Windows 7 okazał się największym hitem firmy Microsoft - po ponad roku od premiery system sprzedał się w ilości ponad 300 mln oryginalnych egzemplarzy. Podczas targów CES 2011 firma zdradziła kilka informacji na temat Windows 8.
O następcy siódemki mówi się od dawna. Z dotychczasowych informacji medialnych wynika, że premiera Windows 8 planowana jest na 2012 rok. Nowy system ma być bardziej internetowy . Nieco więcej informacji przynoszą także ostatnie targi CES 2011. Z prezentacji szefów Microsoft wynika, że nowe okienka będą działać także na układach System-on-a-Chip (SoC), produkowanych przez takich dostawców jak nVidia. To ważna zmiana, gdyż architektura ARM staje się coraz bardziej popularna m.in. dzięki tabletom. Wciąż obsługiwana będzie także architektura x86 (Intel, AMD).
Z najnowszych badań GemiusRanking (27.12.2010-2.01.2011) z systemu Windows 7 korzysta już 19,66 proc. internautów i z tygodnia na tydzień liczba jego użytkowników rośnie. Jednak nadal popularnym systemem jest Windows XP (61,50 proc.), na trzecim miejscy plasuje się Windows Vista (16,47 proc.).
źródło: webhosting
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w czwartek 13 styczeń 2011 o 07:00 (0)
YouTube i nowa możliwość dodawania wideo.
W serwisie YouTube pojawiła się możliwość dodawania wideo metodą przenieś-upuść. Wprowadzono też ograniczenia w obsłudze klipów za pomocą HTML5.
Funkcja przenieś-upuść dostępna jest dla najnowszych wersji przeglądarek Chrome i Firefox obsługujących interfejsy programowania aplikacji HTML 5. Nowa funkcja dostępna jest po zalogowaniu się na konto YouTube w dziale Przesyłanie pliku. Nowy materiał można upuścić w polu widocznym poniżej dotychczasowych metod przesyłania wideo (prześlij lub nagraj z kamery internetowej). Kolejne zmiany w popularnym serwisie dotyczą interfejsu HTML5. Został on wprowadzony przez Google jako alternatywna dla klipów odtwarzanych we Flashu.
Na skutek wprowadzonych zmian, zniknęła możliwość pobierania materiałów wideo po kliknięciu prawym przyciskiem odtwarzanego klipu. Dotychczas była ona dostępna w niektórych wersjach przeglądarek internetowych. Aby aktywować odtwarzanie materiałów za pośrednictwem HTML5, należy wybrać taką opcję na stronach serwisu.
Napisane przez Pawel w środa 12 styczeń 2011 o 06:30 (0)
Intel Light Peak gotowy do implementacji.
Technologia Intel Light Peak, która może zastąpić na rynku standard USB 3.0, jest już gotowa do implementacji.
Żeby jednak nie wszystko było takie kolorowe, na razie może korzystać ze starych kabli miedzianych, zamiast nowoczesnych kabli optycznych, na których miała być oparta. Jak przekonuje David Perlmutter z Intela, kable miedziane radzą sobie nadzwyczaj dobrze z transmisją danych i okażą się wystarczające dla większości użytkowników przy obecnej infrastrukturze. Tymczasem kable optyczne są na razie zbyt drogie, aby ich wdrożenie było opłacalne.
Przy wykorzystaniu optycznych kabli, dane miały być przesyłane z prędkościami zaczynającymi się od 10 gigabitów na sekundę na maksymalnie 100 metrowych odcinkach. Korzystając z kabli miedzianych, prędkości mogą nie być tak duże.
źródło: intel
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w wtorek 11 styczeń 2011 o 08:00 (0)
PHP 5.3.5/5.2.17: naprawiono lukę w obliczeniach...
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w opublikowanych właśnie wersjach PHP o numerach 5.3.5 i 5.2.17 naprawiono błąd w przekształcaniu liczb zmiennoprzecinkowych (Floating Point).
Wykryta pod koniec 2010 roku usterka polegała na tym, że konwersja łańcucha znakowego 2.2250738585072011e-308 do liczby zmiennoprzecinkowej z użyciem funkcji zend_strtod() na systemach 32-bitowych wywoływała nieskończoną pętlę, co w pewnych okolicznościach powodowało pełne obciążenie CPU. Problem nie dotyczył systemów 64-bitowych, ponieważ korzystają one standardowo z zestawu instrukcji SSE, w przypadku którego opisana usterka nie występuje.
Twórcy PHP zalecają wszystkim użytkownikom tego języka niezwłoczną aktualizację interpretera. Dla starszych wydań PHP, które również są wadliwe, przygotowano łatę. Aby sprawdzić, czy system jest dotknięty usterką, można skorzystać ze specjalnego skryptu wydanego przez opiekunów PHP.
Napisane przez Pawel w wtorek 11 styczeń 2011 o 06:00 (0)
Microsoft Office 365 - dobra sprzedaż.
Według Microsoftu wyniki sprzedaży oferowanego w modelu usługowym pakietu Office 365 są zdecydowanie lepsze niż pakietu Microsoft BPOS.
W przeszłości koncern Microsoft wielokrotnie krytykowano za niewielkie tempo rozwoju oferty rozwiązań w modelu cloud computing, a także nieskuteczność działań konkurencyjnych w tym segmencie. Sytuacja zmieniła się diametralnie wraz z wprowadzeniem na rynek Office 365. Na udostępnioną w czerwcu br. platformę Microsoft Office 365 składają się m.in. oferowane w modelu usługowym aplikacje biurowe Office Professional Plus, a także oprogramowanie SharePoint Online, Exchange Online i Lync Online wraz z dodatkowymi narzędziami wspierającymi zarządzanie środowiskiem Office.
Walka o klienta biznesowego
"Sześć miesięcy po wprowadzeniu na rynek wyniki sprzedaży usługowego pakietu aplikacji biurowych są niemal osiem razy wyższe niż w przypadku starszego o ponad dwa lata pakietu BPOS. Pakiet Office 365 ma szansę stać się jednym z najlepiej sprzedających się rozwiązań w historii Microsoftu" - twierdzą przedstawiciele firmy. Choć jednocześnie nie ujawniają żadnych wartości. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że pod koniec września 2011 r. z oprogramowania Office 365 korzystało 5 mln użytkowników na świecie. Jest to spore grono, nawet jeśli mowa tu zarówno o użytkownikach wersji komercyjnych, jak i testowych.
Zdaniem przedstawicieli Microsoftu, z oprogramowania Office 365 korzystają przede wszystkim firmy zatrudniające do 50 osób. "W mniejszych za popularyzacją pakietu Office 365 przemawiają przyzwyczajenia do klasycznych aplikacji biurowych Microsoftu, a także nieporównanie większa elastyczność; swobodny, zdalny dostęp, a w wielu przypadkach także większe bezpieczeństwo i stabilność" - uważa Rebecca Wettemann, analityk Nucleus Research. Według niej, nie bez znaczenia dla klientów są wbudowane w Office 365 rozwiązania wspierające pracę zespołową, które nie są dostępne w wersji tradycyjnej.
Władze koncernu z Redmond nie ukrywają, że zależy im na zwiększeniu sprzedaży także w segmencie Enterprise. Punktem wyjścia do walki o klientów z większych organizacji ma się stać właśnie szeroka baza klientów z sektora MSP.
Różnice między Office 365 i Google Apps
Zdaniem analityków, pakiet Office 365 na rynku konkuruje przede wszystkim z Google Apps. Oba rozwiązania charakteryzuje zbliżona funkcjonalność. Według ekspertów, główne różnice między pakietami Office 365 i Google Apps leżą w obszarze architektury. O ile rozwiązanie Google stworzono głównie z myślą o modelu cloud computing, tak pakiet Office 365 budowano przede wszystkim pod kątem wykorzystywania w modelu hybrydowym, stanowiącym połączenie klasycznej instalacji i modelu usługowego. Chodzi tu przede wszystkim o możliwości bliskiej integracji najważniejszych komponentów oprogramowania Office 365 (aplikacji biurowych oraz rozwiązań Lync, SharePoint i Exchange) z ich odpowiednikami wykorzystywanymi lokalnie. Office 365 jest o wiele silniejszym rywalem dla Google Apps niż oferowany wcześniej Microsoft Business Productivity Online Suite.
Z deklaracji przedstawicieli Google wynika, że pod koniec III kwartału 2011 r. z dostępnego na rynku od czterech lat oprogramowania Google Apps korzystało ok. 40 mln osób. Według ekspertów, tylko kilka procent z nich to użytkownicy wersji komercyjnych. Analitycy spodziewają się zaostrzenia konkurencji na rynku oprogramowania biurowego właśnie w obszarze rozwiązań korporacyjnych.
"Deklaracje dotyczące sprzedaży oprogramowania Office 365 są odpowiedzią na wcześniejsze, podobne oświadczenia władz Google. To podbijanie stawki między dwójką głównych konkurentów w tym segmencie rynku" - twierdzi Matthew Cain, analityk Gartnera. Prognozuje on, że rok 2012 przyniesie nasilenie walki konkurencyjnej Microsoftu i Google na rynku oprogramowania biurowego dla dużych firm. W tym obszarze Microsoft dysponuje obecnie zdecydowanie większym potencjałem niż Google. Przewagą koncernu z Redmond jest sieć partnerów.
Nowe funkcje i partnerzy
Pod koniec listopada 2011 pakiet Office 365 zyskał szereg usprawnień i nowych funkcjonalności. Oprogramowanie jest rozwijane pod kątem funkcjonalności mobilnych i integracji z wyspecjalizowanymi systemami biznesowymi. Przykładowo w najnowszej wersji pakietu Office 365 obok wsparcia dla Windows Phone 7.5 znalazły się, oparte na środowisku SharePoint, funkcje pozwalające na integrację aplikacji biurowych z oprogramowaniem klasy CRM i ERP. Według zapowiedzi w przypadku rozwiązań klasy ERP w pierwszej kolejności rozwijana będzie integracja z oprogramowaniem SAP. Dodatkowo w Office 365 pojawią się nowe narzędzia pozwalające na uproszczenie i automatyzację procesu wdrożenia i zarządzania tym pakietem. W niedalekiej przyszłości oprogramowanie ma zyskać również nowe funkcje pozwalające na wykorzystywanie możliwości platformy komunikacyjnej Lync za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W tym zakresie obsługiwane będą wszystkie najpopularniejsze platformy: Android, iOS i oczywiście Windows Phone. Zapowiedziano również zacieśnienie integracji Office 365 z usługą SkyDrive.
W ostatnim kwartale pakiet Office 365 zadebiutował na kilkudziesięciu nowych rynkach, m.in. w Tajwanie i Republice Południowej Afryki. Obecnie oprogramowanie jest oferowane w 63 krajach, w Polsce od czerwca br. Microsoft rozszerza również grono partnerów oferujących Office 365 poza typowe grono dostawców usług IT. Na rynku polskim pakiet Office 365 oferowany jest jako usługa przez UPC, Sferis i Polkomtela. Plany wprowadzenia tego oprogramowania biurowego do oferty ma też Alior Bank.
źródło: microsoft
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w poniedziałek 10 styczeń 2011 o 14:40 (0)
Wideorozmowy Skype w telewizorach Samsunga.
Dzięki kamerze i nowym telewizorom zaprezentowanym przez Samsunga na targach CES będziemy mogli prowadzić wideorozmowy bez wstawania z kanapy w salonie.
Niedawno informowaliśmy o możliwości skorzystania z funkcji programu Skype w telewizorach marki Samsung za pomocą widgetów w niektórych modelach z serii C. Dzisiejszy news określa kierunek jaki obrała firma Samsung na targach CES.
Funkcja ta jest dostępna w nowych telewizorach plazmowych (seria D8000) i LED-owych (seria D6500 i wyżej). Dedykowana kamera mocowana jest na szczycie telewizora za pomocą magnesów i podłączana złączem USB.
Dzięki zastosowaniu kilku mikrofonów i oprogramowania kasującego zakłócenia, możliwe jest prowadzenie rozmowy z odległości do 4 metrów (13 stóp). Obraz przesyłany jest w jakości HD (720 linii) i kodowany algorytmem H.264 znanym ze standardu MPEG4.
Kilkadziesiąt lat temu takie "wideościanki" opisywali pisarze fantastyki (na przykład Ray Bradbury). Teraz musimy tylko wydać trochę pieniędzy, i podłączyć telewizor do Internetu. Niestety cena, ani kamery, ani zgodnych z nią telewizorów nie jest jeszcze znana.
źródło: samsung via endgadet
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w poniedziałek 10 styczeń 2011 o 06:15 (1)
Niedziela, 9 stycznia 2011 roku: III Halowy Noworoczny Slalom Kajakowy.
W najbliższą niedzielę, 9 stycznia zapraszamy do Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA, gdzie na sztucznym torze o godz. 10.30 rozpocznie się III Halowy Noworoczny Slalom Kajakowy o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.
Rywalizacja odbędzie się w czterech konkurencjach: K-1 kobiet i mężczyzn, C-1 i C-2. Organizatorzy imprezy: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Kajakowy przygotowali także szereg dodatkowych atrakcji.
Miłe spędzenie czasu zapewni biesiadny pilnik z wielkim grillowaniem oraz pokazami: sprawności strażaków, udzielania pierwszej pomocy medycznej, szkolenia psów prowadzonego przez Krakowski Klub Agility Hiport i jazdy konnej na wierzchowcach KKJK. Na Kolną zawita Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która już po raz dziewiętnasty wspiera chore dzieci. Tym razem zbiera datki na zakup sprzętu do leczenia chorób urologicznych i nefrologicznych.
źródło: zis
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w piątek 07 styczeń 2011 o 10:00 (1)
Potrzeba specjalistów IT wspomagający rozwój firmy.
CIO wyszli już z ponurej ery cięcia budżetów, kosztów i redukowania personelu. Jak wynika z badania Forrester Research, 58% menedżerów IT przyznaje, że ograniczanie kosztów nie jest już priorytetem, teraz potrzebni są wysokiej klasy specjaliści wspomagający rozwój firmy.
Większość liderów IT drastycznie redukowała koszty w ciągu ostatnich lat i już ma już ogromne doświadczenie w tego rodzaju działaniach. Teraz jednak muszą skoncentrować się na zarządzaniu i dostarczaniu swoim organizacjom najlepszych rozwiązań.
W ankiecie spytano menedżerów, na co jest w ich firmie największy popyt: 26% wskazało na poprawę zarządzania produktami i usługami, 22% - bardziej spójne zarządzanie procesami i usługami, 20% - wzrost biznesowy, a 17% - stworzenie nowych możliwości dla procesów i technologii.
Ten wzrost popytu na zarządzanie, spójność i wzrost biznesowy będzie miał wpływ na kilka kluczowych ról w działach IT. Według badania Forrester Research, poprawa jakości zarządzania ma wpływ na zarządzanie portfolio i zarządzanie projektami, alokowanie zasobów w bardziej efektywny sposób i szybkie eliminowanie złych pomysłów.
Co trzeci ankietowany uważa, że zwiększona spójność procesów i usług jest głównym czynnikiem zwiększającym rolę zarządzania usługami i projektowania procesów. Aby procesy stały się bardziej spójne, potrzebni są specjaliści, którzy rozumieją, w jaki sposób zostały zaprojektowane i są zarządzane. Wzrost biznesowy oznacza zwiększenie popytu na osoby zarządzające relacjami z klientami (stwierdziło tak 36% respondentów) oraz na specjalistów planowania strategicznego i zarządzania danymi (ok. 25% wskazań).
źródło: computerworld
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w piątek 07 styczeń 2011 o 07:15 (0)
Czołowe firmy z sektora IT walczą o duży kontrakt w MSZ.
Cztery podmioty mają szansę na kontrakt na budowę globalnej sieci teleinformatycznej dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zamówienie może być warte nawet 40 mln euro.
Przetarg na sieć teleinformatyczną ministerstwo ogłosiło w październiku. Według PAP oferty złożyły cztery podmioty: konsorcjum Comarch, GTS Energis i Decsoftu, konsorcjum ATM i Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Telekomunikacja Polska oraz Exatel. Inwestycja obejmuje zaprojektowanie, dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie sprzętu oraz wdrożenie i obsługę sieci WAN w siedzibie ministerstwa i placówkach zagranicznych w 50 państwach. Globalna sieć ma umożliwić m.in. wideokonferencje i korzystanie z połączeń VoIP. Maksymalna wartość zamówienia wynosi 40 mln euro.
źródło: crn
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w czwartek 06 styczeń 2011 o 08:15 (0)
Prezes Komputronika kupił akcje.
W końcu ub. roku Wojciech Buczkowski kupił akcje Komputronika za blisko 50 tys. złotych.
Szef spółki nabył papiery Komputronika na warszawskiej giełdzie w dniach od 28 do 31 grudnia 2010 r. W sumie kupił 5960 akcji, płacąc od 7,95 zł do 8,85 zł za sztukę. Łączna wartość transakcji wyniosła 49,1 tys. zł.
Prezes Wojciech Buczkowski jest największym udziałowcem Komputronika - ma 34 proc. akcji spółki, tj. ponad 2,78 mln szt. (według stanu na dzień 30 września 2010 r.).
W dniu 4 stycznia na koniec sesji na GPW akcje Komputronika kosztowały 9,05 zł, o 3 proc. więcej niż dzień wcześniej.
źródło: crn
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz