Logowanie

Ukryj panel

Strona główna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Zawartosc tej strony wymaga nowej wersji Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Ericsson: Komercyjny start 5G w tym roku, rozwój IoT nabiera tempa.Jeszcze w tym roku przewidywalne jest komercyjne uruchomienie 5G. Ericsson przewiduje, że w 2023 roku sieć 5G osiągnie 20% globalnej transmisji danych. Przybywa także połączeń mobilnych IoT.

Według prognoz najnowszego Ericsson Mobility Report, od listopada 2017, ilość mobilnych połączeń IoT niemal się podwoiła. Szacuje się, że w 2023 r. osiągną one 3,5 miliarda. Wynika to z trwających na dużą skalę wdrożeń w Chinach. Nowe massive IoT, takie jak NB-IoT i Cat-M1 napędzają ten wzrost, umożliwiając usługodawcom poprawę efektywności i wzrost oceny klientów.
Operatorzy komórkowi uruchomili ponad 60 mobilnych sieci IoT na całym świecie, wykorzystując tą technologię w sieci LTE, wspierając różnorodne zastosowania. Operatorzy w Ameryce Północnej koncentrują się na logistyce i zarządzaniu flotą, podczas gdy w Chinach na inteligentnych miastach i rolnictwie.

Pierwsze komercyjne uruchomienia 5G w tym roku
Przewiduje się wiodącą rolę Ameryki Północnej przy wprowadzeniu sieci 5G wraz z wszystkimi głównymi amerykańskimi operatorami, planującymi wprowadzenie 5G pod koniec 2018 roku i do połowy 2019 roku. Do końca 2023 roku przewiduje się, że blisko 50 procent wszystkich abonamentów mobilnych w Ameryce Północnej będzie korzystało z sieci 5G, w Azji Północno-Wschodniej 34 procent, a w Europie Zachodniej 21 procent.

Globalnie, główne wdrożenia 5G spodziewane są od 2020 roku. Ericsson prognozuje ponad 1 miliard subskrypcji 5G do końca 2023 roku, co stanowi około 12 procent wszystkich abonamentów mobilnych.

Szacuje się, że mobilny przesył danych wzrośnie ośmiokrotnie, osiągając blisko 107 eksabajtów (EB) miesięcznie - liczba ta jest równa liczbie wszystkich abonentów telefonii komórkowej na świecie przesyłających wideo Full HD przez 10 godzin.

Przewiduje się, że do 2023 roku ponad 20 procent mobilnego przesyłu danych na świecie, będzie obsługiwane przez sieci 5G. Jest to 1,5-krotnie więcej niż obecnie łączny ruch 4G / 3G / 2G.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych technologii dostępu mobilnego, 5G ma być wdrożone jako pierwsze w gęsto zaludnionych obszarach z rozszerzonym mobilnym dostępem szerokopasmowym i stacjonarnym dostępem bezprzewodowym. Będą to pierwsze komercyjne zastosowania sieci nowej generacji. Kolejne zastosowania pochodzić będą z branż takich jak motoryzacja, produkcja, infrastrukura i opieka zdrowotna.

- 2018 jest rokiem, w którym sieci 5G stają się komercyjne, a mobilne sieci Internetu Rzeczy wdrażane są na szeroką skalę. Technologie te obiecują nowe możliwości, które wpłyną na życie ludzi i przekształcą branże. Zmiana ta nastąpi jedynie dzięki współpracy różnych branż i organów regulujących standardy nowych technologii - mówi Fredrik Krädling, Head of Area Networks.

Urządzenia pierwszej generacji przeznaczone wyłącznie do transmisji danych 5G, oczekiwane są od drugiej połowy 2018 roku. Pierwsze komercyjne smartfony obsługujące 5G w środkowych pasmach spodziewane są na początek przyszłego roku, natomiast wsparcie dla pasm o bardzo wysokim widmie, spodziewane jest do połowy 2019 roku.

Ericsson Mobility Report zawiera również artykuły oczami klientów na temat wydajności, inteligentnej produkcji, inteligencji maszyn w zarządzaniu siecią oraz znaczenia zabezpieczenia odpowiedniego spektrum dla 5G.źródło: ericsson


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVP, Polsat i TVN łączą siły w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)Telewizja Polska, TVN oraz Telewizja Polsat podpisały list intencyjny w celu zbudowania realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej.

Intencją nadawców jest podjęcie działań zmierzających do stworzenia konkurencyjnej oferty na polskim rynku, która doprowadzi do obniżenia kosztów nadawania programów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Jak przekonują nadawcy, nowe rozwiązanie zapewni widzom w całym kraju możliwie najlepszą jakość i zasięg programów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Strony informują, że otrzymały deklaracje o podjęciu współpracy i dołączeniu do inicjatywy od innych nadawców, rozpowszechniających swoje programy w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.źródło: tvn


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Z Kartą Krakowską możesz więcej.Od 1 sierpnia mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej, która da im 20% zniżki na bilety okresowe komunikacji miejskiej. Karta upoważnia również do rabatów w miejskich instytucjach kultury. Wnioski będzie można składać od 1 lipca w wersji elektronicznej i w wyznaczonych punktach obsługi Karty Krakowskiej.

– Doskonale Państwo wiedzą, że przez ostatnie kilkanaście lat zmieniły się priorytety Krakowa. Zaczynaliśmy od wielkich metropolitalnych inwestycji, które pomagają się miastu rozwijać i bogacić. Z biegiem lat zaczęliśmy się skupiać na coraz drobniejszych przedsięwzięciach, potrzebnych konkretnym grupom osób – społeczności dzielnicy czy osiedla. Mam tutaj na myśli skupienie się na remontach nakładkowych, zagospodarowaniu terenów zielonych, boiskach szkolnych itd. Karta Krakowska jest docenieniem osób, które w Krakowie na co dzień mieszkają, a płacąc tutaj podatki tym samym przyczyniają się zarówno do rozwoju jak i codziennego funkcjonowania naszego miasta. Liczę, że Karta Krakowa zachęci tych, którzy mieszkają w naszym mieście, korzystają z niego na co dzień, ale podatki rozliczają w innych miejscowościach, by przenieść swój PIT właśnie do Krakowa – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jestem przekonany, że Karta Krakowska, dając rozliczne przywileje posiadaczom spowoduje, że poczują się jeszcze bardziej związani ze swoim miastem.

Karta Krakowska to przywileje dla osób zameldowanych na pobyt stały w Krakowie oraz tych, które płacą podatki w naszym mieście, pracując tym samym na jego rozwój. Wydanie Karty jest bezpłatne, a wszystko można załatwić nie wychodząc z domu.

Z Kartą zarówno dorośli, jak i dzieci zapłacą mniej. Zasady działania programu Karta Krakowska są przejrzyste i proste, a oferta będzie rozszerzana o kolejne przywileje i korzyści dla osób zameldowanych na pobyt stały w Krakowie lub rozliczających podatki w Krakowie.

Wniosek o Kartę i jej wydanie to prosta formalność. Formularz wypełnimy przez internet. Wniosek można również złożyć w punktach stacjonarnych.

Jeżeli posiadasz już Krakowską Kartę Miejską, Krakowską Kartę Rodzinną, Małopolską Kartę Aglomeracyjną lub legitymację studencką wykorzystaj ją jako nośnik Karty Krakowskiej. Zaoszczędzisz czas i aktywujesz Kartę w automatach biletowych.

Komu przysługuje Karta Krakowska?
Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

są zameldowane na pobyt stały na terenie Krakowa,
rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa ze wskazaniem Krakowa jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód.
Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są także dzieci osób, o których mowa powyżej, w wieku do 18. roku życia.

Jak otrzymać Kartę Krakowską?
Należy założyć wniosek – najlepiej w formie elektronicznej. Wniosek będzie można złożyć również w formie papierowej w wyznaczonych punktach.

Osoby niezameldowane na pobyt stały w Krakowie w trakcie składania wniosku okazują jeden z poniższych dokumentów:

pierwszą stronę PIT z prezentatą urzędu skarbowego (pieczątką wpływu) lub potwierdzeniem jego złożenia,
pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru PIT (UPO),
w przypadku składania deklaracji podatkowej w formie elektronicznej,

zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.
Kartę w formie plastikowej można odebrać w punkcie, w którym został złożony wniosek w formie papierowej oraz w Punktach Sprzedaży Biletów (PSB) w przypadku złożenia wniosku w formie elektronicznej. Kartę można odebrać w terminie 30 dni od dnia powiadomienia o możliwości jej odbioru. Karty nieodebrane w terminie, odbiera w Punkcie Sprzedaży Biletów przy ul. Podwale 3/5.

Karta będzie ważna przez okres jednego roku licząc od dnia jej uzyskania tj. od dnia pozytywnej weryfikacji kompletnego wniosku jednakże nie wcześniej niż od dnia 1 sierpnia 2018 roku.

Zniżki
Posiadacze Karty Krakowskiej otrzymują prawo do nabycia biletu mieszkańca, tj.: z 20-procentową zniżką. W pierwszej kolejności Miasto wprowadza 20-proc. zniżkę na zakup biletów okresowych komunikacji miejskiej w I strefie biletowej. Przykładowo, przy obowiązującym taryfikatorze, za normalny bilet miesięczny na 1 linię zapłacimy 37 zł zamiast 46 zł. Przy bilecie ulgowym koszt zakupu wyniesie 18,50 zł zamiast 23 zł. Ulgowy bilet na dwie linie kosztować będzie 26 zł, zaś normalny 52 zł. Natomiast dla posiadaczy Karty zakup normalnego biletu sieciowego na wszystkie linie będzie tańszy o 17 zł - dziś płacimy 89 zł, więc po 1 sierpnia bilet okresowy kupimy za 72 zł. Bilet ulgowy na wszystkie linie będzie kosztował 36 zł zamiast 44,50 zł. Ponadto, za bilet ulgowy semestralny, który dziś kosztuje 184 zł, po 1 sierpnia posiadacz Kart Krakowskiej zapłaci 147 zł.źródło: krakowPłatności Paysafecard w Google PlayPaysafecard ogłasza nawiązanie nowej współpracy z Google, która umożliwia milionom klientów skorzystanie z zakupów online.

Paysafecard ogłosił rozpoczęcie nowej współpracy z Google. Paysafecard jest obecnie akceptowane jako metoda płatności w Google Play Store, sklepie z aplikacjami dla urządzeń wyposażonych w system Android, co otwiera milionom klientów drzwi do cyfrowego świata.
Od tej pory klienci nie posiadający karty kredytowej lub dostępu do cyfrowych usług bankowych oraz klienci, którzy nie chcą podawać swoich danych finansowych online ze względów bezpieczeństwa, mogą płacić online w Google Play Store za pomocą paysafecard.

Paysafecard umożliwia klientom, którzy wolą lub muszą korzystać z gotówki, realizowanie płatności online w prosty i bezpieczny sposób, przy pomocy 16-cyfrowego kodu.

Utworzenie partnerstwa między paysafecard a Google na poziomie międzynarodowym ma swój początek w Polsce, gdzie ponad milion osób co roku korzysta z paysafecard.

Paysafecard jest obecnie dostępne w 46 krajach i posiada ponad 600 tys. punktów sprzedaży na całym świecie, a z tego około 40 000 w Polsce.źródło: google


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC Polska inwestuje w internet. Jesienią przyspieszenie do 1Gb/sW ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wzrośnie ponaddwukrotnie do 210 GB. To będzie generować popyt na coraz szybszy i lepszy internet. Dlatego najwięksi operatorzy coraz więcej inwestują w budowę sieci światłowodowej. Dzięki temu UPC jeszcze w tym roku wprowadzi do oferty internet o prędkości 1 Gbps, czyli dwukrotnie szybszy niż dziś.

Jak podaje UPC Polska, w ciągu ostatniej dekady oferowana prędkość internetu wzrosła ponad siedemnastokrotnie, do 500 Mbps. Rośnie też średnia prędkość - trzykrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat. Celem UPC jest jednak rozwój gigainfrastruktury, która odpowie na wyzwania przyszłości: rosnącą konsumpcję danych internetowych, m.in. cyfrowej rozrywki, internetu rzeczy (IoT), a także aplikacji następnej generacji, które będą powstawać np. w wirtualnej rzeczywistości.
- Cały czas zwiększamy prędkość internetu dla naszych dotychczasowych klientów. W pierwszym kwartale 2018 roku osiągnęliśmy średnią prędkość 130 Mbps na sekundę. W czwartym kwartale 2017 roku było to 100 Mbps. Z każdym kwartałem coraz więcej naszych klientów ma dostęp do internetu wysokich prędkości. Obecnie jesteśmy w stanie zaproponować prędkość 500 Mbps, a jeszcze w tym roku będziemy gotowi z naszym nowym produktem - gigabitowym internetem - zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Robert Redeleanu, prezes zarządu UPC Polska.

Stałe zwiększanie prędkości internetu odpowiada na rosnące potrzeby klientów. Firma Analysys Mason szacuje, że ilość przesyłanych miesięcznie danych przez klientów szybkich sieci internetowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wzrośnie w ciągu czterech lat do 210 GB miesięcznie (z obecnych 101 GB). Wyzwaniem będzie także rosnąca liczba urządzeń podłączonych do sieci. Jak prognozuje Cisco, w 2021 roku wyniesie ona globalnie 27 mld, przy 17 mld w 2016 roku.

- Modernizujemy elementy naszej sieci, by w tym roku móc zaoferować naszym klientom pakiet gigabitowy. Będziemy drugim krajem po Niemczech w ramach Liberty Global zdolnym to zrobić. Rozwijana przez nas technologia DOCSIS 3.1. jest zdolna sprostać wyzwaniom przyszłości i przesyłać dane z prędkością nawet do 10 Gbps - podkreśla Robert Redeleanu.

Zdaniem analityków ADL stosowana przez Liberty Global i UPC technologia DOCSIS 3.1, obok FTTH i 5G, jest jednym z filarów budowy nowoczesnych sieci światłowodowych, które pozwolą sprostać wyzwaniom przyszłości w zakresie transmisji danych

Jak zapowiada prezes UPC Polska, wprowadzenie gigabitowego internetu do oferty to tylko część planów na najbliższe miesiące.

- Drugim naszym priorytetem są innowacje, które wprowadzamy na rynek. Mamy dwa kluczowe produkty, czyli modem Connect Box, który zapewnia najlepszej jakości WiFi w domu, oraz platformę telewizyjną rozrywki Horizon. Chcemy, żeby te innowacje były obecne w coraz większej liczbie domów - mówi Robert Redeleanu.

Obecnie zasięgiem szybkiego internetu i telewizji cyfrowej UPC Polska obejmuje ponad 3,3 mln gospodarstw domowych. Aby jakość oferowanego internetu i rozwiązań cyfrowych pozwoliła przyciągnąć nowych klientów, UPC zapowiada wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań - nową wersję modemu Connect Box, z którego obecnie korzysta ponad 430 tys. klientów w Polsce, system Smart Wi-Fi, który automatycznie optymalizuje parametry sieci Wi-Fi, Boostery, które pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszego zasięgu sieci Wi-Fi, czy aplikację Connect App, która ułatwi zarządzanie domową siecią.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft przejął GitHub za 7,5 miliarda dolarów.Microsoft osiągnął porozumienie w zakresie nabycia GitHub, wiodącej na świecie platformy tworzenia oprogramowania, na której ponad 28 milionów programistów uczy się, udostępnia owoce swojej pracy i współpracuje przy tworzeniu przyszłości.

Zgodnie z postanowieniami umowy firma Microsoft nabędzie GitHub za kwotę 7,5 miliarda dolarów w akcjach Microsoft. Z zastrzeżeniem dopełnienia zwyczajowych warunków związanych z nadzorem regulacyjnym transakcja nabycia ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku kalendarzowego.
Platforma GitHub zachowa swój etos stawiania programistów na pierwszym miejscu i będzie działać niezależnie, w celu zapewnienia otwartego środowiska dla wszystkich programistów z wszystkich branż. Programiści będą mogli nadal korzystać z dowolnych języków programowania, narzędzi i systemów operacyjnych w projektach i nadal będą mogli wdrażać oprogramowanie we wszystkich systemach operacyjnych, chmurach i na różnorakich urządzeniach.

Wiceprezes korporacyjny firmy Microsoft Nat Friedman, założyciel Xamarin i weteran oprogramowania typu open source zajmie stanowisko głównego dyrektora wykonawczego GitHub. Obecny dyrektor Chris Wanstrath zajmie stanowisko doradcy technicznego Microsoft i będzie podlegał pod wiceprezesa wykonawczego Scotta Guthrie'ego; na tym stanowisku będzie opracowywał strategiczne inicjatywy oprogramowania.źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVP 4K i Canal+ 4K wkraczają do kablówek na Mundial 2018. Drogo?Pierwsze kablówki wprowadzają do swoich ofert kanały, które umożliwiają obejrzenie Mundialu 2018 w jakości 4K. Tanio nie jest.

Kilka dni temu sieci kablowe alarmowały, że Telewizja Polska ogranicza dostęp do kanału TVP 4K. Przypomnijmy, że w ramówce TVP 4K ma znaleźć się ponad połowa Mistrzostw Świata w przekazie zrealizowanym przy wykorzystaniu technologii 4K. Pozostałą część spotkań pokaże Canal+ 4K Ultra HD.
Po medialnym nagłośnieniu sprawy publiczny nadawca zapowiedział, że zostanie przygotowana oferta dla kablówek. Jak informują operatorzy, sprzedażą dostępu do TVP 4K wraz z Canal+ 4K Ultra HD na czas Mundialu 2018 roku zajmuje się platforma NC+. Pierwsi operatorzy kablowi już wprowadzają do swoich ofert

Telewizja Kablowa Koszalin właśnie poinformowała swoich abonentów, że dostęp do Mundialu 2018 w jakości 4K to koszt 99 zł. Mniej, bo 49 zł, zapłacą posiadacze pakietu Canal+. Operator nie ma w swojej ofercie dekoderów obsługujących format 4K, dlatego oferta kierowana jest do abonentów posiadających "moduł CAM z kartą warunkowego dostępu w odbiorniku TV wyposażonym w technologię 4K". Na Mundial w jakości 4K szykuje się także Winogradzka Telewizja Kablowa. Za dostęp abonenci zapłacą odpowiednio 100 lub 50 zł.

Podobnych cen można spodziewać się u innych operatorów, którzy zdecydują się na wprowadzenie kanałów 4K na czas mundialu.źródło: canal+


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVP Sport wkracza do naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Prezes TVP: "Wielkie święto"Od 7 czerwca 2018 roku kanał TVP Sport SD będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej - oficjalnie poinformowała Telewizja Polska. Kanał dostępny będzie w ramach trzeciego multipleksu.

- Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed Mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o Mundialu - mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z Mundialu Jacek Kurski, Prezes TVP.
Uruchomienie TVP Sport SD oznacza ogromne zwiększenie zasięgu kanału sportowego telewizji publicznej. Do tej pory TVP Sport w wersji HD był dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Nadal zresztą pozostanie ta forma dystrybucji.

TVP Sport w cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) docelowo w HD

Jednocześnie TVP Informuje, że w nocy z 6 na 7 czerwca 2018 roku nastąpi wyłączenie kanału TVP Rozrywka na trzecim multipleksie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3). Kanał ten będzie dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
UPC Polska wprowadza oferty boostery. Zasięg Wi-Fi w całym domu.UPC Polska wprowadza do oferty WiFi Boosters dedykowane zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany).

WiFi Boostery to kompaktowe zestawy urządzeń, wykorzystujące domową sieć elektryczną, aby zapewnić dostęp do internetu w dowolnym pomieszczeniu. Można je sparować z modemem i samodzielnie zainstalować. Wystarczy umieścić jeden z boosterów blisko modemu i połączyć obydwa urządzenia kablem ethernet. Drugi większy z boosterów umieszczony w dowolnym miejscu, stworzy dodatkowy hotspot (nadajnik), zwiększający zasięg domowego WiFi.
Dzięki technologii MU-MIMO (2x2), nadawaniu jednocześnie na dwóch częstotliwościach 2,4 i 5 Ghz (Dual band) oraz gniazdom Ethernet 1000 Mb/s (1 Gb/s) WiFi Boostery zapewnią przy okazji solidną prędkość (transfer) danych, dodatkowo dzięki gniazdom elektrycznym na przedniej ściance boosterów, można do nich podłączyć także dowolne, inne urządzenie. Boostery mogą być podłączane do gniazdek ściennych dla uzyskania w całym domu doskonałej łączności bezprzewodowej. Silny sygnał WiFi na różnych piętrach, w tym w piwnicy czy na strychu, a to część koncepcji Liberty Global wyrażonej hasłem "Fluid Living", tzn. dostępu do Internetu w dowolnym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu.

- Wyniki niezależnych badań, takich jak SpeedTest.pl potwierdzają, że UPC zapewnia stabilne i niezawodne łącze internetowe. Zdarza się jednak, że nasza sieć napotyka przeszkody w postaci pięter, ścian czy urządzeń zakłócających sygnał w domu. W takich właśnie sytuacjach nasz najnowszy produkt, poprawiający zasięg Internetu i odpowiadający na wszelkie potrzeby użytkownika sieci bezprzewodowej, czyli WiFi Booster, w połączeniu z naszym urządzeniem Connect Box zapewni prawdziwy ekosystem złożony z urządzeń klienta, aby zagwarantować mu szybkie i niezawodne łącze bezprzewodowe WiFi w dowolnym miejscu jego domu czy mieszkania. To urządzenie, które dopełnia kampanię edukacyjną na temat sposobów optymalizacji domowej sieci internetowej, w tym sieci bezprzewodowej WiFi, którą nieustannie od lat prowadzimy w UPC - Jarosław Pijanowski,VP Sales & Care Poland.

Zestawy WiFi Boosters dostępne będą dla nowych i obecnych klientów w pakietach z superszybkim internetem opartym na światłowodzie, telewizją cyfrową oraz telefonem.źródło: upc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
TVP kręci drugi sezon telenoweli historycznej "Korona królów"Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do nowego sezonu "Korony Królów". Historia króla Kazimierza Wielkiego, w którego postać wcieli się, w związku z przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami, nowy odtwórca Andrzej Hausner, zostaje rozszerzona o opowieść o losach drugiego niezwykłego Piasta - Bolka II Małego.

Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły. Sympatycy telenoweli dowiedzą się m.in.: jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.
Atrakcją dla widzów będą również niezwykłe losy królowej Elżbiety Węgierskiej - siostry Kazimierza Wielkiego, która w daremnej walce o życie syna, ruszy z wyprawą do Rzymu i Neapolu. Wdowa, matka królów, kobieta na szczycie, a jednocześnie bardzo samotna.

- Mamy nadzieję, że poznawanie losów tej niezwykłej piastowskiej trójki - Kazimierza Wielkiego, Bolka II Małego, Elżbiety Węgierskiej będzie przyjemnością dla widza. Chcemy, aby drugi sezon "Korony królów" podtrzymał zainteresowanie historią, zachęcamy do szukania ciekawostek o młodszym bracie Bolka - Henryku, o bitwach, układach małżeńskich i dramatycznych wyborach. Zapraszamy przed telewizory już we wrześniu - mówią twórcy serialu.

Premiera zaplanowana jest na jesień 2018 roku.źródło: tvp


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 [3] 4 ... 292 293 294 >


Zegar

PogodaKurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-07-20
USD 3,7170 +0,02%
EUR 4,3275 +0,28%
CHF 3,7199 +0,21%
GBP 4,8376 +0,06%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Technologia "fog computing" doczekała się standardu
Napisane przez Pawel
( 20.07.2018 04:55 )

 · System plików Lustre trafił w nowe ręce
Napisane przez Pawel
( 19.07.2018 08:47 )

 · Ruszyły pierwsze prace nad sieciami 6G
Napisane przez Pawel
( 18.07.2018 06:51 )

 · Red Hat udostępnia najnowszą wersję OpenStack Platform
Napisane przez Pawel
( 17.07.2018 07:43 )

 · Apple kontra Samsung - ugoda kończy siedmioletni spór
Napisane przez Pawel
( 16.07.2018 07:41 )

 · Cryptojacking staje się jedną z najważniejszych broni w arsenale cyberprzestępców.
Napisane przez Pawel
( 13.07.2018 06:35 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 10?
Czy Windows 10 okaże się ?
 Tak
 Nie
 Zostanę przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Hala 100-lecia KS Cracovia: kosmetyka przed oficjalnym otwarciem

Artykuły
1 . Kraków Studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA
(13.07.2018)
2 . Inkubator UW ze wsparciem od Microsoft
(13.07.2018)
3 . Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego.
(20.06.2018)
4 . Gowin: musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji.
(20.06.2018)
5 . Rozwiązanie ze świata gier komputerowych może wspomóc diagnostykę urazów.
(10.06.2018)
6 . Ekspert: roboty będą zastępować ludzi w coraz bardziej wymagających zawodach
(16.05.2018)
7 . W sobotę start misji NASA z udziałem Polaków
(03.05.2018)
8 . Przetrenowanie - jak je rozpoznać i jak unikać
(19.04.2018)
9 . Raport: niska innowacyjność polskich firm barierą w korzystaniu z programu Horyzont 2020
(09.04.2018)
10 . Polscy badacze analizują Big Data i przewidują wyniki wyborów
(09.04.2018)

Popularne pliki
1 . PITy 2017
(15.02.2018)
2 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
3 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
4 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
6 . PITy 2016
(07.02.2017)
7 . PITy 2015
(26.03.2016)
8 . PITy 2014
(11.01.2015)
9 . PITy 2013
(09.03.2014)
10 . Internet Explorer 11 (Win7)
(17.11.2013)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2018.