Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Awaria Gadu GaduWygląda na to, że mamy do czynienia z najpoważniejszą awarią serwerów, z których korzysta komunikator Gadu-Gadu odkąd pojawił się on na komputerach milionów użytkowników.

Od około godziny 18:00 komunikator nie może nawiązać połączenia z żadnym z serwerów (wszystkie są niedostępne), nie działa także żaden z serwisów stworzonych przez spółkę. Próby nawiązania połączenia kończą się komunikatem o błędzie 500 i 503. Spekuluje się, iż obecna sytuacja jest efektem ataków DDoS na serwery GG. Nie jest to jednak informacja w żaden sposób potwierdzona.

Na oficjalnym blogu Jarosława Rybusa, rzecznika prasowego GG Networks, pojawił się wpis komentujący całą sytuację - "Trwa awaria serwerów gadu-gadu ? nie działa portal i komunikator. Admini i programiści oraz pracownicy działu serwerów pracują i próbują usunąć awarię tak szybko, jak to tylko możliwe. Awaria wg mojej oceny rozpoczęła się około 19 dzisiaj. Nie jestem teraz w stanie udzielić więcej informacji. Niech chłopaki robią swoją robotę i usuwają awarię, MILIONY LUDZI CHCE GADAĆ. Wink "
Stąd możesz pobrac nowe gadu-gadu: Gadu-Gadu 8.0.8344

Zapraszamy również na stronę GaduDodatki, skąd można pobrać ciekawe dodatki upiększające oraz dające większe możliwości naszemu GG.

źródło: tvn24.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7 w grudniu!Microsoft oficjalnie potwierdził, że finalna wersja Windows 7 zostanie przygotowana na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Informację tę podał Bill Veghte podczas swojego keynote na konferencji TechEd.Odpowiednio wcześniej przed świętami wydana zostanie wersja finalna (RTM - Release To Manufacture) tak, aby użytkownicy zdążyli kupić komputery z preinstalowanym Windows 7 pod choinkę. Veghte nie podał dokładnej daty wydania wersji RTM. Ponieważ jednak na pewno Microsoft będzie chciał przed świętami sprzedać jak najwięcej kopii Windows 7, prawdopodobna wydaje się data podana przez dyrektora marketingu Acera - 23 października.

Zobacz nowe screeny: Screen1, Screen2, Screen3, Screen4

źródło: Bink.nu


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Wiślacka Opera browser 6.94 plKibiców Wisły Kraków na pewno ucieszy specjalna edycja najnowszej wersji przeglądarki Opera dedykowana dla Wisły Kraków. Skórka Wiślackiej Opery jest utrzymana w kolorystyce klubu i zawiera jego herb z białą gwiazdą. Oczywiście wprowadzone zostały istotne dla kibiców adresy oraz RSSy.Ostatnio coraz częściej producenci przeglądarek udostępniają dedykowane edycje swoich produktów dla portali czy choćby jak w tym przypadku klubu sportowego. Oczywiście jest to jedynie gest ponieważ wszystkie dedykowane elementy można w zasadzie osiągnąć również bez producenta, jednak takie gesty cieszą adresatów, w tym przypadku kibiców Białej Gwiazdy. Wydanie specjalnej edycji zbiegło się, nie przypadkiem, z nową wersją Wiślacka Opera

źródło: Opera Software


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Windows 7: gotowe do sprzedaży?Release Candidate to wersja kandydująca do ostatecznej - w przypadku Windows 7 niewykluczone, że pierwsza i ostatnia. Najnowsze wydanie prezentuje się bowiem stabilnie i uwzględnia większość sugestii przekazanych przez beta testerów po publikacji wersji beta. Oto nasze pierwsze wrażenia.

Szybko i stabilnie

Tym razem postanowiliśmy pójść na całość i zainstalowaliśmy siódemkę na już nieco archaicznym komputerze wyposażonym w zwykły (jednordzeniowy) procesor Pentium 4 taktowany zegarem 2,8 GHz i pamięć RAM 1 GB.

Cóż - zachwyt jest nieunikniony! Nie ma problemu ze sterownikami, wszystko instaluje się gładko i chodzi naprawdę sprawnie. System załadował się na naszym staruszku w 41 sekund, ale bez pomiarów widać, że jest o wiele szybszy od swych poprzedników - XP, Visty a nawet wcześniejszej wersji beta.

Zapewne jest to między innymi zasługą poprawionego mechanizmu indeksowania i wyszukiwania, który delikatnie mówiąc nie był doskonały w poprzednim wydaniu. Jeżeli najnowszy Windows 7 tak działa na niewyszukanym sprzęcie - można się spodziewać, że poradzi sobie bez problemu np. z netbookiem (co było już widać w naszych testach wersji beta).

Idzie nowe

W najnowszym wydaniu Windows 7 funkcja Aero Peek umożliwiająca podgląd zawartości otwartych okien została zintegrowana z mechanizmem przełączania się między aplikacjami (ALT+TAB). Dodano również skróty klawiaturowe (klawisz Windows + cyfra), dzięki czemu można łatwo uruchamiać programy z paska szybkiego uruchamiania (task bar). Zwiększono także ilość ikon widocznych na pasku zadań, oraz pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików i katalogów. Eksplorator umożliwia natomiast łatwiejsze otwieranie plików w aplikacjach innych niż standardowe dla danego typu. W tym celu trzeba nacisnąć klawisz Shift, a następnie przeciągnąć i upuścić ikonę pliku na ikonie odpowiedniej aplikacji w pasku zadań.

Co jeszcze?

Dodano funkcję umożliwiającą blokowanie komputera po upływie określonej ilości czasu bez konieczności stosowania wygaszacza ekranu.

Windows Media Player zapewni obsługę większej liczby formatów stosowanych w kamerach wideo.

Zwiększono liczbę obsługiwanych urządzeń, usprawniono pracę Eksploratora Windows oraz bibliotek.

Przywrócono obsługę dysków FAT32 i przyspieszono otwieranie menu Start.

Warto dodać - wbrew wcześniejszym sugestiom - najprawdopodobniej będzie możliwy upgrade bezpośrednio z Windows XP, a nie tylko z Visty.

Pobierz Windows 7 RC

źródło: gazeta.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Microsoft Office 2010 betaNeowin opublikował kilka screenów wczesnej wersji testowej aplikacji Office 2010 oraz prawdopodobne nowe logo pakietu.Screeny pochodzą z wersji Technical Preview, czyli dość wczesnej wersji beta, która jest testowana przez póki co wąskie grono zaproszonych beta-testerów i partnerów Microsoftu. Screeny przedstawiają między innymi główne okno nowego Outlooka z pełną wstążką (nie tylko w edytorze wiadomości), okienko odczytu wiadomości głosowej, stronę opcji i ekran ładowania nowego Worda.

Screen 1, Screen 2, Screen 3, Screen 4

Przypomnijmy, że publiczna wersja beta Office 2010, wcześniej znanego pod nazwą kodową Office 14 planowana jest na trzeci kwartał tego roku.

źródło: neowin.net


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Mozilla Firefox 3.0.9Mozilla wydała wersję 3.0.9 przeglądarki Firefox, w której załatanych zostało 12 luk w zabezpieczeniach. Cztery spośród nich oznaczone były jako krytyczne.

Trzecia już w tym roku aktualizacja do Firefoksa przynosi poprawki zabezpieczeń do dwóch krytycznych luk w samym silniku przeglądarki i dwóch w silniku JavaScript. Tak wynika z biuletynu zabezpieczeń MFSA-2009-14 opublikowanego przez Mozillę. Dotychczasowi użytkownicy wersji 3 powinni otrzymać powiadomienie o dostępności aktualizacji w ciągu najbliższych godzin. Można również ręcznie sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje i pobrać je bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

żródło: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
E-recepta także w PolsceJesień 2009 r. to okres, kiedy planowany jest pilotażowy start pierwszego etapu reformy medycznych systemów informatycznych: e-recepty.

W ciągu pięciu lat wdrożone mają być założenia strategii e-Zdrowie polegające na połączeniu w jednym systemie baz danych wszystkich informacji z zakresu usług medycznych, recept, schorzeń pacjentów oraz danych dotyczących lekarzy.

Projekt ustawy, która umożliwi wdrożenie projektu i "stworzenie systemów informatycznych na miarę XXI wieku" przeszedł już konsultacje społeczne - pisze "Rzeczospolita".

Po wakacjach pilotażowo ruszyć ma pierwszy element nowego systemu, czyli e-recepta. Zacznie być ona jedynie częściowo wystawiana elektronicznie, w aptece nadal wymagana będzie recepta papierowa. System będzie jednak automatycznie sprawdzał, czy recepta nie zawiera medykamentów, których jednoczesne przyjęcie mogłoby zagrażać zdrowiu chorego. Pozwoli to także skuteczniej zapobiegać ich fałszowaniu.

System umożliwić ma także zapisywanie się do lekarzy za pośrednictwem internetu, a pacjenci będą mieć elektroniczne karty zdrowia, które dadzą lekarzowi szybki dostęp do historii chorób i listy lekarstw, które przyjmował pacjent. Książeczkę zdrowia zastąpić ma plastikowa karta.

Kilkuletnia budowa systemu kosztować ma ok. 1 mld zł. Środki pochodzić będą głównie z dotacji unijnych.

źródło: rp.pl


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Intel T9900Intel zamierza dodać do oferty jeszcze jednego Penryna, który przyjmie oficjalną nazwę Core 2 Duo T9900. Nowy procesor dla notebooków taktowany będzie zegarem ponad 3 GHz i będzie najszybszym mobilnym dwurdzeniowcem - do czasu premiery układów opartych na architekturze Nehalem.

Nowy procesor pracować będzie z szyną 1066 MHz i wyposażony zostanie w 6 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (cache L2). Współczynnik TDP (Thermal Design Power) wynosić ma 35 W.

Procesor jest pierwszym mobilnym procesorem, który przełamuje barierę 3 GHz (jego zegar wyniesie 3,06 GHz). Dotychczas rekord należy do CPU T9800, który pracuje z częstotliwością 2,93 GHz. T9900 najprawdopodobniej go zastąpi, a ten drugi zostanie wycofany ze sprzedaży.

Nowy procesor zadebiutuje jeszcze w tym kwartale (nie jest znana dokładna data premiery). Nieznana jest cena, ale najprawdopodobniej kosztować on będzie 530 dolarów (tyle trzeba zapłacić obecnie za T9800).

Przypominamy, iż jeszcze w tym roku (w czwartym kwartale) Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży nową platformę mobilną - Capella, z którą zadebiutują również mobilne procesory oparte na architekturze Nehalem (wykorzystywanej przez Core i7).

źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
Platforma Oracle wspomaga rozwój działalności Gadu-Gadu SASpółka Gadu-Gadu rozpoczęła instalację platformy telekomunikacyjnej opartej na produktach rodziny BEA AquaLogic.

* Oracle Polska informuje, że w firmie Gadu-Gadu SA rozpoczęło się wdrożenie zaawansowanej informatycznej platformy integracyjnej opartej na architekturze SOA (Service Oriented Architecture), której podstawą są oferowane przez Oracle produkty BEA AquaLogic Integrator, BEA AquaLogic Service Bus oraz BEA AquaLogic Data Services Platform.
* Projekt prowadzi partner Oracle, firma AMG.net, która na bazie komponentów BEA stworzy dedykowane oprogramowanie klasy BSS/OSS, służące do zarządzania siecią telekomunikacyjną, kontami abonentów oraz przetwarzania rachunków i zbierania płatności.
* Projekt jest związany z uruchomieniem przez spółkę Gadu-Gadu usługi mobilnego operatora telefonii komórkowej (MVNO) we współpracy z firmą Polkomtel SA, operatorem sieci Plus. Planowany termin całkowitego zakończenia wdrożenia, to I kwartał 2009 roku.
* Budowany system wykorzysta wszystkie unikalne możliwości oprogramowania Oracle oraz AMG.net i oprócz zarządzania działalnością MVNO pozwoli na uruchomienie wielu usług dodatkowych, łączących cechy telefonii komórkowej oraz technologii komunikatora internetowego, którego liderem w Polsce jest Gadu-Gadu.
* W ramach wdrożenia będzie stworzona szyna integracyjna łącząca wszystkie usługi wchodzące w zakres projektu, system zarządzania zleceniami oraz repozytorium danych podstawowych dotyczących głównie klientów korzystających z usług Gadu-Gadu. Cały system będzie opierał się na bazach danych Oracle.

W procesie przygotowywania usługi MVNO w Gadu-Gadu, musimy opierać się na profesjonalnych rozwiązaniach technologicznych. Takim z pewnością jest sprawdzona platforma Oracle, która zagwarantuje nam wydajne i bezpieczne działanie zarówno teraz, jak i w dalszej przyszłości. Zaufaliśmy doświadczeniu integratora AMG.net, który do budowy oprogramowania dla MVNO polecił nam będące obecnie w ofercie Oracle produkty BEA, mające doskonałe referencje w branży telekomunikacyjnej na całym świecie ? mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu Gadu-Gadu SA.

Komunikat prasowy: Oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
DivX 7.1.0.2Została wydana nowa wersja kodeka DivX 7, który zawiera długo oczekiwane komponenty niezbędne do odtwarzania filmów w rozdzielczości HD, włączając w to kodek H.264 i AAC do odtwarzania ścieżek audio. Jedną z najważniejszych nowości jest pełne wsparcie dla kontenera Matroska (mkv). Oprócz nowości zapewniona jest oczywiście także kompatybilność wstecz - czyli możliwość odtwarzania materiałów utworzonych z poprzednimi wersjami DivX. Producent informuje również o planach wprowadzenia certyfikacji DivX Plus HD Certified dla urządzeń, które będą w stanie odtwarzać materiały HD zakodowane w najnowszym DivX. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Zestaw zawiera prosty odtwarzacz DivX Play 7.0

Pobierz nowy DivX 7.1.0.2

źródło: DivX Networks Inc.


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter
 Strona : < 1 2 3 ... 411 [412] 413 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · Nowa funkcja w Microsoft Edge. Każdy na tym skorzysta.
Napisane przez Pawel
( 02.06.2023 06:57 )

 · SkyShowtime zapowiada nowe seriale i premiery filmowe
Napisane przez Pawel
( 01.06.2023 06:56 )

 · Koncert "Pokolenia wolności" w Polsacie. Dżem, Big Cyc, Lombard, Doda, Szpak.
Napisane przez Pawel
( 31.05.2023 08:54 )

 · Nowa oferta Play. Telewizja nowej generacji, nowy dekoder, internet do 5Gb/s
Napisane przez Pawel
( 30.05.2023 07:51 )

 · Serial "Będzie bolało" od czerwca w BBC First
Napisane przez Pawel
( 29.05.2023 07:04 )

 · SkyShowtime ogłosił datę premiery polskiego serialu "Warszawianka"
Napisane przez Pawel
( 26.05.2023 04:38 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
2 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
3 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
4 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
5 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
6 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
7 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
8 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)
9 . Algorytmy naukowców PW pomogą w walce z dezinformacją
(25.04.2022)
10 . NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów...
(14.03.2022)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.