lub skonfigurować później Wi-Fi). Opcjonalnie można podłączyć zestaw audio, wykorzystując w tym celu złącze optyczne S/PDIF. Na koniec należy sprawdzić, czy przełącznik ON/OFF na panelu tylnym dekodera znajduje się w pozycji ON. Jeśli nie, należy go przełączyć.

Podczas pierwszego uruchomienia należy dokonać parowania pilota oraz skonfigurować dekoder, tzn. połączyć go z siecią Wi-Fi (o ile nie łączymy się przewodowo – wtedy nie ma taniej potrzeby), zalogować się do konta Google i wyszukać kanały naziemnej telewizji cyfrowej.

Parowanie pilota polega na jednoczesnym przyciśnięciu OK oraz ← przez 5 sekund, aż do momentu zaświecenia się diody na pilocie. Należy to zrobić podczas pokazania się pierwszej planszy (Bluetooth remote control pairing). Jest to niezbędny krok, aby można było później korzystać m.in. z funkcji wyszukiwania głosowego oraz by nie musieć kierować pilota dokładnie w stronę dekodera.

Po ukończonej operacji, na ekranie powinien pokazać się napis „paired”.

Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, czyli kolejno: wybrać język (polski lub angielski), skonfigurować Wi-Fi (krok ten nie jest widoczny, gdy podłączony został kabel Ethernet), zalogować się do konta Google (login i hasło takie jak do skrzynki pocztowej Gmail) i wybrać nazwę urządzenia (domyślnie TV Box). Kolejnym krokiem jest wybór aplikacji, które chcemy zainstalować na urządzeniu. Rekomendowane są: Player, TVP VOD, Ipla i Tidal. Oczywiście można później w dowolnym momencie wejść do sklepu Google Play i pobrać kolejne aplikacje.

Ostatnią ważną czynnością podczas pierwszego uruchomienia TV Boxa jest wyszukanie kanałów telewizji naziemnej. Należy pamiętać, że antena musi być wówczas podłączona do dekodera. Proces wyszukiwania nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. Łącznie powinno wyszukać nam 29 kanałów, w tym 6 kanałów nadawanych w ramach MUX 8 w paśmie VHF. Podczas wyszukiwania kanałów na bieżąco można śledzić postęp. Czynność tę można przeprowadzić również w późniejszym czasie, wchodząc w aplikację Live Channels.

Naszym oczom ukaże się teraz ekran „Witamy w Androidzie” z zachętą do zapoznania się z funkcjami urządzenia. Przez kolejne plansze należy przeklikać się klawiszem OK na pilocie.

Od kilku do kilkunastu sekund powinien trwać proces przygotowywania ekranu głównego. Podczas całego procesu pierwszej instalacji od razu nasuwa się myśl, że urządzenie działa bardzo szybko i bezproblemowo. Reakcja na komendy wydawane z pilota jest błyskawiczna.źródło: t-mobileBudżet Obywatelski. Głosowanie już za miesiącW poniedziałek 19 sierpnia urząd miasta ogłosił listę projektów, które na etapie oceny formalno-prawnej uzyskały pozytywną ocenę. W sumie z 949 złożonych projektów ten etap weryfikacji przeszło 537 z nich. Negatywną ocenę otrzymały 344 projekty.

Za kilka dni poznamy ostateczną listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w tegorocznej odsłonie BO.

W poniedziałek 19 sierpnia urząd miasta ogłosił listę projektów, które na etapie oceny formalno-prawnej uzyskały pozytywną ocenę. W sumie z 949 złożonych projektów ten etap weryfikacji przeszło 537 z nich. Negatywną ocenę otrzymały 344 projekty.

Lista 10 września

We wtorek 10 września okaże się, które projekty spośród tych 344, które uzyskały ocenę negatywną na etapie oceny najpierw formalnej, a później prawnej, udało się poprawić tak, aby również one mogły wziąć udział w głosowaniu. Na złożenie tzw. protestu autorzy mieli czas do poniedziałku 26 sierpnia.

– Ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, będzie opublikowana 10 września – tłumaczy Mateusz Płoskonka, Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Głosowanie, czyli co, jak, gdzie i kiedy

Zmian, które zostały wprowadzone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, jest wiele. Jedną z nich jest wiek osób upoważnionych do głosowania. – W poprzednich latach warunkiem było ukończone 16 lat – podaje dyrektor Płoskonka. – W tym momencie, w składaniu projektów i głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy oczywiście są to w stanie zrobić świadomie i samodzielnie – dodaje.

Lista lokali, w których będzie można oddać swój głos, zostanie ogłoszona na początku września. – W tym momencie zbieramy informacje z poszczególnych dzielnic miasta i miejskich jednostek. Natomiast tradycyjnie będą to główne lokalizacje urzędu, czyli ul. Powstania Warszawskiego oraz ulice: Wielicka, Zgody i Dekerta – dopowiada Płoskonka. – Oprócz tego punkty znajdą się jeszcze w bibliotekach, domach kultury oraz miejscach, które zgłaszają Rady Dzielnic – dodaje. W przypadku tych ostatnich urzędnicy zbierają jeszcze informacje od Rad Dzielnic, które mają wytypować miejsca rozpoznawane przez mieszkańców.

Głosowanie rozpocznie się 28 września i potrwa do 7 października. W tym czasie krakowianie będą mogli wybierać projekty, które ich zdaniem powinny zostać sfinansowane w ramach BO. – Mieszkańcy tradycyjnie – jak w latach poprzednich – będą głosować na trzy projekty o charakterze ogólnomiejskim oraz trzy o charakterze dzielnicowym. Muszą oddać w sumie sześć głosów. Przyznają w tym celu punkty – wyjaśnia dyrektor Płoskonka.

Trzy punkty dla projektu, który się im najbardziej podoba, dwa dla mniej i jeden dla tego, który wybierają jako trzeci. Następnie te punkty są zliczane i na tej podstawie generujemy wynik – podsumowuje.

Zieleńce najpopularniejsze

Jak co roku największą popularność wzbudzają projekty związane z infrastrukturą. W tym przypadku są to tereny zielone miasta. – Najwięcej projektów ocenionych pozytywnie dotyczyło szeroko pojętej zieleni – komentuje Mateusz Płoskonka. Były to pomysły związane z budową nowych terenów zielonych, ale również rewitalizacją przestrzeni, które już są w mieście: np. parków, skwerów oraz parków kieszonkowych.

– Popularne były również projekty o charakterze inwestycyjnym, czyli te oceniane przez ZDMK, a więc dotyczące projektów chodników, ulic, przejść dla pieszych i różnego rodzaju rozwiązań komunikacyjnych – wyjaśnia dyrektor.

Podobnym zainteresowaniem cieszyły się także projekty społeczne. – Były one skierowane głównie do młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych. Było ich w sumie 39 – komentuje Płoskonka.

Do 3 września potrwa rozpatrywanie protestów, które zostały złożone przez projektodawców. Głosowanie nad wszystkimi wnioskami zakończy się 7 października, a ostateczny wynik 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa poznamy 23 października.źródło: krakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
W Polsce można zamawiać samochody Tesli.Tesla otworzyła zamówienia na swoje samochody dla klientów z Polski. Za Model 3 w podstawowej odmianie (Standard Range Plus) z napędem na tylne koła należy zapłacić co najmniej 40 380 euro.

Ceny wariantu Long Range rozpoczynają się od 49 080 euro, natomiast Performance – od 53 780 euro. Według oficjalnych informacji ujawnionych na stronie amerykańskiego producenta, zamawiając samochód Tesli obecnie można oczekiwać jego dostawy na początku 2020 r.

Model S w wersji Long Range wyceniono na 73 480 euro, zaś w odmianie Performance – na 86 580 euro.

Zakup Modelu X wiąże się z wydatkiem co najmniej 78 580 euro za wariant Long Range i 90 480 euro za wersję Performance. Bardzo ważne jest to, że podane wyżej kwoty są cenami netto.

Od połowy lipca w Warszawie funkcjonuje pierwszy oficjalny serwis Tesli.
Kierowcy elektrycznych samochodów amerykańskiego producenta mają również do dyspozycji w Polsce Superchargery w kilku lokalizacjach (Ciechocinek, Katowice, Kostomłoty, Poznań). Kolejne stacje tego typu powstaną w Strykowie, Ostrowi Mazowieckiej, Rzeszowie i Sieradzu. A w Krakowie, gdzie przyjeżdża dużo turystów?źródło: tesla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC Polska: Nowe miasta z gigabitowym internetem.UPC Polska rozszerza zasięg gigabitowego internetu opartego na światłowodach o nowe miasta. Tym razem do grona gigamiast dołączają: Ruda Śląska, Tychy, Lubin, Gdynia i Sopot.

Dzięki dotychczasowym inwestycjom w rozbudowę sieci opartej na światłowodach UPC Polska, w zasięgu internetu 1 Gb/s są już ponad 2 mln gospodarstw domowych. Do tej pory możliwość korzystania z gigabitowej prędkości mieli mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy oraz Krakowa. Na początku września do grona gigamiast dołączy także Sosnowiec.

Oferta internetu 1 Gb/s jest skierowana do klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki modemowi Giga Connect Box, wspierającemu prędkość 1 Gb/s, UPC Polska zapewnia także wysoką jakość sieci Wi-Fi. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który inteligentnie zarządza siecią bezprzewodową, zapewniając użytkownikom stabilne korzystanie z internetu na wszystkich urządzeniach. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z Wi-Fi Boosterów, wzmacniających sygnał Wi-Fi w każdym zakątku domu.

UPC Polska od lat inwestuje w rozbudowę sieci opartej na światłowodach, docierając z superszybkim internetem i usługami telewizji cyfrowej do ponad 3,5 mln gospodarstw domowych w Polsce. Chcąc oferować swoim klientom jeszcze więcej, firma wprowadziła również program podnoszenia prędkości, podnosząc średnią prędkość do ponad 220 Mb/s na koniec drugiego kwartału 2019 roku.

Liczba klientów korzystających z usług internetowych UPC Polska wyniosła na koniec czerwca br. 1.203.400, a tym samym wzrosła o 55.600 w ujęciu rok do roku. Ponadto ponad 654.000 klientów skorzystało z modemu Connect Box.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 [3] 4 ... 322 323 324 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-10-18
USD 3,8503 -0,35%
EUR 4,2844 -0,01%
CHF 3,8969 +0,17%
GBP 4,9671 +0,43%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Zaproszenie na polską premierę pamięci masowej HPE Primera
Napisane przez Piotr
( 18.10.2019 04:53 )

 · Intel zaprezentował układy pamięci Optane następnej generacji
Napisane przez Piotr
( 17.10.2019 06:51 )

 · Do kogo należą dane zbierane przez sieci IoT?
Napisane przez Piotr
( 16.10.2019 06:33 )

 · Audi w erze mobilności elektrycznej
Napisane przez Piotr
( 15.10.2019 06:17 )

 · Niekodowana telewizja via 5G ważna dla nadawców
Napisane przez Piotr
( 14.10.2019 07:07 )

 · Orange eksperymentuje z 5G w paśmie 26 GHz
Napisane przez Piotr
( 11.10.2019 08:06 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Go Pro 8

Artykuły
1 . Co z tym 5G
(08.10.2019)
2 . Kraków: Do 2022 r. powstanie Centrum Innowacji oraz Badań Żywności
(26.09.2019)
3 . Bezpieczny świat mobilny.
(28.08.2019)
4 . Porto - posmakuj wina i krewetek w krainie Famavala
(28.08.2019)
5 . ITS: automatyzacja w transporcie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.
(19.08.2019)
6 . Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu
(21.07.2019)
7 . W Krakowie powstał pierwszy studencki samolot solarny.
(11.07.2019)
8 . Dlaczego warto polecieć na Rodos?
(23.05.2019)
9 . Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne.
(22.04.2019)
10 . Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
(18.04.2019)

Popularne pliki
1 . PITy 2018
(18.02.2019)
2 . PITy 2017
(15.02.2018)
3 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
4 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
5 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
6 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
7 . PITy 2016
(07.02.2017)
8 . PITy 2015
(26.03.2016)
9 . PITy 2014
(11.01.2015)
10 . PITy 2013
(09.03.2014)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2019.