Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

UE: 780 mln euro na badania w dziedzinie ICT.Jedno z największych w historii zaproszeń do składania wniosków badawczych w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) ogłosiła Komisja Europejska.

W ramach tej inicjatywy sfinansowane zostaną w 2011 r. projekty o wartości 780 mln euro. Komisja zobowiązała się utrzymać 20-procentowe tempo zwiększania co roku budżetu na badania i rozwój w dziedzinie TIK, przynajmniej do 2013 r.

Zaproszenie do składania wniosków o wartości 780 mln euro (zaproszenie 7 TIK) jest elementem największego w historii rocznego programu roboczego, będącego częścią siódmego unijnego programu ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego. W budżecie na 2011 r. przewidziano na ten cel prawie 1,2 mld euro.

220 mln euro przekazano już w lipcu 2010 r. na rzecz partnerstw publiczno-prywatnych zajmujących się TIK w dziedzinie inteligentnych samochodów, ekologicznych budynków, fabryk działających z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz internetu przyszłości.

W bieżącym zaproszeniu 120 mln euro przeznacza się na finansowanie badań i rozwoju technologicznego w dziedzinie infrastruktury sieciowej, mediów i usług cyfrowych na rzecz internetu przyszłości. Prawie 100 mln euro zostało już zarezerwowanych dla partnerstwa "Internet przyszłości", aby wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne aplikacje internetowe pozwalające uczynić bardziej "inteligentną" infrastrukturę w dziedzinie systemów zdrowotnych, sieci energetycznych i systemów zarządzania ruchem.

Ponad 200 mln euro przeznaczono na badania w dziedzinie systemów elektronicznych i komponentów fotonicznych. Dzięki temu ma wzrosnąć konkurencyjność przemysłu motoryzacyjnego, telekomunikacji, automatyki przemysłowej, technologii oświetleniowych oraz przemysłu medycznego w Europie. Postęp w technologii laserowej na przykład ma kluczowe znaczenie dla stymulowania rozwoju łączności optycznej i uzyskania ultra szybkich prędkości internetowych dostępnych dla wszystkich Europejczyków.

W bieżącym zaproszeniu do składania wniosków przewidziano prawie 200 mln euro na badania TIK w dziedzinie zdrowia i starzenia się społeczeństwa. Liczba Europejczyków w wieku powyżej 60 lat rośnie średnio o 2 miliony rocznie. TIK mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o stworzenie trwałych rozwiązań i maksymalizację możliwości rynkowych, które pomogą ograniczyć koszty socjalne i opieki zdrowotnej.

Ponadto 135 mln euro przeznaczono na badania TIK, które podniosą efektywność energetyczną budynków, transportu i logistyki. Powyższe środki uzupełniają 220 mln euro udostępnione w lipcu 2010 r. partnerstwom publiczno-prywatnym na rzecz gospodarki opartej na samochodach, budynkach i fabrykach o niskiej emisji dwutlenku węgla.

W ramach zaproszenia 7 TIK o finansowanie projektów mogą ubiegać się uniwersytety, ośrodki badawcze, MŚP, duże firmy i inne organizacje w Europie, a także spoza Europy. Wnioski można składać do dnia 18 stycznia 2011 r. Następnie zostaną one ocenione przez niezależne grupy eksperckie, które dokonają wyboru w oparciu o jakość wniosków.

Więcej informacji na temat zaproszenia do składania wniosków można znaleźć pod adresem cordis.eu.

źródło: cordis


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Prędkość 16 Gb/s w technologii Fibre Channel.Komitet techniczny INCITS T11 instytutu ANSI ratyfikował standard Fibre Channel opisujący transmisję z prędkością 16 Gb/s (16GFC).

Tym samym zakończono został proces projektowania standardu 16GFC prowadzony przez grupę T11.2 i stowarzyszenie FCIA (Fibre Channel Industry Association).

Oprócz dwukrotnie większej prędkości transmisji danych (w porównaniu z 8-gigabitowym wariantem Fibre Channel) główną nowością jest zastosowanie kodowania 64b/66b. Mechanizm ten zastąpił kody liniowe 8b/10b wykorzystywane w technologiach Ethernet (przy prędkości 10 Gb/s) i Fibre Channel 10 Gb/s (10 GFC). Mimo zmiany mechanizmu kodowania 16GFC ma być zgodny wstecz przynajmniej z 4- i 8-gigabitowymi technologiami Fibre Channel.

Pierwsze produkty - adaptery HBA (Host Bus Adapter) i przełączniki sieciowe - mają pojawić się w 2011 roku. Firmy Emulex i QLogic zapowiedziały, że kolejne generacje ich systemów sieciowego składowania danych (NAS) będą obsługiwały nowy standard.

źródło: heiseonline


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Otwarcie kładki o. Bernatka ułatwi bezpłatne zwiedzanie muzeów.30 września odbyło się uroczyste otwarcie Kładki Ojca Laetusa Bernatka, która połączyła kazimierski i podgórski brzeg Wisły. Z tej okazji, w weekend 2-3 października, wstęp do pięciu krakowskich muzeów, zlokalizowanych właśnie w tych dwóch częściach Krakowa, będzie bezpłatny.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na weekend z muzeami Kazimierza i Podgórza. W dniach 2-3 października (sobota/niedziela) bezpłatnie będzie można zwiedzić pięć krakowskich muzeów: Starą Synagogę, Aptekę pod Orłem, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, Muzeum Inżynierii Miejskiej i Dom Historii Podgórza.

W pierwszy październikowy weekend, w godz. 9:00-17:00 bezpłatnie będzie można zwiedzić Starą Synagogę (www.mhk.pl/oddzialy/stara_synagoga ). Na stałej wystawie "Dzieje i kultura Żydów krakowskich" eksponowane są najcenniejsze zabytki muzealnej kolekcji judaików. W dawnych modlitewnikach - męskiej i kobiecej, na parterze Starej Bożnicy, wystawione są przedmioty żydowskiej sztuki obrzędowej. W muzeum można również podziwiać malarstwo portretowe i ikonografię dzielnicy żydowskiej na Kazimierzu oraz dokumentującą zagładę Żydów krakowskich w latach II wojny światowej.

Na bezpłatne zwiedzanie zaprasza też Apteka pod Orłem - w godz. 9:30-17:00 (www.mhk.pl/oddzialy/apteka_pod_orlem ). Apteka pod Orłem zajmuje pomieszczenia dawnej apteki mgr Tadeusza Pankiewicza, która w latach okupacji niemieckiej znajdowała się w centrum krakowskiego getta. Stała wystawa "Apteka w getcie krakowskim" opowiada o krakowskim farmaceucie, Tadeuszu Pankiewiczu - jedynym Polaku zamieszkałym w getcie, i polskim personelu, którzy wspólnie nieśli stałą pomoc mieszkańcom getta. Apteka Tadeusza Pankiewicza, pełniąca całodobowy dyżur, była miejscem kontaktów, spotkań, informacji. Każdy, kto zwrócił się tu o pomoc był pewien, że ją otrzyma.

W dniach 2-3 października za darmo będzie również można zwiedzić muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera (w godz. 10:00-20:00), a w nim m.in. stałą wystawę "Kraków - czas okupacji (1939-1945)", która poświęcona jest dziejom Krakowa i jego mieszkańców w latach wojny. Ekspozycja podzielona jest na kilkanaście segmentów tematycznych: wojna 1939 r., rola Krakowa, jako ośrodka władzy Generalnego Gubernatorstwa, życie codzienne i rodzinne, los Żydów krakowskich, opór i tajne państwo, czy wreszcie dzieje fabryki, ludzi w niej pracujących i jej właściciela Oskara Schindlera. Ważnym łącznikiem segmentów wystawy jest symboliczna ulica krakowska, na której spotykali się Polacy, Żydzi i Niemcy. Warto dodać, że w czasie wakacji muzeum odwiedzało od 600 do 700 osób dziennie. Łącznie było to ok. 45 tys. zwiedzających. Często już o godz. 12:00 wykupione były wszystkie wejściówki na dany dzień.

Uwaga!!! Aby zwiedzić wystawę w Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera w czasie weekendu z muzeami, należy zarezerwować bilety przez stronę www.bilety.mhk.pl Po rezerwacji będzie można odebrać w kasie bezpłatny bilet (ich liczba jest ograniczona - każdego dnia do muzeum może wejść maksymalnie 1018 osób). Płatne będzie natomiast oprowadzanie przez przewodnika (150zł) - na życzenie zwiedzającego.

W czasie weekendu z muzeami będzie można również obejrzeć ekspozycje w Muzeum Inżynierii Miejskiej (w godz. 10:00-16:00) - m.in. ciekawą kolekcję samochodów i motocykli polskiej produkcji (www.mimk.com.pl ), i w Domu Historii Podgórza (10:00-14:00).

Weekend z muzeami Kazimierza i Podgórza:

9:00-17:00 Stara Synagoga (ul. Szeroka 24),

9:30-17:00 Apteka Pod Orłem (pl. Bohaterów Getta 18)

10:00-20:00 Fabryka Emalia Oskara Schindlera (ul. Lipowa 4)

10:00-16:00 Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. Św. Wawrzyńca 15)

10:00-14:00 Dom Historii Podgórza (ul. Limanowskiego 13) (JK)

źródło: magicznykrakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
AOL kupuje TechCrunch i 5min Media.Przejęcie technologicznego bloga TechCrunch przez amerykański portal AOL to najważniejsza informacja, jaka pojawiła się dotąd na na konferencji TechCrunch Disrupt.

Twórca kupionego serwisu, Michael Arrington, dalej będzie go prowadził, a nowy właściciel obiecał mu pełną swobodę działania.

Zakupy AOL są zgodne ze strategią prezesa firmy, Tima Armstronga, który zapowiadał, że portal musi stać się dostawcą oryginalnych treści i podawać informacje jako pierwszy.

Słynie z tego TechCrunch - serwis, który Michael Arrington stworzył w 2005 r. po serii nieudanych biznesów internetowych. Jako autor startupów, sam skupił się na stronach tego typu, z czasem, rozszerzając tematykę bloga na całą technologię. Choć AOL nie ujawnił finansowych warunków transakcji, nieoficjalnie mówi się o 40 mln dolarów.

To nie pierwszy zakup portalu. Wcześniej, w roku 2005, AOL przejął także Engadget - słynny serwis o elektronicznych gadżetach.

Informację o przejęciu TechCruncha przekazali wspólnie prezes AOL i twórca strony. Mogę nadal mówić to, co chcę? To część umowy, prawda? - pytał Arrington, na co Armstrong odpowiadał - Chcemy, byś robił to, co do tej pory, co pozwoliło ci osiągnąć sukces. Będziemy trzymać ręce przy sobie.

Podczas konferencji TechCrunch Disrupt, AOL ogłosił też zakup platformy wideo - 5min Media i przejęcie repozytorium zawierającego ponad 200 tys. filmów od ponad 1000 producentów. W sierpniu tego roku 5min miał ponad 20 mln unikalnych użytkowników i 130 mln obejrzanych filmów.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Samsung zdradza szczegóły tabletu "Galaxy Tab".Samsung coraz intensywniej przygotowuje się premiery tabletu Galaxy Tab. Firma udostępniła z tej okazji obszerny film prezentujący możliwości swojego urządzenia.Prezentacja Samsunga to obecnie jeden z najdokładniejszych materiałów na temat tabletu dostępnych w Sieci. Producent pokazuje w nim m.in. funkcje społecznościowe, biznesowe oraz multimedialne. Na 9-minutowym filmie można zobaczyć np. działanie klienta poczty, Google Maps oraz powiązanego z Facebookiem, Google i Outlookiem kalendarza.

Materiał demonstruje także możliwości społecznościowe np. połączoną z serwisami typu Facebook i Twitter książkę kontaktów oraz możliwość wykonywania połączeń wideo z wykorzystaniem wbudowanych aparatów cyfrowych.

Samsung pochwalił się także płynnym działaniem materiałów filmowych w jakości HD oraz szybkością pracy ze stronami internetowymi przy wykorzystaniu technologii Flash 10.1 i HTML 5.

Samsung Galaxy Tab oficjalnie pojawi się sprzedaży od października, jednak najprawdopodobniej pierwsze urządzenia trafią do klientów dopiero w listopadzie.

źródło: samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Właściciel Segwaya nie żyje.Zmarł James Heselden, właściciel firmy produkującej słynny skuter żyroskopowy Segway. 62-letni Brytyjczyk miał wypadek w trakcie przejażdżki terenową wersją Segwaya po swojej posiadłości w West Yorkshire - spadł z 10-metrowego urwiska nad rzeką Wharfe.

Ciało Heseldena znaleziono w niedzielne przedpołudnie, 26 września. Okoliczności wypadku nie są na razie znane. Biznesmen pozostawił żonę, pięcioro dzieci i ośmioro wnuków.

Heselden urodził się w 1948 r. w Leeds. Do 1984 r. pracował w górnictwie węglowym, z którego odszedł po fali strajków. Za pieniądze z odprawy założył swoją pierwszą firmę, Hesco Bastion, dzięki której został milionerem - firma opracowała specjalny, modułowy system umocnień, który spopularyzował się w armiach Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i państw NATO.

Na przełomie 2009 i 2010 r. Heselden kupił firmę produkującą skutery Segway. Wartość majątku Brytyjczyka szacowana jest na ok. 263 mln dolarów.

Skuter Segway został skonstruowany w 2001 r. przez amerykańskiego wynalazcę Deana Kamena. Pierwszy model pojazdu trafił do sprzedaży rok później. W skuterze zastosowano skomplikowany mechanizm samobalansujący, w skład którego wchodzi m.in. 10 mikroprocesorów i żyroskop.

Oprogramowanie dla transportera napisał m.in. Steve Wozniak, twórca pierwszego komputera osobistego.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Chińskie superkomputery w natarciu.Specjaliści przewidują, że w przyszłym roku na listę Top500 (najszybsze na świecie superkomputery) trafią kolejne systemy obliczeniowe wyprodukowane w Chinach. Oznacza to, że wkrótce Stany Zjednoczone mogą zacząć powoli tracić dominację w tej części rynku IT.


top500 - pierwsza dziesiątka

Przeglądając ostatnią listę Top500 można zauważyć, że: Chiny umieściły na niej 24 komputery, Niemcy 24, Francja 27, Wielka Brytania 38 i USA aż 282. Analitycy sądzą, że na następnej liście Top500 liczba superkomputerów pracujących w Chinach przewyższy liczbę tego typu maszyn przetwarzających dane we wszystkich krajach europejskich. Przykładem takiej inwestycji może być potężne centrum danych powstające w Shenzhen (aglomeracja w południowo-wschodnich Chinach w prowincji Guangdong).

Projektowane obecnie superkomputery klasy "petascale" mają do 200 tys. rdzeni obliczeniowych. Superkomputery klasy "exascale", które pojawią się na rynku za kilkanaście lat, będą dysponować nawet stu milionami rdzeni obliczeniowych. Niektórzy przewidują, że może to być nawet miliard rdzeni. Systemy takie będą pobierać bardzo dużo energii. I tak np. system o wydajności dwóch petaflopów będzie pobierać 2 MW.

Chiny mają obecnie drugi najwydajniejszy na świecie superkomputer (Nebulae; układy Intel Xeon X5650 2,66 GHz i układy GPU Nvidia Tesla C2050) oferujący wydajność 1,27 petaflopa. Dla przypomnienia, pierwsze miejsce zajmuje superkomputer firmy Cray (Jaguar; 6-rdzeniowe procesory AMD Opteron 2435 2,6 GHz), przetwarzający dane z szybkością 1,76 petaflopa. Jeden petaflop oznacza, że komputer wykonuje tysiąc bilionów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę.

źródło: CW


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Amprius skonstruowała wydajną baterię litowo-jonową.Amerykańska firma Amprius skonstruowała akumulator, który gromadzi podwójną ilość energii w stosunku do tradycyjnych baterii.

Pozwalają na to anody krzemowe o nanometrowej strukturze - pisze magazyn "Technology Review" w wydaniu internetowym. Startup współpracuje obecnie z kilkoma (niewymienionymi z nazwy) koncernami elektronicznymi, mając na celu wprowadzenie akumulatora na rynek do 2012 roku. Z perspektywy użytkownika końcowego nowa bateria zapewniłaby nawet o 40 procent dłuższy czas pracy urządzeń przenośnych. Amprius podjął również współpracę z kilkoma czołowymi producentami samochodów, w ramach której będzie testować nowe anody pod kątem zastosowania w autach napędzanych elektrycznie.

Yi Cui, profesor materiałoznawstwa na Uniwersytecie Stanforda, zademonstrował w 2007 roku błonę krzemową o strukturze nanometrowej, która chłonęła i oddawała lit, nie wykazując przy tym typowych problemów natury mechanicznej. Zgodnie z zapowiedziami ten nowatorski materiał na anody miał - przynajmniej teoretycznie - podwoić pojemność energetyczną akumulatorów litowych.

Prototypowe baterie Ampriusa przeszły już 250 cykli ładowania, które potwierdziły opisane właściwości. Jednak aby uzyskać pewność co do ich przydatności dla pojazdów elektrycznych, muszą zaliczyć co najmniej 3000 cykli ładowania - przyznał Ryan Kottenstette, dyrektor Ampriusa kierujący rozwojem projektu.

źródło: heise-online


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Oracle zamierza kupić producenta chipów.Kolejnym etapem ekspansji prowadzonej przez koncern Oracle może się niebawem okazać próba przejęcia któregoś z producentów układów scalonych.

Jak informuje "The Wall Street Journal", prezes Larry Ellison oświadczył podczas spotkania analitykówPDF w San Francisco, że jest zainteresowany każdą technologią przydatną dla produktów z oferty Oracle'a. Od momentu przejęcia spółki Sun Microsystems na początku tego roku korporacja zajmuje się także serwerami. Na pytanie analityków o przyszłą strategię korporacji Ellison odpowiedział: "Jeszcze zobaczycie, jak kupujemy producenta chipów".Według relacji Bloomberga znawcy rynku już spekulują, czy Oracle kupi dział chipów IBM-a lub też część AMD, bądź Nvidii. Ich zdaniem Ellison może pójść w ślady Apple'a, który przejął własnych dostawców CPU. Szef finansowy Jeff Epstein powiedział na spotkaniu, że Oracle jest zainteresowany firmami technologicznymi. Planowane są ponoć małe i większe zakupy. Dzięki przejęciu spółek software'owych Oracle mógłby opanować kolejne branże, pozostawiając w tyle konkurentów, np. SAP.

Ellison ujawnił ponadto, że ma na oku dostawcę pamięci masowych NetApp, który zajmuje się między innymi magazynowaniem baz danych Oracle'a. NetApp i Oracle porozumiały się niedawno w sporze prawnym. Natomiast przedsiębiorstwa, takie jak firma konsultingowa Accenture, której przejęcie przez Oracle'a było obiektem spekulacji, w ogóle nie wchodzą w rachubę. Koncern jest zainteresowany rozwojem własnych produktów, a po wykupieniu Accenture musiałby również świadczyć odpowiednie usługi dla produktów konkurencji - przekonywał prezes.

Przez długi czas Oracle nosił się z zamiarem opracowania telefonu na bazie Javy - pisze dalej "The Wall Street Journal". Okazało się jednak, że ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Warto przypomnieć, że choć korporacja nie działa bezpośrednio na rynku telefonów komórkowych, to sprzedaje Javę niemal wszystkim producentom komórek.

źródło: oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Polsat, Onet.pl i Tuba.FM w telewizorach Samsunga.Użytkownicy telewizorów Samsung, dzięki usłudze Internet@TV, będą mogli oglądać programy z oferty Grupy Polsat (ipla), przeglądać serwisy portalu Onet.pl oraz słuchać Tuba.FM.

Samsung Electronics Polska wprowadza kolejne funkcje internetowe w ramach usługi Internet@TV dostępnej w telewizorach marki Samsung. Projekt powstał we współpracy z największymi dostawcami treści na polskim rynku: Redefine (widget ipla), Onet i Agora (twórca widgetu Tuba FM).- Rozwijana przez Samsung funkcja Internet@TV stanowi zapowiedź nowego sposobu konsumpcji treści telewizyjnych, jaki wkrótce zagości na dobre w naszych domach. Dzięki konwergencji mediów, w tym przypadku telewizji i internetu, już niebawem nie będziemy patrzeć na telewizor, jako na narzędzie do oglądania nadawanych właśnie programów, ale jako interfejs łączący nas z setkami tysięcy materiałów tekstowych, multimedialnych i video, dostępnych w wybranym przez nas czasie i miejscu. Konsekwentnie dążymy do realizacji tej wizji - mówi Grzegorz Stanisz, CTV Product Manager w Samsung Electronics Polska.

Wraz z zawarciem porozumień z Redefine (twórcą widgetu ipla), Onet.pl i Agorą (twórcą widgetu Tuba FM), w ofercie Internet@TV pojawi się pięć nowych widgetów, tworzonych na bieżąco specjalnie na potrzeby polskich użytkowników telewizorów Samsung. Nowe aplikacje uzupełniają listę blisko 40 widgetów dostępnych bezpośrednio z poziomu telewizora w tym m.in. takich dostawców, jak: Facebook, Twitter, YouTube, Google, Accuweather, USA Today, Picasa.

ipla to aplikacja, która umożliwia użytkownikom dostęp do materiałów wideo na żądanie w wysokiej jakości. Treści oferowane to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4 W sumie na widzów czeka ponad 10 tysięcy plików wideo stanowiących ok. 5 tysięcy godzin oglądania.

Tuba FM to widget, który daje możliwość odbioru stacji radiowych z najpopularniejszego w Polsce radia internetowego - portalu Tuba.fm, zawierającego ponad 30 tematycznych kanałów z różnymi rodzajami muzyki.

Onet.pl w telewizorach Samsung dostępny będzie w postaci trzech widgetów: Wiadomości, Biznes oraz Sport. W każdym znajdą się najświeższe informacje, aktualizowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nowe widgety powstające we współpracy z polskimi partnerami, będą dostępne w większości telewizorów marki Samsung serii 6 i wyższych. W 2010 r. sprzedano w Polsce blisko 60 tysięcy telewizorów Samsung z funkcją Internet@TV. Do dziś, z internetowych możliwości swoich telewizorów skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób generując ponad 1 milion odsłon widgetów lokalnych. Celem firmy na najbliższe lata jest dalszy wzrost sprzedaży urządzeń obsługujących funkcje internetowe oraz zwiększenie liczby użytkowników usługi Internet@TV.

źródło: Samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 404 [405] 406 ... 428 429 430 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · SkyShowtime wprowadzi tańszą subskrypcję z reklamami. Jaka cena?
Napisane przez Piotr
( 23.02.2024 04:52 )

 · Wiosna w Polsacie. Sprawdzone programy i seriale, hity filmowe, sport.
Napisane przez Piotr
( 22.02.2024 09:49 )

 · Canal+ we Francji ma tyle samo subskrybentów co abonentów?
Napisane przez Piotr
( 21.02.2024 06:40 )

 · Eurosport: Będzie 8 dodatkowych kanałów, w tym Eurosport 4K.
Napisane przez Piotr
( 20.02.2024 06:36 )

 · Więcej kanałów HD w UPC (Play)
Napisane przez Piotr
( 19.02.2024 10:35 )

 · Powrót Formuły 1 w 2024 w bezpłatnej telewizji
Napisane przez Piotr
( 16.02.2024 06:28 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
2 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
3 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
4 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
5 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
6 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
7 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
8 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
9 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
10 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.