Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

UE finansuje rozwój technologii semantycznych.



Unia Europejska sfinansuje ponad 75 proc. kosztów projektu zakładającego opracowanie rozwiązań semantycznych usprawniających przetwarzanie informacji zgromadzonych w cyfrowych repozytoriach danych. W realizację projektu zaangażowana jest m.in. trójmiejska Knowlegde Hives.


Założenia projektu SemLib bazują m.in. na pracy doktorskiej Sebastiana Kruka, dyrektora generalnego firmy Knowledge Hives. Trójmiejska spółka jest jednym z czterech, wyspecjalizowanych w tworzeniu archiwów i cyfrowych repozytoriów, podmiotów zaangażowanych w realizację projektu. W skład konsorcjum projektowego wchodzą również firmy z Włoch i Wielkiej Brytanii. Projekt SemLib ma na celu m.in. stworzenie narzędzi semantycznych pozwalających na usprawnienie procesów przetwarzania danych oraz zwiększenie zakresu prowadzonych analiz. Planowane jest m.in. zintegrowanie mechanizmów adnotacji i rekomendacji w ramach istniejących bibliotek cyfrowych. Planowane jest też m.in. zbudowanie komponentów, które będą ułatwiać analizy i integrację metadanych.

Projekt oficjalnie rozpoczął się w styczniu 2011 roku. Całkowite koszty jego realizacji oszacowano na ok. 921 tys. euro. Dofinansowanie ze środków 7. Projektu Ramowego UE wyniesie natomiast ok. 701 tys. euro. Realizacja projektu ma potrwać dwa lata.



źródło: computerworld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Sieci optyczne: 10 Tb/s na pojedynczej fali.



Naukowcy z berlińskiego Instytutu Heinricha Hertza (HHI) oraz Politechniki Kopenhaskiej osiągnęli na łączach światłowodowych szybkość transmisji 10,2 Tb/s przy wykorzystaniu pojedynczej długości fali świetlnej. Informacje przekazywano na dystansie 29 kilometrów - zakomunikował Instytut Fraunhofera.


Tak wysoką prędkość uzyskano m.in. dzięki zwiększeniu częstotliwości nadawania impulsów. Co 800 femtosekund (8×10-13 s) przesyłano impuls świetlny o trwający zaledwie 300 femtosekund; w efekcie impulsy następowały po sobie z częstotliwością 1,28 teraherca. Jak informuje HHI, w komercyjnych systemach o przepustowości 40 Gb/s częstotliwość nadawania sygnałów wynosi tylko 1/32 tej wartości. Naukowcy zastosowali modulację 16-QAM, w przypadku której za pomocą jednego symbolu koduje się cztery bity.

Uzyskane wyniki zaprezentowano też publicznie 10 marca na sympozjum Optical Fiber Communications Conference (OFC 2011) w Los Angeles.



źródło: idw-online


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Zarządzamy siecią SAN.



Gdy ilość danych rośnie w tempie wykładniczym a firmowe budżety na inwestycje w IT są maksymalnie napięte, istotnego znaczenia nabiera efektywne zarządzanie i właściwe gospodarowanie zasobami pamięci masowej. Dobrym rozwiązaniem może się okazać wdrożenie w centrum danych zestawu narzędzi do zarządzania pamięcią masową - SRM (Storage Resource Management).

Dostępnych jest co najmniej kilka metod zapanowania nad stałym przyrostem danych. Jedna z nich to strategia zarządzania cyklem życia informacji - ILM (Information Lifecycle Management), a więc dopasowanie wartości danych do odpowiedniego rodzaju nośników (SSD, FC, SATA, LTO), na których są one składowane. Jej realizację umożliwiają narzędzia potrafiące automatycznie przenosić dane między poszczególnymi warstwami składowania. Inną, coraz częściej stosowaną metodą radzenia sobie z przyrostem danych, jest technologia deduplikacji, która, w zależności od charakterystyki środowiska, nie zawsze przyniesie oszałamiające oszczędności, ale często będą one dostatecznie zauważalne dla budżetu. Kolejny sposób to thin provisioning, umożliwiający efektywną utylizację przestrzeni dostępnej na macierzy dyskowej.

Możliwości SRM

Działanie oprogramowania SRM polega na monitorowaniu i zbieraniu informacji z heterogenicznych elementów w stosie sieci SAN, takich jak: systemy operacyjne, serwery, przełączniki oraz macierze dyskowe. Uzyskane informacje są przechowywane w wewnętrznej bazie i służą jako punkt wyjścia do poprawy wykorzystania zasobów, ułatwiają alokację przestrzeni dyskowej oraz pomagają podnieść wydajność sieci SAN lub NAS. Często wraz z kupowanymi macierzami lub przełącznikami użytkownicy otrzymują dołączone, bogate w funkcjonalności narzędzia do zarządzania i monitorowania. O ile w małych środowiskach jest to zupełnie wystarczające, o tyle w dużych i heterogenicznych staje się to już kłopotliwe z powodu konieczności logowania się na wielu konsolach zarządzania, pochodzących od różnych producentów, z różnymi interfejsami graficznymi i zróżnicowanym poziomem oferowanych funkcji. Narzędzia SRM umożliwiają administrowanie zasobami pamięci masowych z pojedynczej konsoli webowej.

Pierwszym i zarazem podstawowym zadaniem oprogramowania SRM jest automatyczne rozpoznanie środowiska SAN, zebranie o nim danych i zapisanie ich w wewnętrznej bazie odzwierciedlającej stan całej infrastruktury sieciowej. SRM potrafi zebrać informacje m.in. o macierzach pochodzących od różnych producentów, utworzonych LUN-ach, przełącznikach i portach Fibre Channel, kontrolerach, relacjach między kartami HBA a hostami, o bazach danych i aplikacjach oraz środowiskach wirtualnych -zarówno serwerowych, jak i pamięci masowych. Wykorzystanie oprogramowania SRM pozwala administratorom odejść od ręcznego wykonywania czynności związanych z ciągłą aktualizacją danych o stanie sieci w arkuszach kalkulacyjnych.

Każde z dostępnego na rynku oprogramowania SRM daje prawdziwe bogactwo możliwości tworzenia przejrzystych i opierających się na zadanych kryteriach raportów, co z kolei znacząco upraszcza proces analizy środowiska zarówno pod względem administracyjnym, jak i biznesowym.



źródło: networld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




IBM: oprogramowania dla chmur obliczeniowych.



Podczas konferencji Pulse, IBM poinformował o przygotowaniu oprogramowania dla chmur obliczeniowych, które pozwala na uruchomienie wirtualnego centrum bazodanowego w ciągu kilku minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorstwa nie będą musiały planować wykorzystania chmur z dużym wyprzedzeniem.

IBM zapewnia, że uruchomienie wirtualnej maszyny potrwa sekundy, w ciągu kilku minut można mieć do dyspozycji dziesiątki takich komputerów, a w ciągu minuty można stworzyć system tysięcy wirtualnych maszyn.

Dennis Quan z laboratorium Tivoli China mówi, że zwykle przedsiębiorstwa niechętnie zwalniają wirtualne maszyny, które ukończyły pracę, gdyż ponowne ich dodanie w razie potrzeby jest długotrwałym procesem. Teraz, dzięki nowym rozwiązaniom, zarządzanie wirtualnymi zasobami chmur komputerowych stało się znacznie łatwiejsze.

IBM już udostępnił wersję Beta swojego nowego rozwiązania. Obecnie można go używać jedynie na serwerach x86. W przyszłości będzie ono kompatybilne z innymi platformami.



źródło: zdnet


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Internauci wybrali najlepsze linie lotnicze.



LOT, Wizz Air i LOT Charters to najlepsze linie lotnicze - tak zdecydowali pasażerowie-internauci. Po raz siódmy, a w Krakowie po raz czwarty, wręczono statuetki laureatom konkursu, zorganizowanego przez Kraków Airport i portal pasazer.com.

Internauci wybierali najlepszych przewoźników w trzech kategoriach: linie tradycyjne, tanie i czarterowe. Oddano rekordową liczbę głosów - 22 tysiące. Nowością w tym roku jest przyznanie dodatkowych wyróżnień: najlepsza biznesowa linia lotnicza, najlepszy produkt, najlepsza trasa, najlepszy manager lotniczy i najlepsza kampania reklamowa. Tu decydowała kapituła, w której skład weszli specjaliści: pracownicy branży lotniczej, naukowcy czy osoby wiele podróżujące. Kapituła wskazała również laureata nagrody "Szklana kula", czyli przewoźnika, którego będzie dotyczyć wydarzenie w 2011 r., mające największe znaczenie dla branży lotniczej.


Najlepsze Linie Lotnicze 2010 r. to:

NAJLEPSZA TRADYCYJNA LINIA LOTNICZA
1. PLL LOT
2. Lufthansa
3. Swiss International Air Lines

TANIA LINIA LOTNICZA
1. Wizz Air
2. Norwegian
3. easyJet

NAJLEPSZA CZARTEROWA LINIA LOTNICZA
1. LOT Charters
2. Air Italy Polska
3. Enter Air

NAJLEPSZA BIZNESOWA LINIA LOTNICZA
Swiss International

NAJLEPSZY PRODUKT
Lufthansa

NAJLEPSZA TRASA
Warszawa - Hanoi

NAJLEPSZY MANAGER
Jozef Varadi (Wizz Air)

NAJLEPSZA KAMPANIA REKLAMOWA
Kampania LOT-u "Zamień dziury na chmury”

SZKLANA KULA
Prywatyzacja LOT-u

źródło: wrotamalopolski


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Nokia C7.



Postanowiliśmy przedstawić nowy smartphone Nokia C7 z systemem Symbian^3 dla użytkowników ceniących dostęp do serwisów społecznościowych.



Nokia C7 to całkiem udana odpowiedź na coraz popularniejsze smartfony z systemem Android. Ciekawy design i dobre wykonanie połączono z dość intuicyjnym i płynnym systemem operacyjnym i interfejsem. Choć pod względem łatwości obsługi urządzenia pracujące pod kontrolą Androida wciąż wydają się być na zwycięskiej pozycji, bogate wyposażenie C7 powinno przekonać do siebie zwolenników fińskiego producenta poszukujących wszechstronnego i stylowego zarazem telefonu z zestawem praktycznych aplikacji komunikacyjnych i multimedialnych.


Zobacz zdjęcia Nokia C7.

Zobacz cały artykuł Nokia C7.

źródło: nokia


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Internet Explorer 9 od dziś do pobrania!



Zgodnie z przewidywaniami mediów, w połowie marca 2011 roku światło dzienne ujrzy finalna wersja Internet Explorer 9, najnowszej przeglądarki internetowej firmy Microsoft.

Finalna wersja Internet Explorer będzie do pobrania od 14 marca 2011 roku. W połowie lutego Microsoft zdradził, że wersję beta przeglądarki na całym świecie pobrano ponad 25 mln razy. Według najnowszych danych gemiusTraffic w Polsce z przeglądarek Microsoftu korzysta tylko 27,9 proc. internautów.



Debiut przeglądarki zaplanowano na 14 marca o godzinie 21.00 czasu pacyficznego. W Polsce będzie wówczas piąta nad ranem (15 marca). Microsoft zamierza świętować wydanie browsera w Austin (stan Teksas) na festiwalu kulturalnym South by Southwest (SXSW).

Jak już informowaliśmy, Internet Explorer 9 jest pierwszą przeglądarką, która prezentuje witryny z wykorzystaniem możliwości systemu Windows 7. Dzięki niej internauci otrzymują szybkie oraz bezpieczne narzędzie, które redefiniuje sposób przeglądania sieci oraz w pełni wykorzystuje moc drzemiącą w komputerach. Internet Explorer 9 oferuje wbudowaną obsługę wielu współczesnych standardów internetowych, w tym HTML5, SVG i CSS3.



Pobierz wersję dla twojego systemu operacyjnego Internet Explorer 9 PL.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Kraków promuje się na międzynarodowych targach.



Berlin, Moskwa, Paryż, Goeteborg, Bruksela - Kraków jest obecny na wielu międzynarodowych targach turystycznych. Do końca marca 2011 r. przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa wezmą udział w pięciu takich wydarzeniach.

Do niedzieli 13 marca Kraków będzie się prezentował na zaliczanych do największych i najważniejszych na świecie Targach ITB w Berlinie. Polska ma na nich własny pawilon, a Kraków i Małopolska organizują specjalną akcję promocyjną, która swoim zasięgiem obejmie całe miasto (w ramach akcji przygotowano m.in. specjalną instalację przestrzenną na dworcu Hauptbanhof promująca podziemne skarby Małopolski, animacje turystyczne, degustacje produktów, konkursy na terenie stoiska targowego i wystawę UNESCO w centrum handlowym Aleja).

Od 16 do 19 marca Kraków zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Turystycznych MITT w Moskwie, jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Rosji (co roku targi odwiedza ok. 100 tys. osób, Kraków co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem tych osób).

Co roku wiele osób odwiedza także stoisko Krakowa na Międzynarodowych Targach Turystycznych MAP w Paryżu. W tym roku targi rozpoczną się 17 marca i potrwają do 20 marca. Co roku na halach o pow. 17 000 m2 prezentuje się ok. 500 wystawców z 300 krajów.

W marcu Kraków zaprezentuje się także na Międzynarodowych Targach Turystycznych TUR w Goeteborgu. Targi, które potrwają od 24 do 27 marca to największa tego typu impreza na rynku skandynawskim. Szwedzi zainteresowani są przede wszystkim turystyką miejską, kulturową. Kraków zajmuje czołowe miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych miast przez mieszkańców Szwecji.

Kraków jest także obecny na targach turystyki biznesowej. Od 15 do 16 marca przedstawiciele Urzędu Miasta wezmą udział Targach EMIF 2011 w Brukseli. Targi EMIF są organizowane dla branży turystyki biznesowej, przewoźników, narodowych organizacji turystycznych, biur kongresów, centrów konferencji, hotelarzy, agencji turystycznych i organizatorów imprezy typu incentive. Należą do największych wydarzeń targowych z zakresu MICE na rynku Beneluxu. Organizatorzy targów stwarzają możliwość wystawiania się ponad 600 wystawcom z ponad 40 krajów. Polskie stoisko przygotowuje Krakow Convention Bureau we współpracy z Gdańsk Convention Bureau. Na polskim stoisku oprócz Krakowa i Gdańska promować będą się również partnerzy branży turystyki biznesowej: Grupa A05 Sp. z o.o. oraz Województwo Małopolskie.

Krakow Convention Bureau we współpracy z Gdańsk Convention Bureau przygotowało także polskie stoisko na Targach Confex 2011 w Londynie, które odbyły się w dniach 1-3 marca. Wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele branży hotelowo-konferencyjnej, organizatorzy imprez incentive, firmy przewozowe, hotelarskie, profesjonalni organizatorzy kongresów. W tym roku targi Confex odwiedziło czternaście tysięcy osób. (KF)



źródło: magicznykraków


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




AVAST Software zapowiada kilka nowości.



Użytkownicy systemów Mac OS X mogą w ciągu kilku najbliższych tygodni spodziewać się całkowicie nowej wersji programu avast! przeznaczonej właśnie dla platformy Apple.

Będzie ona wyposażona w ochronę w czasie rzeczywistym oraz niektóre moduły znane z wersji dla systemów Windows - w tym Web Shield (ochronę podczas przeglądania stron internetowych) oraz Mail Shield (ochronę poczty). Najważniejszą informacją jest jednak to, że avast! dla Maków będzie dostępny bezpłatnie. W późniejszym terminie, wzorem wersji dla Windows, zadebiutuje również rozszerzona wersja, za którą trzeba już będzie zapłacić.

avast! pracuje także nad oprogramowaniem zabezpieczającym dla systemów mobilnych - z największym naciskiem na Androida. Prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie, dlatego premiery nie należy spodziewać się wcześniej niż w czwartym kwartale 2011 roku. Program zapowiada się interesująco chociażby dlatego, że nie ma to być tylko zwyczajny antywirus jakich jest już trochę na platformy mobilne, a bardziej pakiet zabezpieczający z szerszą funkcjonalnością. Niestety więcej szczegółów nie możemy jeszcze ujawnić. Możemy natomiast powiedzieć, że pierwsza wersja również ma być dostępna bezpłatnie.

Szybciej niż wersja dla Androida ma pojawić się odświeżona linia biznesowa programów avast!, która póki co jest nieco w tyle za wersją dla użytkowników domowych. Pod pojęciem "linia biznesowa" kryje się oprogramowanie dedykowane dla firm posiadających od kilku do nawet kilku tysięcy komputerów. Firma w najbliższym czasie wprowadzi na rynek avast! Business Protect (odpowiednik avast! Antivirus Pro) oraz avast! Business Protect Plus (odpowiednik avast! Internet Security). Wszystkie produkty z tej linii będą wyposażone w moduł do zdalnego zarządzania, którego serwer oparty o .NET 4.0, IIS i Silverlight będzie można zainstalować na dowolnym systemie Windows XP lub nowszym i stamtąd centralnie zarządzać wszystkimi instalacjami w firmie. Konsola administracyjna będzie udostępniać między innymi takie opcje jak automatyczne wykrywanie nowych komputerów (także tych niechcianych w sieci firmowej) oraz dziedziczoną, hierarchiczną konfigurację. Wersje klienckie avast! Business Protect będzie można zainstalować na systemach Windows 2000 i nowszych.



źródło: avast


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Rusza projekt Mozilla Web Apps.



Firefox 4 dla komputerów pojawi się lada moment. Mozilla pokazała nam więc swoje dalsze plany. Fundacja widzi przyszłość w aplikacjach webowych.

Projekt Web Apps pomaga deweloperom rozpowszechniać aplikacje dla przeglądarek oraz uruchamiać je na dowolnych urządzeniach. Deweloperzy mogą korzystać z tego wydania, aby bezpośrednio udostępniać swoje aplikacje użytkownikom lub stworzyć do tego celu specjalny sklep na platformie Mozilla Labs Open Web Application. Jest to pierwsze wydanie wyposażone w stabilne API.





źródło: mozilla


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : < 1 2 3 ... 416 [417] 418 ... 459 460 461 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Promocje na majówkę: tańsze smartfony, raty 0 zł i spore zniżki
Napisane przez Piotr
( 09.05.2025 04:15 )

 · PKP Intercity zintegrowało bilety z warszawską komunikacją miejską
Napisane przez Piotr
( 08.05.2025 06:14 )

 · Warka z nowym pozycjonowaniem, identyfikacją i kampanią - "zrzucamy zbroję"
Napisane przez Piotr
( 07.05.2025 08:09 )

 · "Minghun" - poruszający film z Marcinem Dorocińskim od 2 maja na VOD
Napisane przez Piotr
( 06.05.2025 07:07 )

 · Netflix z mocnymi wynikami. Wall Street może odetchnąć z ulgą?
Napisane przez Piotr
( 05.05.2025 06:03 )

 · Majówka 2025
Napisane przez Piotr
( 02.05.2025 06:58 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.