Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Właściciel Segwaya nie żyje.



Zmarł James Heselden, właściciel firmy produkującej słynny skuter żyroskopowy Segway. 62-letni Brytyjczyk miał wypadek w trakcie przejażdżki terenową wersją Segwaya po swojej posiadłości w West Yorkshire - spadł z 10-metrowego urwiska nad rzeką Wharfe.

Ciało Heseldena znaleziono w niedzielne przedpołudnie, 26 września. Okoliczności wypadku nie są na razie znane. Biznesmen pozostawił żonę, pięcioro dzieci i ośmioro wnuków.

Heselden urodził się w 1948 r. w Leeds. Do 1984 r. pracował w górnictwie węglowym, z którego odszedł po fali strajków. Za pieniądze z odprawy założył swoją pierwszą firmę, Hesco Bastion, dzięki której został milionerem - firma opracowała specjalny, modułowy system umocnień, który spopularyzował się w armiach Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i państw NATO.

Na przełomie 2009 i 2010 r. Heselden kupił firmę produkującą skutery Segway. Wartość majątku Brytyjczyka szacowana jest na ok. 263 mln dolarów.

Skuter Segway został skonstruowany w 2001 r. przez amerykańskiego wynalazcę Deana Kamena. Pierwszy model pojazdu trafił do sprzedaży rok później. W skuterze zastosowano skomplikowany mechanizm samobalansujący, w skład którego wchodzi m.in. 10 mikroprocesorów i żyroskop.

Oprogramowanie dla transportera napisał m.in. Steve Wozniak, twórca pierwszego komputera osobistego.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Chińskie superkomputery w natarciu.



Specjaliści przewidują, że w przyszłym roku na listę Top500 (najszybsze na świecie superkomputery) trafią kolejne systemy obliczeniowe wyprodukowane w Chinach. Oznacza to, że wkrótce Stany Zjednoczone mogą zacząć powoli tracić dominację w tej części rynku IT.


top500 - pierwsza dziesiątka

Przeglądając ostatnią listę Top500 można zauważyć, że: Chiny umieściły na niej 24 komputery, Niemcy 24, Francja 27, Wielka Brytania 38 i USA aż 282. Analitycy sądzą, że na następnej liście Top500 liczba superkomputerów pracujących w Chinach przewyższy liczbę tego typu maszyn przetwarzających dane we wszystkich krajach europejskich. Przykładem takiej inwestycji może być potężne centrum danych powstające w Shenzhen (aglomeracja w południowo-wschodnich Chinach w prowincji Guangdong).

Projektowane obecnie superkomputery klasy "petascale" mają do 200 tys. rdzeni obliczeniowych. Superkomputery klasy "exascale", które pojawią się na rynku za kilkanaście lat, będą dysponować nawet stu milionami rdzeni obliczeniowych. Niektórzy przewidują, że może to być nawet miliard rdzeni. Systemy takie będą pobierać bardzo dużo energii. I tak np. system o wydajności dwóch petaflopów będzie pobierać 2 MW.

Chiny mają obecnie drugi najwydajniejszy na świecie superkomputer (Nebulae; układy Intel Xeon X5650 2,66 GHz i układy GPU Nvidia Tesla C2050) oferujący wydajność 1,27 petaflopa. Dla przypomnienia, pierwsze miejsce zajmuje superkomputer firmy Cray (Jaguar; 6-rdzeniowe procesory AMD Opteron 2435 2,6 GHz), przetwarzający dane z szybkością 1,76 petaflopa. Jeden petaflop oznacza, że komputer wykonuje tysiąc bilionów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę.

źródło: CW


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Amprius skonstruowała wydajną baterię litowo-jonową.



Amerykańska firma Amprius skonstruowała akumulator, który gromadzi podwójną ilość energii w stosunku do tradycyjnych baterii.

Pozwalają na to anody krzemowe o nanometrowej strukturze - pisze magazyn "Technology Review" w wydaniu internetowym. Startup współpracuje obecnie z kilkoma (niewymienionymi z nazwy) koncernami elektronicznymi, mając na celu wprowadzenie akumulatora na rynek do 2012 roku. Z perspektywy użytkownika końcowego nowa bateria zapewniłaby nawet o 40 procent dłuższy czas pracy urządzeń przenośnych. Amprius podjął również współpracę z kilkoma czołowymi producentami samochodów, w ramach której będzie testować nowe anody pod kątem zastosowania w autach napędzanych elektrycznie.

Yi Cui, profesor materiałoznawstwa na Uniwersytecie Stanforda, zademonstrował w 2007 roku błonę krzemową o strukturze nanometrowej, która chłonęła i oddawała lit, nie wykazując przy tym typowych problemów natury mechanicznej. Zgodnie z zapowiedziami ten nowatorski materiał na anody miał - przynajmniej teoretycznie - podwoić pojemność energetyczną akumulatorów litowych.

Prototypowe baterie Ampriusa przeszły już 250 cykli ładowania, które potwierdziły opisane właściwości. Jednak aby uzyskać pewność co do ich przydatności dla pojazdów elektrycznych, muszą zaliczyć co najmniej 3000 cykli ładowania - przyznał Ryan Kottenstette, dyrektor Ampriusa kierujący rozwojem projektu.

źródło: heise-online


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Oracle zamierza kupić producenta chipów.



Kolejnym etapem ekspansji prowadzonej przez koncern Oracle może się niebawem okazać próba przejęcia któregoś z producentów układów scalonych.

Jak informuje "The Wall Street Journal", prezes Larry Ellison oświadczył podczas spotkania analitykówPDF w San Francisco, że jest zainteresowany każdą technologią przydatną dla produktów z oferty Oracle'a. Od momentu przejęcia spółki Sun Microsystems na początku tego roku korporacja zajmuje się także serwerami. Na pytanie analityków o przyszłą strategię korporacji Ellison odpowiedział: "Jeszcze zobaczycie, jak kupujemy producenta chipów".



Według relacji Bloomberga znawcy rynku już spekulują, czy Oracle kupi dział chipów IBM-a lub też część AMD, bądź Nvidii. Ich zdaniem Ellison może pójść w ślady Apple'a, który przejął własnych dostawców CPU. Szef finansowy Jeff Epstein powiedział na spotkaniu, że Oracle jest zainteresowany firmami technologicznymi. Planowane są ponoć małe i większe zakupy. Dzięki przejęciu spółek software'owych Oracle mógłby opanować kolejne branże, pozostawiając w tyle konkurentów, np. SAP.

Ellison ujawnił ponadto, że ma na oku dostawcę pamięci masowych NetApp, który zajmuje się między innymi magazynowaniem baz danych Oracle'a. NetApp i Oracle porozumiały się niedawno w sporze prawnym. Natomiast przedsiębiorstwa, takie jak firma konsultingowa Accenture, której przejęcie przez Oracle'a było obiektem spekulacji, w ogóle nie wchodzą w rachubę. Koncern jest zainteresowany rozwojem własnych produktów, a po wykupieniu Accenture musiałby również świadczyć odpowiednie usługi dla produktów konkurencji - przekonywał prezes.

Przez długi czas Oracle nosił się z zamiarem opracowania telefonu na bazie Javy - pisze dalej "The Wall Street Journal". Okazało się jednak, że ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Warto przypomnieć, że choć korporacja nie działa bezpośrednio na rynku telefonów komórkowych, to sprzedaje Javę niemal wszystkim producentom komórek.

źródło: oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Polsat, Onet.pl i Tuba.FM w telewizorach Samsunga.



Użytkownicy telewizorów Samsung, dzięki usłudze Internet@TV, będą mogli oglądać programy z oferty Grupy Polsat (ipla), przeglądać serwisy portalu Onet.pl oraz słuchać Tuba.FM.

Samsung Electronics Polska wprowadza kolejne funkcje internetowe w ramach usługi Internet@TV dostępnej w telewizorach marki Samsung. Projekt powstał we współpracy z największymi dostawcami treści na polskim rynku: Redefine (widget ipla), Onet i Agora (twórca widgetu Tuba FM).



- Rozwijana przez Samsung funkcja Internet@TV stanowi zapowiedź nowego sposobu konsumpcji treści telewizyjnych, jaki wkrótce zagości na dobre w naszych domach. Dzięki konwergencji mediów, w tym przypadku telewizji i internetu, już niebawem nie będziemy patrzeć na telewizor, jako na narzędzie do oglądania nadawanych właśnie programów, ale jako interfejs łączący nas z setkami tysięcy materiałów tekstowych, multimedialnych i video, dostępnych w wybranym przez nas czasie i miejscu. Konsekwentnie dążymy do realizacji tej wizji - mówi Grzegorz Stanisz, CTV Product Manager w Samsung Electronics Polska.

Wraz z zawarciem porozumień z Redefine (twórcą widgetu ipla), Onet.pl i Agorą (twórcą widgetu Tuba FM), w ofercie Internet@TV pojawi się pięć nowych widgetów, tworzonych na bieżąco specjalnie na potrzeby polskich użytkowników telewizorów Samsung. Nowe aplikacje uzupełniają listę blisko 40 widgetów dostępnych bezpośrednio z poziomu telewizora w tym m.in. takich dostawców, jak: Facebook, Twitter, YouTube, Google, Accuweather, USA Today, Picasa.

ipla to aplikacja, która umożliwia użytkownikom dostęp do materiałów wideo na żądanie w wysokiej jakości. Treści oferowane to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4 W sumie na widzów czeka ponad 10 tysięcy plików wideo stanowiących ok. 5 tysięcy godzin oglądania.

Tuba FM to widget, który daje możliwość odbioru stacji radiowych z najpopularniejszego w Polsce radia internetowego - portalu Tuba.fm, zawierającego ponad 30 tematycznych kanałów z różnymi rodzajami muzyki.

Onet.pl w telewizorach Samsung dostępny będzie w postaci trzech widgetów: Wiadomości, Biznes oraz Sport. W każdym znajdą się najświeższe informacje, aktualizowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nowe widgety powstające we współpracy z polskimi partnerami, będą dostępne w większości telewizorów marki Samsung serii 6 i wyższych. W 2010 r. sprzedano w Polsce blisko 60 tysięcy telewizorów Samsung z funkcją Internet@TV. Do dziś, z internetowych możliwości swoich telewizorów skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób generując ponad 1 milion odsłon widgetów lokalnych. Celem firmy na najbliższe lata jest dalszy wzrost sprzedaży urządzeń obsługujących funkcje internetowe oraz zwiększenie liczby użytkowników usługi Internet@TV.

źródło: Samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Internet 30 Mb/s dla wszystkich do 2020.



Komisja Europejska wyznaczyła główne strategie i cele zarządzania częstotliwościami radiowymi na lata 2011-2015. W dniu 20 września 2010 r. Komisja Europejska opublikowała projekt decyzji ustanawiającej pierwszy wieloletni Program Polityki Widma Radiowego. Projekt wyznacza główne strategie i cele zarządzania częstotliwościami radiowymi na szczeblu UE na lata 2011-2015.

Główne propozycje to m.in. wiążący cel zapewnienia szerokopasmowego (30 Mb/s) dostępu do Internetu dla wszystkich obywateli UE do 2020 r. oraz otwarcie pasma 800 MHz (790-862 MHz) na potrzeby bezprzewodowego dostępu do Internetu we wszystkich Państwach Członkowskich do 1 stycznia 2013 r.

Projekt decyzji ustanawiającej Program zostanie przesłany przez Komisję Europejską do Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Prezydencja belgijska w Radzie UE planuje przedstawienie na grudniowym posiedzeniu Rady UE ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii sprawozdania z postępu prac prowadzonych w zakresie koordynacji podejścia do zarządzania częstotliwościami na obszarze UE (Progress Report).

źródło: uke


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Sieć następnej generacji.



Komisja Europejska ogłosiła rekomendację w zakresie regulacji dostępu do sieci następnej generacji (NGA Recommendation), co jest bardzo ważnym krokiem w kierunku budowy we wszystkich krajach UE naprawdę konkurencyjnego rynku bardzo szybkiego dostępu do Internetu.

Komisja Europejska opublikowała zalecenie w sprawie regulowania dostępu do sieci dostępu nowej generacji. Celem tego zalecenia jest promowanie inwestycji, konkurencji oraz innowacji na rynku usług szerokopasmowych, w szczególności w kontekście przejścia do sieci dostępu nowej generacji (NGA).

Zdaniem Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Konkurencji w Telekomunikacji (ECTA), nowy pakiet regulacyjny będzie katalizatorem, dzięki któremu w całej Europie zdecydowanie zwiększy się dostępność
i wykorzystanie bardzo szybkiego dostępu do Internetu. Opracowanie przez Komisję Europejską Rekomendacji NGA potwierdza jak istotną rolę na rynku bardzo szybkiego Internetu, dostarczanego z wykorzystaniem sieci światłowodowych, odgrywa zapewnienie narzędzi regulacyjnych sprzyjających konkurencji.

- Otwarcie sieci światłowodowych na konkurencję będzie korzystne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Dzięki nowym regulacjom, oczekujący bardzo szybkiego dostępu do Internetu będą wreszcie mieli możliwość wyboru dostawcy usług w rozsądnej cenie - powiedział Hubertus von Roenne, przewodniczący ECTA. Powszechność dostępu i usług następnej generacji będzie niezwykle silnym impulsem do rozwoju innowacyjnej, Cyfrowej Europy.

Jedna Europa, różne regulacje
Nowa Rekomendacja oznacza m.in. koniec tzw. wakacji regulacyjnych, które przez ostatnie 5 lat cofnęły wiele krajów UE w zakresie innowacji i zapewnienia obywatelom możliwości swobodnego wyboru dostawcy usług. Teraz operatorzy zasiedziali będą zmuszeni otworzyć swoje sieci światłowodowe na konkurencję.

- W wielu krajach wspólnoty klienci mają bardzo ograniczoną dostępność lub wręcz nie mają dostępu do naprawdę szybkiego Internetu. Jesteśmy w tej kwestii bardzo daleko od tego co można by nazwać wspólnym europejskim rynkiem cyfrowym - mówi przewodniczący ECTA

Pomiędzy poszczególnymi krajami członkowskimi są olbrzymie różnice w zakresie zarówno cen, jak i samej dostępności tego typu usług. Przykładowo we Francji klienci mogą korzystać z pakietu, w którego skład wchodzi łącze o prędkości 100 Mb/s, nielimitowane krajowe połączenia telefoniczne oraz TV nawet za mniej niż 30 Euro, podczas gdy w niektórych innych krajach UE samo tylko łącze internetowe o tej prędkości kosztuje około 40 Euro. Są zaś takie kraje w Europie, w których operatorzy nie oferują nawet łączy o prędkościach 30 Mb/s i większych.

Światłowody otwarte na konkurencję
W zakresie fizycznego dostępu do sieci (Rynek 4), Komisja Europejska m.in. zobowiązuje krajowych regulatorów, aby zobligowali operatorów o stwierdzonej Znaczącej Pozycji Rynkowej (SMP) do zapewniania operatorom alternatywnym dostępu do światłowodowych lokalnych pętli abonenckich operatora SMP na zasadach zbliżonych do obecnie obowiązujących w przypadku sieci miedzianych (LLU).

KE stwierdza jednocześnie, że dostępowe sieci światłowodowe powinny być budowane w sposób umożliwiający świadczenie na ich bazie usług przez kilku operatorów a operator SMP powinien umożliwić konkurentom kolokację urządzeń oraz dzierżawę ciemnych włókien światłowodowych. Ma też być zapewniona możliwość dzierżawy kanalizacji teletechnicznej a operator SMP ma być zobowiązany do jej budowy w sposób umożliwiający dostęp dla kilku operatorów a każdy punkt dystrybucji będzie musiał obsługiwać wystarczającą liczbę łączy do użytkowników końcowych, aby był ekonomicznie opłacalny dla podmiotu ubiegającego się o dostęp.

Komisja Europejska zobowiązuje krajowe organy regulacyjne do jak najszybszego uzupełnienia oferty ramowej LLU o sieci światłowodowe. KE stwierdza również, że w przypadku, gdy z infrastruktury operatora SMP korzysta również operator alternatywny (LLU), migracja na technologię dostępową następnej generacji musi być zapowiedziana z 5-letnim wyprzedzeniem a skrócenie tego okresu jest możliwe tylko jeśli nowa infrastruktura jest w pełni substytutywna względem poprzedniej.

Dla Rynku 5 (hurtowy dostęp szerokopasmowy - BSA) rekomenduje się natomiast krajowym regulatorom traktowanie usług dostępowych operatora SMP, świadczonych na bazie zmodernizowanych sieci miedzianych (VDSL), na analogicznych zasadach jak usługi oferowane z wykorzystaniem dotychczasowych technologii (ASDL, ADSL2+). Rekomendacja NGA dopuszcza zwolnienie operatorów SMP z obowiązku oferowania usługi BSA na terenach, na których występuje efektywna konkurencja, ale dopiero po przeprowadzeniu przez regulatorów analizy rynków lokalnych.

W dokumencie KE znajduje się również zalecenie, aby informacje
o nowych produktach hurtowych były udostępniane operatorom alternatywnym na co najmniej 6 miesięcy przed ich wprowadzeniem przez operatora SMP na rynku detalicznym.

źródło: ECTA


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




DVB-T: Drugi multipleks.



Do końca 2011 roku zasięg drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej powinien objąć zasięgiem cały kraj, a jeszcze w tym roku ma zostać uruchomionych kilka nadajników.

Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, do końca roku ma zostać uruchomionych kilkanaście nadajników drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej - wynika z harmonogramu przedstawionego przez TP Emitel.

Przypomnijmy, że drugi multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w całości przeznaczony jest dla nadawców komercyjnych - TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Na multipleksie ma znaleźć się 8 kanałów telewizyjnych. Oprócz swoich podstawowych kanałów TVN planuje udostępnić satelitarny TVN 7, Polsat nową stację Polsat Sport News, TV Puls uruchomi rodzinny kanał TV Puls 2, a TV4 kanał młodzieżowy TV6.

Wstępna lista nadajników, z których będzie prowadzony przekaz drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej:

Etap I (30.09.2010):
- RTCN Poznań/Śrem - k. 39 (618 MHz)
- RTCN Warszawa/PKiN - k. 48 (690 MHz)
- RTCN Warszawa/Raszyn - k. 48 (690 MHz)
- RTCN Zielona Góra/Jemiołów - 46 (674 MHz)
- RTCN Żagań/Wichów - k. 41 (634 MHz)

Etap II (31.12.2010):
- RTCN Gdańsk/Chwaszczyno - k. 35 (586 MHz)
- RTCN Piła/Rusinowo - k. 43 (650 MHz)
- RTCN Płock/Rachocin - k. 57 (762 MHz)
- RTCN Siedlce/Łosice - k. 43 (650 MHz)
- RTCN Szczecin/Kołowo - k. 34 (578 MHz)
- RTON Iława/Kisielice - k. 24 (498 MHz)
- RTCN Białogard/Sławoborze - k. 50 (706 MHz)
- RTCN Częstochowa/Wręczyca - k. 39 (618 MHz)
- RTCN Kalisz/Mikstat - k. 44 (658 MHz)
- RTCN Olsztyn/Pieczewo - k. 33 (570 MHz)
- RTCN Rzeszów/Sucha Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 32 (562 MHz)
- RTON Świnoujście/ul. Chrobrego - k. 34 (578 MHz)
- RTON Wisła/Skrzyczne - k. 38 (610 MHz), po wyłączeniu analogu k. 58 (770 MHz)

Etap III (31.07.2011):
- RTCN Białystok/Krynice - k. 49 (698 MHz)
- RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec - k. 32 (562 MHz)
- RTCN Dęblin/Ryki - k. 24 (498 MHz)
- RTCN Katowice/Kosztowy - k. 49 (698 MHz)
- RTCN Kielce/Św Krzyż - k. 36 (594 MHz), po wyłączeniu analogu k. 37 (602 MHz)
- RTCN Konin/Żółwieniec - k. 45 (666 MHz)
- RTCN Kraków/Chorągwica - k. 64 (818 MHz), po wyłączeniu analogu k. 23 (490 MHz)
- RTCN Lublin/Piaski - k. 21 (474 MHz)
- RTCN Przemyśl/Tatarska Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 59 (778 MHz)
- RTCN Przysucha/Kozłowiec - k. 37 (602 MHz)
- RTCN Suwałki/Krzemianucha - k. 29 (538 MHz)
- RTCN Szczawnica/Przehyba - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)
- RTCN Wrocław/Ślęża - k. 58 (770 MHz)
- RTCN Zamość/Tarnawatka - k. 52 (722 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)
- RTON Elbląg/Jagodnik - k. 25 (506 MHz)
- RTON Kłodzko/Czarna Góra - k. 58 (770 MHz)
- RTON Koszalin/Gołogóra - k. 47 (682 MHz)
- RTON Lębork/Skórowo Nowe
- k. 45 (666 MHz), po wyłączeniu analogu k. 35 (586 MHz)
- RTON Opole/Chrzelice - k. 34 (578 MHz)
- RTON Rabka/Luboń Wielki - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)
- RTON Tarnów/g. św Marcina - k. 23 (490 MHz)
- RTON Zakopane/Gubałówka - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)

Etap IV (31.12.2011):
- INFO TV FM Gniezno - k. 43 (650 MHz)
- INFO TV FM Leżajsk - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 59 (778 MHz)
- INFO TV FM Ostrołęka - k. 41 (634 MHz)
- RSTV Bieszczady/Góra Jawor - k. 32 (562 MHz)
- RSTV EC Łódź - k. 24 (498 MHz)
- RSTV Gorlice/Maślana Góra - k. 61 (794 MHz), po wyłączeniu analogu k. 36 (594 MHz)

Dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) ma być bezpłatny, sygnał będzie odbierany za pomocą dekoderów DVB-T lub telewizyjnych odbiorników wyposażonych w odpowiednie tunery. Początkowo jednak zasięg naziemnej telewizji cyfrowej będzie znacznie ograniczony.

źródło: ntc


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




TVP Kraków patronem medialnym SAT Krak 2010.



Miło nam poinformować, że krakowski ośrodek regionalny Telewizji Polskiej - Telewizja Kraków - objął patronat medialny nad piątą edycją wystawy telewizji cyfrowej SAT Krak 2010.
Współpraca Telewizji Kraków i organizatorów wystawy SAT Krak 2010 to także kampania reklamowa w regionalnej stacji Telewizji Polskiej.

Telewizja Kraków oprócz patronatu medialnego przyśle na wystawę SAT Krak 2010 ekipę reporterów, by pokazać skrót z najważniejszych wydarzeń podczas wystawy w krakowskiej "Kronice". Informacje o wystawie pojawią się także w programie "Warto wiedzieć:, na stronie internetowej i w telegazecie.

źródło: satkrak.com


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Pierwsze wydanie MySQL 5.5 RC.



Podczas konferencji Open World firma Oracle zaprezentowała pierwszą wersję Release Candidate 5.5.6 wolnej bazy danych MySQL. W pełni funkcjonalne oprogramowanie nie jest jednak jeszcze wydaniem publicznym (GA - general availability), jak twierdzi odpowiedzialny za prace Tomas Ulin. Jest to pierwsza edycja MySQL przygotowana pod skrzydłami Oracle'a od chwili przejęcia Suna.

Nowy właściciel odcisnął wyraźne piętno w postaci zmienionego domyślnego silnika bazy danych: zamiast dawnego MyISAM w tym wydaniu wprowadzono zdolny do obsługi transakcji model InnoDB. Według Oracle'a ma on działać znacznie szybciej niż w poprzedniej wersji, między innymi dzięki wielu segmentom Rollback i użytkowaniu asynchronicznego mechanizmu I/O pod Linuksem. Jak zapewnia producent, MySQL zwłaszcza przy wielu jednoczesnych połączeniach na maszynach wielordzeniowych powinna działać zauważalnie wydajniej. Programiści osiągnęli to dzięki zmianom w funkcjonowaniu wątków na serwerze poprzez specjalne blokady (Lock) dla poszczególnych zadań, które zastąpiły dotychczas używane globalne blokady.

Nowością jest dopuszczenie SIGNAL/RESIGNAL jako standardowej metody przetwarzania błędów w Stored Procedures. Dodatkowo partycje mogą być definiowane na podstawie wartości wielu kolumn. Oracle twierdzi także, że dzięki półsynchronicznej replikacji wzmocniona została niezawodność działania systemu bazodanowego.

Warto odnotować, że silniki bazodanowe (engines) odróżniają MySQL od innych relacyjnych baz danych. Przejmują one zasadnicze funkcje zarządzania danymi. Zależnie od wykonywanych zadań stosowane są różne silniki. Używany do tej pory domyślnie MyISAM ma wprawdzie opinię bardzo szybkiego, ale nie umożliwia ani transakcji, ani też stosowania tzw. kluczy obcych. Takie cechy ma natomiast InnoDB, któremu z kolei brakuje znanych z MyISAM indeksów pełnotekstowych. Oracle planuje dodać tę funkcję w najbliższej przyszłości.

Gotowe paczki binarne dla różnych systemów operacyjnych i kod źródłowy można już pobrać ze strony projektu. Szczegółowe informacje o nowościach w MySQL znajdziemy w opublikowanej tam dokumentacji online.

źródło: heiseonline


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : < 1 2 3 ... 407 [408] 409 ... 431 432 433 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Nadchodzą nowe tablety od Apple.
Napisane przez Pawel
( 29.03.2024 04:15 )

 · Wiosną widzowie TVP1 poznają bohaterów nowych seriali. Premierowe odcinki "Matyldy" z Marią Kowalską
Napisane przez Pawel
( 28.03.2024 08:12 )

 · Wiosna w TVP.
Napisane przez Pawel
( 27.03.2024 07:10 )

 · Oscarowy hit "Oppenheimer" od marca w SkyShowtime
Napisane przez Pawel
( 26.03.2024 07:23 )

 · Kara dla TVN od KRRiT za &#8222;Franciszkańską 3&#8221; .
Napisane przez Piotr
( 25.03.2024 06:52 )

 · SkyShowtime na kwiecień. "Dżentelmen w Moskwie", "Boat Story", "Moje wielkie greckie wesele 3".
Napisane przez Piotr
( 22.03.2024 06:35 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
2 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
3 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
4 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
5 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
6 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
7 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
8 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
9 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
10 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2024.