Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Klienci sieci Komputronik w 2010 roku najchętniej wypożyczali notebooki.



Klienci sieci w 2010 roku najchętniej wypożyczali notebooki, a także komputery stacjonarne z monitorami LCD - wynika z danych Komputronika.

Usługa wypożyczania sprzętu jest oferowana w sklepach Komputronika całym kraju. Według informacji sieci korzystają z niej przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy potrzebują np. laptopów na targi, konferencje, szkolenia. Zamówienia składają też firmy, w których zapotrzebowanie na różne urządzenia rośnie sezonowo np. w okresie większej sprzedaży.

Zgodnie ze statystykami Komputronika drugim w kolejności najczęściej wypożyczanym sprzętem są desktopy z monitorami. Klienci chętnie sięgają także po modemy, projektory i telewizory LCD. Najmniejszą popularnością cieszą się prezentery laserowe i głośniki.

Koszt wypożyczenia notebooka w Komputroniku na jeden tydzień wynosi kilkaset złotych, w zależności od modelu. W przypadku projektorów, routerów i drukarek klient płaci kilkadziesiąt złotych za tydzień. W ofercie są takie marki jak Asus, Brother, California Access, Creative, Dell, Komputronik, Linksys i Logitech. Sprzęt jest wypożyczany z oprogramowaniem, jakiego klient potrzebuje do pracy.

Według danych brytyjskiej firmy Livingston 2 lata temu w naszej części Europy najchętniej wypożyczano urządzenia do prezentacji (35 proc. wszystkich zamówień). Z kolei w Europie Zachodniej tego rodzaju zlecenia stanowiły 15 proc. transakcji, najwięcej, bo 60 proc., dotyczyło notebooków, desktopów i ekranów. Z danych Komputronika wynika, że struktura popytu na polskim rynek wynajmu sprzętu zaczyna upodabniać się do zachodniej.

źródło: komputronik (via crn)


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Ericpol w grupie "Rising Star".



Ericpol - największy polski eksporter IT wg raportu Computerworld TOP200 - znalazł się w grupie firm outsourcingowych określanej mianem "Rising Star". To pierwsza polska firma rankingu International Association of Outsourcing Professionals (IAOP).



IAOP po raz szósty ogłosiło wyniki rankingu najlepszych na świecie firm outsourcingowych i doradczych - The Global Outsourcing 100. Tegoroczne rozstrzygnięcie przedstawione zostało dziś (21 lutego) podczas IAOP's 2011 Outsourcing World Summit w Indian Wells w Kalifornii. "Firmy znajdujące się na liście Global Outsourcing 100 są sprawdzonymi liderami branży i wschodzącymi gwiazdami tego biznesu. Są firmami, z którymi chce się nawiązywać partnerstwo w celu osiągania sukcesów i lepszych rezultatów outsourcingowych" - powiedział Michael Corbett, przewodniczący IAOP.

"Ranking jest źródłem wiedzy i referencji dla międzynarodowych korporacji poszukujących partnerów w branży outsourcingu. W skład listy wchodzą przedsiębiorstwa z całego świata dostarczające usługi z obszarów BPO, KPO i usług doradczych. Znalezienie się The Global Outsourcing 100 to wielki sukces naszej firmy" - podkreśla Jan Smela, prezes zarządu Ericpol Telekom. "W 20. rocznicę istnienia firmy znaleźliśmy się w gronie 100 znakomitych firm z całego świata. To doskonałe podsumowanie dotychczasowego naszego dorobku. Obecność na liście to wynik pracy naszych inżynierów połączony z olbrzymim zaufaniem klientów, którzy powierzają nam rozwój produktów, często kluczowych dla rozwoju ich biznesu. Wszystko odbywa się w warunkach globalnej konkurencji, co znacznie podkreśla smak naszego sukcesu" - dodaje.

Ranking The Global Outsourcing 100 co roku otwierają największe światowe firmy, których zatrudnienie przekracza 100 tys. pracowników. Przy ustalaniu listy pod uwagę brany są m.in. wielkość i wzrost wyników finansowych, liczba zatrudnionych, lokalizacje, w których świadczyło się usługi, efektywność kadry zarządzającej oraz referencje od klientów.

"Dzięki takiemu wyróżnieniu umacniamy rozpoznawalność naszej firmy, jako solidnego partnera wyspecjalizowanego w zaawansowanych technologiach. Pozycja "Wschodzącej Gwiazdy" rankingu TGO 100 bardzo wzmacnia naszą pozycję w oczach potencjalnych klientów. Ericpol posiada centra rozwojowe na Białorusi i Ukrainie, co sprawia, że zachowując standardy jakości na najwyższym poziomie 99,9999% niezawodności oprogramowania, posiadamy ofertę skutecznie konkurującą z firmami z Dalekiego Wschodu i całej Europy" - konkluduje Paweł Szczerkowski, dyrektor generalny Ericpol Telekom.

źrodło: computerworld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




KRRiT: Zmiany w reklamie i TV a także internecie.



W tym tygodniu do Sejmu ma trafić projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który wprowadza istotne zmiany w emisji reklam czy ochrony nieletnich, które dotkną nie tylko nadawców telewizyjnych ale także m.in. polskich serwisów internetowych VOD.

W projekcie nowelizacji ustawy uwzględniono rozwiązania, które zawarte są w unijnej dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych. Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy, przepisami objęte będą nielinearne audiowizualne usługi medialne (tzw. usługi na żądanie) oraz wszystkie linearne (programowe) usługi medialne.

Do projektu nowelizacji ustawy wprowadzono nowe definicje terminów, z kolei dotychczasowy nadawca został zastąpiony "dostawcą usług medialnych".

Zgodnie z nową definicją, usługa medialna ma być programem lub audiowizualną usługą na żądanie polegającą na dostarczaniu audycji, za które odpowiedzialność ponosi dostawca. Usługą będą również przekazy handlowe. Audiowizualną usługą medialną na żądanie - zgodnie z definicją - ma być usługa umożliwiająca odbiór audycji audiowizualnych w wybranym przez odbiorcę momencie, na jego zamówienie, na podstawie katalogu opracowanego przez dostawcę tej usługi.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy, rejestracja usług medialnych ma dotyczyć programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemach teleinformatycznych (a więc z wyłączeniem programów radiowych) oraz rozprowadzania programów. Rejestr ma mieć charakter jawny, a za wpis do niego będzie pobierana opłata.

Projekt nowelizacji ustawy ustanawia ogólne reguły dla wszystkich usług medialnych. Zakazuje nawoływania do nienawiści oraz proponuje rozwiązania ułatwiające osobom niepełnosprawnym (wzrokowo lub słuchowo) dostęp do programów. Nadawcy i dostawcy audiowizualni zostali zobowiązani do zapewnienia, by co najmniej 10 proc. programu, z wyłączeniem reklam i telesprzedaży, posiadało udogodnienia umożliwiające takim osobom odbiór programu (audiodeskrypcja lub przekaz migowy).

W nowej ustawie uregulowano kwestie reklamy. Zgodnie z projektem, reklamą jest przekaz handlowy pochodzący od podmiotu publicznego lub prywatnego oraz związany z ich działalnością, który promuje sprzedaż lub odpłatne korzystanie z towarów i usług. Do reklamy zaliczono również autopromocję.

W projektowanej nowelizacji ustawy, ukrytą reklamę zastąpiono ukrytym przekazem handlowym. Wprowadzono zapis zakazujący nadawania ukrytych przekazów handlowych, podobnie jak to ma miejsce w przypadku obowiązującego obecnie przepisu dotyczącego zakazu ukrytej reklamy. Choć dyrektywa o audiowizualnych usługach medialnych liberalizuje zasady umieszczania reklam, to jednak rząd stoi na stanowisku, że na gruncie polskim dopuszczenie przerywania audycji dowolną liczbę razy i w każdym czasie nie będzie dozwolone.

W związku z tym w projekcie nowelizacji ustawy wskazano, że przerwa między kolejnymi blokami reklamowymi w audycji w programie telewizyjnym ma wynosić 20 minut, natomiast w programie radiowym - 10 minut. Filmy fabularne i telewizyjne będą mogły być przerywane co 30 minut. Zakaz przerywania reklamami obejmie: serwisy info i magazyny na temat aktualnych wydarzeń, audycje o treści religijnej, audycje publicystyczne i dokumentalne krótsze niż 30 minut oraz audycje przeznaczone dla dzieci.

Wprowadzono ogólny zakaz lokowania produktów (z zastrzeżeniem) i bezwzględny zakaz lokowania tematów. Ma to służyć utrzymaniu niezależności redakcyjnej, swobody twórczej i dziennikarskiej. Lokowanie tematu, które polega na słownym nawiązaniu do produktu, usługi lub ich znaku towarowego, jest w większym stopniu ukrytym przekazem i odbiorcy mogą mieć trudności w odróżnieniu części scenariusza przygotowanego przez autorów od umieszczonego w nim lokowanego tematu.

Zawarte w projekcie nowelizacji ustawy przepisy w szczególny sposób będą chronić małoletnich. Nie będą mogły zawierać elementów zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu ich rozwojowi. Dostawcy audiowizualnych usług medialnych mają być zobowiązani do stosowania zabezpieczeń technicznych oraz specjalnego oznaczania takich audycji.

źródło: krrit


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




ASUS wznawia sprzedaż płyt z Sandy Bridge.



Od jutra 22 lutego w polskich sklepach pojawią się pierwsze egzemplarze płyt głównych z chipsetami w rewizji B3. Tym samym ASUS jest pierwszym producentem, który wprowadza na rynek płyty z chipsetami Sandy Bridge, pozbawionymi wszelkich usterek. Dostępność produktów będzie sukcesywnie zwiększana w miarę pojawiania się nowych dostaw.

Od początku informowaliśmy użytkowników, że usterka chipsetu Intel zupełnie nie dotyczy portów SATA 6Gb/s oraz dodatkowych kontrolerów dyskowych, które są montowane w wielu płytach głównych ASUS. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się niezawodnym działaniem zakupionego sprzętu ASUS, aż do momentu podjęcia decyzji o wymianie płyty na egzemplarz pozbawiony wszelkich mankamentów. Aby dokonać wymiany płyty lub uzyskać zwrot gotówki należy w terminie do 30 kwietnia 2011 roku zgłosić się do miejsca zakupu produktu lub zarejestrować w firmie ASUS. W celu ułatwienia polskim użytkownikom procesu wymiany płyty, firma ASUS uruchomi specjalną stronę, na której będzie można zarejestrować swój produkt, by zostać później automatycznie poinformowanym o dostępności produktu na wymianę w miejscu zakupu. Adres strony internetowej zostanie podany w ciągu najbliższych dni. Do momentu uruchomienia serwisu, aby zarejestrować produkt, należy skontaktować się z infolinią ASUS pod numerem telefonu (22) 571 80 33 lub poprzez stronę http://vip.ASUS.com/ese. Użytkownicy będą proszeni o podanie danych teleadresowych nabywcy i miejsca zakupu oraz numeru seryjnego płyty. Oczywiście rejestracja jest dobrowolna i klienci, którzy preferują bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, mogą dowiadywać się w sprawie dostępności produktów do wymiany w miejscu zakupu płyty. Zachęcamy jednak do rejestracji, co na pewno skróci czas oczekiwania na wymianę.

źródło: asus


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Samsung Bada OS 2.0.



Konferencja Mobile World Congress jest w tym roku wyjątkowo obfita w ciekawe informacje. Po istotnych z punktu widzenia użytkowników prezentacjach Nokii, Adobe i Microsoftu przyszedł czas na firmę Samsung, która przywiozła do Barcelony wczesną wersję rozwijanego przez siebie mobilnego systemu operacyjnego Bada OS 2.0.



Wśród nowości, które znajdą się w kolejnej odsłonie systemu Bada trzeba wymienić obsługę FlashLite 4, zapewniającego kompatybilność z Flashem 10. Samsung wprowadzi także do Bada zaawansowaną wielozadaniowość pozwalającą lepiej wykorzystać potencjał telefonu w konkretnych scenariuszach. Przeprojektowany zostanie również interfejs systemu - pojawią się dodatkowe warstwy umożliwiające wyświetlanie informacji w górnym panelu, na ikonach i przyciskach aplikacji. Bada OS 2.0 dostanie także nowy, interaktywny ekran odblokowywania oraz funkcje związane z wykrywaniem mowy (STT) i zamianą tekstu na głos ludzki (TTS).

Pojawi się także obsługa technologii NFC i Wi-Fi Direct, a zintegrowana z systemem przeglądarka internetowa będzie zgodna z HTML5. W Bada OS 2.0 znajdziemy także nowe aplikacje zapewniające podstawową funkcjonalność systemu. Deweloperzy otrzymają ponadto szereg narzędzi ułatwiających tworzenie aplikacji, które wykorzystują nowe funkcje systemu. Co ważne, Bada OS 2.0 ma mieć niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu spora część telefonów wyposażonych we wcześniejsze wersje tego systemu będzie mogła być zaktualizowana.

Samsung nie zdradził dokładnej daty premiery Bada OS 2.0. Wiadomo jedynie, że system zostanie wydany w tym roku. Prawdopodobnie pierwszym telefonem pracującym pod kontrolą nowego systemu będzie Samsung S5780 Wave 578.

źródło: samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Dobre warunki narciarskie w tatrach.



Drugi stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje w czwartek w Tatrach. Warunki turystyczne są trudne, typowo zimowe - powiedział dyżurny ratownik TOPR, Maciej Pawlikowski.

W części reglowej szlaki są oblodzone i bardzo śliskie. W wyższych partiach Tatr szlaki w większości są nieprzetarte i śliskie, a miejscami potworzyły się spore zaspy śnieżne. Do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr niezbędne jest zimowe doświadczenie górskie oraz odpowiedni sprzęt, jak raki i czekan.

- Dużą ostrożność turyści muszą zachować, wędrując nawet po łatwych trasach np. na drodze do Morskiego Oka czy w tatrzańskich dolinach reglowych - dodał Pawlikowski.

Na podtatrzańskich stokach narciarskich panują bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Na stokach leży od 40 do 130 cm śniegu.

Ratownicy TOPR apelują do narciarzy o ostrożną jazdę i używanie przez wszystkich kasków ochronnych. Sztuczny śnieg leżący na stokach jest bardziej śliski niż naturalny, co powoduje szybszą jazdę. Od początku zimy z tras narciarskich ratownicy TOPR zwieźli ponad tysiąc stu kontuzjowanych narciarzy.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają silne mrozy i niewielkie opady śniegu na Podhalu i w Tatrach.

źródło: pap


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Ochrony danych w standardzie HTML5.



Internauci coraz głośniej żądają od producentów przeglądarek WWW, aby ci chronili prywatność użytkowników. Dean Hachamovitch, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za Internet Explorera, zapowiedział, że zamierza zwrócić się do konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium) z propozycją włączenia do standardu HTML5 mechanizmu Tracking Protection wbudowanego w IE 9.



Tracking Protection korzysta z list TPL (Tracking Protection List) zawierających adresy stron WWW. Przeglądarka wywołuje je tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie odsyłacz do witryny albo bezpośrednio wpisze jej adres. Taka funkcja ma zapobiegać zapamiętywaniu zachowań internauty przez sieci reklamowe.

Microsoft ogłosił plany związane z Tracking Protection po konferencji zorganizowanej przez Federalną Komisję Handlu (FTC), w której uczestniczyli m.in. producenci przeglądarek. Pod koniec ubiegłego roku FTC opublikowała raportPDF poświęcony ochronie prywatności w Internecie. W dokumencie zaproponowano dodanie do przeglądarek mechanizmu Do Not Call (Nie wywołuj/Nie łącz się z...), nie precyzując jednak jak miałby on wyglądać.

Hachamovitch uważa, że listy Tracking Protection są lepsze od konkurencyjnych mechanizmów, ponieważ będą działać nawet w sytuacji, w której strony WWW nie respektowałyby ustawień przeglądarki związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. Twórcy Firefoksa stawiają na mechanizm Do Not Track, informujący witrynę za pomocą nagłówka HTTP, że internauta nie chce pobierać danych z sieci reklamowych. Autorzy Chrome'a promują natomiast anonimowe cookies (Keep My Opt-Outs). W obydwu przypadkach inicjatywa należy jednak do dostawców treści - to od nich zależy, czy będą się liczyć z nagłówkiem HTTP albo czy przystąpią do inicjatywy Google'a związanej z Keep My Opt-Outs. Tymczasem w przypadku Tracking Protection sama przeglądarka decyduje, które adresy URL są wywoływane, a które nie.

źródło: microsoft


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Windows Phone 7 kilka dużych nowości.



Microsoft, ustami Steve'a Ballmera, zapowiedział kilka dużych nowości, które zamierza wprowadzić do systemu operacyjnego Windows Phone 7.



Amerykańska firma przygotowała całkiem konkretne niespodzianki na targi Mobile World Congress 2011. W trakcie tego wydarzenia, na konferencji Microsoftu wystąpił sam Steve Ballmer, który zapowiedział kilka dużych nowości mających wkrótce pojawić się w Windows Phone 7.



Pierwsza z nich to mobilna wersja przeglądarki Internet Explorer 9. Dzięki akceleracji sprzętowej ma ona "drastycznie rozszerzyć przeżycia związane z korzystaniem z przeglądarki internetowej". Aplikacja zadebiutować ma już w marcu tego roku.

Microsoft ujawnił także, że Twitter zostanie zintegrowany z "People Hub" dzięki czemu otrzymywanie, odczytywanie informacji ma być jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne. Zdradzono także, iż aplikacje third-party (pisane przez zewnętrznych deweloperów) skorzystają z wielozadaniowości. Wciśnięcie przycisku Start pozwoli cofnąć się do menu aplikacji, a przycisk Wstecz umożliwi powrócenie do "zamrożonej" aplikacji. Przytrzymanie tego ostatniego wywoła natomiast ekran, na którym ukazane będą wszystkie włączone programy z możliwością przełączenia się na dowolny z nich.

Aktualizacja Windows Phone 7 pozwoli także korzystać z funkcji "kopiuj/wklej" i umożliwi odczytywanie, redagowanie dokumentów przetrzymywanych w chmurze.

Bardzo interesująco zapowiada się też integracja usługi Xbox Live i niektórych możliwości kontrolera Kinect z smartfonami działającymi pod kontrolą Windows Phone 7. Tej funkcjonalności można się przyjrzeć w pliku wideo dołączonym do naszej wiadomości.

źródło: microsoft (MWC 2011)


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Dwie drogi do gigabitowych sieci WLAN.



Grupa robocza TGAC (Task Group AC) utworzona przez organizację IEEE przedstawiła pierwszy szkic (draft) specyfikacji IEEE 802.11ac, opisującej sieci WLAN działające w paśmie poniżej 6 GHz i osiągające przepustowość na poziomie 1 Gb/s. Członkowie TGAC mają nadzieję, że standard zostanie zatwierdzony pod koniec przyszłego roku.

Urządzenia zgodne ze specyfikacją 802.11ac mają korzystać ze zmodyfikowanych metod modulacji i kodowania, które zastosowano w standardzie IEEE 802.11n. Przede wszystkim kwadraturowa modulacja amplitudowo-fazowa QAM-64 zostanie zastąpiona przez QAM-256; w efekcie jeden przetransmitowany symbol będzie odpowiadał ośmiu bitom (w standardzie 802.11n na symbol przypadało sześć bitów). Poza tym czterokrotnie zwiększy się szerokość kanałów transmisyjnych (160 MHz zamiast 40 MHz) oraz zostanie wykorzystanych maksymalnie osiem anten (w specyfikacji 802.11n – cztery). IEEE 802.11ac ma też stosować technologię MU-MIMO (Multiuser-MIMO), umożliwiającą jednoczesne obsługiwanie wielu klientów przez jedną stację bazową.

Dokument przygotowany przez TGAC ogólnie stwierdza, że sprzęt WLAN 802.11ac ma transmitować dane "przy częstotliwości niższej niż 6 GHz". Oznacza to, że w rachubę wchodzi praktycznie tylko pasmo 5 GHz, nielicencjonowane w większości krajów. W innym przypadku użytkownik każdego urządzenia zgodnego z opracowywanym standardem musiałby starać się o zezwolenie na korzystanie ze sprzętu. Ponieważ jednak sygnał radiowy może zająć pasmo o szerokości 160 MHz, istnieje ryzyko zakłócania starszych nadajników działających na częstotliwości 5 GHz.

Obecnie bardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się więc standard IEEE 802.11ad, który również doczekał się pierwszego szkicu. W Europie urządzenia WLAN 802.11ad mają działać w paśmie 60 GHz i zajmować kanały o szerokości 2 GHz. Prędkość transmisji brutto wyniesie 6,7 Gb/s przy zastosowaniu modulacji QAM-64. Sygnał o częstotliwości 60 GHz nie jest co prawda w stanie przejść przez ściany, ale sprzęt zgodny z IEEE 802.11ac także mógłby osiągać maksymalną szybkość tylko w obrębie jednego pokoju. Poza tym nie pojawi się problem zakłócania pobliskich sieci radiowych. Specyfikacja IEEE 802.11ad ma zostać zatwierdzona także pod koniec 2012 roku.

Szkic specyfikacji IEEE 802.11ac kliknij.

Szkic specyfikacji IEEE 802.11ad kliknij.

źródło: ieee


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Samsung LED TV D8000.



Firma Samsung zaprezentowała nową serię telewizorów LED TV D8000, które wyposazono w zaawansowane rozwiązanie Smart TV, integrujące środowisko Internetu i sieci lokalnych, stwarzające wygodny dostęp do treści multimedialnych.



W nowym modelu postawiono na minimalistyczny design - LED 8000 ma o 80% mniejszą szerokość ramy ekranu względem innych odbiorników dostępnych na rynku. Granica pomiędzy obrazem o otoczeniem zaciera się. Teraz obraz oprawiony jest w 5 mm szczotkowanego aluminium. D8000 wyposażono w konwerter 3D, umożliwiający przekształcenie ulubionych filmów, programów i zdjęć z 2D do trójwymiaru. Transformacja nie powoduje zniekształceń, a obraz wyświetlany na ekranie jest naturalny i płynny.



LED TV D8000, jako przedstawiciel kategorii Smart TV, to multimedialne centrum rozrywki. Dzięki pełnej integralności z Internetem (przez wbudowane WiFi) i sieciami lokalnymi DLNA użytkownik ma możliwość korzystania z zasobów sieci, także podczas oglądania ulubionych programów lub filmów.

Serię D8000 wyposażono w tzw. Smart Hub, czyli pakiet funkcji multimedialnych. Dzięki niemu zmienia się sposób oglądania telewizji. Użytkownik w jednym urządzeniu otrzymuje dostęp do narzędzi i treści, które wcześniej wymagały korzystania z wielu różnych sprzętów.

W skład Smart Hub wchodzą:

- Search All - funkcja ułatwiająca wyszukiwanie interesujących treści w telewizorze oraz innych urządzeniach podłączonych do lokalnej sieci DLNA - serwerach plików, komputerach i urządzeniach mobilnych
, a także serwisach internetowych i serwisach VOD (video-on-demand);
- Your Video - narzędzie tworzące rekomendacje filmów do obejrzenia, na podstawie historii dotychczas oglądanych tytułów;
- Web Browser - otwarta przeglądarka internetowa
, umożliwiająca przeglądanie zawartości stron internetowych bezpośrednio z poziomu telewizora;
- Internet@TV - stały dostęp do interesujących treści bezpośrednio na ekranie telewizora; sportu, rozrywki, informacji, gier, serwisów społecznościowych, a także wielu aplikacji (bezpłatnych i płatnych), zgromadzonych w największym na świecie sklepie z aplikacjami telewizyjnymi SamsungApps.
- AllShare - kluczowa opcja w rozwiązaniu Smart TV pozwalająca nie tylko na łączenie odbiornika z innymi urządzeniami, ale też na udostępnianie filmów, muzyki czy zdjęć;

Samsung LED TV D8000 zmienia również sposób komunikowania się użytkownika z urządzeniem. Może do tego służyć dotykowy pilot z ekranem LCD, który umożliwia intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji, w tym m.in. połączenia z Internetem, uruchamiania aplikacji i gier wideo, a także - jako miniaturowy ekran - do równoczesnego oglądania innego programu telewizyjnego czy przeglądania internetu.

Seria D8000 to modele z ekranami o przekątnej: 40’, 46’ i 55’’.

źródło: samsung


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : < 1 2 3 ... 419 [420] 421 ... 459 460 461 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Promocje na majówkę: tańsze smartfony, raty 0 zł i spore zniżki
Napisane przez Piotr
( 09.05.2025 04:15 )

 · PKP Intercity zintegrowało bilety z warszawską komunikacją miejską
Napisane przez Piotr
( 08.05.2025 06:14 )

 · Warka z nowym pozycjonowaniem, identyfikacją i kampanią - "zrzucamy zbroję"
Napisane przez Piotr
( 07.05.2025 08:09 )

 · "Minghun" - poruszający film z Marcinem Dorocińskim od 2 maja na VOD
Napisane przez Piotr
( 06.05.2025 07:07 )

 · Netflix z mocnymi wynikami. Wall Street może odetchnąć z ulgą?
Napisane przez Piotr
( 05.05.2025 06:03 )

 · Majówka 2025
Napisane przez Piotr
( 02.05.2025 06:58 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.