Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Microsoft potwierdza: kupujemy Skype ! Wartość transakcji to 8,5 miliarda dolarów.



Plany zakładają, że komunikator Skype zostanie zintegrowany z Windows Phone, systemem Outlook, platformą Lync i konsolą Xbox. Wartość transakcji to ok. 8,5 mld USD.



Przedstawiciele kierownictwa firm Microsoft i Skype poinformowali o zawarciu wstępnego porozumienia w sprawie fuzji. Wartość transakcji to ok. 8,5 mld USD. Najdroższy zakup w dotychczasowej historii koncernu z Redmond pozwoli na zintegrowanie oferowanych dziś przez Skype rozwiązań komunikacyjnych z wieloma rozwiązaniami rozwijanymi przez Microsoft. Dzięki tej transakcji gigant zyska również dodatkowe źródło dochodów i szeroką bazę klientów - także tych, korzystających z usług Skype z poziomu systemów operacyjnych innych niż Windows i urządzeń przenośnych konkurencyjnych dla Windows Phone.

Skype zintegrowany

Po zamknięciu transakcji Skype zostanie przekształcona w odrębny dział biznesowy Microsoft Skype. Na jego czele stanie Tony Bates, obecny dyrektor generalny zarejestrowanej w Luxemburgu firmy Skype. Wedle zapowiedzi, będzie on podlegał bezpośrednio Steve'owi Ballmerowi, dyrektorowi generalnemu koncernu z Redmond. Zdaniem przedstawicieli Microsoft, taka struktura organizacyjna obrazuje m.in. duże znaczenie technologii Skype dla realizacji planów biznesowych koncernu. Warunki fuzji zostały zaakceptowane przez Rady Nadzorcze obu firm. Fuzja ma być zamknięta do końca 2011 r.

Microsoft zamierza wykorzystać rozwiązania firmy Skype zarówno w aplikacjach biznesowych, jak i w produktach przeznaczonych na rynek konsumencki. Wedle zapowiedzi, komunikator Skype zostanie zintegrowany m.in. z systemem operacyjnym Windows Phone, rozwiązaniami zaliczanymi do pakietu Outlook, środowiskiem Lync i oprogramowaniem konsoli Xbox. Docelowo usługi komunikacji głosowej i rozwiązania wideokonferencyjne stanowić naturalne uzupełnienie dla obecnych rozwiązań tekstowych.

Cytat :
Steve Ballmer, prezes Microsoftu nie wyklucza, że na bazie rozwiązań Skype nawiązana zostanie szersza współpraca z dostawcami usług telekomunikacyjnych. Planowane jest również wykorzystanie rozwiązań firmy Skype m.in. w zastosowaniach marketingowych.


Przedstawiciele koncernu z Redmond nie wykluczają, że na bazie rozwiązań Skype nawiązana zostanie szersza współpraca z dostawcami usług telekomunikacyjnych. Planowane jest również wykorzystanie rozwiązań firmy Skype m.in. w zastosowaniach marketingowych. Szczegółowe plany w zakresie integracji rozwiązań Skype z poszczególnymi liniami produktowymi Microsoft mają zostać ujawnione po formalnym zamknięciu fuzji.

Nacisk na wieloplatformowość i klientów

Według zapowiedzi - niezależnie od planów w zakresie integracji z rozwiązaniami Microsoftu - komunikator Skype będzie nadal rozwijany jako samodzielny produkt. Według przedstawicieli obu firm, plany obejmują też rozwój komunikatora pod kątem konkurencyjnych platform. "Nasza wizja zakłada, że znane milionom użytkowników z całego świata produkty i usługi Skype będą nadal rozwijane" - zapowiada Steve Ballmer. Podkreśla on również, że pierwotnie plany zakładały nawiązanie strategicznej współpracy ze Skype. W połowie kwietnia, zdecydowano jednak o fuzji, która pozwoli na szeroką integrację rozwiązań technologicznych obu firm. "Zobowiązanie dotyczące wieloplatformowego rozwoju technologii Skype jest fundamentalnym warunkiem transakcji" - dodaje Tony Bates.

Cytat :
Fuzja Microsoft i Skype jest po części ruchem obronnym wymierzonym głównie przeciwko firmie Google. Wcześniej mówiło się bowiem, że władze Google byłyby skłonne wykorzystać możliwości komunikatora Skype do rozszerzenia funkcjonalności pakietu Google Docs.


Zdaniem analityków, transakcja jest ukierunkowana na rozszerzenie bazy klientów. Eksperci podkreślają bowiem, że Microsoft jest w stanie samodzielnie zbudować rozwiązanie, które byłoby w stanie konkurować z komunikatorem Skype. Wobec tego można spodziewać się, że zapowiedziana fuzja jest po części ruchem obronnym wymierzonym głównie przeciwko firmie Google. Wcześniej mówiło się bowiem, że władze Google byłyby skłonne wykorzystać możliwości komunikatora Skype do rozszerzenia funkcjonalności pakietu Google Docs. Z takiego mariażu miałoby powstać rozwiązanie konkurencyjne m.in. wobec oferowanego przez Microsoft, wspierającego pracę zespołową środowiska Lync.

Według danych za II kwartał 2010 r. z komunikatora Skype korzystało miesięcznie średnio ok. 124 mln użytkowników. Zdaniem przedstawicieli Microsoft, obecnie liczba użytkowników komunikatora sięga ok. 170 mln osób. Wsparcie ze strony koncernu ma przyczynić się do rozszerzenia zasięgu usług komunikacyjnych Skype. "Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się rozszerzyć zasięg naszych usług na całą planetę. Naszym zdaniem zestaw usług i aplikacji oferowanych do tej pory przez nas powinien być dostępny dla wszystkich bez wyjątku" - twierdzi Tony Bates.

Gdzie dwóch się bije.

Skype powstał w 2003 r. Dwa lata później spółkę kupił koncern eBay. Pierwotne plany kierownictwa tej firmy zakładały m.in. integrację usług głosowych Skype z należącymi do amerykańskiego koncernu serwisami aukcyjnymi. Ostatecznie jednak nie zostały zrealizowane. We wrześniu 2009 r. eBay sprzedawała 65% udziałów w eBay kalifornijskiemu funduszowi inwestycyjnemu Silver Lake Partners. Wartość transakcji wyniosła ok. 2,75 mld USD. Od tej pory na rynku regularnie pojawiały się spekulacje dotyczące dalszych losówfirmy. Jako jednego z ważniejszych nabywców spółki wymieniano m.in. Cisco. Niecały rok temu wartość fuzji Cisco i Skype szacowano na 5 mld USD. Jeszcze w ubiegłym tygodniu na rynku mówiło się, że właściciele Skype są bliscy zawarcia porozumienia w sprawie fuzji z koncernami Facebook lub Google.


źródło: cbs via idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Inżynierowie Volkswagena we współpracy z naukowcami z MIT opracowali całkiem nowy GPS.



Szykuje się rewolucja w samochodowych systemach nawigacji! Inżynierowie Volkswagena we współpracy z naukowcami z MIT opracowali i obecnie testują prototyp GPS'a, który do wyświetlania trójwymiarowej mapy wykorzystuje całą powierzchnię deski rozdzielczej.



Koniec z filigranowymi, ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami! Teraz, żeby sprawdzić wskazówki GPS'a kierowca nie będzie musiał odrywać wzroku od przedniej szyby. Trójwymiarowa mapa okolicy będzie bowiem wyświetlana - dosłownie - na desce rozdzielczej. Nie wiemy na jakiej zasadzie działa nowatorski system, ale trzeba przyznać, że robi wrażenie. Po zaprogramowaniu trasy, oprócz samej mapy i wskazówek dotyczących przejazdu, wyświetla również informacje o mijanych sklepach, restauracjach i innych punktach, które kierowca mógłby chcieć odwiedzić.

Wypada wspomnieć, że trójwymiarowy GPS to tylko jedna z wielu funkcji systemu AIDA 2.0, nad którym pracują amerykańscy naukowcy. Za jego pośrednictwem można sterować niemal wszystkimi urządzeniami samochodu, z radiem czy klimatyzacją na czele. Tylko jak to zrobić bez przycisków? Za pomocą poleceń głosowych oraz... ruchów dłonią w powietrzu. Witaj samochodowy Star Treku!


źrodło: mmoto


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Gartner: Biznes znów inwestuje w oprogramowanie.



W 2010 roku wartość światowego rynku oprogramowania dla biznesu wzrosła o 8,5 proc. To dobra wiadomość, zwłaszcza zważywszy na fakt, że rok wcześniej w skali świata sprzedaż oprogramowania w segmencie korporacyjnym spadła o 2,5 proc.

Z analiz firmy Gartner wynika, że w 2010 roku wartość światowego rynku oprogramowania biznesowego przekroczyła 245 mld USD. Oznacza to wzrost w skali roku o ok. 20 mld USD. Dwucyfrowe wzrosty sprzedaży aplikacji biznesowych zanotowano w krajach regionu Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej. Zdecydowanie mniejszą dynamikę odnotowano w krajach Europy Zachodniej oraz w Japonii.

W 2010 roku największe przychody z tytułu sprzedaży oprogramowania dla biznesu - głównie za sprawą wysokiej sprzedaży oprogramowania pakietu Office 2010 oraz dostarczanego wraz z komputerami osobistymi systemu Windows 7 - zanotował koncern Microsoft. Według analityków firmy Gartner pod koniec ubiegłego roku gigant z Redmond kontrolował ok. 22,4 proc. rynku oprogramowania wykorzystywanego w biznesie. Dla porównania warto dodać, że rok wcześniej Microsoft kontrolował ok. 21,6 proc. tego segmentu branży IT. Jednocześnie analitycy podkreślają, że pozycja koncernu Microsoft byłaby zdecydowanie niższa, gdyby metodyka badania nie uwzględniała m.in. sprzedaży oprogramowania pakietu Office na rynku konsumenckim.

Drugim pod względem udziałów rynkowych dostawcą oprogramowania dla biznesu jest koncern IBM. Pod koniec 2010 roku Big Blue kontrolował ok. 10,4 proc. W skali roku udział rynkowy IBM zwiększył się o 5,7 proc. Zdaniem analityków wzrosty były przede wszystkim wynikiem rosnącej sprzedaży oprogramowania warstwy pośredniej linii WebSphere oraz narzędzi z rodziny Tivoli. Rosła również sprzedaż wprowadzonych niedawno do oferty IBM rozwiązań wspierających sprzedaż i marketing.

Niemal czterokrotnie wyższą dynamikę wzrostu (19,4 proc.) zanotował natomiast sklasyfikowany przez analityków firmy Gartner na trzecim miejscu koncern Oracle. Udział rynkowy Oracle pod koniec 2010 roku oszacowano na 9,8 proc. Za czwartego największego dostawcę oprogramowania dla biznesu uznano zaś firmę SAP. Niemiecki koncern pod koniec 2010 roku kontrolował ok. 5,3 proc. światowego rynku rozwiązań korporacyjnych. W skali ubiegłego roku przychody SAP wzrosły o ok. 13,9 proc. Pierwszą piątkę największych dostawców oprogramowania biznesowego zamyka firma Symantec, która kontroluje ok. 2,3 proc. światowego rynku aplikacji wykorzystywanych w korporacjach.


źródło: gartner


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Empik kupił Gry-OnLine.



Jak właśnie podał serwis Gry-Online - "Empik Sp. z o.o. nabyła od Akcjonariuszy Spółki pakiet kontrolny 51% akcji spółki GRY-OnLine S.A."

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej: "Przejęcie GRY-OnLine S.A. wpisuje się w strategię rozwoju Grupy EMF w kanale internetowym, w tym kontynuację budowy na polskim rynku szerokiej oferty treści cyfrowych związanych z kulturą i rozrywką", a dodatkowo jest to również okazja do "stworzenia nowych kanałów promocji i dystrybucji dla przygotowywanych przez GRY-OnLine S.A. produktów i usług, które przy okazji będą stanowić atrakcyjną wartość dodaną dla gier oferowanych np. w salonach Empiku".

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EMF) jest wielokanałowym dystrybutorem produktów lifestyle’owych. Jej działalność dzieli się na cztery segmenty:

- Grupa Empik (m.in. książki, prasa, multimedia, artykuły art & pap oraz bilety na imprezy kulturalne);
- Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce);
- Szkoły Językowe;
- Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne).

Spółka EMF jest również właścicielem dystrybutora gier i akcesoriów LEM (Licomp Empik Multimedia).

Gry-OnLine zapewniają, że czytelnicy nie odczują żadnych zmian, skład redakcji się nie zmienia, zaś sam serwis pozostaje niezależny. Przygotowywana też jest nowa wersja portalu.


źródło: gryonline


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Który partner lepszy Google czy Facebook?



Pojawiają się pierwsze opinie na temat tego, którą drogą powinien pójść Skype. Robert Dutt dziennikarz i bloger amerykańskiego PC World i serwisu ChannelBuzz.ca stawia na Google jako partnera dla Skype'a.



Współpraca z Facebookiem oznaczałałby dla Skype'a dostęp do milionów użytkowników serwisu społecznościowego, co niewątpliwie może być kuszącą perspektywą. Jednak zbliżenie się do Google może przynieść rzeczywiste korzyści dla obu firm, gdyż połączona oferta trafi do użytkowników biznesowych.

Szczegóły aliansu wciąż nie są znane, ale bardzo możliwe, że powstałaby z niego platforma współpracy grupowej online - konkurent oprogramowania Lync , dostępnego w chmurowym pakiecie Office 365 Microsoftu. Google i Skype mieliby od razu zdecydowanie więcej użytkowników niż rywal z Redmond.

Aplikacje dla biznesu takie jak Google Docs czy Gmail zdobyły już na rynku pozycję, ale w porównaniu do możliwości oferowanych przez Lync, Google Talk i Google Voice wypadają gorzej pod względem dostępnych funkcji i narzędzi komunikacyjnych.

Wyzwaniem we współpracy Google ze Skype'em będzie fakt, że narzędzia od Google są tradycyjnie dostępne online, przez przeglądarkę, komunikator Skype to od zawsze osobna aplikacja na komputer czy telefon. Jeżeli uda się firmom wprowadzić do Google Docs funkcje takie jak presence czy click to call zachowując wygodę i użyteczność znaną dotychczas ze programu Skype - będzie to połączenie bardzo potężne. Produkty obu firm zyskały rzeszę użytkowników, nie tylko domowych, pozyskując klientów również biznesowych o różnej wielkości. Tego nie można powiedzieć o Facebooku, który według spekulacji ma ochotę kupić Skype za 3-4 mld USD.

Liczba użytkowników Facebook sięga ponad 500 mln, co dla Skype stanowi oczywiste zwiększenie ruchu w jego sieci. Jeżeli Skype porzuci plany wejścia na giełdę i zdecyduje zostać komunikacyjną usługą dla Facebooka - im więcej użytkowników tym lepiej. O wspólnych planach firm była mowa już wcześniej: Facebook i Skype zagrożą dominacji Google

Jeżeli jednak Skype wciąż planuje wkroczyć na parkiet (ofertę szacuje się na 1 mld USD), generująca przychody współpraca z Google, mogłaby znacznie poprawić biznesowe perspektywy, a Google'owi pomóc w walce z rywalem z Redmond na polu pakietów aplikacji biznesowych dostępnych w chmurze.

Skype może związać się z Google ze względu na własne biznesowe plany. Skype i Facebook mają potężne grona użytkowników, ale nie mają tak sprecyzowanego biznesplanu jak Google. Jak wskazuje artykuł Reutersa, Skype powinien pospieszyć się z decyzją o giełdzie, bo nadeszła lepsza koniunktura na akcje spółek internetowych.

źródło: reuters


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Bezpłatna konferencja o systemach zabezpieczeń w Katowicach.



Firma Techniserv 26 maja organizuje w Katowicach bezpłatną konferencję poświęconą tematyce informatycznych systemów zabezpieczeń w firmie.

Podczas konferencji przedstawione zostaną rozwiązania takich firm jak Fortinet, G-Tec, Netgear, Actidata, Dell i Ovislink. Sesje tematyczne dotyczyć będą między innymi ochrony aplikacji i danych, bezpieczeństwa serwerowni, sprzętu do budowy sieci i archiwizacji danych, zarządzania całą infrastrukturą oraz monitoringu IP.

Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji. Na stronie konferencji dostępna jest również pełna agenda.


źródło: techniserv


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Android wciąż zwiększa swoje udziały w rynku mobilnych systemów operacyjnych w USA.



Google Android wciąż zwiększa swoje udziały w rynku mobilnych systemów operacyjnych w USA. Czyni to głównie kosztem systemu BlackBerry, który traci użytkowników nieprzerwanie od ponad pół roku.

Klienci mówią, że Android daje większą możliwość wyboru telefonu, ma szerszy wachlarz aplikacji i lepszy interfejs użytkownika.

BlackBerry ma spore kłopoty i nie jest już najpopularniejszą platformą mobilną w Stanach Zjednoczonych. Ostatni sondaż comScore pokazuje, że w styczniu 2011 r. system utracił swoją pozycję na rzecz Androida. W badaniu wzięło udział 30 000 użytkowników smartfonów.

Na początku roku z systemu BlackBerry korzystało 30,4 proc. użytkowników. To o niecały procent mniej od wyniku Androida. Jak się okazało, w marcu, udziały systemu RIM spadły do 27,1 proc., podczas gdy platforma Google przejęła już 34,7 proc. rynku.

Android zyskuje na smartfonach podobną pozycję do Windows na "pecetach". Jest domyślną platformą dla producentów sprzętu, którzy nie chcą tworzyć własnego systemu.

Udziały Apple iOS w smartfonach utrzymują się na poziomie 25 proc., dość słabo rozwija się Windows Phone.


źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Apple przestaje śledzić.



W aktualizacji 4.3.3 systemu iOS zmieniona została funkcja przechowywania informacji o położeniu użytkownika iPhone'a czy iPada. Sprawa wzbudziła niedawno wiele kontrowersji i sięgnęła Kongresu USA.

Wersja iOS 4.3.3 zmniejsza ilość danych o hotspotach i stacjach bazowych, do których logują się iPhone'y i iPady, a ponadto informacje te, przestają być synchronizowane z zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem iTunes. Zebrane informacje o położeniu pozostają teraz na mobilnym urządzeniu i są zaszyfrowane. Można je usunąć poprzez wyłączenie opcji "Usługi lokalizacji".

Przypomnijmy, w kwietniu badacze udostępnili aplikację, która odczytuje dane z pliku o położeniu użytkownika i wykreśla na mapie historię jego poruszania się. Informacje nie są bardzo dokładne, gdyż pochodzą z hotspotów i stacji bazowych sieci komórkowych, a nie z GPS. Dla mniej życzliwych osób mogą sie okazać wystarczające.

Apple tłumaczyło się później, że anonimowe dane z tych plików były zbierane z myślą "o dostarczeniu użytkownikom mobilnych urządzeń lepszej informacji o ruchu drogowym - za kilka lat". Producent przyznał, że sposób działania tej funkcji - przechowywanie danych przez długi czas oraz brak kontroli użytkownika nad nimi, w tym możliwości skasowania - był błędem. Najnowsza aktualizacja iOS umożliwia 'wypisanie się' (opt-out) poprzez wymazanie informacji oraz skraca czas przechowywania informacji do 7 dni.

Sprawa śledzenia lokalizacji telefonów komórkowych nabrała jednak rozgłosu. Apple upierało się, że nie śledzi użytkowników, a iPhone czy iPad pobiera jedynie informacje o pobliskich hot spotach i stacjach bazowych. Google zbiera dane o położeniu użytkowników, ale stosuje anonimowe ID, które nie jest przypisane do żadnych informacji osobistych. Podobnie działa Microsoft, który stosuje anonimowe ID, podczas zbierania danych o hotspotach i stacjach bazowych dla swoich usług lokalilzacyjnych.

Krok Apple może nieco uspokoić atmosferę, ale zarówno firma z Cupertino jak i Google wezmą udział w przesłuchaniu przed Kongresem USA na temat prywatności użytkowników.

Wersja 4.3.3 pojawiła się znacznie szybciej niż sugerował sam producent, co wzbudziło pozytywne komentarze dziennikarzy i blogerów zajmujacych sie tematyką Apple. Zmienia jednak wyłącznie sposób działania funkcji składowania informacji o położeniu urządzenia. Poprawki dotyczące wydłużenia życia baterii czy szyfrowania wszystkich danych na mobilnych urządzeniach pojawią się być może w kolejnym 'dużym' wydaniu iOS.


źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Alcatel-Lucent planuje sprzedać część swojego biznesu produkującą rozwiązania klasy enterprise.



Alcatel-Lucent planuje sprzedać część swojego biznesu produkującą rozwiązania klasy "enterprise" (takie jak przełączniki Ethernet, telefonia IP oraz systemy contact center). Firma chce w ten poprawić swoją sytuację finansową dzięki skoncentrowaniu swojej uwagi wyłącznie na rozwiązaniach adresowanych do operatorów.

Według agencji prasowej Reuters wartość takiej transakcji może wynieść 1,2 mld USD, a wśród potencjalnych nabywców wymienia się takie koncerny, jak Cisco, HP, Avaya oraz inwestorów PE (private equity), takich jak Gores Group. Jak podają dobrze poinformowane źródła, Alcatel-Lucent ma się spotkać jeszcze w tygodniu w San Francisco w potencjalnymi nabywcami części jego biznesu. Firma jak dotąd nie komentuje tych doniesień.

Według agencji Reuters największe szanse na przejęcie części biznesu Alcatel-Lucent ma Siemens Enterprise Communications (SEN), w której 51% udziałów posiada Gores. SEN i Gores przejęli w 2008 r. firmę Enterasys, znanego dostawcę przełączników klasy "enterprise".

Korporacja Alcatel-Lucent powstała w 2006 r. w momencie utworzenia przez francuską firmę Alcatel fuzji z amerykańskim dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego Lucentem. Od tego momentu Alcatel-Lucent przeżywa kłopoty finansowe i jej wartość znacznie spadła.

Jak podaje Dell'Oro Group, udział firmy Alcatel-Lucent w rynku przełączników Ethernet (którego wartość szacuje się na 18,7 mld USD) nie przekroczył w ostatnich trzech lat progu 1,5% (co plasuje ją na ósmym lub dziewiątym miejscu). Prym na tym rynku wiedzie Cisco (70% udziału w rynku), a drugie miejsce zajmuje HP (10%). Nieco lepszym wynikiem firma może się pochwalić na rynku telefonii dla przedsiębiorstw. W 2010 r. zajęła na tym rynku czwarte miejsce, mając w nim udział w wysokości 8,9%, choć i tu Alcatel-Lucent odnotował spadek (w 2008 miał 9,9%), podczas gdy Avaya, Cisco a nawet będący na 5 miescu NEC odnotowały wzrost.


źródło: networld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Historyczny Kraków 3D.



Chcesz zobaczyć, jak wyglądał Kraków i sąsiadujące z nim miasta Kleparz i Kazimierz w XVII w. oraz to, jak zmieniała się zabudowa Rynku Głównego od XIII do XVIII w. - koniecznie wybierz się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na wystawę "Cracovia 3D".



Rekonstrukcje cyfrowe historycznej zabudowy Krakowa. Jej wernisaż odbędzie się dziś (5 maja, czwartek) o godz. 12:00 w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

Wystawa prezentować będzie zmiany, jakim ulegał Kraków w trakcie swego rozwoju. Jej głównym tematem będzie kształt historyczny założenia urbanistycznego i zabudowy miasta. Zilustrują go rekonstrukcje wybranych zespołów budowli i pojedynczych obiektów opracowane w postaci wirtualnych modeli przestrzennych.

Obraz uzyskany za pomocą techniki 3D odtworzy stan aglomeracji Krakowa i dawnych miast sąsiadujących: Kazimierza i Kleparza wraz z przedmieściami, jurydykami i wsiami, w połowie XVII w. oraz ewolucję zabudowy Rynku krakowskiego, na przestrzeni XIII–XVIII w. Wybrane fragmenty miasta zostały opracowane, z uwzględnieniem kolejnych etapów przemian architektonicznych.

Na wystawie będzie można zobaczyć kształty budowli i zespołów architektonicznych już nieistniejących, bądź zachowanych w stanie przekształconym. Modele cyfrowe ilustrują stan zabudowy odtworzony na podstawie różnorodnych źródeł, uwzględniających materialne pozostałości, ikonografię i opisy.

Wystawa zostanie urządzona głownie przy użyciu wydruków wielkoformatowych na planszach. Obrazom architektury będą towarzyszyć obszerne opisy objaśniające. Atrakcją towarzyszącą wystawie będą animowane prezentacje ilustrujące ewolucje przemian architektonicznych najważniejszych budowli i projekcje filmów, zrealizowanych jako animacje w technice 3D – trójwymiarowego modelowania – na podstawie dokumentacji i opracowań naukowych.

Ekspozycję uzupełni prezentacja makiet architektonicznych i działającego modelu rurmusa, czyli najważniejszego urządzenia w funkcjonującym od końca XIV wieku w Krakowie wodociągu.

Wystawę „Cracovia 3D”. Rekonstrukcje cyfrowe historycznej zabudowy Krakowa będzie można oglądać do 14 sierpnia 2011 r., od środy do niedzieli w godz. 10:00–17:30. Ceny biletów: normalny: 8 zł, ulgowy: 6 zł, rodzinny: 16 zł, bilet zbiorowy dla grup szkolnych: 5 zł.


Dodatkowe informacje: www.mhk.pl.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : < 1 2 3 ... 409 [410] 411 ... 459 460 461 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Promocje na majówkę: tańsze smartfony, raty 0 zł i spore zniżki
Napisane przez Piotr
( 09.05.2025 04:15 )

 · PKP Intercity zintegrowało bilety z warszawską komunikacją miejską
Napisane przez Piotr
( 08.05.2025 06:14 )

 · Warka z nowym pozycjonowaniem, identyfikacją i kampanią - "zrzucamy zbroję"
Napisane przez Piotr
( 07.05.2025 08:09 )

 · "Minghun" - poruszający film z Marcinem Dorocińskim od 2 maja na VOD
Napisane przez Piotr
( 06.05.2025 07:07 )

 · Netflix z mocnymi wynikami. Wall Street może odetchnąć z ulgą?
Napisane przez Piotr
( 05.05.2025 06:03 )

 · Majówka 2025
Napisane przez Piotr
( 02.05.2025 06:58 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.